Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) Zoleee83 válasza Bogyi007 (#40795) üzenetére


Zoleee83
addikt

Egyébként érdekelne, hogy aki pl lemezesen vette meg a Cp2077-et azok közül volt-e olyan, aki kipróbálta azt Day 1 patch nélkül?

Jelen, megjelenés napi lemezes alap játékkal kezdtem, előre letöltve, bár nem PS5-ön, hanem XSX-en. Egyáltalán nem volt problémás, jól futott quality módban, performance-ban volt 1-1 drop nagy téren, de inkább visszatettem minőségre, mert jobban tetszett úgy.
1.04 patch után rengeteget javult, várom a jövőheti újabb patchet, addig is játszom vele, mert nagyon tetszik! :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#40802) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#40801) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha elōtöltötted akkor az nem az 1.0 volt...a store-ra már a patchelt verzió került +day0 patch is volt

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#40803) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#40802) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nono, nálam az alap volt jóval előtte letöltve, és nem volt ráengedve a frissítés, mert nem volt előtte bekapcsolva a konzol egy ideig, teljes kikapcsolással. Egyből fel is tűnt, hogy miért jött több Gb cucc hozzá, várakozásban ott figyelt menet közben
De megdumálhatjuk privben is, mert kapok megint az offért. :B

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#40804) RangerFox válasza #16820480 (#40776) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem nulláról kellett nekimenni... Az első és második része között nagyon sok eltérés van, így hirtelen a Cliclkerek kinézete az, ami nem sokat változott (de nyilván nem az első rész assetjeit használták ahhoz sem, max a concept artokat). Új motor, új helyszínek, új karakterek, a régiek is máshogy néznek ki, új gameplay elemek. Nem sok dolog maradt meg az első részből. És nem szerencsés a TLoU2-vel összehasonlítani a CP-t, egyrészt nem is állhatnának távolabb egymástól a játékok mind megvalósítás szempontjából, mind fejlesztési oldalról.

(#40805) Deck


Deck
titán

Nem tudom ki van még úgy vele mint én. Persze bugos, lehetne élesebb a kép, szebb, de teljesítmény probléma legalább nincs. A hangulat, a sztori, az élmény miatt letenni se tudom. Egyszerűen csak élvezem és nálam a kedvencek között van. Csak javítsák ki a hibákat, jöjjön majd a ps5 patch és további tartalmak.

(Azt továbbra is fenntartom, hogy nincs mentségük a korábbi genes balhéra, hazudtak és undorító amit műveltek. Nem kell félre érteni)

PS5

(#40806) Madwe válasza #73040384 (#40790) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért az engedtessék már meg h ne te döntsd el hogy NEKEM mi az év játéka, köszi.
35h alatt 2 bug. 1 glitch s 4 crash (azok 1 napon jöttel 2 óránként, az így zavaró volt) így az h buhos az engem nem zavar mert ÉN nem fitottam bele sokba. Sőt, ez inkább átlagosan jó - a crasheket leszámítva.
a felbontás lehetne magasabb, de ez nekem nem immersion braking, nem érdekel, majd második netrunner nekifutásomra már next gen patchhel megyek...
a játékmenet, sztori, pacing, miliő iszonyatosan tetszik.

persze egy jobb fizika s ai nem ártana mert jelenleg ez immersion brakimg - de pl tekintve h esetek 99%ban küldetéseket csinálok s ow autós játékokban mindig igyekeztem “helyesen” közlekedni mert nekem az is egy minigame h ne rommá törve mindenbe belehajtva vezessek, ezért ez annyira megintcsak nem érint.

lassan 40h van benne, a sztori harmadánál se vagyok, rengeteg teendő van még.

Idén engem ennyire semmi nem rántott be, MM platina megvolt de az egynek el,ent, szép jó de ennyi.

tlou 2 még ami idén volt, az mint játék, gameplay ennyire nem rántott be. Az egész történet, mondanivaló stb ott tetszett, imádtam, de egyszer ,egvolt a sztori s annyi. Itt meg folyamat vissza akarok menni night citybe, ha nem vele játszom akkor is sokszor járatom agya, rajta mit hogy szeretnék majd legközelebb stb. Szóval berántott. A hibái ellenére is.

(#40807) hombre[EU] válasza Deck (#40805) üzenetére


hombre[EU]
veterán

amikor minden összeáll akkor nagyon ott van. hangok,zene, szinkron,animációk,látvány top minōség

Life, Uh, Finds A Way

(#40808) Deck válasza Madwe (#40806) üzenetére


Deck
titán

Akkor ugyanúgy vagyunk vele! :C

PS5

(#40809) keIdor válasza madkiller (#40796) üzenetére


keIdor
titán

Van Xboxom is, de köszi az ajánlatot. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40810) saelin válasza Deck (#40805) üzenetére


saelin
veterán

40 órával a hátam mögött én is azt mondom jó játék bújik meg a rengeteg technikai hiba mögött, de pont ezért remélem hogy tanul is belőle a CDPR, mert így nem lehet játékot kiadni. Az összes savazást megérdemlik. Simán dönthettek volna úgy, hogy bocsi srácok még nincs kész, aztán rádolgoznak még egy jó pár hónapot. Mindenki sírt volna meg törli az előrendelését, de egy kész játékot kaptunk volna. Most meg úgy fog emlékezni erre mindenki mint anno a GTA V-re lastgenen. Szerencsére anno a GTA engem nem érintett mert pont akkor mentem vissza Pc-re, de több barátom is kesergett miatta hogy ez minek kelett. Javítsák ki. Mást nem kell csinálnunk, így aki később veszi meg leteszi a haját a story-tól. Egy igazán ütős nextgen patch-el is sokat segíthetnek rajta.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40811) keIdor válasza Bogyi007 (#40795) üzenetére


keIdor
titán

CPU szerintem a probléma a régi gépeknél.
DF fel is vetette, hogy milyen érdekes,
XSS: 4TF
One X: 6TF
PS4 Pro: 4TF

...és mégis az XSS általában stabil 30 fps, alig van bezuhanás. Míg a másik két gépen sok a bezuhanás 20 fps-re is akár. One X-nél a GPU erősebb, ott magasabb is amúgy a felbontás, mégse bírja. Mondják is, hogy CPU limit. :)

Nem lesz szerintem baj az XSS-el sem. Arra lehet számítani, hogy alacsonyabb felbontást kap végig.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40812) Neoteric válasza keIdor (#40789) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez az 1188p honnan jött amúgy? VR-osok lemérték, PS5-ön 1440p az átlag 60fps mellett, XSX quality modeban 30fpssel pedig 1872p.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#40813) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.

Van már valami hír a javított PS5 verziókról amiket a jövőben meglehet venni? Milyen számozásúak lesznek?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#40814) Tomtailor85 válasza nesh_019 (#40813) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Miért mi a baj a mostaniakkal? :F

(#40815) JanR válasza nesh_019 (#40813) üzenetére


JanR
addikt

Mi az, hogy javitott PS5? Mi a gond a "jelenlegiekkel"?

(#40816) nesh_019 válasza JanR (#40815) üzenetére


nesh_019
senior tag

Csak érdeklődöm hogy mit az új infók ezzel kapcsolatban. :D Mert nekem valószínűleg olyan lesz mivel megvettétek előlem az összes PS5 :DD , mondjuk én csak a nekem tetsző exkluzívok miatt használók PS-t szóval én még ráérek mert egyenlőre nincs új tetsző exkluzív játék.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#40817) Tomtailor85 válasza nesh_019 (#40816) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Akkor mit szeretnél, ha kijavítanának, ha nincs is ps5 konzolod? :F

(#40818) Farkassacred válasza JanR (#40815) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az hogy nincsen ;]
Azt leszámítva egyébként valószínűleg semmi komoly baj nincs velük. Azon viszont én is agyaltam a minap, hogy a következő és az azutáni gyártások vajon "javítottak e"/ különböznek e.
Én is terveztem venni egyet a közeljövőben, bár valószínűleg egy series x-hez hamarabb hozzájutnék januárban.. úgy hogy elsőnek ő szerzem majd be.

[ Szerkesztve ]

(#40819) dinostaRR válasza Tomtailor85 (#40814) üzenetére


dinostaRR
tag

Ezt jó lenne már tényleg tudni mert nem Ő az első kolléga aki ma ezzel jön. Mi, a többség a fórumon géppel nem tudunk valamit ;]

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#40820) keIdor válasza Neoteric (#40812) üzenetére


keIdor
titán

A DF szerint meg 1188p és az a max. Onnan amúgy. Én el is hiszem, mert nagyon mosott a kép.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40821) Tomtailor85 válasza dinostaRR (#40819) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Tipikus berögződés, hogy aki nem kapott! Nem baj, hogy nincs, majd a bétatesztelőknél kijön a rengeteg hiba, majd megvárom amíg kijavítják? (mit?), stb... :DD

(#40822) kovsol válasza keIdor (#40820) üzenetére


kovsol
titán

És aki full hd tv -t használ annak is mosott hatást kelt ilyenkor?

May the Force be with you!

(#40823) vg válasza kovsol (#40822) üzenetére


vg
addikt

Ha azt a választ kapod, hogy ott tű éles? :U

(#40824) syler123 válasza keIdor (#40820) üzenetére


syler123
veterán

Így van DF-nek hamarabb hiszek. A The VR-os srácok azt is elfelejtették elmondani, hogy a Ps5 verzióban mennyivel kevesebb npc van, mint az xboxosban. Én azt mondom 1 év múlva már jó játék lehet...

(#40825) 3L1T3 válasza syler123 (#40824) üzenetére


3L1T3
addikt

És azt is a 13 perc alatt hogy nincs next-gen patch.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#40826) kovsol válasza vg (#40823) üzenetére


kovsol
titán

Nekem full HD tv -m van. És kíváncsi lennék ha ezt a felbontást 1080p re skálázza nem pedig 4K ra az hogy befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40827) modflow válasza ImACeltic (#40720) üzenetére


modflow
veterán

Holnap akkor végre bejelentik végre a Silent Hill -t?

(#40828) emre33 válasza keIdor (#40820) üzenetére


emre33
addikt

Valaki leírhatná már tényleg, hogy ezt a felbontás dolgot hogy mérik le.

IT tudásommal ez kb képtelenség pontos módon,

És szerintem nem is felbobontást vált, hanem bizonyos textúra részleteket alacsonyabb felbontásban generál, de nem mindent, és ezt lemérni...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#40829) vg válasza kovsol (#40826) üzenetére


vg
addikt

Nekem is csak fullhd eszközeim vannak, az is marad. A játék nincs meg viszont.

(#40830) Moby válasza emre33 (#40828) üzenetére


Moby
addikt

Csiszold még azt az IT tudást.

(#40831) Madwe válasza emre33 (#40828) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pixel számolnak kimentett képeknél. Nem 100% pontos, főleg a mindenféle post processing miatt...

egyébként a df (meg amúgy a vr is) 1.0.2-vel nézték, 1.0.4-en emelték a felbontást (persze még így is vplna hova, nem éles a kép)

[ Szerkesztve ]

(#40832) Elderath válasza Neoteric (#40812) üzenetére


Elderath
őstag

PS5ön ez sose 1440p a jelenlegi formájában

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#40833) Deck válasza Madwe (#40831) üzenetére


Deck
titán

Más játékokba még a fhd is éles. Itt kb semmi se éles.

PS5

(#40834) Madwe válasza Deck (#40833) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van egyfajta taa-ja a játéknak, amitől ilyen. Ez pcn is gond. Akár 4kn is. Persze magasabb feébpmtásnál kevésbé éátványps, de ott is érződik h nem annyira éles mint lehetne...

(#40835) hombre[EU] válasza kovsol (#40826) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha a ps5 verzió kb ugyanaz,mint a sx performance akkor az sem szép fullhd-n...a legnagyobb problémája,hogy nagyon sok tükrözōdés van benne és nagyon alacsony minōségū (szemcsés,mint a raytracing denoising nélkül :DDD ) illetve a textúrák (rossz lod rendszer)
ezt 60fps-ben lōttem,de azért rendesen ki van sminkelve.

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#40836) mtcob


mtcob
senior tag

Sziasztok!

Haver lecsúszott a release-ről es voltak pletykák h lesz még egy restock karácsony előtt. Lehet erről tudni valamit, valahol várható hasonló mint ahogy a Telekomnál volt hogy több hónapos előrendelés nélkül (még ha kb 0 eséllyel is), de lesz lehetőség rendelni egyet? Nem követtem a topikot mostanság :)

(#40838) FLx válasza mtcob (#40836) üzenetére


FLx
addikt

Iden gyakorlatilag nulla eselye van barhol.

(#40839) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok a Sackboy PS4 verzióhoz van vajon Ps5 frissítés ? Vagy lenne különbség az 5-ös verzió között? Köszönöm

(#40840) Madwe válasza mtcob (#40836) üzenetére


Madwe
nagyúr

Havonta jön szállítmány, idén már nem fog.

(#40841) keIdor válasza syler123 (#40824) üzenetére


keIdor
titán

Nincsen bajom velük, de őket nem nézem, nekem a Pisti stílusa és kiabálása a múltban nem jött be, szóval nem tudom mi van velük. :) Meg mit mérnek, milyen módszerekkel.
A DF viszont megbízható, nekik elhiszem, hogy 1188p max.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40842) keIdor válasza emre33 (#40828) üzenetére


keIdor
titán

De, le lehet. Nézd meg a DF elemzést, még rá is zoomolnak a lámpára, ahol/ami alapján lemérik és elvégzik a számítást.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40843) karmaresz válasza mtcob (#40836) üzenetére


karmaresz
senior tag

Haverod mellett még sok ezren nem jutottak PS5 konzolhoz. Szóval vagy ott ül karácsonyig folyamatosan a böngészője előtt, frissítgeti az oldalakat és bízik a vakszerencsében, vagy sok pénzért vesz valamelyik kufártól, vagy elfogadja, hogy néhány hónapot még PS5 nélkül lesz.
Esetleg egy Series X? Arra ma még rádióhirdetést is hallottam. 199.900 CP2077.tel együtt,

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#40844) ImACeltic válasza keIdor (#40811) üzenetére


ImACeltic
őstag

A TF szám nem minden. Ez jól látszik az eddigi third party játékok teljesítményén. Nem csak a CPU miatt fut jobban a Series S-en a Cyberpunk. Újabb VGA technológia, gyorsabb az egész, fejlettebb.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#40845) Madwe válasza ImACeltic (#40844) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy mert alacsonyabb felbontáson renderel mint a one x.

(#40846) dinostaRR válasza Szilágyi84 (#40839) üzenetére


dinostaRR
tag

Igen van upgrade, jelenleg csak lemezeshez, de dolgoznak a hiba javításán, hogy a digi verzióhoz is jelezze a ps store. Különbség is van, DF csinált egy videót róla pl.

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#40847) Szilágyi84 válasza dinostaRR (#40846) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ja igen azt elfelejtettem írni, hogy lemezest tervezek. DF az ki vagy hogyan keressem?

(#40848) EnterR válasza Szilágyi84 (#40847) üzenetére


EnterR
veterán

Digital Foundry

PSN ID: marquuard

(#40849) VTom válasza keIdor (#40811) üzenetére


VTom
veterán

Erre is tervezték az XSS-t. Nextgen konzol FHD-ra.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#40850) #73040384 válasza Farkassacred (#40818) üzenetére


#73040384
törölt tag

Várd meg a PS5 pro-t ! Addigra lesznek rá normális játékok, nem horroráron ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.