Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) mrhitoshi válasza Madwe (#34829) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Erről a hdmi 2.0 dologról tudtok valami összefoglalót linkelni ?

PS4

(#34852) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Eddig teljesen oda vagyok, meg vissza. Örülök, hogy a PS-t választottam az Xbox helyett, mondjuk egy jobb gamer gép mellett tényleg hülyeség Xbox-ot választani. Kontroller kényelmes, eddig az Xbox ABXY-ra voltam ráállva, kezdem megtanulni, hogy melyiknek melyik a PS megfelelője. :D Először kicsit fanyalogtam a fehér géptől, de azt kell mondjam feketén nem nézne ki ilyen jól, főleg a világítás a fehér-kék-sárga kombókkal. Szerencsére csendes, van egy ici-pici kerregő hangja a ventilátornak, de mást nem lehet hallani még hosszabb játék után sem, szépen megoldották a hűtést. A menü nekem full logikus felépítésűnek tűnik, mondjuk nekem ez az első PS-em. A játékok pedig, azok a játékok... :D Nagyon komoly grafikai és játékélményi színvonalat képviselnek. A TLoU2-őn szerintem csak egy 60fps-es módot kéne engedélyezni és mehet a következő generációra is, a GoW is szép, a Days Gone-t pedig nagyon feltupírozták, tűéles, nagyon komoly. Lesz mivel túlélni a karantént. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#34853) b. válasza .LnB (#34161) üzenetére


b.
félisten

:DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34854) Wesder válasza VTom (#34850) üzenetére


Wesder
félisten

Lényegében olyan precíz a rezgés hogy több apró területen is tud rezegni, ezzel imitàlva az esőt, ha jól értem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34855) Chalez válasza Moby (#34762) üzenetére


Chalez
őstag

Nekem is van vagy 170Gb egyéb akármim, és egyre csak nő. wtf?

(#34856) Imilenni válasza Chalez (#34855) üzenetére


Imilenni
addikt

Nem másolod éppen PS4-ről a dolgokat?

Press "F" to pay respects.

(#34857) mettek válasza Wesder (#34854) üzenetére


mettek
addikt

Igen. Most nem az van hogy egyféleképpen rezeg mint eddig. Tud röviden, hosszan, kopogásszerűen, finoman és mindezt a kontroller több pontján. Illetve ezt megfejeli a beépített hangszóró hangeffektje...a különböző felületeket érintő léptek hangjaival. Egyedi élmény.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#34858) stickermajom válasza CptAdamica (#34852) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálam is van ventilátor kerregés és/vagy coil whine, örülök, hogy nem akartam médialejátszónak használni, tuti csalódott lennék.

(#34859) keIdor válasza mettek (#34857) üzenetére


keIdor
titán

Illetve az L2-R2 ellenállása, ráadásul több állásban is tudja, zseniális. Ez a controller szerintem forradalmi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34860) Elderath


Elderath
őstag

Nemrég frissült a hivatalos FAQ

Does PS5 support VRR?
PS5 hardware supports Variable Refresh Rate (VRR) through HDMI 2.1. After a future system software update, PS5 owners will be able to use the VRR feature of compatible TVs when playing games that support VRR

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#34861) mettek válasza keIdor (#34859) üzenetére


mettek
addikt

Qz xbox zokog most hogy ők ebben lemaradtak. A Sony ezzel hatalmasat lépett már csak a játékoknak kell támogatniuk mert hatalmas potenciál van benne. A Miles Morales pl nem nyűgözött le ilyen téren, ott azért nem vittek bele mindent.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#34862) Remiel válasza mettek (#34861) üzenetére


Remiel
őstag

nem hinném, hogy zokognának, majd több elite kontroller fogy, úgyis megveszik ;]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#34863) Melorin


Melorin
addikt

Nekem ez az első konzolom és így az első kontrollerem. Ami zavar benne az a két kar amivel irányítok és nézelődök a játékokban, nem tudom mi a hivatalos nevük. Nektek nem csúszik a teteje? Alig bírom rajta tartani az ujjamat sokszor. Lehet vajon rá venni valami csúszásmentesítő kupakot vagy bármit?

(#34864) VTom válasza Wesder (#34854) üzenetére


VTom
veterán

Hát, én nem tudom mit csináltak ezzel, de tényleg szuper lett.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34865) #00254208 válasza keIdor (#34859) üzenetére


#00254208
törölt tag

Gyanus, hogy ez a kovetkezo generacioban iparagi standard lesz.

(#34866) Madwe válasza mrhitoshi (#34851) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a ps4 fw patchre gondolsz: [link]

Ha a mostani 32gbps-es dologra: [link]

jön a vrr, uh én már nyugodt vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#34867) Szilágyi84 válasza Imilenni (#34843) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én igen elkezdtem a gyerekkel , de már csak nézhetem , mert a gyerekhez ragadt a joy😂 Jópofa kicsit VivaPinata beütésű . Aki nem ismeri vagy nem játszott még hasonlóval picit talán gondolkodtató , hogy mégis mi a francot kell benne csinálni, de talán ettől, hogy más , ezért köti le a játékost akinek persze bejön , hogy ilyen debil😀

(#34868) #00254208 válasza Madwe (#34866) üzenetére


#00254208
törölt tag

Ezt a VRR-s dolgot a X900H tvnel is eljatszottak, hogy a hw kepes, de meg nincs kesz..

(#34869) bako01


bako01
csendes tag

Tudnátok ajánlani valami jópofa kis ugrálós, marhulós családi jatékot, amit lehetne a fiammal is játszani?!Hátha vannak apukák a topikban..:)

(#34870) Bencus88 válasza bako01 (#34869) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szia ha jól értem coopba akartok játdzani :)

Ilyenek pl a lego játékok, vagy knack 2
Sajna az astrot nem lehet, de az is jópofa

(#34871) Madwe válasza bako01 (#34869) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sackboys big adventure [link]
overcooked 1 és 2 [link]

(#34872) Zehman


Zehman
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy csak „beálmodtam” de mintha olvastam volna valahol arról, hogy kikapcsolható a játékok introja, esetleg tudja valaki, hogyan lehet?

(#34873) ImACeltic


ImACeltic
őstag

PS5-ös játék patch note-ját hol találom?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#34874) Chalez válasza Imilenni (#34856) üzenetére


Chalez
őstag

Nem, a PS4-et már rég eladtam.

Másnál a tárolásnál mennyit mutat az "egyéb" számláló? Nálam most 170GB :F

(#34875) Kendek válasza ImACeltic (#34873) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Options gomb a játékok ikonján, és ott eléred.

<-ƘƘ->

(#34876) ImACeltic válasza Kendek (#34875) üzenetére


ImACeltic
őstag

PS5-ös játékoknál nincs ott.

Chalez

Kikapcsoltad az automatikus videó felvételt a trófeák megszerzésekor?

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#34877) Kendek válasza ImACeltic (#34876) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amelyik játéknál nincs ott, annál nem lehet megnézni. A rendszerben máshol nem mutatja.

<-ƘƘ->

(#34878) Wolfy33 válasza bako01 (#34869) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Overcooked 1-2 poén.

(#34879) ImACeltic válasza Kendek (#34877) üzenetére


ImACeltic
őstag

Érdekesss.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#34880) Neoteric válasza bako01 (#34869) üzenetére


Neoteric
addikt

Rayman Legends, Spyro, Crash Bandicoot insane trilogy, Sonic, LEGO játékok, Overcooked 1-2, Plants vs Zombies, Knack 1-2

PSN: ne0teric_sAN

(#34881) Forrest Gump válasza felixo (#34767) üzenetére


Forrest Gump
tag

Van
Hétfő-kedd, mire az üzletekbe kerül. Röhej, hogy a futáros kiszállítás gyorsabb, mint a bolti átvétel.

(#34882) Madwe válasza Forrest Gump (#34881) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kivéve ha felixo a neved, mert akkor a futáros kiszállítás sincs elkapkodva ;] :(

(#34883) Neoteric


Neoteric
addikt

PSN: ne0teric_sAN

(#34884) Moby válasza Wesder (#34854) üzenetére


Moby
addikt

Nem, nem tud több területen rezegni. Ugyanúgy két rezgő van benne, mint a hagyományos kontrollerben. Viszont azok nem röpsúlyos rotorok, amik egyféle amplitúdóval, egy szűk frekvenciatartományban képesek viszonylag lassan működni (idő, amíg a rotor felpörög), mint a hagyományos kontrollerekben, hanem lényegében olyan hangszórók, amik tömeget mozgatnak, és nem membránt(ill a membrán által levegőt). Nagyon széles frekvenciatartományban, finoman változtatható amplitúdóval. Egyébként egy japán hangszórógyártó cég terméke. A windowsra kötve hangeszközként látszik, és meg is lehet hajtani hangszóróként.

[ Szerkesztve ]

(#34885) Forrest Gump válasza Madwe (#34882) üzenetére


Forrest Gump
tag

:)
Hozzáteszem, én örülök, hogy egyáltalán jutott, már ha jutott biztosan.
Majd ha hozom el boltból, az a biztos.
Így legfeljebb nem Day1, hanem Day5-6 :)

(#34886) echterion válasza Forrest Gump (#34881) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, eléggé vicces. Vagy nem. Én is bolti átvételt kértem, mondom nem csak olcsóbb, de hamarabb is ér oda, meg akkor megyek, mikor jó nekem. Hát ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna.

**********

(#34887) felixo válasza Forrest Gump (#34881) üzenetére


felixo
őstag

Hát nem gyorsabb ... mivel még én sem kaptam meg. :O

Redmi Note 9

(#34888) sp8787


sp8787
addikt

LOL

(#34889) d@vee


d@vee
őstag

Nem tudjátok, az RdR2-nél vagy másik PS4 címnél engedélyezni kell valamit, hogy kihasználja a plusz erőt? Bármiféle 4K beállítás, stb?
Felmásolta mind a két lemezt, lejött egy tizen pár gigás patch és megy is frankón, de messze nem 4K. Az Astro Botnál nem volt ilyen gond.

Ja

(#34890) Chalez válasza ImACeltic (#34876) üzenetére


Chalez
őstag

Szerinted megszereztem 172GB-nyi trófeát? :DDD :DDD Amúgy az elején nem kapcsoltam ki, de már igen. Lehet nyomok egy gyári visszaállítást, végül is szinte nem vesztek semmit, csk kis időt :F

Amúgy ha valaki nyomja a Fortnite-ot (ok tudom, itt sokan fikázzák, mertfosbattlerojál stb)
Beszarás, ahogy kinéz PS5-ön. A gyerek jött az ONE mögül, csak nyomta a "lol"-t :DDD

#34889d@vee szerintem ami dedikáltan kapott PS5 frissítést, az ki is használja, az Astro Bot az már direkt ide készült. Aztán a franc tudja... Max még amik nincsenek lockolva 30 fps-en, azok lehet megfutják a 60-at.

[ Szerkesztve ]

(#34891) ImACeltic válasza d@vee (#34889) üzenetére


ImACeltic
őstag

Amelyik játék nem kap külön PS5 patchet, az ugyanúgy megy, mint PS4 Pro-n - vagy PS4-en, ha Pro patch sem volt -, kivéve ha dinamikus a felbontás és/vagy az FPS mert azt nyilván megdobja a PS5.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#34892) Pálinka válasza Chalez (#34855) üzenetére


Pálinka
csendes tag

Trofeáknál kapcsold ki a video rögzitést.
Video felvételt pedig állítsd full hd ra. Folyamatosan felveszi a játékot. Nem lehet kikapcsolni?

(#34893) Chalez válasza Pálinka (#34892) üzenetére


Chalez
őstag

Azt kikapcsoltam persze... Amúgy az a 172GB egyelőre nem változik, pedig játszunk. Megnézem, hogy hova menti, vagy valami... Csak jussak a géphez, mert a gyerek ott púposkodik Fortnite előtt :DDD

(#34894) megyer11 válasza Melorin (#34863) üzenetére


megyer11
tag

Az előző kontrollerre való (Dualshock) kupakot rátettem az új kontrollerre, mert a mérete ugyanaz. Anno Ebay-en vettem, Thumb stick grip cap néven rá tudsz keresni. Rengeteg féle van. Ha neked nagyon csúszik a teteje, akkor érdemes recézett felületűt választani. Amúgy idővel érdemes az egész kontrollerre valamiféle védőtokot venni ami a kéz izzadását felfogja, elvezeti.

(#34895) PiszokAlfréd válasza mettek (#34857) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Az a baj, hogy általában fejhallgatóval játszom. Nem hinném hogy úgy hallatszik valami belőle.

(#34896) RangerFox válasza megyer11 (#34894) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én bottal nem nyúlnék ilyen szilikon tokokhoz, de még a thumb stickeknek se látom sok értelmét, hacsak nem jobbfajta KontrolFreek-ekről van szó (de még azokat se használnám).

(#34897) mettek válasza PiszokAlfréd (#34895) üzenetére


mettek
addikt

Akkor a fejhallgatóra keveri ezeket a hangokat. De jobb az élmény ha a kontrollerből jön sztem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#34898) CptAdamica válasza stickermajom (#34858) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem nálam csak ventilátor kerregés, szerintem nagy eséllyel nálad is. Volt már ilyen házhűtő ventilátorom, egyszer gariztattam, kb volt 1 hónap, amire kicserélték, annyira pedig nem zavaró. :)

Megyen!

(#34899) Pálinka válasza RangerFox (#34896) üzenetére


Pálinka
csendes tag

Pedig nagyon jó. Precizebben lehet használni a joyokat.

(#34900) Frod válasza RangerFox (#34896) üzenetére


Frod
addikt

Én ugyanígy nem értem miként tudja valaki ilyen grip nélkül használni a sima analóg gombát.
A Dualshock-on szerintem borzasztó a kialakítása.
(Mondjuk sok év x360 után váltottam, lehet azért volt ennyire feltűnő)
KontrolFreak-esre nem költenék, de már a sima 1$-os, Ali-s is fényévekkel jobb számomra, anélkül nem használom szívesen.

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.