Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) KTTech válasza Voice24 (#2396) üzenetére


KTTech
veterán

Nem megy, valószínű áll a szerver...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2402) HUTCHDB válasza DM-Fan (#2394) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

igen, nálam is első körben a samsung 550-e jött szóba, de sajnos nem tatszett.
samsung c6500-ról váltanék, pontosabban eladtam és keresek másik készüléket, de az én szememnek az 550 az visszalépés a c6500-hoz képest.
nagyon sajnálom egyébként a korábbi tv-met, nagyon jó darab volt.

nem követtem komolyabban mostanában ezt a topicot, így kérdeznék is:
a g30-as mennyivel jobb a g20-nál?
nekem anno a g20 nem nyerte el annyira a tetszésemet, egyes dolgokban jobb, más dolgokban viszont rosszabb volt nekem, mint a c6500.
az LG-t alapjában kerülném........szóval az szinte kizárt, esetlegesen valami nagyon akciós darab esetén tudnék beleszeretni :)

erről a gyárból eladó modellekről lehet valami pontosabbat tudni? (hol lehet ennek utána nézni?) esetleg van itt a PH-s tagok között is olyan, aki ilyeneket árul?)

janos666!
ha jól olvasom, te éppen samsungról váltottál g30-ra.
milyen tapasztalatod, véleményed van a két márkát összehasonlítva?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2403) mohus válasza dozó (#2398) üzenetére


mohus
csendes tag

este 8 után lehal éjfélig általában. Miért ? senki sem tuggya:)

FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

(#2404) DM-Fan válasza HUTCHDB (#2402) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A G30 annyiban jobb, hogy teljesen megszűnt a floating black és a viszont nála jelentkezett fluctuating brightness-t is kijavították egy firmware-frissítéssel. Minimálisan csökkent a fogyasztása, vékonyodott kicsit a TV, viszont emiatt kapott ventillátorokat, így a G20 passzivitása ment a levesbe. Képiekben nincs köztük jelentős különbség - én legalábbis nem fedeztem fel durva eltéréseket. Feketeszint tekintetében is ugyanazt hozza a két modell. Alapvetően megéri a G30-at választani (G20-at már egyébként sem kapnál), de a G20-ról fölösleges lenne váltani G30-ra.

Néha szokott erre járni olyan fórumtárs, aki talán a Samsung-gyárban dolgozik és ő szokott említeni ilyen - dolgozói kedvezményes - modelleket, de hirtelen nem emlékszem ki az.

Get Moded!

(#2405) janos666 válasza nihill (#2399) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

DVI sincs a kártyán?
Egy egyszerű 1000 Ft-os kis passzív adapterrel vagy olcsó DVI->HDMI kábellel megoldható a probléma.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2406) HUTCHDB válasza DM-Fan (#2404) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

köszönöm az infót.
(ezt az aktív dolgot miért kellett beletenni? :F )

aki esetleg tudna segíteni (vagy ismeri az említett fórumtársat) gyári darabok beszerzésében, köszönettel venném!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2407) DM-Fan válasza HUTCHDB (#2406) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért, mert a vékonyodással párhuzamosan nőtt a hőleadás is és a hűtési intenzitást ehhez mérten növelni kellett. A G20 egyébként ilyen szempontból is nagyon príma: alig (szinte semennyire) sem melegszik, egész napos üzem után is épp csak langyos a teteje, annak ellenére, hogy passzív.

Ja és igen, amit már janos666 is említett: a G20 nagy eséllyel képes 96 Hz-en (a 24 Hz egész számú többszörösén járni), míg a G30 ezt valószínű csak 48 Hz-en tudja, ami miatt jobban vibrálónak hathat, tehát ilyen szempontból is visszalépés.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#2408) hoffman_ válasza nihill (#2388) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha nincs a géphez más megjelenítő, akkor tárgytalan, de azért köszönöm :) Nekem gondom van a képernyőkezeléssel, elsődleges DVI monitor és DVI/HDMI átalakítós HDMI kábel + tévé esetén. Azt hittem, hogy ez XP bug, de sajnos előjött megint Win 7 alatt is. Fura, mert mielőtt összeomlott a W7 és XP-t raktam, akkor W7 alatt hibátlan volt. Aztán XP-n és a mostani W7 alatt szórakozik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2409) janos666 válasza HUTCHDB (#2402) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A kontraszt sokkal jobb sötét szobában a Panasonic-on. Egymás mellé téve nagyon látványos a különbség, és egy sötét jelenet mellett a G30-ról a D550-re átpislantva elszomorodik az ember.

Mozgóképen viszont sokkal hamrabb kezdenek zajosodni a sötét árnyalatok, amik már állóképen sem olyan szép precizek, mint a Samsung-on voltak.

A foszforlag durván kétszeresen a Panasonic-on, ami csak ritkán, de már közel állhat a zavaróhoz játék közben (filmekkel nincs ilyen gond).

24Hz-es Blu-Ray-eknél néha vibrálni látszódnak a fényes képterületek, de ez egyéni érzékenységtől is függ. Esetleg bekapcsolhatod az IFC-t, és akkor visszavált 60Hz-re, ahol már sokkal kevésbé vibrál, mint 48Hz-en (most már szinte biztos vagyok benne, hogy a G(T)30E is csak 48Hz-et tud, mint az amcsik GT30-asa, és innen jön a vibrálás nagy része).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2410) t-bali3 válasza janos666 (#2392) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nem, ez elkerülte a figyelmemet, köszi!

(#2411) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldottam, hogy mindig HDMI_2-vel kapcsoljon be a TV! :C

Bekapcsolt állapotban Vol- nyomvatart az oldalpanelen, távirányítón AV gombot 3x lenyom.

Hotel Mode OFF -> On
Initial Input OFF -> HDMI_2

Távirányítón EXIT gombbal kilépni (többit nem bántani!).

(Eleve angol a menüm, nem tudom ez magyarul jön-e elő ha az az alap. De ez a két legelső opció, és a Hotel-t könnyű megtalálni, a másik valami kezdeti forrás vagy hasonló néven futhat magyarban...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2412) HUTCHDB válasza DM-Fan (#2407) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

csak akkor pl. a samsungnál (c6500-tól felfelé) miért tudták megoldani ezt a vékonyabbá tételt?
na mindegy, mert nem az oldalát akarom nézni, hanem a képet :)

janos666!
köszi neked is az infót!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2413) janos666 válasza HUTCHDB (#2406) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg azért, hogy optimális hőmérsékleten tarsák a panelt, így stabilabban működjön és picit kevesebbet fogyasszon.

De halk ventik. A PC-m vízzel hűtöm, és egyelőre nem zavar hogy a TV-ben forog valami. (Ha majd elkezd porosodni, később kopni, az más kérdés...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2414) Voice24 válasza janos666 (#2409) üzenetére


Voice24
őstag

Nem pont a ti témátokhoz kapcsolódik, csak megjegyzem, sötét jeleneteknél valóban jól látható különbség van a plazma javára. Ezt saját készülékekkel, saját tapasztalatból tudom megerősíteni. Amikor múltkor elővettem és ismét megnéztem dvd-ről A Nap könnyei című filmet, el voltam ájulva, hogy az elején, amikor megjelennek a missziónál Willisék, a plazmával mennyivel több részletet látok. Amikor kibukkannak a vízből, az lcd-n nagyrészt csak sejtettem, hogy mi történik, de a plazmán minden részlet nagyon szépen látszott.

A Viera Connectre térve, akkor ezek szerint nem nálam van a gond. Ennyien bújnák a szerverüket, hogy estére nem érhető el? :((

(#2415) HUTCHDB válasza janos666 (#2413) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ok, persze nyilvánvaló volt, hogy a hűtés miatt oldották így meg.
MÁS, de Neked szólna:
láttam a logout blogodban, hogy kalibráltad a d550-es plazmádat.
azt kérdezném, hogy ezt csak egy adott külső forráshoz (pl. pc-hez, vagy külső lejátszóhoz) tudtad állandósítani, vagy bármilyen forrásnál (pl. tunernél) is megmaradtak a kalibrált értékek?
vagyis belementél a samsung softverébe (talán linux :U ) vagy a mindenki által a menüből állítható fehéregyensúly és egyéb RGB állítási lehetőségeket használtad ki?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2416) szepi77 válasza Voice24 (#2414) üzenetére


szepi77
tag

Nekem a DVD filmek, mióta plazmán nézem őket, marha nagy csalódások. :(

Panasonic TX-P42S30E

(#2417) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

LG PM9700
"LG promises better color reproduction, 40 percent deeper blacks, and a very slim design."

Úgy tűnik érezték hogy a feketékkel baj van :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#2418) DM-Fan válasza ZEN1TH (#2417) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Meg a színekkel is... Hátha kijönnek valami használathó készülékkel. Mondjuk ez valószínű a csúcsmodell lesz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#2419) DM-Fan válasza szepi77 (#2416) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nagyon nem mindegy, hogy milyen lejátszóval szolgálod ki a TV-t. Meg azért DVD és DVD is tud lenni ég és föld. Jópár olyan kiadvány van, amiről meg nem mondod, hogy nem 720p-t nézel.

Get Moded!

(#2420) hoffman_ válasza DM-Fan (#2419) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jogos! Nekem le kéne már próbálnom a Dark Knight-ot és az Avatart, azok szerintem szépek lesznek nagyon.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2421) janos666 válasza HUTCHDB (#2415) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Is, is, is, is, is. :))

Sokat játszogattam vele onnantól kezdve hogy hagyományos D550, moddolt D550@D7000, aztán turkáltam a linux parancssort is.
Gyakorlatban a szervzmenüig van értelme elmenni.

A Samsung és Panasonic is minden bemenetre külön tárolja a beállításokat minden képmódhoz, beleértve az egyes HDMI-k után a beépített lejátszót, tunert, stb.

A Samsung kényesebb, ott nem ártha külön kalibrálni az 50 és 60Hz-et, ha mindkettőt használod (a 24Hz az vagy 60Hz-en megy vagy 96Hz-en, utóbbi viszont összevonható az 50Hz-es profillal, mert az 100Hz, így nagyon hasonlóak.)

Panasonic-on elég minden jeltípusra egy-egy profil, amik lehetnek YCC, RGB Full és RGB Limited. Gyakorlatban egy ISF módot érdemes YCC-re a tunerhez és lejátszókhoz és egyet RGB Full-hoz kalibrálni PC-k és játékkonzolok részére. Ilyenkor mindkettő "éjszakai", mert a Prof módok nem olyan "húde" fényesek nappalra jó a THX és Cinema módok a két prof mód szerepében.

Persze az, hogy külön tárol, nem jelenti azt, hogy a beállításokat nem másolhatod át az azonos jelformátumú bemenetek közt...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2422) janos666 válasza ZEN1TH (#2417) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A mostani fekete 60%-a szerintem még nem lesz elég. Az jó ha a 2011-es Samsung közelébe viszi. Majdnem ennyi még a Pana 2011 és Pana 2012 közt is lehet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2423) HUTCHDB válasza janos666 (#2421) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

még egy kérdés......lehet hülyén hangzik majd, de felteszem:
ha van egy általam nagyon jónak tartott (sony lcd) monitorom, abból lehet-e színmintát venni és ahhoz kalibrálni a plazmát?
vagyis nem a szabványhoz, hanem egy adott képmegjelenítőn általam megszokotthoz beállítani?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2424) ZEN1TH válasza janos666 (#2422) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Könnyen lehet :DDD A talp nagyon ocsmány az LG-n. Mondjuk még mindig jobb mint a Samsung ES8000-é. Az kb. olyan mint a kommunista időkből származó melegszendvicssütőnk fűtőszála :DDD

Jut eszembe tavaly Justin Timberlake helyett Darth Vader volt a Pana sajtótájékoztatón :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#2425) janos666 válasza HUTCHDB (#2423) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, csak szerintem nincs értelme, mert a jót is ugyan olyan könnyen megszokod, mint a véletlenszerűt, teljesen egyformán viszont úgysem fognak kinézni, mert egyszerűen más az egyész technolóia, csak a CIE XYZ koordinátareszerben lesznek matematikailag egyfomrák a teljes, többmillió színt fedő 3D gamut azon kisszámú diszkrté pontjai, amiket közvetlenül lehet állítgatni a TV-n, azon túl mindkét készülék másféle egyedi devianciákat mutat majd a köztes színek keverésében.

Még két professzinális LCD-nél is kemény dió összehozni hogy egyformán nézzenek ki a színeik, pedig ott LUT-okkal lehet operálni, nem csak pár csúszkával, és automatizálható a folyamat, így több száz vagy akár ezer minta is vehető, illetve újraszámítható gyakorlatilag tetszés szerint bármely szín.
TV-nél, de főleg plazmánál ilyet ne akarj...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2426) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tudnátok segíteni egy kicsit? Egyedül végleg elakadtam a problémámmal. A gépen Win7 64bit van, 10.4-es Catalyst-tal. Kissé már régi, de tapasztalt szerint ez a legjobb a vga-mhoz.

Mindenekelőtt. Ugyanilyen OS-t használtam 2 hete, csak nem Home, hanem Prof volt, minden más ugyanez. A tévén való filmezéssel semmi gondom nem volt. Aztán felkerült egy XP, ami halálszar volt, és most a Win 7 megint, csak Home. Minden tökéletesen működik, az egyetlen bajom, hogy ha átrakom a tévére a képet, akkor 2-2 centi fekete csík van a minden oldalon. Ha scaling options-ben helyreigazítom, akkor tökéletes lesz, de hiába mentem a profilba, a következő váltásnál elfelejti. Nem tudom, hogy oldhatnám meg, azt tudom csak, hogy működik a dolog, mert először hibátlan volt. A csatlakozók, kábelek, driverek nem változtak, még csak nem is dugtam át semmit sehova.

Van ötletetek? :F Előre is köszönöm!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2427) < CyberBob > válasza hoffman_ (#2426) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A 11.11-es meghajtó hibátlan. Persze külön külön be kellett állítani a különböző frissítésekhez (csúszka mindenhol 0%). A kiterjesztett módban a háttéren volt egy kis keret de az áthúzott lejátszó teljes képernyőben már pixel pontos volt. Elsődlegesen a tv-n a desktop is kitöltötte a helyet. A legegyszerűbb a MPC-HC ami teljes képernyőre váltáskor kiteszi a képet a másodlagos megjelenítőre (tv) és a helyes frekvenciát is beállítja.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2428) hoffman_ válasza < CyberBob > (#2427) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem igazán akarok feljebb upgradelni vga drivert, próbáltam sokat, mindegyikkel csak bajom volt. Extended mód az hibátlan, illetve le van vágva a széle, de a filmet teljes képernyőre rakja. Így sajnos, ahogy most van, nem. De amúgy sem szoktam extended használni, egyszerre mindig csak egy képernyő kell. Ha mozizom este, akkor monitor kikapcs, bedőlök az ágyba, Alt-T és mehet a film.

Azért nem értem, mert eddig, ugyanezekkel a paraméterekkel tökéletesen működött. Rejtély. Amúgy mpchc-t használok én is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2429) Cypresss válasza Killer01 (#2195) üzenetére


Cypresss
senior tag

És én már fél éve '65-ös VT30-ason sasolom az NFL-meccseket.

Tapasztalatból mondhatom, hogy nagyobb élmény, mint egy kiadós dugás. :C :C :C

(Ne haragudjatok nem hagyhattam ki, remélem nem bántottam meg senkit.)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#2430) ZEN1TH válasza Cypresss (#2429) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:Y :DDD

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#2431) hoffman_ válasza Cypresss (#2429) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Megbántani biztos nem bántottál senkit, de akkor a nemi életed hagyhat némi kívánnivalót maga után :DDD (Ne haragudj, nem hagyhattam ki - viccen kívül csak viccnek szántam :D )

De meg kell hagyni azért a számok és betűk figyelembevétele után, azért irigyellek :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2432) Tomics válasza Cypresss (#2429) üzenetére


Tomics
addikt

Melyik szolgáltatónál elérhető az ESPN HD-ban? :Y

PH! addikt since 2004

(#2433) hoffman_ válasza hoffman_ (#2428) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Felraktam a 10.11-et, semmi változás. Minden hibátlan, de nem jegyzi meg a felfele skálázást, minden egyes képernyőváltásnál el kell játszanom? Miért? :(((

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2434) ZEN1TH válasza ZEN1TH (#2417) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Érdekes infó, hogy ez a PDP matt panellel érkezik.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#2435) oldmanoka válasza Tomics (#2432) üzenetére


oldmanoka
tag

Én úgy tudom upc valamelyik műholdas csomagjában elérhető . HD + csomag tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#2436) HUTCHDB válasza janos666 (#2425) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ok. ertheto es termeszetesen igazad is van.
koszonom az informaciot!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2437) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

A héten nagy eséllyel beruházok egy S30-asba.

Tudtok olyan linket ahol olyan teszt videók vannak, amiket vásárláskor érdemes megnézni?
A képeket már megcsináltam a pixel hiba átvizsgálására.

Panashop üzleteivel kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?
Ha elkezdem tesztelgetni, akkor rossz arccal fognak nézni?
Ha mondjuk már a másodikra azt mondom, hogy bocs ez is hibás... :)

Budapesti üzletekkel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi...

Előre is köszi

(#2438) salapp válasza WolfLenny (#2437) üzenetére


salapp
addikt

Sajnos az a tapasztalatom ezzel a posványos országgal, hogy a legtöbb ember, ha a másik által az ő részére nyújtott munkájáról van szó, akkor mindent elvár, és arany tálcán hozzák, persze sz.rért-h.gyért. Ha a saját munkája értékének megítéléséről van szó, akkor már két szalmaszál keresztbe tételét is csak komoly juttatásért hajlandó végrehajtani. És ehhez még társul az általános morál. Nemrég feleségem azt mondja (ritkán járunk, ezért volt olyan feltűnő) a madaras hangáráruházban (de lassan hívhatjuk ezeket inkább egeres áruházaknak): - Nézd már az embereket, mindegyik úgy tolja a kocsiját, mint valami unott zombi, rémes!

Na, ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy ha bárkinek - pláne egy műszaki szaküzletben - nem tetszik, hogy te a sok munkával összehozott pénzedért nem egy refurbished/pixelhibás/zúgótápos/stb.... szutykot akarsz, trottyantsd le magasról!!!
Te leszel az, akit - miután kicsengetted, hazavitted, észrevetted, hogy valami nem oké - felhúzott orral hajtanak majd el minden panaszoddal.
Ez egy ilyen ország. Bankok, pénzintézetek, mlm, timeshare: mind ugyanarra a gusztustalan "sika-kasza-léc" forgatókönyvre épülnek. Nehogy már egy kereskedőnek is hagyjuk, hogy átvegye ezt! A te pénzed, az üzlet létrejötte meg - elvileg - ugyanolyan érdekük nekik is.
Na bocs, de már teleszaladt nagyon ezzel a tetves országgal, körbetartozó, hazudozó üzleti "partnerekkel", akikkel egy földet kell tapodnom.

Ja, és ha valamikor, hát éppen most, a 2011-es modellkisöprés utolsó hónapjaiban van bazi nagy esélyed rá, hogy beleszaladj hibás darabba!

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2439) Zé777


Zé777
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a Panashop oldalán az 50es G30 ára miért ment annyira fel és várható-e még, hogy újra lemegy 260-270 köré mint sok oldalon?

(#2440) raus válasza KTTech (#1344) üzenetére


raus
aktív tag

Köszi a tanacsokat!

Elolvastam a geeks.hu-n a tesztet a VT30-rol. Összessegeben azt irtak hogy a fekete kevesbe jo mint az elödnel illetve a G30-hoz kepest. Nem tudom jol ertettem-e. Meg hogy rosszabb a vezerles mint a g30-nal es ezt a 3D szamlajara irjak. Nekem nem kell 3D!!! Azonkivül van egy pana csucs S-VHS videom amit azert szeretnek rakötni es a VT30-on nincs SCART bemenet. A G30-on meg van. Sok jo filmet vettem fel anno TV-böl jo minösegben jo szalagokra es a szalag azert meg mindig jo dolog :)
Nagyon vacilalok a VT30 meg a G30 között 50collban. Mi a különbseg a TX-P50G30E es a TX-P50GW30 között? Mi az ami a VT30-at ez a kettö G30 föle helyezi kepminösegben es amiert megerne lemondani a SCART-rol es kb 461€-val többet fizetni erte?
Köszönöm a tovabbi tanacsokat!! :R

[ Szerkesztve ]

(#2441) Killer01 válasza Cypresss (#2429) üzenetére


Killer01
őstag

:DDD Hátööö....én inkább maradok a kiadós d.gásnál, és nem elsősorban azért mert nem szívem csücske az NFL... :))

(#2442) psg5 válasza salapp (#2438) üzenetére


psg5
veterán

Azért nehogy már az országunk legyen ilyen és minden ember!

Vannak emberek...

A bankok meg mindenhol ugyanilyenek...

Bocs, hogy beleszóltam, de azért...

F.K.T.

(#2443) salapp válasza psg5 (#2442) üzenetére


salapp
addikt

Mondtam, hogy minden ember? A legtöbb, azt mondtam. Remélem, hogy ez is költői túlzás, és tényleg, csak én vagyok, aki ennyi ilyet lát - elszigetelt esetként.
A lényeg, hogy addig élj a kipróbálás lehetőségeivel, amíg az üzletben vagy!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#2444) psg5 válasza salapp (#2443) üzenetére


psg5
veterán

Csak kicsit úgy érződött, hogy az egész országból van eleged...Bár tény, hogy úgy írtad, hogy a legtöbb ember, de "posványos ország" meg az "ez egy ilyen ország" miatt éreztem, hogy nagyon általánosítasz, bocs...

Ne gondold, hogy más országban, máshogy működik bármi azok közül amit leírtál...
Sok esetben ezt inkább embere és nem országa válogatja...

F.K.T.

(#2445) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!t-home sat tv-nek eszrevehetoen jobb a kepminosege mint a upc muholdas szolgaltatasanak?es meg egy olyan kerdesem volna ha analogra adasta van allitva a plazma tv es musorszunet lesz bejon a hangyas kep mennyi ido mig lekapcsol automatikusan a tv?

(#2446) marciart11 válasza kiki22 (#2445) üzenetére


marciart11
aktív tag

Szia!

SD adás tekintetében egyforma a két szolgáltató képminősége!

Kikapcsolás erősen készülék függő, van amelyiknél állítható van amelyiknél nem, általában 10-15 perc körül szokot lenni!

(#2447) DM-Fan válasza raus (#2440) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne higgyj a geeks-ek, a VT30 minden tekintetben köröket ver a G30-ra, szóval ha az ár nem számít, akkor egyértelmű, hogy melyik a jobb választás. Pont panelvezérlésben jobb elsődlegesen, de szerintem a 3D miatt a foszfor is jobb benne. A SCART hiányát neked kell tudni, hogy mennyire nagy érvágás, én egy ilyen szintű TV-nél már nem nagyon alapoznék ilyesmire, inkább ruházz be egy DVD-felvevőre, amivel le tudod archiválni a pótolhatatlan felvételeket lemezre. Azokon van SCART bemenet is és HDMI-kimenet a TV felé.

A GW30 nálunk nem forgalmazott modell, Németországban kapható pl. és annyival több a G30-nál, hogy van benne DVB-S tuner is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#2448) GeneraL_XTX válasza Killer01 (#2441) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát igen, reméljük csak viccnek szánta a kolléga, mert ha nem, ott bajok vannak ;] ;]

(#2449) GeneraL_XTX válasza raus (#2440) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha nem kell a 3D ne vegyél VT30-at. Még ha tellik rá, akkor se. Minek fizetnél jóval többet egy olyan dologért ami nem kell?

(#2450) DM-Fan válasza Zé777 (#2439) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A G30-cal kapcsolatban leginkább az várható, hogy 1, maximum 2 hónapon belül mindenhonnan eltűnik, mert jönnek majd az új modellek. Tavaly februárban emlékeim szerint már G20-at sem lehetett kapni sehol. Szóval áresésre ne nagyon számíts, maximum az utolsó, bemutató példányokat lehet majd elvinni olcsóbban, de azok meg erősen kerülendők.

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.