Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) gyeniko válasza zo-lee (#64600) üzenetére


gyeniko
őstag

327 db "nem tudom a választ"-ra gondoltál? :F

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#64602) Flashget


Flashget
félisten

csak érdekességként..gyártók új fajta talp megoldása szinte egy időben jelentek meg ;)

Samsung H6410

LG LB671V

gondolom ezek is olyan "véletlenek" mint az agyon titkosított F1 aztán év elején 22 autóból 18 tök egyforma :p

Realme GT Master Edition

(#64603) N.GÁBOR válasza Gicz (#64593) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Amúgy milyen lejátszót ajánlanál?

- vigyen mindent amit lehet
- tudjunk vele online tartalmakat nézni.

Még nagyon kezdő vagyok így ha evidens a válasz akkor elnézést. Amúgy még nem veszünk szerintem hisz a tv is csak most lett, így inkább csak érdeklődő jelleggel kérdem.

May the force be with you!

(#64604) Norbi14


Norbi14
senior tag

HDM-DVI kábellel van rákötve a pc a tv-re. De a kép nagyon gyatra valamiért így, nem enged 60hz-nél többet állítani meg nem is éles és az egér is elég lassan mozog.
Samsung F6320 a tv
És FM3 A10 5800k a proci meg ugye ebbe integrált vga.

(#64605) T_Stark válasza Norbi14 (#64604) üzenetére


T_Stark
őstag

60 Hz-nél nem is fog többet engedni.
A felbontás 1920x1080?
Kapcsold be a menüben a játék módot, ez talán megoldja a lassú egeret.

(#64606) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Bocsi de ide beteszem, több szem többet lát alapon :)
A tanácsotokat szeretném kérni lcd tv ügyben.
A szomszéd öregúrnak kellene, elsősorban egy UPC média box lenne csak rákötve.
Később lehet lesz rádugva egy bluray, vagy dvd lejátszó.

-Mindenképp olyasmi kéne ami fel van vértezve rendesen média lejátszó képességekkel.
Maximum a killa sample alatt fossa össze magát :). Na jó nem, de egy 720p-s MKV-t legalább egyen meg.

-A keret max100K lenne, ennyit tudna rászánni
-Full hd-s legyen
-Méret: 32 vagy 39, esetleg 40 coll :)
-minimum 2 hdmi, meg legyen rajta vmi analóg is azért :)
-3D semmiképpen NEM KELL
-Elsősorban a képminőség a lényeg, okosfunkciók abszolút nem érdekelnek. (kivéve persze a fent említett média lejátszási képességeket.)

a 32 colosok esetében max 85 ezerig lenne érdemes szerintem elmenni. Ebben az árkategóriában melyik most a best buy? (főleg Samsung és Lg vonalon gondolkozunk, ezek szerintem amik a TV piacon bejáratott márkák, a többi brand mintha drágább lenne, de persze szóba jöhetnek más gyártók is.)
Tudom, hogy ez Samsung topik, de hátha :)

39-40 col esetén mik lennének a lehetőségek?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(*)(*)

(#64607) Norbi14 válasza T_Stark (#64605) üzenetére


Norbi14
senior tag

Ahha a felbontás 1920x1080, nehéz olvasni is rajta nem tudom miért.

Szerk: a TV -n z élességet 34-re tettem(50en volt), így egyből jobb.
Játék módot bekapcsolva az egér is jobb lett.

Nem lehet beállítás profilt csinálni? Egyet amikor pc-t használom rajta másikat amikor a tv-t vagy mást. Mert mindig állítgatni ezeket...

szerk: jah most nézem hogy amint vissza váltok tv-re vissza állnak a beállítások

[ Szerkesztve ]

(#64608) Gicz válasza N.GÁBOR (#64603) üzenetére


Gicz
addikt

ezzel a kérdéssel inkább a médialejátszós topikot keresd fel, ott vannak sokkal jobban hozzáértők.

én egy laptopot használok erre a célra XBMC-vel, így kadenciahelyes a 24p is, eddig nem volt vele gond. :)

(#64609) Gicz válasza Norbi14 (#64607) üzenetére


Gicz
addikt

a tv-n a képarányt állítsd át levágás nélküli, eredeti vagy valami hasonlóra, a gépen a videokártya driverben a HDMI overscant tedd 0-ra. megoldja a gondjaid.

(#64610) Flashget válasza Norbi14 (#64604) üzenetére


Flashget
félisten

TV-n a bemenetnél a forrást írd át DVI-PC-re és akkor jó lesz.

Realme GT Master Edition

(#64611) toby_as válasza N.GÁBOR (#64603) üzenetére


toby_as
tag

Szia..bar ez nem a megfelelo topic de mivel nekem van MP-m ....

Egreat R6S (CS szoftal rengeteg online tartalmat tudsz nezni reklamok nelkul)...iletve ha van ra penzed akkor Mede8er 600-tol felfele...

[ Szerkesztve ]

(#64612) Flashget válasza Angelotti (#64606) üzenetére


Flashget
félisten

-Elsősorban a képminőség a lényeg,

innentől kezdve x6xxx közül válogass kívéve az F6200 mert az csak 50Hz-es.
F széria esetében a jó képhez adják a 3D-t. Ha a 3D nem kell akkor marad az 5xxx és F6200.
de ezeknél meg ugrik a jó kép.

az nem fog menni, hogy ezt meg az nem kell, de fasza legyen a képe, olyan média lejátszó legyen a tévében mint egy céleszköz esetében van.
tehát kompromisszum és valamiből engedni vagy pénzzel toldani.

Tegyen hozzá 10K-t és akkor ezt vegye 32"-ban[link]
vagy
ezt +15K-t hozzáadva 40"-ban.

vagy 100K és valamelyik 5xxx de a kép minőség rovására..vagy-vagy elv.

Realme GT Master Edition

(#64613) Angelotti válasza Flashget (#64612) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!

-Elsősorban a képminőség a lényeg, - ezt úgy értettem, hogy az adott ár (100k) függvényében a lehető legjobb :)
Az 32F6100-ról mi a véleményed? elvileg ez tudja a 100Hz-et. [link]

Köszi!

(*)(*)

(#64614) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Van egy F6400 tv, automatikus hangolásnál nem találja meg az összes elérhető digitális adót.
Tarr kft.. jelenleg 54 adó fogható digitálisan előfizetés nélkül.Ebből hiányzik az : M1, M2, Duna, Duna world.
Ezek milyen frekvencián fogható a Tarr hálózatán ? vagy mit kell átállítani a tv-n hogy ezeket is megtalálja ?
:R

Lumia 950XL

(#64615) BlacKSouL válasza ZsoltG60 (#64614) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Manuálisan kell hangolni ezeket, mert annyira alacsony frekvencián vannak, hogy a tévé alapbeállításaiban magasabbról indul még a teljes keresés esetén is:
[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64616) ZsoltG60 válasza BlacKSouL (#64615) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Kösz az infót . :C :R

Lumia 950XL

(#64617) Flashget válasza Angelotti (#64613) üzenetére


Flashget
félisten

Leírtam melyek a valós 100Hz-es tévék, köztük az F6100 is az.

Realme GT Master Edition

(#64618) Markizmark válasza ZsoltG60 (#64614) üzenetére


Markizmark
addikt

Hálózati kereséssel kell hangolni. Nekem is F6400 van tarros kábellel.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64619) Genesistibi


Genesistibi
tag

Srácok van olyan samsung ami hasonlo a 6400/6500-hoz mindenben kivéve, hogy nem 3D-s, csak smart és van hozzá okos távirányító is? (F vagy H)

[ Szerkesztve ]

(#64620) slevko


slevko
csendes tag

Sziasztok!
A következő jelenségre tud-e valaki megoldást? Adott egy F6500-as, a pendrive(16GB) ha FAT32-re vagy ha NTFS-re van formázva beolvasatás után (el sem indítva a videófájlt, az INFO-ra menve előfordul, hogy lefagy) a Tv képernyő elsötétül majd kikapcsolás után újraindítja magát! Próbáltam már USB hosszabbító kábellel és anélkül is. Szoftver verzió:1118
Köszönet előre :R az ötletekért

(#64621) Markizmark válasza slevko (#64620) üzenetére


Markizmark
addikt

Próbáld meg exFAT-al is. Más ötletem nincs.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64622) putyu10


putyu10
aktív tag

Hali. Most vettem S5 telot, és tudom már ezerszer leírtátok de mégis megkérdezem: hogyan küldhetem ki a képét a samu "okos" lcd-re?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#64623) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Televízió vásárlás előtt állok, sőt, már annyira benne vagyok, hogy tegnap előtt az egyik üzletben (lányos zavaromban) meg is rendeltem egy F6500-ás típust. Tegnap este átolvastam a fórumot, és nagyon sok helyen inkább a kicsit drágább F6650-es típust ajánlották helyette, mert az tartalmazza a micro dimming funkciót.
Többen feltették a kérdést, hogy e miatt funkció miatt tényleg érdemesebb az F6650-est választani, de választ sehol nem találtam.
Szóval most én is felteszem a kérdést: Tényleg láthatóan jobb a képe az F6650-nek? Mert akkor ma felhívom a boltot, és inkább azt hozatom meg.

Köszi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#64624) Flashget válasza CB (#64623) üzenetére


Flashget
félisten

A Micro Dimming átmenet a sima háttérvilágytás és a Local Dimming között. Lényege, hogy javítja a kontrasztot és csökkenti a feketeszintet. by BBéci.

Micro dimming: ha jól értesültem akkor a samsung csak az elvet tartotta meg a local dimming-ből, de a technológia más. A Samsung TV-k egyáltalán nem változtatják a LED fényerőt, hanem a kontrasztarány manipulálásával ügyeskednek ki hasonló hatást (gondolom beraktak még egy LCD réteget a színes mögé, aminek a feladata a fény korlátozása). A micro dimmingnek több fajtája van, aszerint, hogy hány zónában képes változtatni a fényerőt:
Micro Dimming
Micro Dimming Plus - 300 zóna
Micro Dimming Ultimate - 600 zóna

Kell-e neked Micro dimming? Tesztelők véleménye szerint EDGE-LED TV esetében tökéletesen felesleges, mivel nem tud szépen működni a kevés zóna miatt, tehát csak ezért nem éri meg megvenni egy drágább TV-t. [link]

na most D6500-on (ami edge led) jótékony hatása van a MD-nek. Viszont eltelt 2 év a két tipus között nem tudom a samsung mennyit változtatott ezen a MD-n de a kijelzőn elég sokat.

Realme GT Master Edition

(#64625) N.GÁBOR válasza CB (#64623) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nem láttam még az F6650-est, de mi épp egy hónapja vettük meg az F6500-ast. Magával a tévével nagyon elégedettek vagyunk egyedül a lejátszója lehetne jobb meg a smart része gyorsabb. - de ahogy mondták erre idővel úgyis külső kell

Gicz, toby_as: Köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#64626) CB válasza Flashget (#64624) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm.
Sokat segítettél.

Mivel nem sok plusz, úgy döntöttem, inkább megrendelem az F6650-et.
Lesz, ami lesz.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#64627) zo-lee válasza gyeniko (#64601) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Ha annyian nem tudják, akkor annyira, igen ...
Inkább, mint a nagy kuss, amiből azt is leszűrhetem, hogy kutyába sem veszik a kérdésemet ....
Egyébként sikerült megoldani a problémát, köszönöm mindenkinek a segítséget ! :DDD

(#64628) itanczos válasza zo-lee (#64627) üzenetére


itanczos
senior tag

Megosztod az utókornak? :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#64629) zo-lee válasza itanczos (#64628) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Lehet, hogy sok volt a videókártyának a két kijelző, mert mihelyt csak az egyik megjelenítő használatát engedélyeztem( bármelyiket a 2 közül), indult is a game.

(#64630) toby_as válasza CB (#64623) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Nemet forumozok szerint semmi kulonbseg nics a 2 Tv kozott, szoftweresen van tiltva csak bizonyos funkcio, amit egy egyszeru model atirasal lehet "orvosolni". Nalam F6400-rol lett F6640 , bizonyitekom sajnos nincsen hogy tenyleg lett MD vagy sem.(Black level optimization menupont megjelent, nem tudom erre vonatkozik vagy sem).

[ Szerkesztve ]

(#64631) Batib válasza toby_as (#64630) üzenetére


Batib
őstag

Egyben biztosak lehettek: az F6400, 6500-ban a háttérvilágítást sehogyan sem lehet microdimmingre használni.
Annyira ritkán vannak benne a ledek, hogy semmi értelme nem lenne. Ráadásul semmiféle ilyen jellegű vezérlést nem tartalmaz.Szerintem,a panel (samsung nevén opencell) tartalmazhat vmi plusz funkciót.
Sajna a 66xx, 67xx modelleket nem láttam még belülről, mert azokat Szlovákiában gyártják.
Ekkor viszont hiába írsz át bármit, mert hardveresen nincs benne ez a funkció. Én így gondolom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64632) toby_as válasza Batib (#64631) üzenetére


toby_as
tag

Nemreg tettem ki egy kepet egy 6500 alaplaprol amin tenyleg van 1 plusz aramkor a 6400-hoz kepest (amit kerdeztem is hogy vajon mi lehet). A 6500 es 6600 alaplapok kozott nem igazan van kulonbseg (eleg sokaig nezegettem az ebayen fellelheto alaplapokat centirol centire, en nem lattam legalabis). Tehat ha van kulonbseg akkor ahogy te irtad nyilvan az LCD panelban lehet....akkor tenyleg hiaba kapcsolgatunk barmit...
En nem lattam belulrol egyik TV-t sem, a nemet forumra alapoztam (iletve arra amit en latok, vagy latni velek az atiras utan) ahol eleg sokan allitanak egy dolgot , attol meg persze nem biztos hogy igaz. Gondoltam megprobalok utana jarni...

[ Szerkesztve ]

(#64633) Batib válasza toby_as (#64632) üzenetére


Batib
őstag

Itt egy 55f6500 képe a Samygo forumról. Azok a sárgásbarna fotok a lemez perforácioján a led csíkok nyákja.
8 vagy 9 ilyen led csík van, egymástól legalább 4-5 cm távolságra. Milyen microdimminget lehetne ezzel csinálni.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64634) Batib válasza Batib (#64633) üzenetére


Batib
őstag

Lejárt a szerk.
Így néz ki mindez a másik oldalról. Ez egy 40f6xxx. Ebben 7 ledsor van.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64635) toby_as válasza Batib (#64634) üzenetére


toby_as
tag

Ertem amit irsz, es nem vitazok veled, csak prezentaltam egy masik forum velemenyet es erdeklodok....ha olvastad az errol szolo hozzaszolasaimat ott le is irtam hogy mint ahogy a nemet forumon , en sem latom hogy bekapcsolna a MD(gondolom ha igy lenne valamilyen csoda folytan akkor se lenne lathato) , az emlitett opcion kivul(ami viszont lathatoan mukodik) meg egy kis , talan placebo, kepjavulason kivul mast egyenlore nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#64636) giigz


giigz
veterán

32F5000 van itt valakinek, vagy van valakinek tapasztalta F5000-rel? Azt olvastam egy véleményben, hogy a csatornák közötti váltás lassú...

Ez tényleg így van, vagy ugyanolyan mint pl. egy LG más típusánál?

(#64637) ZsoltG60 válasza Markizmark (#64618) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Kösz már meg is van... bár bejött az M1 "HD" de az info csak annyit ír hogy 576i SD.. ezt gondolom a Tarr adja.. nekem meg jobb lenne az ingyen fogható M1 ...annak mennyi a frekvenciája ? vagy ezt helyfüggő ?

Lumia 950XL

(#64638) BlacKSouL válasza Batib (#64634) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én most már teljesen összezavarodtam.
7 ledsor van? Eddig mindenhol azt olvastam, hogy vagy 1 ledsor van alul vagy felül vagy oldalt, vagy 1 pár ledsor alul és felül vagy kétoldalt. Ettől lett volna edge. De ha sok ledsor van, akkor mitől edge és nem backlit?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64639) #49935616 válasza BlacKSouL (#64638) üzenetére


#49935616
törölt tag

F6500 samygo tv-n az van a képen és az enyémen is hogy made in Slovakia.... És mindenhol edge led háttérvilágítást írnak.... A háttérledes kép meg magyar gyárban készült. Most akkor mi a tosz van?

(#64640) #49935616 válasza #49935616 (#64639) üzenetére


#49935616
törölt tag

Az "állítólag látta valakinek a valakije valamilyen tv valamelyik gyárában készült háttérvilágítását" sztorihoz:

Nos, nem voltam rest és megkérdeztem a Samsung Mo.-t ma, az F6500 -as 2013-as LED tv-k háttérvilágítási technológiáját illetően, hogy a vitát rövidre zárjuk.
Samsung által adott válasz : edge led. :C

[ Szerkesztve ]

(#64641) Batib válasza BlacKSouL (#64638) üzenetére


Batib
őstag

Többször leírtam már, hogy az F6xxx és az F5xxx hátsó megvilágítású (backlit)
Ez alól csak az F66xx ésF67xx lehet kivétel, bár nem valószínű. Ezeket teljes egészében Szlovákiában gyártják és ezért még nem láttam őket belülről.
Az F6500-at készáruként nem gyártják Mo.-n csak az ugynevezett LCM-et. (liquid crystal modul)
Idén januártól elkészült Jászfényszarun az uj gyártócsarnok és most már nagyobb méretű, értékű készülékeket is gyártanak ott. (pl 55H6400)
Egyébként 3 fő gyártási tevékenység folyik ott.
1. SMD (alaplap gyártás)
2. LCM (kijelző modul gyártás)
3. CTV (készülék gyártás)

zsenedli: akkor gondold így ha Neked így jobb.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64642) #49935616 válasza Batib (#64641) üzenetére


#49935616
törölt tag

Nagyszerű, akkor F6500-at nem láttál még összeszerelés előtt, csak annak Mo-n gyártott paneljét. Tehát nem állíthatod, hogy láttad a háttérvilágítását.

[ Szerkesztve ]

(#64643) Batib válasza #49935616 (#64642) üzenetére


Batib
őstag

Az LCM tartalmazza a háttérvilágítást.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64644) #49935616 válasza Batib (#64643) üzenetére


#49935616
törölt tag

Áhá. Ezek szerint a Samsung nem tudja melyik modell milyen technológiát alkalmaz? :)) És mindenkinek, technológiai újságíróknak, tesztre átadott demo készülékekről tesztelőknek is világszerte valótlant állítva mondja, hogy edge led-es.
Na neeee..... :N

[ Szerkesztve ]

(#64645) BlacKSouL válasza Batib (#64641) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aszondja: "...the F6500 has an S-PVA screen panel with high contrast. [...]. The only downsides are narrow viewing angles and potential clouding due to the fact that the backlighting consists of a single LED bar..."

6650:
"...And predictably, the lone LED bar at the bottom edge of the panel does not provide consistent black across the screen..."

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64646) Flashget válasza #49935616 (#64644) üzenetére


Flashget
félisten

Ha te a 0680samsungot hívtad azt kell mondjam, romániában nem tudják. ott egy betanított nő beszél a telefon másik végén és lapozza az emanualt...mivel többször is beszéltem vele ezért tudom.

ha a sehsupport@samsung.com oldalra írtál már esély van több szakértői válaszra is.

Realme GT Master Edition

(#64647) #49935616 válasza Flashget (#64646) üzenetére


#49935616
törölt tag

Nem telefonáltam és azonnali választ kaptam manual lapozgatás nélkül és férfi volt az illető. :D

[ Szerkesztve ]

(#64648) Flashget válasza #49935616 (#64647) üzenetére


Flashget
félisten

skype?
igaz van az is én nem használom.

Realme GT Master Edition

(#64649) Batib


Batib
őstag

Mivel a linkelt képeknél nem tudok meggyőzőbb bizonyítékot, ezért részemről lezárva a vita. Sajna már F6500-at idén nem gyártanak Jfényszarun így nem tudok más képeket beszerezni.

Épp most ment a gyártócsarnok átadásáról a riport az M1-en, és itt egy cikk is. Igaz már január óta termel.
Itt egy cikk is.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#64650) #49935616 válasza Flashget (#64648) üzenetére


#49935616
törölt tag

Valami csak megfogott abban a román nőben téged, hogy többször felhívtad, annak ellenére, hogy semmit sem tud. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.