Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-25 10:52:48

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86751) #34157824 válasza #34157824 (#86749) üzenetére


#34157824
törölt tag

Van benne relé, vagy a blendix szarhatott be?

(#86752) Luck Dragon válasza Szada85 (#86750) üzenetére

H , TT-ből volt OPC?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86753) Petyyyyy válasza Markizmark (#86744) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kuplung és fékkapcsoló is kell hozzá.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#86754) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Lassan 4 hónapja hogy meg van a kis H Astra és eddig 2szer volt olyan alkalom vele hogy 4.5. indítására indult el üzem melegen ,de nagy átlagban mindig elsőre indul.Ma volt pont egy ilyen jelenség hogy 4.indításra indult el csak és nehezen vette fel a fordulatot szegény. Z16XER 1.6 Benzin 07 èvj.
Ez mitől van amúgy ?Hála istennek nem rendszeres a baj és nem ismèdlödő.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#86755) Tikakukac válasza ricsi8800gt (#86754) üzenetére


Tikakukac
titán

Hála istennek nem rendszeres a baj és nem ismèdlödő.

Laikusként lehet úgy gondolod, de sajnos nem. Ez a legrosszabb fajta hiba. Random jön elő és ritkán. Ezeket a legótvarabb diagnosztizálni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86756) ricsi8800gt válasza Tikakukac (#86755) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

És mi a kiváltó ok ?
Lehet valami levegő szabájzás vagy gyújtás vagy passz

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#86757) Tikakukac válasza ricsi8800gt (#86756) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan ezért írtam amit. Ha nincs tárolt hibakód és ennyire random a nem beindulás azt ember legyen aki így megmondja neked. Főleg neten keresztül. Rángatásokra szokott még megindulni az ötletbörze. Tudok olyan G Z14XEP társat, aki cserélt 2 szondát, a trafót, 3 szett gyertyát és még mindig néha ránt a kocsi. Szervizben mentek vele 100km-t diaggal, nem volt gond, visszaadták.

Ezekkel öröm az élet :B Volt laptop amit úgy hoztak be, hogy 2 hetente egyszer lefagy. Kiváltó ok nincs, teljesen random. 3 napig ment 0-24, nem bírtam kihozni semmit, ügyfél elment és széttettem a kezeimet. Gazdaságilag ezek a hibák a legocsmányabbak. Sok cucc elmehet, sok idő meg garantált.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86758) ricsi8800gt válasza Tikakukac (#86757) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R
Hát remélem nem fog rendszeres hiba lenni ez.
Köszi

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#86759) Szada85 válasza Luck Dragon (#86752) üzenetére


Szada85
aktív tag

H TT-ból gyárilag nem volt OPC, annál a 2 Liter turbó volt a plafon 200 lóval (Z20LER motorkódnál). Más kérdés, hogy mivel típusazonos motor, ezért szerintem relatíve egyszerüen bele lehetne lógatni egy Z20LEH OPC motort egy TT-be. :K

Bár cabrioba - szerintem - nem is feltétlen kell még 200 ló sem, azzal gyorsan menni úgysem annyira jó, egy 100-110 körüli andalgáshoz pedig bööven elegendö annál kevesebb is. :)

(#86760) AMD Power válasza Markizmark (#86743) üzenetére


AMD Power
titán

En nem tudom mit kene venni/csinalni. Szerintem a kaszni fogja megadni magat elobb. Mostanaban a valto sem az igazi. Motorikusan semmi baja a maga 165e km-el....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#86761) amargo


amargo
addikt

Országúton ritkán járok sötétben, de pár napja a 44-en jöttünk sötétben haza, figyeltem mit dolgozik az adaptív lámpa és mellé bekapcsoltam az automata távolságit is. Minden autóba kötelezővé tenném ezeket, nincs mese.
Nagyszerű dolgok ezek :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86762) Tikakukac válasza amargo (#86761) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valaki fizeti helyettem, nyugodtan :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86763) Luck Dragon válasza Szada85 (#86759) üzenetére

Még nem is láttam 2.0T motorral szerelt TT-t. ☹️

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86764) Markizmark válasza _q (#86745) üzenetére


Markizmark
addikt

És (#86747) zolikaDB:

Nekem elég kényelmes. A céges az egy B Zafira, 1.8 140 ló, éppen most értem vissza egy 300km-es pályázós útról. Jól szedi a lábát, 140-nel kényelmesen lehet utazni, annyira nem is hangos. A kaptatók, gyorsítások nem zavarják, elég jól kigyorsul a többiek mellől.

Egyébként a tempomat kérdés is a céges miatt volt, elég uncsi figyelgetni a kilométerórát. :D

Ehhez képest a 125 lovas A zafira nem lehet sokkal lomhább.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86765) Markizmark válasza AMD Power (#86760) üzenetére


Markizmark
addikt

Valóban előbb eszi meg a rozsda, mint elkopjon a motor, ez a legnagyobb bajuk.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86766) Szada85 válasza Luck Dragon (#86763) üzenetére


Szada85
aktív tag

Semmiképpen Sem gyakori, most a mobile-n szétnézve 22 darab találat van ( az nem sok ), még a németeknél sem volt a legkeresettebb variáns.
Ezen pl OPC optika is van, [parancsolj].

(#86767) AMD Power válasza Markizmark (#86765) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Az ok kivültőr szinte semmit nem lehet látni. De a lakatos mondta ,hogy sok ilyen dög belülröl rohad kifelé. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#86768) Markizmark válasza AMD Power (#86767) üzenetére


Markizmark
addikt

Például a küszöb, nekem csak a küszöböm alja lett javítva, nem egészen az ajtóig, így nem is látszik.
Az tipikusan olyan, hogy ha már kívül látszik, akkor be is tudod nyomni ujjal...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86769) AMD Power válasza Markizmark (#86768) üzenetére


AMD Power
titán

Én szerintem elszörnyednék ha "látnám" mi és hol és mennyire rohadhat az autón. Szerintem az alvázvédelem alatt is rohad már. De adjam el? Mennyiért? 200-250eFt? Nem éri meg.... ameddig nincs olyan hibája ami drágán , nem aranyos az értékéhez képest addig nincs miről beszélni. Néha nehezen tudok vele váltani. A szerelő szerint már nem tudom hol kéne cserélni rajta valamit. De ahhoz le kéne szedni a váltótt mert össze van rohadva ott valami rész amitt csak úgy simán nem lehet megcsinálni. Azt mondat ezt maximum egy kuplungcsérénél érdemes megcsináltatni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#86770) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak.
Zalában esetleg egy jó, Opelhez értő nem kokány szervizet nem tudtok véletlenül?

(#86771) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Indítom az autót:
"Fényszóró magasságállítás meghibásodott" (vagy ilyen)
'nyádpics?
mondjuk kb 20 perc üzemidő után elmúlt, de na! :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#86772) Markizmark válasza AMD Power (#86769) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem a váltód tetején a kulisszánál lehet kiszopódva valami, oldalra nekem is lötyög, mint a bikatöke, de nem vett rá a lélek, hogy megcsináljam. Ehhez nem kell levenni a váltót, csak rendesen behajolni a motortérbe.
Váltón belül nem szokott lenni semmi gond, ha van benne olaj.
Nem tudom mire gondolhatott a szerelőd.

Most éppen úgy vagyok a géppel, hogy olyan problémája nincs ami veszélyes lenne, csak zabálja az olajat, de durván.
Hengerfejezés előtt 1liter/2000km volt a fogyasztás, most 1000-enként kér 1 litert. ÉS NINCS FÜST menet közben!
Száraz a motor, nem folyik. A hengerfejben újak a szimeringek, ELRING szelepszár-szimeringeket kapott, mégis valószínűleg ott szopja be, mert egyszer hosszú állás után igencsak színeset okádott.
Szerelő mondta hogy vigyem vissza és megnézi. Megint vezérlés le, veztengely ki... lehet hogy ledobta valamelyik szimeringet, vagy egyszerűen túlütötte és beszakadt a teteje.
5000-nél többet már nem igen akarok rákölteni.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86773) Luck Dragon válasza Szada85 (#86766) üzenetére

Nagyon szép, de fekete hátterű xenon fényszóróval még vagányabb lenne. De ez már csak apróság. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86774) KrAt válasza Markizmark (#86772) üzenetére


KrAt
veterán

Ez teljesen röhejes, de ugyanígy vagyok az X16XEL-lel.. :) Ráköltöttem a fél világ pénzét, és ugyanúgy zabálja az olajat.. :)

Mondjuk nekem gyűrűzték is, erősebb meg finomabb is lett, de ugyanúgy zabálja az olajat, egy gramm füst nélkül... Remélem, csak a gyűrűknél nem kopott be, de bő 5k km alatt azért illett volna..

[ Szerkesztve ]

(#86775) stickermajom válasza amargo (#86761) üzenetére


stickermajom
addikt

+10000 Én is kötelezővé tenném, lehetőleg kikapcsolhatatlanul.

Már alig vártam a téli időszámítást, hogy többet mehessek sötétben a LED Mátrix-szal, akkora királyság. :DDD

Bár sokan nem értik még sajnos, hogy attól még, hogy a jobb oldalra marhára világít, nem vakítom el szemből, nem kell villogni..

(#86776) AMD Power válasza Markizmark (#86772) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus... hála az Égnek nálam ilyen problémák nincsenek. Mondjuk én eladnám ha ilyenek előjönnének.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#86777) Tikakukac válasza stickermajom (#86775) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden a szintezőmotorokon múlik. És általában ez is a gond. Még olyan okosfényszórót ami valódi körülmények között ne vakított volna nem láttam. Pedig Audinál szónokoltak nekünk, hogy már tényleg a csúcstechnika. Mondom jah. A mérnök megmondta, a pénzügy lealkudta. Ilyenkor nincs mese, teljesen jobb szélre kell nézni, aztán ha közben van az úton: szopó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86778) stickermajom válasza Tikakukac (#86777) üzenetére


stickermajom
addikt

Sima tompítottnál nem villogtak még soha, csak a kitakargatós módban, szóval szerintem nem a szintezőmotorral van a gond.

(#86779) Tikakukac válasza stickermajom (#86778) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, hát igen. Van még ott ezer más is. Kedvencem ex kollégától aki azóta Delphi-nél van: olyan irgalmatlan fos a hardver a prémium kocsikban is, hogy rendesen 1980-as években érzi néha magát, mert szó szerint MHz faragás van ;] 2018-ban amikor a raktárban olyan hardvert lehet söpörni, amire egy célhardvert elnézve a Tejútból ki kéne vinnie egy űrhajót.

Szóval bármi lehet. Amúgy én sem szoktam villogni csak a kamu xenonra egy szépet, mert ennyit akar a lelkem, ha szép ha nem szép. Most a simára minek? Vakított, ha jól elnéztem, annyira nem is bántott és ennyi volt. Ha nem lett kalibrálva, akkor menjek utána, adjak rá pénzt neki, ha pedig gyárilag fos, akkor másik autót rakjak alá? :P

Ez ezzel jár. Meg lehetne ezt is olyanra csinálni, hogy ihaj. Sok évvel ezelőtt is meg tudták volna. De amikor a tized mm^2 faragás van az autóban a vezetéken, mert nyernek vele 0,8 dollárcentet... mit várunk? :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86780) amargo válasza Tikakukac (#86762) üzenetére


amargo
addikt

Ha kötelező, akkor beépítik az árba és nincs választás :)
Olyan mint a menetfény, ma már az is kötelező.

Szerk: a hardvereket nem tehetik meg, hogy folyton cserélik, mert az rengeteg pénz és kockázat. Az űrhajósok még ócskább hardverekkel repülnek.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86781) Tikakukac válasza amargo (#86780) üzenetére


Tikakukac
titán

Építhetnék az árba, de az elég érdekes felszereltségi lista volna mondjuk a középosztályig :P

Az űrhajóknál nem is kell cserélgetni, elvannak ők még T43 kaliberű dolgokkal is.

Autóban viszont, khm. Engedjem meg magam, mint azért a témában erősen érintett ember, hogy sírva fetrengjek, mikor hallom, hogy központi rendszerre betesznek 400MHz-es 1 magos vackot és inkább később elköltenek 200 fejlesztői órát arra, hogy a lapozások közötti időt elmaszkolják :DDD Az igazi agyhalál biturbó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86782) -=RelakS=- válasza amargo (#86761) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"mit dolgozik az adaptív lámpa és mellé bekapcsoltam az automata távolságit is."

Milyen opeled is van? Az én szemszögemből a fenti mondatodat nem tudom értelmezni, mert a tompított nem csinál semmit, csak világít, a távfény meg olyan műsort levág autópályán a tömeg miatt, hogy inkább lekapcsolom :D Falvak között viszont jó, hogy nem kell kapcsolgatni, kitakarja magának a szembejövőt.

stickermajom
Kitakarás miatt eddig egyszer villantottak rám. Olyan gyenge szar volt a figura fényszórója, hogy a rendszer nem tudta értelmezni. Persze, ahogy rámhúzta a röfit, keletkezett körülötte egy fekete alagút, de mivel a villogása miatt én meg ezt nem láttam, lekapcsoltam az egész távfényt :D
Ez óta az eset óta mondom, hogy önvezető autóban a figyelő ember kb szart sem ér, mert amíg vár arra, hogy most mit fog csinálni a computer, addig kb elüt bárkit, lefordul az útról, stb. Akkor is, ha ez csak 1-2 másodperc késedelmet okoz.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#86783) amargo válasza -=RelakS=- (#86782) üzenetére


amargo
addikt

Nekem még nem a LED mátrix, hanem a bi-xenon AFL van. A lényeg, hogy teljesen automata, az automata távolságit autópályán nincs értelme bekapcsolni, mert ott elfogja vakítani a szembejövőket, csak országúton hasznos.

Astra J ST -m van

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86784) -=RelakS=- válasza amargo (#86783) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Így már értem az adaptív részt is, mert ha jól emlékszem, ez bevilágít a kanyarba.

Vártam ezt a LED-el is, persze, hogy nem csinálja :W A kanyarfénye meg megvilágítja az útkereszteződésben a bekötőutat, viszont miközben fordulok, akkor pont nem látom, hogy hova, mert 45°-ban szinte totál sötét van :W :D

Amúgy a bi-xenonnak is van olyan fassága, hogy a közvetlen előtted lévő részt erősen megvilágítja, távolabbra meg már alig jut fény? Emiatt lehet akármilyen díjnyertes ez a fényszóró, nem látok vele olyan jól, mint korábban a halogénes Skodámmal :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#86785) amargo válasza -=RelakS=- (#86784) üzenetére


amargo
addikt

Töltők le videót a kamerából és talán visszaadja milyen fénye van. Alapvetően elégedett vagyok a fényével így nem néztem olyan szemmel, hogy a tompított kevés lenne-e. G astraból, amikor átültetem ég és föld volt, pedig ott is emeltfényű osram volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86786) stickermajom válasza -=RelakS=- (#86784) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt hogy csinálod, hogy nem látsz vele olyan jól? :Y Nekem előtte bi-xenon volt az E46-ban, ami a lapkák elmozdítása mellé még két H7-et is kapcsolt reflektorként, de a LED veri oda-vissza távolságban. Sima tompítottként is nagyon jól működik nekem, nem lehet, hogy el van állítódva a tiéd?

Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de a hibaüzenet amit kiírt, gyanúsan a típushiba lesz. Előbb utóbb cserés a fényszóró, a jobboldali nagyon sok embernek meghal.

[ Szerkesztve ]

(#86787) -=RelakS=- válasza amargo (#86785) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Na, hát ez a gondom, hogy a pofám előtt nagy világosság.

Értem én, hogy kb ez a fényforma van talán szabványosítva (bár ez lehet, hogy csak mérés), de ez nekem olyan, mintha folyamatosan ködlámpával járnék.

Állítom, hogy a fényerejét leszámítva a bringalámpámmal jobban látok :W

stickermajom
Úgy, hogy a közeli fényes rész gyakorlatilag engem vakít el :DD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#86788) férfiállat


férfiállat
tag

sziasztok!
van 1 két éves opel mokka-m.
Ma valami nyikorgott a kuplungnál,(régi kocsiból kiindulva azt hittem a kuplung bowdennek van valami kínja.)
de hamar megszűnt és nem is vettem észre semmit(nem volt nehezebb lenyomni nem volt könnyebb stb stb).
.

esetleg tudjátok, hogy mire való??
a kocsi ugyanúgy vezethető tőle nem érzek semmi különbséget.

(#86789) Tikakukac válasza férfiállat (#86788) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg mi lehetett a funkciója. Valamit biztos kellett feszítenie egy irányban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86790) férfiállat válasza Tikakukac (#86789) üzenetére


férfiállat
tag

arra tippelek eseteg a start-stop rendszernek valami rugója, de lövésem sincs, nem értek hozzá.

(#86791) Tikakukac válasza férfiállat (#86790) üzenetére


Tikakukac
titán

Annak a rugóhoz sok köze nincs :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86792) férfiállat válasza Tikakukac (#86791) üzenetére


férfiállat
tag

akkor tényleg nem tudom

(#86793) amargo válasza -=RelakS=- (#86787) üzenetére


amargo
addikt

Teszek majd fel képeket a kocsi fényéről, a bringa lámpám 1600 lumen-t tud (igaz én éjjeli terepezéshez használtam/om) azzal is elégedett vagyok, de azért ezzel nem összehasonlítható, teljesen más a sebesség is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86794) Markizmark válasza KrAt (#86774) üzenetére


Markizmark
addikt

Gyűrűzték de nem fúrták?
Ha a gyűrű hamar bekopik akkor hamar el is kopik. :)
Egyébként a füst hiánya lehet annak a jele h jó a katalizátor. De hidegen akkor is kéne füstölnie... És nem látok indítás után semmit...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86795) stickermajom válasza -=RelakS=- (#86787) üzenetére


stickermajom
addikt

Valószínűleg egyéni ízlés kérdése, de szerintem teljesen rendben van, az enyém is ilyen. A csíkokat nézve az autó messzebb világít, nagyobb fényerővel.
Közvetlenül előtted pedig jobban látszanak a kátyúk. :P

(#86796) -=RelakS=- válasza stickermajom (#86795) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg még az a 541932 db mellettem elhaladó különböző autó is ilyen, amelyik nagy fényerejű lámpával van szerelve. :))

Engem speciel kimondottan zavar, a szememet meg a színe. Szép fehér, de valahogy a sárgás színt jobban kedveli. Pl a GE 120% halogén színe tök jó volt, meg az Osram NightBreaker.

Amúgy meg ha ennyire közvetlenül előttem veszek észre egy kátyút, akkor már nemcsak a manőverre, de a miatyánkra sincs idő...

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#86797) ArthurShelby válasza amargo (#86761) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálad tökéletesen működött az afl?
Nálam túl sokszor későn kapcsolt le, és a szembe jövőt elvakítottam (vártam bambán az elktronikára). Elvileg frissítés erre nincsen, takarítsam le a szélvédőt.
Egyébként tökéletesen működik a xenon, egy élmény vele az országút este, nagyon szeretem (#xenonforeveryone). Kanyarodik is a csóva, van utcasarok megvilágítás (külön égő van erre, nem úgy mint a vw csoportnál, hogy a ködlámpát kapcsolgatja), nagyon baba.
Ja és múltkor vettem észre, hogy leállt motornál az index karral lehet az oldalsó helyzetjelzőket aktiválni parkoló fény gyanánt (az értelme erősen konvergál a 0-hoz). (Ez lehet anno itt volt már téma)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#86798) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#86797) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja és múltkor vettem észre, hogy leállt motornál az index karral lehet az oldalsó helyzetjelzőket aktiválni parkoló fény gyanánt (az értelme erősen konvergál a 0-hoz). (Ez lehet anno itt volt már téma)

Ebben mi a truváj? A Trabant is tudta, bár az csak a bal oldalra :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#86799) stickermajom válasza -=RelakS=- (#86796) üzenetére


stickermajom
addikt

Na ezért mondtam, hogy ez ízlés kérdése, vagy érzékenyebb a szemed az átlagnál. :K

(#86800) Szada85 válasza férfiállat (#86788) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szia.

Ez nagy valószínüséggel simán ellentartja a kuplungpedált, tehát benyomáskor ez ellen fejtesz ki eröt. :)
Neten van pár bejegyzés Mokka, J Astra tulajoktól, hogy ugyanígy eltört, be kell szerezni egy újat, és hipp-hopp berakatni.

[itt a robbantott ábra 12-13-as eleme].

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.