Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Vladi válasza Apollyon (#23515) üzenetére


Vladi
nagyúr

ez azért kicsit sablonos. Szerintem meg csavarni kéne egyet a történeten. : Mr. Robot létezik, de a begőzölt agyú Eliot úgy éli meg, hogy halucináció. Erre ráállnak, végre leleplezi és rájön, hogy valójában létező személy. Sokkal eredetibb. :DD

A 6. rész meg nagyon durva. Rég láttam ennyire igzalmas és eredeti filmet. :Y

(#23541) Ragnar95:

Az a jó, sablonos sorozatot láttunk eleget, nyálasat is. Ez a jelenlegi rendszer alvilága. nem lehet rózsaszín... :N

(#23570) Yayoh:

Nézz meg még 3 részt. Vagy végleg hagyod, vagy megnézed az egészet. Egyszerre. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23602) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Star Wars The Clone Wars S01
Jó kis sorozat ez, esti kikapcsolódásnak tökéletes, nagyon jókat lehet rajta röhögni. Persze a történeten látszik csomószor,h CN sorozat és elsősorban nem feltétlen felnőtteknek készült, de ettől még teljesen élvezhető. Néha azt érzem,h az epizódokon belüli sztorit kicsit hamar kell lezárniuk, mert csak 22perc egy epizód, illetve időnként furcsa,h az epizód elején az összefoglalóba raknak fontos eseményeket is, amik nem voltak benne az előző részekben, viszont szükségesek az adott rész felvezetéséhez, de elég gyorsan lezavarják, hiszen az egész összefoglaló nincs 1 perc sem. Ettől függetlenül jók általában az epizódokon belüli részek is, illetve van főszál is.
A hangok zseniálisak, animációs filmeknél/sorozatoknál sokszor javít a magyar szinkron az élvezhetőségen, de itt ezt nem hiszem,h lehetne fokozni, tényleg tökéletes az összes angol "szinkron" hang.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23603) leslieke válasza rétisün (#23595) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23604) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The Last Ship S02E08
Nem volt olyan pörgős, mint az utóbbi pár rész, inkább az érzelmi vonalra ment rá, az évad 3. részéhez volt nagyon hasonló hangulatilag. Korrektül oldották meg újra a dolgot, nem volt túl csöpögős, de hihetőnek tűnt.
True Detective S02E07
Még mindig nem igazán lehet tudni, mi a franc lesz a lezárás, megint berakták egy elég abszurd akciójelenetet, a rész eleje kicsit zavaros is volt, kíváncsi leszek az évadzáróra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23605) Melorin


Melorin
addikt

Durván 1 hónap alatt megnéztem a Homeland összes évadjád. Nagyon tetszett.
Szerintem elsők között van a film egy képzeletbeli listán, ahol a fuck szó kimondását számolják :DDD

(#23606) spammer válasza Melorin (#23605) üzenetére


spammer
veterán

Akkor nézd meg a The Wire-t. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23607) cattus


cattus
őstag

Nyári dara: Futurama 5. évadig

Ez a sorozat egyszerűen zseniális. Nagyon sajnálom, hogy eddig halogattam a darálásával, már évekkel ezelőtt szembejött velem, de mindig tologattam. Most kezdtem a hatodik évadot, azért így HD-ban széles képaránnyal máris jobb.

Do the thing!

(#23608) gerii válasza Ragnar95 (#23604) üzenetére


gerii
addikt

The Last Ship: Én valahogy szkeptikus vagyok a csávóval szemben, nem szimpatikus.

Aki akar egy FALnyi dollárt látni az nézze meg a Power mostani részét + 50cent elégült pofázmányát :D

(#23609) Ragnar95 válasza gerii (#23608) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem sem szimpatikus, de úgy tűnik, nem az igazi énjét láttuk eddig (remélhetőleg) és mostmár azt az énjét fogja adni, akit a rész végén megismertünk. Persze az előzmények után nehéz bízni benne, de meglátjuk.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23610) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mr. Robot 1x06

Valaki magyarázza el pls, mert lehet nem értem.
Szóval most találkoztunk Mr. Robot-tal újfent, a lépcsőházban, aki egyébként nem is kerülhetett oda, csak úgy, hogy ha bejön az elméletünk hogy csak hallucináció.
Aztán amikor kinyírták a csajt, azt nem értettem teljesen. Azt mondta a sittes gyerek, hogy "Egész idő alatt veled volt". Tehát akkor ők nyírták ki, vagy ezeket a drogos baromarcúakat is haluzta Elliott?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23611) Ragnar95 válasza Apollyon (#23610) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ott lehetett a lépcsőházban, hiszen be tudott sétálni oda, mintha ott lakna, azt nem figyelték Elliot fogvatartói.
Ők nyírták ki, azzal csak arra utaltak szerintem,h ott volt végig a csomagtartóban a csaj és rég kinyírták.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23612) nikilauda


nikilauda
senior tag

A 12 majomról mi a véleményetek? Érdemes elkezdeni?

(#23613) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Fényképek a CSI záróepizódjának forgatásáról

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23614) #54715584


#54715584
törölt tag

The Whispers 1x09

Nem volt ez rossz, a sablonok ellenére, elég jó kis rész lett. A sztorival is haladtunk. Csak sejtem miről fog szólni még a maradék 4 rész. Remélem nem lesz nagyon rétestészta belőle.

(#23615) gerii


gerii
addikt

(#23616) gyuromoj


gyuromoj
veterán

HIVATALOS: CASPER CRUMP lesz VANDAL SAVAGE a DC's Legends of Tomorrow-ban, aki Hawkman karakteréhez hasonlóan az Arrow/ The Flash crossover epizódokban fog debütálni

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23617) Apollyon válasza Ragnar95 (#23611) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mr. Robot 1x06

A csaj halálát azért nem értettem, mert olvastam itt valami hsz-t, és kissé megzavart, így arra gondoltam lehet azt is haluzta, mármint a bűnözőket.
A lépcsőházas jelenetnél nekem még az volt furcsa, hogy a Miszter abszolút mindennel tisztában volt, mintha ő is élőben követné az eseményeket, és mintha belelátna Eliott fejébe. Túl sok mindent és részletesen tudott az egész balhéról.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23618) Louro válasza Ragnar95 (#23604) üzenetére


Louro
őstag

Last Ship: Végig nem lehetett tartani ezt a rohamot. De a tengeralattjáró szemétkedése szép húzás. Van ott ötlet bőven és elég veszélyesek. Érdekes lesz a negatív marketingből kijönniük. Hiába az elnök, ha a csapból is az folyik, hogy vírust terjesztenek. A kis köcsögöt, aki a vírust elterjesztette, simán kiraknám egy lakatlan szigeten. Lehet, hogy immúnis, de sok kakit kavart eddig is. Ld. oroszok és most írek.

Mess with the best / Die like the rest

(#23619) Ragnar95 válasza Louro (#23618) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Na igen, innentől nehéz lesz megnyerniük az embereket. Bár ugye ott van ígyis csomó ember, akiken már segítettek és hisznek bennük, de akkor sem lesz egyszerű.
Szerintem még hasznát tudják venni a másik doktornak is, lehet,h pont ő tud segíteni az oltóanyag levegőben való terjesztésében.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23620) Louro válasza Ragnar95 (#23619) üzenetére


Louro
őstag

Oké, penge, mert immúniussá tette magát, meg állítólag ő is segíthetne az oltóanyagban, de nem kicsit alájuk tett. Vagy úgy, mint az orosz hajón. Be kell zárni és dolgozzon "karanténban".

Mr. Robot-ban van 2 részes elmaradásom. Remélem a héten behozom, mert annyi Spoiler felirat van, hogy hamar átgörgetem a topikot :) The 100 is jöhetne már. Bár még a Dark Matter bakancslistán van, de ott 3 felirat van eddig :(

Mess with the best / Die like the rest

(#23621) FoxiestFox válasza Louro (#23620) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lastsíp
A fickó fertőz, tehát nem szabad elengedni.

(#23622) Ragnar95 válasza Louro (#23620) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, az eddigi görénységei után nem egyszerű megbízni benne, de hát a szükség nagy úr. Karantén már nem kell, hiszen a hajón nem tud kit megfertőzni, de felügyelet mellett kéne dolgoznia valóban, az tuti.
Iscariah: Mr. Robot: Valóban nehéz eldönteni,h most Mr. Robot létezik-e vagy sem és nem igazán segítenek benne a készítők egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23623) #54715584 válasza Ragnar95 (#23622) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mr Robot

Amikor ültek a kávézóban, akkor előtte is volt egy kávéspohár, és még le is nyúlt egy belépőkártyát, de lehet az is Elliot volt?
Bár az autós résznél meg olyan volt, mintha nem figyelnének rá, mintha nem is lett volna ott.

(#23624) Ragnar95 válasza #54715584 (#23623) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A kávézós részre megmondom őszintén, nem emlékszem már.
Amúgy szerintem direkt húzzák a nézők idegeit a készítők,h véletlenül se lehessen biztosan tudni a választ,h most képzelt vagy létező ember-e Mr. Robot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23625) gerii válasza Ragnar95 (#23624) üzenetére


gerii
addikt

Más/ külföldi fórumokon is felmerült, hogy nem valós Robi?

(#23626) Ragnar95 válasza gerii (#23625) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudom, nem olvastam a témában más fórumokat :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23627) gerii válasza Ragnar95 (#23626) üzenetére


gerii
addikt

Akkor lehet csak itt hisszük azt amit :DDD

(#23628) Ragnar95 válasza gerii (#23627) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Előfordulhat :DDD
Igazából bennem fel sem merült ez a gondolat, amíg itt nem olvastam, de akkor szöget ütött a fejembe :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23629) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#23628) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mr.Robi
Nekem azért tűnt elképzelhetőnek az elejétől, mert a főhős Elliott, a sorozat mégsem az ő nevét viseli.
Kivéve, ha mégis... :)

(#23630) mayday00


mayday00
őstag

Az utolsó szög a Hannibal koporsójában? Hugh Dancy leszerződött egy készülő új sorozathoz, a Hulu-s The Way-hez. :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23631) gyuromoj válasza mayday00 (#23630) üzenetére


gyuromoj
veterán

Már 1 hónapja lejárt mindenki szerződése, szerintem az volt az utolsó szeg sajnos. :(

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23632) cyberkind válasza mayday00 (#23630) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is ezt érzem, hihetetlen hogy egy ilyen remek sorozatnak alig van tábora, persze a szart azt halmozzák. :(

Közösbe

A Két pasi meg egy kicsi utolsó 2 évada ami majd most indul a Viasat-on mennyivel lesz szarabb mint a legutóbbi 2 Kutcher-es?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#23633) rétisün válasza cyberkind (#23632) üzenetére


rétisün
veterán

sztem nem rosszabbak, én végignéztem az összes évadát szenvedés nélkül. ha ez számít, charlie sheen sorozata (anger manegement) sztem gyengébb, mint a nélküle forgatott két pasi évadok..

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23634) gerii válasza mayday00 (#23630) üzenetére


gerii
addikt

A Red Dragon szál már engem se nyűgöz le, szerintem itt cseszték el. Hannibal szabadulását (már ha a filmeket/könyveket követik) már érdekesebb lenne látni, de addig nem jutott el sajnos.

Könyvekkel találkozott már valaki? Be kellene szerezni őket.

[ Szerkesztve ]

(#23635) cyberkind válasza rétisün (#23633) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor oké, azért kérdem mert kevesebb mint 1 hét alatt ledaráltam az egészet, és ez az új 2 évad a régiekhez képest nagyon gyenge, rettenet módon hiányzik Sheen, ő vitte az egészet el, az új sorozata meg tényleg gyenge.

Paranormal Cocktivity

(#23636) ígyvanferi válasza cyberkind (#23635) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem semmivel sem gyengébb az első 8 évadnál.

Az Anger Management meg egy rakás hulladék f.s.

(#23637) cyberkind válasza ígyvanferi (#23636) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem nem jön be, én speciel Sheen miatt kezdtem el nézni, és évadról évadra jobb lett.
Az viszont tény hogy ezt a kénszer szakítást egész jól élte meg a sorozat.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#23638) spammer válasza cyberkind (#23637) üzenetére


spammer
veterán

Charlie papa a király, a Kucser a nyomába sem ér, de azért egyszer meg lehet nézni azokat a részeket is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23639) cyberkind válasza spammer (#23638) üzenetére


cyberkind
félisten

Pontosan, az 5. évadtól kb minden részen halálra röhögtem magam, itt meg csak elvétve haha, és az se Kucser miatt, hanem Jake vagy Alan miatt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#23640) sayCet


sayCet
aktív tag

#WHOISMRROBOT
#Nem spoiler

http://www.whoismrrobot.com

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#23641) Vladi válasza Louro (#23618) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sziget? Minek erőlködni? Halálraítélni terroroizmusért, kalap. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23642) oriic válasza sayCet (#23640) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez király volt, köszi.

Live-Die-Respawn

(#23643) tonyrulez válasza oriic (#23642) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hát még a forráskód.

4 8 15 16 23 42

(#23644) Ragnar95 válasza sayCet (#23640) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Zseniális ez az oldal :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23645) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Csendben olvasgatom a topikot, a heti rendszeres anyaghoz kerestem kis darálásra való sorozatot, sose érdekelt a katonaság, tengerészet vagy a hajózás ezért a The Last Ship-be nem akartam belekezdeni, de annyiszor szóba kerül, hogy meglestem, hát... Nagyon bejött :D Egy felüdülés a már megszokott sorozatok mellett, úgy kell visszafognom magam, hogy még 1-2 napig tudja adagolni az új részeket(s02e02-nél tartok).

Lehet csak azért ilyen, mert mások a helyszínek, de ez pont ad annyi változatosságot, hogy érdeklődve figyeljem, más sorozatokat nézegetni szoktam, hogy mennyi van még hátra, itt még nem fordult elő. Kíváncsi vagyok, hogy meddig tartja nálam ezt a szintet.

Szóval csak ajánlani tudom. :R

(#23646) Ragnar95 válasza tomiii. (#23645) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ne aggódj, az aktuális részig nem esik a színvonal, sőt :K
Van 2 rész, ami nem annyira pörgős (S02E03 és E08), mert ezek inkább az érzelmi oldalra fókuszálnak, de ezek is teljesen jó részek és fontos részét képezik a sztorinak, ezeken kívül viszont csak egyre izgalmasabb az történet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23647) tomiii. válasza Ragnar95 (#23646) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Igen, itt gondoltam is, hogy most kis nyugi lesz a e03-ban majd :D

(#23648) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.Nem tudjátok véletlenül,hogy a Breaking.Bad. (totál szívás)c.sorozatnak lesz-e folytatása?

(#23649) Ragnar95 válasza GICA666 (#23648) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, befejeződött a sorozat. A Better Call Saul személyében van kapcsolódó sorozat, de az tudtommal a BB cselekménye előtt játszódik időben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23650) Yayoh válasza GICA666 (#23648) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.