Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) FoxiestFox válasza dokee78 (#23900) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én szeretem. Mondjuk szinkronnal kételkedem az élvezhetőségében.

(#23902) dokee78 válasza FoxiestFox (#23901) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt is kérdezni akartam,de közben rájöttem ritka,ha szinkronnal nézek sorozatot.

(#23903) mayday00 válasza FoxiestFox (#23901) üzenetére


mayday00
őstag

Ha szar egy sorozat, az szinkronnal is szar, meg eredeti nyelven is. Semmi jelentősége sincs, h eredeti nyelven nézed, vagy a dalai láma olvassa fel a szöveget. A szar az mindenhogyan szar. sajnos.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23904) FoxiestFox válasza mayday00 (#23903) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Így van, a szar az mindenképp szar.
A jó viszont szinkronnal szarrá lesz. :D Bár úgy tudom, te nagy szinkronhuszár vagy..
A lényeg annyi, hogy neked most jó lesz. :K

(#23905) aizen92 válasza FoxiestFox (#23904) üzenetére


aizen92
addikt

Ámen, mehet első hsz-be :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23906) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Embert ölök és eszek, mégis lehet szeretni

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23907) gerii válasza gyuromoj (#23906) üzenetére


gerii
addikt

Ez elég jól sikerült interjú lett, jófej ember lehet, bár az, hogy nem látta a Hannibal filmeket, ejnye :D

Enton:

Whispers: Szerintem nem Minx-ben lesz, a hippigyerek intézte így, szóval én rá fogadok ( a faházas kislány is esélyes, de túl kicsi hozzá szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#23908) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Star Wars The Clone Wars S02-04
Egyre komolyodik a sorozat, gyakorlatilag az egyetlen panasz az lehetett rá az első évadban,h túl rövidek néha a sztorik az epizódok hossza miatt. Ezek után jöttek a 2-3 epizódon átívelő történetek, amik már sokkal komolyabbak, egyre kevésbé érződik gyerekesnek az egész sorozat, sőt, elég komoly morális mondanivalója is van bizonyos részeknek és elég komplikált sztorija ( General Krelles 4 résztől kezdve kb az összes nem 1 epizódos rész).
A vicces epizódokból egyre kevesebb van cserébe, az első évadot inkább a humor uralta, azóta egyre komolyodik a sorozat, egyre több a hosszú cselekmény és a jóval komorabb epizód.
Általános SW kérdés: nem úgy van, hogy mindig csak 2 Sithnek kéne lennie? 1 nagyúr és 1 tanítvány? Ehhez képest ugye a filmben is van, hogy egyszerre 3 Sith van életben (Darth Sidius, Count Dooku és General Grievious), a sorozatban meg mellettük ott van Assaj Ventress is, majd ugye röviden Savage Opress is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23909) callmeakos válasza Ragnar95 (#23908) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Grízest én nem nevezném sithnek :D Ő csak amolyan félkarú rabló aki szeret gyűjtögetni meg giccsesen hadonászni a fénykarddal. :))
Komolyra fordítva ő nem sith, mert nem tudja használni az erőt. Csak jól elsajátította a kardforgatást.

A sorozattal kapcsolatban még mindig az a véleményem hogy minden rész, ami nem a politikai maszlagot tolja, az 10 pontos. És még mindig tartom hogy a lezárása a sorozatnak botrányos és méltatlan.

All→M8

(#23910) #51177472


#51177472
törölt tag

Scream 1x7

lol

(#23911) Ragnar95 válasza callmeakos (#23909) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, ebbe bele sem gondoltam, hogy ő nem tudja használni az erőt, így nem lehet sith :B :R
Mondjuk a sorozatban ettől függetlenül van tanítványa Dookunak is, bár az nem is válik ínyére egy idő után Darth Sidiusnak :D Félkarú rablóról jutott eszembe,h az egyik részben Grevious saját orvosi droidja is megkérdezi őt, miért ment bele ebbe az átalakításba :DDD
A fináléról egyelőre nem tudok nyilatkozni, ott még nem tartok, de nagyon megszerettem a sorozatot, azt már előre látom,h hiányozni fog, ha befejezem. Valóban zseniális a legtöbb rész, főleg annak fényében,h gyerekeknek készült kezdetben az egész.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23912) daczkó


daczkó
aktív tag

Deadwood S01

Nem volt rossz, az első 4 rész nem túl érdekfeszítő, de aztán egész kis kellemes sorozat lesz. Meglátjuk milyen is a következő 2 évad.

/ignore wwenigma

(#23913) Nordic válasza daczkó (#23912) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kissé spoileresen....befejezetlen ;]

(#23914) mayday00


mayday00
őstag

[link]

The Flash 2. évad promo :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23915) aizen92


aizen92
addikt

True Detective 2. évadához csak annyit:

Nem tudták volna egy ügyvédnél elhelyezni a bizonyítékokat, vagy minden egyes sajtóorgánumnak elküldeni, és így akkor Bezzeridest is nyugodt szívvel kinyírhatták volna......
:U
Végjáték eléggé felcseszett. Rég "NEEEEEEE"-ztem ennyit egy sorozatnál.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23916) Pitterix


Pitterix
őstag

Srácok, ezt a Heroes Reborn-t meg kell nézni ahhoz, hogy a majdani sorozat teljes legyen?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23917) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier – M2/Petőfi: 09.14 Gyilkosság (The Killing) 3. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23918) spiky03 válasza mayday00 (#23914) üzenetére


spiky03
veterán

Az a Flash hívó lámpa kicsit fura nekem, Batman után. :)
DE ettől függetlenül város.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23919) HPAA válasza Nordic (#23913) üzenetére


HPAA
őstag

lehet mégsem ;]
viszonylag friss "hír"

************* censored

(#23920) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Suits S05E09
Minek kell mindig visszahozniuk a kezdeti ellenségeket, kicsit unalmas már :U Bár ez az egyetlen módja,h mindig legyen konfliktus és izgalom, de akkor is kezd unalmassá válni ez a sok visszatérés...
A vége nem volt teljesen világos, kihez ment Trevor, mikor ki akart szállni :F A hatóságokhoz? Más ötletem nincs, de ez az út Mike számára meg nem lenne járható...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23921) bobalazs válasza daczkó (#23912) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na ezt a sorit lecsekkolom magamnak.
Megváltás lesz ilyen Whispers kaliberek után...

(#23922) daczkó válasza HPAA (#23919) üzenetére


daczkó
aktív tag

Tudtam én, hogy el kell kezdenem nézni :DDD Amúgy első évad lezárása is olyan volt, hogy nem tudtam eldönteni (de szerintem a készítők sem), hogy lesz-e következő vagy sem. Nem egy tipikus lezárás

/ignore wwenigma

(#23923) harylmu


harylmu
őstag

Mr Robot 9edik részben asszem minden kérdésre megvan a válasz. :)
Utolsó részben kíváncsi leszek így a cliffhangerre.

(#23924) tomiii. válasza harylmu (#23923) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Viszont itt tűnt fel az első "baki". A sántikálós résznél hamar meggyógyult a lába :(( :DDD
De még most sem tudom, hogy mi a szerepe a CTO címre vágyó csávónak. :F

(#23925) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Szükségem lenne egy pár sorozatra amit tudnék nézni és egyezik az érdeklődési körömmel! :)
Mit ajánlatok?

Jelenleg nézem:
GoT, Falling Skies(utolsó évad megy szerencsére), The Last Ship, Defiance, Dark Matter, The Strain, Vikings, Anger Management, The Big Bang Theory, Shield ügynökei, Black Sails, Flash, Banshee, Grimm, The 100

Végignéztem:
Breaking Bad, Dr. House, Szökés, Így jártam anyátokkal, Spartacus, Weeds, SWTCW, Csillagkapu, Strike Back(végre befejezték), Munkaügyek, NCIS LA, Helix, Homeland, SOA, The Unit,

Belenéztem, de nem jött be:
Dexter, Genxterkorzó, Brooklyn 99, The Silicon Valley, Arrow, House of cards, True Blood

Tartalékolom:
2 pasi meg 1 kicsi.

(#23926) Ragnar95 válasza grizlisandor (#23925) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ascension: minisorozat csak és sajna gyorsan lezárták, de egy elég jó sci-fi, szerintem azt a pár órát mindenképp megéri rááldozni
Last Resort: akció, egy atomtengeralattjáró legénységéről szól, ez is csak 1 évados, de annak az 1 évadnak minden perce élvezhető
Ha az NCIS LA bejött, akkor a Castle-t és a The Mentalistet is mindenképp nézd meg, szintén krimik viszonylag magas humor faktorral.
The Wire: krimi/akció, időnként kicsit lassú, de ha ezen sikerül túllendülni, akkor szerintem minden idők legjobb sorozata, ennél kidolgozottabb karakterekkel és valósághűbb helyszínekkel, színészi játékkal ritkán találkozik az ember

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23927) gyuromoj válasza grizlisandor (#23925) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hannibal, Penny Dreadful, Misfits, Entourage, Californication, Outsourced, Shameless US, New Girl, Modern Family, Constantine, Da Vinci's Demons, Dracula, Bates Motel, Under the Dome, Gotham, Gossip Girl

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23928) Ace owner válasza grizlisandor (#23925) üzenetére


Ace owner
addikt

Mixology, Parks and recreation, Arrested Development, Miami Vice ;)

Galaxy Fold 4

(#23929) grizlisandor válasza grizlisandor (#23925) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#23926) Ragnar95: Ascension-re emlékszem első részt megnéztem, kuka. Last Resort felkeltette érdeklődésemet első rész folyamatban, The Wire kap egy lehetőséget. Castle és The Mentalist volt szerencsém látni a tv-ben, elég volt belenézni. :D

(#23927) gyuromoj: Hannibal(kap egy esélyt), Penny Dreadful(haver is említette, de mikor mesélt belőle inkább kösznem, de ránézek) Dracula, Constantine láttam őket. Bates Motel és Gotham-be belenéztem, de nem jött be. Da Vinci's Demons-jai jónak tűnik. Rémrendest útálom, Pletykafészkek jézusom... ;] A többi ilyen tucatvígjátéknak tűnik, maradt a búra alatt, hát vegyes, talán 1x belenézek.

Köszönöm szépen a segítséget, szerintem egyenlőre el leszek. :)

(#23930) lockdown90 válasza grizlisandor (#23929) üzenetére


lockdown90
senior tag

Tyrant S1+S2 !!!!!!!!! nézzétek!

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#23931) gerii válasza lockdown90 (#23930) üzenetére


gerii
addikt

Mr. President már eléggé megőrült :D

(#23932) Pitterix


Pitterix
őstag

Ha már sorozat:

"Szomszédok"

Ciki, vagy nem ciki, de rászoktunk a feleségemmel.
Nem igazán tv-zünk, de ezt nézzük minden este. :B
Mindjárt kezdődik a következő epizód.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23933) gerii


gerii
addikt

Mr Robot: Double shiieeet. :Y :Y
Csak bejött a jóslat, még meg is kérdezi, hogy mi mindvégig tudtuk-e? :C

(#23934) harylmu válasza gerii (#23933) üzenetére


harylmu
őstag

arra leszek kíváncsi a tyrell-es vonallal most mit kezdenek.

(#23935) FoxiestFox válasza gerii (#23933) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Piszok nagy ez a sorozat. :D Nagyon kellett már egy ilyen.

(#23936) Ragnar95 válasza gerii (#23933) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megint eléggé mindfuck volt a rész, pedig az előző után azt hittem, nem lehet annál nagyobb meglepetés, hát tévedtem :DD
Hogy átb@sztak minket, nézőket az előző részben :D Tyrell szerepére én is kíváncsi leszek, remélhetőleg tisztul a kép a következő részben.
Tyrell, meg a neje szép kis páros, mindkettő elég erősen elborult elme...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23937) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#23936) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ellenkezőleg, a neje elég következetesnek tűnik, de még nem ismerjük őket eléggé..

(#23938) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#23937) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A következetesség egy dolog, én arra céloztam inkább, amilyen eszközöket bevetni képes a céljaik elérése érdekében. Főleg az előző részben verte ki a biztosítékot a konyhai jelenettel nálam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23939) dokee78


dokee78
félisten

Akiknek tetszett a True Detective első évad.
Filmes topikban linkeltem egy filmet nézze meg,bár ebben nem lesz akció és spanyol.

(#23940) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#23938) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én kedvelem a hasonló karaktereket.
Sokkal jobban, mint az érzelem-vezérelt, teszetosza típusokat, azok az életben is bosszantanak, nem szeretem nézni, ahogy a döntéshozatal náluk tulajdonképpen abból áll, hogy a saját gátjaikat kerülgetik, aztán ahogy épp sikerül..
Nyilván amit a sorozatban láttunk, nem volt egy szép húzás, de a célját elérte vele.

(#23941) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#23940) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egy bizonyos szintig valóban jó, ha az ember céltudatos, de a "cél szentesíti az eszközt" elvvel már nem értek egyet sok esetben, márpedig eddig az derült ki, hogy a feleségnek ez a legfőbb alapelve.
Ráadásul eléggé érdekkapcsolatnak tűnik az övék, de valóban nem töltöttek a készítők annyi időt még ezen kapcsolat bemutatásával,h biztosat tudjunk erről.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23942) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#23941) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Minden kapcsolat érdekkapcsolat, eltérő mértékben és eltérő aspektusokban ugyan, de mind.
Az altruizmus pedig nem jellemző mindenkire, és nem is tartom túlzottan egészségesnek néhány eseten kívül (pl anyaság).

(#23943) grizlisandor válasza grizlisandor (#23929) üzenetére


grizlisandor
addikt

A Wire annyira nem gyere be, talán 1x. Londoni rémtörténetek, Last Resort és Hannibal el leszek velünk egy darabig, köszönöm! :)

(#23944) gyuromoj válasza grizlisandor (#23943) üzenetére


gyuromoj
veterán

;) :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23945) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mr. Robot 9. rész

Huhh, nem semmi egy sorozat. :C

Live-Die-Respawn

(#23946) oriic válasza oriic (#23945) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#23947) Bad Pritt válasza oriic (#23946) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az egész sorozat meg 9.1-en. Az durcább szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23948) aizen92 válasza oriic (#23946) üzenetére


aizen92
addikt

és Rami Malek pedig amit ebben a részben művelt, tátott szájjal néztem pár jelenetet....
no.1.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23949) FoxiestFox válasza oriic (#23946) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez mondjuk sokat nem árul el, nézd meg, mennyi középszerű sorozat van 8 pont fölött, mert a rajongói feltolják nagyon... hisz akinek nem tetszenek, nem is nézi, azaz nem pontoz...
De tény ami tény, az utóbbi évek legjobb sorozata a Robi. :)

(#23950) oriic válasza FoxiestFox (#23949) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lekakkantom, ez a sorozat eszméletlen. Össze vissza forgatom a fejem, hogy ez most WTF??!!! Hol vannak a társak amúgy?

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.