Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144051) Rigormortiis válasza Farkassacred (#144050) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A történet szerintem egyéni preferencia, nekem nagyon adta pl az origins és az Odyssey is de sajnos ez már szörnyen túl volt húzva, ezért a Valhallába már bele sem kezdtem inkább. De itt van a FC6, teljesen okés szerintem, nemrég értünk a végére unokaöcsémmel, hozzá, amit kell, noha teljes árat nem adnék érte. Számomra ugyanez a Csucsi is. El lehet vele lenni, de mondjuk ilyen év játéka címektől olyan messze volt, mint Makó Jeruzsálemtől.

Ha valaki igazán kiemelkedőt, újítót és lélegzetelállítót akár ebben a stílusban, azt egy másik konzolon találja meg, de mint tudjuk, az N betűs szót nem lehet kimondani ;] Nem véletlenül onnan ihletődött az Elden Ring is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#144052) Farkassacred válasza Rigormortiis (#144051) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nem kell ehhez szerintem profi kritikusnak lenni, hogy az ember észrevegye a különbséget a két játék cinematik részek rendezésében. Az egyik közelében sincs egy jó mozis élményhez, míg a másik meg remekel ebben. Egykaptafa open world játékoknál ez meg csak + pont lehet. :K
Idén az első és egyben egyetlen játékvásárom a Totk volt, úgy hogy tudom miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#144053) LÁZ válasza robi19940121 (#144049) üzenetére


LÁZ
addikt

kiváncsiságból megnéztem nálam telóról, wifiről, minden ok volt, az app párosítani akarta a kontrollert, és a kapcsolatot is megtalálta a ps5el (az más kérdés, hogy olyan trágya mód szaggatott a diablo4, hogy öröm volt nézni :DDD, ez a pcs remoteal kicsit jobban megy), majd hnap megnéztem mobilneten is, de pl redditen egy [régebbi postnál] a port forwardot írják megoldásnak. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#144054) Kendek válasza robi19940121 (#144049) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a hibaüzenet azt jelenti, hogy nem elérhető a telefon számára a konzol. Mivel belső hálózaton vagy, ezért valószínűleg a router egy beállítási opciója akadályozza meg, hogy lássák egymást az eszközök.
Pl. ASUS routeren ezt a Vezeték nélküli > Professzionális > Hozzáférési pont elszigetelt beállítása (Wireless > Professional > Set AP Isolated) engedélyezése okozhatja.

Ha mobilhálózaton keresztül sem megy, akkor ott követelmény az IPv4, ami nem lehet szolgáltatói szinten NAT-olt, vagyis a router által kiírt IPv4-es WAN címnek egyeznie kell azzal, amit ezen az oldalon visszajelez. A router oldalán pedig át kell irányítani a portokat, amit a legegyszerűbben a UPnP engedélyezésével lehet megtenni (ASUS esetén WAN > Internetkapcsolat > UPnP engedélyezése).

<-ƘƘ->

(#144055) WhiteWalker válasza Rigormortiis (#144051) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az AC Origins nagyon nagy volt , az egyik legjobb része a sorozatnak. Imádtam.
A varázslatos Egyiptom nagyon adta.
A többi rész a körítés miatt nem vonz annyira.

(#144056) Jim74 válasza WhiteWalker (#144055) üzenetére


Jim74
nagyúr

+1

(#144057) b.


b.
félisten

Pletyi :

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#144058) ƵøŁĭ válasza b. (#144057) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tárhelyből miért nem 2 TB? Vajon lesz vagy 300E FT?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#144059) LÁZ válasza ƵøŁĭ (#144058) üzenetére


LÁZ
addikt

dupla?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#144060) undercover válasza b. (#144057) üzenetére


undercover
senior tag

Nem lenne erőben túl nagy különbség a két konzol között? 10 helyett a 23 Tflops nekem elég nagy ugrásnak tűnik. Szinte már PS6-nak is lehetne hívni.

Szóval nem tudom igy kicsit kacsának tűnik.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144061) b. válasza undercover (#144060) üzenetére


b.
félisten

Persze, amíg nincs konkrét bejelentés minden infót kacsaként érdemes kezelni.
Csak érdekességként dobtam be, mert aki megszellőztette, Zuby, elég megbízható leaker amúgy.
A PSVR2 mellé legalább ez a hardver szükséges szerintem, ha ki akarják használni, nincs összehangban a PS5 tudásával.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#144062) markknight


markknight
veterán

A Plex appot hogyan lehet 4K-ra kapcsolni? Mert ilyen módon ennek kb semmi értelme nincs.

(#144063) elder troll válasza ƵøŁĭ (#144058) üzenetére


elder troll
senior tag

Duplázták az előzőt, ahogy a vga felépítését is.
Amúgy szemre jól néz ki, a mostani gen pont a vga-val lett "elszabva", azért nem lehet hűteni az kevésbé ideális design-on kívül. Kicsi a lapka méret, vagyis a hűtendő felület, ráadásul nem ideális tartományban járatják az órajelét, és így a feszültséget is emelni kellett.
Leegyszerűsítve: a konkurenciához képest 40%-kal kevesebb "számolóegység"-et órajellel próbálták ellensúlyozni, csak a magas fesz miatt nem tudják hűteni. Nem véletlenül jön ki a 4. revízió, ennyire még egy szériát sem sikerült el....khmm... Vagyis nem emlékszem olyan sony konzolra, amiből 3 év alatt dobtak ki 4 variánst. Alapvetően a fillérszexualizálás áldozata lett a dolog, mert így ebben a formában (gyengébb vga szénné húzva) olcsóbb volt a chip darabára, de a sokadik áttervezéssel szerintem ellentétes volt a "hozam".
Ebből tanulva a pro már átgondoltabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#144064) lo_jo válasza undercover (#144060) üzenetére


lo_jo
senior tag

A 4 és a 4 pro között nyers erőben 1,8 vs 4,2 TFLOPS a GPU. Más kérdés, hogy az akkor egy középkategóriás PC VGA nyers ereje volt (GTX 1060), most meg RX 6600-ról ugrana ezzel egy még be sem jelentett RX 7800 vagy 7800 XT szintjére (a 7600 32 CU, a 7900 XT 84 CU)

(#144065) syler123 válasza b. (#144057) üzenetére


syler123
veterán

Ezzel ki lennék békülve, bár ennek a pletykának lehet nulla a valóságalapja. Árra kíváncsi leszek, egy 300eFt környéke lenne reális, mégiscsak egy konzolról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#144066) Yodafon válasza b. (#144057) üzenetére


Yodafon
senior tag

350 watt a sima PS5? Mar most kamu akkor ez. 200 w korul volt mindig is afaik.

I'm gangsta!

(#144067) b. válasza Yodafon (#144066) üzenetére


b.
félisten

A hivatalos specifikáció szerint 350 W amit felvehet maximum a lemezes verzió, nem a valós energiafogyasztást mutatja. A táp ehhez van méretezve ,400 as táp van benne 370 W DC out maximummal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#144068) Wesder válasza Yodafon (#144066) üzenetére


Wesder
félisten

350 volt eddig is, de 300 biztos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#144069) Farkassacred válasza undercover (#144060) üzenetére


Farkassacred
őstag

Szerintem is kacsa ez, minimum 350 ezer-től indulna..

(#144070) hombre[EU] válasza elder troll (#144063) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Vagyis nem emlékszem olyan sony konzolra, amiből 3 év alatt dobtak ki 4 variánst

te nem :D szerintem meg az összesbōl.

Life, Uh, Finds A Way

(#144071) Kendek válasza elder troll (#144063) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ugyanazt az ütemtervet követik, mint a PS4 esetén, sőt, le lesznek maradva, mert a Pro nem jön idén. 10xx, 11xx, 12xx, és a harmadik évben jött a 20xx meg a 70xx. Na most itt a PS5 esetén a 13xx várható a Slim helyett, jövőre meg a Pro. Vagyis PS4-ből többféle variánst adtak ki ennyi idő alatt.

<-ƘƘ->

(#144072) hombre[EU] válasza Yodafon (#144066) üzenetére


hombre[EU]
veterán

350-es a tápja, 200-at fogyaszt. azt a képet a kisujjából copta valami influjenszer :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#144073) Kendek válasza hombre[EU] (#144072) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ahogy oda is van írva a kép aljára, ez az egész csak találgatás, vagyis nincs benne semmi konkrét.

<-ƘƘ->

(#144074) elder troll válasza Kendek (#144071) üzenetére


elder troll
senior tag

és #144070 hombre[EU]:
Akkor műveletlen vagyok a témában, mert idáig annyit szűrtem le, hogy a tervezett élettartam (7-8 év) alatt adtak ki 3 verziót: fat, slim és "superslim" vagy "pro".
Ráguglizva még a pro-ból is 3 verzió volt, ahol az utolsóban csak ventit cseréltek, így halkabb lett magasabb hőfok mellett.
Szóval ha a venticsere is külön verziónak számít, akkor jogos a felvetés.
PS5 esetén a revíziók között nem venticsere szintű változások voltak belül, vagyis nem kapott külön számot az eltérő ventis első széria, ahol lutri volt, hogy melyik ventivel kaptad a gépet.
Mindenesetre nálam a 3 év alatt 4 revízió nem azt jelenti, hogy elsőre sikerült eltalálni.

[ Szerkesztve ]

(#144075) Kendek válasza elder troll (#144074) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS4 Pro esetén sem venticsere volt a revíziók közötti különbség. Konkrétan nem kompatibilisek egymással az alkatrészek.

<-ƘƘ->

(#144076) syler123 válasza elder troll (#144074) üzenetére


syler123
veterán

Nem nagyon vagy tisztában azzal, miért is készülnek revíziók :D

Nem azért, mert az első széria rossz lenne, sőt... Költségoptimalizálás megy ezerrel, lásd a hűtőborda méretét. Ezzel nem állítom, hogy az újabb rosszabb lenne, csak átvariálták és így sokat lehet fogni a költségeken.

A képen a baloldali az első gen, nagyobb és még látott rezet, a jobb oldali az újabb verzió.

[ Szerkesztve ]

(#144077) proly01


proly01
őstag

Fort Solis jön fizikai lemezes formában is vagy csak digitálisan? :R

....Pr:)ly....

(#144078) mike1334 válasza Rigormortiis (#144032) üzenetére


mike1334
veterán

Hát, hogy szamuráj :)
Minden játék jobb, ha: ninják, szamurájok, kalózok, cowboyok vannak benne..illetve még ide lehet sorolni a cyberpunk és steampunk settinget :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#144079) elder troll válasza Kendek (#144075) üzenetére


elder troll
senior tag

Innen szedtem a venticserés infót, a középsőre konkrétan ezt írja:
“CUH-71xx” (2017-2018): A sort of “in-between” revision for the PS4 Pro, coming with somewhat quieter fans and somewhat raised temperatures. Otherwise, these are very typical PS4 Pro systems.
De az mindenképpen tény, hogy nem vagyok képben a korábbi gépek különböző számozásával, mert általában csak fat-slim-superslim/pro verziókba futottam bele, illetve a radíros "halkítást" olvastam sokszor a leszálló helikopter hangján kívül.

#144076 syler123
Külön említettem a fillérszexualizálást mint okot, bár ott csak az alapkoncepcióval kapcsolatban említettem meg, de értelemszerűen máshol is szempont. Amúgy láttam a videókat és képeket a különböző fajtákról. Ettől függetlenül még mindig azt gondolom, hogy ha valamit normálisan megcsinálnak, akkor nem kell áttervezni 3 év alatt 3x. De nyilván én vagyok a helikopter, és el is fogadom :R

[ Szerkesztve ]

(#144080) Kendek válasza elder troll (#144079) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem a ventilátor változott, hanem áttervezték a konzol belsejét, hogy optimálisabban áramoljon a beszívott levegő.

Az teljesen megszokott, szóval tulajdonképpen már normális is, hogy folyamatosan optimalizálnak a hardveren és a gyártáson. Tényleg vannak kezdeti problémák, de ezek ugyanúgy voltak a PS3 és a PS4 esetén is, sőt, súlyosabb volt a helyet.

<-ƘƘ->

(#144081) hombre[EU] válasza elder troll (#144074) üzenetére


hombre[EU]
veterán

gyàrtásoptimalizálás, költségcsökkentés...blablabla
ezért tudják nyereséggel árulni míg a series x 3év után még mindig veszteséges (ezért nem gyártják nagy mennyiségben).

Life, Uh, Finds A Way

(#144082) elder troll válasza Kendek (#144080) üzenetére


elder troll
senior tag

Nekem úgy jött le a dolog, hogy a technikailag legel..khmm..abb széria lett a legsikeresebb, ahogy történt a másik oldalon a 360 RROD párossal. De akkor ennek voltak előzményei, sőt már-már tradíciónak mondható.
Elfogult és kütyükért rajongó szemüveggel így látom.
N oldalon is sokáig csak azt láttam, hogy egy 10 éves telefon/tablet belsővel megáldott akármi rekordokat dönt, és kellett hozzá 3 gép (v1, v2, oled), hogy ezt átértékeljem. Nyilván még mindig egy megjelenéskor is elavult hardvert látok, de megvan ennek is a helye a palettán.

#144081 hombre[EU]
Már többször volt említve a fillérszexelés, értem, én is hivatkoztam rá.
Azt olvastam régebben, hogy mínuszos a hardver eladás. De szerintem egy kicsit több tényezőből áll a dolog. Normális tervezés és kivitelezés esetén kvesebb garis ügyintézés, nem kell 3x áttervezni az egészet a külső burkolaton kívül, ami naivan milliós nagyságrend lehet dollárban. Gyártósor módosítástól a "biorobotok átprogramozásán" keresztül, az új szériahibák kiküszöbölésen át, stb. Szerintem hatalmas presztízsveszteség, amikor a vevő már a harmadik gépet viszi vissza a hibás odd miatt.

[ Szerkesztve ]

(#144083) Moby válasza Kendek (#144080) üzenetére


Moby
addikt

Kezdeti problémák? A PS5-nél gyakorlatilag az van, hogy egyre silányabbak lettek, ahogy haladt előre az "optimalizálás" :D Dry spotok, szar meghajtók, túlmelegedés, stb.

(#144084) Moby válasza elder troll (#144079) üzenetére


Moby
addikt

>még mindig azt gondolom, hogy ha valamit normálisan megcsinálnak, akkor nem kell áttervezni 3 év alatt 3x
Ha az a fő cél, hogy normálisan legyen megcsinálva, akkor nem. Ha viszont az a fő cél, hogy minél nagyobb haszon legyen rajta, akkor át lesz tervezve. ha kell, akkor tizekétszer is. És a sony a csavarmentes ps4 slimekkel már bizonyította, hogy ha kell, akkor a pöcegödör legmélyére is elmegy pár centért :DD

[ Szerkesztve ]

(#144085) ImACeltic válasza proly01 (#144077) üzenetére


ImACeltic
őstag

Jön lemezesben is.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#144086) Kendek válasza Moby (#144083) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az optimalizálás a gyártó szemszögéből nem feltétlenül jelenti azt, hogy folyamatosan jobb is lesz a hardver. Optimalizálnak a gyártáson, hogy nekik minél jobb legyen, minél többet tudjanak eladni, minél nagyobb haszonnal. :D

<-ƘƘ->

(#144087) hombre[EU] válasza elder troll (#144082) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nagyon hosszú téma :D biztos lehetsz abban,hogy azért nyúlnak bele,hogy nekik jó legyen. vagy olcsóbban elōállítani és/vagy többet. konzolgyártónak egy célja van,minél több konzolt kirakni az emberek közé. most negyedév alatt legyártanak 10milliót 5%-os hibával, vagy 5milliót 2%-kal...akkor szerinted melyik verzióval tudsz több fortnite skint eladni?
presztízsvesztéstōl pedig nagyon messze vannak. viszik,mint ha ingyen lenne. mai világban,ha nagy százalékban hullanának a psek akkor tele lenne vele média...de nincs. szóval mi van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#144088) Wesder válasza hombre[EU] (#144081) üzenetére


Wesder
félisten

Eddig sem volt nyersèges egyik genben sem, úgyhogy nem ez az oka.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#144089) syler123


syler123
veterán

Egyébként a fenét nem érdekli hány revízió jön ki, amíg az enyém működik .. :D

[ Szerkesztve ]

(#144090) Bad Pritt válasza syler123 (#144089) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Naja... meg amúgy lehet neked aztán a leghalkabb, legnagyobb ventis, leglikvid metálosabb, cicergésmentes PS-ed, ha szar a szoftver, akkor minden revízión szar lesz. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144091) Kendek válasza syler123 (#144089) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan... aztán amikor tönkremegy, akkor úgy is tudod venni a legújabbat. Egyértelmű win-win.

<-ƘƘ->

(#144092) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Ha egy korábbi ps accon dupla azonosítas van de lehet egy korábbi teloszam volt megadva azt buktam igaz?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144093) peternac válasza Woodslave (#144092) üzenetére


peternac
tag

backup recovery kódok segítenek ilyenkor (ha megvan még valahol)
vagy support

(#144094) Mezcal válasza icemad (#144022) üzenetére


Mezcal
addikt

Nekem a Valhalla is bejött. A FC6 szerintem jobb lett, mint az FC5, a főszereplő motivációja és története hitelessé teszi a sztorit, a grafika és a frankó új fegyók... na de akinek ez nem jó, az úgy sem ért meg.

Farkasacred: Egy forintot nem érnek ezek a játékok szerintem, csak szimpla időtöltésnek jók.

Jó, tudom, a Márió és a Zelda, nem kell mondani :)

Sztori és kreativitás már nincs bennük egyáltalán

Az FC6-nak elég jó sztorija van, szerintem felül is múlja az ugribugri Lugit e téren.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#144095) icemad válasza Mezcal (#144094) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Far cry 6-ban nekem az apróbb változtatások nem jöttek be. Pl, hogy csak "állati" társaink lehetnek. Ez a ruhás fejlődési rendszer sem jött be. Az AI is rém buta. A körítés nem lenne rossz, mert a grafika is egész jó, a történet és helyszín is, csak ott van egy aprócska "de"...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#144096) F-ECT$ válasza Rigormortiis (#144032) üzenetére


F-ECT$
titán

Grafika, hangulat, harcrendszer. Igen, az is csak egy ow játék, de a jobb fajtából. Meg rövidebb is platinázni, kisebb az esély rá hogy megunod közben.

Dive ever, work never.

(#144097) ProEvoFan válasza Mezcal (#144094) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Valhalla nagyon tetszett, de az utolsó kiegészítőben csak a fő sztorit vittem végig, mert addigra besokaltam. Lehet nem egyszerre kellett volna kijátszani az alapjátékot+kiegészítőket.

(#144098) proly01 válasza ImACeltic (#144085) üzenetére


proly01
őstag

köszönöm! :R
Ha, jól látom akkor nem a megjelenés napján mert itthon sehol sem látom,.hogy elő lehetne rendelni.
Jól tudom?

....Pr:)ly....

(#144099) ImACeltic válasza proly01 (#144098) üzenetére


ImACeltic
őstag

Passz, ezt nem tudom és nem találtam külön infót róla.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#144100) ρσгτσ válasza proly01 (#144098) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Hivatalos oldalon Észak-Amerikát írják a fizikai kiadásnál.
Már megy rá az előrendelés is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.