Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

H Astrához (2012-) Classic III. kellene bal hátsó lámpa. Ha jól láttam ez 2 részből áll. nekem csak a külső műanyag búra repedt be. De gondolom csak egybe lehet cserélni. Pesten hol érdemes nézni? Jó az olcsó utángyártott is. Gyors rákeresésre 12.000Ft.-tól 90.000Ft.-ig találtam árakat. Azért ez nagy szórás! :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#43652) _seth_


_seth_
veterán

Korábbi problémához: zárcsere lett a megoldás. A gyári pótkulccsal még 3x sikerült nagy kínlódás árán elfordítani a zárat így ki tudtam szedni, gyorsan meg is érkezett az új és be is tettem, működik :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43653) Declare válasza AMD Power (#43621) üzenetére


Declare
őstag

Közepkategoria mind a kettö :K . Az uj oktavia pedig melepöen jo, tagas stb, a superb pedig egesz megdöbbentöen jo lett szerintem. A skoda nagyon sokat ugrott elöre az elmult par evben.

(#43640) trassher En nem szerelnem ki a helyedben. Ha nem is akarod megcsinaltatni, ha eladasra kerül a sor, szerintem javit a helyzeten a "van klima, de nem müködik" a "nincs klima" opciohoz kepest. Egyre nehezebb autot eladni klima nelkül, sokaknak kriterium ma mar.

(#43650) haddent kb mind1, amelyikben hiszel. Viszkozitasbol, meg azt rakd bele, amit irnak a motorhoz. Ha mind kettö ajanlott, en kiprobalnam most az 5w30 at es megneznem lesz a különbseg pl olajfogyasztasban.

(#43654) diegho


diegho
nagyúr

Minden autóvásárlásnál szoktam termosztátot cserélni, most nem tettem meg, de lehet kell. Ma 25km-t mentem és 80-at mutatott a mérő, ha városban voltam 85-ig felment, de a 90-et meg sem közelítette. Van lézeres hőmérőm, ha megmérem a vízcsövet, abból kiderül, hogy mi a helyzet gondolom.

(#43655) Declare válasza diegho (#43654) üzenetére


Declare
őstag

Sokan irtak mar, hogy allitolag ez több opel moornal is rendben van. Nezz utana a sajat motorodnak, nehogy feleslegesen cserelj.

(#43656) johnny82 válasza haddent (#43650) üzenetére


johnny82
őstag

Nem tudom, kell-e bele "sűrűbb" olaj, de nem sokallod kicsit az árakat? Én nem költenék rá ennyit. Ezt vettem, eddig bevált. Általad említetteknél jóval olcsóbb, de nem gondolnám, hogy sokkal rosszabb. De ez csak vélemény. :R

Üdv!

(#43657) trassher válasza diegho (#43654) üzenetére


trassher
addikt

Nekem mióta ki lett cserélve a hűtőm és a hűtővizem is azóta simán megvan a 90 fok városban. Előtte sosem volt ennyi csak 85 körüli mint neked is. Lehet elsőnek egy vízcserét érdemes lenne megcsinálni és utána megnézni.

Redmi Note 7

(#43658) diegho válasza Declare (#43655) üzenetére


diegho
nagyúr

Z16XE és hol tudok utánanézni? Vízcsere volt, vízpumpával egyetemben.

[ Szerkesztve ]

(#43659) haddent válasza johnny82 (#43656) üzenetére


haddent
addikt

De, hogyne sokallnám, drágák. De egyrészt 15 ezer lenne a márkaszervízben szar GM olajjal, másrészt nem az olajon fogok spórolni akkor hanem a pollenszűrőn :DDD
Ja meg Dexos2 tanusítványt nem is látok ezen hirtelen? Jó hogy nem sokat számít de azért azt nem hagynám ki

[ Szerkesztve ]

(#43660) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Astra G-ben váltó és kézifékszoknyát szeretném kicserélni bőrre. Hol találok valami útmutatót, hogy kezdejk neki.
A váltószoknya alját ki tudtam emelni, de a műanyag keretből nem sikerült kiszedni. Tartottam tőle, hogy eltöröm a műanyagot.
A kézifékszoknyát tartó alsó keretet nem sikerült kiszednem, mert azt sem akartam eltörni.
Úgy emléxem korábban volt itt róla szó a fórumon. Egyikőtök csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#43661) trassher válasza SteeWe (#43660) üzenetére


trassher
addikt

Itt van egy leírás tőlem. Ha valami nem teljesen érthető akkor kérdezz nyugodtan. :)

Redmi Note 7

(#43662) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Végre bent a cseremotor, Easytronic felprogramozva és megy mint a golyó.

(#43663) Faterkam válasza kriszpontaz (#43662) üzenetére


Faterkam
addikt

Jé még egy ember, akinek EasyTronic.-os autója van?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#43664) diegho


diegho
nagyúr

Na hazafelé jövet figyeltem a vízhőfok mérőt, amikor beálltam 90-re 5.-ben, akkor olyan 88 fokot mért, majd gondoltam nézzük meg 3000-3500 fordulat között, így mentem 10km-t és simán felment 92-ig, amikor betolattam az udvarba és megálltam, hogy kipakoljak, már közel volt a 95-höz és be is kapcsolt a venti valami elmebeteg sebességben és hanggal kb 1 percig és visszament 92-re. Ez nem tudom mennyire normális, eddig japán autóim voltak, azoknál be volt betonozva 90-re a mutató pár km után, lehetett -15 fok, vagy +40.

(#43665) kriszpontaz válasza Faterkam (#43663) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ilyen ritka? Nem magam miatt kell, néha édesanyám is hajtja (mondjuk már egyre kevesebbszer, miután 2x meghúzta a kocsit). Nagyon jó, kényelmes, takarékos, de ha javíttatni kell akkor borsos az ára meg a programozása egy kín ha nincs műszered a közelben.

(#43664) diegho: szerintem Opelnél normális. Főleg ilyen melegben.

[ Szerkesztve ]

(#43666) diegho válasza kriszpontaz (#43665) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is úgy gondolom, de azért holnap rámérek lézeres mérővel is, hogy lássuk mi az igazság.

(#43667) w333 válasza diegho (#43664) üzenetére


w333
félisten

Ilyen melegben teljesen normális ... :)

Én tegnap jöttem hazafelé M3 pályán 130-150-160km/h és 85-90c között volt, igaz hogy csak 2800-3400 -s fordulaton voltam 5 -s fokozatban :D

Szerk.

Végre mindent kicseréltem, most már minden f*sza :K

Viszont most kell vegyek 2 visszapillantó tükörlapot (nem bírta a sebességet és elengedett a ragasztás) illetve Erdélyben olyan szép utak vannak hogy kirázkódott eltört a bal első indexlámpa tartója így most még 2 indexlámpát is kell hogy vegyek ! :B

Valakinek ötlete tükörlapot hogyan kell feltenni (bepattintani) egyszerűen hogy ne törjem el ? köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43668) kriszpontaz válasza w333 (#43667) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Valakinek ötlete tükörlapot hogyan kell feltenni (bepattintani) egyszerűen hogy ne törjem el ? köszi :R

Nincs rá tutorial. Izomból, máshogy nem akarja az igazat. A gyári könnyen belemegy az utángyártott szenvedés.

[ Szerkesztve ]

(#43669) w333 válasza kriszpontaz (#43668) üzenetére


w333
félisten

Mindenképp gyári lesz (fűtés nélkülit veszek) :K

De ahogy próbáltam a gyári műanyaglapot (tükör nélkül) visszanyomni úgy recsegett a tükör motorja (fizikailag benyomtam) így nem pattan be :(

Ha leszedem (lehúzom) a tükör borítást, talán hátulról tudok kontrát tartani :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43670) kriszpontaz válasza w333 (#43669) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam csak bovdenes, de nem tudtam volna a hátsó (első fényezett) lapot levenni roncsolás nélkül így maradt az izomerő. Nálam is recsegett meg hajlott össze-vissza. Nem is biztos hogy rá lehet tartani, de a többiek hátha tudják.

(#43671) w333 válasza kriszpontaz (#43670) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... :R majd meglátjuk, (talán jó lenne bezsírozni előtte a patentokat) :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43672) Faterkam válasza kriszpontaz (#43665) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem eléggé. Sokan nem szeretik! "Nagyon jó, kényelmes, takarékos, de ha javíttatni kell akkor borsos az ára" ebben a takarékos sajnos városban nem áll. :/ C Corsánál nálam ~100e Km után meghalt a kuplung, váltó elektronika. A kocsi 10 éves volt, kb. 500eFt ért. 600eFt.-ért akarták javítani a márkaszervizben! :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#43673) Markizmark válasza haddent (#43650) üzenetére


Markizmark
addikt

Eneos nem játszik? Abban biztos nem fogsz csalódni. F astrámban olyan van, 5w40, dexos 2-t is tudja.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43674) johnny82 válasza haddent (#43659) üzenetére


johnny82
őstag

Szerintem is számít, én is azért vettem ezt. Tudja a tanúsítványt.

(#43675) AMD Power válasza diegho (#43664) üzenetére


AMD Power
titán

Ez így ebben a formában szerintem teljesen jó. :K

johnny82 Jók a Total olajok az biztos. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43676) kriszpontaz válasza Faterkam (#43672) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Elmondanád a tüneteket és a hibakódot? Szerintem nem olyan vészes a dolog. Az enyémet most újították fel 50-ért (kuplung szervó). Előtte a márkaszervíz (~80e km-nél állt az óra) kicserélte a váltó szervókat 140-ért 6 éve, és erre is komplett cserét mondtak. Csak egy a bibi hogy felújítani fel lehet minden részét és nem kell újra megvenni, de a márkaszervíznek ez nem érdeke. A kuplungban van ugyanis a vezérlés is.
A márkaszervíz keményen lehúz.

[ Szerkesztve ]

(#43677) AMD Power


AMD Power
titán

Egy ismerősöm árulja...

Opel Corsa D 1.3 CDTI Essentia Ecoflex

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43678) gban válasza AMD Power (#43677) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van benne km rendesen...

Postázást nem vállalok.

(#43679) Markizmark válasza gban (#43678) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem baj az, ha nem városban lett össze szedve (évi kb 40000 km-t nehéz is városban összehozni). Szerintem pályás autó volt, szóval patent lehet a motorja és a váltó.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43680) Faterkam válasza kriszpontaz (#43676) üzenetére


Faterkam
addikt

A tünet egyszerű volt: a kulcs elfordításánál F betű a váltó kijelzőn és semmi, se kép, se hang. Én is felújíttattam, nálam mindkét léptetőmotorral gondok voltak meg az elektronika is beteg volt. De nekem cakk-pakk 140eFt volt és úgy adtuk el. Most H Astra van, ez is hasonló EasyTronic.-os.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#43681) Gergőke88 válasza gban (#43678) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kintről hozták a rendszám alapján , tehát a nagyját lehet pályán futotta.

(#43682) gban válasza Gergőke88 (#43681) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, nincs is ezzel különösebb gond, jobb is az neki mint a fele de az városban.

Postázást nem vállalok.

(#43683) Gergőke88 válasza gban (#43682) üzenetére


Gergőke88
addikt

De ettol fuggetlenul lutri ennyi kilometernel. Ki tudja, hogy figyeltek e a turbora stb.
Inkabb vennek belole egy 1.4es benzinest.

(#43684) kriszpontaz válasza Faterkam (#43680) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezt sem bonyolították túl az Astra-ban. :D
Az F betűtől meg az isten mentsen, a hideg kiráz ha meglátom. Az a vicc hogy LED-es izzót sem tudsz a féklámpába rakni mert attól is behülyül.

(#43685) F_Gergely


F_Gergely
őstag

tegnap elvittem a kocsit szerelőhöz, lengéscsillapító cserére. Meg is vettünk mindent,
Ma hiv a szerelő van egy kis gond - ezen már meg sem lepődök.
Elöl semmi gond kicserélte királyság van. Hátul viszont azt mondja sportfutómű van... Remélem megoldható csak rugócserével.

(#43686) AMD Power válasza gban (#43678) üzenetére


AMD Power
titán

Nem is kevés. Mondjuk a mostani tulaj nem sokáig használta. Mint kiderült kicsi nekik. De amúgy imádja.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43687) mohabá 007 válasza haddent (#43659) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Pedig ott van. :K

" A Dexos 2 visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025 előírásokkal és tökéletesen helyettesíti őket."

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#43688) diegho


diegho
nagyúr

Most, hogy már mentem kb 2-300 km-t a Merivával, rájöttem, hogy még az 1.6-os motor is éppen elég ehhez a súlyhoz. Simán vissza kell kapcsolni 90-nél 5-ből, ha előzni akarok, olyan 3200-tól kezd megindulni, klímával meg inkább 3500 felett.

(#43689) Declare válasza haddent (#43659) üzenetére


Declare
őstag

Total Quartz az jo olaj. :K Dexos2 tanusitvany is van. En azert töltöm a Mollyt, mert jobbnak gondolom meg a totalnal is, de ennyi.

(#43688) diegho azert ezen most nem esett le az allam :D az 1.7 dizellel nem elözöm 5-ben (6 sebesseges) :)

(#43690) Gergőke88 válasza diegho (#43688) üzenetére


Gergőke88
addikt

A 16v szelepes motorokat porgetni kell. En mondjuk az 1.8-as motornal is visszakapcsolog akar harmadikig.

(#43691) Calogero válasza Faterkam (#43663) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem is Easytronicos váltós autóm volt. Nagyon szerettük.
8 évesen adtam el 55000 km-el.

A párom teljesen automata módban használta, én meg fele-fele módba. A felváltásokat én végeztem, visszaváltásokat rábíztam automatára.

(#43692) diegho válasza Declare (#43689) üzenetére


diegho
nagyúr

Az előző autót, 1.3-as corolla, nem hajtottam, nem virgonckodtam vele, de az azelőtti 2.0 150 lovasat igen és az az előtti 1.6 116 lovasat is, ott azért más volt a helyzet, súlyban is kevesebb volt mindkettő és erősebbek is, de mindenki azt mondta, hogy ezt az EGR szelep miatt amúgy is pörgetni kell.

(#43693) kriszpontaz válasza Calogero (#43691) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szerencsés volt a vevő, ha olyan keveset futott.

(#43694) AMD Power válasza diegho (#43688) üzenetére


AMD Power
titán

A benzines autókat pörgetni kell, persze üzemmelegen. Főleg amiben 16v motor van. Sokkal nagyobb "kárt" csinálsz azzal ha nem tolod neki , mintha lenne rendesen pörgetve.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43695) F_Gergely válasza AMD Power (#43694) üzenetére


F_Gergely
őstag

Jah most én is egy nissan-al vagyok, benzines abból a szempontból tök jó (mint minden benzines) elindulsz betolod 5.-be és átautózod vele a várost. Na de 60-nál 5.-ben majdnem 2 ezret forog :DDD
Én 60-65-nél rakom be 5.-be a dizelt mert ha 50-nél rakom 5.-be akkor kb 900 a fordulatom :DD
Szóval jah, pörgetni kell, én meg pont hogy 1200-1500-as fordulattal közlekedem mindenhol. A nyomaték hiányzik, cserébe van üveghang :))

(#43696) AMD Power válasza F_Gergely (#43695) üzenetére


AMD Power
titán

Ugye ugye nem is olyan rossz az.... persze kinek mi. De nekem a benyás élet jobban bejön. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43697) F_Gergely válasza AMD Power (#43696) üzenetére


F_Gergely
őstag

amúgy nem tudom japán autó sajátosság-e de idáig mindnek kemény volt a kuplungja, nekem meg finom puha mint egy francia autóban.

(#43698) AMD Power válasza F_Gergely (#43697) üzenetére


AMD Power
titán

Én azt tudom ,hogy egy ilyet *urvára kipróbálnék. :Y ;]

Megkergettük az új, erősebb és gyorsabb Opel Corsa OPC-t, melynek az ára is bombajó!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43699) kriszpontaz válasza AMD Power (#43698) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem a belső tér valahogy visszalépés az elődhöz képest, főleg a középkonzol csúnya.

(#43700) AMD Power válasza kriszpontaz (#43699) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem meg pont az ami nagyon bejön. Volt alkalmam közelről is megnézni a E Corsa belsejét. Élőben is olyan szép és formás mint a képeken volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.