Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) Moby válasza .LnB (#57729) üzenetére


Moby
addikt

"Ha valakit oda kellene tenni Kojima mellé, akkor az nálam nyugatról, Neil Druckmann." Ők abban hasonlítanak, hogy nem mindenki számára próbálnak játékot csinálni. Akiknek bejön, azok szerint egyik vagy a másik zseni. Szerintem ettől még nem lesz zseni senkiből. Van ez a több évtizede tartó, teljesen elkorcsosult, de mára minden szinten meghatározó szellemiség, hogy ami mainstream az szükségszerűen talmi is, és a rajongói csoport összetétele határozza meg a zsenialitás mértékét. Ezek az emberek maximalisták, de a maximalizmus még nem zsenialitás. Kettőjük közül Kojima lehet talán közelebb ahhoz, hogy meghatározó is, ez a Druckmann csak egy polgárpukkasztó valaki. Társadalmi problémákat meglovagolni az nem zsenialitás, vagy legalábbis az ő zsenialitása úgy fog elmúlni, ahogy lekerül a fókuszezekről a (manapság meglehetősen előretolt) társadalmi problémákról.

(#57752) wolf13 válasza 3L1T3 (#57749) üzenetére


wolf13
őstag

Amúgy nem dolgoztok , nincs készlet vagy csak az oldalt nem frissítitek ?
Csak azért kérdezem , mert utoljára ha jól emlékszem március 9 és 10-ét is megjelölted, mint beérkező szállítmány dátumát, s nyolcadika az utolsó frissített dátum az előrendeléseknél. Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#57753) Major Lion válasza .LnB (#57746) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mindegy hogy kinek mi volt a dolga, egyik oldalon Kojima fogta össze a dolgokat a másikon meg Barlog.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#57754) 3L1T3 válasza wolf13 (#57752) üzenetére


3L1T3
addikt

Múlthéten is érkezett PS5 és PS5D is. Jelenleg is dolgoznak, a web is frissítve lesz hamarosan.

Ma még biztos a PS5D mennyiség lesz tovább megkeresve, talán estére a PS5 is elindul, és holnap már az folytatódik. A héten is várható még szállítmány.

Ahogy ígértem Márciusban Novemberig elfog jutni a PS5

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57755) zsolt_71


zsolt_71
csendes tag

A Watch Dogs: Legion-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire sikerült jól a játék? PS5 esetén az új kontrollert lehet annyira élvezni , mint a az Astrobotos PS5 játékban? Illetve valaki szokott úgymond PS store-on kívül vásárolni ? (cdkeys , difmark stb..) . 28 euro-ért már kapható a WD:Legion. Nekem viszont van egy PS4 pro és PS5. Az acc meg van osztva. Az lenne a kérdésem , ha megveszem innen külső oldalról a játékot PS4 verzióban és feltelepítem a PS4 Prora , aztán az osztásból a PS5-re akkor ott letölthető hozzá a "patch" ? Vagy inkább érdemes PS5 verziót vennem és elfelejteni, hogy PS4 Pro-n játszak? Köszönöm előre is a segítségeket.

(#57756) opr válasza 3L1T3 (#57750) üzenetére


opr
veterán

Koszonjuk szives erdeklodeset, megrendeleset toroltuk. Tovabbi szep napot kivanunk!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#57757) wolf13 válasza 3L1T3 (#57754) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi, november 1 egy szép vasárnapi nap volt. :) S ott is legalább ebéd utánig kellene eljutni :DD

(#57758) 3L1T3 válasza opr (#57756) üzenetére


3L1T3
addikt

:U ;]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57759) .LnB válasza Moby (#57751) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy szóval se mondtam, hogy Druckmann zseniális lenne. Neil mellett viszont nálam az szól, hogy két sorozatot is sikerre tudott vinni. És mindkettőt a maga nemében, kiemelkedő szinten. Ez a polgárpukkasztás talán a TLou2-re lehet igaz, a többire szerintem nem. Te ki tennél oda akkor helyette?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#57760) Moby válasza .LnB (#57759) üzenetére


Moby
addikt

Sok olyan hang van, hogy az első rész sikere főleg Straley-nek köszönhető, Druckmann már azt is sokkal durvábbra és kegyetlenebbre akarta csinálni. Ennek az igazságtartalmát persze nehéz kideríteni, de látva a folytatást nekem abszolút hihetőnek tűnik. És az nagy kérdés, hogy egy jelentősen más első rész vajon mekkora siker lett volna akkoriban. Sosem fogjuk megtudni, de bárhogy is, a második rész sikere nekem annyira már nem egyértelmű, legalábbis a célközönség megosztottsága az elsőre nem volt jellemző.

(#57761) Moby válasza Moby (#57760) üzenetére


Moby
addikt

Nem válaszoltam a kérdésre: Kojima mellé olyanokat tudnék tenni, akik szintén jelenségek, rocksztárok. Romero, Carmack, Sam Lake (ő ilyen tipik wannabe Kojima, bár ő innkább csak ír) ilyeneket. De nem feltétlen a munkásságuk alapján. A hírességek kézjegyei becsapósak. Jó stúdióval többen is tudnak csodákat alkotni, amit aztán máshol már nem tudnak megismételni. Lásd pl. Stig Asmussen. A japánok tele vannak csodálatosan tehetséges játéktervezővel, akiket alig látni, mert nem rocksztárkodnak, csak alkotnak évtizedek óta (pl. a nintendonál).

(#57762) tboy93 válasza zsolt_71 (#57755) üzenetére


tboy93
nagyúr

28 euro-ért már kapható a WD:Legion

Ilyen helyeken jó eséllyel accountot veszel... Azt meg inkább ne.

(#57763) .LnB válasza Moby (#57761) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Romero... Kérlek NE! A haknikiráj...
A DooM sikere nem rajta múlt, a Quake-é se. Sőt, igazából a Wolf3D után a nagy 3D boom-ot meglovagolva lett sikeres az id. És inkább a technológiai oldal miatt, ami Carmack zseniét dicséri. Romero egyszer alkotott szabadon, na az lett a Daikatana. És a tökéletes bizonyítéka annak, hogy egy nagy lufi (volt) a pali. Látod, Sam Lake már is szimpatikusabb a felsoroltak közül. :D
Nintendo-t direkt nem hoztam fel. Mert elég hiányosak az ismereteim.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#57764) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#57186) üzenetére


F-ECT$
titán

Na amikor azt írtam, hogy könnyű a Control, akkor még nem csináltam a mellék küldetéseket. Csak azt nem értem, hogy miért nem tiltakozott senki, mert ezek között van 1-2 olyan boss, hogy vagy 20x haltam :D
De tetszik a játék még mindig, tipikusan az a fajta, hogy pont a játék végére lesz meg annyi skill pontod, amikor már tök élvezetes és változékony harcokat lehet összehozni.

Dive ever, work never.

(#57765) Kanczy válasza F-ECT$ (#57764) üzenetére


Kanczy
veterán

Melyik volt neked ennyire nehéz?

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#57766) tboy93 válasza F-ECT$ (#57764) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért nem, mert amikor valami nagyon felb@szott akkor húztam egy kicsit a damage multiplier-en ... :DDD

(#57767) Scholes9 válasza vhunor (#57717) üzenetére


Scholes9
nagyúr

PS5, XSX, Switch :K :C :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#57768) kinghabi


kinghabi
csendes tag

megvettem PS5-re a Fifa 21-t. Viszont a PS4 verziót is leszedte a csomag részeként, tudom váltani, melyiket használjam, de én azzal nem igen szeretnék foglalkozni, le lehet azt a fájlt törölni? Ha igen, hol/hogy?

PS5: kinghabi89

(#57769) bbuffy válasza kinghabi (#57768) üzenetére


bbuffy
senior tag

Átváltasz rá, és utána tudod is törölni.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#57770) vhunor válasza Lackooo84 (#57725) üzenetére


vhunor
őstag

Nope, az eredeti Wall-e :).

koncsik: Tény, Switch-ből még simán elférne plusz egy :D.

Peace: igen, tavaly nyáron győzött meg a feleségem, hogy kell nekünk egy ilyen :D. Azóta is ő a családi Lego beszerző :). Most a Ghostbustersre van rágyógyulva.. :)

Scholes9: Így teljes az élet! :K . A PC-ből januárban eladtam a VGA-t és a procit, vettem bele egy 4 gigás RX 580-at, hogy tudjak rajta dolgozni és unalmas konfhívások alatt Hadesezni :D.

[ Szerkesztve ]

(#57771) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni.
Adott egy PS5 és USB-n hozzá csatlakoztatva egy SSD, amin a PS4-es játékok vannak.
Letöröltem két játékot, ami már nem érdekelt és a kezdőképernyőn ott maradtak kép nélkül az ikonjaik. Az egyiket sikerült eltüntetnem úgy, hogy elkezdtem újra letölteni, majd megszakítottam a letöltést és töröltem.
A másik viszont lemezes játék, aminek a lemezét már eladtam és a store-ból csak megvásárolni tudnám, amit nem szeretnék.
Redditen, meg itt a fórumon is azt olvastam, hogy az adatbázis újraépítés segíthet a problémán. Elvégeztem a folyamatot és minden játékom, ami az USB-s SSD-n volt eltűnt, illetve a játéktár gyűjtemény szekciójában ott vannak, és azt írja hogy telepítve, de ki van szürkítve a gomb és nem indíthatóak a játékok.
Ilyenkor mi a teendő?
Remélem a mentések nem tűntek el, mert akkor qrva ideges leszek. :(((

Előre is köszönöm a segítséget :R.

(#57772) zsolt_71 válasza tboy93 (#57762) üzenetére


zsolt_71
csendes tag

Általában itt letöltő kódokat árulnak szerintem. Account nekem se kellene. De ha letöltő kód akkor az ár nagyon jó. Csak az a kérdés , hogy tudnám -e osztani ezt is , mint az "eredeti játékokat". Megpróbálok kutakodni még , hogy accountot árulnak -e vagy kódot. Köszönöm.

(#57773) F-ECT$ válasza tboy93 (#57766) üzenetére


F-ECT$
titán

Én az assisstokhoz nem nyúltam ;)

@Kanczy: a pit alján lévő.

Dive ever, work never.

(#57774) Kanczy válasza F-ECT$ (#57773) üzenetére


Kanczy
veterán

Ott hatalmasat mákoltam. Első próbálkozásra meglett, de úgy, hogy abban a pillanatban meg is haltam, ahogy lelőttem ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#57775) kinghabi válasza bbuffy (#57769) üzenetére


kinghabi
csendes tag

ha átváltok és rámegyek a 3 kispöttyre akkor a következő opciók vannak: termék megtekintése-követés megszüntetése

PS5: kinghabi89

(#57776) Kendek válasza Jim74 (#57771) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Legfeljebb húzd le a külső SSD-t, majd töröld a konzolon ezeket a játékokat. Utána pedig dug vissza rá az SSD-t. Akkor újra beolvassa róla a játékokat, és aztán már indíthatónak kell majd lenniük.
A mentéseid biztosan megmaradtak, de ezen kár elmélkedni, mert nagyon könnyen le tudod ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#57777) Jim74 válasza Kendek (#57776) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha leválasztom a külső SSD-t, akkor olyan mintha nem lennének egyáltalán letöltve, tehát a oonzolra tudnám letölteni.
Most azzal próbálkozom, hogy leválasztom, majd telepítem a belsőre, és akkor elvileg egy újraindításnál jelzi, hogy két példány van, és törli az egyiket. Itt a külsőt választom, majd ha mindent törölt, akkor áthelyezem a belsőről a külsőre a telepített játékokat.
Remélem sikerül. Jó nagy sz*pás...

(#57778) F-ECT$ válasza Kanczy (#57774) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem eddig az volt a legszemetebb boss. Az eleje viszonylag könnyű, de utána szinte biztos, hogy elkezdesz sérülgetni, vagy legalábbis én nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne sérülés nélkül megúszni a dolgot. Csomószor haltam úgy, hogy a bossnak 10-20% hp-ja maradt.
Volt még pár hely, ahol haltam párszor pl a Pink Flamingo utáni bossnál, illetve még nincs meg pl Tomassi sem, meg a kiegészítők is hátra vannak.
Erről jut eszembe: meg lehet szerezni az összes ability-t az alapjátékkal, vagy ehhez mindenképp kellenek a DLC-k is?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#57779) tboy93 válasza F-ECT$ (#57778) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem kb. a dlc-kkel sem kapsz annyi ability pontot, hogy kimaxolj mindent... Vagy ha igen, akkor totál mindent meg kell csinálj.

[ Szerkesztve ]

(#57780) Gaben92 válasza tboy93 (#57779) üzenetére


Gaben92
őstag

Úgy rémlik, hogy nekem megvolt minden mikor még a DLC-k ki se jöttek (preorder) de mindent maxolni kell hozzá. De nem mondom 100%-ra.

A pit boss szerintem a legszemetebb a játékban. Na meg a jukebox challenge-ek. Azokkal sokat szívtam.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#57781) belan válasza .LnB (#57729) üzenetére


belan
addikt

Az amit a Metal Gear sorozatban leművel, átívelő szál, össze-vissza megjelenő játékok a timeline-ban, folyamatos újdonságok, ki csinál még ilyet? Jogos mgs sorozatba amit le művelt durván op, persze negyedik részig tetszett nekem , ötödik rész sztorija se volt rossz csak ott csapni való volt a openworld része nem kellet volna! Last of us 1, 2 tudott nálam ilyen érzelmeket ki váltani és DS is nagyon jó lett! De a etalon nálam mgs sorozat és Last of us. Ha meg totális akció nioh 1,2. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#57782) tboy93 válasza 3L1T3 (#57758) üzenetére


tboy93
nagyúr

3L1T3! Pulse 3d-ről van infód mikor lesz elérhető nálatok? Arra is nagy a sor?

(#57783) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#57784) .LnB válasza belan (#57781) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köztudott, hogy az 5. rész, egy félkész játék. Annak a fejlesztése alatt vesztek össze a Konami-val. Ki is szivárgott be nem fejezett fejezet stb stb..

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#57785) belan válasza .LnB (#57784) üzenetére


belan
addikt

Lehet de nekem nem kell openworld mgs, majd akkor. Ha legalább csucsima szintet megüti! De olyan nem hiszem lesz már, viszont egy mgs 1 remake jöhetne nagyon!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#57786) gyuromoj válasza oriic (#57783) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na kíváncsian várom hogy mit heggesztenek. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#57787) balázs1991 válasza 3L1T3 (#57754) üzenetére


balázs1991
csendes tag

Azt lehet tudni, hogy a PS5 Digital Edition is ilyen ütemben fog előrelépni hónap végéig? 09.27.én leadott megrendelésem van rá, és kíváncsiságból mikorra érkezhet kb? Illetve említetted, hogy a héten is lesz szállítmány, lesz abban is Digital? Előre is köszönöm a válaszod.

(#57788) bbuffy válasza kinghabi (#57775) üzenetére


bbuffy
senior tag

ne ott.
A játék ikonon felül options és ott beadja.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#57789) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok.Kapott mostanában valaki gépet konzolstúdió tól?Holt tartanak mostanság!?

(#57790) Wesder válasza oriic (#57783) üzenetére


Wesder
félisten

"Independent"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57791) 3L1T3 válasza oriic (#57783) üzenetére


3L1T3
addikt

Ez egy nevetséges hír. Fanboyok etetésére, nincs erre szükség. Nem ezért szeretjük a Sony-t.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57792) saelin válasza oriic (#57783) üzenetére


saelin
veterán

Egy pillanatra azt hittem megvették a The Game Breakers-t a Haven alkotóit. Szóval van egy "új" rejtélyesen alakult stúdió a Sony támogatásában, aminek már van egy be nem jelentett új címe. Ez akár érdekes is lehet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57793) zkxdn válasza 3L1T3 (#57791) üzenetére


zkxdn
őstag

Kellett valamit lépni az "Xboxnak MÁ huszonvalahany vagy mittoménmennyi studiója van, Sony mit lép?" - Kommentekre.

Amúgy a csajszi igen nagy név, szóval várjuk szeretettel a játékukat.

[ Szerkesztve ]

(#57794) saelin


saelin
veterán

Úú, Rainbow Six Siege-be is van mostmár Battle Pass. Nem tudom hogy ez az első vagy sem, de mikor még én játszottam tavaly valamikor még nem volt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57795) .LnB válasza oriic (#57783) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a Jade is túl van tolva egy kicsit..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#57796) KaitouP válasza saelin (#57792) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Ez remélem soha, de soha nem történik meg. Maradjon a The Game Bakers továbbra is független stúdió, és gyarapodjanak a maguk erejéből - mindenük megvan hozzá. Semmi szükség arra hogy valamelyik nagy hal belenyúljon.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#57797) KaitouP válasza saelin (#57794) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Már szerintem a többedik, legalábbis amikor én januárban becsatlakoztam PC-n, akkor már volt.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#57798) .LnB válasza saelin (#57794) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Január 15-én jött az első tavaly. A Road To S.I. 2020.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#57799) KaitouP válasza oriic (#57783) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Social injustice lol, az. Mintha valaha is lett volna social "justice". Elemezve a korábbi évszázadokat, még mindig jobban állunk mint akkor, ez persze nem azt jelenti hogy minden tökéletes és nem kell fejlődni e tekintetben is, az viszont vicces, hogy minden beszéd alapja lassan már az lesz.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#57800) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Holnaptól 20%-os leárazásnak örvend a The Game Bakers legutóbbi játéka, a Haven: [link]
Egy szerényebb bemutatót írtam róla korábban, igyekezve megismerni és megszerettetni ezt a remek alkotást: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.