Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83101) Declare válasza B-L-A-C-K (#83098) üzenetére


Declare
őstag

"Viszont tavaly is leírtam, és most is mondhatom, hogy lehet semmi pozitív hatása sincs, de hogy ártani nem árt az is biztos."

aha.....biztosan nem art....pont ezt irtuk....de mind1, ugyse gondolod at, ugyse merlegelsz soha semmit, csak akkor minek hozod be? Legyen egy kis feszko? En olyan temat dobok be forumba, ami erdekel, kivancsi vagyok mas mit gondol....ha valamit eldöntök es tüzzel vassal vegigviszem, tökmind1 ki mit mond es gondol, akkor nem irom be :F

"e lehet éppen ettől van az hogy semennyire sem füstül a kocsi akárhogy rálépek a gázra"

:D igen, ez szinte biztos... A DPF nek ehhez valoszinüleg semmi köze :D Szerintem a klima is jobban hüt, majd probald ki ;)

(#83102) molnarpeter válasza Corsa02 (#83100) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R

(#83103) B-L-A-C-K válasza Declare (#83101) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te mivel tudtad akkor alátámasztani hogy sz@r? Jah hogy te is a semmivel....

(#83104) Declare válasza B-L-A-C-K (#83103) üzenetére


Declare
őstag

Nem mondtam, h szar, csak gondolkozom: K+F tevekenyseg (kutatas es fejlesztes), mernökök, tesztek, beallitott titkos recepturak az olajaknal stb. Es akkor jön a teleshop es azt mondjak 1200 Ft ert kapsz egy olyan csodalatos dolgot, amit barmilyen olajba, barmilyen autoba, barmilyen hasznalati körülmeny között beletöltesz es jobb lesz....jobb...ugya altalanossagban nagy J -vel. Ezt igy csak siman atgondolom es arra jutok amit irtam / irtunk....Te meg megveszed, mert nem füstül töle az Insognia :)

De akkor idere is vegeztünk ezzel a temaval nem? Vedd meg es tölsd bele, ha jonak gondolod :R
(meg persze Bp nek is jobb, ha egy autoval kevesebb füstöl ;] )

(#83105) Markizmark válasza B-L-A-C-K (#83103) üzenetére


Markizmark
addikt

Ebben a topikban dobd fel a témát. Szerintem ízekre szednek.

Én is osztom azt a véleményt, hogy a gyárilag megfelelően összeállított olajokon csak rontasz az adalékolással.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#83106) B-L-A-C-K válasza Declare (#83104) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bele is fogom most is, úgy mint az előző gazdája, meg úgy mint én tavaly is, hiszen tönkretette a kocsit, és még inkább azt akarom szarabb legyen, hiszen úgyis eladom. Hihi.

(#83107) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Csomagtér tálcát szeretnék venni a C zafiba.
Annyi lenne a lényege, hogy nem koszolnánk össze a gyári hajtogatható szövetlapot (amibe minden kosz beleragad), hanem egy könnyen tisztítható tálca lenne. Viszont néha kell a 6-7. ülés, szóval össze is kéne hajtogatni/nyomni olykor olykor. Lehet ilyet találni, vagy tegyek le róla, és inkább a szövetlapot használjam erre?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83108) kentucky válasza molnarpeter (#83097) üzenetére


kentucky
őstag

Kb. egy fél litert, még lehet annyit se.

(#83109) lsebestyen válasza Corsa02 (#83100) üzenetére


lsebestyen
addikt

:R

(#83110) B-L-A-C-K válasza Markizmark (#83105) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor kockáztatok, nincs mese...:/

(#83111) molnarpeter válasza kentucky (#83108) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ennél kevesebbet csak villanyautó fog enni :D

(#83112) Feenyx válasza mohabá 007 (#83091) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Szerintem itt kicsit elbeszélünk egymás mellett. Az én hibámat egy olyan logikára akartam visszavezetni, mint ha le lenne falazva az EGR.
Ugye az én esetemben az EGR után volt eltömődve a rendszer, kvázi mint ha le lenne "falazva" csak nem a szelep előtt, hanem után. És így jött a keverékképzési hibakód. Ezen a logikán haladva, ha én a szelep előtt dugózom le, akkor ugyanezt a hibakódot kell elvileg kapnom.

A 2. részben lévő feltételezésed nem tudom hogy jött ide.

(#83113) diablo1984 válasza diablo1984 (#82283) üzenetére


diablo1984
veterán

hmm, ma az asszony hívott, hogy beindította az astrát, ment egy kicsit majd leállt, utána se kép se hang.
Hazajöttem, nekem pöcc röff, nem tudom mit cseszhetett el, viszont azt láttam, hogy egy bő hónap és 300km alatt eltűnt belőle 4 deci olaj....most vagy én vagyok a tulok hozzá, vagy a drága Júdásom zabálja az olajat, de ami alakult, hogy a szelepfedél takarítás óta tiszta az olaj, nem majonézesedik a szelepfedélnél, csak éppen kopik, nem kicsit(érdekes, mikor én szaladgáltam vele, akkor nem tűnt el belőle, az előző gazda mondta, hogy csipegeti, fél évente kell egy kicsi bele.... hát attól azért messze vagyunk)....
Bemutattam a nívó pálcának az asszonyt(és fordítva is), mondtam nekik, hogy kössenek barátságot, mert egy bimbózó kapcsolat kezdetének nézünk elébe.... :W

(#83114) Szada85


Szada85
aktív tag

Hogy kicsit oldjuk a hangulatot. :)

13 nap ~4050km (2530 mérföld) Hyundai Tucson-ozás után ma végre újra mentem egy kört a Vectrával, óúú mama, hiányzott a hengerszám, meg annak hangja.
Nem rossz az a divatgombóc sem, de most helyreállt a Zen. :D

[/ L]

(#83115) ArthurShelby válasza Szada85 (#83114) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hm, sexy

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83116) Sza_Sa válasza Szada85 (#83114) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Rendszámod miféle? Látom, hogy német, na de egy betű??

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#83117) Sanki válasza Sza_Sa (#83116) üzenetére


Sanki
addikt

Szerintem csak szépen megszerkesztette. :K

(#83118) Luck Dragon válasza ArthurShelby (#83107) üzenetére

Holnap megírom hogy melyik típust és márkát tessék választani. :) Ebből most van tapasztalat.
Nekem is ilyen van. És szeretem hasonló felhasználási feltételek mellett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83119) farkas-j


farkas-j
őstag

A Merivámban H10-es ködlámpa izzók vannak. Normál esti viszonyok közt kipróbáltam de túl sokat nem ér, pedig elhagyott kanyargós úton jól jönne egy kis terített plusz fény. Próbából rendeltem aranysárga H10-et az Ali-ról és kicseréltem a gyárit. Brutál jó fénye van! Mindjárt rendeltem tartalékot is.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#83120) Fandango válasza Szada85 (#83114) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon komolyan néz ki a verda! :Y

(#83121) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#83118) üzenetére

Közben meg van Rezaw-plast a cég neve.
És a Zafirához is van.
REZAW-PLAST 231142 cikkszám lesz a tiéd.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83122) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#83121) üzenetére

Miért is ne.... Kifutottam a szerkesztési időből, szóval találtam is egy oldalt aki árulja.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83123) ArthurShelby válasza Luck Dragon (#83122) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A dolog pikantériája, hogy pont ma voltam náluk méretpontos gumiszőnyeget venni.
Szerintem ez nekem nem lenne elég hajlékony (ha a hátsó üléseket használnám), a csomagtartós tálca vásárlást egyelőre elhalasztottam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83124) Luck Dragon válasza ArthurShelby (#83123) üzenetére

Egyszerűen felcsavarható és egy hosszabb madzag vagy cipőfűzővel összeköthető. :) De te tudod.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83125) ArthurShelby válasza Luck Dragon (#83124) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hm, ez már jól hangzik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83126) Declare válasza Szada85 (#83114) üzenetére


Declare
őstag

:D :C

Nekem egyedül a hütöracs nem tetszik, ha szabad ennyi kritikat bedobnom :)) Valahogy mindig zavarja a szemem, ha le van veve egy emblema, akar elöl, akar hatul...valahogy olyan üresnek erzem es hianyerzetem keletkezik :))

Amugy faja :C

(#83116) Sza_Sa szepen lefotosoppolta, nehogy megtalaljuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83127) mohabá 007 válasza Feenyx (#83112) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Kezdem azzal,hogy a P0171-es hibakódnak semmi köze nincs az EGR működéséhez, a lefalazáshoz! (Erről majd később) :N
Ez a hibakód azt jelenti, hogy a lambdaszonda szerint „Túl szegény keverék a rendszerben (1. hengersor)”
Vagyis kiderült, hogy milyen a kipufogógáz oxigénszintje.Ha a valóságosnál több oxigént mutat, és a vezérlés emiatt dúsítja a keveréket, megtorpanhat az autó.
Te pedig ezt írtad: „…csak tüneteket tapasztaltam eddig, hogy gyorsításnál bizonyos fordulatszámon megtorpant az autó egy pillanatra, aztán tovább gyorsított, bár nem olyan intenzitással mint torpanás előtt…
Erre fel mit csinálsz? Kiveszed az EGR-t pucolgatni. ”… mindig kaptam a P0171 Szegényes keverék hibakódot, mert el voltak tömődve az EGR csatornáim…” :Y

Az eddig leírtakból egyértelmű,hogy valószinűleg a lambdaszonda már nem működik megfelelően,ezért a működését ellenőriztetni kell.
Ha kiderül,hogy mégis jó,de dobja a P0171 hibakódot, (sok oxigén,kevés benzin) akkor lehet, hogy vákuum szivárgás van, vagy hibás az üzemanyag befecskendező.Több esetben akkor is ezt a hibakódot dobja,ha a MAF szenzorral van gubanc.

AZ EGR működése, lefalazása:
Az EGR-szelepet a motor-szabályozó modul (ECU) vezérli. Az EGR az (ECU)számára jeladóval ellátott, elektromos vezérlésű szelep.Az EGR-nek van egy mechanikus része,ami mozog.(nyit,zár),és van egy elektromos része,ami működteti a mechanikus részt.Az elektromos részben van még egy érzékelő is,( potméter,ami visszajelzi az ECU-nak a szelep tényleges nyitási löketét, ami egyben a működésképesség információja is.) Ez a körfolyamat elektronikusan megy végbe,vezetékeken keresztül.Egy EGR-en legalább 5 szálnak kell lenni, 2 a motornak, és három a helyzet jeladónak (potméternek)

Tehát az ECU csak azt érzékeli,hogy az EGR működik.Azt már nem,hogy áramlik e át rajta kipuf gáz,vagy sem.Ezért ha le van falazva,és az EGR hibátlanul működik, az ECU nem dob hibakódot.Ha bármilyen működési rendellenességet észrevesz, dobja a P0400…..P0408 hibakódokat.

Több fórumtársnak,nekem is le van falazva,hibajelzés nélkül üzemel,mert ha jó a lefalazó,az EGR nem koszolódik.Olyan volt csak, aki rossz lefalazót tett be Z16XE-be.Az EGR kimenő részét falazta le, a bejövő részt nem,ezért koszolódott az EGR, és csodálkozott, hogy le van falazva, bő egy év után mégis hibakódot dob az ECU.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#83128) amargo


amargo
addikt

:O
Casco-nál már bejelentettem, közútkezelőhőz folyamatban van, bar itt mintha szükség lenne még valami kár felmérésre is.
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#83129) molnarpeter válasza amargo (#83128) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rendőrt kell hívni, ha azt akarod, hogy térítsék a kárt.
Látom csak kavics. Előtted menő kamion kötelezője kéne térítse, ha úgy nem megy, akkor casco ingyen javítás. Addig ragaszd le, de közútkezelő nem biztos, hogy segít.

[ Szerkesztve ]

(#83130) amargo válasza molnarpeter (#83129) üzenetére


amargo
addikt

Az a kavics egy jókora aszfalt darab volt. A fényezés bánta, az üveg kibírta, de ott is pontszerű sérülések vannak. Kamionost zuhogó esőben nem tudok megállítani. Közútkezelő elvileg illetékes, ha az aszfalt minősége miatt következik káresemény. A kamionos vétlen ebben a helyzetben. Szerintem.

Ui a sírós fej egy videó.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#83131) molnarpeter válasza amargo (#83130) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bocsánat, telefonon néztem, így már érthető :R

(#83132) amargo válasza molnarpeter (#83131) üzenetére


amargo
addikt

A videó is nehezen adja vissza, valahol örülök, hogy a motorháztetőt kapta el elsőként és nem egyenesen az ablakba megy 80 km/h nál.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#83133) Feenyx válasza mohabá 007 (#83127) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Na erről beszéltem, itt nagyon elbeszélünk egymás mellett...

Lehet én nem írtam le érthetően, lehet te olvastad rosszul, de nem a P0171-re kezdtem el pucolgatni az EGR-t.

Szóval P0171: Tavaly volt ez a hibakódom. Az esetek nagy részében semmi köze a lambda szondához ennek a hibának Z16XEP és Z16XE1 motornál legalábbis. Tudom, cserélték nekem is a lambda szondát teljesen újra, nem oldotta meg (-30k). Utána persze EGR is lett cserélve újra(-45k). Szóval 75k elment arra, hogy tapogatóztak a szerelők ennél a hibánál. És mi oldotta meg? EGR csatorna tisztítás, aminek én jártam utána... Ezek utána meg is szűnt a hibakód és a rángatási jelenségek.

A P0171-et okozó egr csatorna eltömődést csak egy logikai hasonlatnak próbáltam használni, mint ha szelep kimenő részét lefalaznám. És továbbhaladva ezen a logikán, ha lefalazom lehet hasonló keverékképzési (nem EGR-el kapcsolatos) hibakódot kapok, mert ismét nem lesz áramlás az EGR-től visszafelé a szívósor irányába.

Ami jelenleg van (amit te is kiemeltél):
Gyorsításkor egy pillanatra megtorpan néha nem mindig ugyanazon a fordulatszámon. Nem folyamatosan, csak néha. De miután kipucoltam az EGR-t ennek a tünetnek az erőssége jelentősen csökkent. Előjön most is de kevesebbszer. Ezért gondoltam, hogy valahol itt lehet a probléma. De semmi hibakódot nem kapok (pláne nem EGR), többször is néztem.

De már megrendeltem a falazáshoz a megfelelő "tömítést", ha megjön le is falazom, kíváncsi leszek mi lesz utána. De akkor ezek szerint számíthatok arra, hogy ezek után sem fog hibát dobni ha eddig nem dobott EGR-re.

(#83134) Szada85 válasza Sza_Sa (#83116) üzenetére


Szada85
aktív tag

Teljesen hagyományos fritzrendszám, csak a többit elvarázsoltam feketeöves Paint tudásommal. :DDD

Bár az utcán, topiktalin mindenki lát(hat)ja, én a netre felrakott bármilyen autós képemnél szeretem "retusálni" a plakettet, régi beidegzödés.

(#83126) Declare:
Pedig ez "gyári" Irmscher rács, annak is az egyik variánsa, és mivel annó a szalonból "Irmscher csomaggal" jött az autó, így ez volt/van benne azóta. Ezért nem volt egyszerü felnit sem vadászni rá, mivel abból is csak "gyári" jöhetett szóba.

A hátsó plakettek pedig vissza fognak kerülni, csak kb. az összes ragasztója most döntött úgy a legutóbbi mosós körnél, hogy köszi elég volt, és szárazoláskor szépen lepotyogtak.

Nemrég posztolt valaki egy osztrák újságból printscreen-t valamelyik Fb csoportban ( a forrás hitelességét nem tudom alátámasztani, sem cáfolni), miszerint egy Smart-os srácot azért baszkuráltak meg Bécs környékén 60, vagy 70€-ra, mert minden jel, felirat el volt tüntetve az autóról, márkajelzés, stb...

(#83135) molnarpeter válasza Szada85 (#83134) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Típusjel elhagyása gyárilag is rendelhető 0 Ft extra, abból nem hiszem, hogy gond lenne. Ha már ki van vágva a csomiból a jelvény és be van falazva tábla lemezzel a helye, na az gyanús :D

(#83136) Tikakukac válasza molnarpeter (#83135) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is kamusnak hangzik. A badge mentes autó a legtöbb helyen egy 0Ft-os extra, elég sokan is élnek vele egy kategória fölött, kétlem, hogy ezért csesznének. Egyáltalán mire fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83137) szabonagyur


szabonagyur
félisten

F Classic Astra-ba ki milyen olajat rakott? Castrol olajválasztó szerint 10W60 kellene bele, de nem túlzás ez? 10W40-re vagy 5W40-re gondoltam elsősorban. 170e km van benne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83138) Szada85 válasza molnarpeter (#83135) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ezért is írtam, hogy a forrás hivatalossága, megbízhatósága számomra is kérdéses, pusztán a cikk van kifotózva. :)

(#83139) farkas-j válasza molnarpeter (#83135) üzenetére


farkas-j
őstag

Én amikor az autót vettem két és fél éve, külön fizetni kellett, hogy hátul ne legyen feliratom:

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#83140) TFSi válasza szabonagyur (#83137) üzenetére


TFSi
őstag

Melyik motorral szerelt és milyen évjárat? Én anno az 1.4 NZ-ben 5W40-et tettem és az volt neki a legjobb. Volt egyszer 10W60-is, de csattogott tőle rendesen a hidrotőke. 10W40 is elmegy, de ha kopott a motor azt is enni fogja.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#83141) Tikakukac válasza farkas-j (#83139) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már legalább tudjuk mennyibe kerül némi hőlégfúvózás egy kis spatulával meg 2 pötty polírpaszta :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83142) szabonagyur válasza TFSi (#83140) üzenetére


szabonagyur
félisten

1.4 8V, 1999. december és ez már a Classis verzió.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83143) szabonagyur válasza Tikakukac (#83141) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mennyibe kerül nem rá rakni, ez az igazi kérdés :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83144) TFSi válasza szabonagyur (#83142) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor ugyanaz, mint amiről írtam. Szerintem próbáld ki nyugodtan az 5w40-et.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#83145) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Az Astra H (2006) Twintop-ra kaptam egy ajánlatot. És xenon lámpák vannak rajta. Ez "legális"? Ha jól tudom, xenon csak azon az autón lehet, ami kijött xenon-nal. Ebből a verzióból van xenon-os? Vagy intézni kell egy gyári első lámpát?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#83146) stickermajom válasza farkas-j (#83139) üzenetére


stickermajom
addikt

Astránál most 0Ft volt, de _állítólag_ nem lehet a típus és a motor jelzés együttes törlését kérni, csak vagy-vagy. Meg lennék lepve, ha ez így lenne, de az értékesítő váltig állította, így az 'Astra' maradt, szerencsére legalább a 'Turbo' lekerült. :D

Szerk.: Vagy hát majd meglátjuk sikerült-e rendesen leadni a rendelést és azt feldolgozni a gyárban. :D

[ Szerkesztve ]

(#83147) TFSi válasza toth_janika (#83145) üzenetére


TFSi
őstag

Volt xenonos verzió, de egy kép sokat segítene. Így néz ki a lámpabura alatt. mint a tesztautó esetében?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#83148) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hopp nem ide akartam...

[ Szerkesztve ]

(#83149) toth_janika válasza TFSi (#83147) üzenetére


toth_janika
őstag

Kérek képeket az eladótól és belinkelem ide :) De valószínűleg, mert azt írta a kolléga, hogy "gyári a lámpa"

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#83150) Tikakukac válasza stickermajom (#83146) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván az én világot megismerni akarásom az, ami ilyenkor előjön, de mi volt a válasz a "de miért?" kérdésre?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.