Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) AMD Power


AMD Power
titán

Azért ez mekkora kicseszés....

(nem klubtag) maximális hozzászólási lehetőségek számát 5db / 24 óra).

Nesze neked OPEL fúrom. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43102) Gergőke88 válasza AMD Power (#43101) üzenetére


Gergőke88
addikt

Eddig sem látogattam, ezután sem fogom..

(#43103) AMD Power válasza Gergőke88 (#43102) üzenetére


AMD Power
titán

Sok hasznos leírás és segítség van. De "kérdezni" már sokkal problémásabb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43104) F_Gergely válasza AMD Power (#43101) üzenetére


F_Gergely
őstag

reggelni kell azt annyi :)

(#43105) haddent válasza AMD Power (#43103) üzenetére


haddent
addikt

Hát én megnéztem a H astra topikot ott pont nem láttam semmit csak azt, hogy ki van halva.

(#43106) AmunRa válasza beg (#43100) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Én úgy használtam, hogy lehúztam a csatiról, és működött az autó. Világított a motorhiba jelzés, de ment rendesen. Neked hidegen nem rángatott?

(#43107) lsebestyen


lsebestyen
addikt

F Astra C14NZ, szerintetek váltóolajat mennyi időnként kellene cserélni?

(#43108) gban válasza lsebestyen (#43107) üzenetére


gban
Közösségépítő

A gyártó szerint soha.
Nem is tudok sok emberről aki cserélte.
Pedig vagyunk itt sokan, 230-250e vagy afölötti futással.

Postázást nem vállalok.

(#43109) AmunRa válasza gban (#43108) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nem árt ellenőrizni az olaj szintet néha.

(#43110) AMD Power válasza F_Gergely (#43104) üzenetére


AMD Power
titán

Be vagyok reggelve. De azt írja ,hogy nem vagyok klubtag.

Általános felhasználok (nem klubtag) maximális hozzászólási lehetőségek számát 5db / 24 óra hozzászólásban korlátoztuk. Amennyiben kihasználtad a 24órás limitet, akkor aznap már nem készíthetsz több hozzászólást a fórumon. Tehát legközelebb akkor tudsz hozzászólni, ha letelik a 24 óra az ötödiktől számítva. Ha kevésnek tartod a 5db / 24óra hozzászólást, lépj be a klubba.

haddent Megnéztem. Valóban nem sok. Inkább F és a G Astra rész ami "hasznos".

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43111) lsebestyen válasza gban (#43108) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na igen, de abba már páran befürödtek, mármint a sohába...:) Szerelőt akkor majd megkérdezzük, hogy mi a véleménye, fölöslegesen azért én sem ragaszkodom hozzá.

(#43112) gban válasza lsebestyen (#43111) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hallottál konkrétan olyanról akinek emiatt tönkrement a váltója?
Mert az elég közhasznú infó lenne, pláne részletekkel.

Postázást nem vállalok.

(#43113) ben11 válasza AMD Power (#43095) üzenetére


ben11
őstag

Én a Z14XEP motorkódút tudom, az van nekem is, több helyen ezt ajánlják leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#43114) Declare válasza AMD Power (#43081) üzenetére


Declare
őstag

(#43082) haddent :C

Mi lesz igy a vilaggal, ha mar Te is egy közvetlen befecskendezesü, turbos, downsizeingolt benzinmotort szeretnel ? ;] :D

(#43115) mohabá 007 válasza AmunRa (#43088) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Hidegen nem rángat, csak ha melegszik a motor, utána egyre jobban...."
Vízhőmérséklet jeladó tud ilyet csinálni. Ha rossz,olyan jelet küld az ecu-nak, mintha hideg lenne a motor, és az folyamatosan bedúsítja a keveréket.A meleg motor a sok benzinnel nem tud mit kezdeni, rángat tőle.
A motoron két vizhőmérséklet érzékelő szenzor van. Az egyik egyvezetékes, ez adja a vízhőmérő órának, a másik kétvezetékes, ez a motorvezérlőnek, ecu-nak küldi a jeleket.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#43116) lsebestyen válasza gban (#43112) üzenetére


lsebestyen
addikt

Konkrétat nem tudok, a másik topikban olvastam (milyen autót vegyek). Bár az lehet automata volt.

(#43117) AMD Power válasza Declare (#43114) üzenetére


AMD Power
titán

Egy idő után kénytelenek leszünk.....

De az mire nálam ilyen motor lesz az kb 15 év. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43118) haddent válasza AMD Power (#43117) üzenetére


haddent
addikt

Áhh.. chevy small block lesz mindig, majd bevágjuk a swiftbe kicsit orrnehéz lesz a drága dehát ez van ;]

(#43119) mikoljan válasza AMD Power (#43095) üzenetére


mikoljan
tag

Hello,

Menj erre az oldalra: [link]
Erre kattintva töltsd le az excel-file-t: Részletes vezérműszíj és vezérműlánc csere akciónk

Utána lehet mazsolázgatni. ;)

Egyébként Z14XE szíjas.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#43120) F_Gergely válasza mikoljan (#43119) üzenetére


F_Gergely
őstag

szia,
én csak érdeklődnék hogy B vectra Y20DTH motorhoz ami a táblázatban van összeg, az mind a két vezérműláncot tartalmazza?

(#43121) mikoljan válasza F_Gergely (#43120) üzenetére


mikoljan
tag

Hello,

Ez egy nagyon jó kérdés. Írj vagy hívd fel őket, én csak egy Opel user vagyok. :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#43122) Declare válasza haddent (#43118) üzenetére


Declare
őstag

vagy mazda skyactive :))

bar multkor linkeltem az uj opel konfiguratort es ott az elsö benzinmotor 1.4 szivo benzin 100 lo körül. Szoval azert nem hal ki a szivo kategoria ugy nez ki :) VW meg fordnal ebben a kategoriaban azt hiszem mar csak turbos mocik vannak. Fura is az opel 1.4 es szivoja

(#43123) AMD Power válasza mikoljan (#43119) üzenetére


AMD Power
titán

Jó ez a kis táblázat! Köszönöm! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43124) AmunRa válasza mohabá 007 (#43115) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Jó ötlet lehet! Az óra jól mutat. A másik értékét szervizműszerrel ki lehet olvasni?

(#43125) AMD Power


AMD Power
titán

Most itthon vagyok mert táppénzen vagyok. Nézegettem a kocsikat. 2004-05 évjárattól 1300-1700cm3 benzines mocival , klíma , min 2 lufi , 5 ajtós 1 milláig. Őszintén megmondva sok jót nem láttam más márkából mint Opel. G Astraból is ilyen 8-900e van egy normálisabb. Az mire átiratod , stb. kötelező szerviz lesz vagy 1.0-1.1 millió. Az meg szerintem baromi sok érte nem? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43126) haddent válasza Declare (#43122) üzenetére


haddent
addikt

Most utánnanéztem a mazdáknak ahogy írtad meg amúgy is sokan szeretik. "i-ELOOP" nevű találmányuk, komolyan mondom, végre az első olyan extra cucc ami bonyolítás és sokba kerül biztosan stb... de értelme van és hasznos és jó valóban :Y :R És nem is értem miért nem használta más eddig, mert valójában pofonegyszerű koncepció egyébként. Meg úgy a többi skyactiv dolgok is nagyon jól hangzanak. Na persze ez biztos másnál is megtalálható, vagy máshogy stb.. De ők jól tudnak reklámozni :DDD

(#43127) gban válasza AMD Power (#43125) üzenetére


gban
Közösségépítő

De.
De nekünk ez halmozottan lejön, mert van egy relatíve jó, megbízható, és még kutúráltnak is mondható F Astránk. Aminek a forint-értéke lényegében semmi, harmada - negyede egy picit fiatalabbnak, viszont a használati értéke közel annyi.
Tehát mi ahhoz viszonyítjuk.
És ezzel nem azt mondom hogy nem sok, mert a fizetésekhez viszonyítva is sok, nem csak abból a szempontból, hogy megéri-e váltanunk.
Ha nézted, pont erről írtam az osztrák kínálattal kapcsolatban, hogy ezt a sávot nem igazán éri meg behozni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#43128) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Srácok lenne pár kérdésem!
Most vettem észre, hogy az antennánál a gumi már baromira el van öregedve, cromaxba lehet kapni, ezt csak simán beletuszkolom, vagy hogy kell belerakni? A másik meg az antenna...Azt pedig a bárdinál találtam, szerintem a bontással, berakással nem lenne probléma, de ez biztos jó bele ugye?

Másik témakör a felületi rozsda kezelés. Az alvázat rábíznám valami mesterre, de írtátok, hogy ti magatok szoktátok a felületi rozsdákat lekezelni. Ennek mi a pontos folyamata? Ha valaki ráér, akkor segítsen már ki légyszíves...Pl mivel kell lehozni róla a rozsdát (nem vészes amúgy, mert 3 éve meg lett csinálva) mivel és hogyan kell rávinni és mit, stb...Köszönöm szépen!!

szerk.: 5 ajtós, 94-es F Astra, még nem a faceliftes verzió.

[ Szerkesztve ]

(#43129) AMD Power válasza gban (#43127) üzenetére


AMD Power
titán

Engem annyiból érdekelne igazából egy ilyen G Astra Classic II ,hogy nem rohad. Ez az első. Nem kéne állandóan a rozsdától pánikolnom. A másik ami talán még fontosabb a biztonság. Az ,hogy jobban menne egy picivel meg lenne benne klíma az már csak másodlagos lenne. De ha azt számolom ,hogy mondjuk ilyen 400e körül el tudnám adni az autót és még ahhoz kéne még egy 5-600e hozzá raknom akkor azért húzom a számat egy kicsit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43130) AMD Power válasza lsebestyen (#43128) üzenetére


AMD Power
titán

Igazából semmi extra. Ez persze messze nem szakszerű kezelés ,de annál jobb mint ha rohadna. A problémás felültet meg kell tisztítani. Én "vizes" smirglivel szépen finoman megcsiszolom ameddig a rozsda el nem tűnik a felületről. Utána egy erre alkalmas alapozó festékkel lekenem. Hagyom ,hogy rendesen megszáradjon. Utána azt a felültet amennyire lehet megpróbálom újra megcsiszolni ,hogy aránylag egyenletes legyen a felülete. És arra mehet rá a gyári festék. Ami nekem sajnos most az utolsó kenésnél el is fogyott. Persze nem "szép". De annál jobb mintha csúnya lenne és még jobban tovább rohadna.

Ezt én minden tavasszal és ősszel megcsinálom. A következő autóm olyan lesz amit már nem kell itthon ilyen módon kenegetni. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43131) haddent válasza AMD Power (#43129) üzenetére


haddent
addikt

Hát de a mostanid se nagyon rohad, és mivel te odafigyelsz rá / időben elkapod nem is nagyon fog :N
Biztonságról nem tudok nyilatkozni, nyilván az újabb a jobb mindig ilyen szempontból, de azért az ember nem arra gyúr, hogy olyan balesetet szenvedjen ahol ez / a lufik számítanak :(

Egyébként tudom már a múltkor is tukmáltam rád, de valami hasonló nem játszik? Most pont ez volt az egyetlen értékelhető példány 1M -ig és dízel, de biztos lehet találni valami értelmes benzint is kis szerencsével, nem?

lsebestyen attól függ mennyire durva. Ha szét van rohadva alatta teljesen, akkor ki kell ütni kalapálni ráspolyozni reszelni. Én nem szarozok nem végzek fél és szar munkát, tiszta fémig vissza. MIvel általánan nem látható helyen voltak ezek az F-en erre én jó vastagok a bithumenes koxos alvázvédőt fújtam jó sokat, az ott egy ideig rendben lesz az tuti.
Egyébként festékjavítás a H -án látható helyen : csiszolás, loctite-tal feltöltés, csiszolás, polírozás, festés hogy "magasabb" legyen a friss réteg, szárítás, szélek egybecsiszolása, polír, lakk, csiszolás, polír. Legdurvább smirgli amivel nekimegyek mostmár csak az 1200 -as tanultam a hülyeségemből csináltam magamnak 10x -es munkát a durvábbakkal.

[ Szerkesztve ]

(#43132) AMD Power válasza haddent (#43131) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Nem arra gyúr az ember. De túl sok a hülye.

A dízel kilőve. Nagyon sokat megyek rövid távon és amúgy sem vagyok oda értük. És keveset is megyek egy évben ahhoz ,hogy megérje. Évi ilyen 8-9-10e km maximum.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43133) lsebestyen válasza AMD Power (#43130) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi mindkettőtöknek, szerintem valamikor én is megfogom csinálni. Rakok majd fel képeket mennyire vészes, de szerintem nem annyira. A másik kérdésemre tudtok mondani valamit? Rendelhetem a gumit + antennát? :)

(#43134) gerisz23 válasza haddent (#43131) üzenetére


gerisz23
őstag

Volt munkatársam trabantnál csinálta,hogy kijavította a lukakat,kifújta olajjal az alvázat belülről,majd purhabbal telibe az egészet,Műszakin nem volt gond egy darabig hogy átmegy-e:D

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#43135) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Megosztanék egy fogyasztási adatot prosperáló képet, főként város, párom vezetett szoktuk az autót illetve kb. 180km településen kívül. Két nap adatait tartalmazza, nullázott fedélzetivel indultam. Úgy gondolom meglepően jó a lábamhoz képest, azóta már feljebb ment jelenleg 6,9 normál módon közlekedve, de sok rövid távval.

GTC 1.6 - 85kW

(#43136) ben11 válasza mikoljan (#43119) üzenetére


ben11
őstag

Én Z14XEP-t írtam, ami láncos.

[ Szerkesztve ]

(#43137) AMD Power válasza #TOTTI (#43135) üzenetére


AMD Power
titán

Tökéletes. Nekem a 9500km alatt jött ki a 6.7l átlag. Csak annyi a különbség ,hogy a tiéd nehezebb és jóval erősebb is. :DDD :

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43138) mikoljan válasza ben11 (#43136) üzenetére


mikoljan
tag

Én ezt nem is vitattam, mivel úgy van, ahogy írod. Az általam vezetett Z14XE pedig szíjas.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#43139) ben11 válasza mikoljan (#43138) üzenetére


ben11
őstag

Így már értem, az hittem az enyémre reagáltál.. :R

(#43140) Egyhapsi


Egyhapsi
csendes tag

Keresek SOS kipufogóst Dunakeszi, Újpest körzetében.
Ha valaki tud, aki olcsón dolgozik, jól tud hegeszteni, dobjon egy üzit privátban.
Köszi:-)

"Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása."

(#43141) Kickass


Kickass
őstag

Áldozok a kényelem oltárán :C

(#43142) Declare válasza AMD Power (#43129) üzenetére


Declare
őstag

Nekem elsöre nem a rozsda, hanem a legzsakok es a klima ami beugrik, hogy fontos. Ha karbantartod (marpedig megteszed), akkor nem hiszem, hogy a rozsda miat sok bajod lesz az elkövetkezö evekben a mostani autoddal.

Ellenben a legzsak, abs, klima azok olyan dolgok, amik baromi fontosak. Azert akarhogy is, ha nyaron csak a balcsira leugrik az ember, mar ott is baromira nem mindegy, hogy az ülesheragadva, az izzadastol lezsibbadva szallsz ki, vagy komfortosan, pihentetöbben utaztal.

Nyilvan az anyagi vonatkozasait azt csak Te tudod, de azert ezek a fenti dolgok szvsz nem csak uri hobortok, mint az elektromos ablak, vagy napfenytetö, vagy jobb hifi agy ilyesmi.

(#43143) AMD Power válasza Declare (#43142) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ebben is van valami igen. A klíma a leginkább a gyerek miatt kéne. Az ABS + Légzsákok meg a 4* törésteszt meg persze "mindenkiért". A többi mondjuk annyira nem izgat. Az mondjuk tény ,hogy volt klimás autóm. Nem volt rossz. De mivel az is egy ilyen 1.4 60Le gép volt többet olyan nem kéne. Autópályán jó volt ha ment a klíma. De városban egy rémálom ,szenvedés és szar volt. Olyan volt az autó mint egy traktor tőle.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43144) F_Gergely válasza Declare (#43142) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én mikor vettem a kocsit ezek voltak a szempontok a felszereltséget illetően:

4 légzsák
digitklíma
4x elektromos ablak
gyárilag fűthető ülés
ABS
Első és hátsó ködfényszóró
Vonóhorog
4x tárcsafék
gyárilag jó hifi kialakítás (oké hogy a gyári hangszórók nem az igaziak de legalább tudd cserélni normálisra)
Dönthető hátsó utasülések (ha ledöntöd legyen síkban a csomagtérpadlóval)
Központi zár

azt hiszem nagyjából ennyi :D

(#43145) AMD Power válasza F_Gergely (#43144) üzenetére


AMD Power
titán

Én mikor vettem az Astrat ezek voltak fő szempontok: :B

Minél egyszerűbb , extra mentes , megbízható olcsón fenntartható gép. Amennyire ennek megvan az előnye annyira hátránya is. De azt mondom ,hogy inkább legyen egy szerényebb felszereltségű gépem , ami kivisz a világból , mint egy szét extrázott autó ami állandóan problémás, és a Balatonig nem mer vele az ember elindulni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43146) beg válasza AMD Power (#43145) üzenetére


beg
veterán

Én a G-t is hasonló feltételekkel választottam. Full fapad, se klíma (10 perc után meghalok a cégesben is ha be van kapcsolva), se ABS, a villanyablak is utólagos. Kevesebb kényelem, kevesebb hibalehetőség, kevesebb szervizköltség :)
Szegény ott árválkodott egyedül a kereskedésben, mert klíma és abs nélkül senkinek sem kellett. Pedig gazdája volt nem csak tulajdonosa és ezért vettem meg anno. Azóta is hálás a kis dög.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#43147) AMD Power válasza beg (#43146) üzenetére


AMD Power
titán

A klímát "sajnos" nem tudom elkerülni. A gyerek miatt kell majd ha veszünk. De a többi a 2db lufin kívül nem érdekel. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43148) Declare válasza AMD Power (#43145) üzenetére


Declare
őstag

Ez is igaz, de a klima, legzsak, ABS azert nem tartozik a "szetextrazott" kategoriaba :) szerintem ha megteheted ezek miatt es a jobb töresteszt miatt erdemes valtani. Egy 1.6 mocival minimalisan lesz dragabb a fenntartasi költseg es nem is bonyolultabb.

Most gyorsan raneztem es igazabol a H astra is van mar 1.6 os mocival millio körül. Az meg mar 5* os törestesztes. Ha kijön az uj K astra, szerintem az picit meg lejjebb nyomhatja majd az arakat.

1.4 motorral mondjuk a H astrat nem szabad venni. En olyat vezettem es az valami megdöbbentö volt. 2-ben padlo es semmi nem törtent. Az az auto klimaval, olyan sajatossagokkal bir, mint egy lovaskocsi szerintem :Y

(#43146) beg ez meg a masik szempotn. Klima nelkül baromi nehez eladni egy autot....es egyre nehezebb lesz.

(#43149) F_Gergely v hat a klima azert a klimakompresszorral, gaz töltögetessel, fertötlenitessel stb igenyel egy kis + raforditast, de minimal. Az utazasi komfort viszont nem összehasonlithato. Mondom ezt ugy, hogy en sem szeretem a klimat, csak akkor megy ha muszaj. Viszont nyaron nem tudsz mit csinalni. Ezerszer inkabb szaradjon ki egy kicsit a torkom, mint, hogy ugy szalljak ki a kocsibol, hogy hozza vagyok ragadva a kormanyhoz es ra van cuppanva a polom az ülesre :D . Meg ugye paraban 1 masodperc alatt eltünteti a parat az ablakokrol...az is szempont :)

[ Szerkesztve ]

(#43149) F_Gergely válasza AMD Power (#43145) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem is mondták hogy hibatényezők, de szerintem ezek egyszerű dolgok, nagyon gond nincsen velük. Érdekes, hogy bármennyire is volt/van gondom a kocsival, sose úgy indultam el hogy le fogok robbanni, vagy mi van hogyha lerohad, sose hagyott cserben, mindig elvitt mindenhova. Fapados kocsit nem tudnék venni már csak az árkülönbözet miatt sem, utólag ezeket bepakolni jóval drágább mint vételnél a pár száz ezer ft különbség.
Egyedül a xenont bánom egy kicsit de azzal voltam úgy hogy ha azzal gáz van akkor az nem egyszerű történet, igy az kimaradt.
Eredendően nem az extrák miatt rohad le hanem a motor/váltó stb miatt :))

(#43150) AMD Power válasza Declare (#43148) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. De mint írtam is a klíma , 2db lufi és az ABS ami érdemben érdekel. H nem hiszem ,hogy reális lesz. Még akár 1-2 év múlva sem. Akkor inkább egy addigra jóval olcsóbb utolsó kiadású Classic II G.

F_Gergely Nekem már volt olyan autóm sajnos ahol az "extrák" szépen lassan mind szarrá mentek.

Logikusan nem veszel fapad autót ha nem olyat szeretnél. Utólag én max csak hifit rakatnék a kocsiba. Semmi mást.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.