Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LámaZ


LámaZ
addikt

Mielőtt továbblépnél:
Ha a magyarországi mobilinternet érdekel, ez a te topikod. A T-Mobile-nak is van egy nagy zsibongója itt, a Vodafoné itt van, a Telenoré pedig itt.
-------------------------------------------------------------------------------

Sok hazánkfia járja külföldet, vagy él ott több-kevesebb ideig.
Jó lenne ezért összegyűjteni a mobilinternettel kapcsolatos lehetőségeket és tapasztalatokat.

Lássuk először a barangolást (roamingot) a három hazai nagy szolgáltatónál:

T-Mobile,
Telenor,
Vodafone.

Azonban, a barangolás drága, ezért akár egy napra is érdemes helyi SIM-kártyát vásárolni.

A világ 32 legnagyobb földfelszíni (nem műholdas) mobiltelefon-szolgáltatójának listája itt olvasható.
Kontinensekre lebontva:
- Amerika (ezen belül: USA)
- Ázsia és Óceánia
- Közel-Kelet és Afrika
- Európa, ahonnan a szomszédos országok:
---- Románia
---- Szerbia
---- Horvátország
---- Szlovénia
---- Ausztria
---- Szlovákia
---- Ukrajna
és ami még nagyobb érdeklődésre tart számot: Nagy-Britannia, és Németország.

Jöhetnek a kérdések és a tippek, hogy hol melyik megoldás a legjobb!

A könnyebb érthetőség kedvéért kérlek, hogy az első sorban írd le az ország nevét, és ha árakat adsz meg (ami ajánlott), a helyi valuta mellett add meg őket forintban is.
Egyébként a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb hivatalos devizaárfolyamai itt érhetőek el. Vannak nem hivatalos pénzváltó-kalkulátorok is, mint például az Oanda, az X-Rates, vagy Androidra nagyon jó Russell Wilson appja.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#2) club1 válasza LámaZ (#1) üzenetére


club1
veterán

http://prohardver.hu/tema/mobilhasznalat_kulfoldon/friss.html
Topic, ami a külföldi mobilhasználattal, legfőképpen a mobilnettel foglalkozik...

(#3) LámaZ válasza club1 (#2) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, akkor el lehet gondolkodni a beolvasztáson, bár szerintem a mobiltelefonálás és mobilinternetezés külföldön két külön dolog.
Ha beolvasztás lesz a vége, akkor e topik kezdő hozzászólását feltétlenül be kell emelni a másik topik első hsz-ébe.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#4) Tom1939


Tom1939
őstag

Kár hogy ekkora "cápázás" a külföldi mobilinternet. Én jövő hónapban megyek Rómába és vinném kis 7.7-esem. Google maps és egyebek. Az egyetlen elviselhető csomag persze csak előfizetés mellé elérhető (voda, 500mb per hét, 5500). Az meg nincs és ezért nem is lesz.

Ezt imádom Magyarisztánban. Minden csak árukapcsolással. Ja és egy simen akarsz telefont és mobilnetet. Akkor a mobilnet 4-szeres áron...

Szóval szerintem az Olasz Tim-nél próbálok majd helyben venni.

(#5) club1 válasza Tom1939 (#4) üzenetére


club1
veterán

Vodafone-nál az Európa napijegy a prepaid előfizetőknek is elérhető. Egyébként pedig egyértelmű, hogy roamingolni mindig jóval drágább, mint helyi szolgáltató kártyáját használni.

(#6) Tom1939 válasza club1 (#5) üzenetére


Tom1939
őstag

Ez ok is, csak azt nem értem meg hogy miért nem vehetek prepaidhez heti jegyet mint előfizetéshez.

De mégis értem, ugyanazért amiért telefonszolgáltatás és mobilnet egy simen jóval drágább a mint külön simen a mobil internet. Üzlet. Tényleges verseny hiánnyal. A nagyoknak ez így tökéletes, és nálunk nincs versenytársuk.

Szóval itt nem csak a roaming-gal van a gond, hanem azzal hogy mellé megy vastagon az árukapcsolás. Mert 5500-at fizetnék hogy kényelmesen itthonról el tudjam intézni a dolgot, az 500 mb turistaként bőven elég 3 napra. De nincs ám ha nincs előfizetés... Így ennél valóban olcsóbban veszek kint, de ott megy vele az értékes időm.

(#7) LámaZ


LámaZ
addikt

Mobilinternet Romániában - 1 rész: Orange feltöltőkártya:

Internet PrePay 5: 0,5 GB/30 nap = 5€ + áfa
Internet PrePay 6: 0,5 GB+éjjel 1,5 GB/15 nap = 6€ + áfa
Internet PrePay 7: 1 GB/30 nap = 7€ + áfa
Internet PrePay 8: 1,5 GB+0,5 GB éjjel/30 nap = 8€ + áfa
Internet PrePay 10: 2 GB+8 GB éjjel/30 nap = 10€ + áfa
Internet PrePay 13: 4 GB+6 GB éjjel/30 nap = 13€ + áfa
Internet PrePay 15: 8 GB/30 nap = 15€ + áfa

A SIM-kártyát mobiltelefonban kell aktiválni, és utána 240 napig él.

Aktiválni a fenti opciókat úgy lehet, hogy felhívod *100# számot, és az Opcióknál (Opţiuni)
ingyenes SMS-t küldesz a 321-es számra, a szövegtörzsben a választott opcióval: INTERNET xx
Az xx helyére a fenti lehetőségeknél szereplő számot kell beírni: 5, 6, 7, 8, 10, 13, 15. Ha elfogyott az adatmennyiség, 2€-ért +0,5 GB-ot tudsz aktiválni (ha van pénz a számládon) a következő SMS-sel: 2EUR

A számlafeltöltés történhet Orange üzletben, vagy bankkártyával az interneten 1...200€ értékben.

Legyen minden jó!

(#8) kozaripite


kozaripite
csendes tag

Üdv. Kéne a segítséged, hátha értesz hozzá.
Láttam, hogy írtad "Mobilinternet Romániában - 1 rész: Orange feltöltőkártya:"
Én svájcba megyek és ott néztem Orange szolgáltatónál internetet! Olyanra lenne szükségem ami feltöltőkártyás simkártya és nem előfizetéses. kb 3-5 GB internetet szeretnék.
A PrePay az a feltöltőkártyásat jelenti az Orange szolgáltatónál???
[link] Ez feltöltőkártyás?
[link]

Kérlek segíts mert pénteken megyek svájcba szezonmunkára és csak tabletes mobilnetet tudnék használni! Előre is köszönöm a válaszod! :R

(#9) LámaZ válasza kozaripite (#8) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Soha nem voltam Svájcban, de ha kifizetsz nekem egy 1 hetes felderítő expedíciót, szívesen kimegyek, és megírom a tapasztalataimat. :-D
Érdemes még várni, hátha valaki ott lakó beesik ide, vagy más fórumokon is érdeklődni.
Amúgy fogadni mernék, hogy az ottani nagy áruházakban is vannak ilyen „Fogd a kütyüt, és fuss!” akciók mobilinternetre.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10) kozaripite


kozaripite
csendes tag

De a PrePay ottis feltöltőkártyás nem? Mint magarországon T-Mobile nál a Domino pl!?

(#11) LámaZ válasza kozaripite (#10) üzenetére


LámaZ
addikt

Mi más lenne?
Na, találtam neked vmit a guglival, de előre szólok, ingyen nem fordítok:
http://prepaidwithdata.wikia.com/wiki/Switzerland

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#12) LámaZ


LámaZ
addikt

Németország
1 GB havi 13 €-ért:
http://www.lebara.de/data-flat

Legyen minden jó!

(#13) RDJD


RDJD
újonc

Sziasztok!
Szeretnénk mobilinternetet a laptopunkra.
Európai Unióban fogunk feltehetően mászkálni, szóval valami olyan megoldás kellene, amivel mindenhol tudunk internetezni. Kérlek titeket valaki írja már meg, hogy
hol vegyünk,
milyen netet,
mi a neve,
mennyibe kerül
maximum skpye, facebook -ra kell!
Nagyon köszönöm előre is!
Nem vagyok egy nagy zseni ezért kéne elég részletesen!
Annyit hallottunk már, hogy az osztrákoknál lehet venni valami sticket és azzal működik egész Európában ( kivétel Mo.-on =) )

(#14) radamsky válasza RDJD (#13) üzenetére


radamsky
senior tag

a 3drei-ről beszélsz te
igen osztrákba lehet venni
lehet használni olasz, osztrák, angol, svéd, dánba
nekem pont jo:D

15 euro a korlátlan ami 1 honapos a benzinkutakon tudod tölteni, ugye feltöltös, a simet én 9 euroért vettem, stikkel kicsit drágább olyan 50 körül van?? ezt nem tudom
médiamárkba kaphato
vannak ilyen korlátosok is az 10 euro alatt van

[ Szerkesztve ]

(#15) Kodyne


Kodyne
újonc

Sziasztok! Európai utazgatáshoz keresek kommunikációs lehetőséget Magyarországgal. Lehet mobiltelefon vagy laptop is akár, a lényeg, hogy wifire nem alapozhatunk, mert folyamatosan úton leszünk. Angliától Spanyolországig, Belgium, Németország, stb, stb.. folyamatosan változó helyen, és változó, hogy hol mennyi ideig leszünk. :)) Hosszabb távú megoldás érdekel, akár mobilinternet, akár más -nem tudom mi... ezért kérek segítséget. Minden tippet köszönök előre is!

(#16) radamsky válasza Kodyne (#15) üzenetére


radamsky
senior tag

vodának van egy napi 50 mb-os csomagja valami 2000 Ft környékén
ez müködik minden országba amit felsoroltál
de amit irtam drei is jo korlátlan 15 euro/ho, bármelik osztrák benzinkuton fel lehet tölteni, de csak pár országba müködik. Olasz-osztrák, svéd, dán, és angol ha jol emlékszem

németbe sajnos nem

(#17) club1 válasza Kodyne (#15) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone említett havidíjas csomagja a MobilWeb Külföldön opció. A szolgáltatás havidíja bruttó 1990 Ft. A szolgáltatás a kijelölt hálózatokon napi 50MB kedvezményes adatforgalmat kínál. A napi kedvezményes forgalom számítása naptári nap szerint történik. A megkezdett számlázási periódusban (naptári nap) több adatcsatlakozás lehetséges a kedvezményes forgalmi keret eléréséig. Az adott naptári napon 50MB feletti adathasználat díja a kijelölt hálózatokon bruttó 60Ft/100kB, a kijelölt hálózatokon kívül az Adatroaming alaptarifa díjazása szerint számlázzuk (részletek a Lakossági Általános Szerződési Feltételek 1. számú
Lakossági Díjszabás Melléklet 5.4.1. pontjában találhatók). Ez a díjazás adott naptári nap 24:00 -ig érvényes (mely a magyarországi időzóna szerint kerül számításra), a következő napon a kedvezményes 50MB adatforgalom újra rendelkezésre áll. A naponta rendelkezésre álló, ám fel nem használt forgalmi keret a következő periódusban, és belföldön nem használható fel. A Mobilweb külföldön opcióra egy év hűséget kell vállalni.

Amennyiben telefonálni is hazai percdíjakon szeretnél, arra ott az Európa napijegy. Mivel ez napi 100 MB forgalmat tartalmaz meg hazai percdíjakat, ráadásul prepaid előfizetéshez is igénybe vehető, jóval drágább opció (napi 1000 Ft).

(#18) Schuby


Schuby
aktív tag

Németországba kéne feltöltős ha lehet korlátlan net. stick nem fontos. Persze ne legyen horror ár. tud valaki ilyet?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#19) szakócza08 válasza radamsky (#14) üzenetére


szakócza08
újonc

a 3drei melyik csomagja az amivel több országon keresztül is működik az adatroaming? Mennék egymást követően több hétre Olaszországba és Ausztriába is ezért nagyon érdekelne. Köszönöm előre is.

Megdobbant a szívem amikor láttam a voda külföldi opcióját (mobilweb külföldön opció- Club1 társunk jóvoltából),1990ft/hó a napi 50mb elég is lenne, de úgy hogy 1 évet hűséggel be kell vállalnod, egy kicsit sok.

Egyébként döbbenet, hogy 2-3 hetes külföldi nyaraláshoz semmilyen normális adatroaming szolgáltatás nincs a magyar szolgáltatóknál, bezzeg ugyanezen szolgáltató másik országban sz@rért-hugyéert hozzáddobja a több gb-os feltöltős csomagját. (itt most az országok belföldi díjainak összehasonlítására gondolok)

Ezért kénytelen vagyok mindig egy kártyafüggetlen okostelefonnal (csak netezésre a helyi szolgáltató feltöltős simjével használom) és egy butatelefonnal (amibe a szerencsétlen magyar sim kártyát teszem) menni nyaralni.

Jó lehetne a voda mobilweb külföldön csomag (1 hétre), de a 100mb édeskevés, főleg hogy egy ismeretlen helyen "megnő" az információéhséged.....

Köszönöm előre is a tájékoztatást

[ Szerkesztve ]

(#20) Schuby válasza szakócza08 (#19) üzenetére


Schuby
aktív tag

Media marktban és csakis ott lehet venni, úgy hívják Super Sim. tölteni már mindenhol lehet. Az MM természetesen nem a magyar MM

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#21) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok. :DD

Ausztriában is lehet a Lebara-s telefont internetet úgy használni mint Németországban? Tudtok erről valamit?
Vagy van ennél is kedvezőbb lehetőség odakint? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#22) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Sziasztok!

Nekem Franciaországban, Angliában és a benelux államokban kellene használnom a netet. Facebook, skype, ilyesmire kellene. De úgy látom ami általában jó angolhonban és németben az nem jó franciában vagy fordítva... :| Tud valaki megoldást erre?

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#23) mulika2


mulika2
csendes tag

Üdv!

Megtudná valaki mondani, hogy ha elfogy a havi felhasználható adatmennyiség a Lebarás kártyáról, akkor csak belassítják, vagy ki is kapcsolják az internetelérést?

Köszi!

(#24) stevebee


stevebee
csendes tag

Helló! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy milyen lehetőséget tudtok ajánlani külföldi mobilinternetezéshez. Csak data SIM kellene egy 12 napos lakóautós utazáshoz, ami Ausztriát, Németországot, Svájcot, Franciaországot és Olaszországot érintené. A TravelSim lehet a jó választás, vagy érdemes esetleg országonként valami prepaid kártyát venni? Tudtok olyanról ami több országban jó lehet? Olvastam, hogy az osztrák Drei jó Olaszországban is. Előre is köszi!

(#25) juhimeli


juhimeli
újonc

Sziasztok!
Engem is az osztrák drei internet stick érdekelne,mert úgy hallottam,hogy már nem lehet kapni és ha mégis csak osztrákban lehet használni.Kérlek segítsetek,ha tudtok valami friss infot!
Köszi előre is :B

(#26) Schuby válasza juhimeli (#25) üzenetére


Schuby
aktív tag

a hír igaz, hétfőn akartam venni már nem kapható. meg is vagyok lőve, nem tudom mit vegyek helyette.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27) Schuby válasza stevebee (#24) üzenetére


Schuby
aktív tag

Németországban Az aldis netet használom, 15 eur /hó 5 gb. ha idő előtt elhasználod csak belassítják.
A többi országban a McDonalds szokta szponzorálni a netezésem. Ausztriában a nagyobb kutaknál is előfordul ingyen net, de van ahol 1 vagy 2 órára korlátozva van. Viszont az Asfinagos pihenőkben van free wifi és korlátlan

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#28) stevebee válasza Schuby (#27) üzenetére


stevebee
csendes tag

Köszi a tippet! A német Aldis nettel nem lehet véletlenül roamingolni?

(#29) Schuby válasza stevebee (#28) üzenetére


Schuby
aktív tag

Van hozzá EU roaming packet 4.99€ /7nap de csak 120 Mb adat ha jól emlékszem.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#30) juhimeli válasza Schuby (#27) üzenetére


juhimeli
újonc

köszi.még pár kérdés az aldis nettel kapcsolatban.hogyan működik a vásárlása?bemegyek a boltba és veszek egyet?német cím kell e hozzá?és ha németen kívül használnám az mennyire fájna?ja és ha van usb stickem akkor csak sim kártyát is lehet vásárolni?
Bocsi,hogy ennyit kérdezek,de nem tudok ezekről a dolgokról semmit.
Köszike :B

(#31) Schuby válasza juhimeli (#30) üzenetére


Schuby
aktív tag

Priviben megírtam

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32) club1 válasza Schuby (#31) üzenetére


club1
veterán

Tedd már meg légy szíves, hogy ide is beírod! A fórumozásnak pont ez lenne a lényege, nem pedig a privát tudásátadás...

(#33) Schuby válasza club1 (#32) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ha nem kell stick, akkor kell venni egy sim kezdő csomagot ez 12.99€ amin van 10 euro lebeszélhetőség. Ez egy nagy Aldis boríték, a pénztárnál lehet kérni, és csak egyszer, a legelső alkalommal kell megvenni. ezzel már lehet netezni, csak nem érdemes, mert a basis csomag adat alapú 0,24 €/MB ami kb egy órányi netezés alatt leeszik. Ha mi a 15€/hó 5Gb csomagot akarjuk használni, sajnos venni kell mellé egy 15 eurós feltöltést is. Aztán fel kell lépni az aldi oldalára és ott beregisztrálni a simet.. Hasra ütött név és a szállodánk címe is megteszi. Ha ez megvan, saját aldi oldalunkon feltölthetjük rá a 15 eurot. ezt megtehetjük egyébként telefonon is, a későbbiek folyamán ha kell bankkártyárol is, nem kell hozzá aldi mindenképp. Elég részletes leírást kapunk hozzá, bár némi nyelvtudás nem árt. ellenőrizzük is rögtön hogy átváltott a csomagunk Internet-Flatrate XL -re és ha igen, már nyomhatjuk is. Ha idő előtt elfogyasztjuk az adatmennyiséget csak belassítják nem tiltják le. Tapasztalatom szerint egész Németországban jó a lefedettség, de pl Salzburgban a repülőtéren is fel tudtam csatlakozni, mondjuk ott már nem volt egy sebességbajnok, de Skype-on az irogatás hibátlanul ment.

tarifa tájékoztatás, regisztráció, saját oldal az alditalk.de oldalon, bármelyik logora kattintva.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#34) felhasználóx


felhasználóx
tag

Néztem a 3Drei jelenlegi feltöltőkártyás mobilnet ajánlatát. ez a Nimm3 feltöltős csomagja 6 euró (1GB 1 hónapra).
http://www.drei.at/

Ha jól értem ehhez a feltöltős csomagokhoz kell külön a 3Európa csomagot megvenni (7,5 euró), hogy Olaszországban, Angliában is tudjuk használni a mobilnetet?

Ez jóval olcsóbb mint a többi ajánlat, beleértve a magyarországi korlátlan mobilnet bérlő ajánlatokat is.

jól értelmezem?

illetve ha valakinek van ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata, kérem ne tartsa magába :R
Előre is köszi.

(#35) LámaZ válasza felhasználóx (#34) üzenetére


LámaZ
addikt

Első körben rágd át magad Sztbeni írásán.
Más országokat is nagyon jól kivesézett és felboncolt. ☺

Legyen minden jó!

(#36) Vgyuri2


Vgyuri2
csendes tag

Egy észak-borsodi faluba mennék 1-2 hétre, ahol nincs magyar mobil lefedettség, van viszont szlovák. Hogy tudnék legolcsóbban internethez jutni a WindowsXP-s notebookomon és/vagy az androidos tabletemen. Utóbbi érdekes lehetne, mert amit mobilnetről felszedek, azt szétsugározhatnám a laptopra, telefonra is.

A tabletben van WiFi, BT és egy microUSB.

Várom az ötleteket. Előre is köszönöm.

(#37) felhasználóx válasza LámaZ (#35) üzenetére


felhasználóx
tag

Köszönöm a tájékoztatást:)

(#38) apaszka válasza LámaZ (#1) üzenetére


apaszka
veterán

Köszönöm!
:R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok!

Nyár végén USA-ba látogatok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esetleg olyan aki mostanában járt ott és vett SIM kártyát?

Mit ajánlotok?

Rövid keresés után találtam egy ilyet, ami egészen szimpatikus volt:

Ready SIM

Bármiyen ötlet, tapasztalat, tanács jöhet! :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#40) Mr.ReD


Mr.ReD
csendes tag

Sziasztok!

Horvátországba mennénk nyaralni 1 hétre, mobilinternet kellenne a munka miatt. A T-mobile oldalát néztem, elég jónak tűnik, de egy kis segítséget szeretnék kérni.

Ha megveszem a mobil net start csomagot (ezt bennzinkúton gondolom nem lehet venni) (csak SIM kell mert beépített modemmel használnám), akkor utána milyen csomagok közül lehet választani? Néztem a 4G-t de ez csak vmi opció? Ahol veszem ott aktiválni is tudják?

Köszönöm a segítséget előre is.

GoT

(#41) club1 válasza Mr.ReD (#40) üzenetére


club1
veterán

Horvátországban sokkal jobb csomagok vannak. Ha egy kicsit visszaolvasol, akkor ott a Tele2 nyári, turistáknak szóló kártyája 50 kunáért 3 GB nettel.
Ja, bocs, Sztbeni topicjában vannak a horvát ajánlatok, akkor inkább a közvetlen link, amiről írtam.

[ Szerkesztve ]

(#42) Mr.ReD válasza club1 (#41) üzenetére


Mr.ReD
csendes tag

Köszi, ez tényleg jobban tűnik:)

GoT

(#43) LámaZ válasza Mr.ReD (#42) üzenetére


LámaZ
addikt

Álmaidban Németország visszainteget:
Flex csomagok a Lebara.de jóvoltából. (Mi ez a Lebara?)
Nem sokat tudok németül, de érzem az illatáról, hogy ez jó. :D

(Egyébként csak suttogva, zárójelben jegyzem meg, hogy addig jó a hazai „három testőrnek” - persze, ők nem a királyt vagy a királynét, hanem saját testüket védik ☺ –, amíg az ilyenek be nem törnek Magyarországra.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#44) Vyndree válasza LámaZ (#43) üzenetére


Vyndree
őstag

Lebara-t lehet az olaszoknál mobil netre használni? Ha jól látom 500MB=€10 és 30 napig lehet elhasználni.

Nekem van néhány Lebara SIM-em, Ferihegyen osztogatják 100 perces lebeszélhetőséggel. Legalábbis "include 1 font" és "1p/min".

ezekben az országokban lehet:

[ Szerkesztve ]

(#45) Mr.ReD


Mr.ReD
csendes tag

Sziasztok!

Valaki Madeirán használt már mobilnetet?

GoT

(#46) Vyndree válasza Mr.ReD (#45) üzenetére


Vyndree
őstag

A Meo-nak (Portugal Telekom) van/volt egy akciós csomagja €10-ért 10GB adatforgalommal, akció nélkül ugyanennyiért 5GB.
"Meo sells a SIM card for €10 – that includes 10 GB of internet traffic"

[ Szerkesztve ]

(#47) Schuby


Schuby
aktív tag

Január elsejétől megszűnik a roaming ugye az unió jóvoltából. Vajon ez vonatkozik a mobilnetre is? Mert akkor egy szem aldis netemet használhatom orrba-szájba mindenhol Európában 15 Euróért?? Erről van valakinek infója? bár akkor lehet még jobb az osztrák 3 10€ ért. mindegy az is van raktáron.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#48) club1 válasza Schuby (#47) üzenetére


club1
veterán

Annyi az info, hogy január elsejétől nem szűnik meg a roaming, sőt még az ára sem változik.

(#49) Mr.ReD válasza Vyndree (#46) üzenetére


Mr.ReD
csendes tag

Köszi, remélem ez nem csak ebben az 1-2 hónapban lesz:)

GoT

(#50) Schuby válasza club1 (#48) üzenetére


Schuby
aktív tag

Igazad van félreértettem, 2015 év végéről van szó

x230, N53SN, D7200, BV6000S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.