Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) kaboska


kaboska
aktív tag

Szerintetek van kép minőségbeli különbség ha 1 Blu-ray filmet a számítógépről játszok le ami a tv-vel DVI-HDMI-vel van összekötve?Vagy ha egy Blu-ray lejátszó-ról HDMI-HDMI kábellel kötve?A másodikat nem volt alkalmam kipróbálni mert nincs lejátszóm ezért érdekelne!

"Fej vagy gyomor"

(#24352) sityupityu


sityupityu
veterán

Egyébként elfelejthetnétek már ezt a made in Slovakia=Samsung panel dolgot. Egy csomó ellenpélda volt már itt fenn,hogy ez egyáltalán nem így van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24353) Viper26


Viper26
nagyúr

Srácok van valami megoldás arra, hogy a TV lejátszója kezelje a filmben (mkv) lévő feliratot?Ha ilyet nézek a felirat menü nem is választható... :F

iPhone 14 | FR955

(#24354) kori18t válasza sityupityu (#24352) üzenetére


kori18t
tag

Bizony ám! :K
Kifogástalanul működő, saját 2 db szememmel láttam, hogy Made in Slovakia, de nem Samsung panel a szerviz menüben.

(#24355) leslieke válasza Viper26 (#24353) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kiexportálod. A TV - sajnos - nem tudja kiolvasni a feliratot az mkv-ból.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24356) Viper26 válasza leslieke (#24355) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mivel lehet kiszedni belőle?

iPhone 14 | FR955

(#24357) engine88


engine88
aktív tag

Samsung UE40D5000-ret mennyiért lehet kapni?
Csak érdekel hol tart most, 4 hónapja vettem 144.000-ért.

(#24358) sonye válasza leslieke (#24355) üzenetére


sonye
senior tag

Na igen, a kérdés az, hogy mivel lehet mkv-ből kiszedni a feliratot???

(#24359) Zsolt70


Zsolt70
csendes tag

Külső vinyónál van lehetőség "biztonságos eltávolítás"-ra? Nem találtam ilyet (D6500).
Esetleg célszerű a tévé kikapcsolt állapotában rádugni/kihúzni az USB-ről?
Vagy teljesen mindegy, és akár bekapcsolt tévére is nyugodtan rádughatom ill. lehúzhatom róla. (USB hosszabbítót használok.)

(#24360) kischico válasza Zsolt70 (#24359) üzenetére


kischico
tag

Nincs ilyen.
Hónapok óta ki-be tologatom menet közben, probléma nem jelentkezett.

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#24361) BBéci válasza kaboska (#24351) üzenetére


BBéci
titán

A BD-játszó képességeitől, tudásától függ a különbség mértéke. A márkás, drágább készülékek egyértelműen jobb képet adnak. Hangban még jelentősebb az asztali lejátszók előnye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24362) kaboska válasza BBéci (#24361) üzenetére


kaboska
aktív tag

Milyen képességekre gondolsz?Azért kérdezem mert a lejátszó program se gagyi amit használok a gépen!Total Media Theatre 5 ez is tud mindent.A hanggal amúgy nincs így se gondom.Azt is a gépről nyomom egy Z-5500-al!

"Fej vagy gyomor"

(#24363) Flashget válasza vilmaboy (#24089) üzenetére


Flashget
félisten

DataTraveler R400-t vettem 8GB
először a csatornákat rendezem vele majd megnézek egy filmet..AC/DC koncert jó lesz hozzá :)

Realme GT Master Edition

(#24364) kischico válasza Flashget (#24363) üzenetére


kischico
tag

A Scorpions 3d sem rossz ;]

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#24365) BBéci válasza kaboska (#24362) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen azokra a képességekre gondolok, amik befolyásolják a kép és hangminőséget. Ezekbe rengeteg alkotóelem, kezdve a lemezfióktól, még a tápegység is beletartozik, amit bizonyít a VLS tuningos Dune. Elképesztő mértékben javította a képet és hangot.
A Logi Z5500 nem képes még a FLAC és az MP3 közti különbséget sem megmutatni, arra felesleges hivatkozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24366) leslieke válasza Viper26 (#24356) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

mkvmerge.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24367) Viper26 válasza leslieke (#24366) üzenetére


Viper26
nagyúr

:R :R

iPhone 14 | FR955

(#24368) szilacus válasza Viper26 (#24356) üzenetére


szilacus
tag

MKVExtractGui

Nekem ezzel sikerült, csak ugyan az legyen a neve mint a filmnek.

(#24369) kaboska válasza BBéci (#24365) üzenetére


kaboska
aktív tag

Na így hogy írtad olvasgattam a témába egy kicsit hát mit ne mondjak vannak jó cuccok.
Persze árba is ott vannak de a minőség nem olcsó!Tudom hogy a Z-5500 nem a világ legjobb
hang cucca de azért az árát megérte!
Lejátszónak egy Samsung BD-D5500 jó választás?
Tudom nem Dune!

"Fej vagy gyomor"

(#24370) penell1234


penell1234
tag

Nagyon szeretnék egy Samsung UE-37D6500 Full HD SMART 3D LED televíziót vásárolni de előtte akinek van ilyen készüléke legyen szíves írni róla mind negatív vagy pozitív oldaláról.Gondolok a képre a hangra wifi erősségére mivel nekem a másik szobában van a router.

(#24371) Flashget válasza kischico (#24364) üzenetére


Flashget
félisten

ez csak sima dvd, de már kezdésnél: nem támogatott audio codek. na mondom ezért nem vettem LG-t :p
"5+1 és stereo hang"

átváltottam stereora az jó volt neki.

Realme GT Master Edition

(#24372) nightshadow válasza Flashget (#24346) üzenetére


nightshadow
veterán

szóval a P jelzésre ezek a variációk vannak eddig:
Chi lin Solutions
Chi Lin Technology
Chunghwa Picture Tubes

Az avforums.com-on határozottan állítják, hogy a P betű az ChiLin, de az nem derül ki, hogy Solutions vagy Technology, mert az egyik ezt írja, a másik a másikat. Mindkettő taiwani. Abban a tekintetben abszolút mindegy, hogy melyik az, hogy egyik panelról sincsen mért adat, azaz hogy mennyi a kontraszt, feketeszint stb., csak az amelyet a gyártó állít a saját paneljeiről, de az szerintem nem releváns.

(#24373) Flashget válasza nightshadow (#24372) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#24374) air válasza penell1234 (#24370) üzenetére


air
nagyúr

3D: :K
FullHD: :K
3D + FullHD = :(

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24375) BBéci válasza kaboska (#24369) üzenetére


BBéci
titán

Írtam arról a lejátszóról, az AVO-n elolvashatod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24376) Imco válasza penell1234 (#24370) üzenetére


Imco
őstag

Másik szoba wifi nem gond. Max. ha 30-as vasbetonfalak vannak! :)

Üdv! Imco

(#24377) Imco


Imco
őstag

Tegnap kipróbáltam a mobilos távirányítást.

Tetszik az ötlet! :)
Mint írtátok is, azért maradok a távirányítónál. :)

Üdv! Imco

(#24378) Csabifater


Csabifater
tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Erről a típusról tudna valaki valamit mondani? Érdemes megvenni vagy ebben a kategóriában van jobb is? UE32EH5000 ről lenne szó. Médiában 129 999.- Ft.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#24379) nightshadow válasza Csabifater (#24378) üzenetére


nightshadow
veterán

A 32D5000 utóda, teljesen új típus, még se teszt, se user vélemény. A speckói alapján megegyezik a D5000-rel, a csatlakozók száma viszont csökkent. Szerintem jobb vétel még jelenleg a D5000, ez jelenleg 100k körül van.

(#24380) Csabifater válasza nightshadow (#24379) üzenetére


Csabifater
tag

Köszönöm a segítséget!

(#24381) nightshadow válasza Csabifater (#24380) üzenetére


nightshadow
veterán

a csatlakozók száma viszont csökkent.

Ezt annyiba korrigálnám, hogy az európai változat még nincs fent a hivatalos Samsung honlapon, csak az amerikai: [link]
E szerint 2db hdmi van a tévén, a MM reklámújság alapján pedig 4db. Hogy az európai változatra melyik az igaz, azt jelenleg nem nagyon lehet megmondani így látatlanba info hiányában, max. ha az MM-be megkérdezed.
A lényegen nem változtat: +30k-át szerintem nem ér a D5000-hez képest jelenleg szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24382) Csabifater válasza nightshadow (#24381) üzenetére


Csabifater
tag

Ok értem. Igazából anyámnak kell, neki meg szerintem mindegy mennyi csatlakozó van rajta. Max egy dvd lejátszó lesz rákötve a kábeltv-n kívül.

(#24383) Flashget


Flashget
félisten

PVR funkciót is teszteltem, ha már van :)
Tudom van róla leírás itt csak megerősítendő és hátha valakit érdekel.

Vettem egy 8GB-os Kingstone DataTraveler R400 pendive-ot 25MB/s Read and 10MB/s Write

TV megformázta, kiírta mehet a felvétel a Digisport Pluszt vettem fel (digikábel)
Felvétel közben kikapcsoltam a tévét is, de nem jelent gondot vette fel ezután is a műsort.
Végül leállítottam a felvételt.
TV szerint HD adásból kb. 30 percet HD adásnál kb. 60 percet tud rögzíteni erre a pendrive-ra.
Na most én a 33. percnél állítottam le és a tv szerint a 8-ból 1GB szabad terület volt még.
Szóval az a 30 perc sem igazán jó adat.Több fér rá.
Visszaolvasásnál reccenés nélkül ment tökéletes mínőségben.

Ez csak teszt volt. Nyilván aki rendszeresen rögzít tévéről az HDD-t vesz erre a célra.

Realme GT Master Edition

(#24384) lehasznalo válasza Flashget (#24383) üzenetére


lehasznalo
tag

Nekem uebből 32GB-os van és a TV-n nem megy át a teszten... (6100-as) így én nem tudtam felvenni rá.
Kicsit úgy érzem a szerencse embere vagy :)
Szlotákiában összerakott, nem felhősödő Chilin paneles tv-d van és még fel is enged venni arra a pendrive-ra :)) neked lottóznod kell!!! :DD

más: ha sima hifit szeretnék összekötni a 6100-assal, akkor csak a fejhallgató kimenet marad, ugye? a hifin nincs optikai... :F

[ Szerkesztve ]

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#24385) Flashget válasza lehasznalo (#24384) üzenetére


Flashget
félisten

30 éve lottózom..volt mikor kolektív szelvényekkel egy 6 fős társaságban még a vidám barakkban de sosem nyertem/nyertünk 3-nál nagyobb találatot. ;)
Pedig hidd el ez tényleg így van. A felhősödést még úgyis néztem, hogy egyik csatornán ilyenkor nincs adás csak egy fekete kép...hát azon látni ha minden maxon van de nagyon kicsit csak. Eleve így nem is használjuk a tévét, mert nézhetetlen. Szóval a gyakorlatban semmi felhősödés nem látszik. Majd ha lesz alul-felül fekete csík akkor megtudom mondani 100%-ra de este a filmnél, esti jelenetnél (pl. Bolygó neve a halál volt pont kedden a Film+on) semmit nem láttunk a sarkokban vagy fekete háttérnél.
Vagy fényképezzem le a tévét a pendrive-al együtt úgy hihetőbb? :)

persze lehet 40"-nál már nincs ilyen szerencsém.

először 16GB-ot akartam venni de aztán lemondtam róla mert a nagy méretű filmeket letudom játszani PC-ről is.
egyébként meg pasz....pedig a 4GB is elvileg jó lehet (4GB: 15MB/s Read and 8MB/s Write)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#24386) Imco válasza lehasznalo (#24384) üzenetére


Imco
őstag

Szinte biztos, hogy a HDMI-ről le lehet venni egy sztereó audió jelet. /elvileg az 5.1 -et is/
Viszont abba is biztos vagyok, hogy a fejhallgató kimenetes megoldásnak a többszörösébe kerül.

Üdv! Imco

(#24387) Flashget válasza lehasznalo (#24384) üzenetére


Flashget
félisten

no gyorsba itt a kép :)

Realme GT Master Edition

(#24388) lehasznalo válasza Flashget (#24387) üzenetére


lehasznalo
tag

xD
ok!

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#24389) kori18t válasza Csabifater (#24378) üzenetére


kori18t
tag

Nem vetted észre, hogy a MM újságban az új EH5000 teljesen úgy néz ki, mint a D5000???
Nekem nagyon furcsa, lehet, hogy összecserélték a képeket? :F

(#24390) BBéci válasza Flashget (#24383) üzenetére


BBéci
titán

Azok a perc adatok csak hozzávetőlegesek, honnan a bánatból tudná a gyártó, hogy mekkora bitrátájú az a HD műsor, amit éppen felvesz az ember?

A jel nélküli állapot nem jó a felhősödés tesztelésére, mert olyat észlelve a tévéd kikapcsolja a LED-eket. Filmek sötét jelenetei közben kell vizsgálni.

(#24386) Imco
Viszont a fejhallgató kimenetről levett jel rettentően vacak minőségű az optikaihoz képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24391) kischico


kischico
tag

Csatornaváltáskor, a pillanatnyi sötét képernyőn jól látszik a felhő ha van. :K

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#24392) lehasznalo válasza BBéci (#24390) üzenetére


lehasznalo
tag

igen, tudom. ezért is kérdeztem.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#24393) lehasznalo válasza Flashget (#24387) üzenetére


lehasznalo
tag

segítség a felhők "észleléséhez" :)

[link]
és egy másik mezistől:

[link]

[ Szerkesztve ]

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#24394) kischico válasza lehasznalo (#24393) üzenetére


kischico
tag

A második link a pixelhiba kiszűrésére jó szerintem, mert pl a fekete képnél semmilyen felhősödést nem tapasztaltam viszont csatornaváltáskor igen.
De lehet hogy akinél durván felhősödik annál ilyenkor is látszik. (?)

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#24395) BBéci válasza kischico (#24394) üzenetére


BBéci
titán

Mivel fekete kép megjelenítésekor az okos elektronika szintén kikapcsolja a LED-eket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24396) sonye válasza Flashget (#24383) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi a tippet!

nekem d6100 van, és eddig nem szeretett semmi pendrivet, lehet, hogy ezzel nekem is menne a felvétel.
Két hete még a hdd volt az ötlet de túl költséges lenne, meg lógna ki a tvből. Ezt meg bedugom az egyik portra és kész. Ja te melyik usbn használod?

És mennyiért vetted?

(#24397) moqs


moqs
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Samsung TV-t UE46D6500-at. Várható mostanában olyan tényező (új modellek megjelenése pl) ami csökkenti az árát?
Sokat nem szeretnék várni a vásárlással, de ha csak 1 max 2 hónapot érdemes várni, akkor várnék.
Köszi!

(#24398) leslieke válasza moqs (#24397) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Maximum a 2012-es modellek megjelenése csökkenheti az árat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24399) Flashget válasza sonye (#24396) üzenetére


Flashget
félisten

Majd ha normalizálódik a HDD piac akkor fogok venni egyet erre a célra 2,5"-t.
Több USB port van a tévén én arra kötöttem amihez HDD felirat van rakva. Csak nem közvetlen a pendrive-ot hanem valamelyik vagy mobil vagy mp3 lejátszó USB kábelét.
Külön lehet ilyet venni és akkor nem kell állandóan ki-be húzgálni a portból az eszközt ergo nem megy tönkre.

náluk de. rendeltem du. mentem érte.

Realme GT Master Edition

(#24400) Flashget válasza Flashget (#24383) üzenetére


Flashget
félisten

TV szerint HD adásból kb. 30 percet HD adásnál kb. 60 percet tud rögzíteni erre a pendrive-ra.

ezt elírtam..helyesen

TV szerint HD adásból kb. 30 percet SD adásnál kb. 60 percet tud rögzíteni erre a pendrive-ra.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.