Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-19 17:02:06

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87551) ivana válasza Mamuska (#87550) üzenetére


ivana
Ármester

200-300 az retek sok, A zafival nekem is hasonló a tapasztalat mint a kollegának feljebb, 80-100. Abba nem csak a tárcsa volt benne, hanem pl. kinyomó csapágy. Meg asszem a váltó olajat is cserélték. Szintén Pesten.

Ha a meriva egy sima egyszerű szívóbenzin ennél sokkal több nem lehet.

(#87552) Mamuska válasza ivana (#87551) üzenetére


Mamuska
őstag

Na ez megnyugtató. :D Majd szerintem jövőhéten tud anyám beszámolót mondani, hogy mit kell csinálni és mennyiért.

(#87553) mandras81


mandras81
senior tag

Olyannal találkozott már valaki, hogy kombi elektromos csomagtérajtó szépen felnyílik, viszont lecsukásnál csak kb. 1/3-áig csukódik, majd kis gondolkozás után visszanyílik, és csak kézzel lehet teljesen lecsukni. Arra gyanakszunk, hogy nem teleszkóp probléma, hanem valami programozási gond lehet... (Vectra C)

(#87554) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Ha van valakinek Astra G kombira való első sárfogója, vagy tud olyan üzletet, ahol találok elfekvőben, annak nagyon megköszönném a segítségét! Én sajnos nem találtam sehol, a bontókban sem.

[ Szerkesztve ]

(#87555) ricsi8800gt válasza Lajos1966 (#87531) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ezt néztem ki és akkor kellene erősítő is ? ha ezeket teszem be ? [link]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87556) beg válasza peppe79 (#87554) üzenetére


beg
veterán

A kombi a B oszlopig tök ugyanaz mint a ferde meg a sedan meg a cabrio :DDD

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87557) Findzs válasza peppe79 (#87554) üzenetére


Findzs
addikt

Megnéztem a cromaxon és tényleg azt írják minden g astra sárfogóra, hogy megszűnt.
Érdekes :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#87558) footy válasza ricsi8800gt (#87555) üzenetére


footy
addikt

Ne rakd be, szarabb lesz mint a gyari. A gyari papirhangszoroknak legalabb magas az erzekenyseguk igy fejegysegrol is hajthatoak, amit kineztel gyatran fog szolni. A koax felepites amugyis kerulendo.
Ha cserelni akarsz, akkor ra kell szanni min 25-30e forintot, de szigetelessel egyutt inkabbb 40et es akkor jo eredmenyt kapsz. Ha ennyit nem szansz ra akkor nem erdemes beelekezdeni.

(#87559) Tikakukac válasza Findzs (#87557) üzenetére


Tikakukac
titán

Felfogatók is, bizony, sok éve. Meg sok egyéb alkatrész is reccs.

Nekem van egy szett gyári otthon, de annyira sokat recsegtek télen a nagy bejárós bukkanónk miatt, hogy gumilapok lettek feldobva. Ennek most mindegy :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87560) ricsi8800gt válasza footy (#87558) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Nem a gyári fejegység van a kocsiban nekem, Kenwood 5100BT

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87561) trassher


trassher
addikt

Urak maradok olvasó módban mivel sok minden nem történt azon kívül, hogy kicseréltettem az összes csillapítót és az első fékeket 2 hete. Írjatok sokat, hogy a kórházban legyen mit olvasni. :DDD

Redmi Note 7

(#87562) Zafirás


Zafirás
újonc

Szervusztok! Kinéztem egy J Astrát, 1,6-os 8 éves és a szelepfedélnél könnyezik az olaj. Valakinek erről véleménye??

(#87563) Lajos1966 válasza ricsi8800gt (#87555) üzenetére


Lajos1966
tag

Ilyet Isten ments,hogy vegyél!Már a gyári szett is alapból egy komponens szettből áll (mély-közép és magas sugárzó).Ebből következik,hogy 165 mm-es komponens szett való az ajtókba.Nem fogok márkákat ajánlani,mivel nem tudni,milyen zenei irányzatokat hallgatsz.Ami jó pl. rock zenére,nem valószínű,hogy jó lesz elektronikusra.Van a neten jópár kimondottan autó hifi-vel foglalkozó oldal,javaslom,hogy nézz rájuk.Nem olyan egyszerű jó hifi-t csinálni egy autóba.

(#87564) Lajos1966 válasza Zafirás (#87562) üzenetére


Lajos1966
tag

Szelepfedél tömítés nagy valószínűséggel.Esetleg olajbetöltő nyílás.Egy kép sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#87565) Magnum_ válasza Zafirás (#87562) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tomitescsere. A H astran nekem mult heten kb 7000ft volt.

I humbly and respectfully decline™

(#87566) Zafirás válasza Lajos1966 (#87564) üzenetére


Zafirás
újonc

Köszi!

(#87567) Luck Dragon válasza Zafirás (#87562) üzenetére

Tipikusan opel nyűg, ahogyan fentebb is írták szelepfedél tömítés csere .

trassher
Jobbulást kívánok.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#87568) ricsi8800gt válasza Lajos1966 (#87563) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R ok akkor érdeklődők majd, köszi

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87569) Petyyyyy válasza trassher (#87561) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak nem.. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87570) Szada85 válasza Magnum_ (#87565) üzenetére


Szada85
aktív tag

Na igen, a könnyen szerelhetö kis 4 hengeresek... :D

Nekem egy 0-val többet varázsoltak el a zsebemböl ugyanilyen büvésztrükkel (német szervizben tegyük hozzá persze). :DDD

@trassher:
Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#87571) Magnum_ válasza Szada85 (#87570) üzenetére


Magnum_
nagyúr

70.000EUR? :Y

;]

I humbly and respectfully decline™

(#87572) Szada85 válasza Magnum_ (#87571) üzenetére


Szada85
aktív tag

Tudod, Nyugat. Bratwurst, Modern Talking, jólét, kolbászkerítés, kiba**ott 70 ezer €-s tömítéscsere...Nyugat! ;] :DDD

(#87573) footy válasza ricsi8800gt (#87560) üzenetére


footy
addikt

Egy szabvany(DIN) fejegysegbol gyari vagy nem, alig jon ki 2x12watt es az mar valoszinu "kockajel" lesz.
Egy Audio System MX165 tok jo belepo szett ez ala ne menj minosegben. Elso lepesnek en viszont meggondolnam az ajtok szigeteleset is, mert az is sokat hoz es egy 10esbol megvan ha magadnak csinalod.

(#87574) Petyyyyy válasza Szada85 (#87572) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, majd referálok gyüvőhéten mi van idehaza ilyen téren. Ami biztos: anyag - 15K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87575) beg válasza Szada85 (#87572) üzenetére


beg
veterán

Na ezért hagyjuk meg a V6 szervizelést a hanyatló nyugat ópiumának :DDD
Szívó 1.4-et körbecelluxozom oszt' jóvan.

(Régi szép idők, mikor a Trabin hengerfej tömítést kellett csinálnunk mert az egyik trafó behalt a kettőből és 1 hengerrel jöttünk vele haza :D Szóval az anyagköltség 560 Ft volt és nettó 2 óra alatt pár sör/óra fogyasztással megvoltunk vele. Mindez 2006-ban )

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87576) Magnum_ válasza Szada85 (#87572) üzenetére


Magnum_
nagyúr

élni ott kell, fodrászkodni, fogorvoshoz és autószerelőhöz járni meg haza kell ugrani ;]

kéne

I humbly and respectfully decline™

(#87577) beg válasza Magnum_ (#87576) üzenetére


beg
veterán

Az egyik legszebben sikerült Cveki. Nagyon jól néz ki így képekről és van benne minden jó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87578) Petyyyyy válasza Magnum_ (#87576) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Elég fini pakett, de ez CSAK a 230 pacis verzió és automata.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87579) MasterDeeJay

Korábban P0130 sensor 1 circuit hibám volt ami a katalizátor előtti lambda szonda. Fixem beállt valami 400mv körülire az érték és állandó hibának hozta ki, kiütés után visszajött egyből szóval döglött volt a szonda.
Vettem bele egy unix szerint bele valót Delphi márkájút 4 vezetékest, beleraktam cégnél, hibakódot kiütöttem és láttam opcompon hogy az értékek jók tehát dolgozik a szonda csinálja amit kell. Mentem haza kb 25 km és minden rendben volt. Ma reggel indítok, kicsit járatom amíg a jeget szedem le és megint kijött a hiba de nem állandóra mert az értékek meg jók és változnak.
Nem értem ha a szonda működik akkor miért hozza ki hibára? Vagy csak egy pillanatra nem adna értéket, hidegen?
Ilyenkor ha a hibakód nem állandó és a szonda hoz értéket akkor a motorvezérlő használja is azokat az értékeket és nem a defaulton dolgozik?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#87580) footy válasza Magnum_ (#87576) üzenetére


footy
addikt

Jah en pont ezzel szivtam meg most. Hetfon volt egy kis fogaszati mutetem szentgotthardon, kedden pedig az osztrak haziorvosom nem it ki mert hogy a kezeles kulfoldon volt... :((

(#87581) Szada85 válasza beg (#87575) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért, ha azt onnan közelítjük, hogy a lassan két év, és ~60.000 Km alatt az olaj/szürö/szíjcserén kívül csak ennyi "baja" volt a motornak, akkor azért már másként mutat az összkép. :)

@(#87576) Saint:
Fogorvos, autószerelö általában otthon intézödik, most a (pontosan a leömlöre) szivárgó olajjal nem szerettem volna 1000km-t autopályázni, a leállósávban lángolást meghagyom más márkák privilégiumának ;] , az ünnepek alatt pedig kevés szerelö vállalta volna el mosolyogva. :D :(

Linkelt darab ment a parkolóba, köszönet érte, bár elsödlegesen OPC a terv/álom, ha ilyen hitvány marad belöle a kínálat, akkor idövel érdekes lehet egy "sima" 2.8V6 is.

(#87582) OPiiPO válasza OPiiPO (#86269) üzenetére


OPiiPO
addikt

Na megvan, ülésfűtés párna csere, munkadíjjal együtt 100eft (Astra J) szakszervizben, ennyiért inkább veszek egy szivargyújtósat.
Ha valaki tudna olcsóbb megoldást, szervizt, aki gyári ülésfűtést is javít, nagyon hálás lennék :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87583) Tikakukac válasza OPiiPO (#87582) üzenetére


Tikakukac
titán

Szivargyújtás kukába való, hagyd.

Mi a gond? A párna szakadt vagy egyéb?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87584) stickermajom válasza OPiiPO (#87582) üzenetére


stickermajom
addikt

Haha ne már. Jó vastagon fog a szerviz ceruzája. 40 körül szerelnek be 0-ról, ahogy nézegettem mikor lefoglalóztuk a J-t.

[ Szerkesztve ]

(#87585) Petyyyyy válasza OPiiPO (#87582) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szivargyújtós egs vicc. Legrosszabb esetben bontásból lesz.
Mi a pontos hiba?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87586) OPiiPO válasza Tikakukac (#87583) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az ülésfűtést bekapcsolva a műszerfalon megjelenik a bekapcsolt állapot, de nem melegszik az ülés, majd kb 1 perc után kikapcsol a műszerfalon az ülésfűtés jelző, egyenlőre csak a vezetőülés. Szakszervíz azt mondta hogy ülésfűtéspárna szakadás, cseréje kb. 100eft anyag+munkadíj.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87587) Tikakukac válasza OPiiPO (#87586) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ennyi. Kárpitos, fűtőlap ki, másik be és kész.

Mondjuk az is érdekes, hogy a lassan 20 éves Vectra ülésekben meg mennek még a mai napig...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87588) stickermajom válasza Tikakukac (#87587) üzenetére


stickermajom
addikt

Kb. típushiba, naponta látok ilyen posztot a csoportban. Így sikerült. :D

(#87589) Tikakukac válasza stickermajom (#87588) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól hangzik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87590) OPiiPO válasza stickermajom (#87588) üzenetére


OPiiPO
addikt

Facebook csoport? Hogy találom meg?
Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87591) ricsi8800gt válasza footy (#87573) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Értem,akkor ezt lehet meg veszem és beszerelem,jól is néz ki :R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87592) ArthurShelby válasza stickermajom (#87588) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez már az insigniáknál is megvolt, ott még az első félévben megcsinálták garanciába.
Van aki azt mondja, hogy azért van, mert beletérdelnek az ülésbe alkalomadtán (pl térden ülsz, hátrafordulva a gyerek felé mikor áll a kocsi).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#87593) Tikakukac válasza ArthurShelby (#87592) üzenetére


Tikakukac
titán

Öhö. És 10-20 éve nem volt ilyen ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87594) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma nem akart bekapcsolni az automata távfény. Lehet, hogy tudja a kocsi, hogy köd van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#87595) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Multkori toronycsapagy gyanumhoz visszaterve...
Ha gyorsitok egyesben, valami koppan elol.
Kormanyt tekergetve ropogas...
Akkor ez tenyleg a csapagy?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#87596) Tikakukac válasza zolikaDB (#87595) üzenetére


Tikakukac
titán

Csapágy meg szilent. Ez így egyben mehet is kifele, fölösleges majd duplán szerelni, pár ezres a dolog.

Ha kanyarban kattog, na az majd féltengely.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87597) zolikaDB válasza Tikakukac (#87596) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jóvan, szerdán megy vezérléscserére, én annyit mondtam a servicemannak, hogy szíj+pumpa+görgő, és próbálja meg a szilentet és a csapágyakat cserélni. Éltek 1.5 évet. RIP.
Akkor jól sejtettem na.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#87598) Petyyyyy válasza Tikakukac (#87593) üzenetére


Petyyyyy
addikt

#régenmindenjobbvót

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87599) OPiiPO válasza Tikakukac (#87593) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez az ülésfűtés majdnem másfél évet bírt . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87600) Hachiko95 válasza OPiiPO (#87582) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ebben az ülőlap és a hátrész párnájának a cseréje is benne van?
Nekem 2x kellett szétszedni, mert az ülőlap cseréje után 2 hétre a hátlapé is tönkrement.
Utána persze az utasoldali is tönkrement.
Olvastam olyat aki 3-4x cserélte egymást követő teleken, el tudom képzelni a párnák minőségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.