Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Kicsimix válasza zozika84 (#6749) üzenetére


Kicsimix
őstag

Az általad írt felbontáson futott elvileg az UE5 techdemo.. Ezt most csak azért jelzem itt mert legyen akkor az egy mérce, hogy ezen a szinten mit ki lehet már hozni a konzolból.. És azt mondták még dolgoznak rajta lehet jobb is. 4k-ban én elvárom emiatt, hogy olyat optimalizáljanak egy ennél rosszabb grafon ami 45-60.
Ha ezt nem tudják megtenni szar az engine dolgozni kell még rajta..

Szerk;
#6741
A választási lehetőséget támogatom én is.. Szerencsére egyre több játékban van rá mód. :K

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#6752) sting2 válasza keIdor (#6750) üzenetére


sting2
addikt

Én kifizetnem szinte vígan, de akkor csomagolják hozzá egy GT7 - Ratchet párost.
Vagy némi sértődés után, GT7 - Spider PS5 Edition with Morales Story..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#6753) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Tudtam,hogy olvastam valahol :D

Matt Hargett

Life, Uh, Finds A Way

(#6754) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Na úgy néz ki a dualsense feature-ök nem csak dísznek lesznek ott. A Godfall után, a Deathloop,Ghostwire és a Kena is használni fogja a haptic feedbacket...szóval nem csak gimmick lesz, a thirdpartyk is foglalkoznak vele. Talán a Techland (Dying Light) is már beszélt róla

Life, Uh, Finds A Way

(#6755) Moby válasza hombre[EU] (#6716) üzenetére


Moby
addikt

Több okból. De a legfontosabb azért, mert akkor minden annyin kell menjen, amíg fut a játék. A menü, a térkép, a konzol menüje, stb. Ide-oda nem tudnak gyorsan váltani a tévék, főleg az olcsók. Na, ehhez képest kisebb veszteség, ha dobják az RGB-t, a legtöbben nem is veszik észre a különbséget.

(#6756) Moby


Moby
addikt

Csak felszínesen olvastam vissza, de ezt a 60fps nyivákot nem egészen értem. Van valamilyen kézzelfogható infója itt valakinek, hogy hány játékban lesz performance mode? Vagy szimplán már előre megy a hiszti?

[ Szerkesztve ]

(#6757) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Csak érdekesség ..
Tudom volt már egy része de közben az Unity is azért lassan szintet lép..
Lesz majd miből válogatni a fejlesztőknek..

Unity 2019 LTS is now available

És a tavalyi
The Heretic - Unity Short Film

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#6758) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

The Truth is out there...

(#6759) Scarletiel válasza Moby (#6756) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ismerve az eddigi tendenciát, részemről előre megy a "hiszti" :)

(#6760) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Amúgy csak nekem tűntek úgy a prezentáción az emberek, mintha digitálisak lettek volna ?
Mekkora badass lenne a Sony, ha utólag megmondják, hogy amúgy az emberek, akik megjelentek a prezin, csak digitálisak voltak és real time futott egy ps5-ön. :Y

PS4

(#6761) Wesder válasza mrhitoshi (#6760) üzenetére


Wesder
félisten

Amúgy mikor ezt olvastam és 2. alkalommal néztem meg az eventet, nekem is úgy tünt, de nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6762) mrhitoshi válasza Wesder (#6761) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem tudom, nekem nagyon furák voltak. Akkor tuti szétvolt effektezve az event, mert volt egy szakállas pali, minden egyes szőrszála tisztán látszott, de közben meg olyan mosott volt a kép. Mintha blur effekt lett volna rajta. :F

PS4

(#6763) Carlos Padre válasza Kicsimix (#6740) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én is csak ezen a fórumon találkozok ezzel az állandó fps hisztivel.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6764) speter33 válasza mrhitoshi (#6762) üzenetére


speter33
aktív tag

Jaja, pont erre gondoltam én is amikor néztem.
Mondom ez tuti CGI a PS5-től :DDD

(#6765) Moby válasza Scarletiel (#6759) üzenetére


Moby
addikt

Ráértek még vele. Mire "szükség" lenne rá, bele fogtok fáradni :DDD

(#6766) erahurka válasza Carlos Padre (#6763) üzenetére


erahurka
félisten

Egy szakmai fórumról beszélünk, jó hogy előjön az FPS hiszti.

(#6767) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#6753) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Megtudtuk, hogy minden hdmi port £18-ba kerül a tévén.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6768) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Én értem, hogy itt sokatoknak ez jelentéktelen, de gaming szempontjából elég fontos.
Az irányítás sokkal responsive-abb, nincs annyi motion blur, jobbak a reakcióidők. Kb ezek miatt jobb a 60. Nem mondom, hogy a 30 élhetetlen, de ciki 2020-ban. Ahogy szerintem az is gáz amit el kell fogadjak, hogy a 4K meg a több particle effekt többet jelent sokaknak mint a képkockaszám.

(#6769) Carlos Padre válasza erahurka (#6766) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Á, hogy szakmai fórum. Akkor miért megy rajta ez a személyes siránkozás a 60 fpsről?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6770) Wesder válasza Scarletiel (#6768) üzenetére


Wesder
félisten

Még mindig építhetsz PC-t, ha nem tudod elfogadni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6771) vg válasza Wesder (#6770) üzenetére


vg
addikt

Pedig igaza van.

(#6772) Wesder válasza vg (#6771) üzenetére


Wesder
félisten

Nem mondtam hogy nincs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6773) Moby válasza Scarletiel (#6768) üzenetére


Moby
addikt

Ez megközelítés kérdése. Én ugyanúgy cikinek tartom, hogy akik fps-ért imádkoznak, azok jellemzően hulladék minőségben, antiglare ips meg tn monitorokon/szar tévéken nyomják, dobva az felbontást, IQ-t, mindent szándékosan, beállításokkal.
De nem az a lényeg, hogy egyikünk vagy másikunk mit gondol erről. Ez csak szájkarate. A piac kiszolgál minden igényt. Az fps igényeket is. Lehet venni jobb, mégjobb, és még attól is jobb hardvereket. El lehet menni a 250fps-es tartományba is. Van hozzá gép és megjelenítő. A konzol nem ezeket az igényeket szolgálja ki. Tem takargatja, nem hazudik. Egyszerű a képlet.

(#6774) Moby


Moby
addikt

De mondom mégegyszer: szerintem előre megy a hiszti olyanon, amiről semmit nem tudunk, és a reveal sem vitt közelebb hozzá. A DeS-ról is csak utólag, twitteren tudtuk meg, hogy lesz benne preformance mode, de arról sem tudjuk, hogy pontosan mit is fog jelenti. A többiről meg még ennyit sem. Mire megjelenik a gép, lesz egy csomó event, bemutató, df elemzés, stb, amikből majd talán több kiderül.

(#6775) hombre[EU] válasza Scarletiel (#6768) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem jelentéktelen, mindenki tudja mi az a képkockafrissítés, de hagyjátok már szegény embereket,hogy úgy alkossák meg a játékaikat ahogyan ŌK szeretnék! Ne te mondd meg a festōnek milyen színeket használjon :D ...ha tetszik a festmény megveszed,ha nem csókolom
Ne vegyetek 30fps játékokat, írjatok petíciót,hackeljétek meg a HQ-t...csak ne "sírjátok" tele ezzel az egész topikot :) minden héten elōjön ugyanez

Life, Uh, Finds A Way

(#6776) Scarletiel válasza Wesder (#6770) üzenetére


Scarletiel
senior tag

PC-n nem lesznek azok az exclusive játékok amikkel játszani akarok. Tudom, hogy a válaszod az, hogy akkor meg deal with it és fogadjam el ez van, de ellentétben a kinézettel amire mindenki vergődik ez egy fontos aspektusa a konzolnak amit nem tudok elfogadni. Fentebb meg írtam, hogy az én célom a PC komplett elhagyása lenne, mert egyrészt helyigényes, költségigényes, másrészt utálok egy székben ülve egy 27 inch-es monitoron szarakodni.

(#6777) sting2 válasza Moby (#6773) üzenetére


sting2
addikt

A Konzolok marketingje, legalább akkora Bullshit mint bármi más, amiben ekkora pénz van.
Igen is , azt akarja elhitetni a közvéleménnyel, hogy " debizony év végén nyakig merülhetsz a konzoljainkkal a 4K60Fps világában " .
Jobban értelmezve az üzeneteket amit bedobnak a reklámokba, persze azonnal a " helyére " kerülnek a dolgok, de a nagy átlag , nem akar értelmezni mert a " szalagcímen " túl nem mennek...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#6778) Scarletiel válasza Moby (#6773) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én egy 1440p-s 144Hz-es IPS monitoron játszok és egy 65 inch-es Q82R-el szeretnék játszani konzolon, szóval szerintem én nem a 30 ezres tn monitoros, vagy 32 colos Starlight tv-s csóka lennék ^^
Elsődlegesen csak sajnálom hogy a kedvenc játékaimat 30-al kell játszanom és esélyt nem adnak a jobbra. :U

(#6779) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Milyen érdekes, hogy PC-n is a profik inkább szar fos lowon játszanak csak, hogy magasabb legyen az fps, gondolom az is véletlenül van.... Kinek ez, kinek az, nekem/nekünk a frém fontosabb, ennyi. Én is inkább játszom alacsony shadow effecttel (amit mondjuk aztán tényleg senki nem vesz észre játék közben), mint, hogy a szemem kiugorjon a darabos 30-tól. Nem mellesleg az input lag is feleannyi 60fpsnél. És aki azt mondja, hogy a 30 elég, meg fluid, az csak azért, mert épp ahhoz van szokva. Nyomjatok fluid 60 vagy magasabb frémmel valamit, majd utána rögtön valami 30-cast, jó teszt erre a TLOU PS4-en. Darabos lesz, mint a szar.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#6780) Carlos Padre válasza NyMRooD (#5923) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És akkor most előhozom ezt a témát újra, most, hogy hozott az élet elég példát. Én nem a Sony hibáit védem, csak mert nekem jó a szar is, hanem azzal a számomra gusztustalan viselkedéssel szállok vitába, hogy egyeseknek mindig minden szar. Angliában élek és itt is van jó pár ilyen szerencsetlen, aki itt él de folyamatosan elégedetlen és ha rákérdez valaki, hogy akkor miért van itt egyáltalán pont ugyanez a valasz, hogy nehogymár megmondja neki bárki is, meg mindenki birka csak ő nem, agymosott és igénytelen aki nem így látja, stb... Ugyanez megy itt is, mentálisan teljesen negatív emberek akarják beállítani a normát.
Ez egy rendkívül toxic közösségromboló viselkedés, ami ellen igenis szót kell emelni, mert nem arról szól, amiről elsőnek látszik. Nem érted miről beszélek? Olvasd csak vissza a topikot, ugyanazok az emberek rombolják a morált már előre a bemutató után, akik mellet szót emelsz, pedig hol van még a gép megjelenése? Miért is? Teljesen jogos kritikát fogalmaznak meg? Lófaszt, egyszerűen csak negatív seggfejek és csak ilyen környezetben érzik otthon magukat.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6781) Moby válasza Scarletiel (#6778) üzenetére


Moby
addikt

Ha megszeretted ezeket a játékokat annyira, hogy a kedvenceid lettek, akkor alapvetően nem befolyásolhatta az élményt a 30fps. Értem az igényed, szerintem akceptálható is, de erre nem lehet rákényszeríteni a stúdiókat. Fogyasztóként a pénztárcánkkal tudunk szavazni, ettől többre nincs lehetőség. Ez elég erős érv szokott lenni, de ezügyben meg az a rossz hír, hogy a többség nem ebbe az irányba tendál. Szóval -szerintem- az marad, hogy ha van perf opció, akkor örülsz, ha nincs, akkor elfogadod, hogy a játék többi része zseniális, akkor arra kell koncentrálni. Nincs értelme olyanba figyelmet és energiát rakni, ami alapvetően nem befolyásolja (az elmondottak alapján) a játékélményt, és nem is tudaz rajta változtatni, mert csak elkúrja szórakozást.

(#6782) Deck válasza Scarletiel (#6778) üzenetére


Deck
titán

Nekem egy LG 27UD69 van és egy Samsung Q7FN TV. Van még egy hasonló monitorom (LG 27UL850) és hamarosan lesz egy Oled TV-m is. Szóval ezek is messze állnak a 30k-s TN kategóriától.. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#6783) Carlos Padre válasza Moby (#6773) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Na ezt, meg a következő hszt nagyon odatetted :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6784) keIdor válasza Scarletiel (#6768) üzenetére


keIdor
titán

Lesznek egyébként fix 60 fps játékok is, az RE Village ilyen lesz, ott az előzőek is mostani genen 60 fps-re vannak belőve.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6785) Lackooo84 válasza Moby (#6781) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azért nem befolyásolta, mert az ember KÉNYTELEN ezeket 30fps-el nyomni, mert csak az van, azt kell szeretni. Ha lenne 60 akkor már más lenne a szitu. És igen, minden jobb lett volna 60-nal, ami 30-cal jó volt. Nekem senki ne akarja bemagyarázni, hogy ha valaki elé odatennék ugyanazt a játékot, egyik oldalon 30, a másikon 60 fps-sel, és választania kéne, akkor a 30-cast választaná...

The Truth is out there...

(#6786) Mizol29 válasza Lackooo84 (#6785) üzenetére


Mizol29
senior tag

De nem is látnák a különbséget 30 és 60 között ;]

(#6787) Szabi®


Szabi®
addikt

De a 30 Fps sem ugyanaz érzetre minden játékban.Van a God of War féle 30,meg az AC Origins féle 30.
Hát ég és föld :)
Atomstabil 30-al el lehet játszogatni.A kérdés az hogy bizonyos játékgyártók felnőttek e a feladathoz natív 4k-ban hozni ezt,adott hárdveren.
Mert ugye sokuknak ez sem ment idáig és még csak natív 4k sem volt,célhardver viszont igen :)

[ Szerkesztve ]

(#6788) Deck válasza Mizol29 (#6786) üzenetére


Deck
titán

Nincs is.. Fps huszárkodtok itten na.. ;] Legyen stabil 15fps aztán legyen 8k mellette. ;] :DDD

PS5

(#6789) Deck válasza Szabi® (#6787) üzenetére


Deck
titán

AC Origins és Odyssey 30fps jobb mint a GOW 30.. Inkább a teljesítmény módja.
De a legjobb 30ba a Horizon, Spider-Man pl. De ezek is jobbak lettek volna 60al.

PS5

(#6790) vg válasza Lackooo84 (#6785) üzenetére


vg
addikt

Moby 30-al játszik mindent, neki ez jó. Az egy másik dolog, hogy azt hiszi, hogy ez másnak is jó, ezért próbálja mindig mondogatni, hogy senkit sem érdekel az fps.

(#6791) keIdor válasza Szabi® (#6787) üzenetére


keIdor
titán

Meg ugye a Motion Blur is sokat számít.
ND-nél az egyik legjobb, ott az új DigitalFoundry The Last of Us 2 videó.
30 frame/s a videó is, a játék ugyanígy fog mozogni a konzolon renderelve mindenkinél otthon.

Jobb lenne nyilván minden 60-al, de 30fps és 30fps között is van különbség.

Konzolon pl. a Skyrim katasztrófa. Buta, elavult játékmotor, nincsenek azok az eljárások jelen, ami a modern játékoknál folyamatosabbá teszik a mozgást. Az is 30 fps, de az szaggat. Kurva darabos egy játék, mert elavult.

Viszont az ND játékai, meg a Spider Man, God of War is 30 fps mégis sokkal folyamatosabb a kép és órákig bírja az ember.

Nagyon sok múlik az enginen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6792) Szabi® válasza Deck (#6789) üzenetére


Szabi®
addikt

Sima gépen vagy Pro-n ?
Mert Pro-n az ellenkezőjét tapasztaltam,az Origins néha nagyon smooth,és sok a frame drop,plus a texturák betöltése is igencsak késik sokszor, a GOW meg tök fluid.

(#6791) keIdor Igen a skyrimet nekem is úgy kellett végig szenvedni,pedig ez javított verzió elvileg,meg a Lords of Fallen is egésszen brutálisan futott. 20~+- fps

[ Szerkesztve ]

(#6793) Deck válasza Szabi® (#6792) üzenetére


Deck
titán

PRO-n. :)) Odyssey, GOW is platina szóval sok órám van bennük.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#6794) Szabi® válasza Deck (#6793) üzenetére


Szabi®
addikt

Az oddyssey-el nincs sok tapasztalatom,de az Origins nálam nagyon smooth,bár így is beleraktam 110 órát,de nem élveztem néha. :)

(#6795) #21123072 válasza Lackooo84 (#6779) üzenetére


#21123072
törölt tag

De ugye nem baj, hogy a TLOU ps4-en 60 fps?

(#6796) keIdor válasza Szabi® (#6792) üzenetére


keIdor
titán

Feljavított annyiban, hogy natív 4K.
De elavult az engine.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6797) Moby válasza Lackooo84 (#6785) üzenetére


Moby
addikt

Nem, nem kell szeretni. Az, ahol platformmal vagy belekényszerítve bármibe, a játékoknak egy nagyon kicsi merítése. Ha valakinek ez annyira zavaró, hogy nem tud vele megbékélni, simán ki tudja zárni a könyvtárából. De hogy nem lesz a kedvence, az egészen biztos.
Senki nem mondta soha, sem itt, sem máshol, hogy a 60fps ne lenne jobb. Ez egy súlyos zavar a témában. MINDENKI tudja, hogy a magasabb fps jobb. A különbség abban van, hogy mekkora ennek a jelentősége neked, és mekkora nekem. Nálam az van, hogy az első 20 perc, ami ezzel telik el, aztán két út van: vagy nem lett immerzió, és tuti találok valamit, ami utálok benne(akár az fps-t is). Vagy megjött az immerzió, és onnantól totál vak vagyok fps-re, felbontásra, de még az IQ-ra is. Az egyetlen, ami időnkét ki tud ragadni az immerzióból az egy jelenet komplexitása, vagy érzelmi töltete.
Viszont ha aközött kell döntenem, hogy alacsonyabb IQ+felbontás de magasabb fps, vagy magasabb IQ+felbontás és alacsonyabb fps, akkor már messze nem olyan egyirányú utca ez nálam, mint ahogy ezt felvezetted.
Szóval igen, a 60fps jobb. Ha nem jár nagy lemondásokkal, én is azt fogom választani. De ha nem tudom választani, az nekem nem dealbreaker. Sokkal fontosabb, hogy a játék többi aspektusában élvezhető legyen.

(#6798) nxswitch


nxswitch
senior tag

Sziasztok!

Sosem értettem ezt az FPS vitát. A fejlesztőknek van egy adott erőforrásuk, amit úgy osztanak el, ahogyan szeretnének. Minél több teljesítményt felhasznál a számításokhoz, annál kevesebb FPS-el tud futni, ezt a fejlesztők döntik el, hogy mire optimalizálják a játékot. Nem a géptől függ, hogy hány FPS-el tud futtatni mindent, hanem a játéktól függ.

Szeretnék venni megjelenéskor egy PS5-öt, tudnátok segíteni nekem egy kicsit:
-A PS4 ajánlott fogyasztói ára 128K volt, ez mennyi volt az üzletekben, ha első nap szeretted volna megvenni?
-Mennyi az esélye, hogy első nap hozzá tudok jutni egy géphez?
-Tudnátok ajánlani üzleteket, ahol elő tudnám rendelni? KV és KSZ-ből tervezem, nem tudom érdemes-e máshonnan.
-Bár ez csak találgatás, de szerintetek mennyi lesz az itthoni ára? Én 500€->190K-ra tippelek legrosszabb esetben.

Előre is köszönöm! :R

(#6799) Deck válasza #21123072 (#6795) üzenetére


Deck
titán

1800p melett 60fps. Örültem is neki! :))

PS5

(#6800) vonSux válasza nxswitch (#6798) üzenetére


vonSux
őstag

Nincs még ár, itthon a nagyobb konzolboltokból bátran rendelhetsz MAJD. Hát nem valami új, vagy izgi infók, de minden másra itt vannak az fps, hangos venti, nagy gép rossz anyagból imahengerek :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.