Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Egy 93-as 82 lovas F astrát szeretnék lecserélni valami újabbra.
Van rá kb 1.000.000 Ft-om.

800.000 Ft környékén milyen 10-12 éves autókra számítsak? Milyen költségek várhatók így hirtelen? Mi az ami az ilyen korú G astrákon általában csereérett?
Esetleg érdemes megtoldani 2-300.000 Ft hitellel?

Ilyeneket érdemes megnézni, vagy ezek már nagyon a kínálat alján vannak?
pl: [link] vagy [link]

Előre is köszi minden tanácsot.

1.4-es , benzines, 5 ajtós, működő klíma, max 10-12 éves. Ennyi az elvárás egyelőre.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#41652) haddent válasza 7Sony7 (#41650) üzenetére


haddent
addikt

Én meg egy G Coupével találkoztam szép kipufogórendszerrel. Úgy nézett ki kb. mint a calibra tehát rossz nem lehet :Y De nem akart "játszani" a csaj végig kb. 10 -el a megengedett alatt tötyögött :DDD

(#41653) gban válasza Drótszamár (#41651) üzenetére


gban
Közösségépítő

Általánosságban, a 800-as ár az egyik legrosszabb kategória - épphogy öregebbet, épphogy többet futottat kapsz a feléért, az érezhetően más kategória meg minimum a duplája.
Nem általánosságban pedig mindegy szinte ennyiért hogy milyet veszel, a lényeg hogy tényleg megbízható helyről vegyél, és olyat, ami tényleg jó állapotú.
Ebben az árkategóriában az a legfontosabb szerintem.
Mert vehetsz 300-350-ért egy jó F Astrát, amire nem kell lényegében költeni, és vehetsz 800-ért egy komolyabbat, fiatalabbat, ha belenyúlsz rámegy még 800.
Lehet, ettől hirtelen nem lettél okosabb, de gondolj ezekre majd ha nézelődsz.

A linkeltek: a kereskedős az km-ben jobb, a másik viszont magánszemély.
Kereskedés az mindig lutri, kivéve ha ismered, megbízol benne.
Magánszemély: női tulaj, 233e km, hova járt vele, kérdéses.
Ha Pestre, dolgozni, az nem túl jó a város miatt, de sok benne az országút is.
Nekem ennyi van az F-ben, 5 évvel idősebb, és megyek vele eleget.
Plusz az enyém ér 250-et, 300-at, ugyanennyi km-rel, ehhez képest jobb autó a G, de nekem nem éri meg pl. lecserélni egy ugyanolyanra, ami 3x annyiba kerül - ezért írtam, ez az összegsáv a pont semmilyen, de lehet hogy csak nekem, mert én mindig az enyémhez hasonlítok.
Egy kolléga eladta 1-2 éve a G-jét, 2003-as volt talán, 125e km, gázzal, 500-ért.
Az pl. igen jó vétel lett volna, vagyis ki lehet fogni, ami megy még 10 évet gond nélkül, és akkor mindegy hogy 600 vagy 800 az ára, ha meg hulladék, akkor 300-ért sem szabad megvenni, legyen akár 2005-ös, és csak 160e km van benne.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41654) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap a Duna parton belefutottam egy ilyenbe. Nem volt rossz. Csak zöld volt. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41655) AMD Power válasza Drótszamár (#41651) üzenetére


AMD Power
titán

Az az igazság ,hogy szerintem egy aránylag normális 10 éves klímás G Astra is inkább ilyen 900-1 milka körül van. Logikusan persze a drágább nem egyértelműen jobb , de azért nagyobb a % aránya. Én 2004 utána Classic II vennék belőle. Azok megy tényleg ilyen áron vannak. Persze lehet venni 5-600e már belőle de az szerintem nagy valószínűséggel olyan is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41656) Mikuland


Mikuland
tag

Végre gyorsulhattam kicsit, itt az északi Balatonnál nem sok hosszú egyenes van. :O
Azért Zirc felé megejtettem ezt a gyorsulást nyégyesben... :C

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#41657) 7Sony7 válasza haddent (#41652) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem mindenki veszi a lapot. Igazából nálam se annak indult, csak siettem. Aztán láttam, hogy nyomja ő is neki. igy már én sem hagyhattam, :) de aztán a 2 fokozat vége felé lemaradtam. :B Pedig hősiesen kipörgi szegény akár az 5000-et is, csak piszok lassan. :U

-

(#41658) 7Sony7 válasza Mikuland (#41656) üzenetére


7Sony7
addikt

Zafira? elég jó. Látszik, hogy 1.6 os. :)

-

(#41659) zolikaDB válasza AMD Power (#41654) üzenetére


zolikaDB
veterán

Cadillac Catera, azaz Opel Omega.

(#41660) AMD Power válasza zolikaDB (#41659) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi az infót ,de rájöttem. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41661) Mikuland válasza 7Sony7 (#41658) üzenetére


Mikuland
tag

Köszi!
Olyan " öreguras ' gép, de megszerettem. :B
Majd még próbálok 3.-ban is, a hétvégén legénybúcsú előtt, mert utána érdekes lenne. :DDD

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#41662) 7Sony7 válasza Mikuland (#41661) üzenetére


7Sony7
addikt

Öreguras? Láttad az én eredményeimet? Nem érezhető gyorsulás, egyszercsak valahogy eléri a 100-at. :)
Ami nálad 10mp, az nálam 16. :O

-

(#41663) AMD Power válasza 7Sony7 (#41662) üzenetére


AMD Power
titán

Egyik nap én is lemérem. Már előre félek. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41664) Markizmark válasza AMD Power (#41663) üzenetére


Markizmark
addikt

14-15-re tippelem. :D A Tiéd fiatalabb, mint az enyém, kevesebb kilométerrel.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#41665) lsebestyen válasza AMD Power (#41663) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pénteken én is mérek egyet! :K C14NZ Már úgyis kevés benya van benne. :D

(#41666) 7Sony7 válasza AMD Power (#41663) üzenetére


7Sony7
addikt

:) Jó lesz az.

-

(#41667) mephi666 válasza AMD Power (#41663) üzenetére


mephi666
nagyúr

múlt héten én is mérni akartam, csak a régi 5ösön beragadtunk egy 70el cammogó busz mögé, a gépben meg nem érzem még az erőt úgy mint a cégesekben, aminél 4edikben 70nél van olyan nyomaték, hogy kis padló és már 110el elé is kerültem :D igazából "gyorsulás-féleség" is 2-3ban van úgy 30-80km/h tartományban... de itt már soknak érzem a fordulatot 3ashoz, mert hangosodik, viszont 4ben még kicsi a nyomaték és nem húz

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41668) Declare válasza zolikaDB (#41637) üzenetére


Declare
őstag

Reszletesebben nem igen tudom leirni :) . Az autoapolos topicban tanultam en is a szakmat :D

1. moasas (asszem Sonax van otthon, de az autoglymes azert jo, mert az nem szedi le a regi waxreteget sem. Mondjuk ha mosas utan waxolod is, akkor mind1, de ugye ezt eleg par havonta, nem kell minden mosasnal :) )

2. Szarazratörles

3. SRP + jo minösegü mikroszalassal, polirozo mozdulatokkal felviszed. Hagyod szaradni negye dorat kb. Ez polirozo/karcfeltöltö cucc.

4. Mikorszalassal polirmozdulatokkal attörlöd (letörlöd)

5. EGP ezt szivaccsal (en ilyet akarok venni, mert gazdasagos ezzel kenni es kenyelmes is) felkened. Hagyod negyed orat kb. Ad egy kemeny tükrözödö reteget.

6. Puha ronggyal polirozo mozdulatokkal letörlöd.

7. [link] ezzel az üveg polirral meg nagyon szep, zsirmentes tisztara lehet pucolni az üvegeket.

Nem kis melo, de az eredmeny nagyon szep es tartos :K

En meg egy rovareltavolitot akarok venni [link], meg alliolag a felnitisztito es gumi apolo is nagyon jo cucc.

(#41669) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Sziasztok!

Cserélt már valaki Corsa C-ben hátsó ködlámpa izzót?
Úgy néztem le kell szedni hozzá a lökhárítót, de remélem tévedek...

(#41670) bubi92


bubi92
őstag

hejjj

G astrából mennyire bonyolult kiszedni az összes ülést?

Illetve két fekete visszapillantó burkolat is vevő lennék, ha valakinek van elfekvőben.

(#41671) beg válasza bubi92 (#41670) üzenetére


beg
veterán

Nem vészes, youtube-on is találsz segédletet. Egyre figyelj, hogy az ülés alatti csatikat csak lehúzott akkusaru után bontsd szét.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41672) zolikaDB válasza Declare (#41668) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egészen pontosan így gondoltam!
Köszönöm szépen! :R

(#41673) haddent válasza Declare (#41668) üzenetére


haddent
addikt

Vettem ma egy belső illatosítót is tőlük, nem tudom mennyire tartós de mindenképpen elegánsabb és ízlésesebb megoldás, mint a 45 wunderbaum a visszapillantón :DDD

(#41674) Declare válasza haddent (#41673) üzenetére


Declare
őstag

:Y :Y autoglymes autoillatosito?? De menö en is akarok :D Majd szamolj be milyen, mert nalam is, ha kinyitod az ajtot, kiborulnak a wunderbaumok (ah...schuldigung) wunderbäume-k :DDD

Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#41675) haddent válasza Declare (#41674) üzenetére


haddent
addikt

ő az, de egyébként a belső sampon/kárpittisztító is finom illatú. Hát elég kellemes jó. Talán most először, hogy jobb mint az "új autó illat" :DDD

Valami autofejlesztes.hu vagy hol találtam. Ahogy kinnt élsz nem tudom mennyire van meg Újpest illetve néhány kellemetlenebb környéke :DDD De sikerült lomtalanításkor odatalálni pont, hát nem volt nagy élmény :DDD

(#41676) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Opel astra h kombiba szeretnék venni gumiszőnyeget és gumi csomagtér tálcát. Eddig ezeket az oldalakat néztem:

1
2
3

+ a cromaxban van gyári csomagtér tálca, csak 14K.

Tapasztalat valamelyikkel? Ti melyiket választanátok?

(#41677) F_Zolee válasza haddent (#41675) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is jártam náluk de az üzletben nem sok hely van az tuti. :)

(#41678) zolikaDB válasza johnny82 (#41676) üzenetére


zolikaDB
veterán

Rigum, Frogum, Petex mind jó minőségűek és méretpontosak. Én az első linken szereplőt venném. (nekem amúgy Rigum van, csak G-ben)

(#41679) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok,egy technikai kérdésem lenne,1994-es B-s corsám van,mennyi kmenként kellene vezérműszíjat cserélni?
Gondoltam rá hogy lecserélem fiatalabbra,de nem sokat adnak érte,így inkább hajtom amíg van rajta műszaki aztán meglátjuk,,viszont az utolsó vezérműszíj csere óta belement úgy 75000km,nem találok pontos infót,de úgy emlékszem 60000-nél lett volna esedékes...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#41680) tboy93 válasza gerisz23 (#41679) üzenetére


tboy93
nagyúr

60k vagy 5 év, ha jól tudom.

(#41681) trassher válasza Declare (#41674) üzenetére


trassher
addikt

Kiborulnak? :Y :D 1 wunderbaum, 2 hét aztán megy a kukába.

Ma vettem bosoko ablaktörlő lapátokat az opelre és az ignisre is. Kíváncsi vagyok mennyire lesz tartós. :)

Redmi Note 7

(#41682) gerisz23 válasza tboy93 (#41680) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi,vszleg műszakiig hajtom majd az autót,így meg kell csináltatnom a szíjcserét.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#41683) tboy93 válasza gerisz23 (#41682) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szij, gorgo, pumpa, en is most estem at rajta az OFF autoval :)

[ Szerkesztve ]

(#41684) Calogero válasza johnny82 (#41676) üzenetére


Calogero
addikt

Én http://www.csomagtertalca.com-rom rendeltem az enyémet. Csomagtálcát és Petex méretpontos gumiszőnyeget is.

Megvoltam velük elégedve.

(#41685) AMD Power válasza haddent (#41673) üzenetére


AMD Power
titán

Én múltkor az Auchanban 5db-t vettem 100Ft-ért. :DDD

Astra "generációk". :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41686) beg válasza AMD Power (#41685) üzenetére


beg
veterán

Az F és a G színeit lájkolom.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#41687) johnny82 válasza Calogero (#41684) üzenetére


johnny82
őstag

A vezetőoldal felőlinél a kuplung melletti részen, ahol a lábat "pihentetem" is van gumi? Mint pl az első linkemen. Valamint még nem néztem meg a sajátomban, de ezt le lehet/le kell rögzíteni patentokkal?

(#41688) Drótszamár válasza gban (#41653) üzenetére


Drótszamár
őstag

gban, AMD Power: Köszönöm. Még alszok rá párat, de akkor lehet hogy megtoldom minimális hitellel, és 1.000.000 Ft környékén nézelődök.

Az F astrámban ??205.000?? km van, 22 éves, itt ott már rozsdás, kezd rohadni. Motorikusan jó, de a kasztnin érezni, hogy fáradt már. Nem akarok már rákölteni, kidobott pénznek érzem. Jó lenne klíma, normálisabb futómű, normális fék.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#41689) trassher


trassher
addikt

Fojtószelepet mivel érdemes kitakarítani? Jó a benzin is vagy inkább nitro higító?

Redmi Note 7

(#41690) gerisz23 válasza tboy93 (#41683) üzenetére


gerisz23
őstag

30e ből kihozzák az egészet,de még nézegetek autó után,találtam egyet csak kicsit messze van elugrani megnézni:Daz is corsa csak C-s,2003-as,elég kevés km-el.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#41691) Calogero válasza johnny82 (#41687) üzenetére


Calogero
addikt

[link] Itt felszereltségek között találsz róluk fotót.
Igen van. A patentokat a gyári szövetszőnyegekről szereltem át.

(#41692) 7Sony7 válasza trassher (#41681) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, jó hogy mondod. Én is vettem 1 pár bosokot, 2700ft volt. 51 és 48 cm es ment rá. Már ránézésre is minőségibb, mint a nagyáruházas cuccok.

-

(#41693) haddent válasza 7Sony7 (#41692) üzenetére


haddent
addikt

Nekem is kéne valami valszeg... amikor jött az autó (december) vettem rá előre hátra újat, fogalmam sincs milyet, első opelos boltban ami ráment. A szerkezet jó mert nem ez a "feszített" gagyi fos, de a gumi már most csíkoz... Nem gondolom, hogy fél évente kéne cserélni azért. Nem az összeg óriási (bár ha fél évente kell akkor azért vicces..), de irritáló, hogy még ezzel is törődni kell.

Szóval mit ajánlotok, melyik az igazán minőségi ami bírja a hideget meleget ameddig csak lehet?
Most van ez a Bosoko, régebben Valeot emlegettétek meg volt szó Good Year-ről és arról hogy a Bosch szar.

Esetleg alternatíva (mert hogy a szerkezet valóban jó és fém), hogy bemegyek fél évente a Homasitaba és méretrevágott gumitveszek és csak a gumit cserélgetem. Ez biztos olcsó megoldás, és annyit kibír mint amennyit ez bírt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41694) 7Sony7 válasza haddent (#41693) üzenetére


7Sony7
addikt

Van ezekből a vas nélküliekből nagyon jó is, ez a bosoko is vas nélküli. (jó, ebbe is van vas, csak nem látszik, nem tudom a hivatalos nevét). A bosoko nálam még nem bizonyított, mert most vett először, de előtte is ilyen jellegű volt, de az éveket bírt. Az auchanos viszont már újonnan csíkozott. Egyébként régen a bosch volt a legjobb, azutám a valeo.

-

(#41695) Declare válasza trassher (#41681) üzenetére


Declare
őstag

Jaaa, nekem 20 wunderbaum es igy tartjak egymasban a lelket :DDD

vicces ez, hogy "az opelre is meg az insigniara is" :D :P

[ Szerkesztve ]

(#41696) hdman


hdman
őstag

Új verseny: 100-200, vagy 0-200 :))

Sopron city :)

(#41697) Declare válasza haddent (#41675) üzenetére


Declare
őstag

Köszi! Na egy ilyet be fogok szerezni :K

Minden van naluk autoglymböl :C lehet beterek majd :) . Ez ugye angol termek es ezert a nemetek nem preferaljak. Itt nagyon megy az, hogy ami nemet azt nyomjuk, azt vedd. Az egp/srp hez amazonon jo aron hozza lehet jutni, de majdnem minden mas dragabb, mint otthon, vagy nem is lehet kapni...pl ezt a kezre formalt szivacs cuccot, sem talalom sehol :(

Most összepakoltam egy szettet es kijött 30+k HUF :DDD azert erre meg alszom egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#41698) AMD Power válasza hdman (#41696) üzenetére


AMD Power
titán

Ebből a "versenyből" úgy érzem én kiszállok! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41699) mephi666 válasza AMD Power (#41698) üzenetére


mephi666
nagyúr

...mienk akkor gyorsulna 200ig, ha kidobnánk egy repülőből :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41700) 7Sony7 válasza hdman (#41696) üzenetére


7Sony7
addikt

:D Szakadékban, hátszéllel esetleg. :D

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.