Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132501) univerzita válasza Kékes525 (#132500) üzenetére


univerzita
addikt

Samsungnál nincs Oled. A legjobb a új Q széria Q90.

(#132502) FollowTheORI válasza Kékes525 (#132500) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Q90R ebben a méretben.

65 colon és felette meg a Q900R

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#132503) Kékes525 válasza FollowTheORI (#132502) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, sajnos a 65 már nem fér el a lakásban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#132504) univerzita válasza Kékes525 (#132503) üzenetére


univerzita
addikt

Nincs akkora méret ami nem férne el a lakásban. ;] A 65-öst nézheted 2-3 méterről (4K forrást).

[ Szerkesztve ]

(#132505) Kékes525 válasza univerzita (#132504) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ahová tenném oda nem fér el az ablak miatt. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#132506) univerzita válasza Kékes525 (#132505) üzenetére


univerzita
addikt

Értem,csak,,poénkodtam ".

(#132508) Kékes525 válasza univerzita (#132506) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#132509) mpo válasza Kékes525 (#132505) üzenetére


mpo
veterán

Házimozi és 4K tartalom esetén a 65"-os a jó vétel a nézési távolság és a hangfalak elhelyezése miatt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#132510) Kékes525 válasza mpo (#132509) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak az már sajnos nem fér el a TV szobában.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#132511) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Valaki árulja már el, hogy a túrós ménkübe van az, hogy egyik napról a másikra nem működik a twitch app a tévén, mikor direkt nem frissítettem még egyszer sem szoftvert nehogy valamit kivegyenek??? A jó anyját már ennek a gyökér samsungnak, hogy mindent kivesz a tévékből amit az ember használna, először a pip most meg ez.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#132512) Kronk


Kronk
őstag

UE48H6400-hez keresek fali állványt, annyi van sajnos nem tudom melyik a megbízható.
Jó lenne, a függőlegesen és minimálisan vízszintesen is lehet állítani, esetleg ha kihajtható nem baj, de nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#132513) PuMbA válasza Lackooo84 (#132511) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudsz megtartani appokat, amit nem akarnak, hogy használj, hiszen akkor a YouTube-ot is megtarthatnád a licensz lejárta után is minden TV-n :) Amint a netre van kötve a TV-d, azonnal akcióba lép.

[ Szerkesztve ]

(#132514) Deck válasza PuMbA (#132513) üzenetére


Deck
titán

Számomra az okos tv összes appja majdnem a használhatatlan kategória. Youtube is tele reklámokkal.. A videólejátszó is a DTS hiánya miatt, felirat se szabható testre, twich is elég gyenge.. Egedül amit használok az az HBO app-ja semmi más. Gratulálni tudok csak a Samsungnak. :D

PS5

(#132515) bigmasterg válasza PuMbA (#132513) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha egy tv-n lejár a yt app licensz, akkor utána sehogy sem lehet rajta youtube-ot nézni (pl telefonról kiküldve sem)?
Milyen távlatról beszélünk 4-5 év?
Azért ez elég problémás.
Egy telefonnál nem merül fel a dolog, azt azért sűrűbben cseréli az ember, na meg egy androidon valószínűleg meg lehet oldani akkor is valahogyan.

Ezért lenne jobb, ha gyártanának buta tv-ket (kvázi nagy monitort) valamivel olcsóbban, amihez aztán olyan mediaboxot venne az ember, amilyet szeretne.

(#132516) Deck válasza bigmasterg (#132515) üzenetére


Deck
titán

"Ezért lenne jobb, ha gyártanának buta tv-ket (kvázi nagy monitort) valamivel olcsóbban, amihez aztán olyan mediaboxot venne az ember, amilyet szeretne"

+1. Médiabox vagy PC, Laptop rákötve :)

PS5

(#132517) ΞΔGLΞ válasza Deck (#132514) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi köze a Youtube app-nak a reklámokhoz?

(#132518) Deck válasza ΞΔGLΞ (#132517) üzenetére


Deck
titán

Nincs reklámblokkoló. PC-n, Android-on, Mediabox-on ez nem jelent problémát.

PS5

(#132519) ΞΔGLΞ válasza Deck (#132518) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha kapnál onnan pénzt, nem aggódnál emiatt. Sőt, elítélnéd/szidnád az összes adblock.ot, ami csak létezik.
Itt bődületes reklámpénzekről van szó...

Egyébként a reklámokat leszámítva, mert amiatt létezik egyáltalán tévére, amiből a samsung is rengeteget szakít, a youtube app tényleg egy nagy fostalicska, kb őskorba való hülyeségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#132520) Deck válasza ΞΔGLΞ (#132519) üzenetére


Deck
titán

Így van. Én nemis használom de unokaöcsém szokta. És nagyon zavaró, hogy videó közben is..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#132521) lowphas válasza Deck (#132518) üzenetére


lowphas
tag

Van ez a YouTube premium, elvileg ezzel reklámmentes lesz a YouTube. Na, ez nálam részben működik, mert jóval kevesebb reklám jön, mint az utóbbi 3 hónapban... Utóbbi időben kb 5 percenként volt 1 reklám, most óránként van 1. Rohadtul felkúrt már, hogy szinte nézhetetlen volt a reklámomtól, szóval remekül megágyaztak ennek a premiumnak...

(#132522) Lackooo84 válasza Deck (#132514) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom, nekem egy deka reklám nincs benne. Igaz, hogy reklámblokkoló DNS-t használok a routeren. :DDD Most a francia samu írta twitteren, hogy hosszabbítva lesz a twich licensz, türelmet kérnek, hát kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#132523) Deck válasza Lackooo84 (#132522) üzenetére


Deck
titán

Próbáltam azt de nem jött be :(

PS5

(#132524) Lackooo84 válasza Deck (#132523) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam még soha nem voltak reklámok, csodálkozom is, amikor mások írják...

The Truth is out there...

(#132525) Deck válasza Lackooo84 (#132524) üzenetére


Deck
titán

Ha gondolod írhatsz privátot melyik dns servert használod és kipróbálom a dolgot :R

PS5

(#132526) kokokka


kokokka
őstag

Nálam sincs reklám, csak nagyon ritkán. De tényleg nagyon ritkán, nem is tartom számottevőnek. Érdekes, mert a DUNE YT appján egyáltalán nincs reklám, még annyi sem mint a Q6F-en.

(#132527) Lackooo84 válasza Deck (#132525) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Adguard

The Truth is out there...

(#132528) Deck válasza Lackooo84 (#132527) üzenetére


Deck
titán

Pont ezt próbáltam.

PS5

(#132529) noxon


noxon
őstag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban.

Ha a PC videókártyáját HDMI-vel kötöm össze a TV-vel akkor windows alatt a képen vízszintes csíkok futnak végig néha, vagy elsötétül egy pillanatra a kép.
Ha egy játékot indítok el PC-n akkor ezek a hibák sűrűbben jönnek elő.

A HDMI kábel high speed, a vga tudja a HDMI 2.0-át. Szerintetek mi lehet a baj?

We live in a simulated world...

(#132530) Fr3eWar válasza noxon (#132529) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Rossz a kábel, minden vacakra ráírják hogy high speed. Vegyél ebay-en Ugreen vagy Ventiont, ezeket több helyen is használtam már minden ment a 4K.

(#132531) uzerto


uzerto
tag

Sziasztok. Lenne egy láma kérdésem. Ma érkezett meg az új Samsung ue55nu8002 tv. Hogyan tudom párosítani az okos távvezérlő el? Ha hosszan nyomom a play és a vissza gombot, akkor azt írja hogy nem elérhető. Minden gomb megynyomására ezt írja. Egyedül a kikapcsoló gomb működik. A piros led meg csak villog.

(#132532) PuMbA válasza noxon (#132529) üzenetére


PuMbA
titán

Kábel gondnak tűnik :)

(#132533) noxon válasza Fr3eWar (#132530) üzenetére


noxon
őstag

Ebay kilőve, mert mire megjön... magyar webshopokból tudtok ajánlani? (közben keresem az iponon)

Köszi a tanácsot amúgy, remélem ennyi lesz csak a baj.

We live in a simulated world...

(#132534) Fr3eWar válasza noxon (#132533) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Házimozi / sony 4K topicban (sony TV-k írtó háklisak az olvasottak alapján a kábelre, PS4 PRO kapcsán) HAMA Premium kábelt is szoktak javasolni, elérhető árban van (egy audioquest-hez képest).
Pár éve a HDMI org megalkotta az új jelölésrendszerüket, melyben a premium cerificatos kábelek tesztelve vannak hivatalosan a 4K 60hz-re, 18gbps sebességre stb. És Hama az egyike azon gyártóknak, aki "licenszeli" is ezt a jelölést/matricát.

Hama Premium 3méter 7-9ezer
Hama Premum 1,5méter 5-6ezer

Ha keret engedi akkor Belkin 2.1-es, az még újabb szabványú ez már 48gbps sebességet garantál, Apple is bevette a saját bolti kínálatába.
(lol bluechip 33K-ért árulja)

HDMI Premium

Ehhez képest ott van pl az Inakustik premium, ami a nevében az de certifikát nincs, és Sony 4K tv + PS4Pro esetén kockáz pixelez/elvérzik.

(#132535) gduck válasza Fr3eWar (#132534) üzenetére


gduck
addikt

"(lol bluechip 33K-ért árulja)"

És akkor még nem láttad azt :U HDMI kábel ami tuti tud valamit :D

(#132536) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok! Az új 55Q60 tévém továbbra sem tökéletes. Írtam, hogy a gyors mozgások elmosódottak, de csak youtube videóknál.
Pl. Ember gyorsan mozdítja a kezét akkor az elmosódott vagy autós videónál egy verseny stb. Szintén. Ami lassan mozog az éles ami nyorsan annak a széle elmosódott, de elég látványosan. Nem kell 4k legyen az FHD is ilyen. Ha filmet nézünk (hdd) vagy tv műsor az nem ilyen, ott minden rendben van vagy akár az xbox is jó. Wifi helyett összekábeleztem a routerrel, de nem változott semmi, pedig elég jó a router és a régi tv nem csinált ilyet, szóval nem az adatfolyam a gond. Sok videót nézünk innen a gyerekkel és nagyon zavaró, lehet ez garanciális probléma?
Köszi

(#132537) noxon válasza Fr3eWar (#132534) üzenetére


noxon
őstag

Hama lesz, köszönöm a tájékoztatást.

We live in a simulated world...

(#132538) PuMbA válasza kircsi28 (#132536) üzenetére


PuMbA
titán

Kapcsold be YouTube alatt a Motion Plust a Képbeállításoknál :) A többi helyen alapértelmezetten be van kapcsolva a mesterséges képkocka beszúrás.

[ Szerkesztve ]

(#132539) Fr3eWar válasza gduck (#132535) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Itt a lol azon volt, hogy ami az apple store ban 10K-ért van, egy kiégett magyar kisker 33-ért adja, pedig kb mindig olcsóbb random boltban az a cucc amit apple store-ban is kapni.

De ha ilyen boldog lettél a coffe-tól, akkor még nem találkoztál Nordost kábelekkel, HDMI 890ezer az 1 méteres, kicsivel több mint 5 millió forint a 15méteres. Hangfal kábelt is kapsz tőlük 3millió / 1,5méter kiszerelésben.

(#132537) noxon
Írd meg milyen lett.

(#132540) kircsi28 válasza PuMbA (#132538) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Megnéztem be van kapcsolva, pontosbban automatán van, úgy is ez van és kikapcsolva is ezt csinálja, semmi nem változik.
Most beszéltem a samsung ügyfélszolgálattal elmondtam nekik is, azt mondták hívjam őket ha a tv előtt vagyok, így délután kipróbálom mert azt mondta egyeztetni kell beállításokat.
nem bánnám ha megoldódna...

(#132541) PuMbA válasza kircsi28 (#132540) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor tedd Egyedire és állítsd be mondjuk 5/5-re. Automatán elég béna egyébként mindenhol, mert így a filmeknek is TV adás szerű megjelenése lesz, azaz bármit nézel a TV-n, ugyanúgy fog kinézni. 3/3 vagy 5/5 az ajánlott beállítás maximum.

[ Szerkesztve ]

(#132542) kircsi28 válasza PuMbA (#132541) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Köszi, ezt még kipróbálom ma délután.

(#132543) Celtis válasza Fr3eWar (#132534) üzenetére


Celtis
veterán

Noname high speed HDMI kábeleket használok most Sony TV-vel. HDR 4k 50Hz YUV422 10bit megy rajta gond nélkül. Akinek kell a kézműves HDMI kábel, az adjon érte ötezret.
A Samsung TV már csak rémálmaimban jön elő. Ez a Sony ugyan egy szoftveres bughalmaz, de a képminőség, és a tökéletes mozgásmegjelenítés kárpótol.

(#132544) Hyoora


Hyoora
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne!
Most vettünk új tv-t és hát a Samsun UHD NU7022-re esett a választás!
Viszont olyan gondom akad, hogy nagy Smart okos tv, de sem az AVI se az MKV file-okat nem olvassa be!
Nem támogatott formátum cimmel! :W
Ami azért elég gáz egy 4k-s UHD tv-nél! Mert amiatt vettünk okos tv-t hogy pl külső HDD-ről meg pendrive-ról is lehessen filmet nézni!
Másik kérdés! Mekkor a max HDD amit kezel ez a tv? Mivel sehol a leirásban, se a guide könyvben nem találtam leírást! :F

Segítségetek előre is köszi!

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#132545) coleen válasza Csorbi (#132367) üzenetére


coleen
aktív tag

Szia,

Kiégett az egyik LED. Nekem MU8000-nél volt ilyen fél évesen. Anno gariba cserélték a teljes panelt.

(#132546) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok. Tegnap előjött egy fekete pixelhiba a Q6-os TV-n, amit másfél hete vásároltam. Igaz, használtan vettem, most 5 hónapos a készülék, de mikor elhoztam, még nem volt rajta a hiba. Tegnap vettem észre, hogy van egy apró fekete pötty a képernyő bal felső sarkában. Szerencsére közel van a kép széléhez, így annyira nem zavaró, először azt hittem, hogy valami piszok, de mikor közelebbről megvizsgáltam, kiderült, hogy sajnos nem az.

Mondjuk nem vészes, ha eltávolodok két méterre a TV-től, akkor már csak akkor veszem észre, ha direkt meg akarom keresni, és csak akkor látom meg, ha már elég világos a képernyő azon a részen. Ha ez kellett, hogy legyen a kötelező gixer, akkor együtt tudok vele élni, viszont azt remélem, hogy újabbak már nem fognak előjönni.

A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy nálatok fordult-e már elő hasonló, és mit tud az ember ilyenkor tenni, mármint ha ne adj' Isten, előjönnek újabb hibás pixelek, akkor hogyan és mikor lehet érvényesíteni - ha van rá esély egyáltalán - ilyenkor a garanciális cserét? Öt éves MM Gold gari van rajta, azaz még 2013. decemberéig jótállásos.

Nem amiatt az apró pötty miatt aggódok, amit egyébként sem látok, miközben nézem a filmeket, hanem a lehetőség miatt, hogy esetleg több is megjelenhet. Ezért kérdem, hogy abban az esetben, ha ez bekövetkezik, mit lehet tenni? Köszi előre is a választ.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#132547) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Tegnap jött meg az 55Q6FN TV-m és nagyon tetszik, egy régebbi 32"-es Samsungot váltott. Hát ég és föld. Nagyon tetszik a Tizen, a kapcsoló is nagyon frankó.Tudtok valami jó színkalibrálás leírást? Az Rtings-eset néztem, de az nekem nem igazán tetszik.

A másik, hogy van pár .mkv fájlom, amit nem játszik le a TV. Azt gondoltam, hogy talán a DTS miatt, de ahogy nézem nincs rajta olyan hangsáv.

Plusz jól gondolom, hogyha ez lenne a baj, akkor a videó menne, csak hang nem lenne? Vagy el se indulna ez miatt?

Harmadik problémám, hogy amit a Digi hozott wifi routert, az csak 2.4GHz-n szórja a netet, ez miatt szinte nem lehet 4K tartalmakat nézni a Youtube-on a TV-n, mert csak tölt meg tölt a végtelenségig. Plex ugyanez... Szerintetek, ha lecserélem egy 5GHz-s eszközre, az megoldaná? Ti mit ajánlanátok? 1000-es neten van egyébként.

Köszi.

(#132548) PuMbA válasza n00n (#132547) üzenetére


PuMbA
titán

"Az Rtings-eset néztem, de az nekem nem igazán tetszik."

Várj 2 hetet és utána dönts. Ha 10 évig csillivilli, kikozmetikázott képet néztél, akkor kell idő, mire értékelni tudod a látottakat, azaz az eredeti képet, amit a készítők megalkottak a stúdióban :) A Háttérvilágítást állítsd igény szerint. A kis képeken lévő 10 pontos fehéregyensúlyt ugye nem csináltad meg? Azt nem kell, mert minden egyes TV-n más.

"Plusz jól gondolom, hogyha ez lenne a baj, akkor a videó menne, csak hang nem lenne? Vagy el se indulna ez miatt?"

Igen, hang nem lenne, de ez a videó azért nem megy, mert nézz rá a felbontására. Ez nem szabvány felbontás, valamint a 11000kbps bitráta is elég harmatos a 4K minőséghez. 4K-nál ajánlott minimum 20-25mbps-es anyagokat beszerezni, különben nem kapsz 4K minőséget, csak FullHD-t.

3. A vezetékes összekötés is jó a legtöbb anyaghoz, de egy 5Ghz-es eszköz is jó dolog, csak az 5Ghz miatt közel kéne lennie a TV-hez, mert a 2,4Ghz tovább visz.

[ Szerkesztve ]

(#132549) Celtis válasza Hyoora (#132544) üzenetére


Celtis
veterán

Okos TV? Mókusvakítás.
Vegyél egy amlogicos külső médialejátszót, tegyél rá Coreelec-et, és az majd lejátszik mindent.

(#132550) n00n válasza PuMbA (#132548) üzenetére


n00n
őstag

Nem, azt nem csináltam meg. Rendben, akkor adok neki még egy esélyt. :) Egyébként csak, hogy hivatkozás is legyen, erről beszélgetünk: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6-q6f-qled-2018/settings

"Igen, hang nem lenne, de ez a videó azért nem megy, mert nézz rá a felbontására. Ez nem szabvány felbontás, valamint a 11000kbps bitráta is elég harmatos a 4K minőséghez. 4K-nál ajánlott minimum 20-25mbps-es anyagokat beszerezni, különben nem kapsz 4K minőséget, csak FullHD-t."

A szabvány felbontás miatt nem indul el? :Y Ezt se tudtam. Mire érdemes, akkor figyelni a DTS-en kívül?

"3. A vezetékes összekötés is jó a legtöbb anyaghoz, de egy 5Ghz-es eszköz is jó dolog, csak az 5Ghz miatt közel kéne lennie a TV-hez, mert a 2,4Ghz tovább visz."

Vezeték nehezen oldható meg. Ezért gondolkodom 5 GHz-ben. Igazából kb 2 méterre van a TV, de van közte egy vékony fal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.