Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) Elderath


Elderath
őstag

Valaki pixel countolta PS5on es meg a full hdt is ritkan eri el. Nevetseges.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#40052) Madwe válasza ImACeltic (#40049) üzenetére


Madwe
nagyúr

Film grain, chromatic abberation off.

lg cx esetén hdr: nit-et 1000-re, tone mapping 1-1.5 között valahol s így ok, valamint a hud is dimmelhető ami oled esetén nem baj :)
ja és hgig-et használ ezért arra érdemes belőni a dtm-et a cxen :)

[ Szerkesztve ]

(#40053) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Szerintem amúgy teljesen jó a HDR, pron vagyok, LG oleddel, az más kérdés, hogy egyáltalán nem fut jól a játék, de ez várható volt, célzás/lövés nagyon fura, de ez lehet a kevés fps miatt ilyen. Volt egy crash is, volt beakadó főküldi, villogó textúrák, felirat hiány néhol. Csak a szokásos..... :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#40054) Lackooo84 válasza F-ECT$ (#39995) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hagyjuk már ezt a kamut. Eleve az 500 euros ár most 176 ezer lenne, már arra is rátettek egy lapáttal, most meg még mennek fel... hogy szarjanak mammutot...

The Truth is out there...

(#40055) Deck


Deck
titán

Nekem nagyon bejön a CP 2077. Alig tudtam abbahagyni! :C
Muszáj, mert hónap meló... :DDD De majd hétvégén nyomom neki tovább... :P

PS5

(#40056) Sordoran válasza Deck (#40055) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem még fél óra míg lejön a patch, így ma bele se tudok kezdeni. :O

Amúgy így már nem fontos, de a rest mode hibát javította már legutóbbi patch vajon? Tudom nem általános, de akinek eddig előjött annak már megjavult?

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40057) Deck válasza Sordoran (#40056) üzenetére


Deck
titán

Nálam eddig semmi hiba volt.

PS5

(#40058) EnterR válasza Deck (#40055) üzenetére


EnterR
veterán

Én is isteninek tartom. Bár nagyon hiányzik egy jó nextgen patch.

PSN ID: marquuard

(#40059) Deck válasza EnterR (#40058) üzenetére


Deck
titán

Igen, az hiányzik. :(

PS5

(#40060) nitro16 válasza Bazsi81 (#40047) üzenetére


nitro16
senior tag

9.17 rendelés volt, de már jópárszor beírtam már, csak a keresőt kell használni...

Más: Végig nyomtam a Miles Moralest, 60fps rt mód nagyon adja, eszmélet szép a játék, sztori is sokkal jobb mint az elődé volt, kár, hogy ilyen rövid.. Holnap szerintem neki ugrok a last of us 2-nek. ;]

(#40061) #04441088


#04441088
törölt tag

Tudtok pár jó játékot mondani, amit tudnék játszani barátnővel?
Ez az új Haven milyen lehet...? :R

[ Szerkesztve ]

(#40062) Tomtailor85 válasza #04441088 (#40061) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

69? :DDD :DDD :C :C

(#40063) #04441088 válasza Tomtailor85 (#40062) üzenetére


#04441088
törölt tag

Azt már platinaztam.

(#40064) EczkE válasza #04441088 (#40063) üzenetére


EczkE
addikt

:DDD :DDD :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#40065) ImACeltic válasza Madwe (#40052) üzenetére


ImACeltic
őstag

Hol dimmelhető a HUD? Én afelett akkor valahogy elsiklottam.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#40066) Madwe válasza ImACeltic (#40065) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hdr offban nem dimmelhető. Ha bekapcsolod a hdr-t akkor utána kalibrálni tudod (l3 a settingsben bárhol) ott van a nit, tone mapping s hud beállítása.
valszeg aki szidja a hdrt azért teszi mert nem kalobrálja a játékban, a default értékek szarok, de nagyon (valszeg szar hdr-es monitorokra van belőve, valami 400nit s tone mapping 2-n a default. Mosott világos fos így a kép egy normál hdr tévén. 1000 nit, tone mapping 1-1.5ön a jó...

grafikailag nekem nincs sok bajom ps5ön. Lehetne jobb, de nem rossz. Stilisztikailag a grafika meg nekem nagyon átjön.
kb 2 órát toltam vele, most abbahagytam mert holnap meló. Najó, ez nem igaz, toltam volna még de egy game braking bugba futottam - ebbe [link] csak save reload oldja meg gondolom, na majd holnap :)

[ Szerkesztve ]

(#40067) ImACeltic válasza Madwe (#40066) üzenetére


ImACeltic
őstag

Köszi, meglesem holnap ezeket a beállításokat.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#40068) Sordoran válasza Deck (#40059) üzenetére


Sordoran
addikt

Csak letoltam a prológust és a combat tutorial-t. Már ennyiből is leszűrtem, hogy jó lesz ez, a hangulat nagyon adja. Viszont a grafika tényleg feltűnően gyenge. Reméljük hamar jön a ps5 patch, mert ez így azért ront az élményen valamennyit. Magamat ismerve lehet a hétvégén tolom aztán fél évre félre kerül, főleg ha közben kidobnak egy TLOU2 ps5 patch-et, mert akkor azt fejezem be előbb. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40069) keIdor


keIdor
titán

PS4, PS4 Pro Cyberpunk 2077 framerates [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40070) CptAdamica válasza keIdor (#40069) üzenetére


CptAdamica
veterán

Faszán fut PS4 Pro-n is.

Megyen!

(#40071) Haart válasza CptAdamica (#40070) üzenetére


Haart
addikt

Nem túl acélos :D
Bár ha jön az RT akkor a ps5-el is 30fps lesz max. Jelenleg ugye 60 RT nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#40072) Wesder válasza Haart (#40071) üzenetére


Wesder
félisten

Perf móddal megmarad a 60.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40073) Madwe válasza Wesder (#40072) üzenetére


Madwe
nagyúr

720pben ;]

(#40074) Wesder válasza Madwe (#40073) üzenetére


Wesder
félisten

Tökmindegy. Inkàbb legyen 60, ami inkàbb 1080p lesz, mint 30 és mondjuk 4K vagy alatta.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40075) ImACeltic


ImACeltic
őstag

WTF-al indult a Game Awards. Hogy nem hozta el a Part 2 a best score-t??

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#40076) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Szerintem amúgy kicsit unfair az egész értékelés része a CP2077-nek. Főleg az a része, hogy sok Jóskapista kevesebb, mint 5 órával leértékeli Steam-en, 48k értékelés, többnyire pozitív minősítés és rengetegen panaszkodnak, hogy nem jól fut, rengeteg a bug, folyamatosan kifagy a játék. Láttuk hogy fut PS4 és PS4 Pro-n is, gyalázatosan. Ha ezt nem a CDPR csinálta volna, akkor nyakamat rá, hogy már régen szétszedték volna a játékot darabokra és nem csak a játékosok, hanem a kritikák is. Arról nem is beszélve, hogy végig hazudták az egész évet. Áprilistól ment a duma, hogy minden a legnagyobb rendben, már csak az előző generációs konzolokon csiszolgatjuk a játékot, aztán kiadják decemberben így és mindenki odáig van...

Más:
Elfáradtam a Demon's Souls-ban. Nagyon bele kell még rázódni, szokni kell az irányítást is, de minden halál után egyre jobban megy, főleg ha figyelek mindenre. Amúgy nem gondoltam volna, hogy ennyire befog jönni. A grafika pedig külön fejezet a játékiparban. Sok jó játék zúdult rám hirtelen. :)

Megyen!

(#40077) Lackooo84 válasza ImACeltic (#40075) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mert ezek az awardok mind trágyák (mint az oscar), és közük nincs a realitáshoz, fizetett cirkusz az egész... :D

The Truth is out there...

(#40078) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Next Mass Effect - Official Teaser Trailer

Reaper hang, Liara (vélhetőleg), N7. Ez bizony Mass Effect 4 lesz, vagyis a trilógia folytatása. :C

Live-Die-Respawn

(#40079) Deck válasza CptAdamica (#40076) üzenetére


Deck
titán

Hatalmasat csalódtam a CDPR-ben... :(

Cyberpunk 2077:
Hangulat, atmoszféra, sztori: eddig 10/10
Grafika, teljesítmény, technikai megvalósítás: 0/10
Szóval: 5/10? :DDD ;]

PS5

(#40080) syler123 válasza Deck (#40079) üzenetére


syler123
veterán

Reális lehet, bár több helyen lehúzták a sztorit, szóval valószínűleg az sem 10/10.

Láttam amikor alapkonzolon lement 17 fps-re, az már bőven játszhatatlan és jogosan kérik vissza a pénzüket a játékosok. Ezt így ebben a formában kiadni....
Ahogy fentebb is írták, ha nem CDPR lenne, akkor nagyon más lenne a visszhangja... Én részemről kihagyom, 1 évig biztosan, addigra talán játszható lesz PS5-ön normálisabb grafikával.

(#40081) Deck válasza syler123 (#40080) üzenetére


Deck
titán

Nekem bejön a sztori. Na meg a sztori eltérhet sok helyen ugye.

PS5

(#40082) syler123


syler123
veterán

DF videó PS4 és PS4 pro-val.

PS3-as szintű grafika, 15 fps-el. Ez bőven nem a konzolok hibája, ez nem más, mint hanyag programozás, optimalizálás teljes hiánya.
Komolyan mondom úgy néz ki, mint xbox 360-on a gta 5, de az még jobban futott...

(#40083) Deck válasza syler123 (#40082) üzenetére


Deck
titán

Ha lenne normális refund kb mindenki refundolna... A Sony ezt így, hogy engedhette felrakni? Hogy mehetett át a tesztelésen? Hisz tesztelik ami felkerül...

PS5

(#40084) syler123 válasza Deck (#40083) üzenetére


syler123
veterán

Tudták, hogy akkorát kaszálnak vele, hogy nem tehetik meg, hogy ne rakják fel. Pedig régebben emlegettek olyat, hogy egy minimum frame rate-et el kell érnie egy játéknak ahhoz, hogy felkerüljön. Mindegy, szerintem ez a prev gen konzolok meggyalázása. Hagyni kellett volna őket méltósággal elmenni...
Kíváncsi leszek én a Ps5-ös next gen patch-re is, mert kétlem, hogy hozni fogja az elvárható szintet...

(#40085) Blaze_ válasza #04441088 (#40061) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Divinity Original Sin 2

(#40086) saelin válasza Deck (#40055) üzenetére


saelin
veterán

A technikai problémáit leszámítva tényleg óriási a játék! Tegnap éjfélkor úgy álltam fel mellőle, hogy legszívesebben toltam volna reggelig. Én tuti többször neki fogok futni különféle buildekkel.

syler123

Biza, ez az incidens 1:1-ben a GTA-t idézi. Szerintem már csak Nextgen-en lesz igazán kipofozva a játék.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40087) Lackooo84 válasza Deck (#40083) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem ez mér bőven kimeríti a játszhatatlan kategóriát, szóval van esély a refundra.

The Truth is out there...

(#40088) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#40054) üzenetére


F-ECT$
titán

Az ugye megvan hogy nálunk 27% az áfa, magasabb mint kb mindenhol?!

Ha lesz elég gép, akkor a boltok se tudnak majd nyerészkedni, de ha jól tudom, akkor nem csak az ED emelte az árat.

Dive ever, work never.

(#40089) F-ECT$ válasza Sordoran (#40068) üzenetére


F-ECT$
titán

Van bejelentve PS5 patch bármihez is, főleg dátummal? 1 hónapja kinn van a konzol és eddig túl sok nem jött...

Dive ever, work never.

(#40090) Zanik válasza Deck (#40079) üzenetére


Zanik
addikt

Ezért nem veszünk játékot megjelenéskor. :P
Witcher 3-nak is voltak gondjai launch-kor, aztán patch-ekkel szépen feljavult.
Sajnos a játékiparban (is) az lett a trend, hogy projektmenedzserek ütik a fejlesztőket, és a határidő az isten. Meg kell jelennie, akkor is ha nincs kész. A fizető játékosok meg béta-teszterek. Ez így egy bújtatott 'early access'. :(((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#40091) F-ECT$ válasza Zanik (#40090) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerencsére én is leszoktam arról, hogy azonnal kell minden. MM esetén is megérte várni, pedig a Sony exekre azért oda szoktak figyelni...

Dive ever, work never.

(#40092) Lackooo84 válasza F-ECT$ (#40088) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az ugye megvan, hogy az eurós ár bruttó? :U

The Truth is out there...

(#40093) Madwe válasza Lackooo84 (#40092) üzenetére


Madwe
nagyúr

De nem 27%os brutto.
Plusz deviza esetén nem 1:1-be váltanak hanem sávok vannak, ha teszem azt 340-350 között van addig 350-el számolnak, ha 350-360 között 360al stb.

(#40094) Batyops válasza Zanik (#40090) üzenetére


Batyops
aktív tag

Azért a Cp2077-et 7 évig vagy meddig csinálták , na de nem baj talán 2021 végére kijavítják ja de akkor meg jön a Ps5 patch és azt is javítani kell húúú ez egy ördögi kör.

(#40095) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#40092) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahogy Madwe is írja: az 500 eurós bruttó árat kisebb áfá-ra lövik be. :U

Dive ever, work never.

(#40096) Lackooo84 válasza Madwe (#40093) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez nem úgy van, mint a webshopos rendelésnél, ahol bejön az EU-ba levámolják és puszi.

The Truth is out there...

(#40097) vonSux válasza Zanik (#40090) üzenetére


vonSux
őstag

Igaz, és szerencsére vannak azért pozitív kivételek (pl: TLoU2). A CP esetében várok kb fél évet (a Witcherből okulva nem nagy matek, hogy a CDPR, hogy adja ki a játékait day one). Persze azt is értem, aki az első pillanatban szeretne már játszani valamivel a hype miatt.

(#40098) stilo18


stilo18
addikt

Nekem picit csalódás volt ez a Game Awards :(

Annyira vártam, hogy bejelentenek egy kis Last of us 2 nextgen patchet, valamit mutatnak a Turismo-ból, vagy a Horizon - ból...
A God of War - t már nem is merem mondani... :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#40099) Jackie_Chan válasza F-ECT$ (#40089) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Erre én is kiváncsi lennék.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#40100) ImACeltic válasza stilo18 (#40098) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nekem is elmaradt az az 1 vagy 2 OMG, agy eldobós előzetes amit pl a Sony szokott csinálni az eventek végén. Voltak fasza új gamek meg előzetesek, de hiányzott az a kis plusz, extra. Én is vártam a Part 2 next-gen patchet, stílusos is lett volna a GoTY díj után bedobni. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.