Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mit tudtok arról, hogy a service menüben aktiválható a HbbTV lehetőség Samsung Tv-k esetén, mivel hivatalosan még nem aktiválták.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#64752) T_Stark válasza francois (#64750) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem kell teljesen kikapcsolni, csak be kell lőni jóra.

(#64753) francois válasza T_Stark (#64752) üzenetére


francois
csendes tag

találtam itt régebbi hsz-t, másnak is volt ilyen problémája (6030-as tv-vel). csak két megoldás segített neki is, meg ahogy nézem nekem is.
motion plus vagy kikapcsolva, vagy tiszta módban.
ha normál, szemkímélő, vagy egyedi mód van, mindig ugrál a kép. egyedi módban kipróbáltam vagy 6-7 beállítás kombót (10/3-at is amit lentebb javasol valaki), de ugyanolyan rossz.

amugy ha ki van kapcsolva tényleg megfeleződik a képfrissítés?

egyébként én, mint egy mezei tv néző aki nem ilyen megagiga fanatikus üzemmódban nyomja, sok különbséget nem találtam a motion plus beállításmódok között.

(#64754) BBéci válasza francois (#64753) üzenetére


BBéci
titán

Kikapcsolva a Motion Plust, egy 50 hertzes tévéd lesz, 300 soros mozgóképfelbontással.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64755) parijani válasza T.Peterka (#64741) üzenetére


parijani
tag

Nálam is eltűnt az élőkép (F6500) és fogalmam sincs, hogy miért...az alkalmazásokkal nem volt gondom, de lehet mivel itt az ajánlottakkal van együtt az élőkép és az logika szerint "online" működik, lehet kifelejtődött belőle ez is, de remélem segít valami hozzáértő.

(#64756) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Megrendeltem a UE46F6400-es tvt a MM-ból.

(#64757) Tamás34 válasza parijani (#64755) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nekem is eltűnt! Érdekes! :(

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64758) macy válasza Tamás34 (#64757) üzenetére


macy
addikt

Nabazz. Nekem is. 32F6400.

(#64759) Tamás34 válasza macy (#64758) üzenetére


Tamás34
senior tag

Ha belegondolunk, volt értelme? Nem sok!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64760) Flashget válasza francois (#64753) üzenetére


Flashget
félisten

vettél egy valós 100Hz-es tv-t és csináltál belőle egy 50Hz-est...be kell lőni a megfelelő értékre. Lehet 9/0 a jó.

Realme GT Master Edition

(#64761) mAtThEw0319 válasza mAtThEw0319 (#64723) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Senki? :F

(#64762) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Akkor ezek szerint sokaknak eltünt. (nálam 32f5300) Nekem tetszett pedig ahogy szépen lerakta kicsibe. :F :)

(#64763) superg válasza T.Peterka (#64762) üzenetére


superg
senior tag

Nekem nem tünt el :)
Felül megjelenik valami szöveg hogy onTV,meg lépjen be,el se tudom olvasni mert mire észreveszem eltünik.nem tudom van e ehhez köze.

(#64764) macy válasza T.Peterka (#64762) üzenetére


macy
addikt

Frissült a smart. Menüben smart cuccok, műsorajánló. Ott kell beállítani, lesz egy új menüpont a smart-ban.

(#64765) #49553920


#49553920
törölt tag

(#64766) francois válasza Flashget (#64760) üzenetére


francois
csendes tag

próbáltam a 9-0-t is. 10-0 10-1 10-2 10-3 10-4 10-5, meg 9 1-2-3-4-5-ttel is kipróbáltam. mindenhogy rángatózik a kép.

ha esetleg valaki ezen a tipuson (f1600) megtlálta a jó beállítást ahol nem ugrál a kép, leirhatná. próbáltam itt viszaolvasni, de nem találtam.

(#64767) Tamás34


Tamás34
senior tag

Jól néz ki ez az új menü 1120-as szoftver verzióban :K ON TV

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64768) macy válasza Tamás34 (#64767) üzenetére


macy
addikt

Képt! :)

Mikor megvettem a tv-t azt mondtam mi a tökömnek ez a tapicskolós távirányító. Most meg teljesen rákattantam, a rendeset nem is használom.

[ Szerkesztve ]

(#64769) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Van egy 5 év garis 2,5 éves UE40D6500-as TV-m. Nemrég beszereztem egy Blu-ray lejátszót és szerettem volna megnézni az Avatart 3D-ben (eddig csak halfSBS-t néztem) és meglepődve tapasztaltam hogy nem viszi. Mivel a FullHD 3D logó elég láthatóan virít a dobozon elég morcos lettem. Eljutottam már több fórumra és rájöttem hogy csúnyán át lettem verve Csámcsongék által. Mit tehetek ebben az esetben a cégóriással szemben?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64770) Tamás34


Tamás34
senior tag

Az ON TV nem igazán sikerült jól, mert ott vannak a csatornák kis képekben, de a műsor címét nem írja ki a képek alatt csak a csatorna nevét!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64771) BBéci válasza francois (#64766) üzenetére


BBéci
titán

Mi a jelforrás, milyen a film felbontása és képkocka sebessége?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64772) Ybron válasza Tamás34 (#64770) üzenetére


Ybron
senior tag

Ez az ON TV csak bizonyos készülékeknél érhető el? Vagy frissítés után akár egy f5300 is?

Más: Ugye mikor rögzítek a tv-vel műsort, van hogy két nyelven is megy. Mikor samygo pvr decoderrel lekódolom és behúzom ts-be vagy akár vlc-be akkor csak az a hang érhető el amin éppen állta ma felvétel közben. Ezt valahogy nem lehet megmókolni hogy a második nyelvet is rögzítse?

[ Szerkesztve ]

(#64773) macy válasza Tamás34 (#64770) üzenetére


macy
addikt

Ja hogy ez az ontv a műsorajánlós cucc. 1118-on is megy. A műsor címét csak akkor írja ki ha rámész a "kurzorral".

(#64774) Tamás34 válasza Ybron (#64772) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nem tudom, hogy milyen típusokon érhető el, de ma egy szoft. frissítés után az enyémen elérhető lett! Jelezte a TV, hogy elérhető az ON TV alkalmazás ha frissítem 1120-ra!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64775) Tamás34 válasza macy (#64773) üzenetére


Tamás34
senior tag

Igen, ha rámegyek, de úgy lenne kényelmes ha kiírná minden kép alá, és akkor nem kéne végig nyomkodni! YouTube videókon nézve ezt az ON TV alkalmazást ott vannak a címek!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64776) francois válasza BBéci (#64771) üzenetére


francois
csendes tag

FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 14 500 Kbps
RESOLUTiON....: 1920x800

jelforrásnak nem tudom mit kell nézni :B

amugy csak usb-s dolog esetén csinálja ezt, de minden filmnél. kipróbáltam kb 10-et mindegyik rángatózik. tv csatorna mind jó, akármire van állítva a motion plus. érdekes amugy h tv adásokon a szappanoperát sem lehet annyira látni mint egy usb-ről játszott filmen..

az előbbit nem nagyon értettem, nem vagyok egy szaki: ez a tv ugye 100hz-es (200-asnak reklámozva). Ezt a 200-at nem a motion plusnak köszönhetően éri el? Ergó ha kikapcsolom a motiont akkor nem 100-asnak kellene maradnia?

(#64777) doc válasza Tamás34 (#64775) üzenetére


doc
nagyúr

van amelyiknel kiirja, de nem mindnel, nem tudom mitol fugg (F6400, 1118-as FW)

(#64778) Hanok


Hanok
senior tag

Eza műsorajánló csak T és upc-re van? Nekem nem sikerült beállítani PrTelekomra.

(#64779) eisento


eisento
addikt

sziasztok 1-2 heten belul vasarolnek egy samu ue55f6400-as tv-t

van itt olyan aki rendelkezik ezzel a tipussal? (akar kisebb meretben is) erdekelne a kepminoseg clouding ilyesmi. ps4-el fogom hajtani szoval jatekra hasznalom meg persze hd filmekre. sima tv adas ritkan lesz nezve.

esetleg aki a digitalko.hu-n vasarolta meg tudja mondani hogy milyen garival vette? bolti vagy rendes samsung garival? koszi!

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#64780) Markizmark válasza eisento (#64779) üzenetére


Markizmark
addikt

Nekem F6400 van, 40-es méretben. A felhősödés eléggé méretfüggő, nagyobb általában jobban felhősödik, de egyáltalán nem vészes. Akkor látom, ha keresem. Én xboxozok rajta, határeset ... Még éppen játszható kategória. Kemény multis fps-re szerintem nem alkalmas mert ahhoz viszont nagy az input lag.
Egyébként jó TV, szép a képe.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64781) BBéci válasza francois (#64776) üzenetére


BBéci
titán

Biztos voltam benne.
Amennyiben USB-n csatlakoztatott merevlemezen van a film, a TV beépített médialejátszója a jelforrás. Az egy vacak, nem tud 23,976 fps-es lejátszást, az olyan filmeket 60 Hz-re nyomja, azért akadozik.
A tévéadás 50 hertzes, az értelemszerűen nem akadozik.
Az ilyenek miatt (is) fikázzuk a beépített lejátszókat és ajánlunk valamilyen célhardvert.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64782) Dani_kp válasza BBéci (#64781) üzenetére


Dani_kp
őstag

A számítógép mint "célhardver" megfelel erre? :F Bocsi, hogy közbe szóltam, de ezt amúgy is meg akartam kérdezni.
Mivel eddig úgy fest, hogy augusztusban tudok sort keríteni arra, hogy vegyek egy 32" F6400-as modellt, ami monitornak lesz használva 99,999%-ban.

https://ingatlan.com/33821564

(#64783) francois válasza BBéci (#64781) üzenetére


francois
csendes tag

aha, értem.

viszont akkor ha a beépített lejátszó a rossz/gyenge, akkor a motion plus bármely beállításán szaggatnia kellene nem? mert ha "tiszta"-ra teszem, akkor semmi baja és akkor elvileg a hz sem csökken.

a másik kérdésemre tudnál még válaszolni ha nem nyűg? (motiont ha kikapcsolom akkor a kamu 200hz-ból 50 v. 100 lesz?)

(#64784) BBéci válasza Dani_kp (#64782) üzenetére


BBéci
titán

Igen, megfelel, lásd a HTPC-ket.

(#64783) francois
A Motion Plus képes elfedni a hibákat, ugyanakkor más digitális képalkotási anomáliák, úgynevezett artefaktok generálódnak. Akkor járunk legjobban, ha ezeknek nem adunk esélyt.
Az 50 hertzet képkocka interpolációval és háttérfény villogtatással, valamint a kettő kombinációjával lehet növelni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64785) Piftuka válasza vittorio7 (#64374) üzenetére


Piftuka
veterán

"(Jó az egyéni arcképed.)"

Köszi! ;) Sokat keresgéltem, mire megtaláltam a megfelelőt. :K Ndruu keze munkáját illeti a dícséret, ami a megvalósítást illeti.

"Aquila non captat muscas."

(#64786) Piftuka válasza BBéci (#64377) üzenetére


Piftuka
veterán

"Valamicskét csiszolgattak a képminőségen is, de a fejlesztés fő iránya, több éve, az okosítás, ami szerintem inkább mókusvakítás, mint valódi érték."

Egyetértek. Véleményem szerint egy televízió esetében a lényeg a jó képminőség. Minden egyéb dolog huszadrangú, az "öszvérmegoldásokat" pedig soha nem preferáltam, így lehet bármilyen "okos" a TV, a netezést számítógéppel, a médialejátszást dedikált műszaki eszközzel kell megoldani.

Egyébként a teszteket olvasva az sem egyértelmű, hogy a Samsung újabb modelljei esetében a képminőség "csiszolgatva" lett volna.

"Aquila non captat muscas."

(#64787) Ybron válasza Tamás34 (#64774) üzenetére


Ybron
senior tag

Remek lett ez a frissítés, nincs skype, nincs pvr decoder.

(#64788) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Ez tényleg ennyire megéri vagy van valami probléma a tv-vel szerintetek?
[link]

(#64789) macy


macy
addikt

Nincs valami megoldás arra, hogy számítógépezés közben pip-ben tudjam nézni a tv műsort? /STB/ A régi tv-men tudtam tv-zni közben de az scart csatival volt összekötve a set-top box-val.

(#64790) giigz válasza Speedhs (#64788) üzenetére


giigz
veterán

Ennyi a reális piaci ára ezeknek a TV-knek, ez egy régebbi széria, azért olcsóbb pár ezressel, mint az újabb F5000.

(#64791) Speedhs válasza giigz (#64790) üzenetére


Speedhs
őstag

Köszi Giigz. :)

F5000-nél van valami ami jobban megéri? Ennél a 70-es árnál maradva.

(#64792) parijani válasza macy (#64764) üzenetére


parijani
tag

nekem a műsorajánlóm beállításai bejelentkezést kér, minden más menü inaktív (ajánló figyelmeztetés, aut.ind, Ajánlás módszere, stb.), 1118 FW van rajta, nem engedtem frissíteni a 1120-ra, ezt kellene? Le tudnád írni, hogy pontoson mit is kell állítani, mindenképpen kell hozzá samu fiók?

[ Szerkesztve ]

(#64793) giigz válasza Speedhs (#64791) üzenetére


giigz
veterán

:N

Én is most tervezek venni egy ilyen 32"-os TV-t, valószínűleg nekem is az F5000 lesz :)

(#64794) macy válasza parijani (#64792) üzenetére


macy
addikt

1118 van nekem is, mindjárt megnézem ha kijelentkezek úgy mit csinál. Merthogy állandóan be vagyok jelentkezve.

(#64795) Speedhs válasza giigz (#64793) üzenetére


Speedhs
őstag

:R a segítséget. Jó lenne vb alatt beszerezni, kicsike a szobám, pont jó lenne egy ilyen.

(#64796) giigz válasza Speedhs (#64795) üzenetére


giigz
veterán

Igen, nekem pl. max 32" fér be, talán még a 37" is szóba jöhetne, de ahogy méregettem, ezzel fog kijönni a legjobban, ráadásul nekem nagyobb méret nem is kellene, arra ott a 40-es plazma Pana, igaz azt sem nézem nagyon, mert alapjában véve nem túl sűrűn TV-zek, viszont azért néha 1-1 filmet berakok, meg ugye foci, sportok, a VB-t is várom már :)

Ami egyedüli gondom, és ami miatt félek az F5000-től, az az 50Hz, egy valós 100Hz persze sokkal jobb lenne, csak azt nem tudom, hogy mennyire éri meg a sokkal nagyobb árat a 100Hz... :U Mert mondjuk 70 és 120 között nem kis különbség van...

[ Szerkesztve ]

(#64797) Speedhs válasza giigz (#64796) üzenetére


Speedhs
őstag

Ennyire mélyen nem vagyok a témában. Sokat ront az élményen ugyan olyan tudású és méretű tv-ket összevetve?

Szerk.: Mondjuk volt 3d-m az 120 Hz volt, ergo nagyobb Hz lehet ki is zárja az ugyanolyan tudást. :F

[ Szerkesztve ]

(#64798) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

F6500
Nálam is elment az élőkép a smathubban, de mindenhol agyonreklámozta az ontv-t. Alig bírtam lelőni. Viszont megkergült a rendszer is, mert csatornaváltáskor megszűnt a Motion Plus beállítás. Hirtelen feltűnt mennyire darabos nélküle a mozgás. Megnéztem, de a beállítás megmaradt, mégsem működött. Kikapcsoltam, majd be, akkor jó volt. De mikor le akartam tiltani az automatikus frissítést (előbb kellett volna) akkor a Szoftverfrissítés menüpont inaktív lett. Rámenve azt írta ki, ez a szolgáltatás nem elérhető. :Y
Kikapcsoltam, kihúztam, visszadugtam, visszakapcsoltam, most jónak tűnik. De ekkora kavarást...
Meg amikor ezt az ontv-t be akarom kapcsolni, akkor elkezdi a csatornabeállításokat, mint a tévé első bekapcsolásakor. Kösz nem, akkor maradok a Guide-nál. Az eddig is megfelelt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64799) giigz válasza Speedhs (#64797) üzenetére


giigz
veterán

Van különbség 100Hz és 100Hz között, annyi, hogy van a valós 100Hz, és van az 50-60Hz (nem tudom mennyi szokott lenni ezeknél a TV-knél, talán az 50Hz-et többször láttam már leírva), ami fel van javítva különböző technikákkal, de az eredmény nem lesz olyan, mint a valós 100Hz-esnél...

A különbség pedig annyi, hogy 100Hz-nél már folyamatosabb a kép. Mint pl. egy számítógépes játékban, 25 vs. 50 FPS-nél milyen különbség van...

Ez az egy ami még kétséges bennem, hogy vajon mennyire lennék megelégedve egy 50Hz-es TV-vel... Ha pl. nem lenne ez a Hz mizéria, már előző héten rég megvettem volna a TV-t, viszont tényleg nem tudom, hogy megér-e annyi többlet kiadást a 100Hz, pláne úgy, mint írtam, hogy nem vagyok egy TV függő...

Viszont akkor ha már itt van ez a Hz téma, lenne a hozzáértőkhöz ezzel kapcsolatban kérdésem:

Egy 20 éves "sima" 55 cm-es TV hány Hz-es? Mert pl. a régi TV-nkkel semmi problémám nem volt, a kép sebességét illetően...

Vagy pl. kérdezhetném a monitorokat is, ami nekem van most monitor az pl. 60 Hz-re van állítva, és tökéletes a kép egy focimeccs közben is, nem érzem, hogy laggolna...

Tehát ha a monitoron jó a 60Hz nekem, akkor a TV-n is jó lesz a javított 50Hz, vagy nincs ilyen összefüggés, és TV-n máshogy van ez?

Előre is köszönöm a segítséget!! :R

[ Szerkesztve ]

(#64800) becsitibi


becsitibi
senior tag

Üdv Skacok.

Hogyan tudom elővarázsolni az Ü Ű Ö Ő betűket a tv-n netezés közben? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.