Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) _seth_ válasza marsu (#5699) üzenetére


_seth_
veterán

650e alatt ne vegyél de inkább 800 alatt ne...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5702) TasiA válasza marsu (#5699) üzenetére


TasiA
senior tag

Üdv!
Érdemes előre felkészülni, hogy az Omegához minden drágán van. A V6 az meg főleg. Kollegámnak van, bár övé dízel, de egyre kevésbé szereti. Előtte Vectrája volt és visszasírja, hogy sokkal olcsóbb volt fenntartani. Egy vezérlés csere is már igencsak húzós. Amit felszereltségnek ír, az kb az alap egy B Omegánál. Már így első ránézésre a két fényszóró kuka. Full bemattulva sárgulva.

[ Szerkesztve ]

(#5703) marsu


marsu
addikt

Köszi az infót mindenkinek!

Ebben az árban lenne egy Opel Vectra 2.0 is ....

Talán ez jobb választás lenne, nem?

Press any key to continue ...

(#5704) KrAt válasza marsu (#5703) üzenetére


KrAt
veterán

Fasza :)

(#5705) marsu válasza KrAt (#5704) üzenetére


marsu
addikt

Ez legalább Pesten van ...

... lehet, hogy meg kellene nézni. Élőben biztos más, mint így képen.

Press any key to continue ...

(#5706) KrAt válasza marsu (#5705) üzenetére


KrAt
veterán

Jaja :) Képen egyben van

Mondjuk a lóerő nem stimmel.. A C20NE 115 ló, a SEH 130, az XE meg 150 :U

A csomagtartón 2.0i van, ami valszeg 115 ló.. :U

[ Szerkesztve ]

(#5707) marsu válasza KrAt (#5706) üzenetére


marsu
addikt

Te pedig egy 150LE-s XE mocit szeretnél a Kadettodba?

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#5708) TasiA válasza KrAt (#5706) üzenetére


TasiA
senior tag

Ez a Vectra nagyon patent!! Ritka az ilyen!!
Semmi baj nincs vele, ebben már az ECO moci van,(X20XEV). Ugyan az ami a B Veci, B Omega, G Astra ilyesmi vasakban figyel.
a 20SEH 129lovas, de az csak 89-ig volt. Az Kadett moci katalizátor nélkül ;)

[ Szerkesztve ]

(#5709) Foglalt név válasza KrAt (#5706) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért 136 ló, mert az éppen 100kw-t és tőlünk nyugatabbra egy évtizede ez alapján fizetnek a kocsi után. :)

(#5710) glutamin válasza marsu (#5699) üzenetére


glutamin
őstag

Ez az Omega biztos, hogy rengeteget futott már. Én legalább 250e-et mondanék így ránézésre is. teljesen matt első fényszóró, totál szétkopott váltóbőrözés. És amit a többiek írtak már: magas rezsi és drága szervízelés. Valszeg egy hasonló állaotú de 4 hengeres lényegesen jobb áron eladható. Én a V6-osokat kerülném, ha csak nagyon nem létkérdés a menetdinamika.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5711) _seth_ válasza TasiA (#5708) üzenetére


_seth_
veterán

Pl az én B vectrámban is ilyen moci van :) A vectrába még jobban húz mint az enyémben pedig a b-ben sincs gond vele.

Enyémbe ma lett szervizelve a moci:

-vezérműszíj
-2 görgő
-2 szimering
-1 feszítőgörgő
-vízpumpa
-olaj
-olajszűrő
-benzinszűrő
-szelepfedél tömítés készlet

Ennyi lett cserélve :)

Mint kiderült nem csak sport egyben ültető rugókat raktak a vectrám alá hanem a telókat is kicserélték hozzá ezért passzol a felfüggesztése :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5712) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nem tudom mennyire leszek ezzel népszerű, de a kedvenc Opel-jeim a SAAB-ok (a legjobb Ford-ok meg a Volvo-k).
Várom az új 9-5 öst, elvileg februárban megmutatják. :K
Ha minden igaz, az alapja az Insignia.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#5713) KrAt válasza TasiA (#5708) üzenetére


KrAt
veterán

Gondolkoztam: ha eco van benne, akkor 2.0 16V-nek kéne lennie a hátulján.. És ebben 8V van a csomagtér szerint..

Fogadok, h c20ne van benne..

[ Szerkesztve ]

(#5714) TasiA válasza glutamin (#5710) üzenetére


TasiA
senior tag

250 ezer meg se látszana rajta de nagyon más autón se, sőt annyit még egy fos 1.2-es pöcsköszörű is röhögve elmegy. Én inkább 550 ezret mondanék, vagy mégtöbbet. Amikor már egy bőrkormányra ráraknak egy ilyen gagyi szart, az gáz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5715) TasiA válasza KrAt (#5713) üzenetére


TasiA
senior tag

Amúgy szerintem is C20NE van benne. Kár, hogy nem látszik a km óra, abból rögtön lehetne tudni.

(#5716) glutamin válasza TasiA (#5714) üzenetére


glutamin
őstag

Akkor én még túl óvatosan fogalmaztam :DDD Küllemre egyebként nekem tetszenek ezek az Omegák. A hirdetésben szereplő sem ronda, csak hát szegényke már eléggé elkophatott.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5717) TasiA válasza glutamin (#5716) üzenetére


TasiA
senior tag

:) Ja! Én is csak azért mondok ilyen merészet, mert cimborámnál napi 3-5 autó jelenik meg km csökkentésre a 2 évestől a 10 évesig minden féle. Az ilyen 200-ezrek nem nagyon látszanak meg a kocsikban, főleg a komolyabb, jobb minőségű autókon.Előző Vectrámhoz képest (~400ezer km) a mostani ég és föld, pedig az is szép volt kívül bellül. Én pl valós 205 ezerrel vettem a mostani Vectrát, ami magyarországi és szinte állandóan csak itt helyben használták. Még így is 10 év alatt belement a 200 ezer. Belseje majdnem mint az újnak, épp csak kicsit volt kopott a váltó+kézifék bőr és még nem volt cserélve. Még az index kar is egész patent állapotban volt. Aztán sokszor mikor beleülök más Vectrákba, meg Astrákba, vagy akármibe, oszt sokkal lelakottabb, meg lötyög a váltókar, mozog a kézifékkar, szarrá kopott pedálgumik, stb, és órában 85-120-ezerig, kb röhögni tudok csak rajta. Kollegám Omegájában már a rugókat is cserélni kellett, mert teljesen leültek. An akkor abban mennyi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5718) TasiA válasza _seth_ (#5711) üzenetére


TasiA
senior tag

Oppsz, ezt észre se vettem!
Nagyon helyes! Így keéne minden új szerzeménnyel, amiről az ember semmit sem tud! Akkor most nyugodt 60ezer km-nek nézel elébe. Viszont szeretnék kérdezni tőled. Egy őszinte fogysztás érdekelne, úgy, ahogyan te használod.

(#5719) _seth_ válasza TasiA (#5718) üzenetére


_seth_
veterán

Utóbbi 1100 kilométerre mutat most 7,5L-es átlagot ebben volt autópálya, főút, budapest, debrecen, meg is néztem, hogy mit megy az autó kicsit nyomtam is neki, ha sokat megyek városban akkor felmegy 7,8-ig is de utána egy kis főút-autópálya és pl autópályázás után 7,2L-es átlagot mutatott 800 kilométerre ami teljesen jó! (tempomat ment szinte állandóan). Ha úgy vezetném mint a kadettet szerintem olyan 9 liter körül alakulna de ez az autó nem arról szól... pedig...

A futómű gyártója mellesleg: IRMSCHER ;] Hátsó lámpa: IRMSCHER ;]

Nem ám szarból várat kategória ;]

Ma megcseréltettem a kerekeket mert az elsők már nagyon kopottak a hátsók még jók, nem volt ám egyszerű feladat... 2 keresztkulcs, 1 pipa ami eltört és 1 pipa elhajlott a művelet közben végül kamionszervizben sikertül megcsinálni de már elég kőkori nagykalapács üssük hátha megmozdul mert semmi nem vitte egyszerűen... szerencsére sem a menet sem a felni nem sérült meg és sikerült levenni de nagy meló volt :D (ekkor láttam az irmscher matricákat, gyáriszámot a telón-rugón, a lámpát pedig megkerestem neten :) ).

----

A felsoroltakat minden használtautó vásárlónak cserélnie kellene még akkor is ha 1-2 éves autóról van szó mert ott is max 100e munkadíjjal együtt de jobb a tudat, hogy rendbe van téve még a légszűrő+pollenszűrő hiányzik a listáról de csak azért mert azokat én magam cseréltem ki, azok sem lettek elhanyagolva :)

+ Nekem már halt meg motor azért mert vacak volt a vízpumpa... 1 nappal korábban szállt el a kadettben az 1.3-as motor vízpumpája mint, hogy vittem volna cseréltetni... azóta jobb a békesség :) Amikor a C20NE került bele a kadettbe akkor is cserélve lettek a felsoroltak (már ami abban volt mert görgők, pollenszűrő nem volt benne :) ).

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5720) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok.. Milyen dolog az hogy egy Astra G VANra.. 195/60 R15 ös gumi helyett 195/65 R15ös gumit dobok fel...? Belefér még..? Ez hatóságilag engedélyezett..?:):) Nem mér másképp az óra..? ha igen hogyan..? Kléber Dynaxer lenne rá... nyáriba majd...

(#5721) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!
A fényszórót körülvevő gumikeretnek mi a hivatalos neve? (az a kis gumi tömítés ami körül fogja). Ma a menetszél jobb oldalt "széttépte" és el nem tudtam képzelni hirtelen, mi az a zaj elölről...nos, ahogy csapkodta a szél a kasznihoz, annak volt olyan furcsa hangja.
Próbálta már valaki ezt ragasztóval orvosolni, s ha igen mivel érdemes próbálkozni? De lehet, egyszerűbb újonnan megvenni, bár gőzöm sincs mit kérnek el egy ilyenért.

17 éve a PH-n....

(#5722) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!
Ma cseréltük le az autónkat egy 3 éves Opel Astra Classic 1.4-esre (Benzines), és érdeklődnék, hogy a fogyasztással kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Ugyanis az asszony megijedt, hogy 6 litert tankolt bele és 20km után máris világít az üzemanyag jelző. Én mondtam neki, hogy attól hogy világít, még nem üres a tank, hiszen a márkakereskedőtől úgy hoztuk el, hogy jóformán csak benzingőz volt benne.

De én nem nagyon értek hozzá, ezért érdekelne hogy mik a tapasztalatok ez ügyben. Amikortól világít az üzemanyag jelző, onnan kb. hány km-t lehet vele menni? És átlagfogyasztásra mennyire kell készülnünk? Főleg városban használjuk, messzebbre nem nagyon megyünk vele (Autópálya, stb).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5723) glutamin válasza Vistaboy (#5722) üzenetére


glutamin
őstag

Az én agyonkímélt Astra F-em 1.4-es 8 szelepes motorral eddig evett városban 8 körül, de most hogy hidegebb van ez 9 alatt nem nagyon fog megállni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5724) Vistaboy válasza glutamin (#5723) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, sajnos tartottam ettől. De mégis, körülbelül meddig megy még el, vagy hány liter környékén világít a jelzés?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5725) helkis válasza Vistaboy (#5722) üzenetére


helkis
addikt

akkor az classic II lesz.. ;)

majd ha az ECU megtanulta a vezetési stílusotokat, akkor szépen le lehet faragni átlag 6,5-7L körülire szvsz.. ha rövideket mentek vele hidegben (üzemihőfok alatt), akkor az automata szivató szivathat :)
"hány km-t lehet menni" is sokmindentől függ.. úgy tudom, ha elkezd világítani a jelzés, akkor még 10L van benne, ha villog akkor már tényleg érdemes meglátogatni egy kutat..
továbbá érdemes 3havonta 1x legalább egy nagyobb túrát betervezni, ahol kicsit kikokszolod a mocit, ill. évente 1x szűrők + olaj-csere , valamint érdemes kipucolni a pillangószelep és környékét.. ezeket meghálálja! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5726) Wajk válasza TasiA (#5685) üzenetére


Wajk
addikt

én is ezt alkalmazom :))

Amúgy elkészült az életem első igazi HDR képe.... :B

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#5727) Vistaboy válasza helkis (#5725) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi szépen. :R

Asszonynak megmutattam, amit írtál, ő az autós, én csak utazok. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5728) tsyl válasza Vistaboy (#5727) üzenetére


tsyl
aktív tag

De jó neked!!! Nálunk én vagyok a sofőr, az asszonyka meg dirigál :) Pedig annyiszor próbáltam már rábeszélni, hogy ugorjon neki a jogsinak...így hébe-hóba én is bekaphatnék egy üveg sört :)

17 éve a PH-n....

(#5729) TasiA válasza Wajk (#5726) üzenetére


TasiA
senior tag

Állat! Az a polír sokat dobott a B6-osokon.

(#5730) KrAt válasza Wajk (#5726) üzenetére


KrAt
veterán

Nagyon baba :)

(#5731) glutamin válasza Wajk (#5726) üzenetére


glutamin
őstag

Ez baromi jól néz ki. A Calibra amúgy is egy nagyon jól eltalált forma sztem. Manapság egyre ritkábbak az ilyen ikonná váló formák. Pl. a Bertone Astra Coupe vagy a mostani Astra GTC is teljesen beleolvad a többi autó közé.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5732) Wajk válasza TasiA (#5729) üzenetére


Wajk
addikt

akkor beterítené az egész oldalt oldalt ha elmesélném addig mennyit szívtam mire összejött :DDD

Agancsos kidolgozásba sok polírmájszter belebukott ;]
de szerintem megérte...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#5733) TasiA válasza Wajk (#5732) üzenetére


TasiA
senior tag

Én a stylingos képeket nézegettem. ;) Tényleg nagyon ütős lett!!!

(#5734) dokar válasza Wajk (#5732) üzenetére


dokar
addikt

gyönyörű :R

extra - SEXRay

(#5735) Calogero válasza Vistaboy (#5722) üzenetére


Calogero
addikt

Nekünk ugyan H Astránk van, de a moci nagyábol ugyan az, csak nehezebb kasznival
Ha mi elvagyunk 7 liter alatt átlagban, még télen is automataváltóval, akkor ti is simán 7 liter alatt lesztek, persze nomális vezetési stílus mellett.

10 litenél kezd égni 5 liternél pedig villogni a ledecske. :)
Hogy mennyi km teszel meg az meg a útviszonyoktól és a vezetési stílustól is függ.

A kereskedés azért nem tankolja meg az autót, mert 5 liter feletti benzin/gázolaj után már jövedéki adót kéne fizetni neki. Amikor mi átvettük az autót, az első tankolás 51 liter volt. (52 literes a tankom)

(#5736) _seth_ válasza Calogero (#5735) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem 10L alá megy és utána ég a lámpa, villogni még nem villogott. A mennyi utat lehet még megtenni kérdésre nekem megadja a választ a fedélzeti számítógép, kiírja az aktuális fogyasztáshoz számított megtehető utat még :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5737) tsyl válasza _seth_ (#5736) üzenetére


tsyl
aktív tag

Amúgy ez érdekes, mert egy Omegás ismerősöm épp a héten mesélte a sztoriját, miszerint úgy fohászkodott, hogy haza érjen az autójával, mert nem volt nála pénz. Állítólag amikor kiírta, hogy 0km még közel 20 km-t megtett az autó és végül is Debrecen határában állt le. (részemről azért ezt nem igazán szeretném kipróbálni...)

17 éve a PH-n....

(#5738) _seth_ válasza tsyl (#5737) üzenetére


_seth_
veterán

Én 10L-nél megyek teletankolom... :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5739) TasiA válasza Calogero (#5735) üzenetére


TasiA
senior tag

Üdv!
Meg szabad kérdezni, hogy ez a csoda autó mennyit eszik nyáron, ha télen 7 alatt automatával? Esetleg nyáron országúton? Ja és ez melyik motor? Meg merre szoktál járni és milyen vezetési stílusban. Azért kérdezem, mert a mi 1.4-es 5 ajtósunk nem tud ilyen jó adatokat produkálni vidéki falun, pedig nagyon kímélve van.

(#5740) _seth_ válasza TasiA (#5739) üzenetére


_seth_
veterán

Opel kadett c20ne, október 16-án este teletankoltam... a mutató azóta is fullon van! Ez sem rossz adat.... :) Csak ki kellene szedni valahogy belőle a benzint de már két praktikeres csodacsövet is elfogyasztott az autó... a vége beleszakad ahol a kis fém henger van benne a golyóval... tényleg, ötlet? Adott 40-45 liter benzin egy kadett tankjában, hogyan kellene kiszedni?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5741) TasiA válasza _seth_ (#5740) üzenetére


TasiA
senior tag

indítózni tudnál? Ha igen akkor kipumpálja magából, csak kösd le az önindító pozitívját. Másik megoldás az ülés alól a szintjelzőz kivenni és ott. Esetleg, ha külső az AC, akkor AC után cső lehúz, másik rádug és AKKSI-ról 12V. Így hirtelen ennyi jutott eszembe. ;)

(#5742) KrAt válasza Wajk (#5732) üzenetére


KrAt
veterán

Nagyon baba :) :R

(#5743) parandroid válasza TasiA (#5739) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sokat számít, hogy hol jársz vele. Nekünk szintén vidéki falun (na jó, kisvárosban), ha a napi köreimet futottam le az 5km-re lévő munkahelyemre, meg a kisvároson belül ide-oda (iskola-óvoda-bolt), akkor van 7 körül, +/- 0,2-0,3 liter. Most, hogy párom jár vele napi 2x25-30 km-t, csak nézek, hogy milyen fogyasztásokat hoz ki belőle. Simán le tudja vinni 6 liter alá, a minap 735 km-nél tankoltam bele ~ 42,5 liter benzint. Mondjuk ez nem 1,4-es, hanem 1,6-os Astra G, viszont kombi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5744) _seth_ válasza TasiA (#5741) üzenetére


_seth_
veterán

Tudnék ugyan de a csövek szétmentek, a szintjelző az oldalán van sajnos és nem a tetején... AC az nem rossz ötlet csak akkor egy jó akku kell hozzá :) Köszi a tippeket ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5745) Vistaboy válasza Calogero (#5735) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az már szép mennyiség. :Y

Köszi szépen, remélem én is hogy 7 liter környékén megoldjuk majd.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5746) Calogero válasza TasiA (#5739) üzenetére


Calogero
addikt

Z14XEP
Nincs hajtva, és ha el kell hagyni a város, akkor az autópálya van előnyben.
Autópályán/országúton tempomatot használom. És ha tehetem akkor mindig csak szél árnyékban kamion mögött (90-100) Városban lakott területen próbálom a sebbeségi határokat betartani. Télen fűtött garázs
Debrecen - Miskolc
Debrecen - Polgár

Nagyon kimélve:
[link]

Bakonyi körút:
[link]

Ebbe van:
- autópálya (M3-M7) (tempomat)
- keresztül fővároson (kétszer) (Hősők tere - Andrássy - Erzsébet híd - Budaörsi út)
- hegyi menet (volt emelkedő rendesen) Az 1.4-es mocit nem hegymászásra találták ki.
- hegyi városi menet
- Visszafelé sikerült elkapni a F1-es dugót. . (ez meg volt mindkét lejárónál) (45 perc döcögés)

De tud ilyet is
Február autópálya tempomat szélárnyék
[link]
[link]

(Az átlag sebességekből látszik hogy nem nagyon van hajtva a kicsike)

(#5747) TasiA válasza parandroid (#5743) üzenetére


TasiA
senior tag

Aham!
Így azért más képet ad a dolog. Ha anyám elmegy a másik falubamelózni, meg vissza+ bemegy a boltba visszafelé, akkor a mi 1.4-es H Astránk is 6 liter körül fogyaszt. Viszont ez én hosszútávnak, vagy városon kívüli fogyasztásnak hívom. Ezt tudja az én 2.0 Vectrám is, ha ugyan úgy vezetnék, mint anyám. Sajna én nem tudok 90-100-al menni. ;)
Amikor csak a faluban elgurul a boltig 3-4km, onnan meg haza, akkor nyáron 7,5L télen 8,5 liter, klímát nem szokta használni. Ugyan ott hasznáva a Vectra +0,5 liter.

(#5748) TasiA válasza Calogero (#5746) üzenetére


TasiA
senior tag

Aham, akkor mégsem csoda autó, csak egyáltalán nem úgy vezetsz, mint általában a többiek(pályán szélárnyék 90). Ezt a szélárnyékot én is próbáltam a sajátommal, 4,5-5l között ugrált a BC. Én pályán általában óra szerint 140-150-el szoktam menni, + néha kicsit gyorsabban, nálam úgy nyáron a 17-es kerékkel+klímával 8 liter. A Astrát nem tom, me én azzal messzire nem szoktam menni, anyám meg nem jár pályán. Nálam a város az itt Szeged, fűtött garázs nincs, de még fűtetlen se (10-11liter rövid távok, nyáron klíma+nagykerék, télen jéghideg motor), az Astra meg félgarázs, szal ajtaja nincs, de azt meg itt Szegeden nem tudom mennyit enne.
Amióta a Vectrán gyári téli kerekek vannak, tegnap voltam hoszabb úton úgy, hogy 50% 100 km/h 20% a szokásos 140km/h, a többi 60-80Km/h mert köd volt így 6,5 liter 2 felnőtt+1gyerek+csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#5749) Calogero válasza TasiA (#5748) üzenetére


Calogero
addikt

És hol tankolsz?

Az Astrám nem nagyon csipázza a Mol benzint... kb 0.5-1 lityivel többet kajál belőle.
Én előszőr OMV-t tankoltam, de mára rászoktam az ESSO-ra.

L200-ba pedig AGIP Bludiesel-t, igaz hogy fogyasztás maradt 12-14 liter között, de jobban megy tőle a szekér, és nem kelepel annyira :) Csak kár hogy nem sok helyen árulják.

(#5750) TasiA válasza Calogero (#5749) üzenetére


TasiA
senior tag

A mutter a faluban az AGIP-on tankol, én meg mikor hol, de általában a sarkon lévő AGIP-on. Én még nem nagyon vettem észre külömbséget a kutak között, kivéve mikor egyszer JET, vagy LUK (már nem tom mi volt) tankoltam és kb 15 lóerő eltűnt és +1 litert írt a BC. Astrát én nagyon ritkán vezetem. Mondjuk a következő autóm( he megtehetem), szerintem H Astra kombi lesz valmi jóféle motorral. Tetszik az 1.9 dízel, vagy valmi erősebb benzines. Szívem szerint a turbó lenne, de hát kinek van arra pénze!?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.