Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) gerii válasza bok92 (#23299) üzenetére


gerii
addikt

Jááj, inkább megnéztem a régi intróját :D

[ Szerkesztve ]

(#23302) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#23300) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jöhet. De egy pillanatra se vegye magát komolyan, remélem, nem követik el azt a hibát. :D
Legyen nagyon trash, és kevés CGI.

(#23303) oriic válasza bok92 (#23299) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szánalom. :(

A régi nagyon király volt a Herkulessel együtt. Bár emlékeim szerint a Xénát a Római részeknél tovább nem néztem. Legalábbis a keresztre feszítésre még tuti hogy emlékszem. Herkulesből meg...Hát az már nagyon régen volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#23304) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Azt a... maradjunk a leborult szivarvégnél..
Ha a V a S02-E01-el kezd, akkor leteszem az Esmeralda, vagy legalábbis a Dallas polcra és nincs az az isten, hogy belenézzek mélyebben... Ha hozol sört, akkor se!
Gyerekek, ez valami borzalmasan, minősíthetetlenül gagyi volt.. Az még oké, hogy a story-line-t próbálták továbbvinni, de így? Mintha Bret Harrison hozta volna a stábot a Reaper-ből.. -.-'

Holnap még rápróbálok egyszer, addigra kimegy az üveg vodka, de sanda gyanúm van rá, hogy józanul még inkább fájni fog..
Nagyon remélem, hogy a színvonal legalább megközelíti a zérust. Viszont, ha így marad, egy csöppet nem lep meg a kasza..

...elmúlik...

(#23305) oriic válasza Argos (#23304) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az utolsó rész meglepően jó volt egyébként. :D

Live-Die-Respawn

(#23306) brownus


brownus
veterán

mr. robot s01 e2-3-4, tömören ennyi, hogy :R :K gecijó ez a sorozat! gyönyörűen van fényképezve, nem beszélve a zenei aláfestésről. mondhatni tökéletes!

(#23307) brownus


brownus
veterán

egyik haver nagyon dicséri a humans-t, amit én kaszáltam a pilot után. nézi még ezt valaki? mert ha jól emlékszem itt is mindenki kukázta, többnyire!?
és ezt, hogy the affair? be akarok tárazni, hogy legyen miből válogatni, éppen mihez volna kedvünk...

ja, ezt csak én nézem, mert Zsu! azt mondta, hogy ez neki túl lassú :d olive kitteridge, egy minisorozat, négy rész az egész, egy családról szól, a családtagok között érezhetően növekvő feszültségről, az egyik patikus, a feleség tanárnő. hangulatos, kellemes atmoszférájú, és passz, általában nem szeretem az ilyet, biztos a meleg... most ez tetszik. ja, a színészek remekelnek, hihetetlen jó viszik a karaktereiket!

még kettő, ezek az új syfy-os scifik milyenek? a dark matter, meg a joyride vagymi? kéne valami jóféle scifi is, és/vagy post-apok scifi!!!

[ Szerkesztve ]

(#23308) FoxiestFox válasza brownus (#23307) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Két részt láttam, de én is kasszantottam. Erőtlen, gyenge. De a keleti hölgyemény csodaszép benne.

Argos: egyetértek, a V egy zsákfos, és mire beindult volna, kaszálták. Viszont a régi V-vel tenni fogok egy próbát. :D

(#23309) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

A Family Guy-ban van egy olyan rész, ahol Peter kollégiumban van talán, és arról van szó, hogy hol van a mosdó vagy a wc, a válasz meg az, hogy melyik utcában. (Lehet nem pont ez a történet, de a lényege ez lenne)

Tudja esetleg valaki, melyik részben van ez?

üdv

(#23310) oriic válasza brownus (#23307) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én nézem, nekem továbbra is tetszik a Humans.

A Dark Matter, meg a Killjoys meg kacat sorozatot, de mivel űrhajós, csak azért nézem őket.

Live-Die-Respawn

(#23311) petata


petata
őstag

Sikerult leadaralni masfel nap alatt a House of Cards 3. evadat, amit fel eve halogatok. Egeszen beindult a masodik felere, johet a 4. szezon. :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#23312) gerii


gerii
addikt

A Last Ship remélem nem megy át Revolution-be, kár lenne érte. Azt viszont nem értem, hogy kajálják majd be az emberek, hogy az ellenszer ellen kell harcolni hivatalosan.

(#23313) Ragnar95 válasza gerii (#23312) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már lejött az utolsó részből,h mennyire agymosottak az emberek, elhiszik,h ők, az immunisak feljebbvalók a többi embernél és ez minden tettüket megindokolja.
Láttunk már a történelemben példát ilyen agymosásra, asszem nem véletlen a párhuzam...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23314) oriic válasza Ragnar95 (#23313) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont emiatt rohadt jó ez a sorozat.

Live-Die-Respawn

(#23315) gerii válasza Ragnar95 (#23313) üzenetére


gerii
addikt

De ha a családjukat kiirtotta a vírus, nem hiszem, hogy épeszű ember az ellenszeresek ellen küzdene, de majd kiderül mit találtak ki.

(#23316) Gyick válasza Ragnar95 (#23313) üzenetére


Gyick
őstag

Szerintem kellett bele valami ellenség mivel még is csak egy csatahajóval zúznak az ellenszer is meg van meg az elöző orosz enemy sincs már...,azt ezt sikerült kitalálni,kicsit eröltetett sztem

(#23317) Ragnar95 válasza gerii (#23315) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont erre világít rá, hogy nem mennyire befolyásohatóak az emberek, főleg szükséghelyzetben...
Gyick: számomra főleg a Kapitány viselkedésének hirtelen változása erőltetett kicsit, de meglátjuk, mit hoznak ki a helyzetből... Az fura még kicsit, hogy emlegetik folyton, hogy meghódították európát az immunis emberek, ehhez képest erről korábban 1 szó sem esett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23318) alratar


alratar
addikt

Nézte valaki ezt a Suttogók (The Whispers) című sorit tegnap este?
Milyen?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#23319) oriic válasza alratar (#23318) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én angolul nézem magyar felirattal. Idegeninváziós, de az álieneket nem látjuk, mert csak a gyerekek érzékelik őket. Szóval nincsenek űrhajók meg lécerfegyverek benne. :D Amúgy nekem tetszik.

Live-Die-Respawn

(#23320) brownus válasza oriic (#23319) üzenetére


brownus
veterán

szóval a kis kölkök tolják egész nap az acidot és.... jóóóvanmá :D

(#23321) dokee78


dokee78
félisten

The Last Shipet érdemes folytatni?
S01E05-nél hagytam abba.

(#23322) Ragnar95 válasza dokee78 (#23321) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, miért hagytad abba.
Izgalmasnak szerintem izgalmasabb a 2. évad, de amúgy nincs sok változás a sztori alakulásán kívül, így ha valami más problémád volt, ami miatt nem jött be, nem biztos, hogy a folytatás elnyeri a tetszésed.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23323) oriic válasza dokee78 (#23321) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mindenképp. Nagyon jó sorozat. Évad vége nem egy brutális cliffhanger, de a 2. évad első két része szépen lezárja. Aztán jönnek az új sztorik.k

Live-Die-Respawn

(#23324) dokee78 válasza Ragnar95 (#23322) üzenetére


dokee78
félisten

Már magam sem tudom az okát!

(#23325) Ragnar95 válasza dokee78 (#23324) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor mindenképp adj neki egy 2. esélyt, mert nagyon jó sorozat, megér még egy próbát.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23326) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Last Ship

2x06

Az a befejezés...Fú, remélem mindegyiknek csúnya vége lesz... :((

Live-Die-Respawn

(#23327) FoxiestFox válasza oriic (#23326) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerezhetnének egy tengeralattjárót amúgy. Mert azzal a ladikkal én nem lavíroznék a világvégében a helyükben. :D Jó, tudom, ebben a sorozatban a hajójuk előbb-utóbb leszedi a subot, pedig a valóságban az első találkozást sem élte volna túl a hajó.

(#23328) oriic válasza FoxiestFox (#23327) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Uccsó hajó spoiler

"pedig a valóságban az első találkozást sem élte volna túl a hajó."

Miből gondolod? Rombolóknak is megvan az eszközük a tengeralattjáró elhárításhoz, meg tegyük hozzá, hogy a sub-on nem egy összeszokott profi csapat utazik.

Live-Die-Respawn

(#23329) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#23327) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont a múltkor gondolkoztam el rajta, mennyire más lett volna a sorozat alakulása, ha mondjuk egy repülőgéphordozójuk van és nem egy romboló :D
Mondjuk az eredeti kiindulási helyzet miatt mindenképp a romboló volt az indokolt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23330) oriic válasza Ragnar95 (#23329) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Anyahajó nem megy a sarkkörre. :DDD De hja, gondolj bele, több 10 ezer fős legénység, atom meghajtás. vadászgépek, bombázók... Sok ellenállásba nem futottak volna. :D

De mondjuk én nem vagyok haditechnika szakértő, de mondjuk milyen lett volna, ha a mostaninál egy sokkal sokkal nagyobb hajót kapnak a fenekük alá. D:

Live-Die-Respawn

(#23331) Ragnar95 válasza oriic (#23330) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, azért mondom, főleg amiatt volt indokolt, hogy ekkora méretű hajó legyen, hogy könnyebb legyen titokban tartani a küldetést.
Egyetlen probléma az lett volna, ha kifogy a kerozin, de akkor is előrébb járnak az atomenergia miatt, mint a rombolóval, ráadásul ahogy ahhoz szereztek üzemanyagot, a repülőkhöz is tudtak volna szerezni idővel :D
Tuti egyszerűbb dolguk lett volna valóban, akkor nehezen foglalják el a hajójukat, meg holmi tengeralattjáró vagy orosz hadihajó sem jelentett volna veszélyt számukra :D
Bár ezek szép elképzelések, sajna az alapkoncepció miatt elképzelhetetlenek, de néha nem rossz eljátszani a gondolattal, hogy mi lett volna, ha... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23332) FoxiestFox válasza oriic (#23328) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, én is erre gondoltam, hogy az a legénység, ami a subon van, viccnek is rossz.
Én sem vagyok haditechnikai expert, csak szoktam nézegetni a US Navy, Air Force, stb Flickr-oldalát, és amit a képaláírásokból elcsípek, kb azt tudom.
Tudtommal a modern tengeralattjárók a legdurvább fegyverek között vannak manapság.. amúgy nem tudom, vágjátok-e azt az új repülőgép-hordozót, , amit 13 milliárd $-ért épített az USA. Na az egy igen mókás kis eszköznek tűnik...

Szerk.:
Navy
Air Force
NASA
Lenyűgöző képeket tesznek fel.. nem tudok azonosulni a külpolitikájukkal, de a mérnöki teljesítményt értékelem, így gyakran nézegetek ilyesmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#23333) Pitterix


Pitterix
őstag

Megnéztük az Under the Dome 3. évad eddigi részeit.
Nos az elején azt mondtam, eddig és nem tovább. Aztán legyűrtük és rájöttem, mégis tetszik. Kicsit furi volt, hogy a rossz a jó és a jó a rossz, meg az okos buta a buta még butább, okos meg nincs, szóval ilyen keszekusza, de azért várom a többi részt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23334) Bad Pritt válasza oriic (#23328) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nme nézem a sorit, de milyen tengeralattjáró? Ruszki? Mert annak sok esélye nincs leszedni egy Arleigh Burke-osztályú rombolót.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23335) oriic válasza Bad Pritt (#23334) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most így fejből nem vágom, de angolok. :D Nem ruszki. Amúgy a rombolónak is vannak sub elhárítói, elmúlt részben lehetett is látni a torpedókat is...

Live-Die-Respawn

(#23336) Bad Pritt válasza oriic (#23335) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem csak maga a védelem, egyszerűen a radarszisztémája olyan korszerű, ami miatt esélytelen meglepni. Bár lehet a sorozatban a dráma miatt nem így lesz. :D
Nem véletlen, hogy inkább hagyják a francba a Zumwalt rombolókat és az Arleigh Burke-ök kapnak felújítást, nagyon eltalált koncepció lett. Egyébként a Vattleshipben lévő romboló is ugyanilyen. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23337) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#23334) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Last Ship
Egy angol sub. Már elfelejtettem a típusát. De mintha kettő létezését említették volna.

(#23338) oriic válasza FoxiestFox (#23337) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A sérült fogoly elvileg kamu infókat adott. Szerintem nem tudjuk a pontos típusát.

Más:

Erre emlékszik még valaki? :D Valamelyik magyar adón adták anno. :D Time Trax

Live-Die-Respawn

(#23339) FoxiestFox válasza oriic (#23338) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor csak bambultam. :B

(#23340) rétisün válasza oriic (#23338) üzenetére


rétisün
veterán

" Valamelyik magyar adón"

lehetett már akkor legalább 2 csatorna? :DDD

a főszereplő pofára emlékszem,de a kedvencek temetőjéből :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23341) oriic válasza rétisün (#23340) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Több volt már akkor. Asszem RTL Klubon ment talán.

Live-Die-Respawn

(#23342) gerii válasza oriic (#23338) üzenetére


gerii
addikt

Viccelsz? 10 éve Selmára várok, hogy megjelenjen :DDD
De a másikat se hagyjuk ki.

(#23343) oriic válasza gerii (#23342) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nehéz napok a Föld nevű bolygón"
Jajj tényleg, erre is emlékszem. :D :C

Live-Die-Respawn

(#23344) Juubei válasza FoxiestFox (#23337) üzenetére


Juubei
újonc

Achiellusként emlitik a sorozatban kiváncsi leszek mi lesz a kettejük harca rombolók pont a tengeralatjárók ellen vannak :D
Pont tegnap jutottam a sorozat végére nekem tetszik :)

(#23345) Viszlát válasza #54715584 (#23264) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem az első két részt, köszi az ajánlást. :) Eddig tetszetős, nagyon jól összeválogatták a szereplőket és végre nem csinálják azokat a húzásokat amiket mindig kifogásoltam. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23346) #51177472


#51177472
törölt tag

Scream 1x4:

szokásos rész volt.

(#23347) FoxiestFox válasza Juubei (#23344) üzenetére


FoxiestFox
félisten

LastSíp
Igazából akkor sincs semmi, ha kilövik alóluk a hajót, szerintem számolatlan példány maradt a típusból. :D
Az milyen király lenne, ha a járvány miatt kitört volna valami háború, ami felőrölhette volna a világ legtöbb haderejének modernebb szerkezeteit... és akkor lehetne ha nem is utolsó hajó, de egyike az utolsóknak.
Na, akkor lenne tétje a dolognak...

(#23348) Juubei válasza FoxiestFox (#23347) üzenetére


Juubei
újonc

A végén ezt a rakétás részt kicsit eltúlozták sztem mindenesetre én nagyon várom a kövi részt :)

[ Szerkesztve ]

(#23349) cattus


cattus
őstag

Halt and Catch Fire 2x08

Azt. A. Rohadt. Na ebben a részben aztán történtek az események. Nem semmi egy epizód volt. Az a partyjelenet meg pff. :D Egy valami nem tetszik, Gordon karaktere még mindig eléggé szerencsétlen, ebben sajnos nem sokat változott az első évad óta.

Do the thing!

(#23350) oriic válasza Juubei (#23348) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mit érzel benne túlzónak? Vagy mire gondolsz?

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.