Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#25345) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A 1,5mm2-es kábelnél rosszul számoltam, mivel azt nem a műszerfaltól, hanem az erősítőtől kell mérni, az meg kb. 10 m.

Egyébként szerintem az új autókban legalább 1mm2-es vagy még vastagabb vezetékek vannak a műszerfaltól is. Ha kiméred a gyári vezeték ellenállását a fejegységtől a hangszóróig, és kellően kicsi, akkor, egy vastagabb vezetéket elhúzva az erősítőtől a gyári csatlakozóig, meg lehet úszni a barkácsolást. Mi többször is raktunk ilyet össze régebben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25352) _seth_ válasza adidas4death (#25350) üzenetére


_seth_
veterán

Meg igen, azóta az alábbi zajlik a műszerfalon: elindul egész hamar a vízhő melegedése, eléri a 90 fokot majd lecsökken olyan 86 környékére pár mp alatt majd kb fél perc alatt ismét felmegy 90-re és amíg le nem állítom nem is megy le :) Feljebb nem megy mert kapcsol a venti, lejjebb sem mert ott kapcsol a termosztát. (a 90 műszerfal szerint inkább olyan 89 körül van de azt tartja stabilan).

8.5e volt a cromaxnál és 1e volt hozzá a szintén eredeti gm tömítés, a vízhőfok alakulása pedig megfizethetetlen... :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25353) adidas4death válasza _seth_ (#25352) üzenetére


adidas4death
aktív tag

óó akkor nagyon rövid időn belül beruházok én is egyre. :DDD

cserénél víz teljesen leenged, csere és víz visszatölt? :U

Másikra esetleg valaki? :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#25354) KillHates válasza adidas4death (#25350) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sanszos, hogy a hidrotőkék csattognak. Volt mostanában olajcseréd, vagy szintetikussal rátöltöttél a fél-szintetikusra?

A csattogó hidrotőkéket kb fél-egy liter fékolaj a motorolajhoz történő hozzáadásával lehet elcsendesíteni de az új modern motorok már nem nagyon szeretik az ilyen barbár megoldásokat. Ha csendes lett, akkor utána egyből olajcsere!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25355) adidas4death válasza KillHates (#25354) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Rátöltés ment mostanság MOL 10w40el. :K Mennyibe fájhat egy ilyen csere? Ilyenkor mit érdemes cserélni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#25356) erikke17 válasza adidas4death (#25350) üzenetére


erikke17
őstag

Ez az érdekes csattogás nálam is megvan Astra F X16XEL szintúgy.. Faterral azt vettük észre hogy legjobban ilyen hidegebb időkben 9 és 15 fok között.. Mert érdekes mód nyáron +30 vagy 25 fokban kussol... Olyat olvastunk valahol hogy valamiféle membrán a hidegtől megkeményedik és azért olyan hangos..
Sőt legjobban olyan 1500 és 2000 fordulat között hallani amikor "szabadabban" fut a motor de ha odalépek megint kussol egyből..
Már megszoktam :) Erővel nincs baj megy minta mérgezett egér, se hibakód se semmi.. Van 'asztkész" :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#25357) adidas4death válasza erikke17 (#25356) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Igen nekem is ilyen, hogy alapjáratom, vagy közel hozzá lehet hallani leginkább (bár lehet, hogy menet közben csak a menetszél miatt nem hallani :DD). Hát azért hosszú távon gondolom, hogy nem tesz jót ezért is kérdeztem ennek az anyagi vonzatát illetve hogy még mellé mit érdemes cserélni. ;]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#25358) _seth_ válasza adidas4death (#25353) üzenetére


_seth_
veterán

Akváriumos boltban vettem levegőztető csövet, azt leeresztem a kiegyenlítőtartályban majd azon keresztül még a tartály alján lévő csőbe, kicsit megszívom és egy 5 liters kannába jön is le a hűtővíz, kb 3 liter folyik ki így de az bőven elég a termosztát cseréjéhez :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25359) amargo


amargo
addikt

Hát srácok, én olvasom itt a csillagászati hifi cuccokat, de be kell valljam nem értem. Igaz talán, mert nincs vájt fülem, de itt mindenki ennyire igényes? Vagy csak nekem nincs meg a motiváltságom..

Más, téli gumi:
Continental TS850 185 / 65 R 15 [link]
Amennyire utána jártam, tesztgyőztes és mindenki ajánlja.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25360) _seth_ válasza amargo (#25359) üzenetére


_seth_
veterán

(Én mai fejjel már csak a fejet cserélném le a többi maradna gyári de ha már bent van a hifi nem szedem ki.)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25361) Jim Tonic válasza _seth_ (#25360) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én már csak a fejet cseréltem ki, meg a pici aktív került bele, amit láttatok. :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25362) _seth_ válasza Jim Tonic (#25361) üzenetére


_seth_
veterán

Ha most vennék autót én sem foglalkoznék többet hifivel :) Mindent ki lehet nőni szerencsére :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25363) amargo válasza _seth_ (#25360) üzenetére


amargo
addikt

Én csak akkor szedném ki, ha foglalja a helyet (itt már voltak képek, ahol "teli" van pakolva a kocsi) vagy feltünő :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25364) _seth_ válasza amargo (#25363) üzenetére


_seth_
veterán

Én alapból csak egy 27 literes pici ládát raktam be, a két erősítő a hátsó ülések hátulján, a kondi pedig pakolás ügyileg ideális helyen a csomagtartó oldalán (hifi szempontból messze az erősítőktől de ez van :D ).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25365) zolikaDB válasza Jim Tonic (#25361) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es az egymillas cucc mit takart regen?

(#25366) Jim Tonic válasza zolikaDB (#25365) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A végső cucc nem 1m volt, hanem annyit költöttem rá. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25367) Dr. Gonzο válasza amargo (#25359) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én a Conti mellett még a Goodyear UG8-at ajánlom. Nagyon jó vonóteljesítmény járul hozzá. Nehezen megközelíthető meredek utcában lakom, így ez nálam fontos szempont.

(#25368) KillHates válasza Dr. Gonzο (#25367) üzenetére


KillHates
nagyúr

1.7 CDTi - Isuzu DTL

Kicseréltettem a porlasztócsúcsokat. Basszus, mintha motort cseréltek volna a kocsiban :) :W
Most megy mint a Schaffhausen, igaz a Jézuska már nem hoz semmit... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25369) Jim Tonic válasza KillHates (#25368) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azokban Bosch van, vagy Denso szintén?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25370) KillHates válasza Jim Tonic (#25369) üzenetére


KillHates
nagyúr

Qrv@drága Bosch :W :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25371) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nekem sincs kondim, ellenben van 90A-s akkum, meg fullos, nagy motoros Omegából való, jó erős generátorom. Nincs is baj. :)

(#25372) zolikaDB válasza Jim Tonic (#25366) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es akkor mi volt a vegso konfig, aminel abbahagytad?

(#25373) Jim Tonic válasza zolikaDB (#25372) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

3db 4csatornás végfok, 3db 5Farados kondenzátor, Pioneer 2DIN navigációs fejegység, 2 mélynyomó, vödör hangszóró. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25374) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Z14XEP motoros Astra G -ben hogyan lehet megoldani az utólagos tempomat beszerelést? (Annyit tudok, hogy valamilyen kiegészítő modul is kell...)
A külső tükör fűtés valóban egy hasznos dolog vagy inkább csak egy fölösleges plusz funkció?

:R

(#25375) Jim Tonic válasza nzozz (#25374) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25376) nzozz válasza Jim Tonic (#25375) üzenetére


nzozz
aktív tag

Lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet, de mielőtt feltettem a kérdést, végigolvastam az összes "tempomat" kulcsszóra kiadott találatot és nem jutottam előbbre....

(#25377) zolikaDB válasza nzozz (#25376) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#25378) nzozz válasza zolikaDB (#25377) üzenetére


nzozz
aktív tag

"Amennyire tudom az általam leírandó folyamat nem alkalmazható az ilyen autókra az ECU miatt."
"A Z12XEP, Z14XEP, és a Z16XEP-hez csak külön modullal lehet tempomatot betenni.
Ezekbe, egy külső modult kell építeni, ami az elektromos gázpedál jelét szabályozza, mert az ECU nem tudja azt vezérelni! "

A 2. oldalon ott van valamilyen cég linkje, majd azokat is megkérdezem...

(#25379) BullKoxa válasza Jim Tonic (#25273) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! megjött a kábel,De sajnos nem jó egyik fele sem. A rádióba sem megy bele,és amit a kocsiba dugnék barna és fekete sem jó, ha az egyik rávan dugva nem megy rá a másik.

[ Szerkesztve ]

(#25380) Jim Tonic válasza BullKoxa (#25379) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Melyik kábel jött meg? A rádióhoz való? A problémád az ISO-knál sajnos gyakori, vagy a mostani kábeleden kell kivágni az egyik ISO falát, vagy a gyári csatidat kettéfűrészelni. Amelyik tetszik. Viszont, ha a rádiódba sem megy bele, az a bolt sara.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25381) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#25380) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]
A meg hívd fel nyugodtan, hogy vegyék vissza. Mindkettő 16 pólusú, de szélességben eltérés van. Ezt egy szakboltnak illene tudnia.
Én a képről nem fogom tudni belőni, neked melyik jó. Bármelyik a nyerő, az ISO résszel ugyanúgy szívni fogsz, de mindig ez van.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25382) BullKoxa válasza Jim Tonic (#25381) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hát vissza nem küldöm mert a szállítás 1100 ft volt, és már faragtunk is belőle.. Most öcsémmel inkább beforrasszuk és szépen lezsugorcsővezzük. A passátból kiszedjük ami a panasonic rádióba volt benne. Majd kíváncsi leszek milyen lesz.Jó pepecselős meló, szerintem. Még szerencse öcsém csinálja meg nem én. Ő két hete az A6 ban csinált hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#25383) Jim Tonic válasza BullKoxa (#25382) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mármint hová forrasztasz? Megvan a lábkiosztása a rádiónak? Akkor úgy is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25384) Lomha 8V válasza nzozz (#25374) üzenetére


Lomha 8V
addikt

A tempomatot nem tudom, de a külső tükör fűtés nagyon jó dolog. Van egy Omegám is és télen szoktam áldani a tükörfűtésért.

(#25385) BullKoxa válasza Jim Tonic (#25383) üzenetére


BullKoxa
őstag

kiveszük a passatbol ami a panasonic-ba volt kábel fehér részét. ( mert nem az van a jvc-be) . Ami jött kábel azt szétvágjuk ,a fehér részét és ráforaszuk az eredetit ami a panasonic-ban volt. Ez a terv,öcskös jobban ért hozzá mint én.Remélem érthető amit írtam.

(#25386) Jim Tonic válasza BullKoxa (#25385) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, érthető teljesen. Hajrá! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25387) amargo


amargo
addikt

Opel astra g-ben hogy cseréljek hűtőfolyadékot? Leszívtam egy kicsit és beleraktam -19fokos hűtőszekrénybe és megfagyott. Így cserélném csak leeresztőt nem igen találok..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25388) Jofi81 válasza amargo (#25387) üzenetére


Jofi81
őstag

Én egy akváriumi levegőztető csővel szívtam le belőle, de biztos van jobb módja is... :)

(#25389) fero02 válasza amargo (#25387) üzenetére


fero02
veterán

Lehúzod a hűtőről az alsó, vastag vízcsövet és kifolyik.

(#25390) sziada5925 válasza amargo (#25387) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem tudom, hogy milyen motorral szerelt a kocsid, nekem x14xe-nél van leeresztő csavarja (műanyag, ricnizett) a hűtő alján, amit ha szemben állsz a kocsival, akkor bal oldalon találsz.

Üdv: Ádám

(#25391) Jim Tonic válasza sziada5925 (#25390) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bizony, minden hűtő alján van manapság leeresztő csavar. Ha nincs, akkor tényleg az alsó cső marad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25392) amargo


amargo
addikt

Köszönöm mindenkinek!
Esete lehet már nem vettem észre a csavart, világosban is megpróbálom megkeresni.
Adja magát a másik kérdés, milyen hűtőfolyadékot?
glicosam alu fagyálló 1 kg
fagyálló hűtőfolyadék 1 liter piros Opel
Ha jól tudom kb 3L megy bele Z14XE?

ui.: A GM- mintha csap vízzel is hígítható lenne?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25393) Spancer RE válasza amargo (#25392) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Teljesen jó az olcsóbb is.

Nekem a gyári kézikönyv Z14XE motorra klíma nélkül 6,3L-t, klímával 6,6L feltöltési mennyiséget ír.
Viszont amikor leereszted az összes vizet, marad a blokkban kb 1,5L (nekem 5L-es kanna telement vízzel).
Én 4L fagyállót és 2L deszt vizet vettem. Mehet bele a 4L vagy 3L, ahogy neked tetszik és rátölteni ami még belefér a deszt vízből.
(+ csapvizet biztosan nem töltenék az autómba) ;)

[ Szerkesztve ]

(#25394) amargo válasza Spancer RE (#25393) üzenetére


amargo
addikt

Értem, akkor inkább 4L veszek, ha még úgy is marad benne.
Én se töltenék bele csapvizet csak azt írták rá :)
Akkor ugyan olyan motorunk van, bal lent lelehet ereszteni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25395) Spancer RE válasza amargo (#25394) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Nekem Z16XEP van, de minden hűtőn -szemből nézve- bal lent van a leeresztő csavar.
Engem megszivatott... mert ez igazából nem egy leeresztő csavar, hanem egy "csap".
Ha megnyitod/kitekered, az autó hátulja felé kezd el folyni a víz az alvázon végig...
Egy kis cső áll hátrafelé abból a műanyag csonkból ahol a "csap" van és azon folyik kifelé a víz, sima slag vagy akármilyen csövet ha ráhúzol, akkor nem folyik mindenfelé a víz.
Én is nemrég csináltam először és nem tudtam/vettem észre, hogy ilyen. :DDD

(#25396) Lomha 8V válasza amargo (#25392) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nyugodtan vedd a Glicosam-ot, ugyanaz. Csapvizet semmiképp ne rakj a hűtőrendszerbe.

(#25397) glutamin válasza amargo (#25394) üzenetére


glutamin
őstag

A hűtőrendszerbe amúgy sem nagyon való víz, ugyanis a glikol keni a vízpumpát. Ha nyárra valaki feltölti tiszta deszt vízzel, akkor nem kell csodálkozni, hogy hamar megadja magát.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#25398) Jim Tonic válasza glutamin (#25397) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ennek ellenére vannak hűtőfolyadékok, amelyek kimondottan csapvízzel való hígítást írják elő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25399) _seth_


_seth_
veterán

Problema: neha teljesen erotlen az auto, nyomom a gazt es nem gyorsul de s pill. fogyasztas duplazodik es a gazra lepek akkor pedig triplazodik de nem gyorsul. Ilyenkor felreallva a motor dadog az alapjarat pedig 500 koruli valamint kipuff gaz jon a motor alol ahol kipufcso csatlakozas van. Par honapja budos a kipuffgaz is elegge. Gyertyakban kb 15e van es masik gyertagarnituraval sem szunik meg. Gyujtaskabelek ujak (ngk) ,egr tisztitva es ledugozva is megvan a hiba. Hibakod nincs es ritkan jon elo majd meg is szunik idovel.

Lehetseges, hogy a katalizatorban a keramia tort szet es az dugitja el a rendszert?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25400) KillHates válasza _seth_ (#25399) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem is a katalizátorod lesz oda :(
Ha füstöl alul, akkor minél hamarabb nézesd meg nehogy valami dráma legyen később.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.