Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) sasa58 válasza Gergőke88 (#43250) üzenetére


sasa58
tag

Méé, ennyiért egy jobb biciklit sem kapsz.

(#43252) gban válasza Gergőke88 (#43250) üzenetére


gban
Közösségépítő

Érdekes a belseje, az tény.
Nálam a mosatás az igen ritka jelenség, de ez az az állapot, ami már nálam is azonnali mosást jelentene, pláne ha el akarom adni.

honda 1993: mondtad, elmegy a víz.
Ahogy nézem, erősen megadta magát a víztartály kupakjának a tömítése.
Te húztad meg ennyire?
Vagy ott van az a fekete gumi már azóta amióta nálad van?

Postázást nem vállalok.

(#43253) diablo1984 válasza Gergőke88 (#43250) üzenetére


diablo1984
veterán

inkább ez, mint egy szarrászilikonozott nepperszökevény!

(#43254) Jofi81


Jofi81
őstag

Tegnap hoztam el az autót szerelőtől, 363.000 km után teljes motorgenerálra volt szükség. Most bejáratós, remélem hogy már minden rendben lesz vele. :) Kicseréltettem az első üléseket is, amiből az utasoldali még egész jó állapotban van, illetve maradt még egy üléslégzsákom is hozzá. Szerintetek ezeket mennyiért lehetne eladani, illetve érdemes-e?

(#43255) tboy93 válasza trassher (#43244) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hany literes a tankod?

(#43256) Markizmark válasza gban (#43252) üzenetére


Markizmark
addikt

Pont a mosott motortér a gyanús. :) Ott valami rejtegetnivaló lenne... olajfolyás, stb.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43257) honda 1993 válasza gban (#43252) üzenetére


honda 1993
senior tag

Tudom hogy nem a legszebb a motortér, de úgy vagyok vele hogy először legyen megcsinálva minden ami tényleg fontos.

Volt már: futómű állítás, vettem hozzá gumikat is, olajcsere (minden szűrő is cserélve lett), egy tömítés is ki lett cserélve, így most már nem szivárog az olaj ott ahol múltkor a képen láthattátok.

Aztán jön még nemsokára a komplett vezérlés csere (vízpumpa is cserélve lesz).
És ezek után a motortér lesz rendbe rakva.
Összességében kb szerintem 350.000ft-nál áll meg, ami még közel sem a kész állapot lesz, csak a fontosabb dolgok lesznek megcsinálva.

A víztartály kupak tömítés az sajnos olyan volt eddig is, tudom hogy igénytelenség hogy nem cseréltem ki.
Egyébként ez így önmagában okozhatja a vízfogyást?
Hozzá kell tennem hogy azóta semmennyi nem fogyott belőle, mert csak pár km-es távokat mentem vele és a víz nem melegedett fel.

XD alias IKSZDé

(#43258) honda 1993


honda 1993
senior tag

Kérdés.: a motorteret tényleg lehet úgy mosni hogy felnyitom a motorháztetőt és magas nyomásúval kipucolom?

XD alias IKSZDé

(#43259) Markizmark válasza honda 1993 (#43257) üzenetére


Markizmark
addikt

Kiegyenlítő kupak kb 500Ft, fél éve vettem én is újat.

A motor mosás elvileg mehet magasnyomásúval, mert minden fontos csatlakozás vízálló/tömített, de én azért óvatos lennék. Csak hideg motornál mosd, ha mosod majd, különben megrepedhet a blokk, stb. és utána amíg nagyjából ki nem szárad addig ne menj sehova.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43260) honda 1993 válasza Markizmark (#43259) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hol lehet ilyen kiegyenlítő kupakot venni? Tesco - ban esetleg? :D

XD alias IKSZDé

(#43261) Markizmark válasza honda 1993 (#43260) üzenetére


Markizmark
addikt

Én az egyik helyi kis autós boltban vettem. Volt nekik polcon. De ha nem lett volna akkor másnapra hozattak volna.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43262) 7Sony7 válasza honda 1993 (#43258) üzenetére


7Sony7
addikt

Jobb, ha elviszed egy normális mosóba motormosásra. Ott van valami vegyszer amit ráfujnak, hobban letisztítja, mint a sima nagynyomású. Jobb helyeken a gyújtáselosztót, vezérlőelektronikát, stb betekerik fóliával, mielőtt nekiesnek a nagynyomásúval.

-

(#43263) Gergőke88 válasza diablo1984 (#43253) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ki mondta, hogy a kosszal van bajom? :U

(#43264) trassher válasza tboy93 (#43255) üzenetére


trassher
addikt

52 literes. Ugye kint teletankolok + kannában hozok haza 12 litert. Mikor már van hely akkor beöntöm a 12 litert, + tegnap már kevés volt nagyon így tankoltam 3 litert. Vagyis 52+12+3=67. Teletankoltam és ment bele 43 liter, így volt még benne 9. 67-9=58. Nem a legpontosabb módszer de nálam csak így megoldható. :)

Redmi Note 7

(#43265) tboy93 válasza trassher (#43264) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neztem is egy nagyot, gastraban 60L-es tank? :D Nekem csak 50L-es :))

(#43266) gban válasza trassher (#43264) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ja hogy kint teletankolsz.
Meddig tolod?
Amikor én kint teletankoltam, akkor az első katt után beletettem minimum 6 litert, de inkább 8-at. Addig ment bele míg a tank nyílásnál állt a benzin.
Vagyis a tankom 52-es, de volt benne vagy 58 liter.

Postázást nem vállalok.

(#43267) trassher válasza gban (#43266) üzenetére


trassher
addikt

Ahogy lekattan már veszem is ki a pisztolyt. Suzukinál már megtanultam hogy nem érdemes egész a szájáig mert úgy is csöpög. Opel-nél is csöpög nekem, gondolom a fém és gumicső összeadásánál már a bilincs nem valami fényes vagy a gumicső öregedett el. Volt is belőle gond anno mert az ukránok behívtak az irodába hogy fizessek 5000-t mert csöpög a benzin. Mondtam nincs nálam pénz de majd legközelebb. Na azóta nem járok Kaszony felé. :DDD

tboy93: Igen kérdezte már más is hogy hogy ennyit tankoltam. Nekem megéri kimenni, 20 km a határ. Most is 253 forintért tankoltam 95+-os benzint.

Redmi Note 7

(#43268) AMD Power válasza 7Sony7 (#43262) üzenetére


AMD Power
titán

Brigeciollal kell elotte "megaldani". Es utana mehet nagynyomasu! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43269) 7Sony7 válasza AMD Power (#43268) üzenetére


7Sony7
addikt

Lehet az is jó, én nem tudom mit használnak. Az biztos, hogy egy-két dolgot letakarnék a mosás előtt.

-

(#43270) tboy93 válasza trassher (#43267) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ha annyiert lehet tankolni akkor en se lacafacaznek, hordoval vinnem haza :DDD

(#43271) haddent válasza Jofi81 (#43254) üzenetére


haddent
addikt

Szabad tudni bővebben, hogy milyen autó és motor pontosan, milyen használatban, mennyi idős volt és pontosan miért jutott generálra a döntés, mi volt vele a probléma? Érdekelne nagyon :B Illetve ha nem gond az is, hogy hol és mennyiért csinálták, illetve mit értettek generál alatt (azért itt is van az a típus hogy "csak induljon be és guruljon ki az udvarról vele" meg a "valóban midnent felújít újra cserél")?

honda 1993 szerintem egy F Astrát kimoshatsz úgy ha észnél vagy közben. De a ráégett szart az nem fogja lehozni, úgyhogy én meglazítanám a magasnyomásúval, felhordanék rá felnitisztítót, jól átkefélném amit lehet és kell és leöblíteném.

tboy93 én ilyen ukrán szart nem öntenék bele még annyiért sem :DDD Magyarból is inkább minimum a 95 -ös prémiumot de lehetőség szerint még jobbat, de aztán az ukránt... Ott 1x legyen baj mit csinálsz kihez mész reklamálni ki véd meg.. Áh nem tudom, inkább felesbe vagy még kissebb arányban E85 -el kiegészíteni vagy valami :B

jut eszembe nagyon off: nem tudjátok hogy az amcsiknál hogy van a dolog? Néztem videókat és náluk a 98 -as már racing fuel-nak számít és alapjába véve ilyen 90 -es körüli benzinek vannak? :Y
ja itt is van pl exxon-mobil kutakon:

Exxon and Mobil Regular Unleaded Octane 87
Exxon Plus and Mobil Special Unleaded Octane 89
Exxon Supreme and Mobil Super+ Unleaded Octane 91-93
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#43272) AMD Power válasza haddent (#43271) üzenetére


AMD Power
titán

Brigéciol D-3 emulziós zsírtalanító motormosó 1000 ml

Ez elszed mindent. Cliot is ezzel mostok meg még sok más autót...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43273) w333


w333
félisten

Na ismét felpolíroztam a kicsikét ... alakul, alakul :))

[link]

...

[link]

...

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43274) AMD Power válasza w333 (#43273) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon szép lett! :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43275) _seth_ válasza w333 (#43273) üzenetére


_seth_
veterán

Nem semmi... nagyon szép lett

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43276) F_Zolee válasza w333 (#43273) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nagyon tuti. A rozsdásodó karcokkal tudsz mit kezdeni? Már nem a sajátodon. :)

(#43277) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, f astra váltókar 100 as tempónál elkezd rezegni, csilingelni. Ha megfogom, abbahagyja. Mi van kikopva? Mit kellene benne cserélni?

-

(#43278) diablo1984 válasza Gergőke88 (#43263) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor mivel? az opel motorral? vagy azzal a kismacskával ami az autó alatt van? vagy azzal a galambbal, ami a kép elkészülte után szart az autó mögé????

(#43279) diablo1984 válasza 7Sony7 (#43269) üzenetére


diablo1984
veterán

én meg hagynám a picsába! kit izgat, hogy poros a motortér, aki már ebbe köt bele, az inkább jobb ha nem is kérdez! egy motormosás, akár házilag is egy szopáshoz is tud vezetni, én is legutóbb mikor mostam, vagy másfél óráig szoptam 3 hengerezéssel, pedig mindent letakartam és mégis, pedig vizet nem találtam sehol, másfél óta 40 fokban padlózásnál száradt úgy ki, hogy utána alapjáraton is megvolt a 4. henger! még 1x biztos nem szopatom le magam, és a motortér nem divatbemutató, hogy mindenki lássa, jó az úgy ahogy van!

(#43280) 7Sony7 válasza diablo1984 (#43279) üzenetére


7Sony7
addikt

Engem zavar, ha piszkos. Néha nedves kéztörő kendővel át szoktam törölgetni a mororteret, pedig rszem ágában sincs eladni. A gyújtáselosztót letakartad? Akkor szokott ilyen 3 hengerezés lenni. Ja, amúgy errőljut eszembe: nem muszáj annak sterimoval nekiesni. Egy pár ilyem nedves törlőkendő, és egy kis elszántság meghozza az eredményét.

-

(#43281) beg válasza 7Sony7 (#43277) üzenetére


beg
veterán

Kulissza. Nem olcsó (újonnan), nem egyszerű cserélni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#43282) Jofi81 válasza haddent (#43271) üzenetére


Jofi81
őstag

1999-es G Astra Caravan X16XEL motorral. 2009 óta van nálam, normál használatban, hétköznap néha város, hétvégenként belemegy 3-400 km. A probléma az volt hogy az utóbbi időben nagyon elkezdte enni az olajat, füstölt, megnőtt a károsanyagkibocsátása, benzinből is többet kért a szokásosnál. A szerelő szerint a gyűrűzés csak ideiglenes megoldás lett volna, ezért döntöttem a teljes motorgenerál mellett. Elvileg teljesen újszerű állapotba hozták a motort, ezért is bejáratós most. A műhelymunak 140.000 volt, valahova Pápa mellé küldték el. A vége 292.000 lett, ebben benne van a szerelő munkadija, az alkatrészek, az olaj és az összes szűrő, valamint a gyertyák cseréje, az alapjárati motor és az EGR szelep tisztítása, az ülések cseréje (az egyiken át kellett húzni a kárpitot is).

(#43283) 7Sony7 válasza beg (#43281) üzenetére


7Sony7
addikt

Ó. Arra számítottam, hogy csak valami kis bizbasz. Csap, gumitömítés, akármi.
Akkor így marad.

-

(#43284) diablo1984 válasza 7Sony7 (#43280) üzenetére


diablo1984
veterán

az volt a gond, hogy a tornyok színe sem látszott a portól, meg minden csupa por volt és nem a műanyag burkolat a motoron(az nincs)! így egy nedves törlőkendővel max a kukimat tudnám törölgetni egy mindenfelé csövek és kábelek tipusú motort nem! :B

(#43285) trassher válasza tboy93 (#43270) üzenetére


trassher
addikt

Régi trükk volt hogy a chevy-k hátuljába beépítettek egy 1000 literes tartályt. Akkor még voltak olyan kutak ahol nem digitális volt az oszlop hanem 999,9-ig számolt aztán átfordult. Beálltak és elkezdtek tankolni. Átfordult az óra, tolták tovább 100-120-ig amennyi az alap tank. Kifizettek 120 litert holott elvittek 1120 litert. Anno még a híradóban is beszámoltak ilyen esetről.

haddent: Még jó hogy a határmenti kutakhoz a magyar rendszámos mol-os tanker viszi az üzemanyagot. :DDD Mellesleg megjegyzem hogy az újabb dízeleknek jobb az ukrán nafta mivel alacsonyabb a kéntartalma. Nem véletlenül járnak át 20-30-40 milliós autókkal tankolni.

w333: Nagyon szép lett. Az A vectrától a mai napig kiráz a hideg ha belegondolok gyerek fejjel egyik barátoméknak ilyen volt v6-os sport változatban. Kicsit jó volt. :)

Redmi Note 7

(#43286) diablo1984 válasza trassher (#43285) üzenetére


diablo1984
veterán

nagyon régi trükk lehetett, mert egy átlag túratankos nyergesnek 1000liter felett van a 2 tankja, így azért anno ingyen is tankolhattak! azért egy akármilyen chevyben 1 m3 gázolaj az nem semmi, főleg egy kispisztollyal 30 percig ott piszmogni azért nem feltűnő, cseppet sem.....

(#43287) 7Sony7 válasza diablo1984 (#43284) üzenetére


7Sony7
addikt

Jó, hát ha valami nagyon ganés, akkor annak mosás kell. Viszont utána rendben tartani elég pár olyan kendő.
Azért ha valaki sárban jár, ne várjon csodát, de ha szinte csak aszfalton, vagy poros úton, akkor nem vészes a helyzet. Az enyém ilyen, pedig csak hébe-hóba takarítom:

-

(#43288) w333


w333
félisten

(#43274) AMD Power és (#43275) _seth_

Köszi :R

(#43276) F_Zolee

Köszi :)

A rozsdásodó karcokkal tudsz mit kezdeni?

Hát azzal már sajnos nem nagyon (valószínűleg sérült rajta lakk) :(

(#43285) trassher

Köszi :) és igen bitang jó autó (nekem csak 85kw) de van benne erő :D

Szerk.

Jövő héten utazok Erdélybe mindent kicserélek rajta, aztán majd jöhet az üvegfóliázás, távirányító a centrálzárnak, nagyobb zene, és majd jövőre nagyobb felni 17" vagy 18" :))

Jó kis autó ez ha rendbe van rakva teljesen, el nem tudjátok képzelni emberek menyit sírnak az új autóktól naponta legalább 2-3 tulaj panaszkodik hogy oké új autó meg minden (új CLS, A6, Cayenne, új 5 és 7 BMW,VW leginkább az új Touareg) szóval a mai autógyártás csak a szervizről szól :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43289) trassher válasza diablo1984 (#43286) üzenetére


trassher
addikt

1m3-es tartály nem valami nagy igazság szerint. Az pedig egyértelmű hogy a kutas is benne volt de megérte. Itt a környéken aki figyel tudja kik azok akik anno gázolaj/benzin csempészésből gazdagodtak meg, szó szerint. És akkor még csak finomabb dolgokról van szó nem ember vagy drog csempészetről. A magyar ember leleményes, itt meg sok az ügyes iparos. Mutattak 1-2 olyan tankot hogy csak pislogtam. Kardánalagútban végig tartály epoxi-ból például. Egyik malacorrú passatos tankolt előttem, kérdeztem meddig tart még? Mondja majd meglátjuk, új a tank......

Redmi Note 7

(#43290) Def26 válasza trassher (#43289) üzenetére


Def26
félisten

Asszony Gyulai. Ő is szokott mesélni mik voltak ott régen. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43291) diablo1984 válasza 7Sony7 (#43287) üzenetére


diablo1984
veterán

ez dízel, azt még ásztatni is lehet, de benzinesnél szopó lehet, de nagyon! anno a fordom az dízel volt, motormosás után nem mentem sehová, berohadt az önindítója, de pl generátorok is szépen be tudnak ázni és berohadni, a benzineseknél a gyújtást egy kis pára is meghülyíti, egy csepp víz is szivat rendesen......

inkább nem keresem a balhét, egyik kocsimból sem folyik semmi, nem igényli a takarítást.....

trassher: a határon nem kevés autót foglaltak le, aminek nem gyári volt a tankja, bár sokat meg már azért nem mert khmm, jól fizettek és már ismerték őket......korrupció, ez korrupció. viszont a raktérben egy köbös ibc tartály azért nem apróság, pláne dízellel megtolva vagy 8-900kg, az nem csekély.....

[ Szerkesztve ]

(#43292) trassher válasza diablo1984 (#43291) üzenetére


trassher
addikt

Miért, a 4 vasúti vagon zárjegy nélküli cigi csekély? Pedig azt is megcsinálták. Korrupció egyértelmű + a kicsiket feldobják a nagyok. Az ukrán mindent átenged, a magyar meg ha olyan akkor az is. Az összeg a kérdéses csak.

Redmi Note 7

(#43293) diablo1984 válasza trassher (#43292) üzenetére


diablo1984
veterán

az ukránnál is az összeg a lényeg, akkor enged át! én jártam ukránba teherautóval, akkor is fizetni kellett, ha egy szál cigi sem volt a kocsiban, mert különben szétszedik az autót! na az más világ, ott fosnak a jogokra, oda még a menekült se menne.....

(#43294) trassher válasza diablo1984 (#43293) üzenetére


trassher
addikt

Most azért annyira nem keménykednek csak akivel lehet. Amúgy a magyarok kapatták el őket ezzel a 100-200 forinttal hogy gyorsabban haladjanak. Aztán már úgy gondolták hogy jár nekik. Én nagyon ritkán adok, akkor sem ha kérik. Megmondom hogy nincs, tetszik tetszik, nem akkor nem.

Redmi Note 7

(#43295) AMD Power válasza diablo1984 (#43279) üzenetére


AMD Power
titán

Én is azt mondom ,hogy az lenne az utolsó amit kitakarítanék. Sok embernek inkább az autó belsejével kéne többet foglalkozni. Sok embernek olyan az utastere mint amibe behánytak. Ma szerintem én is kiporszívózom a belsőt. :)

"Közcélú" felhívás!! Mindenki fényképezze le a motorterét. :DDD :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43296) Markizmark válasza 7Sony7 (#43277) üzenetére


Markizmark
addikt

Kb 2000 ft-ért lehet kapni felújító készletet. Benne van minden kopó vackeráj amire szükség van. Csere után nem árt újra beállítani a rudazatot.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43297) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok

B Vectra 1.6-rol mik a velemenyek? Ez is rohad ugy mint a fastra? Valami jellegzetes hiba?
____

Amugy meg tegnap nyomtam 250km orszaguton a B Corsamba, ami eleg hektikusan uzemelt az utobbi idoben Sokkal egyenletesebben jar es az uton se produkalt semmi problemat. Lehet nem tett jot neki a 2 honap folyamatos nagyvarosi totymorges, kicsit kiegett, kitisztult most ezert jobb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43298) _seth_ válasza gzbotii (#43297) üzenetére


_seth_
veterán

Rohad. Ajtó alsó sarka, hátsó ívek, toronynál is hajlamos, küszöb szintén.

Jellegzetes hiba: elektronika, futómű. Előbbiből ha bőségesen jutott bele akkor lesz mit javítgatni később, utóbbi pedig a hátsó futóműnél kopogás formájában tapasztalható. Szilent van benne rengeteg így hibalehetőség is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#43299) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok! 2000-es 1.8 zafirán , hogyan tudnám ellenőrizni, hogy az AGR működik e? OP-COM szerint nyit, de nekem gyanús, mert le lett szedve és nagyon rozsdás, kormos volt. Leszedve, csati rádugva, gyújtás rá, be is lett indítva de a szelep nem mozgott. A csatijára rá lett kötve direkt 12v ,de akkor sem mozgott a szelep.

(#43300) Findzs


Findzs
addikt

Ezek a legtakarékosabb autók

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.