Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) diablo1984 válasza AMD Power (#40400) üzenetére


diablo1984
veterán

húbazz, szegény lány...... :(

(#40402) haddent válasza AMD Power (#40400) üzenetére


haddent
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy nem "ízlésesen" terelgette a calit :(

zolikaDB hát azt nem tudtam hogy ennyire közismerten full legális, de annál jobb! :B Szerintem amit én rendeltem az sima dob a vége saválló. A gyári is sima.. ezen 4 éves és olyan mint a gyári (na de ez előttem biztos pályázott 4 év alatt 156 ezer..), az F -ünkön vagy 10 évet bírt rövid távakon városban stb mielőtt elkezdett kilyukadni meg zörögni. Ha egy 5 évet kibírna én már elégedett vagyok. De ha kevesebbet bír sem éri meg szerintem egy ilyen mostoha körülmények között tartott alkatrészből (természetesen csak azért mert köze nincs az autó/motor jólétéhez!) krómozott sav és rozsdaállót venni ami kerülne 2x annyiba. Ráadásul típus dob, történne bármi még nem is tudom vinni át egy másik autóra .. Bőven jó/elég lesz ez, annyit bír mint a gyári, szebb, olcsóbb :Y

mohabá 007 az úgy könnyű :DDD Nekünk semmi nincs itthon ami kell hozzá. Ha így nézem akkor nem biztos, hogy nagyon jó biznissz 5 ezerért (ami lesz több is) futkározni, gányolni, szenvedni, ellenben 10 -ért egy gyárit levenni a polcról és korrektül beépíteni. Meglátjuk a kipuffhoz milyen szerelvényt kell pluszba vennem meg hogy maradnak anyagiak de majd akarok egy szűrőt én is beépíteni :K

[ Szerkesztve ]

(#40403) mohabá 007 válasza haddent (#40402) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha nagyon korrekt,baba kinézetet akarsz,akkor a vételnél figyelj arra,hogy a lecsapató csatlakozó csőcsonk vastagsága olyan legyen,mint a szelepfedélen van.(úgy látom több féle vastagsággal kapható) KrenAtesz jól belőtte. :K Korrekt rögzítési pont megtalálása nem is lesz olyan egyszerű. :N
Amúgy semmi lótifuti,rohangálás. Bemegyek a szakboltba,kérek egy komplett rendszert,eladó polcról levesz,és még rákérdez,hogy a be,ki oldalra milyen vastag csőcsatlakozást akarsz. :)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40404) F_Zolee válasza haddent (#40396) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mehet ilyen is rá. :D [link]
Az első másodpercek senkit se zavarjon meg. :D

(#40405) zolikaDB válasza haddent (#40402) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én ilyesmit tervezek az enyémre, csak ugye nem tudom, milyen a hangja. Ez dízel, élőben is egy dízel Caddyn hallgattam meg, úh nem tudom milyen lehet szívó benzinen.
Annyit mondott a kipufogós, h ez nem átmenő cső, hanem bélelt, úh nem zajos amúgysem.

[ Szerkesztve ]

(#40406) mohabá 007 válasza F_Zolee (#40404) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

:Y Má hogy mehetne :W Az egésznek csak annyi értelme van,hogy (na ne hogy má ne az én ótóm legyen a leghangosabb a faluba) :O
Akár 6 számjegyű összegbe is mernék fogadni, hogy egyetlen egy független (ismerősmentes) műszaki vizsgáztató állomáson se lenne sikeres a műszaki vizsga.(messze magasabb a max megengedettnél a decibel). Sőt sima közúti ellenőrzéskor a rendőr is leszereltetheti a rendszámot (forgalomból kivon) +bünti) és még lehet vinni műszakiztatni is.Akkor meg minek,mi értelme? :O
Az csak hab a tortán,hogy hosszabb távon ez a hang agyilag zoknivá tud tenni.Kész megváltás a leálláskor a jótékony csend. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40407) F_Zolee válasza mohabá 007 (#40406) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tudom, én se vagyok ezekért oda. Hosszú távon lezsibbaszthatja az ember agyát. Nekem elég a menetzaj olykor. :)
De mégis elég sok ilyen autó rohangál akkor annyira nem utaznak rá. :F

(#40408) mohabá 007 válasza zolikaDB (#40405) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A hangja attól függ,mennyit tompít a középdob.Nekem pl:tök csendessé teszi.Ami sportkipuffot láttam belülről,az mind simán egy perforált cső egyenesen végigvezetve a díszvégig,+ ez a zárt doboz hő,és zajszigetelő anyaggal jól kitömve.Ha ez a szigetelőanyag lassan kiég,akkor válik egyre hangosabbá.(má ha a középdob hagyja)
Azé köpött ki anyagot rendesen. ;]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40409) mohabá 007 válasza F_Zolee (#40407) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ez ugyan olyan rizikó, bevállalás,mint pl:gyorshajtás,túl kopott gumi,öv nemhasználat,telefon,stb.Vagy bejön,vagy nem.Sőt! Sajnos vannak olyan kétlábon járó barmok, akik 2-3-4-éves gyereket utaztatnak hátul gyerekülés nélkül. :W :W

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40410) trassher válasza mohabá 007 (#40406) üzenetére


trassher
addikt

Én a suzukival jártam úgy 2 hónapot hogy a hátsó dob előtt lerohadt a cső és a lengőkar tartotta. Veszett hangja volt, tiltáson durrogott is szépen. Rendőr megállított egyszer nyíregyházán hogy nem hangos ez az autó egy kicsit? Mondtam neki de, és akkor mi van. Mondta hogy ezért büntetés jár. Kiszálltam és mondtam hogy akkor lehet hozni hitelesített eszközt, leméri és ha határértéken túl van akkor minden gond nélkül elfogadom a csekket. Pislogott nagyokat és mondta hogy itt ilyen eszköz nincs és csináltassam meg amint lehet, viszlát. Tény hogy mikor ki lett cserélve a dob sokkal jobb lett és ezek után semmilyen sportdobot nem raknék sima utcai autóra. Többet ér a csend és a komfort mint bármilyen brummogás.
Mondjuk a tegnap vezetett chipses 1.8T octavia szépen szólt de a hangzás a motorból jött. :)

Redmi Note 7

(#40411) Laci2277


Laci2277
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy az első lengőkarban lévő gömbfejnél szivárog a zsír, ami magán a lengőkaron is látszik. Amúgy nincs kopogás minden ok, de ez egy cseppet zavaró. Így használva mennyire csökkenti le a gömbfej élettartamát? Lehet, hogy elmegyek vele akár 5000km-t is? Külön lehet ezt cserélni mint például az astra H-nál?

Az autó Vectra C 1.9CDTI

(#40412) mohabá 007 válasza Laci2277 (#40411) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A zsír szivárgása azt jelzi, hogy a gömbfej élettartama végefelé jár.(a házban lévő tengelyvég gömbalakú kiképzése megkoptatta a perselyt,és a résen ki tud jönni a házban lévő zsír.) Külön lehet cserélni,nem nagy tétel.Csere,minél előbb annál jobb.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40413) haddent válasza trassher (#40410) üzenetére


haddent
addikt

Erről nem lennék meggyőződve, keress rá miket művel a skoda :DDD

mohabá 007 köszi majd igyekszem szépen dolgozni :B

F_Zolee remélem nem lesz ilyen, ez sok lenne :DDD

Egyébként a legtöbb sportdob az vagy otthon eszkábált, vagy univerzális ami vázolom hogy néz ki: vastag cső, utánna kicsit vékonyabb végződés. Lamella, tompítás, bármiféle változtatás nincs. Ez olcsó, ezt teszik fel :DDD meg ugye a "straight pipe" hogy konkrétan leömlőtől végig egy cső oszt jó napot. Meglátjuk remélhetőleg kulturált marad :B

zolikaDB én is nézegettem a duplacsöveket is, de a H -án szerintem az ovális jobban mutat. Meg alapból mint mondtam nem csipázom a képmutatósdit. Pl amikor F astrára felraknak 2x2 -eset, dehát végig 1 csövön jön csak a hátsó dob osztja szét. Nyilván egyik felébe az életben nem jut semmi csak rozsda. Olyan mint amikor a BMW 2x2 -eséből az egyik kettes csak egy hangszóró ;]
De egy sima 2 es amit mutattál szép, pl G -re lehet, hogy az kéne :B
Ha minden igaz szerdán mutatom a hangot, a végződésen hogy ovális vagy 2es nem múlik szóval lesz viszonyítási alap

[ Szerkesztve ]

(#40414) Laci2277 válasza mohabá 007 (#40412) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ilyen fajta lengőkar van az autón, ebben is lehet külön cserélni a gömbfejet, mert nem igazán találtam trapéz gömbfej név alatt sehol(Unix). :( Példának újra felhozva a H astrát ahhoz meg van, szóval ezért félek egy kicsit.

(#40415) trassher válasza haddent (#40413) üzenetére


trassher
addikt

Ez nagyon egyben vót. :D Második tulaj, 143.000km. Gyerekkori barátom bátyjának a szaladgálós autója. Ez pedig a nem szaladgálós. ;] A galériában 4 autó a családé. :))

Redmi Note 7

(#40416) zolikaDB válasza haddent (#40413) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem Tomyoy kipuff designja az etalon :) [link]
Az OPC... :)

(#40417) davee_92 válasza zolikaDB (#40397) üzenetére


davee_92
csendes tag

Mi, mi, mi? Veszel Paragit?? Melyiket?
Ha fent lesz, videot kerunk rola!!
Azt ugye tudod:
- a Paragi itthon full legalis
- van nekik teljesen rozsdamentes dobjuk is

A volt Corsa-mon a Paragi ilyen volt:

https://www.youtube.com/watch?v=Dni4AWyLRgk

Sok minden mondjuk nem jön le belőle, lényeg hogy melegen alacsonyabb fordulaton szép mélyen szólt, de nem zavaróan, most már kb 3 éve rajta van az autón a kollégámnál is aki megvette...

[ Szerkesztve ]

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#40418) mohabá 007 válasza Laci2277 (#40414) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Bocs,ezt benéztem. :B kormányösszekötő gömbfej ugrott be,de nem tudom miért.
A gömbfej külön nem szerelhető,(ezért nem lehet beszerezni)mert a gömbfej háza,a lengőkarba van kialakítva.(egybeépített) Ezért a lengőkar gömbfejjel és szilenttel együtt (komplett) cserélendő. Így viszont nem olcsó.
Meg kéne nézni,nézetni a gömbfej állapotát. Kocsi megemel,kerék le,fel,oldalirányú erőteljes mozgatása,érezni e apró kotyogást,aláfekve a gömbfejnél nézni,kézzel érzékelni van e rendellenesség,miközben a szomszéd jótékonyan cimbássza a kereket. :) Szervízbe,esetleg gumisnál 5 perc alatt kiderül.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40419) mohabá 007 válasza trassher (#40410) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha a rendőr egy kötekedő,szőrszálhasogató,g.ci ;] nem mondhatta volna azt,hogy nem hozom ki a műszert, mert ott van bent a vizsgáztató állomáson.Ott találkozunk.(elmenni nem tudsz,mert nála van a forgalmi)?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#40420) trassher válasza mohabá 007 (#40419) üzenetére


trassher
addikt

Lényeg a határozott fellépés. :DDD
Most este az ukrán rendőr is kiintett mert nem égett a bal tompítottam már megint. Fos ez a hella, keresnem kell valami mást. 3 hónapot bírt. Mondjuk rendes volt a rendőr mert nem szopatni akart. Mondtam neki hogy ki tudom cserélni itt a helyszínen. Csak annyit mondott "Akkor davaj!" Kicseréltem, megnézte hogy jó, elköszönt.

Redmi Note 7

(#40421) haddent válasza zolikaDB (#40416) üzenetére


haddent
addikt

Na pont ezaz, amit én már nem tennék föl. Legalábbis kettőt nem. Vagy ha kettőt teszek fel akkor ha nem is hengerenkénti de "gyújtásonkénti" (1-4, 2-3?) leömlővel, tehát hogy valami értelme is legyen annak, hogy 2 cső megy hátra. A lényeg pont nem látszik sajnos, hogy a katalizátork előtt mit csinált, dehát mivel gyárilag 1 cső volt így gyanítom összehozta egybe a kettőt aztán kész... :F
A végződése szép egyébként az a trapéz téma, bár érdekes, hogy szerezett gyári opc doboz 16 -ért :DDD

(#40422) zolikaDB válasza haddent (#40421) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem gyári, itthon csinálja vmelyik cég. Nekem is csak a végződés tetszik, a 2x1 elrendezést magamnak nem raknám fel, de az én vagyok.

(#40423) istvans


istvans
csendes tag

Sziasztok
Opel Astra g 1.4 twinport 127000km, hol találok szerviz infót róla, mit kell csinálni az adott km-nél, most lenne esedékes.
Köszi

(#40424) AMD Power válasza istvans (#40423) üzenetére


AMD Power
titán

Konkrétan mire gondolsz? Mikor vetted az autót? Hány km ,mi lett cserélve rajta azóta?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40425) AMD Power


AMD Power
titán

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40426) istvans válasza AMD Power (#40424) üzenetére


istvans
csendes tag

1 hete lett vásárolva, most esedékes a 15000km -s szerviz, olajcsere légszűrő, ezenkívül....
szervizkönyve sajnos nincs, előző szervíznél lett cserélve a gyújtógyertyák, hőmérséklet jeladó plusz a fentiek.
Mit kell még cserélni pl. váltóolaj , vezérműlánc stb...

(#40427) Gergőke88 válasza istvans (#40426) üzenetére


Gergőke88
addikt

Elobb meg 127e km volt.
Eleg gyorsan megy bele a km :D

(#40428) istvans válasza Gergőke88 (#40427) üzenetére


istvans
csendes tag

előző olajcsere 113000 km volt :)

(#40429) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Elgondolkoztam J Astra vásárlásán. Van egy esélyes 2010-es évjárattal 1.7CDTI-vel.
Mik a tapasztalatok a motorral, illetve az autóval általánosságban?
A népítéleten elég vegyesek a tapasztalatok.
Van valami probléma a korai évjáratokkal?
Vannak komolyabb típushibák?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#40430) Gergőke88 válasza footy (#40429) üzenetére


Gergőke88
addikt

Diesel.
Csak a szokasosak..
Turbo, kettostomegu stb.
Mennyit mesz vele?
Varos vagy autopalya?

(#40431) AMD Power válasza istvans (#40428) üzenetére


AMD Power
titán

Ha az autó városban van használva akkor az erősen ajánlott olajcsere nem 15000km ,hanem 10000km vagy egy 1év. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40432) haddent válasza istvans (#40426) üzenetére


haddent
addikt

Lassan esedékes a vezérléscsere. Mármint az elvileg kb konkrétan 150 ezernél, de 127 ezernek nem sok híjja, főleg ki tudja hogy használták stb.. ha belefér, lehet, hogy nem lenne hülyeség szerintem. De majd kijavítanak ha mégis :DDD

(#40433) footy válasza Gergőke88 (#40430) üzenetére


footy
addikt

90%-ban autópálya.Egy évben kb 30e.
A DPF nyűgös?
Turbo mennyire könnyen kókad le?
Kettőstömegű mennyit bír átlagban?

[ Szerkesztve ]

(#40434) diablo1984 válasza footy (#40433) üzenetére


diablo1984
veterán

amúgy nem egy rossz kiforratlan motor, nincs több gond mint a kortársaival, tudtommal a dpf opelnél nem problémás, kettőstömegű itt is van és egyszer meg is hasal, egr ami az opel gyengéje minden motornál, gondolom ennél is tud köcsögölni, de pályás használatnál viszonylag nem áll fenn ez a veszély....

amúgy nekem személy szerint tetszik a j kombi, bár a sima 5 ajtós is jópofa, de a kombi nagyobbnak néz ki mint ami!

viszont sok a céges közölük, 5 év alatt már 200e km fölött tartanak, vigyázni kell a választáskor a tekergetett példányokra, vezetett szervízkönyvest nézz, amihez nincs, ott már valami van......

(#40435) AMD Power válasza diablo1984 (#40434) üzenetére


AMD Power
titán

Havernak van ugyan ilyen J kombi de az 1.3D. 2500km lett véve 3 éve. Most van benne vagy 150e de semmi baja nincsen. Mondjuk sokat megy pályán.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40436) hdman válasza AMD Power (#40435) üzenetére


hdman
őstag

Azzal a motorral elég vézna lehet :(

Sopron city :)

(#40437) AMD Power válasza hdman (#40436) üzenetére


AMD Power
titán

Hülye voltam mert mikor megvette mondta ,hogy próbáljam ki. De valamiért elmaradt. Majd egyszer... De biztos nem egy villám.

95Le/ 190Nm.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40438) diablo1984 válasza hdman (#40436) üzenetére


diablo1984
veterán

jah, a fiat, suzuki, opel közös rettenete, de a fiat gyártja! takarékos, de legalább megpusztul benne a láncos vezérlés, sűrű olajcsere esetén okés lehet, de egyszer hondol egyet, átugrik pár fogat és mehet a levesbe......

(#40439) hdman válasza diablo1984 (#40438) üzenetére


hdman
őstag

Nekem volt 1,3 cdtim, 2 is. Egy privát és egy családi céges. Az enyémben 180e körül volt amikor eladtam (ez volt ugye a corsa, amit ráadásul forumtárs vett meg, azóta is hibátlan), a másik egy grande punto volt, nagyon sanyarú sorssal, 120e körül törte totálra egy figyelmetlen egyetemista. Sok baja volt, de a motornak semmi. Mindkét motoron minden gyári volt, turbo, kettőstömegű, befecsi, minden. Ráadásul az enyémben egy tuningbox is volt.

Én is hallottam a rémhireket, de mi megusztuk, imádtam öket, a kis testet vitte szépen :)

Nekem csak azzal volt bajom, hogy a köztudottan dög nehéz J Astrába (ráadásul kombi), begyűrtek egy ilyen kis pöcs motort :D

Sopron city :)

(#40440) AMD Power válasza hdman (#40439) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Ez a motor egy 1400kg kasztniba vicc. És ez persze "üresen" ennyi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40441) hdman válasza AMD Power (#40440) üzenetére


hdman
őstag

A Tc tesztelte valamelyiket. A forgalmiban 1400 kg volt, aztán lemérték 1600+ kg :DDD
A Corsa 1tonna volt csak :))

Sopron city :)

(#40442) trassher


trassher
addikt

Ma volt autótakarítás és ismét ég a a Légzsák és övfeszítő rendszer visszajelző. Benéztem az anyósülés alá és ha jól sejtem ez sem gyári megoldás. Ilyenkor olyan szívesen orrbavágnám azt a vén f***t. :((

Redmi Note 7

(#40443) zolikaDB válasza trassher (#40442) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ladába', kispószkiba' se vót, ebbe minek???

(#40444) trassher válasza zolikaDB (#40443) üzenetére


trassher
addikt

De abba bele is döglöttek, ebből meg csak jó lenne kiszállni. Ha jól látom akkor az övfeszítő kábele csatlakozó nélkül valamihez hozzá szalagozva. Csupán csak 97.000 forint a boltban + nézhetem megint hogy ott virít a visszajelzője.

Redmi Note 7

(#40445) AMD Power válasza trassher (#40442) üzenetére


AMD Power
titán

A vén köcsög! :((

hdman Emlékszek rá , olvastam. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40446) haddent válasza trassher (#40442) üzenetére


haddent
addikt

Bazzeg az nem semmi... én meg nem merem széthúzni, hogy kikapjam az ülést takarításhoz, inkább nem nyúlok hozzá. Ő meg "duct tape + wd40" :)) Én azért megkérdezném, hogy ez milyen egyedi tuning-fejlesztés, mert a hírdetésben nem volt

Egyébként 1400 kg hivatalosan a J? Azért az nagyon sok... rendben van, hogy legyen anyag benne, de én nem szeretnék 200 kg -val nehezebb kasztnit ugyanerre a mocira :N

[ Szerkesztve ]

(#40447) deicide


deicide
veterán

Megvolt az első hosszabb teszt az OPC-vel, péntek-szombat, Horvátország: Plitvice, aztán tengerpart, szumma 1200km. Ahol lehetett, autópálya 145 tempomat, Karlovactól főút sok településsel, ami jótékony hatással volt a fogyasztásra, mivel több autóval mentünk, nem mehettem, ahogy akartam volna. :)
Kijött volna 9.9-re a fogyasztás, ha nem sietek és hazafelé már az M7-en nem köszönök el a többiektől és megyek onnan Budaörsig egy 1 órás menetet (17.5l lett itt az átlag a 190km/h átlagra :) ). Így 10.9 lett a teljes útra vetítve, azért néha ökörködve a szerpentineken, majd bevárva a másik a két autót. Az én utasaim imádták és egyikőnk sem nyomorékként szállt ki a napi 600km után, pedig egy várandós anyuka ült hátul. Meg vagyok elégedve.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#40448) Gorbesz


Gorbesz
tag

sziasztok.
szeretnem tudni, hogy kb. milyen osszegre szamitsak a javitasnal a kovetkezo problemamban :)
adott egy 9 eves H Astra: kikapcsolt klimanal is erezhetoen fujja be a levegot, meleget/hideget egyarant. nulla allasnal ha letekerem Low-ra, vagy fel High-ra, akkor aszerint modosul a homerseklet. Szigeteles gondja lehet? Illetve amikor leallitom, es tudjatok beallnak a lamellak, eleg csunya nyikorgo hangot adnak, de ezt sem mindig. kenés elfaradt? koszi ;) masik: ugy erzem hogy sokat fogyaszt a masina, a lambda szonda hibajat vajon jelezne a komputer (nyilvan, az egy darab service jelzovel), vagy az csak akkor derul ki, ha megnezik? koszi

PS5/iOS

(#40449) hdman válasza deicide (#40447) üzenetére


hdman
őstag

Ez egész korrekt, bőven vállalható :)

Sopron city :)

(#40450) Laci2277 válasza mohabá 007 (#40418) üzenetére


Laci2277
senior tag

Megnéztem nincs kotyogás, szóval remélem azért jó darabig kibírja még. Kösz a segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.