Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) Tegla80 válasza Scoobyka (#64349) üzenetére


Tegla80
addikt

En tuti nem adnek erte meg egy kiflicsucskot sem.Oskovulet sztem is.
Akkor mar inkabb valami noname tv,de uj legyen es garis.(sokat fejlodott a technika es a noname kepalkotasa sztem ez miatt jobb is lehet talan,mint az "A" s samunak)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#64352) Scoobyka válasza Scoobyka (#64349) üzenetére


Scoobyka
addikt

Nekem a kepe nagyon tetszett (ultra clear panel) es az input lag is eleg alacsony tesztek alapjan 30ms koruli.

BBéci: mivel regi felo,hogy beszarik? :D

[ Szerkesztve ]

(#64353) BBéci válasza Scoobyka (#64352) üzenetére


BBéci
titán

Korának kiemelkedően jó képminőségű tévéje volt, de annyira régi, hogy legfeljebb ajándékba szabad elfogadni.
Sajnos a maiak (6-os széria) képe nem sokkal jobb, ha egyáltalán jobb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64354) digikábeles válasza Scoobyka (#64352) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én inkább megkérdeznék egy szervizest ezen a topikon. Axlrose32 nagyon segítőkész. Az A sorozatban sajnos még nincs digitális tuner, ez nálam kizárná a vásárlást.

(#64355) Flashget válasza digikábeles (#64354) üzenetére


Flashget
félisten

Az A sorozatban sajnos még nincs digitális tuner

szerinted a DVB-T az micsoda? :U

Realme GT Master Edition

(#64356) digikábeles válasza Flashget (#64355) üzenetére


digikábeles
aktív tag

C akkor sincs. Mikor vettem a tévét, a T/C tuner megléte volt a legfontosabb szempontom. 4-5 éve ez még nem volt annyira magától értetődő mint manapság.

(#64357) Flashget válasza digikábeles (#64356) üzenetére


Flashget
félisten

De te nem ezt írtad, hanem nincs digitális tuner! Már pedig DVB-T van benne az meg vastagon digitális tuner.
2009-től van DVB-C tunerrel szerelt samsung az meg a B széria.
2014-ben pedig nem mindegyik H szériában van DVB-S2 tuner...attól még van benne digitális tuner.

Realme GT Master Edition

(#64358) BBéci válasza Flashget (#64357) üzenetére


BBéci
titán

Kihagyta a kábel szót, ami miatt félreérthető, de nem tragédia. Tőle már olvastunk sokkal nagyobb böszmeségeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64359) digikábeles válasza BBéci (#64358) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Tőled is olvastam már ennél sokkal nagyobb böszmeségeket.

(#64360) Flashget válasza BBéci (#64358) üzenetére


Flashget
félisten

no igen

Realme GT Master Edition

(#64361) BBéci válasza Flashget (#64360) üzenetére


BBéci
titán

Lövése sincs az egészről, legyünk elnézőek, és/vagy ugorjuk át a hozzászólásait.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64362) Batib válasza Flashget (#64355) üzenetére


Batib
őstag

Valoban van benne, de nem biztos, hogy mpeg-4-es. Az enyémben (A437) mpeg-2-es volt. Már 2 éve eladtam.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64363) _dis


_dis
csendes tag

sziasztok!

órák óta olvasom a netes "szakirodalmat", de nem találtam megoldást.
F6100-as típusom van, hdmi-vel össze van kötve van a laptoppal.
a tools menü/pip be kapcsolóval bejön a tv adás jobb alsó sarokban, de nincs hangja.
akár analóg, akár digitális csatorna van kijelölve, akár laptop beállításoknál kikapcsolom a hdmi hangot, néma.
a tools menüben nincs semmilyen hangbeállítási opció, (sem pip képmozgatás/méretezés)
a tv-n a hangszóró ikon át van húzva, mikor csatornát váltok a kisablakban.
az a kérdés, hogy ne is kutassak tovább, ennél az "olcsóbb" verziónál ennyit tud a PIP,
vagy valami triviális dolgot nem találok és lehet hangot csiholni.
esetleg az optikai hangkimeneten szólna? erősítő hiányában nem tudom kipróbálni.
laptopon melózás közben ideális lenne a kisablakos de hallható háttértévé.
a csak képnek sok értelmét nem is látom...

(#64364) Flashget válasza _dis (#64363) üzenetére


Flashget
félisten

Biztos, hogy kell benne lennie egy olyan opciónak, hogy melyik legyen az elsődleges hang a nagy képnek vagy a kisebb PIP képnek. Nincs most itthon a tv-m fejből nem tudom a menetét de a menűben ahol a PIP-et engeded ott kell lennie a méretezésnek és hogy melyiknek a hangja szóljon.
emanual gomb a távkapcsolón?

Realme GT Master Edition

(#64365) Tegla80 válasza Flashget (#64364) üzenetére


Tegla80
addikt

+1
"E" szerian is igy muxik.
A fo es alkep hangja is hasznalhato tetszes szerint.
2kepmeret valaszthato az alkephez es az elhelyezes is lehet mind4 sarokban tetszes szerint.
A pip ki-bekapcs tools menubol is elojon,de a varialasa csak a fomenubol lehetseges.

Sony® & PlayStation®

(#64366) Piftuka válasza BBéci (#64353) üzenetére


Piftuka
veterán

"Sajnos a maiak (6-os széria) képe nem sokkal jobb, ha egyáltalán jobb."

Hogy ez milyen "jól" hangzik... :U

"Aquila non captat muscas."

(#64367) _dis válasza Tegla80 (#64365) üzenetére


_dis
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget, ösztönzést! : ) :C

A Menü/Kép/PIP beállításra nyomva nem csak ki/be opció nyílik, (mint a tools menüben), hanem a további beállítások is mint: Antenna, Csatorna, Méret, Helyzet ÉS a Hangválasztás.

:C

(#64368) T_Stark


T_Stark
őstag

A játék mód ki/be kapcsolására nincs valami gyors mód? Muszáj mindig bemászni a főmenübe?

(#64369) Tutu7030 válasza T_Stark (#64368) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálam mind a 2 hdmi-n a ps3 és ps4 is automatikusan bekapcsolja, ha a menüben azokon a bemeneteken már be volt kapcsolva a játék mód.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#64370) vittorio7 válasza nightshadow (#64309) üzenetére


vittorio7
őstag

Ezért nem sokan fognak krokodil könnyeket hullajtani.

(#64371) st6969


st6969
őstag

Hátha azóta valaki lelt ilyet:
Androidos telóra keresek appot, ami a pl. böngészőben touchpadként vezérli az egeret (F6400) A smart remote app működik, épp csak a mutató vezérlése nem. A touchpados távirányítóval ellennék, de azzal meg a szövegbevitel halál... :O

(#64372) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Két gyors kérdés. 40F6500

A Wifi direct azt jelenti, hogy tud csatlakozni a meglévő wifi hálózathoz, ha jól sejtem. Azt lehet tudni, hogy milyen szabványt használ? Magyarul tudja-e az N-est is? Mennyire jó a beépített antenna nyeresége? Laptopokhoz, telefonokhoz képest.

A másik. Nem találtam, nem tudja-e valaki, hogy a 2014.05.19-i, v1120.0 firmware frissítés miben változtat. Van-e changelog valahol? Érdemes-e minden esetben frissíteni a legújabbra, vagy csak ha problémákat tapasztalunk. Érdemes-e kicsomagolás után ezzel kezdeni pl.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64373) Piftuka válasza vittorio7 (#64370) üzenetére


Piftuka
veterán

Így van. Számomra nagyobb probléma, hogy a "hülye" helyszín miatt a mérkőzések zömét nagy valószínűséggel nem látom majd. (Mert sem reggel, sem hajnalban nem áll módomban "VB-zni".)

"Aquila non captat muscas."

(#64374) vittorio7 válasza Piftuka (#64373) üzenetére


vittorio7
őstag

Na ezzel én is így vagyok. Ezt a VB bukom. :W

(Jó az egyéni arcképed.) :)

(#64375) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv,

Lehet buta kérdés, de a Samsung smart lejátszók fw unlock-ja törvénybe ütköző, vagy csak szimplán garancia vesztéssel jár?

Az én lejátszómhoz nincs Custom Firmware (samygo), ezért szívesen csinálnék egyet magam.. Persze akkor, ha ennek jogi akadálya nincs..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#64376) T_Stark válasza Tutu7030 (#64369) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem csak a PC van rákötve, így váltogatnom kell attól függően hogy épp mit csinálok rajta. Lehetne erre egy gyorsabb elérés is.

(#64377) BBéci válasza Piftuka (#64366) üzenetére


BBéci
titán

Valamicskét csiszolgattak a képminőségen is, de a fejlesztés fő iránya, több éve, az okosítás, ami szerintem inkább mókusvakítás, mint valódi érték.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64378) Inhouse válasza BlacKSouL (#64372) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem, a Wifi-Direct-nél nem kell hozzá router, hogy csatlakozhasson a 2 készülék, hanem közvetlenül is megtehetik.
A Firmware változásokról nincs hivatalos infó.

Üdv Inhouse

(#64379) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE46H7000 review [link]

(#64380) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van egy ue40eh6030-es led tévém amit 2012-ben vettem és 16 hónapra rá friss firmware mellett olyat csinált, hogy jobbról balra vagy fordítva elhaladt egy alakzat, akkor annak körvonalai elmosódtak illetve bevibrált és ha a mozgó alakzat mögött pl egy szalagfüggöny volt, akkor még erősebb volt a jelenség.
Kicserélték a kijelzőpanelt a régi tv-ről, csak a talp a hátlap és a két nyák maradt vissza amit felhelyeztek az új panelre.
A zavaró jelenség ami korábban fellépett most nagyon ritka alig észrevehető, de ha jól megnézi az ember ki tudja szúrni.

Ez normális ezeknél a tv-nél és az is hogy ilyen hamar bedobják as törölközőt?
(Pedig a kedvenc márkám amivel eddig meg is voltunk elégedve.Persze ez az eset után vettem mindjárt 2 év kiterjesztett garanciát csak félő, hogy ha lejár majd 2017-ben, akkor mi lesz a sorsa a drága tv-nek :( )

(#64381) sandró60 válasza Teodor52 (#64380) üzenetére


sandró60
addikt

A tévé közelében működik valami elektromos berendezes PL-router?Ajánlatos a tévé elé egy elektromos védelem ami kiszűri az estleg fellépő "zajt"

(#64382) Teodor52 válasza sandró60 (#64381) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nincs

Vezetékes telefon,dvd lejátszó meg a beltéri(sattv) van

(#64383) BBéci válasza Teodor52 (#64380) üzenetére


BBéci
titán

Ha szerencséd van, nem adja meg magát a garancia lejárta utáni hónapokban, hanem elmegy még pár évet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64384) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Ha 24p jelet adok laptopról az F6500-nak akkor a is érdemes a Motion Plus-t egyedi 10/0-3 értéken bekapcsolni?

Sikerült DisplayPort to HDMI adapterrel + HDMI kábelell összekötni a Lenovo T420i-t a TV-vel és a hang is szépen átmegy rajta.

(#64385) nightshadow válasza giorgiosixx (#64384) üzenetére


nightshadow
veterán

Egyéni preferencia kérdése, van aki szereti, van aki nem.

(#64386) giorgiosixx válasza nightshadow (#64385) üzenetére


giorgiosixx
tag

Na majd próbálgatom, hogy jobb nekem.
Egyébként még csak pár percet néztem 1-2 filmből,de a belső lejátszóhoz képest teljesen más így 24p-vel lejátszva. Részletgazdagabbnak tűnik az egész meg olyan mozisabb a hatása.

(#64387) Bitpalace válasza giorgiosixx (#64386) üzenetére


Bitpalace
senior tag

szia!

Ezt a 24p dolgot hogyan tudod mekapcsolni? Én is laptopról nézem a filmeket HDMI-n keresztül.
Samu 32F6400

üdv!

(#64388) BBéci válasza Bitpalace (#64387) üzenetére


BBéci
titán

A lejátszót kell úgy beállítani, hogy a filmnek megfelelő, ahhoz igazodó frekvenciájú jelet küldjön ki. A TV csak érzékeli és kiírja, hogy mit kap. Az más kérdés, hogy utána mit kezd vele, hogyan jeleníti meg. Ideális esetben (készülékfüggő) mindegyik képkockát négyszer villantja fel, tehát 96 hertzen történik a megjelenítés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64389) giorgiosixx válasza Bitpalace (#64387) üzenetére


giorgiosixx
tag

Ahogy BBéci is írta.

A laptop videokártya (Intel HD Graphics 3000) beállításánál tudom átállítani, hogy milyen jelet küldjön ki a TV-re. A TV az info gomb megnyomásakor pedig kiírja, hogy milyen jelet kap a laptoptól. (1920X1080 24p vagy amire állítottad.)

[ Szerkesztve ]

(#64390) Bitpalace válasza giorgiosixx (#64389) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Én VLC-t használok filmek lejátszáshoz, de nekem csak sima 1920x1080 képet küld ki a tv-re. Hol tudom beállítani én is az integrált vidókártyánál? Mert gondolom a dedikált vga-n állíthatok én bármit, a jelet úgy is az integrált küldi a tv-re.

Eddig 60hz-n volt amint átraktam 24p-be rögtön kilóg a kép a képernyőről. Pedig a csatlakozót átírtam PC-re szóval az nem lehet baja.

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#64391) BBéci válasza Bitpalace (#64390) üzenetére


BBéci
titán

Ha filmnézéskor PC-re nevezett bemenetre küldöd a jelet, a 24p-t 60-on fogja megjeleníteni és kikapcsol minden feleslegesnek ítélt funkciót, többek között a Motion Plust a TV. Ezért olyankor nem ajánlott az átnevezés, csakis játékokhoz, illetve monitort helyettesítő használatkor.
Ahhoz, hogy pontosan akkora legyen a kép, mint a megjelenítő, jelen esetben a TV, a videokártya beállításait kell optimalizálni.
Felejtsd el a VLC-t, használj Media Player Classic, Home Cinema (MPCHC), vagy XBMC szoftvert. Ezek képesek automatikusan, a filmhez igazítani a kimenő frekvenciát, valamint a képminőségül is kiváló. Azért a madVR kiegészítő is erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64392) Fatal85


Fatal85
újonc

Szerintetek melyik tv -t válasszam?
Samsung 46 f 6500 vagy lg 47 660 s ?

(#64393) BBéci válasza Fatal85 (#64392) üzenetére


BBéci
titán

Samsung topikban ilyet kérdezni...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64394) R3nts válasza BBéci (#64391) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem PC-re van átnevezve a (highspeed) HDMI bemenet a tévén...és BD ISO-k lejátszásánál ( MPCHC,PDVDU) simán 24p-ben nyomja a filmeket...megnéztük, tényleg...(nem csak a TV írja ki hogy 1920X1080 24p jelet "kap") , 24p-ben megy a film.... :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#64395) humax válasza Fatal85 (#64392) üzenetére


humax
senior tag

lg 47 660

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#64396) BBéci válasza R3nts (#64394) üzenetére


BBéci
titán

Sok TV felismeri, hogy film-módban kell üzemelnie és olyankor nem veszi figyelembe a bemenet PC-re nevezését. Sajnos nem mindegyik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64397) Flashget válasza giorgiosixx (#64386) üzenetére


Flashget
félisten

Már sokszor leírtuk a tv-k saját beépített média lejátszója nagyon messze van képességekben egy céleszközétől.
Én nem is használom semmi másra mint DLNA-ban avik, és ritkán mkv-k lejátszására.
Többan hamar rájönnek, hogy vagy egy MP vagy egy BD lejátszó megvétele lesz szükséges attól függően HDD vagy lemezeken vannak a filmjei.

Realme GT Master Edition

(#64398) Bitpalace válasza BBéci (#64391) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Értem, akkor VLC kilőve, azért szeretem, mert tényleg nincs olyan fájl amit ne tudna lejátszani kivéve ha sérült, de azzal egyik sem tud mit kezdeni. A videókártya 1920x1080 felbontásba küldi a jelet, és mikor 24p-be raktam, akkor kilóg a kép. Szóval nem tudom mit hogyan állítsak be, mikor akkorafelbontáson küldi a jelet mint a tv felbontása. Azért lenne célszerű hogy beleférjen a kép, mert különben nem tudom elindítani a filmet. Nem látom a tálcát se hogy meg tudjam nyitni. Vagy ez mindenkinél így van?

üdv!

(#64399) Norbi14


Norbi14
senior tag

Samsung UE40f6320 lesz szerintem.
kérdés: Falra könnyen felhelyezhető vagy kell hozzá venni állványt?

(#64400) devil-k válasza Norbi14 (#64399) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fali konzol kell hozzá, százas szeggel nem lehet felkalapálni. ;]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.