Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) Silεncε


Silεncε
őstag

Na mondom, biztos volt drop, azért a sok komment. De csak a fanboy-war, as usual... :(

(#57402) Szabi® válasza predakon (#57342) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan! Nekem is hasonlóképpen alakult az izlésem a kor előrehaladtával.A GP tényleg egy jó húzás a microtól, de csak is abban az esetben az, ha unaloműzés miatt kapcsolod be a gépet egy keményebbb nap után, és nem akarsz elmélyedni semmilyen szövevényesebb kusza történetben, hanem szigorúan az arcade vonalon akarsz mozogni.
A jelenlegi xbox exkluzívak számomra nem elégségesek, nem fognak meg, viszont ez nem mindig volt így, volt idő amikor azt mondtam :"- úristen kell szereznem egy boxot".
Nyílván emlékezenek sokan a Xbox classic éveire, milyen klafa kis pc-s játékokat villantot. (Far Cry, Half life, Americas Army, Tom Clansys Rainbow six/ Ghos recon 2, Unreal,Tao Feng)
Akkoriban ez a vonal nekem vonzóbb volt, mint a Ps2-es felhozatal. :)

[ Szerkesztve ]

(#57403) FollowTheORI válasza ProEvoFan (#57395) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem is van egy dec 30-as rendelésem... énis valamikor májusra teszem, hogy talán megkapom, ha így haladnak. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#57404) manieeec


manieeec
tag

Köszönöm még egyszer vonSux a PS5-t, imádjuk, asszonyt nem lehet kirobbantani Astro elől. :DD Felkészül GoW, Day's Gone, uncharted4, last of us 2, tsushima, detroit, last guardian, horizon és még sorolhatnám estig... :C :Y

(#57405) 3L1T3


3L1T3
addikt

Néha azért szóljon pár szó a negatív tapasztalatokról is.

Monster Hunter World, oké nem kapott patchet, csak BC-ben elérhető, de azért bőven droppol.

Battlefield V szintén nem kapott semmit, csak BC-ben elérhető, de bőven droppol ez is.

Független attól, hogy a két fentebb említett cím nem kapott semmilyen upgradet ettől függetlenül csalódás, hogy mind a kettő esetében érezhetően betud esni a framerate. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57406) pipec159


pipec159
újonc

Valakinek volt még esetleg ilyen problémája, hogy az Edigitalnál előjegyeztem a konzolt Nov 11-én és azt hittem hogy ez azzal jár hogy bekerülök az előrendelők listájába. Azonban csak kaptam egy e-mailt amikor éppen volt elérhető pár darab, amire sajnos nem tudtam lecsapni és ki is kerültem a listából. Szóval most csak arra számíthatok, hogy egy droppot el tudok csípni. Nincs esetleg valakinek egy fölösleges konzolja éppeszű árért ? 😂

(#57407) Elderath válasza 3L1T3 (#57405) üzenetére


Elderath
őstag

Fura... na majd a BF6 idén :)

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#57408) RangerFox válasza 3L1T3 (#57405) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

60 órám van MHW-ben. Performance mode-ban nincs vele baj.

(#57409) libus válasza FollowTheORI (#57403) üzenetére


libus
őstag

Decemberi rendelés...?
Nekem még a mai napig semmi hír nem jött az Emag-tól (nemhogy gép), pedig Szep. 18-án rendeltem elő náluk a digitalis változatot! :( :(((

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#57410) Jackie_Chan válasza pipec159 (#57406) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Én is így voltam igaz szeptemberi előjegyzéssel. Reklamáltam az ügyfélszolgálatnál erre 10 perc múlva jött egy email,hogy hamarosan feladják a részemre,amit meg is kaptam 3 nap múlva.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#57411) Wesder


Wesder
félisten

Ma 14 éves a God of War II
Legjobb mindközül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57412) pipec159 válasza Jackie_Chan (#57410) üzenetére


pipec159
újonc

Ezt jó hallani, nem lehet tudni esetleg hogy az edigitalnál hol járnak a rendelések kiszórásával ?
Ha már a novemberieket szórják, akkor lehet megreklamálom én is. 😁
Köszi a választ!

(#57413) #65537792 válasza Jackie_Chan (#57410) üzenetére


#65537792
törölt tag

De ez neked már hanyadik lesz?

(#57414) 3L1T3 válasza RangerFox (#57408) üzenetére


3L1T3
addikt

Azért nem hiszem , hogy akkora kérés, hogy ne csak Performance módban ne legyen gond egy 2018-as játékkal egy erősebb hardveren! :(

#57407Elderath
BF6 más tészta lesz, lassan ott tartok , hogy nem is veszek olyan játékot ami nem rendelkezik NATÍV PS5 támogatássa. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57415) saelin válasza Zoleee83 (#57383) üzenetére


saelin
veterán

Nekem még a Quantum Break tetszett nagyon! Utólag tudtam meg hogy a Control készítőitől van. Azóta a Remedy is felkerült a kedvenc stúdióim listájára. Nagyon elvont játékokat tudnak csinálni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57416) Jackie_Chan válasza #65537792 (#57413) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ez nem most volt. 1-2 hónapja.Azóta régen más használja.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#57417) bandi0000 válasza 3L1T3 (#57414) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azért annyira nem rossz, igaz én legtöbbet boxon toltam, de mostanàban ps en is, és bőven jàtszható, nem úgy mint ps4 en a BF4 pedig abba is volt pár 100 órám, még azt is szoktam tolni, mikor néha ràmjön

Xbox One: bandymnc

(#57418) penge111 válasza zsotesz81 (#57277) üzenetére


penge111
addikt

Én jrpg fan vagyok, a Final Fantasy széria minden részét kipörgettem, kivéve a VIII-at, kövezzettek meg miatta. :P Ez a remake zseniális lett, én platináztam is. Nagyon féltem, hogy a régi részt így fedarabolják és szar lesz, de végül így is jó lett. Nekem a VII volt mindig is a szerelmem, de a legjobb rész a VI, zseniális karakterek, történet, na abból tuti nem lesz ilyen szintű remake soha. Eleve az 2d volt. Mobdjuk aki nem ismeri az original FF VIi-et a későbbi remake epizódokban fogja majd a fejét olyan fordulatok lesznek. Spoilerezni nem akarok, zseniális sztorija van!

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#57419) saelin válasza penge111 (#57418) üzenetére


saelin
veterán

Nekem az első FF-em a VIII volt és emiatt ez a kedvencem is. Egy hasonló remake-ben szívesen látnám mint a hetedik részt... Sajna erre 0 esély van, mert közel sincs akkora fan tábora mint a hetedik résznek. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57420) Gaben92 válasza saelin (#57415) üzenetére


Gaben92
őstag

Én a Quantum Break miatt vettem meg annó az Xbox One-t. Sokan nem szerették, legfőképp a 30 perces "bejátszások" miatt, emlékszem engem is kisebb sokként ért, hogy a teljes játék valami 130-140GB volt, ebből kb 80GB csak a bejátszások miatt amit külön is kellett letölteni.

Remedy nálam mindig is nagy kedvenc volt. Max Payne 1-2, Alan Wake, Quantum Break, Control, mint az ötöt imádtam.

Sam Lake írta mindhez a történetet (ő amúgy Max Payne arca is :DDD) és eléggé elborult elme. Vannak róla pletykák, hogy egy Marvel féle univerzumot akar felépíteni a Control világában a Remedy (mind az AW, mint a QB eléggé beleiilik, ebből az AW-t ugye már be is hozták), kíváncsi leszek mi lesz belőle. Alan Wake IP-t vissza is vásároltak a Microsofttól, és hallottam pletykákat itt Finnországban arról, hogy a QB IP-t meg akarják venni.

Szóval kíváncsiam várom mi lesz. Remedy nálam pont az a stúdió ahol instant adnám le a preordert Digital Deluxe übermegb.szó edition-re még akkor is ha csak annyit mondanak, hogy "valami majd jön valamikor, valamire".

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#57421) Scholes9 válasza F-ECT$ (#57396) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van, egyáltalán nem zavaró, pláne az előző generációhoz képest :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#57422) tgabe25


tgabe25
tag

Az elmúlt hónapok sikertelen ps5 halászása után lemondtam a gépről, 3 napja próbálok a telekomnál tv-t rendelni, az sem akart összejönni rendszerhiba miatt. Mondom nem ver isten bottal :DDD Ma nagynehezen sikerült tv-t rendelni supporttal, felnézek ide, 200+ hsz, wft? ps drop volt szombaton amikor már megrendeltem a tv-t? Á nem csak máunika show :DDD

Mindenesetre, egy LG 55CX3LA érkezik jövőhéten és amint lesz újra cash, ő fogja várni a ps5-öt, úgyis egy fhd tv lett volna ideiglenesen mellette.

A lényeg amiért ezt leírtam, figyeljen mindenki a droppokra, mivel a tv be van rendelve így egymillió százalék, hogy lesz PS5 :DDD :DDD :DDD

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#57423) zsotesz81 válasza penge111 (#57418) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Nekem meg a VIII volt az első, onnantól csak a Ligtning's Return meg a X-2 maradt ki (és az mmo-k), bár utóbbi kettőt elkezdtem de valahogy azok annyira nem jöttek be. Majd lehet egyszer ráveszem magam, hogy ezeket is végigjátszam.

(#57424) Madwe válasza Wesder (#57354) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ebben biztos vagy? Tudtommal a pókember filmes s játék jogai a sonynál vannak - pl a mezei pókember filmek is sony pictures.

az, h pókember szerepelt az avengersben stb az a sony s marvel megállapodása, pont volt is róla szó h valamiben nem tudtak megegyezni még 2020 végén 21 elején s a következő pókember nem a marvel universeben fog játszódni, s az avengerses részelben se fog szerepelni, de végül megegyeztek.

s tudtommal a játékot se marveltől licenszeli, sony birtokosa a licensznek...

[ Szerkesztve ]

(#57425) Wesder válasza Madwe (#57424) üzenetére


Wesder
félisten

Sony csak a filmes jogokat birtokolja. Én így tudom.
Màskülönben Switchen sem lehetetne pókember karaktert hasznàlni az Ultimate Alliance 3-ban.

Szerk.
Azt esetleg el tudom képzelni hogy azt mondta a Sony hogy ha màsnak is engedik sajàt jàtékra liszenszelni a karaktert, akkor nem lesz Pókember a MCU-ban.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57426) predakon válasza Landon (#57364) üzenetére


predakon
őstag

nekem ezt a cyberpunk csinálja, nem tudom miért de jobban rezonál tőle a gép, mondjuk egy pár másodperc szóval nem érdekel, ja meg azzal a fossal sem játszom

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#57427) zkxdn válasza Wesder (#57425) üzenetére


zkxdn
őstag

"Azt esetleg el tudom képzelni hogy azt mondta a Sony hogy ha màsnak is engedik sajàt jàtékra liszenszelni a karaktert, akkor nem lesz Pókember a MCU-ban."
Hmmm nem rossz gondolat, Sonynak fontosabb a póki játékok mert termelik a lét, és filmek terén elhasaltak a Disneynek meg kell a karakter a filmes univerzumához...

(#57428) Wesder válasza zkxdn (#57427) üzenetére


Wesder
félisten

Igen. Vicces kicsit hogy ezzel simàn sakkban lehet tartani a Marvel-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57429) manieeec


manieeec
tag

Ha a haverom belép saját gépén (ps4) az én accountomba, leszedheti ban-para nélkül a ps collectionös játékokat és utána játszhat velük a saját accountjáról?

(#57430) Moby válasza manieeec (#57429) üzenetére


Moby
addikt

Nem, ps4-en nem lehet játszani a collection-ös játékokkal(nem indulnak el).

(#57431) Madwe válasza Moby (#57430) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elindulnak, legalábbis novemberben még elindultak, azóta változott valami :)? Egyedüli megkötés volt h csak ps5ön lehetett ingyen megvenni a játékokat?

(#57432) Moby válasza Madwe (#57431) üzenetére


Moby
addikt

Igen. Lakat került rájuk ps4-en (az ikonokra).

(#57433) eisento válasza Moby (#57432) üzenetére


eisento
addikt

a days gone lent van a gepen de nem lattam rajta lakatot de ma ranezek ha elalszik a csalad :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#57435) manieeec válasza Moby (#57430) üzenetére


manieeec
tag

Köszi! Akkor ez ennyi :)

(#57436) Moby válasza eisento (#57433) üzenetére


Moby
addikt

Nyilván nem ismerjük a megoldás részleteit, lehet, hogy akik korábban váltották be, azoknál "visszamenőleg" nem tiltották már le, aki viszont ma akarja beváltani, az ezzel fog szembesülni.

(#57437) 3L1T3 válasza Madwe (#57424) üzenetére


3L1T3
addikt

Csak a FILMES jogok és a hozzá köthető 600 karakter jogai vannak a SONY-nál.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#57438) vonSux válasza manieeec (#57404) üzenetére


vonSux
őstag

Örülök, jó játékot nektek :B

(#57439) drk88


drk88
senior tag

Visszaterve a “hangos” temara nekem is 17 lapatos nidec venti van benne ami allitolag “hangos” de normal hangero es 1,5m tavolsagbol full kussba van a gep ha kozel hajolok a gephez akkor van nemi CW talan AC Valhallanal van kicsivel erosebb de azt is csak akkor lehet hallani mini alisan ha lenemitom a TV-t es fulelek :) de persze ez nem
azt jelenti, hogy masnal nem akadhat hangosabb egyed. Ezt csak azert irom h a 17 lapatos is lehet csendes.

(#57440) tajati válasza Gaben92 (#57382) üzenetére


tajati
aktív tag

Ahhhh. Köszönöm a segítséget, akkor így már nem idegesítem magam a megoldáson :O

(#57441) csipesz80


csipesz80
tag

Sziasztok. 1 olyan kérdésem lenne hogy ps-en van lehetőség olyanra mint boxon a homeolás?
Családon belűl nem szeretnénk kétszer ugyan azt a játékot megvenni ha nem muszáj. A válaszokat előre is köszönöm.

(#57442) _ak_ válasza drk88 (#57439) üzenetére


_ak_
addikt

Akkor én tuti kifogtam egy gyári hibásat. 2-3 méterre a TV-től normális esti hangerő mellett, gyakorlatilag szószerint túlzás nélkül állandóan hallom. Átvezető videók vagy csendesebb szakaszoknál ott van a búgás.
Vagy a 17 lapátosok között is van szórás.

Let's begin, de gozaimasu!

(#57443) Wolfy33 válasza Moby (#57436) üzenetére


Wolfy33
senior tag

De letiltották. Nálam is egy fórum tag jóvoltából a PS4 pron ment karácsony körül. Aztán mikor hallottam a ban híreket, megnéztem mi van a könyvtárban,de már lakatos volt mind. Január elején kb.
Aztán ahogy a ps5 megjött,a pron újra lakat nélkül ott van mind.

(#57444) Gaben92 válasza _ak_ (#57442) üzenetére


Gaben92
őstag

Ember függő is, hogy ki mennyire érzékeny ezekre. Van aki meg se hallja/nem zavarja, van akinek borzalmas. Ugyanúgy mint ahogy van akinek zavarja a szemét a PWM, másoknak nem, vagy ahogy a kadenciahelyességet az emberek egy része azt se tudja mi az, mások pedig nem tudnak élvezni egy filmet ha nincs kadenciahelyesen lejátszva.

Engem például a 4 Pro sem zavart (nem arról beszélek, hogy nem hallottam, mert hojjojj volt hangja, csak nem igazán izgatott), a PS5-re pedig hiába figyeltem direkt, még hallani se hallottam. Viszont laptopból a Crucial MX500-at pár nap után kukáztam mert hangos volt, aztán néztek páran rám hülyén, hogy “aztmegmáhogy?”.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#57445) drk88 válasza _ak_ (#57442) üzenetére


drk88
senior tag

Probaltad a muanyag oldallapot kicsit megnyomkodni meg kicsit megfesziteni a szelet? multkor amikor visszaraktam az oldalat hozzaert vhogy a ventiracshoz egy kis resze es rezonalt mint allat :DDD megnyomkodtam kicsit azt bekussolt :)

de az teny h esetedben 2-3 meterrol is hallani TV mellett az mar gari gyanus..vard meg amig rendezodik a helyzet aztan gariztatod, amcsiba mar kaptak csere gepet ezert, csak nem garantalt h jobb lesz mint volt...

[ Szerkesztve ]

(#57446) Kendek válasza csipesz80 (#57441) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem szükséges kétszer megvenni egy játékot, van itt is megosztási lehetőség. Ehhez aktiválni kell az adott profilnál a Beállítások > Felhasználók és fiókok > Egyéb > Konzolmegosztás és offline játék opciót, és akkor a letöltött digitális játékait más felhasználók is futtatni tudják.

<-ƘƘ->

(#57447) csipesz80 válasza Kendek (#57446) üzenetére


csipesz80
tag

offline-ból kiindulva így viszont nem tudunk egyszerre online játszani. jól gondolom? két külön psre gondolok itt

[ Szerkesztve ]

(#57448) tboy93


tboy93
nagyúr

Nyomtam egy órát ezt a Maneatert es hat nem igen tud megfogni. Gagyi és idegesítő, ezer szerencse hogy plusos volt es pénzt nem adtam erte.

(#57449) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Sziasztok
Lehet már tudni valamit a VRR támogatásáról? Igazából csak a warframe miatt érdekelne, mert ott azért rendesen van tearing... zavaró nagyon. Minden más játékban probléma mentes a dolog.

(#57450) Kendek válasza csipesz80 (#57447) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Két külön PS5 esetén úgy néz ki a dolog, hogy ezt az opciót egyszerre csak egy konzolon lehet beaktiválni. Azon fog menni a megosztás, és ott a többi profil alól játszhatóak a letöltött digitális játékaid. A másik konzolon pedig tudsz játszani a saját fiókod alól.
Az offline játék itt arra utal, hogy azon a konzolon ahol be van állítva, ott lehet internetkapcsolat nélkül is játszani. Ahol pedig nincs, ott szükség van az állandó internetkapcsolatra, egyórás türelmi idővel (aktív internet mellett elindíthatod a játékot, majd ha elmegy a kapcsolat, akkor még egy órán keresztül tudsz játszani).
Természetesen tudtok egyszerre ketten is online játszani, a Plusz előfizetés ezen szolgáltatása is osztódik ilyenkor (szóval elég egyikőtöknek előfizetni).

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.