Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) hdman válasza Nem3sys (#25100) üzenetére


hdman
őstag

Nekem ugyanezzel a motorral igy alakul:

Kattanásig volt tankolva és még ennyit ir fennmaradónak:

A legutóbbi nullázás óta lévő átlag:

Sopron city :)

(#25102) deicide válasza hdman (#25101) üzenetére


deicide
veterán

Na, nekem ez 8.4 :DDD
És úgy, hogy ebben sok autópályás menet is van, 110-120-al. :)
De nem érdekel, mert cserébe megy, ha azt kérem tőle.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25103) hdman válasza deicide (#25102) üzenetére


hdman
őstag

En szinte csak palyazom, 130-140nel :)

Sopron city :)

(#25104) KillHates


KillHates
nagyúr

Hogy valami jót is írjak a varrógéphangú rettenetemről:

Túrtam neki egy kicsit így megbüntetett 3.9-el:

Két hete volt az akku levéve a szerelőnél azóta ennyit mentem vele:

Tegnapelőtt tankoltam tele (60 literes) ennyit menne el gondolom:

Egyébként nem egy stresszes előzőgép és én sem vagyok egy ólomlábú, de azért ez a fogyasztás meglepett.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25105) hdman válasza KillHates (#25104) üzenetére


hdman
őstag

:Y

Sopron city :)

(#25106) KillHates válasza hdman (#25105) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha azt veszem előtte, hogy a Suzukim bepuszilta a 9-9.5 litert akkor hamar nullszaldós lesz az autó csere :D
Mondjuk, holnap viszem vezérműszíj-szűrők-olaj cserére, de szerencsére meglesz olyan 70 ezer körül. Így, hogy eladtam a 17-es szekérkerék felniket lesz miből beruháznom, de inkább beáldoztam a jó kanyarfekvést egy motorgenerál helyett... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25107) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Valakinek volt már szerencséje C-s Corsához? :U
Anyának gondolkodom ilyen autó megvételén, olyan 700-750k lenne a keret rá. Tud esetleg valaki róla valamit? Miket kell nézni rajta ha esetleg vennék egyet, milyen az alkatrész ellátottság (és persze ár) hozzá, mennyire megbízhatóak stb... infó érdekelne róla. :K

Előre is köszi a segítséget. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#25108) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Milyen tapasztalataitok vannak Z14XEP (Astra G) motorok LPG -s üzemeltetésével kapcsolatban? Fogyasztás, teljesítmény, problémák, stb.?

Köszönöm

(#25109) Findzs


Findzs
addikt

sárfogó gumikat kéne vennem a g astrámhoz tudtok olcsóbbat valahol?

[link]

cromax clubtag ár alatt?

köszi

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25110) KillHates válasza nzozz (#25108) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy barátomnak van. Baromi erőtlen lesz a gáztól az 1.4-es. És fontos, hogy olajozót is beszerelj, mert kényes a 16 szelepes a szárazságra. Ha korrektül szerelteted be a gázt akkor olyan 400 és 600 között áll meg az egész (munkadíjjal együtt) és olyan 100 ezer kilométer futás alatt termeli vissza az árát, (kb 600,- Ft-ot tudsz spórolni 100 km-enként) de kényessé fog válni az egyébként gondozásra igénytelen motorod.
Ha teheted, add el és vegyél egy ISUZU dízelt. A 8 szelepesek igaz, hogy gyengébbek, de ott még nincsen kettős tömegű lendkerék-mizéria, adagolós és nem közös-nyomócsöves, nincsen 200 ezres porlasztócsúcs csere sem. Borzasztó lesz a hangja (alapjáraton varrógép, pörgetve Zetor traktor) de a 4-5 literes fogyasztással kárpótol a vibrációért és a kelepelésért.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25111) KillHates válasza Findzs (#25109) üzenetére


KillHates
nagyúr

rider-eseknél nézted? Én ott rendeltem; utastér hótálcákat, kombiba való csúszásgátlós csomagtér-tálcát, és a motortér alá való felfröccsenés gátló műanyagot (mert alul úgy kilóg a főtengely ékszíjtárcsa, hogyha egy mérettel kisebb kereket raknék a kocsira, akkor bal első kerék már nem is kellene :D :DDD :Y) mert télen a latyak szereti megenni a hosszbordás szíjat! Ez az egész szett 26 ezer volt. Úgy tudom a gumi laffantyú sem több náluk 3-4 ezernél / pár.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25112) Findzs válasza KillHates (#25111) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R megnéztem de árakat nem találtam :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25113) zolikaDB válasza nzozz (#25108) üzenetére


zolikaDB
veterán

Debrecen legjobb gazosanal, a Szotyori utcan, legnagyobb potkerektartallyal a legfullosabb, olajzos rendszer lett volna nekem 250e HUF. Opelforumon amugy van LPG topik, ott nezelodj.
Kollegam 1.6-osat isteniti, Zavoli gazszettel.
Akartam, de nem ugy alakultak a dolgok. Amugy, igen, ha ennyire kozponti kerdes a fogyasztas, akkor el kell adni es a gaz arabol rendbeszedni egy valamilyen dizel autot. Ha te gazositasz, elonye, h nem ulsz fel egy uj szoporollerre, hatranya, h a nem jol belott gaz miatt lesz egy szoporollered. Joparan a totalcar-os LPG dokinal vegeztek, igaz azota van egy tokeletesen mukodo, jo aron autozhato kocsijuk.

[ Szerkesztve ]

(#25114) KillHates válasza Findzs (#25112) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csörgesd meg őket. Az a tuti :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25115) Findzs válasza KillHates (#25114) üzenetére


Findzs
addikt

írtam nekik egy mailt és majd meglátjuk :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25116) Findzs válasza KillHates (#25114) üzenetére


Findzs
addikt

sajnos nem nyert :(

pl. a gumiszőnyeg náluk drágább mint a gyári

sárfogóból csak univerzális van nekik 3200 körül egy pár, az meg ki tudja, hogy mutatna a kocsin?
mint egy rali kocka lada sárfogója? :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25117) HWSW válasza KillHates (#25110) üzenetére


HWSW
tag

Eléggé rossz tapasztalataid lehetnek, ha ilyeneket írsz.

[ Szerkesztve ]

(#25118) HWSW válasza zolikaDB (#25113) üzenetére


HWSW
tag

Nem is a Szotyorin van a legjobb LPG-s Debiben. :D :P
Egyébként ez a felső kenő elérte hatását, ma már mindenki be akarja szereltetni, holott szvsz. egy nagy bullshit. A szelepek nem attól égnek be, mert nincsenek hűtve. Be kell állítani az LPG-s keveréket jól és kész.
Még jó, hogy az autóm nem tud olvasni, mert ha ezekre rájönne, akkor holnap sarokba állítana, és követelne magának HF cserét. Sőt, nem is egyet, hanem min. 2-3-at a hibamentes* közel 200e km-ért. :) x16xel
* LPG-re visszavezethető

[ Szerkesztve ]

(#25119) zolikaDB válasza HWSW (#25118) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor hol?

(#25120) Calogero válasza KillHates (#25104) üzenetére


Calogero
addikt

Milyen moci van benne?

Nekem eddig ez volt a második legjobb értékem 1,4-ssel fűnyíró motorommal (persze nem városban)

[ Szerkesztve ]

(#25121) Petya25 válasza Calogero (#25088) üzenetére


Petya25
addikt

Szuperül működik a BC, köszi.
3 km alatt 20-ról 85 fok lett a vízhőmérséklet, egész jól felmelegedett.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#25122) hdman


hdman
őstag

[link]

Na, feltettem a csunya teli felnit :O

Sopron city :)

(#25123) HWSW válasza zolikaDB (#25119) üzenetére


HWSW
tag

Én az "öreg" Terdikre esküszöm, Arasz utca.

[ Szerkesztve ]

(#25124) Calogero válasza Petya25 (#25121) üzenetére


Calogero
addikt

Szívesen...

Így meg tudod nézni hogy mennyire pontos a km órád. A Test mode mutatja digitálisan a sebességet, amely nálam nem egyezett azzal amit az óra mutatott, de viszont a GPS-mel egyezett.

(#25125) _seth_ válasza hdman (#25122) üzenetére


_seth_
veterán

Adok én helyettük ilyen szépeket [link] azokkal a csúnyákkal pedig majd megbarátkozom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25126) hdman válasza _seth_ (#25125) üzenetére


hdman
őstag

Azert nyitott szemmel jarok ;)

Sopron city :)

(#25127) tomyoy válasza hdman (#25122) üzenetére


tomyoy
senior tag

Uh, szép :)

nyiknyiknyiknyik

(#25128) Calogero válasza hdman (#25122) üzenetére


Calogero
addikt

Az enyémeknél azé szebbek... de nekem nyárra sem kell alu.

(#25129) hdman


hdman
őstag

Akkor csak nekem van elcseszett izlesem. :) Mindenkinek tetszik, csak nekem nem :P

Sopron city :)

(#25130) zolikaDB válasza hdman (#25129) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha alárámolhatnám az enyemnek, meg nyarinak is igencsak mutatos lenne!!!

(#25131) Imy válasza nzozz (#25108) üzenetére


Imy
veterán

Szia!
Én 60e km-nél tettettem bele LandiRenzo Omegas-t.
~95e km körül tettem bele egy Flashlube szelepkenőt. Hogy mennyit ér, passz. Pár ember megszívta, a klubból, mert szelepszorulásuk volt. De ez LPG nélkül is előfordul, főleg ha sokat megy valaki városban, és nem pörgeti.
Most 113e-nél tartok.
Eddig 97e km-nél egy lambdaszonda hiba volt. Én cseréltem szűrőket.

Eddig probléma mentes.

Ha bármi tapasztalat kell, keress privátban. Szívesen segítek.

(#25132) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni.
Egy Opel Astra H Caravanról van szó. GID kijelzővel.
Belefogtam a Check Control (ellenőrző elektronika) nevű extra utólagos beépítésébe.
Addig jutottam, hogy megvannak az érzékelők, helyükön is vannak. (ablakmosó tartály, kiegyenlítő tart.)

Programozás már volt egyszer, az izzókra jelez is a kocsi.
De...
Megpróbáltam az érzékelők kábeleit bekötni az UEC-be, de sajnos a neten fellelhető leírások nem segítenek.
Például ez sem.
Ugyanis a Coolant level, és Washer bottle level helyekre nálam már van kötve vezeték.

Kipróbáltam, elvágtam az egyiket, mire az üzemanyagszint mérőm hibába fordult, nem mutatta a szintet és nem is írta a megtehető távot. Tehát oda nem köthetek, ahová kellene.

Van-e valakinek tapasztalata e téren?
Esetleg meg tudjátok-e mondani, hogy hová kell ilyen esetben kötni az érzékelőket?
Vagy így jártam és nem fogom tudni bekötni?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#25133) KillHates válasza Findzs (#25116) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az lehet, de ők hótálcát árulnak, olyan 2 cm-es peremmel, míg a gyári szőnyeg csupán 5mm-es négyzethálós.
Nekem 8.850,- Ft volt a tálca szett (plusz pk)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25134) KillHates válasza HWSW (#25117) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖööö.. mivel kapcsolatban? :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25135) KillHates válasza Calogero (#25120) üzenetére


KillHates
nagyúr

Z17DTL; 1.7-es 16 szelepes közös nyomócsöves ISUZU dízel.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25136) KillHates válasza OrLiX (#25132) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem Tech2-vel is fel kell okosítani az UEC-et... Nem elég bedrótozni. Én a sötétedős-esőérzékelős visszapillantóval jártam így. Felraktam, szépen besötétedett mikor áramot adtam neki és szépen úgy is maradt. Az esőérzékelőt akár víz alá is nyomhattam az akkor sem kapcsolta be az ablaktörlőt :D Szépen visszavittem a bontóba, hogy rossz az egész... Aztán pár nap múlva felokosított az autóvillamosságis haverom, hogy nem elég feldugdosni mindenféle csicsamicsát a kocsira azt "meg is kell mutatni" a computernek :Y :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25137) HWSW válasza KillHates (#25134) üzenetére


HWSW
tag

LPG-s tapasztalataiddal kapcsolatosan. Azok a számok, amiket írtál, elképedtem. Szerintem egy V12-es motornak nem kerül annyiba az átalakítása. Legutóbb, a fentebb említett címen alakították át a cimborám buzukiját: AC Stag-4 Plus, 160e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#25138) Imy válasza KillHates (#25110) üzenetére


Imy
veterán

Van pár dolog, ami hülyeség...

Egy barátomnak van. Baromi erőtlen lesz a gáztól az 1.4-es. - ha jól van beállítva akkor NEM, akár még alacsonyabb fordulaton nyomatékosabb is...

Ha korrektül szerelteted be a gázt akkor olyan 400 és 600 között áll meg az egész (munkadíjjal együtt) MAX 250e, pl a Bp-i medicar, a Pécsi gázautó is Landirenzo parner, az utóbbi a magyar referencia szerviz...és ők sem 400e-ért szerelnek.. :F

és olyan 100 ezer kilométer futás alatt termeli vissza az árát, (kb 600,- Ft-ot tudsz spórolni 100 km-enként) de kényessé fog válni az egyébként gondozásra igénytelen motorod.
100e km az azért nem nagyon igaz, attól függ, hogy mennyiért szerelteted (400e hülyeség) és mennyi nálatok az LPG, és hogyan alakulnak a fogyasztások, de benzinhez képest 15-20%-al több fogy LPG-ből, és használattól függően 0,5-1L benzin is fogy. Amióta drágult az LPG jövedéki adója, és olcsóbb lett a benzin, így nem sok marad meg, de aki adóemelés elött 1 évvel beszereltette, azoknak általában már csak 'visszatermeli' a pénzt. Nekem 35e km alatt térült meg. És éves 20e km futás alatt nem szabad beletenni, de inkább 30-40e-nél, a mai áraknál.

(#25139) KillHates válasza Imy (#25138) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézzétek; nem én szereltettem be a gázt, nekem is mondta az Imi barátom haverja, hogy majd 600 ezerbe állt meg neki a beépítés (ami ezek szerint eléggé gáz :D) Azt, hogy viszont szétszalad a ménes gáz-üzemben az Imi barátom mondta és ő megbízható forrás.
A többi meg már matekolás; hogy X összeg Y spórolással Z idő alatt térül meg... :D

Azért hozzátenném, hogy szerintem ezekbe az új CAN-buszos autókba még egy qrva ködlámpát is beszereléséhez is kell egy informatikus :W Úgyhogy gyanítom, hogy nem annyiból áll bedobni a gáz szettet mint egy 1.3-as karbis Suzukiba... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25140) HWSW válasza KillHates (#25139) üzenetére


HWSW
tag

2006-os Swiftbe még karbis lenne az 1.3? Nem hinném. :U Ha kicsit is utánanéznél, mielőtt ostobaságokat írnál, akkor rájönnél, hogy a STAG-4 Plus nem karbis autókba kell.
Tisztában vagy miből áll egy beszerelés? Az LPG-s ECU-nak nem sok infó kell: benzin üzemű injektorok befecskendezési időkre, valamint a lambda értékre. A többit majd ő kimatekolja. De ha nincs megfelelő szorzó beállítva (szartak a finombeállításra) az injektálásnak, akkor bizony erőtlen lesz a verda, szar a keverék, és elindulnak az urban legendek, hogy ilyen meg olyan kenő rendszer kell, HF csere kell, ha gázt használsz.
Imi barátod meg gyanítom megtalálta a "legjobb" műhelyt, ahol LPG-t szerelnek be.

[ Szerkesztve ]

(#25141) KillHates válasza HWSW (#25140) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg, hogy ostobaságokat írtam. :R
Én csak azokat a dolgokat említettem meg amiket hallottam.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25142) Imy válasza KillHates (#25141) üzenetére


Imy
veterán

Igen, szerintem rossz infót adtak neked, mert ez így nagyon sántít. ;)

(#25143) OrLiX válasza KillHates (#25136) üzenetére


OrLiX
tag

Szia!
Tudom, hogy programozni kell még.
A legnagyobb baj az, hogy bekábelezem én, ha van hozzá leírás.
Amit találtam leírás nálam nem játszik, mert olyan pontokra mutat, ahova már más érzékelő be van kötve.

Tehát olyan, mintha nekem másképpen lenne pár dolog bekötve az UEC-embe. :-)

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#25144) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Azt meg tudnátok mondani, hogy miért van az, hogy 3 féle szivagyújtó töltőt kipróbáltam a G Astrában és mindegyik kiesik a helyéről? Más autónál még nem találkoztam ezzel... Ennek nem kéne szabványak lennie?

Köszi

(#25145) Pitu válasza bzoly (#25144) üzenetére


Pitu
aktív tag

Ezt sajnos én is tapasztaltam.

(#25146) bzoly válasza Pitu (#25145) üzenetére


bzoly
aktív tag

Megoldás? Van GM autós töltő jó pénzért? :((

(#25147) zso79


zso79
őstag

Nem szeretnék hirdetni, de eladtam szeretett Astra H-mat és megmaradt egy szinte új JVC fejegység és Connects2 kormány interfész. 100%-ban kezelhető marad vele a fedélzeti computer. Zafira B-be és Vectra C-be is használható. Ha valakit érdekel, vagy csak kérdése lenne keressen meg bátran privátban.

(#25148) KillHates válasza zso79 (#25147) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Egy linket kérnék szépen :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25149) zso79 válasza KillHates (#25148) üzenetére


zso79
őstag

Connects2

Így működik a Connects2: [link]

fejegység

[ Szerkesztve ]

(#25150) gaben75 válasza zso79 (#25149) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

Azt meg tudod mondani, hogy órát dátumot lehet-e így állítani?
Mondjuk nekem alpine van és azért kérdezem mert meguntam a régi visszaszerelgetését óraállításkor akksi cserekor. Mert ha igen akkor én is beruházok egy nekem valóra.

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.