Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) glutamin válasza Calogero (#5949) üzenetére


glutamin
őstag

Csak egy koccanás volt, de látom már, hogy a karácsonyi ajándékom magamnak a szervízelés lesz.

Egyébként egyetértek. Az anyagiakat lehet pótolni, az ember életét, egészségét már nem nagyon.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5952) akoska07 válasza glutamin (#5948) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi :) :R

kerstem egy ideig amig rátaláltam.

sajnos most nem megy a kicsike.(lelkileg megvisel,ha baja van)
vmiért beteg,és nem tudunk rájönni mi baja.
holnap szerelőnél fog kikötni.

jobbulást az astrának és a lelkednek is. :R

hogy sikerült összehozni ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5953) glutamin válasza akoska07 (#5952) üzenetére


glutamin
őstag

Figyelmetlenség. Jobbat nem tudok rá mondani. Mindenesetre elég bosszantó. Nem hiszem, hogy 100 alatt meg lesz a komplett javítás.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5954) _seth_


_seth_
veterán

Emberek! Bent van a hifi ;] ;] ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5955) akoska07 válasza glutamin (#5953) üzenetére


akoska07
nagyúr

előfordul bárkivel...
akkor nem olyan ki koccanás volt,ha 100k-ból nem jön ki.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5956) Tense válasza _seth_ (#5954) üzenetére


Tense
őstag

King, és milyen? :)

(#5957) _seth_ válasza Tense (#5956) üzenetére


_seth_
veterán

Röviden és tömören: brutál! Minden a helyén: mély, közép, magas! A kaszni szigetel rendesen nem rezonál be, a mély is átjön a csomagtartóból is... nagyon jó lett :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5958) akoska07 válasza _seth_ (#5957) üzenetére


akoska07
nagyúr

grat hozzá
milyen cuccokból áll ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5959) _seth_ válasza akoska07 (#5958) üzenetére


_seth_
veterán

[link]

Fejegység
Sony Xplōd MEX3600
FM/CD/MP3/BT/USB/AUX, távirányítóval

Erősítő
JBL GT5-A604 4 csatornás erősítő

Hangszórók
Első ajtókban: JBL CS2165C
Hátsó ajtókban: JBL GT5-502
Mélyláda: JBL CS1204 hangszórós JBL láda

Egyéb
SAL 1 farad kondenzátor
SAL kábelszett
SAL aranyozott akkusaruk

Röviden :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5960) TasiA válasza _seth_ (#5959) üzenetére


TasiA
senior tag

Korrekt! :C

(#5961) akoska07 válasza _seth_ (#5959) üzenetére


akoska07
nagyúr

sony ,JBL , SAL

ez csak jó cucc lehet :C

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5962) _seth_ válasza akoska07 (#5961) üzenetére


_seth_
veterán

A SAL-t jónak nem mondanám ellenben kábel, akkusaru megteszi kondit pedig még elvileg nem is kellett volna rakni a rendszerbe feltétlenül így az, hogy van már sokkal jobb mintha nem is lenne :D

TasiA: az bizony! :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5963) akoska07 válasza _seth_ (#5962) üzenetére


akoska07
nagyúr

mi a baj a somogyival ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5964) TasiA válasza akoska07 (#5963) üzenetére


TasiA
senior tag

Baj nincs vele, csak hangminőségre alsó kategória.

(#5965) akoska07 válasza TasiA (#5964) üzenetére


akoska07
nagyúr

hangtechnikában nem nagyon vagyok még otthon.
én azt hittem a SAL is jó cucc :U
akkor olyat nem kell venni ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5966) TasiA válasza akoska07 (#5965) üzenetére


TasiA
senior tag

Nincs vele baj, nyugottan vehetsz, csak ne várj tőle gyönyörű hangzást, de semelyik másiktól se, ami hasonló árban van. Nekem pl SAL a mélyládám,de nem készre szerelt, hanem salyát készítésű és zárt. Sokkal jobban szól, mint a gyárialg reflexre szerelt. Kb 5000 ft-ban van és nagyjából ugyan olyat szól mint a 15-20 ezres kategória más márkákból. Nekem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#5967) _seth_ válasza akoska07 (#5965) üzenetére


_seth_
veterán

Volt sal erősítőm is már bx1065, nem volt vele gond de ránézésre is klasszisokkal jobb pl a jbl.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5968) Tense válasza _seth_ (#5959) üzenetére


Tense
őstag

Hmmm.. Finom kis cucc, biztosan jól szól! Nekem is kéne már valami jó hangszóró hátra. :U

(#5969) fero02


fero02
veterán

Az erősítőkkel nincs semmi gond. Azt a teljesítményt/tudást tudja bőven, amit az ára miatt tudnia kell a konkurenciákkal szemben.

A baj leginkáb a hangsugárzóikkal van. Nagy a gyártási szórás és pontatlanság, ehhez képest túl drága. Magyarul úgy is lehetne mondani, h nem tudod pontosan mit veszel.
De ha vki otthon van a témában, és be tudja mérni a hangszórót és ehhez tervezi a ládát (sokakkal ellentétben nem a gyári buta sablonokhoz ragaszkodik és/vagy nem hasraütésszerűen csinál), akkor legalább olyan jó ládát tud belőle építeni, mint a nevesebb gyártók alsó, alsó-közép kategóriás ládái.

(#5970) vallas


vallas
senior tag

Hi Opeles kollégák!

Szerintetek, mekkor a meló, és pénzmag, belerakni, egy astra g -be első ködfényszórókat, ha nincs neki gyári előkészítés?

esetleg jöhet How-to is ha van valakinek.

Amúgy ma van 210.000 szervizen a kicsike, majd leírom, hogy milyen lett.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#5971) _seth_ válasza Tense (#5968) üzenetére


_seth_
veterán

JBL GTO 937 :) Van nekem eladó te pedig vedd meg :D Annál jobbat nem találsz... erősítőre is kötheted akár mert 100W valós teljesítménye van, 3 utas, kapcsolható +2 dB magas... 23 centis és szépek is :)

Ui.: zöldkártya kész :) gond nélkül... "ződ" matricát kapott :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5972) Tense válasza _seth_ (#5971) üzenetére


Tense
őstag

Hát mivel itt a karácsony, nem igen marad pénzem ilyenekre, majd maximum jövőre. :U
Most 2x200W Pioneer van, nemtudom mennyi a tényleges, de az erősítőm még negyeden sincs. Igazából talán előre kéne valami normális, mert elől gyári van nekem!

(#5973) _seth_ válasza Tense (#5972) üzenetére


_seth_
veterán

Azt a JBL-t tudom ajánlani ami az enyémben is van elöl, 165mm, külön magas hangszóróval, ideális membrán kiképzés, jól is szól bár nem olcsó mert valami 14-16e volt a pár belőle de megérte :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5974) Tense válasza _seth_ (#5973) üzenetére


Tense
őstag

Aha, csak a kérdés az hogy elfér, mármint mélységre az ablakemelő szerkezet miatt.

(#5975) TasiA válasza fero02 (#5969) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Én még annak idején (kb 8 éve) nagyon beleástam magam az autó hifi világába. 3000Ft-ért vettem a sárga membrános AHX 3040. Azóta is bírja, bár párszor már forrasztottam. A megadott paraméterei alapján egyértelműen zárt ládába való, mégis a reflexet erőlteti a gyártó. Gondolom a könnyebb hajthatóság a gizda erősítőivel fontos szempont. :DDD Legelőször szép nagy ládát csináltam neki, 60 literest, szólt vele akkorát, majd szét esett a Ladám. Aztán egyre kisebb lett szerencsétlen láda és úgy romlott a cucc sajna, de kellett a hely.

[ Szerkesztve ]

(#5976) fero02 válasza TasiA (#5975) üzenetére


fero02
veterán

Pont ez az egyik legnagyobb hiba náluk. Az adatlap, amit adnak nem takarja a valóságot.
Errőr persze csak úgy győződhetsz meg, h egy általad vásárolt hsz-t bemérsz és egymás mellé teszed a 2 lapot. De többet erről nem szeretnék beszélni.

A nagy ládában könnyebb elérni a kisebb frekiket (persze vmi vmiért), viszont reflex-el ugyenez megvalósítható kisebb térfogat mellett. Ezért erőltetik annyira. Ja meg ugye a divat.

Nekem most van folyamatban egy zárt sub építése, ~35L-es dobozba egy itthoni cég gyártotta 25 cm-es papír membrán & habszél hangsugárzóval. Már kárpitozom a dobozt, remélem mihamarabb kész leszek vele.

(#5977) urban racer válasza TasiA (#5975) üzenetére


urban racer
senior tag

gondoltam ide irok, mert cs-n mar nem voltal este...
MAK Sting alufelnik (es altalaban a MAK) milyen minoseget kepvisel (Alessiotol OZig)? :B

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#5978) akoska07


akoska07
nagyúr

2.0i A vectra-ban mennyi a kompresszió (normál érték) ?

végül,szerelőnél kötött ki az autóm.
túl dús a keverék,az injektoron van egy hőérzékelős jeladó és az is felelős a keverékért,túl sok benzint hagy benyomni.
azt mondta nincs benne kompresszió,2-es 3-as henger..
leveszi a hengerfejet és megnézi mi ujság van bent.
remélem csak tömités égett át és nem gyürü baja van.
több mint 250k km van benne.
azt mondta ha gyürüzni kell akkor fúrni is.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5979) TasiA válasza urban racer (#5977) üzenetére


TasiA
senior tag

Ami nekem volt 17-es, az gyenge volt. 4-ből 3 csámpás volt.

(#5980) TasiA válasza akoska07 (#5978) üzenetére


TasiA
senior tag

A hőfok jeladó(motoré) az 2500Ft újonnan, de az kimérhető.
A kompresszó, ha ilyen bedugós mérővel méred 11-12 körül jó. Attól, hogy gyűrűzni kell, nem feltétlenül kell fúrni is. Ha a hengerfal sértetlen és nincs full tojásra kopva nem kell fúrni. Persze a dugattyúk se legyenek kikopva. Amúgy én inkább vennék 1 másik motort, ha ennyire bele kell nyúlni. 15-30ezer körül mennek kompletten a C20NE-k. Ha nagyon kell van nekem is egy, csak ugye nincs papírja. A 250 ezer km, az meg semmi, nyema, fingi-ling egy C20NE-nek. 5-600-akat mennek el és még akkor sincsenek teljesen halálukon. Nekem az 1.8-asomban volt 400 ezer éssosem volt szétszedve, 11+-0,2 volt a kompressziója és annak rövidebb volt a váltója, ezért többet forgott a motor.

[ Szerkesztve ]

(#5981) Tense válasza akoska07 (#5978) üzenetére


Tense
őstag

C20NE? 11-13 bár

(#5982) Tense válasza Tense (#5981) üzenetére


Tense
őstag

Elkéstem, TasiA megválaszolta :K

(#5983) akoska07 válasza TasiA (#5980) üzenetére


akoska07
nagyúr

nekem 1.5k mondott rá és megrendelte.
a fúrás majd akkor derül ki ha belenéz.
és a dugókról is akkor lesz információ.
4 - 4.5-et mért kompressziót :(((
akkor ez a motor eléggé ki van asszem az 1-es henger volt 7.5bar

elég messze lax tőlem,kb ország másik vége.
még ha hozzá is jutok egy motorhoz mondjuk 30k
a beszerelése kb ugyanannyi.

igen C20NE

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5984) TasiA válasza akoska07 (#5983) üzenetére


TasiA
senior tag

Dehogy is. 30-ért már kompletten mindennel adjáj, neked eláég a blokk hengerfejestől, nem kell a többi cucc. Amúgy egy fúrás, dugózás, gyűrűzés+munkadíj+anyagköltség 200 ezer alsóhangon. Csak gyűrűrsor 20-25+10-15 az összes tömítés+munkadíj. Motort kivenni kb 4 óra hossza.

(#5985) akoska07 válasza TasiA (#5984) üzenetére


akoska07
nagyúr

a mindenestől az mit jelent ?
vagyis az olajteknőtől felfelé a ami benne van egészen a hengerfejig
nekem csak ez kell.
a rávaló cuccok jók amik nekem vannak?

én azért bizom benne.hogy nem kell kicserélni.
mondjuk ez utána kompresszió érték után amit mért...
a szerelő miért 9-et mondott hogy az az átlag kompresszió ?

ezt találtam csak ugy hirtelen.C20NE
akkor tényleg nem adhatják hüde sokért a motort hengerfejjel.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5986) akoska07


akoska07
nagyúr

milyen az az F16 váltó ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5987) akoska07


akoska07
nagyúr

nézzétek csak mit találtam :)

Egyéb adatai a következők: - egy vezérműtengely, OHC konstrukció, hengerenként 2 szelep. C20NE motorkódból, a C = szabályozott katalizátor, 20 = lökettérfogat, N = 9.2-es - "normál" kompresszió, E = (injektoros) hengerenkénti befecskendezéses ("Einspritzung"). 1988-ban az év motorjának választották. 1994 év vége után a vízpumpa "kikerül" a vezérlésből, helyette feszítőgörgő vezeti a bordásszíjat. Maximum fordulatszám: 6400 rpm.
Motronic verzió száma: 1.5

akkor jól mondta a szerelő a kompressziót.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5988) TasiA válasza akoska07 (#5987) üzenetére


TasiA
senior tag

Az a 9,2 az a sűrítési viszony! Az nem ugyan az, mint amit a gyertyanyíláson mérsz indítózáskor.
Az F-16 az a váltó típusa. Abból is van rövi, meg hosszú áttételes.. Ha kiderül,. hogy szar a motorod, akkor neked elég volna maga a motor blokk henger fej nélkül is, de általában összeszerelve adják. Ami nekem van, pl arról már leszedtem a hengerfejet, de maga a blokk hibátlan. Még a gyári "karcok" vagy hogy hívják is látszódnak a hengerfalon. Mint mondtam, nekem viszont nincs papírom hozzá, ezért nem tudod legálisan betenni.

(#5989) akoska07 válasza TasiA (#5988) üzenetére


akoska07
nagyúr

lehet hogy tudok szerezni blokkot.
vannak vectra szakértő haverjaim.
csak pont ilyenkor nincsenek itthon :W
de akkor abban ugynaugy le kell ellenőrizni a dugókat a henger falait.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5990) TasiA válasza akoska07 (#5989) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem kell feltétlenül Vectrából. Bármi jó, csak C20NE legyen. De azért várd meg mit mond a szerelő. ;) Ha lehet én is ismerőstől, vagy kipróbálható autóból vennék motort.

(#5991) akoska07 válasza TasiA (#5990) üzenetére


akoska07
nagyúr

persze,mindenképp megvárom mit mond a szerelő.
csak előre gondolkodom,és végiggondolom a lehetőségeket.

én is ugy tervezem hogy megbizható helyről veszem.
amennyiben szükség lesz rá.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5992) TasiA válasza akoska07 (#5991) üzenetére


TasiA
senior tag

Ha véletlenül kell az enyém én egy 10-esért odaadom. Csak blokk hengerfej nélkül. mindennapos használatban volt, hibátlan, csak összetörték körülötte a kasztnit. :DDD Ja és Bács-Kiskun megye

(#5993) akoska07 válasza TasiA (#5992) üzenetére


akoska07
nagyúr

oks rendben,jegyeztelek :)

kicsit messze van,de majd ha odakerül a sor akkor átbeszéljük a dolgokat.
mindjárt felhivom a szerelőt tud-e már vmit mondani. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5994) TasiA válasza akoska07 (#5993) üzenetére


TasiA
senior tag

Jól van ráérsz, nem kell kapkodni!

(#5995) akoska07 válasza TasiA (#5994) üzenetére


akoska07
nagyúr

na beszéltem vele.
a hengerfejtömités rendben volt,a hengerfejen sem látszik semmi.
a szelepeket kell megnézni zárnak-e rendesen.

valamint a hengerekbe önt benzint,hogy elmegy-e a gyürük mellett.
azt mondta van váll a hengerekben,hogy mennyire vészes az majd kiderül.

egyenlőre ennyi.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5996) TasiA válasza akoska07 (#5995) üzenetére


TasiA
senior tag

Váll az lesz mindegyiken, az a lényeg mekkora az a váll?

(#5997) akoska07 válasza TasiA (#5996) üzenetére


akoska07
nagyúr

azt nem tudom mekkora,nem mondta.
ha össze lesz rakva és müxik minden f@szán
és mondjuk lesz benne 7-8bar én már annak is örülni fogok.
aztán ráérek motorcserén gondolkodni.

egyébként van egy moci bele,amit kinéztem.
V6-os 170LE.
gyönyörüen szól.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5998) TasiA válasza akoska07 (#5997) üzenetére


TasiA
senior tag

a 7-8 az nagyon szar! 10 alatt ne legyen.

(#5999) akoska07 válasza TasiA (#5998) üzenetére


akoska07
nagyúr

hát majd meglátjuk ha kipucolják a szelepeket.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6000) TasiA válasza akoska07 (#5999) üzenetére


TasiA
senior tag

Az nem lesz nagy píz. Ha mocid rendben van, csak a HF gyengélkedett és most rendbeteszik, akkor új erőre kap a masina és jelentős fogysztás csökkenés is lesz. ;) Errefelé egy komplett 8 szelepes HF-et 20 ezerért újítanak fel, de abban minden benne van, a munkadíj, anyag ár, síkolás, szimeringek, stb. Ha csak a szerelőd bíbelődik vala, akkor nem lesz nagy píz, remélhetőleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.