Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) lesaux válasza helkis (#5199) üzenetére


lesaux
veterán

Én kurvára nem értek hozzá, ablakmosót meg benzint tudok bele tölteni, ez a max. Valami benzines dolgot, amit írtál, viszont csináltak ismerősök, csak ők műszer nélkül nem tudtak az autó lelkéig hatolni.
Most már mindegy, megrendeltem a computert, holnapra hozzák. Ha viszont nem az lesz a baja, akkor buktam 100.000-et, majd meghirdetem apróneten.
Ja, a computeres srác azt mondta, hogy a szoftver nem javítható, cserélni kell.
Az autóvillamossági viszont nem rossz ötlet, az van is a szüleim utcájában.

(#5202) k.


k.
őstag

Érdekes eset lesaux.Nekünk is opel van(astra G) és annyira jó hogy azt kifejezni nem lehet.Szolgál mint a régi keleti kocsik igénye annyi hogyfigyeljünk rá azt meg elvből megkapja(apu autokkal foglalkozik és nagyon szereti a kocsikat szoval nem bántaná én is imádom a kütyüket-mp3tól a kocsikig-szóval itten senki nem bántja)ezért a kocsi hálás és működik.Azt tudom hogy 2003ban az uj főnők miatt jelentős minőségi javulás lett az összes kocsin.Szóval engem egyáltalán nem lep meg hogy a mi astrank ilyen jó. :)

(#5203) helkis válasza lesaux (#5201) üzenetére


helkis
addikt

nem akarlak idegesíteni, remélem meggyógyul, de nem fűzök hozzá sok reményt, hogy a computercsere rendberakja, kifejezetten utálom mikor az ember zsebére próbálkozik pár agyhalott "rádogom azt megmondja mi baja" ember, ha neki kellene biztos lenne tartalék, vagy bevár egy másik autót más hibával és cserlégeti hátha ki tudja zárni mi a tuti..
légzsákvezérlőt is javtanak pedig nem szabadna (ha egyszer már kinyilt, ki kell dobni, mondja a nyugat, de itthon azért csak újrarakják a software-t pár k.-ért, tized áron, mint egy új, ezért mondja a szervíz, hogy új kell :K ), de nem mondod meg, hogy javítottat vagy úkraprogramozottat tartasz a kezedben az tuti.. (sőt lehet maga a szervíz programoztatja újra, majd számlázza az újat.. :((( ) ;)

itt felénk van pár bontó (Bánd, Siófok, Öttevény), ha legközelebb neadjisten kellene valami csörögj oda biztos postáznak is, vagy ha járok arra elhozom aztán postázom neked, vagy akinek kell..

egyébként olcsó az Opel, egy Toyotába tuti lett volna 5-600k egy ECU, vagy egy A4/6-ba..
ha sehol nem tudják megcsinálni, akkor végül ide vinném, MOTE-sek kapnak %-ot is.. ;) a tech infóknál vannak tanulságos story-k..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5204) helkis válasza k. (#5202) üzenetére


helkis
addikt

újazmég :DDD nekem egy 98'-as G van, de ez is teszi a dolgát, éves szinten olajcsere, szűrőkcseréje, ill egy tavaszi toroktisztítás, és megy hibátlanul a következőig (igaz ha 3-és 6 fok van akkor előjön a múltkor levideózott szösszenet - elvileg AGR-t kellene pucolnom, de az enyémen sajna a hűtött verzió van, és még nem volt energiám nekilátni, valszeg idén már nem is lesz! :) )

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5205) lesaux válasza helkis (#5203) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi a linket. Majd eladom nekik a computert. :D

(#5206) KrAt válasza lesaux (#5201) üzenetére


KrAt
veterán

Mondd, h jó lett :)

(#5207) lesaux válasza KrAt (#5206) üzenetére


lesaux
veterán

Mindjárt indulok a computerért, aztán meló előtt beugrom vele a Dunába (érted, Dunába, höhö ;]). Ha még ma nekilátnak, akkor kiderül, de félek, hogy hétfőre marad.

(#5208) KrAt válasza lesaux (#5207) üzenetére


KrAt
veterán

Hát örülj neki, h csak hétfő.. Én 46 napja vagyok az Opelem nélkül.. Na ez már szar.. :( :)

(#5209) lesaux válasza lesaux (#5207) üzenetére


lesaux
veterán

Már nem volt ott a szaki, hétfőn látja először az alkatrészt.

(#5210) diablo1984


diablo1984
veterán

üdv nektek!

olyan kérdésem lenne, hogy astra G-s szériában 1,7literes dízel motorból volt isuzu és opel motoros technika is?mert én úgy tudtam eddig, hogy az 1,7 literes az mind isuzu motoros, a 2.0 literes, az meg opel, dehogy volt-e 1,7L-es opel motoros is, azt nem....

segítsetek létszi! :R

(#5211) KrAt válasza diablo1984 (#5210) üzenetére


KrAt
veterán

Az 1.7 TD mind Isuzu legjobb tudomásom szerint :)

(#5212) KrAt


KrAt
veterán

Kérdés:

Adott egy B Corsa, X12XE motorral, következő a probléma:
Sebességbe rakod, ha a kuplungot felengeded, akkor szép lassan elindul alapjáraton a motor, de ha gázt adsz, semmi se történik, csak egy idő után.. Nem pörög fel, semmi.. Ha már elindult, akkor jó, de ez ilyen rapszodikus, hogy néha elindul elsőre, néha meg csak ezzel a torpanással..

Valakinek valami ötlete? Nekem egy lambda szonda tippem van :)

Előre is köszi, fontos lenne :)

Atesz

(#5213) dokar válasza KrAt (#5212) üzenetére


dokar
addikt

ha rossz a lamba, akkor visszacsatolás nélkül megy a motor, azaz megnő a fogyasztás. tehát nem az a baj.
kuplung benyom, gázadás, felpörög a motor?
szelep hogy áll?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#5214) glutamin válasza KrAt (#5212) üzenetére


glutamin
őstag

Anyámék Corsájának volt hasonló gondja (98-as B corsa szintén 1.2-es 16 szeleps motorral). Ott valami légmennyiségmérő volt szar és ~100k-s csere lett a vége. Eleinte csak olyan volt minhta lenne egy kis holtjátéka a gázpedálnak később meg egyre zavaróbb lett a jelenség.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5215) KrAt válasza glutamin (#5214) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor valószínűleg pont ugyanez.. Ojjejj, 100k... :Y

Megmondom neki, köszi :)

(#5216) lesaux válasza lesaux (#5209) üzenetére


lesaux
veterán

Kész az autó, el is hoztam. Elvileg computert (is) cseréltek. 37.950 forint volt (10% kedvezménnyel), plusz 100.000 a computer. És 12 napig nélkülöztem a kocsit.
Köszi mindenkinek a törődést, együttérzést, vontatást stb. :)

(#5217) KrAt válasza lesaux (#5216) üzenetére


KrAt
veterán

Azigen :( Remélem ezek után nem lesz problémád vele :)

(#5218) glutamin


glutamin
őstag

Én pénteken viszem szervízbe az Astrámat. Valami fura hang jön a motorból. Remélem csak az egyik ékszíjtartó görgő csapágy adta meg magát. Vagy nem...

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5219) KrAt


KrAt
veterán

Félszáz napja nincs autóm, és e héten kiderül, 1 vagy 4 hetet kell még várnom rá.. :U

(#5220) deicide válasza KrAt (#5219) üzenetére


deicide
veterán

remélhetőleg a jobbik eset...én átéltem a tavalyi tali után, mikor több mint 1 hónapot volt a szerelőnél.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5221) KrAt válasza deicide (#5220) üzenetére


KrAt
veterán

Hát igen :( Az bánt leginkább, h a karosszériás 1 hónappal ezelőtt kész volt már vele, nagyon gyorsan és szépen, a fényezőnél ott áll, mert voltak más melók, mikor sorra került volna a kocsi, legittelték, és eltörte a vállát.. Azóta (kb 2,5 hete) semmi hír..

És most a kérdés, hogy e héten meg lesz-e, ha igen, a karosszériás össze tudja rakni, ha nem, akkor megy kezelésre 3 hétig.. Mondta, h megoldja, de nem kérhetem tőle, h tegye félre az egészségét az én kocsim miatt, nem miatta van a csúszás...

(#5222) deicide válasza KrAt (#5221) üzenetére


deicide
veterán

igen, ez sajnálatos, de akik jól dolgoznak, azoknak hosszú a várólistájuk itt fehérváron is...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5223) KrAt válasza deicide (#5222) üzenetére


KrAt
veterán

Hát már csak az lenne a hab a tortán, ha nem lenne szép.. Le is fosnám a bokám, és mérges lennék nagyon de nagyon.. :U

(#5224) KrAt


KrAt
veterán

Jaigen, akit érdekel a Kadét története, kis leírásban: [link] :)

(#5225) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Ma este hazaertem a munkabol, s allnek be a parkoloba, mikor az utolso 3 meteren felvillant a piros kis akksi piktogramm a muszerfalon (99-es XEL Caravan).
Elotte semmi gond nem volt, szuperul mukodik.

Valakinek tippje, hogy mi lehet?

Koszi elore is!

Udv.
TayRol

(#5226) KrAt válasza TayRol (#5225) üzenetére


KrAt
veterán

Hát ha a legegyszerűbb dologra gondolok, elment a generátorod töltése :U

(#5227) diablo1984 válasza KrAt (#5211) üzenetére


diablo1984
veterán

tudomásom szerint is :U

(#5228) TayRol válasza KrAt (#5226) üzenetére


TayRol
veterán

S ezt milyen modon lehet legegyszerubben orvosolni? Mert munkaba is kellene mennem vele...

(#5229) dokar válasza TayRol (#5228) üzenetére


dokar
addikt

mérjél rá a generátorra, hogy termel -e, ha nem, akkor csere

extra - SEXRay

(#5230) TayRol válasza dokar (#5229) üzenetére


TayRol
veterán

Sajna nincs itthon multimeterem, meg nem is ertek nagyon hozza, szoval ezek szerint el ne induljak vele es irany a szerviz... :O

(#5231) glutamin válasza KrAt (#5226) üzenetére


glutamin
őstag

Atesz, ha meglesza teljes kasztnifelújítás, írhatnál egy összefoglalót a költségekről is. Sztem többen is vannak itt a fórumon, akiknek ez hasznos infó lenne.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5232) KrAt


KrAt
veterán

Kész a fényezéééééééééés :)) Ma 4-re megyek érte, már össze kell rakni, még a héten lesz autóm valószínüleeeeeg :))

(#5233) KrAt válasza glutamin (#5231) üzenetére


KrAt
veterán

Ez az egész projekt ára, de kiszűrhető, mi mennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#5234) glutamin válasza KrAt (#5233) üzenetére


glutamin
őstag

Egész korrekt, de azért persze nem olcsó mulatság így a végére.

Majd jöhetnek képek is, ha egyben lesz a szekér :DDD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5235) zetorg


zetorg
aktív tag

sziasztok!

nekem is van opelom :))
corsa b 2.0 8v :K

pár kép: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#5236) KrAt válasza glutamin (#5234) üzenetére


KrAt
veterán

Hát igen :) Nem olcsó, de ha kész lesz, szerintem nagyon jó lesz :)

zetorg: ejjha :) Grat a masinához :) Motor milyen verdából van? :)

(#5237) zetorg válasza KrAt (#5236) üzenetére


zetorg
aktív tag

köszi! :)
egy A omegából van a blokk :))

ez elött volt két A omegám. egy benzines 2.0 szedán és egy 2.3TD caravan. nagyon jó kocsik voltak :)

[link] [link]

(#5238) KrAt válasza zetorg (#5237) üzenetére


KrAt
veterán

Szép :)

Valamikor összefuthatnánk, elhozom egyik dettó B corsás haverom is, tuti érdekelné őt is :)

(#5239) Gismo


Gismo
addikt

Helló srácok!
Lenne 1-2 eladó F Astrába való cuccom!
Akir érdekel privizzen, mélezzen, hívjon, dobjon füstjeleket (ezt nem biztos hogy elsőre észreveszem) vagy bármi.
Tehát az érintett dolgok, mint ahogy az aláírásomban is láthato:
1 pár Valeo típusú utángyártott DEPO márkájú ködlámpa, kifogástalan állapotban Tungsram izzókkal.

1pár fehér irányjelző (ami a fényszóró mellé kell) TYC márkájú, izzó nélkül.

Végül egy Bal oldali 94 előtti formához való Bosch motorosan állítható fényszóró, állító motorral együtt eladó (igény esetén izzót is biztosítok)

Az árakat szabjátok meg ti. :R

Egy kérdésem is lenne felétek:
Ezen a képen
Mit karikáztam be a képen? Milyen szenzor az és mit mér? Mi a különbség az autó műkődésében, ha az a szenzor jó vagy rossz?
A másik hogy a szenzor előtt húzódó vékony kis gumicső szerepe mi? Én a hátsó fékkel tudtam valamilyen szinten kapcsolatba hozni, mert ugye belecsatlakozik abba a kis munkahengerbe alul és onnan megy hátra a hátsó terhelésfüggő fékerőszabályzóba. Jól gondolom hogy a hátsó fék erejét hivatott szabályozni a kis gumicsőben keletkező vákuum vagy nyomás?

(#5240) KrAt


KrAt
veterán

[link] <- KINTVANNAK A FÉNYEZETT KÉPEK : )))

(#5241) KrAt


KrAt
veterán

Kisképek:

(#5242) t1 válasza KrAt (#5241) üzenetére


t1
addikt

szép lett :Y :R

(#5243) KrAt válasza t1 (#5242) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Mikor megláttam, hogy tolják ki (lemerítették az akksit :D) és mondom ez milyen világos (világosszürke volt a színkártyán :D) és ez meg majdnem fehér, de néztem kb 1 percet mozdulatlanul, szótlanul, és semmi kétségem nem volt utána, hogy ez gyönyörű :) Így még nem mutat, rajta lesznek a fekete tükrök, első-hátsó fekete lökös, nagyon vad lesz :)

(#5244) Gismo


Gismo
addikt

:))

(#5245) Gismo válasza KrAt (#5241) üzenetére


Gismo
addikt

Gratula! Bombázó lett! Gyönyörű!
Szabad tudni hol fényezték?

(#5246) KrAt válasza Gismo (#5245) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Tökölön fényezte a karosszériás ismerőse :)

(#5247) Calogero válasza KrAt (#5241) üzenetére


Calogero
addikt

:C :Y

Nagyon szép lett. :R

(#5248) KrAt válasza Calogero (#5247) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

És még milyen szép lesz, ha teljesen kész lesz :) Várom már.. :)

(#5249) t1 válasza KrAt (#5248) üzenetére


t1
addikt

Következő talin meglesem nagyon tetszik:)

(#5250) KrAt válasza t1 (#5249) üzenetére


KrAt
veterán

Ottleszek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.