Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mika1227


Mika1227
őstag

RTX 2060 Founders Edition-t boltban nem lehet kapni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2) Bandit79 válasza Mika1227 (#1) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Pl? [link]

(#3) Mika1227 válasza Bandit79 (#2) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez nem az én erre gondolok!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Miért pont ref modell??
Full HD ra vennéd esetleg a 2060at?

Én nekem Full HD felbontás a cél.
Én megvárom a Palit meg MSI mit hoz hűtésben.

Esetleg van valami info palit MSI modellekről?
Még csak Asust és gigát láttam.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#5) SyMbioTe válasza PeTeR_33 (#4) üzenetére

Alzán már van mindenféle:
[link]

Akad pár teszt is, Guru3D-n pl MSI Gaming Z-t, Computerbase-n a Strixet tesztelték. Meg még FE-t láttam teszteken.

Pont most gondoltam, hamár nincs topikja nyitok egyet, erre elrontjátok itt nekem :DDD

(#3) Mika1227
Amazonon sem láttam FE 2060-at, ott is csak 2070-ből van, de az is 800$-ért :Y

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#6) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Architecture Turing
Foundry TSMC
Process Size 12 nm
Transistors 10,800 million
Die Size 445 mm²
GPU Clock 1365 MHz
Boost Clock 1680 MHz
Memory Clock 1750 MHz ,14000 MHz effective
Memory Size 6 GB
Memory Type GDDR6
Memory Bus 192 bit
Bandwidth 336.0 GB/s
DirectX 12.0 (12_1)
OpenGL 4.6
OpenCL 1.2
Vulkan 1.1.95
CUDA 7.5
Shader Model 6.3
Shading Units 1920
TMUs 120
ROPs 48
SM Count 30
Tensor Cores 240
RT Cores 30
Pixel Rate 80.64 GPixel/s
Texture Rate 201.6 GTexel/s
FP16 (half) performance 12,902 GFLOPS (2:1)
FP32 (float) performance 6,451 GFLOPS
FP64 (double) performance 201.6 GFLOPS (1:32)

[ Szerkesztve ]

(#7) edari


edari
őstag

Áh, végre egy topik. :R
Holnap megyek Asus féle Rog Strix-ért. MSI Gaming Z-t akartam venni, de még sehol nem kapni.

(#8) Bandit79 válasza Bandit79 (#6) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Tesztek:
[guru3d]
tomshardware
Techpowerup
Magyar oldalak:
Gamer
[gpucheck]

[ Szerkesztve ]

(#9) Mika1227 válasza Bandit79 (#6) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez jó csak összefoglalóba kéne rakni de azt, hogy kell vagy kinek kell szólni?

PeTeR_33:nem csak úgy érdeklődtem, hogy nem láttam boltokban!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#10) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Tesla93

Várjuk a teszteket. :R
Milyen felbontáshoz vetted?

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#11) Bandit79


Bandit79
aktív tag

(#12) edari válasza PeTeR_33 (#10) üzenetére


edari
őstag

Valószínűleg csak vasárnap késő délután, este lesz időm.
Sajnos csak fHD.

(#13) xEon1337


xEon1337
őstag

3 verzió között vacillálok, tetszési sorrendben:

- MSI Gaming Z
- Nvidia Founders Edition
- Gigabyte AORUS

Pár hetet még várok, addig talán normalizálódik valamelyest az ára a kártyáknak és kiderül, hogy ezzel a sorozattal is van-e valami hiba, mint a nagyobb tesóknál vagy már kiküszöbölték.
Ha megmarad a 20-30 ezres árelőnye az FE-nek, akkor az osztrákoknál veszek egy olyat, kinézetre amúgy is az tetszik a legjobban, csak sajnos ott nincs Fan Stop.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#14) Mika1227 válasza Bandit79 (#6) üzenetére


Mika1227
őstag

Ha összeállítod és beküldöd ebbe a topikba akkor beteszik igényesen összefoglaló formájában!

xEon1337:az osztrákoknál van, és mennyi az FE?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#15) Archttila válasza xEon1337 (#13) üzenetére


Archttila
veterán

Az osztrak NV site-on meg tudsz adni magyar cimet?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16) xEon1337 válasza Archttila (#15) üzenetére


xEon1337
őstag

Sajnos nem, de párom nővére Bécsben él, oda rendelném.

"Less but better" - Dieter Rams

(#17) Foglalt név válasza xEon1337 (#13) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az MSI-n nincs USB-C, ami a jövőállóság szempontjából véleményes. Az AORUS felára viszont akkor jelenleg, hogy már karcolja a KFA 2070-eseit, így az FE tűnik jelenleg a legjobbnak, ha nem lenne ilyen körülményes a beszerzés :U

(#18) VGNGR válasza Foglalt név (#17) üzenetére


VGNGR
senior tag

Hát igen. Ha belegondolok, hogy Usában ~95k forintért pár napon belül az ember kézbeveheti az FE verziót. Nálunk meg lehet 150k-ért rendelest leadni valemelyik értelmes customre. És ez az FE verzió most nagyon tetszetősre sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#19) edari válasza edari (#7) üzenetére


edari
őstag

MSI 1060 Gaming X mellett.

(#20) PeTeR_33 válasza edari (#19) üzenetére


PeTeR_33
tag

Gratulálok :R

Durrants neki oda mikor úgy lesz időd.
Valami jó izzasztó gammával gammákkal.
Hőfok,hang illetve,hogy mikrolag jelentkezik e.Ez lenne ami érdekelne. :R

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#21) edari válasza PeTeR_33 (#20) üzenetére


edari
őstag

BF V, witcher 3, crysis 2 van most fent, de majd megnézem Anthemmel is.
Még GTA V is szóba jöhet.

(#22) Bandit79 válasza edari (#21) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Milyen konfigod van ? Bf5 összehasonlítás 1060 al...

(#23) edari válasza Bandit79 (#22) üzenetére


edari
őstag

Proc: AMD Ryzen R5 2600X
Mem: 2x8 Corsair vengeance 2x8 @2933mhz, cl15
Játékok 860 evo-n.

Akár azt is lehet, bár 1060 esetében vsync on volt, így max 78 fps lehetett. Nagyjából tartotta is, 1-2 helyen esett be az fps, legjellemzőbb ilyen helyzet Panzerstromon volt amikor E felől mentem D pontra. Graf high-ra volt rakva.

(#24) Tomoty válasza edari (#21) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Vélemény a kártyáról?

Most cserélnék én is, és 4 órája csak teszteket olvasgatok.
Leírás alapján átlagban 8-12%-kal lassabb csak a 2070-es sorozatnál.
Árban meg kb 30% az árelőnye (pl Asusnál).
Szóval elég esélyes, hogy én is megyek egy Asus kártyáért! Már csak egy gyors vélemény hiányzik ;)

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#25) pachito


pachito
őstag

Alzáról megrendelve, jövő héten itt a kicsike :C :C

(#26) PeTeR_33 válasza Tomoty (#24) üzenetére


PeTeR_33
tag

(#25) pachito: Melyik gyártótól válaszottál??Szintén Full HD-hoz lesz??
Teszteket viríts majd. :DDD :B

Én is nagyon sokat olvastam a kártyáról megjelenés előtt és óta.
Maga a GPU pokoli gyors.GTX 1080 szint.

Én személy szerint Full HD felbontás fölé nem venném ezt a kártyát és nem is ajánlanám.1440p-n már ki tud futni a 6 giga VRAM-ból ami kellemetlen meglepetésekhez vezethet mikrolaggok formájában.

Full HD felbontáshoz azonban kiváló választás.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#27) edari válasza Tomoty (#24) üzenetére


edari
őstag

Hát most csak septében tudtam BF V-ben kipróbálni, Panzerstrom pályán kb 15 percet mentem. Vasárnap este tudok több tesztel szolgálni, esetleg holnap délután csinálhatok szintetikus teszteket.

1060-as beállításokkal, 144-es fps limittel az átlag fps 99, min fps 74, max 144 (limit).
Max gpu hőmérséklet 60 fok volt (55-nél kapcsolnak be a ventik), azonban volt hangja, hangosabb mint a 1060-as gaming x volt (ez csalódás).
1980mhz-re boostol a gpu (tuning nem volt, azonban AB-ben a power limitet kitoltam 125%-ra).

Valószínűleg proc limitál itt-ott, így lehet majd megnézem dx12 alatt, nagyobb részletességgel.

(#28) snecy20 válasza Tomoty (#24) üzenetére


snecy20
veterán

Én is gondolkodom egy 2060-ason. 2080-hoz képest kb. fele annyiba kerül, de messze nem 2x gyorsabb a 2080, sőt... A legjobb ár-érték arányú RTX-nek tűnik a 2060, pláne ha még egy kicsit megy lejjebb az áruk, bár egy-két alapabb modell már 135k-ért sem rossz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) Archttila válasza edari (#27) üzenetére


Archttila
veterán

TPU tesztben a ref rohadt csendes volt, akkor ezek szerint a tied hangosabb?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30) edari válasza Archttila (#29) üzenetére


edari
őstag

1060 gaming x vs asus strix összehasonlításban is az asus volt a gyengébb. Itt sincs másképp, 3 fokkal rosszabb az asus megoldása.
A 2060 ref hűtő igen jó lett, a top megoldások se sokkal jobbak.

(#31) Tomoty válasza snecy20 (#28) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Én használt Vega 56-64-en gondolkodtam. Azok 115-140eFt között mennek most itt. Tesztek alapján megközelítőleg a Vega 64-hez hasonló a teljesítménye az RTX2060 kártyáknak.

Az Asus 2060 most 155-160 között startolt, és "ajándék BF V" van hozzá. Illetve 3 év gari ;)
Az Asus 2070 kártyái Strix kivitelben 220000t felett vannak, de nekem nem ér meg + 8-15% teljesítmény +60000Ft-ot (+35%). Szóval akárki akármit mond, jó sávba lőtték be ennek a kártyának az árát!

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#32) snecy20 válasza Tomoty (#31) üzenetére


snecy20
veterán

Én behúztam egy Giga RTX 2060 OC 6G-t (135k).
Két ventis alap modell, de nem hiszem hogy érdemes a felárat a jobbakért kifizetni, mert a drágábbak már szinte átlógnak a 2070 ársávjába.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) xEon1337


xEon1337
őstag

A mai TPU [tesztben] az MSI Gaming Z kicsit jobbnak bizonyult az FE-nél hang és hőfok tekintetében, plusz ezen van fan stop is. Ennek az árára leszek majd kíváncsi, ha már kapni lehet itthon.

"Less but better" - Dieter Rams

(#34) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egy Gaming Z-t, vagy valami hasonló hangút vennék én is. Hangosabbat semmiképp. Uygan a tuningos 980Ti-hez képest nem lesz egy nagy előrelépés, de ha picit csendesebb lesz, meg újra lesz gari a kártyámon már megéri. Meg persze ki tudom próbálni az RT techdemokat. ;] Vennék erősebb kártyát is, csak házat nincs kedvem cserélni hozzá, ezek meg szerencsére elférnek. Viszont legális Windows 10 is kéne, de egy PRO azért elég drága teljesen hivatalos forrásból. :(

I am having fun staying poor.

(#35) edari válasza Drizzt (#34) üzenetére


edari
őstag

Hivatalos win7 vagy 8 kulcsot is elfogad még a 10.

(#36) Drizzt válasza edari (#30) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Elvileg az Asuson van quiet, meg performance Bios. A quiet tesztek szerint tenyleg quiet.

I am having fun staying poor.

(#37) edari válasza Drizzt (#36) üzenetére


edari
őstag

Igen, valóban van magán a kártyán egy kapcsoló amivel lehet váltani a biosok között (illetve egy gomb amivel a ledeket lehet ki-be kapcsolni).
Megnézem majd a bios-os kapcsolót ma este.

(#38) snecy20 válasza snecy20 (#32) üzenetére


snecy20
veterán

+lesz egy MSI RTX 2060 VENTUS 6GB (131k volt), amelyik jobb lesz végül, az marad. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39) Archttila válasza snecy20 (#38) üzenetére


Archttila
veterán

Várjuk a tapasztalatokat!:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#40) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Azt esetleg tudja valaki hogy az Nvidia-tól vásárolt karikra mennyi a garancia? Nekem a gyári verzió jön be a legjobban. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#41) Archttila válasza tupacamaru (#40) üzenetére


Archttila
veterán

Ők hivatalosan nem szállítanak Magyarországra. (nem tudsz megadni Magyar címet)
Persze gondolom az itthoni boltok is fogják forgalmazni.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#42) mcs


mcs
veterán

Ennek a kártyának az ára szerintetek mennyit eshet 2-3 hónap múlva? Gyanúm szerint nem túl sokat, pedig el tudnék képzelni egy ilyen fenevadat. :)

(#43) tupacamaru válasza Archttila (#41) üzenetére


tupacamaru
veterán

A mailboxde elhozza németből 4k körül szerintem, még akkor is 122k körülire jön ki.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#44) Archttila válasza tupacamaru (#43) üzenetére


Archttila
veterán

Uhhh tényleg erre nem is gondoltam.:D Pontosan hogyan is működik ez? Megrendelem egy lerakatba onnan meg kiszállítják a Magyarországi címemre?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45) xEon1337 válasza tupacamaru (#40) üzenetére


xEon1337
őstag

3 évet ír pl. az osztrák felületen is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#46) tupacamaru válasza Archttila (#44) üzenetére


tupacamaru
veterán

:K Pár napja még volt, most elfogyott, de szerintem hamarosan lesz megint majd.

xEon1337 :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#47) snecy20 válasza mcs (#42) üzenetére


snecy20
veterán

Látva az RTX 2070-2080 árainak alakulását, nem túl sokat - pl. az 1060 6G árszintjére egész biztosan nem várható.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#48) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Akinek volt RX 5470-570-580 kártya a birtokában, és most már beszerzett egy 2060-at, az írhatna véleményt a teljesítmény javulásáról :U
Amúgy is írhatnának a friss tulajok ;) "véleményt".
Egy Crossfire RX 570 rendszert váltanék...

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#49) snecy20 válasza Tomoty (#48) üzenetére


snecy20
veterán

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#50) Archttila


Archttila
veterán

Apron mar 115-ert van 2060, 156-ert pedig 2070.
Kivancsi vagyok mi lesz a vege, de szerintem egy picit meg csokkenhetnek az arak, illetve az sem mellekes, hogy ezek nem kisker garos darabok, hanem "hozzam szol a gari" portekak.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.