Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) dokar válasza TasiA (#6048) üzenetére


dokar
addikt

nekem is nekem is nyomni kell: hátsóablak fűtés + világítás + fűtés...
mert reggel és este vezetek, ekkor télen sötét van. továbbá párásodik is mint az állat és a DSZ miatt alig melegszik.

egyébként ma megtoltam. azt hittem a 3-ast kell elváltanom, közben az már a 4-es volt. :B

extra - SEXRay

(#6052) akoska07 válasza TasiA (#6050) üzenetére


akoska07
nagyúr

ez sem lesz olcsó mulatság.
ennek is pont decemberben kellett kijönni :(((

ráadásul messze is vagy.
nem tudom mi lesz még.

kérdés:
legutóbb mielőtt le volt véve a hengerfej,inditottuk és a levegőszürőben puffogott
és emelgette a dobozt.
ez azért is lehetett mert visszadolgozott a hibás szelepzárás miatt ?
lehet hogy érdemes volna csak próba képpen visszatenni a HF-t
és ugy mérni egy kompressziót ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6053) TasiA válasza dokar (#6051) üzenetére


TasiA
senior tag

F Astra jellegzetessége. Ilyenkor télire nincs nagyon szükség a pollenszűrőre, vedd ki. Csak kell egy "szűkítő", mert nagyon fog betódulni a levegő. Se perc alatt meg fognak szűnni a párásodási gondok. Ha meg jön a jó idő, visszarakod. DSZ szűrőre meg vezzess a kipufogó környékéről meleget, vag vakold le az elejének a bal oldalát, hogy ne nyomuljon annyira a hideg levegő.

(#6054) TasiA válasza akoska07 (#6052) üzenetére


TasiA
senior tag

Mit vesztesz vele?? 4000Ft körül van egy HF tömítés, 1000Ft a kipuff, meg 600Ft mínusz kedvezmény.

(#6055) akoska07 válasza TasiA (#6054) üzenetére


akoska07
nagyúr

hogyan is kell ezt most érteni ? :U :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6056) TasiA válasza akoska07 (#6055) üzenetére


TasiA
senior tag

úgy, hogy, ha a mostani motorodra vissazteszed a HF-et, akkor az ennyibe fog kerülni és ha véletlenül jó lesz, akkor megspóroltál egy kis zsozsót, meg nyűgöt.

(#6057) akoska07 válasza TasiA (#6056) üzenetére


akoska07
nagyúr

a visszaszerelés csak munkadijat vonhat maga után.
a tömitések rendben vannak.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6058) TasiA válasza akoska07 (#6057) üzenetére


TasiA
senior tag

ezeket nem nagyon lehet visszarakni, muszály újat venni

(#6059) Winner_hun válasza TasiA (#6058) üzenetére


Winner_hun
félisten

muszáj

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6060) TasiA válasza Winner_hun (#6059) üzenetére


TasiA
senior tag

Jól van ügyes vagy! Sajna ez van, én már csak ilyen tanulatlan vagyok! Biztosan téged is mindíg kijavítgatnak, mikor valamiben nem vagy jó! :C :C

(#6061) Winner_hun válasza TasiA (#6060) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki, így is lehet fejlődni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6062) akoska07 válasza TasiA (#6058) üzenetére


akoska07
nagyúr

akkor ugy lesz,ha muszáj akkor muszáj. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6063) buherka válasza Winner_hun (#6059) üzenetére


buherka
addikt

muszály ;] :D

Dokar...nekem, most télen 7-nél nem eszik többet. Vegyes használat mellett.
Jövő héten megyek Kavicshoz Debrecenbe és lemérem, hogy hosszútávon mennyit eszik ;)
Én eddig semmi rosszat nem tudok mondani az ECO TEC motorra...pedig annyian szidják, mint állat :B
Amúgy már raktál bele katalizátort?...vagy még mindig anélkül járkálsz?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6064) _seth_ válasza buherka (#6063) üzenetére


_seth_
veterán

Ecotecből az 1.6-ost szokták szidni sokan, tulajok, szerelők de ott is van kivétel.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6065) buherka válasza _seth_ (#6064) üzenetére


buherka
addikt

Nekem 1.4-es 16 valve...eddig minden okés vele. Olajat sem eszi.
Még egyszer nem hagyott cserben, már 5. éve nálam van.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6066) TasiA válasza buherka (#6063) üzenetére


TasiA
senior tag

"nekem, most télen 7-nél nem eszik többet. Vegyes használat mellett."
Kinek mi a vegyes? Nem mindegy hol és hogyan használod. Egy nagyvárosban rövid utakon símán hozzádhatnál +2 litert.
Amúgy meg az 1.6-okkal van sok baj, ez viszont tény. A többivel csak akkor van gond, ha sokszor rövid utakon használják és elkoszolódik az EGR + környéke.

(#6067) buherka válasza TasiA (#6066) üzenetére


buherka
addikt

Nagyvárosnak megfelel számodra mondjuk Budapest.?...mert én ott melózok és Gödről járok be ;)
Szóval ez szerintem vegyes használat :U ...és bizony rövid utakat teszek meg vele és még a büdös életben nem evett meg nekem 9 litert ez az autó. Persze nem racingolok, meg nem passzírozom neki és nem hajrázok az egyik piros lámpától a másikig.
Csak szép nyugdíjasan :D "tojással a lábam alatt" :B
Meg is őrülnék ha 9 litert zabálna az autóm. :o

Ja...otthon fűtött garázsból indulok...eheh ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6068) TasiA válasza buherka (#6067) üzenetére


TasiA
senior tag

Az nem ugyan az, mint mikor beindítod Pesten reggel, elgurulsz a forgalomban 4km-.ert, aztán leállítod. "Ja...otthon fűtött garázsból indulok...eheh " Ez meg NO komment! Dokarnak a városi jött ki ennyire magasra és város alatt tényleg várost ért. Sokaknak a vidéki elgurulgatok a boltba, meg a melóhelyre a városi fogyasztás, mert ugye nem mindenki lakhat nagyvárosban. ;) Csak hát szerintem azért nem lehet alapozni teljesen az ilyen enyém eszik ennyit, erre valaki ÚR ISTEN az kúrva sok, mert enyém meg csak ennyit összehasonlításokra, mert ugye teljesen mások a körülmények. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6069) buherka válasza TasiA (#6068) üzenetére


buherka
addikt

Hát az tény, hogy nem pizza-futár vagyok a belvárosban...mert akkor biztos lenne 9-10 litykós fogyasztáson.
Amúgy azért írtam vegyes fogyasztásnak, mert vidék+belváros között ingázok.
Szerintem ez így jó :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6070) TasiA válasza buherka (#6069) üzenetére


TasiA
senior tag

Igen, az úgy teljesen korrekt!

(#6071) dokar válasza buherka (#6063) üzenetére


dokar
addikt

van benne kati, most már nem csak a színe zöld az autónak :)

Ja...otthon fűtött garázsból indulok...eheh

na ez meg -2 lityó. nekem még 70°C-ra sem melegszik fel városban mire elérek a célba.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#6072) akoska07 válasza TasiA (#6068) üzenetére


akoska07
nagyúr

a szerelő szerint furni kellene,és dugókat is cserélni,gyürü cserék.
nem a legolcsóbb megoldás.

számolgattam,és a blokk csere mellett döntöttem.
találtam közelebb egy blokkot.igy nem találkozunk személyesen (egyenlőre). :R
köszönöm a felajánlást. :R
alakul a helyzet.
odaadja 10k-ért. oda-vissza 170km az út.
vectra-s barátaimtól kaptam az infót,igy megbizható a kolléga akitől elhozom.
ők már többször is boltoltak vele.
holnap délután le is zajlik a fuvar.
azt mondta a szerelő szerdára kész az autó.
én meg utána utazhatok vissza pest mellé melózni.
majd talán hétközbe hazajövök érte,mert éjszakás vagyok és szombat reggel
éjszakás után eléggé szar lenne buszra várni mindenhol.
lassabb is rosszabb is drágább is,mint kocsival. :(((

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6073) buherka válasza dokar (#6071) üzenetére


buherka
addikt

Szóval raktál bele katit...jól van.

Nem lehet, hogy azért eszik ennyit a járgány, mert sokáig megy az autómata szivató? Mivel lassan melegszik fel a vized.
Thermosztát?

Az mondjuk tény, hogy amikor kiállok a garázsból és kiszállok, hogy becsukjam a kaput...mire visszasétálok a géphez, már el is halkult a szivató...szóval nekem sokáig tuti, hogy nem megy :U

Viszont a vizem még mindig 94 fok, az óra szerint :D , de már ez sem érdekel :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6074) TasiA válasza akoska07 (#6072) üzenetére


TasiA
senior tag

Szívesen! Amúgy nem feltétlen akarom eladni, nekem is ilyen tartalék.
Akkor sok sikert!

(#6075) akoska07 válasza TasiA (#6074) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi köszi
majd jelzem a végeredményt.
össze lesz pakolva,első dolgom lesz kompressziót méretni. :D
beszéltem azóta egy pár emberrel.
azt mondta az egyik,hogy a barátnőjének felujitották a vectra-t.
felfurva ,dugó csere,gyürücsere,csapágycsere.
így mértek majdnem 12bar-t

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6076) wwhy


wwhy
veterán

Mi rosszra számíthatok, mert tegnap kicsit utolérte a kis Corsámat egy bolgár kamion :O álltam, és hátulról utolért :O Szerencsére tényleg kicsit, bal hátsó részén a lökhárító repedt, de nem szakadt le stb.
van vkinek esetleg tapasztalata, eljárás stb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6077) eddie88


eddie88
csendes tag

Sziasztok,a segítségetekre lenne szükség!Na szóval: alufelni vásárlás előtt állok van egy E-kadettem,de nem tom h milyen méretüt kéne venni,nem értek hozzá nagyon:(
15-sbe vagy 16-sba gondolkodok,de nem tom h milyen lenne jó,milyen tűréshatár van gondolok itt et számra(annyi h a gyári et49)de pl az et40 alámegy stb..?meg "j" számra,szóval ha valaki le tudná írni nekem h pl 15 vagy 16os felni milyen egyéb méretekkel rendelkezzen,hogy alá tudjam tenni ív kalapálás kinlódás nélkül nagyon megköszönném,üdv mindenkinek :)

(#6078) dokar válasza buherka (#6073) üzenetére


dokar
addikt

lassan melegszik fel, a termosztát jó, a direktszűrő a ludas és a rövid 5-6km-es utak.

extra - SEXRay

(#6079) buherka válasza dokar (#6078) üzenetére


buherka
addikt

Akkor nem csoda, hogy ennyit eszik rövid távon :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6080) buherka válasza wwhy (#6076) üzenetére


buherka
addikt

Kis pénzmagot le kellett volna akasztani róla :U Ilyenkor be kell fenyegetni, hogy hívod a Police-t...mindjárt beszarnak :B
Mert ezt a lököst minimum el kell vinned egy műanyagoshoz, aztán telibe kell hogy fújassad.
20K, ha normálisan megcsináltatod.
Az még rosszabb, ha elment a hátsó rész is...nézd meg, hogy rendesen csukódnak az ajtók, tehát nincs e szorulás. Legrosszabb esetben huzatópad is játszik :U

Mássz is be alá és nézd meg, hogy a lökös mögött nem e hajlott meg valami lemez. Nehogy bemenjen egy résen a víz, mert akkor hamar tud rohadni a szerkezet.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6081) wwhy válasza buherka (#6080) üzenetére


wwhy
veterán

hülye azért nem vagyok ;] jött a police, jegyzőkönyv, feljelentés, tolmács, ahogy az kell ;]
ajtók, minden rendben vannak, csak kicsit leszakadt az egész bal sarka/oldala a lökösnek :(

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6082) _seth_ válasza eddie88 (#6077) üzenetére


_seth_
veterán

15 alámegy mindnek ha megfelelő az ET szám talán hátul kell keményíteni a rugón de arra jók a lada pogácsák is :D Elöl nincs gond vele. ET-ben 33 az már eléggé az éppen sőt talán már az amikor az ívből hátul le kell venni egy kicsit de ennél nagyobb ET-s felnikkel nincs gond. A J-s szám az elvileg a felni szélessége colban, a gyári az 5J.

Egyébként meg: [link] ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6083) deicide válasza wwhy (#6076) üzenetére


deicide
veterán

Rám rámtolatott egy spanyol felségjelű kamion román sofőrrel, rendőr helyszínelt, rá 2 hónapra láttam a pénzt (spanyol Generali volt a kötelezője)...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6084) deicide válasza buherka (#6073) üzenetére


deicide
veterán

én is így vagyok vele, kiállok, becsukom a kaput és addigra beáll az alapjárat, elhalkul a szívató, ez kb 1 perc, pedig nekem is direktszűrő van rajta. Az 1.6 Ecotec-ről pedig rosszat nem tudok mondani, a 2év és 70.000km alatt 2db EGR szelep tisztítás volt és egy törött motortartó bak, de az nem a motor hibája...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6085) buherka válasza wwhy (#6081) üzenetére


buherka
addikt

jól van...mert azt nem írtad, hogy volt helyszínelés is. De így már van nyoma a dolognak, hogy megtörte a verdád.
Remélem bolgárul is ráírattad a kár bejelentőre, hogy Ő elismeri a felelősségét, mert ebbe bele szoktak kötni sajnos...de nem mindig :U
Vedd fel a kapcsolatot a biztosítóddal, és kérj kárfelvételt. Addig ne javíttasd meg az autót.

A te biztosítod, majd rendezi az anyagiakat a külföldi biztosítóval.

(#6084) deicide ...most így télen sokat számít a garázs, ez tény. Nekem nagyon hamar eléri az üzemi hőmérsékletet a motor. De megnyugtattak, hogy az ECO TEC amúgy is egy elég melegedős motor. Dugóban is igen sűrűn kapcsolgatja a ventilátort.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6086) wwhy válasza buherka (#6085) üzenetére


wwhy
veterán

Tényleg nem írtam mert öl az ideg ;] szerencsére nem történet nagyobb baj, de rágondolni is rossz, hogy mi lett volna ha a 16t-ás fékezés nélkül megtolja a kis Corsát :((( biztosítót hívtam, azt mondták holnap benjek be, ők már rendszám alapján elindítják az ügyet (K&H Biztosító); rendőrségtől csüt-péntekre ígértek papírokat, igazolást akár azonnal, de az nem kell a biztosítónak. Sajnos nem láttam, hogy mit írtak a papírra, mert a zuhogó esőben csak a tolmács+sofőr+2 rendőr fért be a rendőrautóba, de mind a tolmács, mind a rendőr, mind a sofőr mikor kiszálltak, odajöttek, és tanúsították, h elismerte a felelősségét.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6087) eddie88 válasza _seth_ (#6082) üzenetére


eddie88
csendes tag

köszi,de én azt hittem h et38-al már gondok vannak,nem akarok pogácsázni se keményíteni se semmi:D no variálás,csak 4 tűrhető felni,jah tényleg nemtudsz itt a közelben vkit,aki felnipolirozást válal,szépen és olcsón dolgozik? :)köszi

(#6088) TasiA válasza eddie88 (#6087) üzenetére


TasiA
senior tag

A kasztnit hátul az ívnél otthon is nagyon egyszerűen lehet szélsesíteni, minden féle roncsolás nélkül. Legegyszerűbb a perem befelé történő visszahajtása, illetve emelővel picit kinyomni. Csináltam már jó pár autót. Ami nincs szétrohadva + gittelve, azzal semmi baj nem lesz. Ha a perem visszahajtást választod, akkor belülről drótkorong, alvázvédő+tömítő, hogy ne maradjon "vájú" amiben megáll a sár.

(#6089) fero02 válasza eddie88 (#6087) üzenetére


fero02
veterán

Őt keresd! Tuti munkát végez, nézd meg az oldalán. ;) :K Mondd Neki, h én ajánlottam. :R

(#6090) glutamin


glutamin
őstag

Bp-en van valakinek jó maszek szervízes tapasztalata, ismerőse? Úgy döntöttem, hogy nem kívánom nagyon márkaszervízbe hordani a verdát a későbbiekben, mert nem igazán veszik figyelembe a pénztárcámat.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6091) eddie88


eddie88
csendes tag

köszönöm a segítségeket! a polírozás sajna tőlem messze van,mármint debreceni vagyok,nem mennék érte sokat,de köszönöm,jah még felni sincs :( na de majd lesz valahogyan:)további szép napot

(#6092) zolynet


zolynet
addikt

haverom sikeresen leparkolt a gsi-vel ... ma vitte volna a vevőhöz (skipp)

Life is too short to stay stock!

(#6093) mackosajt válasza zolynet (#6092) üzenetére


mackosajt
addikt

dikkmá... csúnyán néz ki, mondjuk ahogy leírta amoda, az sem hangzott jól.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6094) glutamin válasza zolynet (#6092) üzenetére


glutamin
őstag

Akkor Sonderangebot lesz belőle?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6095) zolynet válasza glutamin (#6094) üzenetére


zolynet
addikt

púrhabba felnyomjuk azt majd lesz vmi .... link

Life is too short to stay stock!

(#6096) _seth_ válasza zolynet (#6092) üzenetére


_seth_
veterán

Nem túl szép pedig maga az autó jól néz ki :)

Ettől a látványtól félek én is sokszor mert 6 centi ültetéssel meg kell nézni hova és hogyan állok be... inkább be szoktam tolatni a parkolóhelyekre, a hátulja viszonylag magas...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6097) t1 válasza zolynet (#6092) üzenetére


t1
addikt

Az igen, pedig szép verda

(#6098) zolynet válasza t1 (#6097) üzenetére


zolynet
addikt

szépnek szép, csak szétszop@tja a gazdáját, rettenet mit ráköltött már, eléggé el is van kenődve, de majdcsak eladja vhogy

Life is too short to stay stock!

(#6099) _seth_


_seth_
veterán

A hétnek még nincs vége de már ha jól számolok 4x állítottak meg csak ezen a héten... egyszer meg is büntettek... nem voltam szabálytalan, nem mentem gyorsan, be volt kapcsolva a fényszóró, be voltam kötve, nem is ittam... ki találjak ki, hogy végül mi az az egy amibe sikerült belekötnie a rend őrének és megbüntetnie?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6100) t1 válasza _seth_ (#6099) üzenetére


t1
addikt

Izzókészlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.