Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) gban válasza w333 (#41050) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt is azt írják (#475), nem mér jól a műszer - de akkor az előző sem mért jól?
Inkább gomba lesz az, de kellene valami leírás, hogy melyik mit csinál.
Vagyis lehet hogy jókor kapcsol a venti, csak az nem annyi amennyit te látsz a mutatón.
De dugóban nekem is forr egy idő után, mondjuk az nem 5 perc.
Nekem 92 fokos normálisan, de sok dugó kell hogy felmenjen 100-ra és kapcsoljon, nyáron sem 5 perc.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41052) w333 válasza gban (#41051) üzenetére


w333
félisten

Fene sem tudja ... az lehet hogy a műszerfal hőfok jeladója normálisan működik, viszont a hűtőventilátor jeladója többet mutat így küldi a jelet és ilyenkor ugye bekapcsol a venti :)

Már csak azt kéne kideríteni hogy melyik a hűtőventilátor jeladója, a legegyszerűbben talán ugy derithetem ki hogy mikor bekapcsol a venti lehúzom valamelyik kábelt a vízpumpáról (ha megszűnik a pörgés akkor az lesz a jeladó) :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41053) gban válasza w333 (#41052) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az oké hogy megfejted hogy melyik a venti gombája, de honnan tudod meg hogy hány fokos a víz amikor kapcsol?
Vagyis hogy melyik a rossz, melyik mér rosszul, a hőmérő gombája, vagy a venti gombája (ha kettő van, természetesen)?
Vagy ha egy van, és máshogy van megoldva, akkor sem mindegy hogy jókor kapcsol, csak te látsz rossz értéket, vagy eleve rosszkor kapcsol?

Illetve, nézem a képet az órádról.
Ha jót vettél bele, akkor neked 100 fok felett kellene kapcsolni - 110-nél piros.
A 90 ugye adott, kérdés, a fehér vékony vonalak hány fokot jelölnek.
Gyanúsan 10 fokot.
Ha 70-75 fokra esik vissza, ahogy írtad, akkor belemegy a kékbe már?
Azt írod, a vékonyabb vonalig, 70-75 fokra.
A vékony szerintem 80 fok, vagy több. De az is kevés, tekintve hogy 110-nél piros.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41054) w333 válasza gban (#41053) üzenetére


w333
félisten

Két jeladó van, műszerfalnak a termosztátban ez pedig a ventilátornak :)

Ha jól látom (Kép) akkor tizedesek vannak mert ugye a 90 és 110 fok között van a vékony vonal vagyis akkor az ott 100C fok, szóval ha az én példámat nézzük akkor 90C -nél bekapcsol majd visszahűti a vékony vonalra ami szerintem 80C fok lesz !

Szóval a hűtőventilátor jeladó "csal" kb. ha jól számolom 5-10C fokot, mikor 90C valós fokon van, akkor a jeladó 100C -nek érzékeli és visszahűti 90C -re ami valójában csak 80C :DDD

Jók ezek az Opelek ... nem unatkozik mellettük az ember ;]

A BMW -nek kb. 3 év alatt egyszer sem nyitottam fel a motorháztetőjét :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41055) gban válasza w333 (#41054) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ezt mondom, nem tudhatod, melyik működik jól.
De a linkelt fórum meg az olvasottak alapján pont nem a venti gombája rossz, hanem a kijelzett hőfok nem valós.
De ez az amiről gőzöm sincs hogy hogy lehetne megtudni, másik alkatrész beszerzése nélkül.

Postázást nem vállalok.

(#41056) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Szerintetek az mitől lehet, hogy a fojtószelep így áll az olajban? [link]

Másik probléma, hogy a 2. gyertyánál a hengerfej -ahogy felülről belenézek- el van színeződve, a 3. gyertyánál is (bár itt nem annyira), a két szélsőnél viszont tök tiszta a hengerfej gyertyát körülvevő "fala". Lehet, hogy kicsit kifúj a gyertya mellett? :F

[link] Ezen a képen látszik, hogy a gyújtótrafót is kicsit elszínezte.

[ Szerkesztve ]

(#41057) F_Gergely válasza horvathkrisz (#41042) üzenetére


F_Gergely
őstag

én a vízhőfokot szoktam megvárni, ha az tuti akkor utána már nem nagyon nézem a fordulatot. De hozzáteszem 1200-nél szoktam váltani, ha kihuzatom akkor is 2000-nél váltok mert 1700-nél szív a turbó és ad akkora löketet hogy nem kell tovább huzassam. 3 ezret akkor pörög mikor pályán megyek "130"-al mert ugye az a megengedett és mindenki szabálytisztelő, és betartja a sebességlimitet ;]

(#41058) w333 válasza gban (#41055) üzenetére


w333
félisten

Kizárásos alapon ha a hűtőventilátor jeladó normálisan működni akkor nem kapcsolna be dugóban 5 percenként, a másik hőgomba pedig semmit sem vezérel csak mutatja a műszerfalnak a hőfokot :)

(#41056) horvathkrisz

Az igen :Y ott valami tömítés csúnyán kiment :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41059) trassher


trassher
addikt

(#41060) adidas4death válasza trassher (#41059) üzenetére


adidas4death
aktív tag

+1 Ezt adom én is, valóban tetszetós "jószág" :K
Mindannak ellenére, (vagy talán pont ezért) hogy B Vectra Fan vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#41061) Ablakos válasza trassher (#41059) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez bekapkodja a 10 litert, még egy kevésbé aggresszív gázpedál kezelésre is. De valóban jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#41062) F_Gergely válasza trassher (#41059) üzenetére


F_Gergely
őstag

B Vectra, Omega két egyik legjobb típus a 90-es évekből! Számomra ezek még opelek, insignia meg a többi számomra értékelhetetlen ocsmány tucatautó :(((

(#41061) Ablakos
Egy 3 ezres motortól ne is várjunk 5 literes fogyasztást :))

(#41063) gban válasza w333 (#41058) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én nem így gondolom :B
De nem akarlak meggyőzni, mert nem tudhatom hogy igazam van-e.
Viszont amiért nem így gondolom:

- az 5 percenként ki-be az dugóban normális, lévén nem az a venti célja hogy üzemire hűtse, csak a határérték alá pár fokkal. Onnan meg hamar visszamegy a bekepcsolási határig dugóban, menetszél-hűtés nélkül.
Nekem is így csinálta a Kadett is, így csinálja az Astra is, teljesen normális.

- az hogy vezérel a műszerfal gombája vagy sem, nem mérvadó, az csak mutat valamit - a leírások alapján sokszor alacsonyabbat, pont mint nálad
- de ez érthető is, ott nem kell annyira precíz érzékelő, mint a ventihez, előbbi max. megtéveszt, míg utóbbi a motort védi a megfőzéstől

De tény, lehet bármelyik hibás, sőt, mindkettő is - csak a logika mondatja velem hogy a műszerfalé a bűnös.

Postázást nem vállalok.

(#41064) w333 válasza gban (#41063) üzenetére


w333
félisten

Különben minden oké ... kiderítettem hogy elvileg gyárilag 82-87C az üzemi hőmérséklet és 90-95C között kapcsolja a hűtőventilátort :))

Illetve pont nem az a 2 hőgomba vezérli amikre gondoltunk, hanem van egy harmadik hőgomba (29 -s kulcs -al lehet levenni) ez maga a hűtőradiátoron van és 3 pólusú vezeték csatlakozik rá :D

Együtt lehet vele élni (lámpánál az a 20-30 másodpercet simán kibírom) majd idővel beszerzek egy ilyen hőgombát ami 100-105C fokon kapcsolja a ventilátort :)

Szóval egyelőre "problem sloved" köszi a segítséget :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41065) trassher válasza Ablakos (#41061) üzenetére


trassher
addikt

Nagy motor, nagy bódé, magas fogyasztás. Valamit valamiért. :)

adidas4death: Szeretjük a b vekit is. :K

F_Gergely: Az audit leszámítva nekem szinte egyik új autó sem tetszik.

Redmi Note 7

(#41066) w333 válasza trassher (#41065) üzenetére


w333
félisten

Én egy ilyen Audi A4 -t simán elfogadnék :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41067) gban válasza w333 (#41064) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor minden oké - rosszul gondoltam a magasabbat, a 110-es piros alapján.
A korábbi műszerfalon is 110-es a piros?
Illetve, tuti ez a neked való gomba, motorkód alapján nézted?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41068) w333 válasza gban (#41067) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy annyi, viszont maga a műszerfal hátuljára ráírt fehér A. V. (A Vectra) felírat nekem nagyon gyanús hogy az a km. óra sem volt már gyári :DDD

Szerk.

Itt a pontos magyarázat 1107# :))

(#41069) trassher

+1 ;] és igen ennyiért már inkább egy 1.6i G Astrát vennék ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41069) trassher válasza w333 (#41066) üzenetére


trassher
addikt

Ezeket a b5-öket is nézegettem 90 lovas tdi-vel. Nehéz már jót kifogni. Amit linkeltél 1.6 benzin pont nem ebbe való. Nem igen megy de legalább 10 alatt nem fogyaszt. :DDD

Redmi Note 7

(#41070) Skizz válasza trassher (#41059) üzenetére


Skizz
addikt

Basszus ilyen kifinomult beltere már sose lesz opelnak szerintem. Ehhez képest az új insignia belseje bazári szar.

(#41071) trassher válasza Skizz (#41070) üzenetére


trassher
addikt

A mai autóbelsők már valóban nem olyanok mint rég. Emlékszem gyerekfejjel mikor először ültem bmw-ben tátottam a szám, most meg 0. De audi beltér sem lesz már ilyen sosem.

Ablakos: És a mostani sok gomb nem idegesít? ;]

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#41072) Ablakos válasza trassher (#41071) üzenetére


Ablakos
őstag

Csak idegesítene az a sok mutató. Nem repülőt vezetünk.

(#41073) gban válasza w333 (#41068) üzenetére


gban
Közösségépítő

Volt ott egy jó aláírás, kéretik nem megsértődni senkinek :N

Amiben villany van az golfkocsi, amiben dízel az kamion, a gázos az tűzhely, az autó meg BENZINES!

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#41074) Skizz válasza Ablakos (#41072) üzenetére


Skizz
addikt

Ó mit nem adnék egy olajnyomás+hőmérőért. :K

(#41075) F_Gergely válasza gban (#41073) üzenetére


F_Gergely
őstag

én én a múltkor hallottam egy jót:
a gázolaj kocsiba, a benzin pedig fűnyíróba való :DD

(#41076) mohabá 007 válasza horvathkrisz (#41056) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintetek az mitől lehet, hogy a fojtószelep így áll az olajban?

A szelepfedélből a kartergáz vissza van vezetve a folytószelepházba (pillangószelepházba).A trutyi egy részét látod kicsapatva,a többi megy vissza az égéstérbe.Nem csak neked,mindenkinek.(nekem nem :N ) A házon kívüli lecsapódott olajsár szerintem attól van, hogy nem rendesen volt rögzítve a nagy tányér alakú zárt doboz (nem tudom mi a neve) esetleg el van deformálódva a doboz felfekvő felülete,szelel,fals levegőt tud beszívni,fröcsög kifelé.A motor gázadásra bedadoghat.Korábban írtál ilyen gondról.Lehet, hogy ez okozza a dadogást.A vekimnél ha pici fals levegőt tud szívni bedadog,ha sokat,leáll a motor,akár hogy adom a gázt.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#41077) haddent válasza gban (#41073) üzenetére


haddent
addikt

:DDD Tényleg nem vita indítás, dehát most nem igaz? Eredetileg... az más kérdés, hogy sikerült megzabolázni meg dónszájzingolni a dízelt is kis cuki mini kocsikácskává :DDD

Na Bose kipuf cementtel felraktam mostmár tényleg profi módon újra a paragit. Talán picit jobb lett. Amikor bemelegszik már gond nélkül tudok durrogtatni pirosnál, nincs ennél jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41078) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem már majdnem 100 foknál van a mutató mikor bekapcsol a hűtő ventilátor...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41079) horvathkrisz válasza mohabá 007 (#41076) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szétszedtem, kipucoltam az egész fojtószelepet, a pillangószelepnél is, most kíváncsi leszek. Iszonyat mocskos volt!

Egyébként előtte kipucoltam a levegőmérő-szenzort, már attól elmúlt a rángatás.2-esben lehetett legjobban érezni hogy "rángatva gyorsul".

A gyertyáról mi a véleményed? Kifújhat mellette kicsit?

(#41080) F_Zolee válasza horvathkrisz (#41079) üzenetére


F_Zolee
veterán

Légtömegmérőt mivel lehet tisztítani?

(#41081) zolikaDB válasza haddent (#41077) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az iras masodik fele pontosan mit is jelent? Nem ertem :U

(#41082) horvathkrisz válasza F_Zolee (#41080) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Sokan féktisztítót használnak (csak ráfújják), én alkohollal+fülpucolóval takarítottam.
Volt egy tükör-szerű felület, gondolom ahol a levegő átáramlik, és egy dióda is, annak a lábait is áttörölgettem, bár azt nem hinném hogy a dióda lába mérne valamit. Ezt majd a hozzáértőbbek megmondják.

(#41083) AMD Power válasza horvathkrisz (#41082) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos meglesz a + hatása!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41084) horvathkrisz válasza AMD Power (#41083) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Már megvan, egyenletesen húz minden sebességben. Holnap vagy holnapután belerakom az új gyertyákat is, szervizkönyv szerint 60 ezer km körül volt csere, most 190k van. Szóval fogalmam sincs mikor cseréltek utoljára gyertyákat...
Nagyon el volt hanyagolva ez az autó... :(

(#41085) trassher válasza zolikaDB (#41081) üzenetére


trassher
addikt

Azt hogy kipufogó cementtel lett csatlakoztatva a sportdob a középdobból érkező csőhöz. Így nem fúj ki az illesztésnél. Hivatalosan így kell kipufogó csöveket illeszteni a tömítés miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#41086) zolikaDB válasza w333 (#41008) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az a 70/75W nem huzott izzo - alap 24V-os verzio.

(#41087) mohabá 007 válasza zolikaDB (#41081) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem a közép,és végdob úgy csatlakozik,hogy két cső egymásba beledug,bilinccsel rögzít.Bárhogy meghúzod a bilincset,mindig kifúj.Vékony a cső fala,torzul,horpad,de akkor is kifúj.Gondolom valami speckó tömítőanyag,(kenhető gyógytapasz :DDD )

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#41088) trassher válasza mohabá 007 (#41087) üzenetére


trassher
addikt

Kipufogó paszta, más néven cement. Nem csodaszer, hőre megköt és ezáltal tömít. Minden autószerelő ilyet használ.

Redmi Note 7

(#41089) haddent válasza trassher (#41088) üzenetére


haddent
addikt

Pontosan ahogy írtátok mohabával :K A márkát elírtam: bosal**
Olyan szinten köt hamar, hogy kívül ha rákentem másodpercek kérdése volt, tehát nincs idő tökölni amikor konkrétan a csövek összerakásáról van szó :DDD Mostanra meg szerintem a leszedés megint egy rémálommá vált. Egyébként baromi hülye megoldás szvsz. csöveket egymásba dugdosni.. Ugye ahogy betolod a középdobból jövő csövet a hátsó dob csövébe, ott ahol a kitágítás kezdődik a falra felcsapódik a gáz és csakazért is kijön. Minnél jobban ráhúzod, annál több, mert annál szarabb már az egész.
Nem tudom milyen lehet, de szerintem 2 vagy netán 4 ponton megfogott, tömítéses csavaros csatlakozás (mint ahogy a leömlőnél van) sokkal jobb lenne.

(#41090) trassher válasza haddent (#41089) üzenetére


trassher
addikt

Persze hogy jobb lenne úgy de akkor drágább lenne előállítani. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne csak egy tűzkarikával tömíteni aztán összecsavarozni. Így meg elég bevágni a csövet és kicsit tágítani rajta. Kevesebb munka, kisebb költség. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#41091) haddent válasza trassher (#41090) üzenetére


haddent
addikt

Hát valahol itt várnám el, hogy egy "luxusmárka" mutasson valamit. Dehát a vicc, hogy ugyanúgy spórolnak, csak még drágábban adják :DDD Hát mindegy, nem mondom újdonságot azzal gondolom, hogy ha jót akarsz csináld meg magadnak. ...csak aztán legyen hozzá felszerelésed :C

(#41092) trassher válasza haddent (#41091) üzenetére


trassher
addikt

Csővágó, rosszabb esetben flex + 1 krovakészlet és csókolom. :DDD

Redmi Note 7

(#41093) mohabá 007 válasza haddent (#41089) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Leugrottam a műhelybe,löttem képet az én cementemről.(má csak azért,hogy ne legyen az,hogy "süketel az öreg,azt se tudja mi az" :DDD

Nekem is az a tapasztalat amit leírtál.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#41094) trassher válasza mohabá 007 (#41093) üzenetére


trassher
addikt

Ha a 'zassony kizavar aludni a műhelybe még fogmosásra is jó. ;]

Redmi Note 7

(#41095) mohabá 007 válasza trassher (#41090) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Pedig mennyivel egyszerűbb lenne csak egy tűzkarikával tömíteni aztán összecsavarozni. :K

A b vekinél szerencsére így van ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#41096) trassher válasza mohabá 007 (#41095) üzenetére


trassher
addikt

Azért az mégis csak egy vectra. :) Cromax-on most direkt megnéztem, g-hez van többféle is. X14XE motorkódhoz szerencsére olyan kialakítású mint a képeden.

Redmi Note 7

(#41097) mohabá 007 válasza horvathkrisz (#41082) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

bár azt nem hinném hogy a dióda lába mérne valamit.

Ilyen ehhez hasonlót tisztogattál igaz?

neve: beszívott levegő hőmérséklet érzékelő (jeladó)

Ha a gyertya rendesen meg van húzva,nem fúj ki.
Néztem a képet,nekem olyan,íváthúzásos égésnek tünik (mint amikor a gyertyakábel áthúz,éget amit ér) Belülről szép tiszta,csak kívülről látszik az a barnaság?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#41098) mohabá 007 válasza trassher (#41096) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Csak akkor szerencse, ha a középdob is ilyen megoldású. (vagy olyanná teszed :K )

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#41099) trassher válasza mohabá 007 (#41098) üzenetére


trassher
addikt

Én ha cserélek inkább kicserélem az egész sort. Úgyis amilyen szerencsém van hátsó dob csere után 1-2 hónappal kifújna a közép is. :)

Redmi Note 7

(#41100) mohabá 007 válasza trassher (#41099) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Megyek hunyni.Reggel ezzel a muffos cementtel :DDD bekenek egy gilisztát,hátha 100-as szög lesz belőle :P

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.