Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-25 10:52:48

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) TasiA válasza Jim Tonic (#24598) üzenetére


TasiA
senior tag

:B neeeem neem, mostanában minden a gazdaságosságról szól, na meg, ha jól látom, ez már eleve le van ültetve. Inkább azon morfondírozok, hogy most lett rendbe rakva az autó. Új fékek, szilentek, gömbfejek, összekötők, vízcsövek (nagy bakelit+gumik), szíjak, feszítők, vízpumpa, olajak és még a géz szett is új reduktorral és szűrőkkel nyomul. Erre meglátom ezt. :W :W Nagy ötlet pont most lecserélni! Remélem legalább a gáz szettet át tudom rakni és megy ez is a buta keverőfejes gázzal.

(#24602) TasiA válasza _seth_ (#24599) üzenetére


TasiA
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a rám pazarolt idődet! Igen kimerítő a válasz! Elvileg németből hozott, szóval az órának nem nagyon hiszek, túl sok nem lehet benne, de 200 alá mindegyik kereskedő beállítja. Állítólag korrózió mentes mindenhol. Én csak pályázok az utóbbi 1,5 évben, nem haragszom, ha sportos a masina. Az öreg "EZRedessel" is állandóan hajtok mint a meszes. Ha esetleg vétel lesz belőle, remélem ugyan olyan kis hűséges masina lesz, mint az öreg. Soha, sehol nem hagyott cserben a 7 év alatt, ha volt is nyűgje, mindig elvitt az úti célhoz és ott adta fel.

(#24603) mikoljan válasza zolikaDB (#24594) üzenetére


mikoljan
tag

Oké, köszi a megerősítést! Én is odapakolom, csak most kiváncsi voltam rá, hogy kinél, hogy van ez a dolog. :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#24604) TasiA válasza mikoljan (#24603) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali! Nálam 1600-1700 -et forog 70-nél 4.-ben, de nekem hosszú váltóm van. Én inkább 75-80-tól rakok 5.-et, ha csak egyenletesen haladok. Gyorsításhz inkább 4. izmosabb előzéshez 3. Nekem 85 /km/h- nál forog 3000-et 3.-ban.

(#24605) mikoljan válasza TasiA (#24604) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi szépen! Ejha, tényleg hosszú az a váltó.

Valaki cserélt már szélső levegőbefúvó rácsot? Ma reggel vettem észre, hogy a jobb oldali megadta magát és lefittyedt.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#24606) tomyoy válasza TasiA (#24604) üzenetére


tomyoy
senior tag

170 nél 7000et 3.ban :DDD

nyiknyiknyiknyik

(#24607) TasiA válasza tomyoy (#24606) üzenetére


TasiA
senior tag

olyan 6300-at jaa, de az már maga kín, ott valahol szabályoz

140-nél forog 3200-et 5.-ben. ( óra szerint ~150 körül )

(#24608) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Insignia

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24609) sNORh válasza Jim Tonic (#24608) üzenetére


sNORh
addikt

Gyönyörű, de még megnézni sem szoktam, mert sosem lesz az én árkategóriám(fél életemig fizetném), így nem fájdítom a szívem.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#24610) TasiA válasza _seth_ (#24599) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Hááát, nem is tudom! Voltam megnézni ezt az Irmschert. Egy picit lehangolt, hogy talán a sajátom jobb állapotban van, pedig 18 éves. Motor nem füstöl, nem csattog, de frissen mosva, váltó sem zajos, de a kar az úgy lötyög alapállásban, hogy igen kiábrándító. Lekaptam a váltószoknyát és mintha a kar alsó gömbje körüli keret lenne kikopva, na meg csont száraz is volt.Motortér kulturált, kiegyenlítő tartály szép átlátszó. Működik rajta minden, gumik is hibátlan téliek, kijelző nem hibás, xenon is ok, futómű is jó és igen, ez alatt a piros rugók vannak. Viszont, olyan hülye helyeken rohad, hogy tök elkeserítő. Bal hátsó ajtónál, a gumikéder kuka, ami természetesen egyben van az elsővel. Alatta a lemez rohad. Ajtók sarkai, az éleknél, ahol össze van préselve barnul, díszléc sarkánál, rohad, ajtó élén szintén egy 5 forintos nagyságú folt, ívek már ködölve vannak, nem tudom alatta mi van, egyenlőre még fém, nem gitt, de ott is vannak foltok. :( Megfogdostam, megfeszegettem a belső részét az íveknek, jónak tűntek.

Az árban benne van a szonda csere, + műszaki. Hát nem tudom. Próbáltam kicsalni az infót a km órára, de esküdözött, a 200 ezerre.

[ Szerkesztve ]

(#24611) tomyoy


tomyoy
senior tag

Hogy bírnak csalni a km órával, mert már jó pár éve ugye vezetve van és az okmányirodába egyből kiderül.???

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#24612) TasiA válasza tomyoy (#24611) üzenetére


TasiA
senior tag

úgy, hogy ez kinti autó

(#24613) tomyoy válasza TasiA (#24612) üzenetére


tomyoy
senior tag

elsiklottam felette, elnézést :R

ma éjszakába nyúlóan, de összehegesztette tesóm a nuggets makert :DDD

egy speciál kép csak nektek, csak föl van dobva mégis hogy néz ki.

elég vad :D

nyiknyiknyiknyik

(#24614) TasiA válasza tomyoy (#24613) üzenetére


TasiA
senior tag

nekem nagyon bejön

(#24615) #81556480 válasza tomyoy (#24613) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez a személygépkocsi mikor lesz kész, meg menyibe lesz?
ezek csak kötői kérdések, hogy idegesítselek :D :D

[ Szerkesztve ]

(#24616) tomyoy válasza #81556480 (#24615) üzenetére


tomyoy
senior tag

Van amit én sem tudhatok :D Még jön a fényezés, meg pár apróság. Fizetéskor vinni akarom műszakira, azután pihentetem a projektet. Tavasszal alufelni keresés, utána komplett fényezés.. Még MID kell, belsőtérbe apróságok, csavarok, patentek, hangszóró rács, bolhák stb Eddig 250 a kocsi, idén olyan 180at költöttem eddig, munkaórám szerintem súrolja a 200at :) alufelni, fényezés, apróságok kb 200 lesz még. Összesen 630 elég korrekt, hogy fullos lesz.

nyiknyiknyiknyik

(#24617) hdman


hdman
őstag

Most jottem a szervizbol, kimertek az izzitogyertyaimat. 4bol ketto lecso :( mondtam, hogy akkor csereljuk le mind a negyet, ugyis jon a tel, meg erzem is, hogy a hajnali hidegebb idokben nehezebben indul. Boscht ajanlottak.

Szerintem valtolajat is csereltetek, meg tisztittatom a rudazatot, mert hidegen akad kicsit.

Ezen kivul megfejtettuk a multkori problemat. Nem gazolajfolt volt, hanem a kartergaz szokik a motor mogott az egyik cso bilincse eleg laza (konzolkartel te biztos vagod hol van ).

Erre azt mondta, hogy kitisztitja, el beragasztja gumiragasztoval. Ez igy jo megoldas?

Sopron city :)

(#24618) Jim Tonic válasza hdman (#24617) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mármint bedugaszolja? Nem, nem jó megoldás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24619) hdman válasza Jim Tonic (#24618) üzenetére


hdman
őstag

Nem, hanem a cso mozog es mellette jon ki a gaz. laza a bilincs es elengedi...

Sopron city :)

(#24620) Jim Tonic válasza hdman (#24619) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És miért nem rak fel másik bilincset? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24621) hdman válasza Jim Tonic (#24620) üzenetére


hdman
őstag

Mert csak reszben a bilincs hibaja, mar alatta is eleg laza a cso, a bilincset meg nem tudod a legalso pozicioba tenni.

hopp, veletlenul privatban is elkuldtem :))

Sopron city :)

(#24622) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv mindenki!
Egyelőre nem saját tulajdonom, de hajtom már a családi C Corsát :) 1.2 full alap, facelift elötti. Van más is akinek ilyen van? :)

Galaxy Fold 4

(#24623) hdman válasza Ace owner (#24622) üzenetére


hdman
őstag

Nekem van ilyen.

Csak az 2005 FL utani es dizel :P

Sopron city :)

(#24624) zolikaDB válasza hdman (#24623) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez a Fiat diesel? Nyomatékkal hogy áll? Jól húz?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#24625) hdman válasza zolikaDB (#24624) üzenetére


hdman
őstag

Jah, 1,3 mjet, azaz cdti. 170 vagy 190nm a nyomatek a kis 1248 ccm torpebol :)

Sopron city :)

(#24626) Bati0501


Bati0501
őstag

Srácok,pár napja újabb taggal bővült a hibák listája...
Amikor belemegyünk egy kátyúba,olyan hang jön a szélvédő felől,de valszeg a computer kis képernyője lesz a ludas,mintha el akarna törni,mint,amikor egy szemüvegkeretet megroppantanak,nagyon rossz hang.
Van ötletetek,h mi lehet?Egyik napról a másikra jött elő,előjel nélkül.

(#24627) _seth_


_seth_
veterán

myopelservice.hu-ra regisztrált már valaki? Nekem azt dobja ki az alvázszámra, hogy hibás vagy 82 előtti... és jól írtam be tutira. (Már én is vittem márkaszervizbe is tehát valahol benne kell lennie a rendszerbe).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#24628) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Ülésfűtés beszereléssel foglalkozott már valaki?
Jön a tél, nem lenne rossz valami gyárihoz közeli szett :)

(#24629) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

'01-es Astra G-be az 1,2-es motor mennyire elég a tömegéhez, ha nem a versenyzői élmény a fontos, hanem h eljussak A-ból B-be akkor is ha 2-300km-t megy az autó autópályán?
Hallottam olyan infót, h kevés hozzá, azáltal jobban igénybe van véve a motor és többet eszik, mint az 1,4-es vagy 1,6-os...ezt nehezen tudom elhinni...

Köszi,
sgx

(#24630) adorjant válasza sgx (#24629) üzenetére


adorjant
senior tag

Nem egy kapkodó idegbeteg,de tényleg lehet vele közlekedni :)

(#24631) Findzs válasza sgx (#24629) üzenetére


Findzs
addikt

nekem volt 1.6 os f astrám, 1.6 -os g astrám, 1.4 h astrám, (többek között)
és most van egy 1.2 g astrám és azt kell mondjam, hogy bizony engem is meglepett mennyire jól megy

olyan 60-70 -ig jobban gyorsúl jobban húz érzésre mint az 1.4 h (7 évig volt meg a h astrám)
eddig 120-130 volt a legtöbb amit mentem vele de ezt megerőltetés nélkül tudja (olyan 50km -en át tartottam ezt a sebességet)

a fogyasztása nagyon jó kb 1,5 - 2 literrel kevesebb mint a h astrának volt az olyan 8 litert evett ennek elég 6 is kb.

az 1.6 f astrától (kb 3 évig volt meg)meg egyértelműen jobb de az 1.6 g -től nem, de az is 8 körül evett (4-5 évig volt meg)

tehát összefoglalva a fent leírtakat, végre nem hiszem, hogy menne annyit mint egy 1.4 h meg egy 1.6 g (de ki akar ilyen büntik mellett száguldozni? én most is fizetek egy gyorshajtás bírságot :B ) de egyértelműen kevesebbet fogyaszt és véleményem szerint jól is megy
de attól függ ki mihez van szokva pl. egy porsche után lassúnak éreznéd :)

egy biztos nekem volt ismerősömnek 1,2 g és nyíregyháza - budapest között ingázott vele autópályán de nem tudta 6,5 fölé vinni a fogyasztását, nem igazak a pletykák hogy többet enne mint egy 1.4 vagy 1.6

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24632) zolikaDB válasza sgx (#24629) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezerkettes gombszemű is elvitt A-ból B-be, fatert egészen a holland határig. De állítom a mai napig, h az 1.6-os 8 szelepes 75 LE-s Audinkban több spiritusz volt, mint a mostani 1.4-es 16 szelepes 90 LE-s Opelemben.
Nem ajánlott az 1.2 egyébként.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#24633) Findzs válasza _seth_ (#24627) üzenetére


Findzs
addikt

és az miért jó ha odaregisztrálunk?
pl. meg lehet nézni a kocsi előéletét amit szervizben töltött?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24634) Ace owner válasza Findzs (#24633) üzenetére


Ace owner
addikt

Szervízben kaphatsz kedvezményeket azthiszem, ami márkaszervízhez hűen még így is jó drága..

Galaxy Fold 4

(#24635) Findzs válasza Ace owner (#24634) üzenetére


Findzs
addikt

akkor nem sok értelme van :U
legalább ha már kell az alvázszám megmutathatná a kocsi szervizben töltött idejét meg, hogy mit csináltak vele stb.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24636) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok, egy olyan kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz, hogy :

van-e valaki, aki tudja, hogy miként lehet bekapcsolni egy 2007es C vectrába(faceliftes) azt, hogy működjön távirányítóról az ablakok lehúzása, központi kinyitása után? Mert fel-eflhúzza zárás után, addig ameddig nyomom. Mi kell ahhoz hogy ezt be lehessen kapcsolni/állítani? Köszönöm a figyelmet, várom az építő jellegű hozzászólásokat. :R

(#24637) gabipaci válasza Szabest (#24636) üzenetére


gabipaci
addikt

OP-COM-al be lehet, de van ra egy mas trukk is, ugy emlekszem. Mindjart rakeresek.

Logitech hardware tester

(#24638) sziada5925 válasza Findzs (#24633) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Beregisztráltam, van olyan menüpont, hogy szerviztörténet, de ahhoz, hogy azt lásd be kell menni a márkaszervizbe aktiválni azt a funkciót...

Üdv: Ádám

(#24639) Szabest válasza gabipaci (#24637) üzenetére


Szabest
tag

Szia, azt megköszönném, ha leírnád, hogy opcommal, melyik menü(K)ben mit kellene átállítani.

És azt azért sajna figyelembe kell venni, hogy a faceliftből sok midnent kispóroltak....nincs a zárnál dupla zárásra az a reteszelés vagy micsoda sem pl, nincs "apró" tartó a világítás kapcsoló alatti műanyagban...sorolhatnám, de a kérdésre koncentráljunk :)) :D, várom a trücköt, de jobb volna az OP-com os leírás ha tudja valaki :R

(#24640) gabipaci válasza Szabest (#24639) üzenetére


gabipaci
addikt

A trukkot nem talaltam meg, az opcom-sra meg akkor tudok felelni, ha otthon leszek este. Nem vagom fejbol.
De szerintem karosszeria menuben asszem a komfort elektronika.
De alapbol be kellene, hogy kapcsolva legyen, ugy emlekszem.

Ja, nekem a dupla zarasra van a reszeteles is, de engem a motorterbol kisporolt teleszkop zavar irtozatosan!

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#24641) Szabest válasza gabipaci (#24640) üzenetére


Szabest
tag

Igen az sincs enyémben, vélhetőleg az enyém(2007) majdnem a lgevégi, legkispóroltabb széria közé tartozik, akkor vélhetőleg a Tied valami idősebb-köztes(2005-6)széria, ha jól sejtem, mert némelyikben megtalálható az "apró" tartó még, illetve a csomitérben az elakadás3szögtartó patenok is, mert persze enyémben azsenincs...

Várom a váalszod este, illetve azért ha tudod, nézz rá a kocsidban is hogy tényleg be tudsz-e lépni abba a menübe, mert én próbáltam (kínaai opcommal) belépni abba a komfort elektronikát elérni, kérte ugye a carpassot, is amit elfogadott, de dobott egy hibaüzit, aztán kilépett...ennél remélem valami biztatóbbat mondassz majd ;)
Szép napot

(#24642) Findzs válasza sziada5925 (#24638) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

nekem nem ér annyit :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24643) hdman


hdman
őstag

4 bosch izzítógyertya és 3liter váltóolaj megrendelve :)

Sopron city :)

(#24644) amargo


amargo
addikt

Hi múlthéten elment a ventillátor 1-2-3 állásra, erre az előtét ellenállás cseréjét írják a legtöbben.
Ugyanakkor írták azt is, hogy a kis ketyerében is lehet cserélni ellenállást.
Erről itt vannak képek: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#24645) KonzolKartel válasza amargo (#24644) üzenetére

Igen, ez az olcsóbb megoldás, de ugyan úgy jó. Na persze ne egy szögre cseréld :DDD. Akitől vettem annó a fütésboxot, neki megolvadt, mert "kiékelte" egy szöggel...

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#24646) sNORh válasza _seth_ (#24627) üzenetére


sNORh
addikt

Én tudtam regelni.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#24647) gabipaci válasza Szabest (#24641) üzenetére


gabipaci
addikt

Az enyém 2007 év elejei, apró tartó már ebben sincs, pedig az marhán hiányzik. 3szög tartó van benne, de letéptem.
Másik felére írok privátot, mert erősen warez téma...

Logitech hardware tester

(#24648) Szabest válasza gabipaci (#24647) üzenetére


Szabest
tag

Ment Pü válasz

(#24649) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Astra G kodlampa kiszerelesrol leirast/videot tud adni vki?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#24650) amargo válasza KonzolKartel (#24645) üzenetére


amargo
addikt

OK, de mivel? :)
Azt már írták, hgy a forrasztásnál mire kell figyelni. De az ellenállásból nem tudom milyen kellhet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.