Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) lsebestyen válasza HoppMaster (#83893) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem jó bele az az olaj! Szintetikust rakj bele, Dexos2-t tudja az olaj. Pl. 5W30 jó lesz szerintem. Kézikönyvben nézd meg mi az ajánlás. Kézikönyvben még gondolom a GM-LL-B-025 szerepel, ezt felváltotta a Dexos2. Cseréld le amint tudod.

(#83902) HoppMaster válasza lsebestyen (#83901) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Elvileg ez az egy Fuchs Titan ami tudja a dexos2-t, de akkor a boltba rosszat adtak.
Ennek annyira nem örülök, igy fölöslegesen vettem meg.

Parádésak ezek az autos boltosok azért, addig oké, hogy minden eladó, de a vevő kárára.

Köszönöm a segítséget!

Másik gondom lenne vele az, hogy az ablaktörlő leállítása után nem alaphelyzetben áll meg, hanem ahol gondolja magát.
Olvastam már erről, hogy relé felelős a működéséért, bár mondtak olyat is, az ablaktörlő motort kell szétszedni és abban a kikopott részeket felujjítani.

[ Szerkesztve ]

(#83903) lsebestyen válasza HoppMaster (#83902) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én nem vagyok otthon olaj témában (amúgy van rá külön topik). De ahogy néztem, ebbe nem való a 10w40.

szerk.: sehol nem találom, hogy ez tudná a dexos2-t. :F

[ Szerkesztve ]

(#83904) HoppMaster válasza lsebestyen (#83903) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Lehet elírtam aztán csak 5w40. :((

(#83905) athomi válasza lsebestyen (#83903) üzenetére


athomi
veterán

Nem hát, mert gondolom nincs 10W-40-es olaj dexos2 minősítéssel. :D

[ Szerkesztve ]

(#83906) tlala


tlala
addikt

Új Opel Mokkámban a Start-Stop rendszerben minden induláskor a default beállítás aktivált, így leállítja a motort lámpánál, és én utálom ezt.
Állítólag át lehet szervizben programoztatni, hogy a default beállítás induláskor OFF legyen.

Ismer valaki olyan szoftvert/appot, amivel ezt házilag is meg lehet oldani egy ODB2-es eszközzel?

(#83907) Tikakukac válasza HoppMaster (#83904) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ezekből van benne valamelyik, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83908) Szada85 válasza HoppMaster (#83902) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mindenképp nézd meg a maradék olaj kannáján, hogy milyen viszkozitású, mert a 10W-40 tényleg nem belevaló.
Bár nem írtad, hogy milyen típus, de a Z13DTJ variáns túl sok típusba nem került, és pl. egy D Corsa [szervizütemterve] szerint 0W-30 vagy 40, esetleg 5W-30 vagy 40 a belevaló, lehet emiatt sípol az autó.

Az ablaktörlö pedig elképzelhetö, hogy a kormányoszlopon levö CIM modul ( 2000-res évek elejétöl levö Opelekben van, elég sokmindent vezérel) hibája miatt csinálja ezt, legalábbis nekem a C Vectrámban szokott hasonlóan rosszalkodni az ablaktörlö, és ott ez a hiba, ezt van erre szakosodott szerelö, aki javítja.

(#83909) stickermajom válasza tlala (#83906) üzenetére


stickermajom
addikt

Garanciális autót én otthon nem piszkálnék szoftveresen.

(#83910) HoppMaster válasza Szada85 (#83908) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nekem ez a motor egy Opel Combo C Tourban van 2006.11havi.

(#83911) amargo válasza ArthurShelby (#83889) üzenetére


amargo
addikt

AFL - adaptive forward lamp. Gondolom, ha bármilyen hibát érzékel az első lámpák környékén, akkor kikapcsolja. Nálam ezt írta ki, amikor kiégett a kanyarkovetom (ezért is tudtam olcsóbban elhozni a kocsit, mert a tulajdonos azt hitte, hogy tönkre ment a lámpa), amikor trafó gondolom volt akkor még azt is írta, hogy ellenőrizze az xy oldali lámpát.
Amint kicseréled a xenont jó nak kell lennie, de op-com a tuti.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#83912) ArthurShelby válasza amargo (#83911) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Otthon még gyakoroltam, ez egy nagyon jó videó (lehet csak nekem újdonság, de hogy ki lehet venni az ablakmosó csövét az hasznos dolog), illetve nálam nem volt az a műanyag az égőn, és nem volt retesz a kábelen.
Elmentem a lumenetbe, vettem két ilyet, és ott a helyszínen kicseréltem, a használt de jó égőt, meg eltettem tartaléknak.
Kíváncsi vagyok milyen lesz este. A hibát nem írja már ki, de majd még ránézek op-commal is.

stickermajom:
Osram 66240 D2S-es, nekem nem jó.

Szada85:
"egy D Corsa [szervizütemterve]"
Én már látom a javulást ;] :DDD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83913) Szada85 válasza ArthurShelby (#83912) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ha tudnád, mennyit dolgoztam ezen a nüansznyi javuláson. :DDD :DDD

(#83914) stickermajom válasza ArthurShelby (#83912) üzenetére


stickermajom
addikt

66240 annak a tesója amit néztél. Színe és viselkedése olyan lesz, mint az enyémnek.

(#83915) molnarpeter válasza HoppMaster (#83881) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerviz intervallum lett nullázva?

(#83916) OPiiPO


OPiiPO
addikt

2013.11-es Astra J-ben általános hogy az USB-ről annyi áramot sem kap a mobil, hogy navigáció alatt töltődjön? Még szerencse hogy volt nálam 2.1A szivargyújtó töltő :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83917) acel786 válasza OPiiPO (#83916) üzenetére


acel786
csendes tag

Ampera programmal nézd meg mennyi a töltőárama. De előfordulhat hogy 500ma nem elég a kijelző max fényerő, gps, adat, navigációra.

(#83918) diablo1984 válasza OPiiPO (#83916) üzenetére


diablo1984
veterán

elő, mert nem töltésre, hanem beviteli csatlakozó miatt van benne!

(#83919) ArthurShelby válasza OPiiPO (#83916) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az nem töltésre, hanem média fájlok átvitelére van, és sajnos csak 0.3A-t ad le.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83920) Declare válasza stickermajom (#83909) üzenetére


Declare
őstag

+1 Raadasul az a környezetvedelmi normak felülirasat is jelenti, aminek most különösen nagy hájpját eljük...kb mint a metoo :D

Am biztos hogy siman egy on/off beallitas, de ha veletlen elfelejti szerviz vagy müszaki elött visszakapcsolni (marpedig magambol kiindulva, elfelejti az ember), akkor az cumi, mert tuti belekötnek.

Nekem amugy nincs bajom ezzel a start stoppal. Hogy a motornak mennyire jo vagy sem, azt nem tudom megitelni. Ha jol megcsinaltak es nem különösebben art neki (ugye ezt allitjak), akkor faja dolog. Tök fölösleges, hogy allsz a piroslampanal es pöfögi tele a varost karosanyaggal, hiaba. Engem mar zavar is ha nem all le a motor pirosnal, vagy soromponal.

(Persze az olyanokra oda kell figyelni, ha palyarol leugrik az ember, akkor utana legyen kilöve, vagy ha hideg a motor, de ez egy gombnyomas a valto mellett es problem solved :)) )

(#83921) Norbi21


Norbi21
senior tag

Sziasztok!

Engem is utolért a szokásos típushiba: 2002-es 1.7 D C combón a váltókulissza kikopott, leesett róla a műanyag összekötő elem. Olyan kérdésem lenne, hogy ezt valahogy ideiglenesen vissza lehetne tenni? Illetve itthon lehet kapni fémet a műanyag helyére? Még nem találtam, de ebay-en már igen. Mert most jelenleg csak 3-as 4-es fokozat van, és nem az igazi :D Valakinek esetleg már sikerült visszatenni? Vagy ilyenkor a kulissza gömbfejei koptak ki teljesen? Köszi szépen a segítséget előre is.

(#83922) OPiiPO válasza acel786 (#83917) üzenetére


OPiiPO
addikt

+legelek, diablo1984, acel786 : Köszi - 0.3A tényleg nem elég, akkor marad a szivargyújtó töltő.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83923) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

Hogy konkretizáljuk a dolgot.
Mivel nem érkezett óhaj-sóhaj a jövö hétre beharangozott összejövetel ellen, ezért akkor maradjunk a következönél:
Idöpont: 2018.07.04. szerda, 18:00-tól.
Helyszín: Budapest, Szerémi úton a térképen[itt] jelölt parkoló. Rossz idö (esö, erös szél, hüvös idö) esetén B helyszín a Savoya Park mélygarázsa a közelben.

Én elöreláthatólag 18:30 körül érkezem majd csak, de ez ne tartson vissza senkit.

(#83924) Petyyyyy válasza Szada85 (#83923) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem az a visszatartó erő, hogy késve, hanem hogy egyáltalán érkezel. ;] :DDD
Sry, magas volt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#83925) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tud valaki jó opel bontót? (Bp környéke)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83926) odrif


odrif
MODERÁTOR

Opel Astra G (2002)
Dolz Vízpumpa: 18K
Szerelési díj+termosztát tisztítás: 10K

20 éve a Prohardveren

(#83927) Fandango válasza Szada85 (#83923) üzenetére


Fandango
veterán

Nem ígérem 100%-ra, de igyekszem ott lenni.

(#83928) lsebestyen válasza ArthurShelby (#83925) üzenetére


lsebestyen
addikt

Régebbi Opelek a Bonci bontóban vannak szép számmal. Meg bontott alkatrész polcon is. Telefonon érdeklődj, h van-e nekik amit keresel.

(#83929) stickermajom válasza Declare (#83920) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk én pont nem kértem start-stopot most, durván 200k lett volna a felára. Annyit azért nem ér nekem a plusz hibaforrás, Euro 6.1-et így is teljesíti.
Cserébe kettőstömegűvel és erősebb váltóval jön majd így.

(#83930) ArthurShelby válasza lsebestyen (#83928) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem pont hogy újabb kéne. Meg gondolom a bontóban számontartani/leltározni nehéz a dolgokat (épp ezért kétséges, hogy telefonon mennyire pontos az infó). Több helyről hallottam azt, hogy odamész és lebontod magadnak ami kell és a végén fizetsz.
De attól még megpróbálom, köszi a tippet!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83931) Sanki válasza Tikakukac (#83900) üzenetére


Sanki
addikt

Elvileg ez lenne az a patent, amit bekarikáztam?

(#83937) _seth_ válasza Szada85 (#83923) üzenetére


_seth_
veterán

Én ott leszek, ha addig el nem felejtem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#83939) Tikakukac válasza Sanki (#83931) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, asszem ami az első, olyanok vannak alatta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83944) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

dave93, legközelebb ne itt. Köszi :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#83945) Luck Dragon

H astra tulajoktól kérdem ,hogy amikor a kulcsot kiveszitek a gyújtáskapcsolóból , akkor csak egy adott pozíciónál tudjátok kivenni a kulcsot vagy van egy kis játéka és azon belül bárhogyan?

Lehet fúra kérdés, de kíváncsi vagyok.

Vissza kaptam az autót, régen a kulcs elfordítása után volt egy kis játéka de akkor is ki tudtad venni a kulcsot, lehet el volt már kopva? Jelenleg úgy fest hogy csak egy adott helyzetben lehet kivenni.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83946) diablo1984 válasza Luck Dragon (#83945) üzenetére


diablo1984
veterán

Csak fullra visszavett gyújtáskor, játèka nincs!

(#83947) Luck Dragon válasza diablo1984 (#83946) üzenetére

Igen, akkor ez normális, köszönöm szépen a megerősítést.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83948) Szada85


Szada85
aktív tag

Osram Cool Blue Intense W5W (2017.08.12 - 2018.06.26), emlékét szívünkben örizzük.

(Nem tudom, hogy ez jó eredménynek számít-e, de számomra csalódás, hogy egy évet sem bírt ki a cucc..)

(#83949) adorjant válasza Szada85 (#83948) üzenetére


adorjant
senior tag

Nálam is ennyit szokott,kb mint a Night Breaker Laser :)

(#83950) tlala válasza Declare (#83920) üzenetére


tlala
addikt

Nem vagyunk egyformák, és nem is akartam vitát nyitni a start-stop funkcióról, nyilván oka van, hogy ki-be kapcsolható.
Csak többektől olvastam, hogy használnak ODB2 eszközt az Opeljükben, ezért tettem fel a kérdést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.