Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) AMD Power


AMD Power
titán

Európa nyugati fele ráharapott a legkisebb Opelre
A legolcsóbb Opelt látatlanul is tömegesen rendelik

:K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41352) Sujit válasza haddent (#41341) üzenetére


Sujit
csendes tag

Ezeket az adalékokat valóban érdemes megpróbálni, frankón érnek valamit vagy ilyen csodaszerek parasztvakításnak?

[ Szerkesztve ]

(#41353) dave93 válasza haddent (#41341) üzenetére


dave93
őstag

Köszi szépen mindenkinek, szerintem akkor teletankolom sima 95-tel, viszont belerakok egy STP injektortisztítót és egy STP üzemanyag-adalékot is. Bemelegítem az első 20-30km-en simán 5ödikben 100km/h körül utána nyomtatom 20-30km hosszan 4-edikben 100-110km/h körül, gondolom ilyenkor már 4000 felett forog, aztán vissza 5-ödik és végig simán 130km/h-t utazva, utolsó 10-20km-ekben pedig 100km/h körül visszahűtőm + járatom még pár percet alapjáraton, remélem nem teszek így semmi rosszat, de mégis kitisztulgat a cuccos :R

(#41354) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gyerekek, van kedvetek egy teszthez? Megmérhetnénk az autóink nyomatékrugalmasságát. Ha mérne mindenki egy 4.fokozatban 60-100 ig gyorsulási időt autótípus és motorteljesítmény megjelölésével, kíváncsi lennék az eredményre.

-

(#41355) gban válasza 7Sony7 (#41354) üzenetére


gban
Közösségépítő

F Astra, 1,4 60LE - 237 mp
:DD
De majd lehet tényleg megmérem :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41356) beg válasza gban (#41355) üzenetére


beg
veterán

1,4 16v G sem lesz sokkal fürgébb :D Nekünk oda nem stopper kell, hanem naptár.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41357) 7Sony7 válasza gban (#41355) üzenetére


7Sony7
addikt

Miért, az eléri a 100-at? :DDD Nyugi, én sem fogok Declare-vel versenyezni:
Szintán F Astra, isuzu 1,7 td: 16mp. Mértem egy 5. ben 80-ról 120 ra is: 20mp.
Most itt nem versengést szeretnék, csak tudom, hogy az enyém nagyon lomha, ezért vagyok kíváncsi másokra is.

beg: :C

[ Szerkesztve ]

-

(#41358) AMD Power válasza gban (#41355) üzenetére


AMD Power
titán

Le fogom tesztelni valamikor a 0-100km/h időt. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41359) gban válasza AMD Power (#41358) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az vezetésfüggő, nem mindegy mikor váltasz, stb.
A fenti módszer tényleg többet mond.

Postázást nem vállalok.

(#41360) AMD Power válasza gban (#41359) üzenetére


AMD Power
titán

Én benne vagyok abban is! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41361) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Lakatoltassam vagy adjam el?

Sajnos a miénk is rohad mint a fene, de szintén alig van benne km (21 év vs 199k), motor is hibátlan...Bosszantó az biztos.

(#41362) haddent válasza 7Sony7 (#41354) üzenetére


haddent
addikt

60 -nál már 4. -ben méréshez? :Y Nem inkább 2. -ban? :DDD Én megnézem holnap de nagyon csúnya szám lesz előre mondom.. :))
Épp ma elmélkedtem, hogy a nagy melegben az ECU beleszól a dolgokba? így előzi meg a túlhevülést? mert mintha egy hangyaszarnyit "kevesebb" lenne az egész, főleg alul. Pl. légkondival álló helyzetből induláshoz rendesen meg kell kicsit pörgetni, mint ahogy kéne is egy benzinest. Eddig nem sokat légkondiztam, simán lehet, hogy beképzelem, de eddig tudta azt mint egy dízel, hogy kb nulla gázfröccses szépen elindultunk. Érdekes... Meg mértem 0-100 és most olyan 10 másodperc lett, de átlagban 11 :F A múltkor elég következetesen megvolt a 9 mp :F Pedig hát minden rendben van... Ja még egy ötlet: az akksit most előszőr húztam le teljesen a kocsiról mióta megvettem. El is szállt minden, de létezik, hogy valami olyan chip tuninggal adták nekem ami most elszállt vagy mi? :DDD De pedig nincs semmi dobozka :DDD
Most ez nem világvége-hiszti, de kicsit zavar, hogy mi fene.. ha van ötlet jöhet :K

Sujit ha mást nem, akkor oktánszám-növelésre biztosan jó szerintem. De passz... igazából nem tétel, benzinkúton 1200, tescoban 800Ft, 1-1x meg lehet engedni..

(#41363) haddent


haddent
addikt

Boccs a dupláért közben jutott eszembe a lényeg amiért jöttem: Mobil1 ESP 0W40 olaj 4 ezer km után úgy néz ki pont mint 4 km után :Y Ja és ott a nívó is, egy milimétert sem csipegetett belőle, pedig aztán ebben volt pálya meg "harci megindulás" meg 5000 -et pörgés, ott azért meg sem lepne ha fogyogatna :Y

Nagyon jó olaj, biztos, hogy ez lesz következőre is

(#41364) mephi666 válasza haddent (#41362) üzenetére


mephi666
nagyúr

...légkondi a lovak erejéből alapból elvesz párat :D

ui: olaj meg? 1hete cseréltem le, mint a szurok olyan volt... ha most nézném, szerintem 30km után se látnék sokkal szebb képet :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41365) haddent válasza mephi666 (#41364) üzenetére


haddent
addikt

Levesz, de a mérés nyilván légkondi nélkül volt. Valószínűleg az a helyzet, hogy a légkondi jobban dolgozik, többet vesz le, emiatt már belehülyültem és nélküle is beképzelem, hogy nem megy :W Mert tényleg semmi baja, ha nem lenne kompresszió akkor az olaj az kb béga segge alatt kettővel lenne, hátul meg nem forró levegőt pufogna hanem kékes varázsgőzt :DDD

(#41366) AMD Power válasza lsebestyen (#41361) üzenetére


AMD Power
titán

Hála az Égnek ez az én F nem veszélyezteti ez a probléma. :B De sajnos a legtöbb nagyon rohad. Lád nem rég linkeltem a képet amit csináltam a Szentendrei utún. Fekete szikszalaggal volt összetákolva a kis F, meg rá 2 percre volt egy fehér kombi ami előttem ment. Beláttam az utastérbe. Volt rajta egy b 4-5cm lyuk. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41367) lsebestyen válasza AMD Power (#41366) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen a tied nagyon szép állapotú! Miénkről inkább nem lövök képet, szegény... :( Gányolás nincsen rajta, de azért rozsdásodik. De motorikusan hibátlan.

(#41368) mephi666 válasza AMD Power (#41366) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem akarom elkiabálni, de a tied a legfiatalabb f-ek közé tartozik... még pár tél lemegy és szépen eléri azt is a rohadós-betegség, ami elkerülhetetlen :) munkatársnak 25-30év körüli kombi omega-ja volt, aminek 3as vaslemezből pótolgatták már a padlólemezét, nehogy úgy járjon, mint flintstone-ék, de a kocsi becsületére szóljon, hogy -20ban is pöccre indult :D

amúgy tényleg sok kritikán aluli kocsit látni az utakon... ha bicajjal járok, szinte mindig látok egy sötétkék f-et (még facelift előtti, legalább 20éves), aminek puszta kézzel szét tudnám bontani a kasztniját, úgy rohad... körbe a küszöb, sárvédőívek, stb

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41369) haddent válasza lsebestyen (#41367) üzenetére


haddent
addikt

A mienk is elkezdett a sárvédőnél meg a hátsó ablak körül 1 ponton... De én nem szépítettem a dolgot, kiütöttem, kireszeltem fémig, nem rozsdáig, kitömtem a mélyedést (lyuk még nem volt) a kipufogó cementtel, aztán ment rá vagy 10 réteg ilyen bitumenes cucc, alvázvédő :K

(#41370) AMD Power válasza lsebestyen (#41367) üzenetére


AMD Power
titán

Jó min írtam is ezen is van mit csinálni. De ezek szinte mind felülteti rozsdák. Ha azt mondom ,hogy az alapozás és a csiszolás kb 20 perc lesz rajta akkor sokat mondtam.

Az alját még az első tulaj "védte" le. Alváz, üregvédelem stb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41371) zolikaDB válasza hdman (#41280) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es ezt melyik menu kalkulalta ki?

(#41372) AMD Power válasza mephi666 (#41368) üzenetére


AMD Power
titán

Én azt nem fogom megvárni. Jövő novemberig van rajta vizsga. Utána lévő tavasszal szerintem elválnak egymástól az útjaink. De mivel ki tudja mit hoz a jövő ,hogy lesz bejövő pénzem lehet ,hogy még előbb is. Addig meg ápolom és vigyázok rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41373) mephi666 válasza AMD Power (#41372) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi egyelőre nem tervezzük lecserélni... remélhetőleg pár műszakin átmegy még, aztán cél a veteránkor :DDD addig cseréljük, amit kell, karbantartjuk... 5év múlva majd számolhatjuk, hogy lassan egy bmw ára is bennevan, de nem gáz: fenntartásban egy bmw-re 5év alatt 20szor ennyit is költhetnénk, ha gáz van vele... jó ez nekünk: ismerjük a korlátait, a hibáit... ha cserélnénk használtra, az zsákbamacska lenne és simán kiderülhetne évekkel később is az összes mélyebb gányolás, amit elkövettek rajta

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41374) hdman válasza zolikaDB (#41371) üzenetére


hdman
őstag

Bal felül az első ikonra katt, aztán ott az egyik oszlop.

Sopron city :)

(#41375) 7Sony7 válasza haddent (#41362) üzenetére


7Sony7
addikt

Igen. Minél nagyobb a sebességfokozat, annál tovább tart felgyorsulni, relatív pontosabb a mérés. Egyébként régebben valamelyik autós tesztmagazinban ez a mérés bevett szokás volt.

-

(#41376) zolikaDB válasza hdman (#41374) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#41377) hdman válasza #92891904 (#41331) üzenetére


hdman
őstag

+1

Sopron city :)

(#41378) trassher válasza 7Sony7 (#41354) üzenetére


trassher
addikt

Este mérek én is egyet. :)

Redmi Note 7

(#41379) AMD Power válasza hdman (#41377) üzenetére


AMD Power
titán

Szép ez a dög. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41380) haddent válasza mephi666 (#41373) üzenetére


haddent
addikt

Na ezaz... ismerősék is most veszik a második Audi kombit. Fogalmam sincs milyet, de az látom és érzem, hogy dízel :DDD Na most ez a kombó kapásból vétel után elkérhet egy misit viccelődésből úgy, hogy még csak komolyabb baja nincs is csak a lendkerék, a turbó, a gumik rá, a szűrők tisztítása meg a befecskendezőrendszer. Szerintem ők ezt nem gondolták végig...
Azért ez nem úgy megy, hogy óóóhh ott egy bmw 2 millióért, hát annyiért ez a hülye H astrát vett rohadjon meg az eszetlenje :C Még akkor sem megy így, ha valóban az a luxusmárkából való is olyan állapotot tükröz mint amit ráírtak.

Emberek mit találtam :DD ócó kínai xenon szett 5 rongyé égőve!! :)) Egy ilyet rendelek ha mást nem a nappaliba, ennyiért?? :DDD (na jó nem, ránézésre is életveszély)

[ Szerkesztve ]

(#41381) hdman válasza AMD Power (#41379) üzenetére


hdman
őstag

:R

Sopron city :)

(#41382) trassher válasza 7Sony7 (#41354) üzenetére


trassher
addikt

Astra G 1.4 90 lóerő (X14XE) 11,2s

Redmi Note 7

(#41383) 7Sony7 válasza trassher (#41382) üzenetére


7Sony7
addikt

Alakul ez, kérem szépen. :)

-

(#41384) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Létezik olyan szélvédőmosó, ami normálisan oldja a bogarakat? Mert egy pesti út után, hiába priccolok rengetegszer, alig látok ki a kocsiból... Vagy ezt lehet valahogy orvosolni? Mert bogár mindig lesz...

(#41385) horvathkrisz válasza zolikaDB (#41384) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Igen, létezik!

(#41386) Declare válasza haddent (#41350) üzenetére


Declare
őstag

NEM!!!

wazze ne huzar mar fel :DDD :DDD

halogen lampa = halogen izzo
xenon lampa = xenon izzo
LED lampa = LED izzo

Ez a projektoros dolog annyiban segit, hogy a sima halogennek a fenyet eg kicsit jobban összefogja es szebb kepet ad....de utolag ilyen par 10 ezres sufni megoldaskent kötve hiszem, hogy barmi ertelme lenn...de ez csak szvsz

[ Szerkesztve ]

(#41387) Declare válasza hdman (#41377) üzenetére


Declare
őstag

Egy pöttyet nagyobb a kasztni, mint nekem :D azert itt jol mutat az a 17" :C de latom tovabbra is rendszam nelkül nyomod :P igy mondjuk tenyleg hasznos a chipp :D

(#41388) gban válasza 7Sony7 (#41383) üzenetére


gban
Közösségépítő

F Astra, 15 éves, 235e km, X14NZ - 60 LE (volt lánykorában, tehát ami maradt belőle), madaras 95-ös benzin, 60 -> 100 (óra szerint), négyesben, 14,5 mp.

Postázást nem vállalok.

(#41389) haddent válasza gban (#41388) üzenetére


haddent
addikt

H Astra Z16XER 85kW 170.000km
Ora es gps szerint is 60-100 negyesben (nem kuplungolva :DDD ) 8-8.5mp, majd meg probalkozom megszoritani egy kicsit :K

(#41390) gban válasza haddent (#41389) üzenetére


gban
Közösségépítő

Írjunk már egységesen lóerőt :R
Amúgy ahogy néztem nem mindegy hogy 60-nal mész, majd odalépsz és elkezded mérni, vagy 45-50-től nyomod neki négyesben, és a 60-at eleve gyorsulva, nagy gázzal éred el, utóbbi nekem előnyösebbnek tűnt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41391) 7Sony7 válasza gban (#41390) üzenetére


7Sony7
addikt

60 al menve, és innen gyorsítva mértem.

-

(#41392) gban válasza 7Sony7 (#41391) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is, akkor jött ki a 237 :DD
Viccet félretéve, míg onnan felpörög, tuti, nem jönne ki a 14,5 - az a második módszerrel sikerült.
De ha gondolod, és sikerül, megnézem úgy is.
Vagy akár mindenki megnézheti mindkét módon. Gondolom minél erősebb az autó, annál kevesebbet számít.
Most nézem, neked 16 mp, td-vel? :Y
Pedig a dízel elvileg lent jobban húz, míg a benzines pörögve jobb.
Hány lovas a tied?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41393) Declare válasza gban (#41390) üzenetére


Declare
őstag

igen ez jogos, tesztekben szerintem ugy ertik, hogy haladsz 60 al 4-ben es padlo. Nyilvan lendületböl jobb erteket kapsz. En is megcsinalom majd ma.

Mondjuk ez pont nem tesz jot a kettöstömegümnek, de ertetek mindent :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41394) F_Gergely


F_Gergely
őstag

hát ha visszakerül hozzám a verda ezt kipróbálom, de azért remélem valami normális eredményt kapok és nem valami 15 másodpercet mert felgyújtom.... nagyon úgyse fogom használni mert nem marad pénz tankolni a szerviz után :DDD

(#41395) Declare válasza F_Gergely (#41394) üzenetére


Declare
őstag

Ha ezutan a kalvaria utan felgyujtod, en fogom elsirni magam ;] :D

(#41396) F_Gergely válasza Declare (#41395) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hát már elég sok van a rovásán, igazából ha most nem egyszerre kellene kifizetnem lehet jobban vettem volna az akadályt. Plusz ugye még ott a karosszéria.... Viszont az tény hogy a formájába szerelmes vagyok, mindig nézegetek kocsikat hogy ezt felgyújtom és veszek egy másikat, de bakker ami tetszik mind 2-3 milla :(((
Addig meg marad a szívás és a remény hogy egyszer elkészül...

(#41397) gban válasza F_Gergely (#41396) üzenetére


gban
Közösségépítő

de bakker ami tetszik mind 2-3 milla :(((

Ez a mostani nem annyi? :))
De legalább jó lesz.

Postázást nem vállalok.

(#41398) Kickass válasza F_Gergely (#41292) üzenetére


Kickass
őstag

Max a tieddel :D
Az enyémmel szépen kommunikál, szintén Y20DTH

(#41399) F_Gergely válasza Kickass (#41398) üzenetére


F_Gergely
őstag

küld már át légyszi a pontos típust, én amiket ebay-en láttam mindegyikhez oda van írva hogy dizellel nem működik. Egyet rendeltem próba képp de nem működött. Benzinessel hibátlan.

(#41397) gban
ááá még csak másfélnél járok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41400) trassher válasza zolikaDB (#41384) üzenetére


trassher
addikt

Ilyen melegben nem létezik rá megoldás, legalábbis szerintem. Hibába mosod sokat, a bogár ahogy elcsattan a szélvédőn már oda is száradt.

F_Gergely: Mielőtt felgyújtanád a belsejét bontsd ki és add el. Nagyon jó ez a bőr. :K

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.