Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) #51177472


#51177472
törölt tag

The Last Ship-et érdemes elkezdeni?

(#23352) oriic válasza #51177472 (#23351) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mindenképp. Utóbbi idők egyik legjobb posztapok sorozata.

Live-Die-Respawn

(#23353) Juubei válasza oriic (#23350) üzenetére


Juubei
újonc

Szerintem ott van eltúlozva h mekkora mennyiséget lő ki a tengeralattjáró nem hiszem h pillanatok alatt ki tudna lőni 20-30 rakétát persze lehet h tévedek és van rajta annyi vetőcső h ezt megtudja tenni csak igy első látásra nekem kicsit túlzó volt de attól még tetszett :D

(#23354) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Mr Robot adta megint, és a promó alapján a kövi sem lesz gyengébb :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23355) FoxiestFox válasza Juubei (#23353) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ki tud... meretes silocsoport van beepitve a torzsebe, es fel sem kell jonnie a felszinre hozza.

Fire; koran reggel meg nem volt fullhd,ugyhogy varom,hogy hazaerjek :D

[ Szerkesztve ]

(#23356) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

más - Uccsó Hajó
asszem ez a tengeralattjáró van benne

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23357) FoxiestFox válasza FireKeeper (#23356) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jopofa, hogy mind a-betus :D

(#23358) oriic válasza FireKeeper (#23356) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem valószínű, mert ez dízel motoros, a sorozatban elvileg atom meghajtású van.

Live-Die-Respawn

(#23359) Ragnar95 válasza oriic (#23358) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, atomreaktor hajtja ezeket, ez a reaktoruk.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23360) FireKeeper válasza oriic (#23358) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

wikipédia szerint atomos ez is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23361) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

V letudva pár napja. Nem értem mi törpént a 2. évadban, de nagy kár érte.. Lett volna benne potenciál. Se a színészek, se a történet, se a párbeszédek, semmi nem működött, de nagyon nem. :(
Talán az utsó két rész, de az is össze lett csapva.
Amilyen jól indult az első évad, akkorát zuhant a színvonal a másodikra.

V, mint viszont a 24: Live Another Day, első 5 rész után: :C
A jó öreg -télleg' jól megöregedett- Jack hozza a kötelezőt. Chloe O'Brian-nél ott van ez a stílus! -meg a toka is.. de na. Margot-néni, meg hozza az életérzést a GoT-ból! :DDD

...elmúlik...

(#23362) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Úgy döntöttem, tartok egy HIMYM darát, mert egyben még sosem toltam le a sorozatot, tartottam már darát az 5. évad után, aztán a 6. után is, de kellett egy így egyben is, hogy teljes legyen a kép.
Egyszerűen zseniális ez a sorozat, az elmúlt ~3 hétben végig szakadtam rajta, megint megszerettem a szereplőket, felültem az érzelmi hullámvasútra, amit átéltek, úgy volt tökéletes ez az egész, ahogy volt.
Így darálva a 9. évad eleje sem volt túl lassú, bár emlékszem, amikor élőben néztem, téptem a hajam, hogy mikor jön már az Anya. De így utólag tényleg úgy volt tökéletes, ahogy volt. Onnantól, hogy elkezdődtek a flashforwardok, azok kárpótoltak minden korábbi hibáért, szerintem zseniális megoldás volt.
Sajna a címadás maga és Jason Segel hirtelen kilépése nehéz helyzetbe hozta a készítőket, de végül nagyon jól oldották meg a dolgot. Nem értem, hogy nem tetszhet annyi embernek a befejezés, szerintem fenomenális lett. Nem kiszámítható, mégis mindenkit kielégít, mert össze is jön Robinnal, meg nem is és ott a happy ending, ami a műfaj miatt elvárható.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23363) oriic válasza Ragnar95 (#23359) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja a leírás elejét nem olvastam el sry...Szóval igen, atom ez is.

Live-Die-Respawn

(#23364) Argos válasza Ragnar95 (#23362) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na, ilyen vagy ehhez hasonszőrű sorozat megtekintésére, nem lehetne engem még fegyverrel se kényszeríteni.. :P
Belenéztem a kíváncsiság, illetve a hype végett, de pár rész/részlet után fancsali képpel ment a Big-Bang, meg a Friends és tsai mellé a kössznem'! kategóriába. :N

Volt azért pár próbálkozásom, mint a The New Adventures of Old Christine - eleinte jókat rötyögtem rajta, két évad lement, de utána ellaposodott, eluntam, nézhetetlenné vált.
Illetve a Suburgatory, annál egy vagy két évad megvolt, aztán megfeledkeztem róla.. lehet elő kéne kotorni, a kis vöröske elég jó volt benne.
Ja, meg persze a Gilmore girls, azt csipáztam, de nagyjából Rory második szemeszterénél kezdett az is lehalni.. TV-ben ha belefutok korábbi részekbe, azért megnézegetem. :)

...elmúlik...

(#23365) Ragnar95 válasza Argos (#23364) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapból én sem szeretem a sitcomokat túlzottan, de a HIMYM valamiért nagyon megfogott és azóta sem ereszt :D
Friendset és TBBT-t énis kaszáltam 2-3 megnézett rész után, mert nagyon durván erőltetettek voltak számomra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23366) gerii válasza Ragnar95 (#23365) üzenetére


gerii
addikt

Én is éveken át rühelltem Barney-t akárhol megláttam, aztán elegem lett és megnéztem az első részt. Majd jött is le az évad. :DDD
Az a jó benne hogy nem erőltetett gagyi poénok vannak benne, hanem tényleg lehet röhögni rajtuk.

(#23367) Blaise


Blaise
veterán

Wayward Pines 2.évad:

FOX ezt írta Facebookon:
A stúdió tárgyal a színészekkel egy esetleges folytatásról, de többet sajnos mi sem tudunk!

(#23368) Argos válasza Ragnar95 (#23365) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jaja, nagyon kevés az a komédia, amiben értékelhető szinten van a poéndömping számomra.
Sokkal jobban fekszenek az olyan szövegek, amit pl. a PoI-ban tol Fusco, vagy Root.
Ezen mondjuk konkrétan besz*rtam. :DD

...elmúlik...

(#23369) Ragnar95 válasza gerii (#23366) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jaja, tényleg lehet röhögni a poénokon, csomószor pont azért, mert annyira abszurdak, főleg Barney húzásai, hogy az valami hihetetlen és nem elcsépelt, klisés megszólalások.
Argos83: engem a gépi nevetés zavar leginkább csomó sitcomban, ne mondják már meg nekem,h mikor kell röhögnöm... Ez az egy dolog HIMYM-ben is kicsit zavaró, de ott szerencsére azért viszonylag emberi szinten tartották a gépi nevetések mennyiségét.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23370) Argos válasza Ragnar95 (#23369) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na, nee... azokat akkor nem on-live, igazi emberek előtt veszik fel?! :Y ;]

Amúgy, ha már vígjáték, akkor animáció nálam -mozifilmek között is, majd kizárólagosan. Pl. Family guy, Amerikai fater, nagyon nagy kedvenc volt pár éve a Chowder, vagy a Courage the Cowardly Dog. De, a későbbiek a Cartoon-on már nem nagyon jöttek be.
A South park meg mondjuk egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#23371) Ragnar95 válasza Argos (#23370) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Family Guy nálam is nagy kedvenc, még asszem tavaly nyáron elkezdtem a Simpsonst is, régebben láttam belőle 1-2 részt, az bejött, de folyamatosan nézve annyira nem fogott meg, legtöbb részben max 1-2 jó poén volt, amúgy meg a történet elég gyenge volt általában.
CN-ön nekem már a Chowderes idők nagyon nem jöttek be, a Chowdert meg kifejezetten utáltam, Courage, the covardly dog sem fogott meg annyira, de lehet azért, mert már kinőttem addigra ezekből.
South Parkban van pár jó rész, de engem sem fogott meg annyira, még a legjobb részek sem közelítik meg szerintem a Family Guy színvonalát.
Adventure Time-ból néztünk meg haverokkal múltkor egy részt, hát az valami eszméletlenül beteg sorozat :D Józanul mondjuk nem feltétlen ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23372) tPedro_


tPedro_
őstag

Ha poenos sitcom akkor szerintem a 30 Rock is ott van.

(#23373) Juubei válasza FoxiestFox (#23355) üzenetére


Juubei
újonc

Azt tudom h nem kell feljönnie hozzá ha te mondod elhiszem h ki tud annyit lőni :)

[ Szerkesztve ]

(#23374) FoxiestFox válasza Juubei (#23373) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez gondolom nem a szóban forgó típus, de gyanítom, azon is van hasonló setup:

(#23375) gerii válasza FoxiestFox (#23374) üzenetére


gerii
addikt

A Last Resort is tetszett annak idején.

(#23376) FoxiestFox válasza gerii (#23375) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát erről még nem is hallottam. Jövő héttől viszont sok időm lesz, úgyhogy belenézek.

(#23377) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Már a csövön jön ki a meleg téma, ez a sorozat viszont érdekelne, nézi valaki?
impastor

(#23378) FoxiestFox válasza bobalazs (#23377) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Höhö, a fickó a Smallville-ből, ami olyan rettenetes volt, hogy még én is néztem annak idején. :D
És van haja. :Y

(#23379) Juubei válasza FoxiestFox (#23374) üzenetére


Juubei
újonc

A sorozatban mintha kisebb lenne fene tudja :D

(#23380) Ragnar95 válasza gerii (#23375) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Last Resort nálam is nagy kedvenc, kár, hogy kaszát kapott, pedig nagyon jó sorozat volt.
Viszont így legalább 1 nap alatt le lehet darálni :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23381) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#23357) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekik van ilyen fétisük, a harckocsik mind C-sek, Crusader, Cromwell, Comet, Centurion, Chieftain, Churchill, Conqueror, Challenger... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23382) mayday00


mayday00
őstag

Kaszát kapott a Da Vinci's Demons. A 3. évad lesz az utolsó. :O :O

Elmennek a jó büdös...oda :W A jó sorozatokat kaszálják, a szarokat meg berendelik újra meg újra :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23383) gyuromoj válasza mayday00 (#23382) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kezdésről van már valami infó? :(

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23384) mayday00 válasza gyuromoj (#23383) üzenetére


mayday00
őstag

Októberben jön a 3.évad. :( Pontos időpont később lesz gondolom.

Újabb jó sorozatot temethetünk.. :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23385) leslieke válasza mayday00 (#23382) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kár érte, de legalább lezárható rendesen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23386) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Wayward Pines S01
Most komolyan, a Pilcher testvére is megtapasztalta hogy milyen ő valójában, a teljes staff is átállt a lakosok oldalára, erre az a pár tinédzser átveszi felettük a hatalmat? Ááááá :W
Mindenesetre jó kis sorozat volt, bár nem mondanám hogy lezárásra került, szóval a második évad ha nem is lesz, de lenne miről szólnia. Az utolsó képkockák meg, wow

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#23387) Blaise válasza tonyrulez (#23386) üzenetére


Blaise
veterán

Wayward Pines évadzáró
Lehet, hogy én vagyok elfáradva...de akkor most tulajdonképpen mi is lett a vége? Ki vette át a hatalmat? :D

(#23388) chipesz válasza Blaise (#23387) üzenetére


chipesz
őstag

Wayward Pines sorozat(?)záró:

Azok az akademisták, akik ott maradtak a városban, amikor az abik betörtek.
Ez a vég egyáltalán nem tetszett. Ethan halálával még csak-csak megbarátkozom (bár az sem tetszett), de hogy ezek a barmok ugyanazt folytatják, ami eddig volt. Így, hogy (elvileg) nem lesz folytatása nem tetszik a záróepizód. :(

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#23389) Blaise válasza chipesz (#23388) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, közben visszatekertem a TV-n, most már jobban értem. Szóval minden felnőttet visszahűtöttek, és az első generáció eminensei vették át a hatalmat?

Szerintem direkt hagyták így a befejezést, állítólag még nem eldöntött dolog, tárgyalnak a színészekkel egy esetleges folytatásról.

Mindenesetre felkeltette az érdeklődésemet a sorozat, elkezdem olvasni a könyveket :)

(#23390) oriic válasza Blaise (#23389) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem nem tetszett a befejezés. :( Aki olvasta a könyveket árulja már el, hogy ott is ez volt a befejezés?

Live-Die-Respawn

(#23391) S e t h


S e t h
nagyúr

Wayward Pines

Ötödik-hatodik részig nagyon komáltam a sorozatot, aztán egyszer csak elfogyott.Addig folyamatosan ott volt egy óriási kérdőjel, utána bedobtak egy választ, de én vártam még fordulatot, ami majd később az arcunkba csapódik.
Nem akartam elhinni, hogy ennyi volt, biztosan lesz még vmi, de nem, valahogy elfogyott a puskapor és utána átment középszerbe, hogy a befejezés még szürkébb legyen.
Amekkora ötlettel indult, annyira nem tudták mit kezdjenek vele később, nem az a sorozat, amelynek a befejezéséről sokat fognak beszélni még évek múlva is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23392) Blaise válasza oriic (#23390) üzenetére


Blaise
veterán

Könyv spoilert ha ír valaki lécci külön jelezze!

(#23393) chipesz válasza Blaise (#23389) üzenetére


chipesz
őstag

WP:

Így igaz, lefagyasztották őket és átvették a hatalmat.

Szerintem elég vészjósló, hogy Series Finale-ként reklámozták.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#23394) Blaise válasza chipesz (#23393) üzenetére


Blaise
veterán

Második évad még nincs eldöntve:

Fox facebook

(#23395) rétisün válasza oriic (#23390) üzenetére


rétisün
veterán

elolvasva blaise spoilerét (még nem néztem meg a sorozatot), nagy vonalakban a könyvnek is így van vége. de gondolom oda nem is terveztek folytatást, bár (állítólag) a 3. kötetet már közösen írták a könyv és a sorozat írói.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#23396) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Modern Family S6
Nyári darám következő állomása. Szerintem ez nem is volt egy rossz évad. Jó, még messze nem olyan mint amilyen az elején volt, de köröket ver az előző évadra. Ráadásul azért szorult egy kis kreativitás is ebbe az évadba azzal a bizonyos telefonnal felvett részről. Az a rész istant klasszikus. Vagy például az a rész, amiben jópár Scrubs utalás volt. Vagy például az amikor a régi moziban voltak. Az évadfinálé az most nem volt olyan hangsúlyos mint tavaly, de így se volt rossz.
Úgyhogy mindenképpen jó az irány vissza a csúcsra. Kellenének még ilyen kreatív részek és akkor fasza lesz minden.

All→M8

(#23397) Argos válasza Ragnar95 (#23371) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Én semmi ilyet nem nézek folyamatosan, csak néha-néha, amikor a TV-ben elkapok, vagy elkaptam régebben pár részt.
CN-ön már én se néztem szinte semmit, kb. onnantól, hogy bejöttek ezek a nagyon igénytelenül megrajzolt izék, mint pl. a Pindúr pandúrok, meg az Ed, Edd & Eddy. Leszámítva, amiket fentebb említettem, de azt is csak ha belefutottam.
Hol van már az az idő, amikor álló nap ment -akkor még persze angolul- a Tom&Jerry; Tapsi Hapsi; Merrie Melodies; Looney Toons; Kengyelfutó gyalogkakukk stb. Azok voltak az igazi jópofa mesék. :K
South Park-ból nekem egy rész maradt meg, amikor WoW-oznak. Azon mosolyogtam párat, de valszeg azért, mert toltam a gammát én is - bár, annyira sose voltam pro. :P
Azt nem értem egyébként, hogy honnan jött ez a pop(?)kultúra az animációknál, akár a Family Guy, akár a South Park-nál, hogy nekiállnak össznépi kornyikálni?! Na, attól kiráz a hideg..

Arra az Adventure akkor majd rálesünk egy alkalmas időpontban. :D

(#23382) mayday00:
Banyek, pedig az első pár rész megtekintése után ezt le akartam pörgetni.. -.-'
Na, de hátha kap legalább egy rendes lezárást.

...elmúlik...

(#23398) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Veep-et elkezdtem, mert olvastam,h itt eléggé dicsértétek.
3. résznél járok, de eddig annyira erőltetett, h kb nem volt még poén, amin igazából tudtam volna röhögni. Történni se sok minden történik, szóval egyelőre elég gyanús,h kasza lesz a vége részemről.
Lesz itt változás, viccesebb lesz, illetve beindul a sztori? Vagy ha eddig nem jött be, akkor nem is fog és hagyjam a francba?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23399) ígyvanferi válasza Ragnar95 (#23398) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, te ne nézd tovább, semmi értelme, engedd el!

(#23400) mayday00


mayday00
őstag

Da Vinci’s Demons 3. évad 10.24-én kezd. Utolsó évad lesz :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.