Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146801) TrishtanAG válasza 30z.Samu (#146800) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Amelyik játék nagyobb fps patchet kapott (mint a GoW és pl. a Horizon Zero Dawn), azoknál teljesen ingyenes. Amelyikből Ps5-ös változatra van frissítés, annál a játéka válogatja. A Sony exkluzívoknál azt hiszem a Fobidden West volt az utolsó free frissítéses.

Legalább a konzol kábellel kapja a netet Remote Playhez, ha lehetséges, de egy jobb Wifi 6-os routernél se nagyon lesznek gondok. Ha a gyári applikáció nem jön be valamiért, ott a PsPlay és a Chiaki.

www.adventuregames.hu

(#146802) Kendek válasza 30z.Samu (#146800) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Days Gone és a God of War csak sima PS5 patch-et kaptak. Ez jellegéből adódóan ingyenes és automatikusan települ, viszont általában csak annyit jelent, hogy 30 helyett 60 fps lesz a játék, illetve annak quality módja.
Aztán vannak olyanok is, amik kaptak natív PS5-ös változatot. Ez lehet ingyenes vagy fizetős upgrade, illetve teljes áras is. Játéka válogatja.

A Remote Play pont ugyanúgy fog menni, mint PS4 esetén. Vagyis lehetnek késleltetésbeli gondok, de belső hálózaton még jó lehet. Nyugodtan próbáld ki, hogy nálad hogy szuperál, a PS5-től sem kell többet várni.

<-ƘƘ->

(#146803) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen válaszaitokat. :R Sajnos nem tudom kipróbálni, mivel a PS4 már régóta nincs meg, max akkor fogom tudni, ha már meglesz a PS5. Ha esetleg nem úgy működik, ahogy kellene, igazából az sem para, legfeljebb kiböjtölöm azt az időt, amíg az Asszony dolgozik/tanul. Vagy kizavarom a szobából... ;] Érdemes valamire figyelni vásárláskor vagy nincsenek kirívó dolgok a gépnél a méretén kívül? :D

Sic Parvis Magna

(#146804) Kendek válasza 30z.Samu (#146803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs mire figyelni. Jelenleg azt tudod eldönteni, hogy lemezes legyen, vagy sem.

<-ƘƘ->

(#146805) oliwire válasza 30z.Samu (#146800) üzenetére


oliwire
őstag

a Days Gone és a 2018-as God of War pont nem kapott PS5 verziót, csak a PS4 verzióban tudsz vele majd játszani. Egyébként játékfüggő, hogy ingyenes-e a PS5 verzió, ha megvan a PS4-es alapjáték.

mások részletesebben is megválaszolták :DDD

[ Szerkesztve ]

(#146806) 30z.Samu válasza Kendek (#146804) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen. :R

Fun fact: Eszembe jutott hogy van 1-2 játék, amit nem adtam el amikor eladtam a PS4-et. Megnéztem a lemezeket, ott van köztük a Days Gone, ez egy jel.. :D Egyébként megvan a God of War is, de attól tudtam, hogy megvan, illetve megvan a HZD is, azt sem adtam tovább. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#146807) proly01


proly01
őstag

Légy szíves valaki segítsen tényleg!

LG C2 tv van ehhez 2.1 es HDMI vel van hozzákötve a PS5.Van egy LG SN7Y soundbarom szintén HDMI vel hozzákötve a tvhez és beállítva eARCon a hang minden kimenetre.
Viszont ez a soundbar NEM tud eARC-ot ,de dolby atmost azt tud.
Hogyan tudnám müködésre bírni hogy dolby atmos legyen a hang PS5 el?
Megéri e egyáltalán?
:R

....Pr:)ly....

(#146808) tboy93 válasza 30z.Samu (#146806) üzenetére


tboy93
nagyúr

Days Gone de jo is volt :) Sok emberrel ellentétben nekem nagyon tetszett, sirok is egy folytatás utan (amit sose fog kapni).

(#146809) 30z.Samu válasza tboy93 (#146808) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elkezdtem Steam Deck-en, de nem jutottam el olyan sokáig. Szóval most az a hadi terv, hogy a Steam Deck-et beolvasztom és veszek egy PS5-öt. Ameddig eljutottam, azt letolom gyorsba és azért a magasabb felbontás meg a fix 60 fps kárpótolni fog az "újrajátszásért". :D Na meg végig fogom tudni tolni a Last of Us Part 2-t, az anno PS4-en lemaradt.

Sic Parvis Magna

(#146810) tothjozsi96 válasza tboy93 (#146808) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1

(#146811) tboy93 válasza 30z.Samu (#146809) üzenetére


tboy93
nagyúr

Part II talán a legjobb ps4 játék amivel játszottam. Az is megosztó, sokan szidták, szerintem embertelen jó. Engem totál megvett a sztori, az animáció, a vilagepites. ND a best :) Alig varom a Part III-at.

[ Szerkesztve ]

(#146812) 30z.Samu válasza tboy93 (#146811) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elkezdtem anno Slim-en, tetszett is. Csak jött a generáció váltás és először az Xbox-ot vettem meg, az volt a terv hogy majd befejezem PS5-ön reménykedve hogy kap egy 4k patch-et. Végül is megkésve, de bekövetkezik ez. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#146813) tboy93 válasza 30z.Samu (#146812) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valami patchet kapott, 60 fps megvan. PS5-on nyomtam, szerintem gyönyörű igy nativ ps5 verza nélkül is.

(#146814) tboy93 válasza 30z.Samu (#146809) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amugy a deck-tol miert valsz meg? Folos a switch melle?

[ Szerkesztve ]

(#146815) 30z.Samu válasza tboy93 (#146813) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, tudom, be is szerzem majd. :D Meg természetesen a Ragnarök-öt is, az PS híján kimaradt.

#146814) tboy93: Amit ki szerettem volna rajta próbálni, azt már kipróbáltam és egy év használat után is azt mondom hogy ez egy nagyon komoly kis gép. De egyrészt a mobilitását nem igen használom ki, másrészt, jelenleg arra használom hogy PS címek PC portjait játszom rajta. Már ami megjelent és amit megvettem persze. Szóval arra jutottam, hogy akkor lehet érdemes lenne most eladni és helyette venni egy PS5-öt. Nem kéne várni a PC portra és jobb minőségben is tolhatom a játékokat, mint Steam Deck-en.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#146816) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egyébként most nézem a PS Plus árát...hát hinnye, még az olcsóbb verzió is jó drága lett bakker. :Y Pedig Plus-ban is vannak olyan játékok, amiket bezsákoltam és végig akartam tolni. :D

Sic Parvis Magna

(#146817) Willhunting válasza 30z.Samu (#146816) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Új belépőknek szoktak dobni 50% kedvezményt az éves Essentail csomagra. Úgy még tűrhető áron kitudod játszani azokat a bent ragadt címeket.

(#146818) F-ECT$ válasza 30z.Samu (#146816) üzenetére


F-ECT$
titán

Nagyon kérdőjeles lett, hogy megéri-e venni Plust, főleg a nagyobb csomagokat. Aki pl többé-kevésbé tud játszani a megjelenő játékokkal, annak nem jó, aki viszonylag keveset tud játszani (évi 5-10 játék), annak szintén nem, aki elvan a lemezekkel, annak sem. Szóval marad egy viszonylag szűk réteg, akinek megérheti, de érdemes utána számolni, hogy mivel jár jobban az ember.

Dive ever, work never.

(#146819) Rony949


Rony949
őstag

Ez a PS Plus árnövekedés is egy olyan dolog, ami csak minálunk fáj ennyire, hála a k*rva magas inflációnak.

Egy osztrák gyerek max morog az árnövekedésen 1 hétig, de aztán röhögve kifizeti, mert rohadtul megengedheti magának.

Sok magyar meg örül, ha egyáltalán egálba kijön a hónap végére (lakás, kaja és egyéb kiadások).

(#146820) Mr X válasza F-ECT$ (#146818) üzenetére


Mr X
veterán

Igazából az Extra ára most pariban van a GPU-val, szóval semmi vészes. Egész jó játékok is vannak benne, ha valaki nem tolta végig a PS4 érát, annak megérheti. Már csak az lenne jobb (de nem lesz), ha a belsős címek day1 belekerülnének.

(#146821) ProEvoFan válasza Rony949 (#146819) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kb ennyi a történet.

(#146822) Kendek válasza Rony949 (#146819) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Senki sem örül neki, de azért az túlzás, hogy egy dolgozó ember ne tudná megengedni magának. Azt el kell fogadni, hogy ez egy viszonylag drága hobbi, viszont ehhez képest az a havi 4-5.000 forint még kifizethető kategória. Már akinek szüksége van rá, nekem jobban fáj, hogy ilyen drágák a játékok. Ahhoz képest az előfizetési díj nem olyan vészes.

<-ƘƘ->

(#146823) Wlac válasza 30z.Samu (#146800) üzenetére


Wlac
Ármester

Játéka válogatja, de pont a Days Gone és a God of War kapott ingyenes frissítést, tudsz velük minden probléma nélkül játszani.
Hálózaton belül nem próbáltam a remote playt, de gond nélkül tudok úgy játszani a laptopon, hogy nem vagyok otthon, ellenben a PS5 csak wifin lóg, szóval net függvényében nálad is működnie kellene mindenféle fennakadás nélkül.

szerk: valamiért azt hittem, hogy nem kaptál még választ, de az üzenet elküldése után láttam, hogy ez már egy lefutott beszélgetés. :D

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#146824) nincsnév007 válasza Rony949 (#146819) üzenetére


nincsnév007
őstag

nem a legjobb topik, de azért egy német is tud ám morogni ha valami emelkedik akár 1-2 centel is. persze kifizetik ők is de nekik se tetszik. és persze "könnyebben". Sehol nincs kolbászol a kerítés.

[ Szerkesztve ]

(#146825) 30z.Samu válasza F-ECT$ (#146818) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát jelen állás szerint szerintem én nem fogok előfizetni, de aztán majd a későbbiekben meglátom.

Sic Parvis Magna

(#146826) heihachi válasza Wesder (#146767) üzenetére


heihachi
addikt

Az en egyemet levonhatjak, borzalmas az a jatek.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#146827) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Megrendeltem a PS-t. :D

Sic Parvis Magna

(#146828) vg válasza Rony949 (#146819) üzenetére


vg
addikt

Itt a ph-n nem jellemző ez. Én úgy látom, hogy az embereknek van pénzük, nem gond a premium előfizetés sem, senkinek sem lehet gond a havi 6000 forint.

(#146829) markknight


markknight
veterán

Maradt még kemény 4 darab trófeám a Mortal Kombat 1 platinához, de ebből egy olyan szinten hosszú (5 kameo mastery..), hogy október vége előtt nem is hiszem, hogy megszerzem, + 1 trófeáról meg senki nem tudja, hogy mit kell csinálni, lehet majd a keddi launchon kiderül.

Egyébként az invasion végén sikerült kettő érdekes dologba is beleszaladni az egyik, hogy ha túl sok modifier akkor bizony a hang elmászik. Az utolsó bossnál konkrétan csak a zene szólt, semmi más nem adott hangot. És hát ezen a ponton ilyen 10 fps-re lement a játék, nem volt kellemes az utolsó 1 perc :D

Amúgy jó kis gém, a 11-nél nagyobb volt a hype, de ez most jobban tetszik a roster miatt, ám a 9-nél szerintem nem jobb. Mindegy is, nálam ez eddig 10/9. Imádom.

[ Szerkesztve ]

(#146830) d@vee válasza markknight (#146829) üzenetére


d@vee
őstag

Áhh, büdös életbe nem platináztam semmit. Az a baj ha egyet megcsinálnék, zavarna ha a többi nem az.
Inkább játszom új játékkal ahelyett, hogy azzal töltöm az időmet :DDD

Ja

(#146831) polonic válasza vg (#146828) üzenetére


polonic
félisten

Nem abból a szűk rétegből kell kiindulni, aki játszik és esetleg a ph-ra ír.
A nagy magyar valóság az, hogy csúszik le az ország. Menj el és nézz szét a falvakban.

(#146832) markknight válasza d@vee (#146830) üzenetére


markknight
veterán

Én is csak Mortal Kombatnál, meg ahol adja magát pl Telltale Batman. Egyébként engem se érdekel nagyon. Meg hát egy verekedős játék itt nem ér véget.

(#146833) 30z.Samu válasza polonic (#146831) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, havernak van ugyan PS-e és hébe-hóba veszi is a játékokat. De Ő is kétszer meggondolja a gyerek mellett hogy megvegye-e a PS Plus-t vagy ne. Persze szokták erre mondani hogy akinek van pénze majomra, legyen banánra is, de attól még tény, hogy a PS Plus jelen állás szerint nem annyira megérős szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#146834) F-ECT$ válasza d@vee (#146830) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak nehogy belefuss egy olyan játékba ahol az első végigjátszás egyből platinát is ad :DDD

Dive ever, work never.

(#146835) tl-x válasza 30z.Samu (#146833) üzenetére


tl-x
őstag

Én is most vettem pár hete PS5-t és csak azért fizettem elő egy hónapra, hogy pár játékot ki tudjak próbálni így vettem meg aztán a Controlt és bár nagyon tetszik de nekem nehéz a Returnal, így azzal spóroltam.

(#146836) Bogyi007 válasza 30z.Samu (#146833) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én azt csináltam/csinálnám hogy megveszem először a PS Plus Essential előfizetést és használom azt, majd később - kb 6-9 hónap elteltével amikor épp akció is van, upgradeolok a PS Plus Extrára a fennmaradó előfizetés idejére.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#146837) 30z.Samu válasza Bogyi007 (#146836) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nek rossz ötlet, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#146838) Bogyi007 válasza 30z.Samu (#146837) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szívesen. Mondjuk én most pont ezen upgrade miatt buktam az olcsóbb hosszabbítás lehetőségét az Essentialra mivel November 3.-ig Extra előfizetést használok/használunk cimbivel.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#146839) FollowTheORI válasza tboy93 (#146808) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem is nagyob bejött, csak szerintem fárasztóan túlhúzták a sztorit... az utolsó harmad nem kellett volna, mert addigra "elfárad" az ember. :D

Mondjuk én amúgyis ilyen zombis túlélős stílus imádó vagyok, szóval jah, jöhetne a következő. :K

De szerintem lesz még hasonló játék tuti, csak nem ez lesz a címe. :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#146840) Kendek válasza FollowTheORI (#146839) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A sztori nagyjából a második felétől indul be, szóval elég lett volna, ha az egész játék nagyjából hat óra? Végül is ma már itt tartunk, csak nem a nyílt világú címekkel.

<-ƘƘ->

(#146841) FollowTheORI válasza Kendek (#146840) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem, jóval több óra az, ha többnyire megcsinálsz mindent szépen, nálam nem az számít csak, hogy a fő vonalon milyen gyorsan lehet áttekerni. :D
Mondjuk nekem nincs bajom azzal, hogy az eleje "szűkebb" volt, amolyan bevezető a világba, dolgokba, és utána amikor feltárulnak a régiók, akkor "indul be" igazán, de így nézve is áll az alábbi:
Amire gondolok az az utolsó régió / "erődhegy" - most hirtelen nem vágom mi a neve - rész elérhetővé válik... na szerintem az már nem kellett volna... lehet csak az utolsó negyede, nem harmada. De ott érzésre is megbicsaklik a sztori amúgy.
Persze, ha onnan nézem, hogy "sose legyen vége", akkor nyilván nem baj.

Mondjuk akkor lehetne olyan homokozó is, mint Starfield, aztán never ending game. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#146842) Kendek válasza FollowTheORI (#146841) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem a legvége az tetszett, csak kár, hogy nem lesz folytatás. :D

<-ƘƘ->

(#146843) syler123 válasza Kendek (#146842) üzenetére


syler123
veterán

Úgy volt jó ahogy volt, ettől sokkal elnyújtottabb OW játékok vannak. Van egy olyan érzésem, hogy lesz annak később folytatása, ha kifutott ez a remake-eléses korszak.
Imádnám, ha megvenné a stúdiót az MS és XBOX-ra jönne a 2. rész :D Komolyan megérdemelné a Sony. Nyilván nem fog megtörténni, de jó belegondolni.

(#146844) Wesder válasza syler123 (#146843) üzenetére


Wesder
félisten

Egymástól nem vesznek stúdiót.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146845) FollowTheORI válasza Kendek (#146842) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De akkor neked az OP akció hent tetszett, nem? :D
Amikor már erős vagy, nem fosol, hanem mindenkit és mindent legyaksz. :P
Szóval egy jó zombis akciójáték kéne... nem túlélő horror. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#146846) Kendek válasza FollowTheORI (#146845) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jobb szeretem az akciót, hogy halomra öldösöm őket, igen. De én a TLoU-ban sem lopakodok annyit, hanem inkább lecsapok. :D
Ha jó zombis játék kell, akkor nincs is jobb a ZOMBI-nál! Ez igazi minőségi cucc! :DDD

<-ƘƘ->

(#146847) Bad Pritt válasza Kendek (#146846) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez amúgy tényleg jó? Emlékszem még, hogy ZombiU néven Wii U cím volt, de előbb eladtam a konzolt, minthogy kipróbálhassam. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#146848) Kendek válasza Bad Pritt (#146847) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annak idején egyszer megpróbáltam, de elég hamar félretettem. Szerintem ez kb. a legalja lehet ezeknek a zombis játékoknak.

<-ƘƘ->

(#146849) Beegabor81


Beegabor81
junior tag

Kiröhöghettek, de a Zombi egy nagyon jó kis cucc.

(#146850) Lackooo84 válasza Rony949 (#146819) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

AHa persze... gondolom nem olvastad ps blogon a kommenteket... :U :))

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.