Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-10 23:42:54

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) ivana válasza mohabá 007 (#87692) üzenetére


ivana
Ármester

Én sima egyszerű petróleummal csináltam, teljesen jól vitte.

(#87702) Tikakukac válasza Sanki (#87699) üzenetére


Tikakukac
titán

Van rá rendes fogó, ebayen 850 forint, befogja a 2 véget, nem tud kiakadni és meg is tartja adott állásban, neked csak oda kell mozgatni. Bilincsekhez alap szerszám, annyival könnyebb vele dolgozni, hogy hihetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87703) mandras81 válasza mandras81 (#87700) üzenetére


mandras81
senior tag

Illetve, az is kérdés lenne, hogy lehetséges olyan eset, amikor ki lett cserélve a szolenoid, viszont mégis dobja a hibakódot az autó, és csak annyi a baj, hogy be kell állítani.

A háttérsztori: venni akarok egy autót, és a fentit állítja a tulaj. Egy esetleges alku miatt van szükségem arra, hogy tisztábban lássak.

(#87704) PETEE78 válasza kcsa (#87683) üzenetére


PETEE78
senior tag

Cseréltél vagy cseréltettél? :) Nagy különbség.

Mohabá: Pedállal megnéztem, nem volt benne hibakód. A lambda szondát lehúztam a rángás nem szűnt meg, viszont mostmár egyértelmű a jelenség. Finom gázadásnál rángat, ha határozottan lépek oda akkor nem rángat. Főleg alacsonyabb fokozatban 1,2.
Ma viszem szerelőhöz ránéznek.

Minden rosszban van valami jó .... így jobb közlekedni, nem kell félni hogy a türelmetlenke rátapad a kocsira és beléd jön. Azt hiszi bénázok azért rángat, így inkább lemarad :))

You are being revived

(#87705) kcsa válasza PETEE78 (#87704) üzenetére


kcsa
veterán

Cseréltem. És olyan helyre nem adom be az autót, ahol az általad éreztetett lehetőség szikrája is felmerülne :)

(#87706) PETEE78 válasza kcsa (#87705) üzenetére


PETEE78
senior tag

Az a baj, hogy kényszerhelyzetben voltam... Van saját, megbízható szerelőm, csak Bp másik végében, és azzal a hibajelenséggel amit produkált az autó nem mehettem át a városon...
Oda többet nem viszem az tuti...
Erre a rángatásra, fogyasztásra se volna illdomos végig mekegni 40km-t. Egy kiolvasásra, bevizsgálásra, árajánlatra most kaptam szomszéd szerelőjét, de szerintem majd
marad a régi jól bevált szerelő, aki ráadásul gyerekkori ismeretség.

You are being revived

(#87707) mohabá 007 válasza PETEE78 (#87706) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mi a motorkódja, milyen 1.6-os?

Annyit még megtehetsz, hogy kíváncsiságból lehúzod az EGR csatit,hogy akkor mi van.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#87708) siletto


siletto
tag

Sziasztok!

Lengőkar gömbfej csere/felújítással mi a tapasztalatotok?

Az alany egy ismerős C Vectrája lenne, de szerintem univerzális a technológia, abban található elől olyan lengőkar, amiben ez a belepréselt gömbfej van, külön nem kapható, legalábbis nem simán az autós kereskedőknél.

Hallom mindenfelől hogy szidják a köcsög bmw-t, mert hogy már az e46 futóművén is minden lengőkart cserélni kell a gömbfejek miatt, de hát úgy néz ki az Opel sem jobb sokkal, pláne az újabb modelleknél, ugyanez a felépítés..

Amennyire rá tudtam keresni, Astrából is a J már ilyen öntvény karos, bennszülött gömbfejes csoda, ráadásul a lengőkar is bőven bmw-árú.

(#87709) mohabá 007 válasza mandras81 (#87703) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A szolenoid szelepet állítgatni nem tudod.
Lehet, hogy volt cserélve a szelep, de olcsó fosch minőség, és az is bekrepált. Kérdezd meg a tulajt, mennyit fizetett a javításkor. Abból tudsz következtetni esetleg, hogy mit cseréltek.(szolenoid, okoskerék)
Esetleg hivatkozz a szerelőre, aki szerint az okoskerék (bordáskerék) hibás, annak cseréjéhez meg le kell bontani a vezérlést, így sok a munkadíj,.. ennyit így már nekem nem ér meg…stb…hátha enged..

"...A mechanikai hiba nem lehet, hogy inkább a bordáskerékre utal? A szerelő valami ilyesmit emlegetett, ha jól értettem..."
Minden lehet, döntsd el te:

P0014 = Vezérműtengely-állító, (szolenoid szelep) kipufogó oldal (jobb hátsó), hengersor 1 - vezérlés túl előre állítva/működési hiba

Van akik szerint erre a hibakódra ez gyógyír.:[P0014]= Vegye le a változó bütyköstengely helyzetének kipufogó oldalán található mágnesszelepet….stb ( A szűrőket kiszedik)

Ez is a szolenoid szelep vezérlésének meghibásodását írja.

Az okoskerék nem elektromos működtetésű, annak működése hidraulikus, és az olajnyomás változtatásával történik. Az ECU a szolenoid mágnesszelepeket működteti elektromosan, és a motor terhelésétől függően a szolenoid mágnesszelepek annyi olajat küldenek az okoskeréknek, amennyit az ECU szerint kell.
Az okoskerék ellenőrzéséhez le kell bontani a vezérlést, és a kerekeket jobbra, balra mozgatni. Ha stabilan áll jó, ha mozog, kotyog, csere.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#87710) Petyyyyy válasza siletto (#87708) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A bennfentesek szerint már nem kell komplett lengőkart cserélni, elég ha kipréselik belőle a szilentet. Azt is kapni egyébként néhány ezresért. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87711) molnarpeter válasza siletto (#87708) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TeamTWork csinál ilyet pl, nekünk kormányű vet újítottak fel, korrektek. Hatgolyó is hasonló profillal rendelkezik és olcsón, bár konkrétan nem írnak gömbfej javítást, egy kérdést megérhet.

(#87712) ricsi8800gt válasza mohabá 007 (#87709) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Én le is vettem ezeket a szűrőket róla,és úgy járok vele már vagy 2 hónapja,hibátlan,De itt is írja [link]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87713) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Tervezem hogy nyári gumit kellene venni most kicsit olcsóbbak talán,Ki mit ajánlana ? 205/55/R16

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87714) Petyyyyy válasza ricsi8800gt (#87713) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez egy hitvallási kérdés. Olvasd el az összes tesztet, amit lehet és dönts. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87715) ricsi8800gt válasza Petyyyyy (#87714) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:DD olvasnám én

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87716) siletto válasza Petyyyyy (#87710) üzenetére


siletto
tag

Szia!
Gömbfejre gondoltam, nem szilentre. Azt tudom, hogy lehet cserélni.

Olvastam róla néhán, cikket, hogy érdemes felújíttatni az ilyen bmw, audi, mercedes integrált lengőkarokat, de azon a pár autós magazonos cikken kívül alig találni az interneten forrást erről.

(#87717) molnarpeter válasza ricsi8800gt (#87715) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#87718) ricsi8800gt válasza molnarpeter (#87717) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#87719) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Olyan problémám akadt hogy a c corsám km számlálója-kijelzője lehalt.Illetve látszik hogy kiírja a dolgokat de meg kell hozzá világítanom (feketék a számok).
Lehet ezzel kezdeni valamit vagy egybe cserés?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87720) Tikakukac válasza gerisz23 (#87719) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyike :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87721) ivana válasza Tikakukac (#87720) üzenetére


ivana
Ármester

Az osram is 200 körül van, 1000 nagyon túlzás ilyenekért.

(#87722) gerisz23 válasza Tikakukac (#87720) üzenetére


gerisz23
őstag

Mohó voltam és már szétszedtem,az izzó működik az óra részhez nem akartam nyúlni,kiméregettem a helyét ennek az izzónak de nem a többivel együtt működik :F
Aztán lehet hogy ez adja a kijelző világítását,kapcsolási rajzot nem találtam.
A kijelző így néz ki:[kép]
De ha csak kontakt hibás volt az izzó akkor cserélem,nem tudom hogy működik a kijelző.
Az óracsoport meg ilyen:
Köszi a gyors választ! :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87723) Tikakukac válasza ivana (#87721) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ilyen spéci foglalatos Osramban? Mikor kerestem még nem volt.

gerisz23: Passzolom, meg kell keresni meddig és mettől megy oda a delej.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87724) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Opel Vectra B 1.8 16V autóm. Az alapjárat kissé ingadozik és ezt hallani lehet. Sőt, kissé érződik az autóban is, mikor benne ülök. Hidegben annyira nem gáz a hidegindító miatt, de ahogy felmelegszik a motor már jobban érezhető. 3 szerelőnél járt az autó és eddig senki nem mondott semmi konkrétumot. A tanácsokat köszönöm.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#87725) ivana válasza Tikakukac (#87723) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, nekem "osram műszerfalizzó" keresésre kijön. A zafiraban egy ilyen homokszórt volt, de azt is simára cseréltem, nem okozott nagy gondot, talán kicsit kevésbé egyenletes.

(#87726) Tikakukac válasza ivana (#87725) üzenetére


Tikakukac
titán

Eltaláltad, a "talán kicsit kevésbé egyenletes" rész miatt nem lett berakva sima, hanem ez. 12 évente ha kiég, nekem belefért a homogénebb gyári megoldás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87727) gerisz23 válasza Tikakukac (#87723) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!max megtáplálom a többi izzóról ezt is ha máshogy nem megy ;]
De először veszek egy új izzót bele.
Ha már itt vagyok index kart milyet érdemes venni Corsába?Márka,esetleg konkrét webshop.
Ha már úgyis szét kellett szednem kicserélem.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87728) ivana válasza Tikakukac (#87726) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyenből csak egy van benne, legalábbis a zafiban, a számlálónál. Amikor cseréltem (kb. 5-6 égett a tizenvalahány izzóból) akkor meg nem kaptam, de max. akkor látszik ha nagyon nézed.

(#87729) Tikakukac válasza gerisz23 (#87727) üzenetére


Tikakukac
titán

2 utángyártott után bontott lett pályás kocsiból, és takarítás óta remek. Vettem boltból újat is, sosem volt az igazi, de 4 hónap után megint suta lett, mint a gyári 170k km után. Hagytam is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87730) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. F Astra irányjelző kar lötyögve kapcsolható, tönkrement a "kattanója".
Javítható ez házilag, szerelt már ilyet valaki? Működik, csak olyan lityi lötyi.

-

(#87731) #81556480 válasza Carlytoo (#87724) üzenetére


#81556480
törölt tag

De meg is nézték, vagy csak szóban beszéltetek a problémáról? Mert ennek 2-3 egyszerű oka lehet. Nálam csak simán koszos volt a szívó toroknál.

[ Szerkesztve ]

(#87732) #81556480 válasza 7Sony7 (#87730) üzenetére


#81556480
törölt tag

Javìtható. De már nem emlékszem hogy, de egyet megcsináltam egy rugó hajtogatással. Egy bontott kapcsoló kb 1000 Ft lehet

(#87733) 7Sony7 válasza #81556480 (#87732) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, akkor majd szétkapom.

-

(#87734) Carlytoo válasza #81556480 (#87731) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Elvittem az autót mind a 3 szerelőhöz.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#87735) mandras81 válasza mohabá 007 (#87709) üzenetére


mandras81
senior tag

Nagyon köszi a részletes választ! :R

(#87736) PETEE78 válasza mohabá 007 (#87707) üzenetére


PETEE78
senior tag

Z16XE 2003-as 1.6 16V comfort

Naszóvalkérem... Tegnap szervíz lapos ráköt. A lamdba lekötésen kívül ami még benne volt egy hibakódot dobott a bal első kerékhez álló helyzetben, aminek a számát sajnos nem tudtam lelesni.. tehát annak sok köze nincs az egészhez.

Szerelő is azt mondta lehet EGR is. Sajnos január első hetében tudja csak megnézni. Meg mondott még pár lehetőséget, de ahhoz jobban át kell majd vizsgálni a motortérnél. Valamiről hablatyolt, hogy egy negyedet vagy mennyit elfordulhatott és ezért nincs szinkronban a motor... Ezt már nem tudtam megjegyezni, felfogni. :U

Tegnap üresben megbőgette párszor szegényt, azt hittem szétesik, viszont mintha azóta javult volna a helyzet.
Nem szűnt meg, javult. Mintha több ereje lenne az autónak és rángat még mindig de mintha kevésbé lenne morcos.

Reggel mondta egy ismerős, hogy nem lehet, hogy vizes a benzin? :Y
Az igazsághoz tartozik, hogy egy ideje kis kúton tankolok, és most ráparáztam, úgyhogy visszamentem a szokásos kútra és most egy ideig ott fogok tankolni, remélem hozz valami változást.
Az EGR csatit is kipróbálom. Azt hol találom?

üdv

You are being revived

(#87737) Tikakukac válasza #81556480 (#87731) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyira egyszerű okai lehetnek, hogy több ember évek óta szív a dologgal, fél kicserélt motor mellett is megmaradt :P Pont tegnap futottam bele a másik fórumon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87738) #81556480 válasza Tikakukac (#87737) üzenetére


#81556480
törölt tag

Mondjuk én ebben nem hiszek ( nem neked nem hiszek, hanem abban hogy megoldhatatlan lenne )hanem hogy ha utángyártott alkatrészekkel szerelnek hozzá nem értő emberek akkor lehet ilyen. Mi már 3 ilyen alapjarat problémát megoldottuk elég hamar.

(#87739) Tikakukac válasza #81556480 (#87738) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor Opel szervizben dolgozol és átcserélsz mindent egy donor autóról :DDD akkor gyanúsan vannak mélyebb szinten is ilyen hibák, mintsem a koksz. Ez a rángat=gyertya esete. Volt olyan, akinek valami extrém egzotikus vezérlő baj miatt volt.

De itt is meg lett oldva. Teljes motorfelújítás, azóta jó ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87740) #81556480 válasza Tikakukac (#87739) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na ja, elhiszem hogy van ilyen, de szélsőséges esetnek mondanám. Egy ilyenre jut 15 olyan, mikor egy alapjárati motor csere vagy tisztítás megoldja a dolgot.

(#87741) Tikakukac válasza #81556480 (#87740) üzenetére


Tikakukac
titán

Tele vagyunk gagyi szerelőkkel, de ha 3 megvolt én kezdem tolni az arányt a kokszról másra :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87742) mandras81


mandras81
senior tag

Vectra C 2007-be aftermarket fejegység beszereléséhez ezen kívül másra van szükség? Ebben van keret, CAN-bus adapter, kormánytávirányító.

Egy DVD90-et váltana.

(#87743) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Astra G Z14XE: full vezérlés csere (INA), féktárcsa - fékbetét, toronycsapágy - szilent (Febi), kormányösszekötő gömbfej (Febi), 1 napig volt oda az autó, 125e HUF.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#87744) hacki87


hacki87
senior tag

Voltam ma az Opel Puchele-ben időpontot foglalni futómű átvizsgálásra(a felni hibái ki lettek javítva), közben várakozott egy úr. A beszélgetés közben megütötte a fülemet, hogy leveszik az olajteknőt az autójáról. rákérdeztem, hogy csak nem egy Insignia alacsony olajnyomás problémával? Válaszuk: de! A vége az lett, hogy kuka a motor mert emiatt olyan kopást szenvedett el a főtengely csapágy, hogy egybe fordult és elgörbült a főtengely. 800km-rel ezelőtt vette. Remélem a kereskedőnél tudja majd érvényesíteni a jogait.

[ Szerkesztve ]

(#87745) Petyyyyy válasza hacki87 (#87744) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egy tömítés miatt van a karteren belül.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#87746) hacki87 válasza Petyyyyy (#87745) üzenetére


hacki87
senior tag

Tudom nekem is cserélték, csak annyi a különbség, hogy nekem azt mondták szépek a csapágyak. Az úrnak meg azt, hogy kuka a motor.

(#87747) Tikakukac válasza hacki87 (#87744) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó menet lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87748) Magnum_ válasza Tikakukac (#87747) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem fogalma nem volt a kereskedonek errol.

I humbly and respectfully decline™

(#87749) Tikakukac válasza Magnum_ (#87748) üzenetére


Tikakukac
titán

És? Egyfelől szakmabeli, legyen.

Másfelől ha tudnád mennyi pénzemben vannak a rejtett hibák :B Ez van. És még csak kereskedő sem vagyok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87750) Magnum_ válasza Tikakukac (#87749) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A bizonyitasi teher a vevon van. Hogy tudia kellett a hibarol. Ezzel csatlakoztam ahhoz a gondolatodhoz, hogy szep menet lesz.

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.