Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) aizen92 válasza Ragnar95 (#23800) üzenetére


aizen92
addikt

Mr robot spoiler 08. rész
hát egyikünknek se lett igaza, mert Mr. Robot él és virul, csak ezt elfelejtette drága Elliotunk.
Az apja szerintem eljátszotta a halálát, semmiből nem állt neki hamis halotti bizonyítványt szerezni, illetve a halottkémet és a korboncnoki jelentést meghackelni......
Bosszúja pedig vagy Angela Moss anyjának halálára, illetve a gonosz cég ( hagytak rengeteg embert meghalni a profit érdekében ) ellen irányulnak és vezethetőek vissza.

A sisteres résznél esett le amúgy, hogy Mr. Robotot is elfelejtette? akkor ő lehet valami nagybácsi, apuci?
Kiderül.
És Mr. Robot tuti él, mivel a fightclub teória megbukott, és a kocsiban ugye beszéltek Tyrellel a "tudok a titkodról", ami nem lehet más mint hogy mégse halt meg: él és virul.
Conspiracy részemről lezárva, várom szívesen az ellenérveket! :R
én így látom

és több évnyi sorozatozás után egyszerűen mérges is vagyok magamra, hogy a Darlene és Angela balettos jelenetnél semmi nem esett le ebből............ :((( :))

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23802) harylmu válasza aizen92 (#23801) üzenetére


harylmu
őstag

mr robot spoiler
számomra a gyerekkori fotókból egyértelműen az jött le, hogy az apja

(#23803) aizen92 válasza harylmu (#23802) üzenetére


aizen92
addikt

igen, nagyon valószínű hogy az lesz

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23804) bobalazs válasza aizen92 (#23799) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg a drogfogyasztás is segített neki ebben. Mert ez tényleg elmebeteg ebben a formában. Alzheimer vagy isten tudja mi. :D

(#23805) aizen92 válasza bobalazs (#23804) üzenetére


aizen92
addikt

ptsd: eltemetkezés, arcok/emlékek kitrölése, + a drogok se segítenek ahogy írtad, és szerintem Mr Robot amúgy az esetek/történések felénél nem volt ott, szóval disszociatív személyiség zavar(skizó) van ugye akivel beszélget állandóan, akkor a nézőkkel is + Robottal is, mindezt úgy, hogy ő a valóság szerves rész.... kövi részben minden kiderül :)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23806) Ragnar95 válasza aizen92 (#23801) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Darlene-os rész annyira letaglózott, én el sem gondolkoztam ott hirtelen,h akkor ki is Mr. Robot, mivel ahogy írtad is, a Tyrell-es autós jelenetből kiderült,h tutira él, nem gondoltam,h ezek után még lesz egy csavar vele is.
A családi képek alapján szerintem egyértelmű,h az apjuk Mr. Robot. Részéről a halálának eljátszása még logikus is lehet, amit leírtál, viszont ami szöget ütött a fejemben,h Elliot miért törölt minden adatot saját magáról. Viszont így jobban belegondolva szerintem tudta,h él az apja, csak elfelejtette, hiszen nyilván ő maga törölte a fotókat, mivel a többi "törölt ember" között volt a saját "aktája" is.
A Darlene-Angela-s résznél leesett,h itt valami nagyon nem az, aminek eddig látszott, de véletlenül sem gondoltam volna erre a végkifejletre :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23807) gerii


gerii
addikt

A rész végét nagyon összerakták, nem sok ilyet látni :)

(#23808) aizen92 válasza Ragnar95 (#23806) üzenetére


aizen92
addikt

Robotka
erre csak annyit hogy Memento, a törlős résznél ez ugrott be :D
Szerintem minden mindfuck személyiség-pszichológiai zavaros filmből sikerül egy picit meríteni, vagy legalábbis átbni a nézőt :D

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23809) Ragnar95 válasza aizen92 (#23808) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Na ja, elég hosszúra sikerült a késleltetés és igazság szerint még mindig nem tudunk semmit, valóban sok forrásból meríthettek egy ennyire komplex háttérsztorihoz.
Remélhetőleg a következő részben mindenre fény derül, addig meg izgulhatunk,h vajon mi is az igazság... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23810) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

True Detective 2. évad záró
Nem voltam tőle elragadtatva. Vártam,h valamit kihozzanak a végére, de ugyanolyan kusza és magyarázat nélküli volt a befejezés is, mint az egész évad.
Asszem a 3. évadra engem elvesztettek, nem volt annyira szenvedős a 2. , mint az első, de azt se mondanám,h túlzottan élveztem volna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23811) Nordic válasza Ragnar95 (#23810) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én még nem láttam az S2-t de pont most fejeztem be másodjára az elsőt, szóval lesz friss összehasonlítási alapom. Az biztos, hogy a vélemények alapján a második évad meg se közelíti az első színvonalát. Gyanús, hogy nálam is ez lesz a végeredmény.

(#23812) Ragnar95 válasza Nordic (#23811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nehezen összehasonlítható a 2, mert az alap hangulaton kívül elég más mindkét évad. Az elsővel az volt a baj,h nagyon durván lassú volt, majdnem elaludtam rajta, a 2. fele egy fokkal jobb volt, de még mindig nem az igazi. A 2. évad rátett egy lapáttal a sebességre, bár még így sem volt egy pörgős sorozat, cserébe a sztori nagyon homályos és kusza volt végig, nem balladai homály szintű köd jellemezte, hanem konkrétan a történet megértését akadályozta, ráadásul csomó indokolatlan és gyenge akciójelenet volt benne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23813) Nordic válasza Ragnar95 (#23812) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Tudom, hogy nem egy a kettő, én arra értettem, hogy képes-e számomra hasonló élményt nyújtani, mint az első. Ja, és engem nem zavart az első évad lassú történetmesélése, mert maguk a színészek játéka/az általuk megfomált karakterek személye folyamatosan lekötött. Nálam a lassú történetmesélés a Breaking Bad-nél kezdődik ,ahol egy évadban 10 részen keresztül lóf*sz se történi, majd az utolsó 2-3 részben meg pörög. Számomra az utóbbi eléggé túlértékelt sorozat(jöhetnek a kövek :DDD).

(#23814) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

IMDb-n él a Top 250 sorozat lista. Az első pár helyezett nem meglepő (bár az számomra meglepő, hogy a GoT még mindig 9.4-en áll :D), viszont van pár olyan cím, amiket még hallomásból sem ismertem és az első 50-ben benne vannak. Lehet válogatni. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23815) oriic válasza Bad Pritt (#23814) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kb addig érdekelt a lista ENGEM, amíg az én best ever sorozataimat helyezését megláttam:

188. Lost - Eltűntek (2004)

78. Csillagközi romboló (2004)

204. A rejtély (2008)

Innentől szerintem inkább hagyjuk.

Live-Die-Respawn

(#23816) Bad Pritt válasza oriic (#23815) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából a Lost meg a Fringe örülhet, hogy rajta van, ez az egész szimpátia szavazás alapján működik, ahogy a filmeknél is. Szerintem senki nem gondolhatja komolyan, hogy a Bryan közlegény megmentése top 50-es film...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23817) oriic válasza Bad Pritt (#23816) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont ezért mondtam. Én amúgy sem szeretek ilyen listákat felállítani, mert mindenkinek mások az élményei egy-egy remekműről.

"Bryan közlegény megmentése" Lol: :DDD

Live-Die-Respawn

(#23818) aizen92 válasza oriic (#23817) üzenetére


aizen92
addikt

Waaaaaat? :D
HáGé Ulam!
Blájen? Te latol!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23819) |AP| válasza Bad Pritt (#23816) üzenetére


|AP|
veterán

nekem eddig kimaradt a Lost, de a pár héttel korábbi beszélgetés miatt úgy döntöttem letudom.
Most járok az S02-nél, de már most tudom, hogy a végén csak fel fog idegesíteni :)

Igyekeztem távol tartani magam minden spoilertől, de annyit azért tudok, hogy a katyvasz csak egyre nagyobb lesz, a magyarázat pedig annyira nem egyértelmű, hogy még a készítők sem tudják mit miért dobtak be :)

(#23820) Bad Pritt válasza aizen92 (#23818) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miii? Nem Blájen, Lájen! ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23821) Ragnar95 válasza Nordic (#23813) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem a színészi alakítások teljesen rendben vannak a 2. évadban is, kitettek magukért a főszereplők, Vince Vaughn-ban kifejezetten pozitívan csalódtam.
BB a TD-hez képest fénysebességgel halad :D BB-ben csak az első évad az, ami tényleg elég lassú, de még az is sokkal gyorsabb a TD 2. évadához képest is, hát még az 1.-höz viszonyítva. Az elején annyira nekem se jött be a BB, aztán megszerettem, a vége meg nagyon nem jött be, úgyhogy összességében én sem voltam annyira elragadtatva tőle.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23822) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#23823) oriic válasza gyuromoj (#23822) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Heroes Reborn – Máris halott az egyik karakter"

Nemár: :(

Live-Die-Respawn

(#23824) daczkó


daczkó
aktív tag

You're the Worst

Csak ajánlani tudom, egy fájdalmasan őszinte, fájdalmasan brit sorozat. Tőlem 9-est kapott.

/ignore wwenigma

(#23825) spammer válasza daczkó (#23824) üzenetére


spammer
veterán

Nem brit sorozat, csak az főszereplő srác angol. Én néhány rész után kaszáltam.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23826) callmeakos válasza Bad Pritt (#23814) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Picit tényleg nehéz komolyan venni ezt a listát hogy a Scrubs a 190. hely környékén van, a Rém Rendes Család meg még nincs is benne. LoL :D

All→M8

(#23827) Ragnar95 válasza callmeakos (#23826) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem hiszem,h lenne olyan oldal, ami ennél több felhasználó véleménye alapján tudna összerakni egy ilyen listát, úgyhogy nem értem a felháborodást részetekről :D Ez egy szubjektív lista a felhasználók véleménye alapján, ennyi az egész.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23828) |AP| válasza daczkó (#23824) üzenetére


|AP|
veterán

nekem nagyon bejött és nemsokára indul a második évad

(#23829) ígyvanferi válasza callmeakos (#23826) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A 8,4 pont teljesen jó a Scrubsra.

(#23830) #54715584


#54715584
törölt tag

Lucifer Pilot

Ez meglepően szórakoztató volt, kíváncsi vagyok a folytatásra. Kezdési időpontról van már vmi infó?

(#23831) oriic válasza #54715584 (#23830) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalosan csak annyi van hogy midseason. Nincs pontos dátum. Valamikor jövőre.

Live-Die-Respawn

(#23832) #54715584


#54715584
törölt tag

Blindspot Pilot

A megvalósítás és a zene jó, viszont baromi sablonos. Az alapsztori adott, ha marad pörgős és kellően izgalmas a szál, akkor még lehet jó is.

(#23833) #54715584


#54715584
törölt tag

Minority Report Pilot

Ez egy kicsit unalmas volt. Nem nagyon tűnt ki a nyomozós sorozatok közül, sőt.

(#23834) gboszi


gboszi
senior tag

Senki nem néz Complications-t? :U

"If you're good at something, never do it for free!"

(#23835) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Shit. Nézem már egy ideje a Strain-t, és csak most, hogy kopasz lett a főszereplő, jöttem rá hogy ő volt a House of Cards-ban is. Hajasként rá sem ismertem :DDD

4 8 15 16 23 42

(#23836) spammer válasza tonyrulez (#23835) üzenetére


spammer
veterán

Te se vagy egy Sherlock Holmes. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23837) spiky03 válasza tonyrulez (#23835) üzenetére


spiky03
veterán

Meg a Hangyában a gonosz, ott is kopaszon. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23838) daczkó


daczkó
aktív tag

Ez az IMDB oldal csak nekem újdonság?

/ignore wwenigma

(#23839) FoxiestFox válasza daczkó (#23838) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak neked. Több napja kint van már. ;]

(#23840) Ragnar95 válasza daczkó (#23838) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt is volt már róla szó :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23841) dokee78 válasza daczkó (#23838) üzenetére


dokee78
félisten

Törvény nevében 2014 rossz helyen van.
Nem lett ez olyan jó.

Nem volt kiemelkedő,de a befejező rész nagyon tetszett.
Már többször mondtam,darálva jobb lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#23842) FoxiestFox válasza dokee78 (#23841) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok van a listán szerintem, ami elég túlértékelt.. de van közte sok jó cucc is.

(#23843) Atomantiii válasza dokee78 (#23841) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem sokkal jobban tetszett az első évadnál.

(#23844) daczkó


daczkó
aktív tag

Deadwood-ról vélemények? Így egy rész után nem tudom eldönteni, hogy ez nagyon jó lesz, vagy egy túlértékelt valami

/ignore wwenigma

(#23845) Nordic válasza daczkó (#23844) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én annó 6 rész után dobtam, nem tudott sem a sztori sem a karakterek lekötni, de már többször kiderült, hogy nekem elég érdekes ízlésem van. :D

(#23846) spammer


spammer
veterán

True Detective 2. évad

Az évaddal összességében nem vagyok elégedett, írás tekintetében most nem jöttek össze a dolgok, a fő cselekményszál, az ügy most elég érdektelen és lapos volt. A karakterek közül Velcoro remekelt egyedül, már amennyire az írás engedte neki, és ugyan a többiek sem voltak rosszak, de igazán jók sem tudtak lenni sajnos. Vince Vaughn a végére egész korrektül hozta a szerepét, érezhetően javult részről részre, csak hát pont vége lett az évadnak. :) A finálé viszont tetszett, voltak szép pillanatok és a lezárással is elégedett vagyok, tehát rossz szájíz nem marad, csak úgy érzem, hogy jóval nagyobb potenciál volt ebben az évadban. Lehet, hogy nem kellett volna most is szinte mindent írást magára vállalni Pizzolattonak. Kíváncsian várom, lesz-e harmadik évad, én örülnék neki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23847) br.rak


br.rak
őstag

Blunt Talk S01E01

Régen élveztem ennyire sorozatrészt, bár a promók alapján a többség nem erre számított
Ami negatívum, hogy fél óra helyett mehetett volna 40 percben

(#23848) Vladi válasza aizen92 (#23801) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, így már a balettos jelenet is érthető. Francba! Most meg kell nézni újra az egészet, mert biztos, hogy korábban már voltak rá utalások, csak a gyanútlan néző Eliottal együtt nem vágta le a szitut. :DD

Így valószínűbb, hogy az apja él, de még akár halu is lehet, vagy ő maga az és a fia Elliot halt meg. Tessék, néhány elmélet. :P

(#23805) aizen92:

Igen, mostmár lehet agyalni, hogy a tünetek alapján milyen mentális betegsége van. Mondjuk a sok drog épp, hogy eltakarhat sok mindent.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23849) .LnB válasza Vladi (#23848) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mr. Robot e08

Gyanúsan nem öregedett az apuka semennyit. Plusz, mikor szétveri a tükröt, bevillan az apja is képmásként.
Még mindig azt mondom, hogy skizó.

Vladinak ez az elmélete pedig nagyon jó: vagy ő maga az és a fia Elliot halt meg.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23850) bok92


bok92
addikt

[link] robotoknak kötelező! :DDD remélem még nem volt...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.