Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) TasiA válasza _seth_ (#10400) üzenetére


TasiA
senior tag

Köszi, hogy leírtad helyettem! :DDD
Az egyik leghitványabb átverő cégek egyike ez a MartinCar majomparádé. ;)

(#10402) _seth_ válasza TasiA (#10401) üzenetére


_seth_
veterán

Próbáltam finom lenni...

Azért na... gondoltam rá, hogy kicserélem ott előttük az utcán a ködlámpában a xenont (azt bár nem tőlük vettem de rákérdeztem mennyi lenne, hogy betegyék... ők nem tudják... ezt mindennél jobban utálom :D tudja ő csak sokba :D ) Meg, hogy le kell szedni be kellállítani meg pontosan meg ha én teszem be nem oda esik az égő ahova kell... a francokat... ők is csak beteszik aztán nem érdekli őket, hogy mi hova esik azon pláne nem állítgatják a fókuszát... hogyne...).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10403) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Megjött a tavasz. Remélem, marad, hogy feldobhassam a csodáimat az autóra. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10404) bambano válasza Jim Tonic (#10403) üzenetére


bambano
titán

ez mennyi xp-dbe került?:))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10405) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segitség...
Adott, egy B1es vectra X16XEL motorral, az a baj(?), hogy nagyobb gyorsitásnál/szó sincs 0-100as sprintről/ hanem egy kicsit nagyobb gáz adás, nem is kell, hogy elpörögjenek a kerekek, egy nagyon furcsa zaj jön az autó jobb oldalárol. Sajnos nagyon nehéz megállapitani, hogy az most elölröl középröl vagy hátulról jön,de inkább elölről.Több mint 5 éve igy jár az auto,a szerelő sem tudta meg mondani mitől lehet ez. Egyébként a zajnak olyan hangja van mintha fogaskerekek örlődnének, de 5év alatt már csak elnyiródtak volna :F
Ha valakinek van valami tippje...
köszönöm :R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10406) dokar válasza Tálydi (#10405) üzenetére


dokar
addikt

féltengely? :U

extra - SEXRay

(#10407) tomyoy válasza Tálydi (#10405) üzenetére


tomyoy
senior tag

féltengelycsukló, toronycsapágy?

nyiknyiknyiknyik

(#10408) Tálydi válasza dokar (#10406) üzenetére


Tálydi
senior tag

passz, sejtelmem sincs, igy minden tippet várok, de szigorúan jobbrol jön a furcsa hang :F
tomyoy: toronycsapágy most nyáron lett cserélve lengés csillapitóval és kerékagy csapágyal együtt

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10409) cOxeR válasza glutamin (#10180) üzenetére


cOxeR
Ármester

Több sebből vérzett a kocsi végül.
A megoldás, termosz + tömítés, komplett hűtőcsere. Mindenhol ahol lehetett ott eresztett, a bemenő ágnál a hűtőnél, a radiátoron meg semmi nem akart átmenni, úgy ahogy kellett volna.
Szerencsémre anyagárból megcsinálták nekem, 17k-ból kijött kompletten minden.

(#10410) milomi válasza cOxeR (#10409) üzenetére


milomi
tag

sziasztok ,kérés volna.. egy C20XE motornál mien hőmérséklet tartományba a tudja leadni a legtöbb erőt ? 40-60 celzius ? talán 50-70 ? mert nekem 90 fok körül nem megy úgy mint 60 fok fok körül vagy csak ezt én veszem igy észre :(((

NFS World Nick Ewing1987

(#10411) Daywalker válasza milomi (#10410) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért nem megy úgy, mert 90 foknál nem dúsít. Amíg nem éri el a 90 fokos üzemi hőmérsékletet, addig több benzint fecskendez be, hogy gyorsabban melegedjen, illetve ne fulladjon le (tudod, szivató...). Tuningcégek árulnak úgynevezett Cool Run termosztátokat, amit akkor használnak, ha agyon vannak tuningolva és korábban kell nyitnia a termosztátnak, hogy ne melegedjen túl, vagy pedig azért, hogy a teljesítménynövelés végett több üzemanyagot kapjon úgy, hogy folyamatosan üzemi hőfok alatt tartja a motort. Javaslom, ne tegyél bele ilyet, mert egyrészt folyamatosan emelkedett lesz az alapjárat és üzemi hőmérséklet alatt gyorsabban kopik a motor.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10412) KrAt


KrAt
veterán

Kész vannak a felnik :DD

Le lett alapozva, utána 2 rétegben fillerezve (szórógitt, igaza volt dodinak! my bad!) majd 600-assal átcsiszolva, utána 2x fújva vékony rétegben, majd lelakkozva :) Szvsz kurvajó lett, bár megdolgoztam vele :)

Itt még nem száradt meg teljesen, azért csillog :)

[ Szerkesztve ]

(#10413) Zewa válasza KrAt (#10412) üzenetére


Zewa
senior tag

Ez igen! Frankó lett, gratula! :)
Kíváncsi vagyok hogy fog mutatnia tütüdön! :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#10414) KrAt válasza Zewa (#10413) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Holnap megnézem, mennyire száradt meg, és ha igen, akkor felrakatom rá a gumikat, és felpróbálom, nem bírok várni már, hogy néz ki :))

(#10415) milomi válasza Daywalker (#10411) üzenetére


milomi
tag

alapjárat :) ?? lol én erről már rég lemondtam... mivel az autómban .. nagyobb szelepek, és a 276 os fokolási vezérműtengelynél HIFEG inditásnál ... inditok aztán kis gáztartás.. a motor indul.. 1 percig tartok neki 1200 RMP körüli gázt tartok után lessz alapjáratom 600 RMP és zakatoló.. PRARAM PRARAM .... után beál szépen 800-1100 körül véglegesbe... kb 2 percig állok áltóhelyben melegitva.. vagy percig.... kb 7 km után már emelkedett a vihőmutatom kb 60 fokig.. ott már előzök autókat is ... bár nem 7000 ir forgatva csak szépen 3-4 be parton kifelé :) de melegen már gáz adás nélkül is indul tökéletessen :) de 90 fok fölött gyengébbnek érzem.. de sebaj.. majd májusba elég lessza 60 fokos vizhőmérséklet nyáron :) gyorsulni

NFS World Nick Ewing1987

(#10416) TasiA válasza KrAt (#10414) üzenetére


TasiA
senior tag

Én se bírnék! ;)

(#10417) KrAt válasza TasiA (#10416) üzenetére


KrAt
veterán

Meglátom, mennyire száradt meg holnapig (ebben a gecihidegben alig..) és megkérdem a gumist, mennyire tudja óvatosan felrakni a gumikat :)

(#10418) Daywalker válasza KrAt (#10417) üzenetére


Daywalker
addikt

A végén még besértődik, hogy ilyeneket kérdezel...nem rajta fog múlni, ha nem egy kókler. De én várnék vele 24 órát legalább.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10419) VR6-Fan válasza milomi (#10415) üzenetére


VR6-Fan
veterán

csak egy kérdés..

miért nem mész el valahova ahol padon írnak neked egy progit a kocsidra és akkor nem lennének ilyen gondok!?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10420) milomi válasza VR6-Fan (#10419) üzenetére


milomi
tag

jó köszi enyit énnis tudok :) de most nincs 80 ezrem :( ..... mondjuk a MAgic Tuningnál 50 ért igértek

NFS World Nick Ewing1987

(#10421) VR6-Fan válasza milomi (#10420) üzenetére


VR6-Fan
veterán

saját mot. vezt. padon kb 100k ért írnak, már ha az C20XE ecu-ja elégé szabadob programozható.

azzal hogy feltöltenek neked egy progit sokra nem fogsz menni, mert az nem lesz a kocsihoz igazítva.... 50e ért meg azt szokták csak..

miután bemelegedett fent azért fogyhat el, mert a nagyobb tengelyek-szelepek miatt több levegőt kap, de több benzint nem, ergo elszegényedik a keverék.
bár ha MAP-os rendszer van rajta, az némi nemüleg korrigál, egész értelmesen.

KrenAtesz:karaj lett nagyon! bár ha jól emlékszem a Géped is hasonló színű, nem fog nagyon "elveszni" a felni?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10422) tomyoy válasza KrAt (#10414) üzenetére


tomyoy
senior tag

nagyon faja lett :C ne hamarkodd el, hagy száradjon már meg szegény:D

nyiknyiknyiknyik

(#10423) Zewa válasza KrAt (#10417) üzenetére


Zewa
senior tag

Úgy-úgy! Kérd meg hogy extra finoman helyezze fel a gumit, előtte tessék bőséggel síkosítani. ;]
Lehet hogy volt már..de milyen/mekkora gumit raksz rá? Érdesített/ Vékony/ultra vékony.....? :P

Összkép egyre jobban izgat. Pedig aztán végképp semmi közöm nincs hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#10424) tomyoy válasza Zewa (#10423) üzenetére


tomyoy
senior tag

direkt van olyan kar, amit alufelninél használnak, csak onnan tudom, hogy pont most voltam gumisnál, aki jó ismerősöm, és megkérdeztem tőle, mert már régóta érdekel az "alufelnit nem karcolja meg " kérdésre a válasz és akkor ecsetelte az eljárást...

nyiknyiknyiknyik

(#10425) Zewa válasza tomyoy (#10424) üzenetére


Zewa
senior tag

Ejha, az menő. Most is tanultam valamit. :B
Voltam már viszonylag sokszor gumisnál felrakatni/cserélni gumit de még ő melózott addig mi betoltunk egy rétest. Így a művelet bambulás elmaradt.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#10426) KrAt válasza VR6-Fan (#10421) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

A verda is pont ugyanilyen színű, így talán nem lesz annyira hangsúlyos, de mégis :) Majd meglátjuk, milyen lesz :)

(#10427) KrAt válasza Zewa (#10423) üzenetére


KrAt
veterán

Érdesített gumi fog rámenni, viszont nem síkosított, az nem jön jól tapadás szempontjából :DD

Hankook 185/60 R14

Az összkép idegesít engem is, már kurvára várom :D

(#10428) VR6-Fan válasza KrAt (#10426) üzenetére


VR6-Fan
veterán

esetleg a külső peremet meglehet majd fújni majd valamilyen más színre (pl piros) az feltudja dobni a felniket igen csak!. ;)

kupakjai meg vannak?

kicsit peresebb gumi rá? :)

175/55 ?

vagy 165/40 ;] ;]

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#10429) KrAt válasza VR6-Fan (#10428) üzenetére


KrAt
veterán

Kupakok megvannak, azok is festve lettek, azok is száradnak :)

Peresebb gumit nem feltétlen szeretnék Pestre, épp elég ez is az ültetett futóművel :(

(#10430) fero02 válasza KrAt (#10427) üzenetére


fero02
veterán

Photosopp rulez... :DDD

(#10431) Zewa válasza VR6-Fan (#10428) üzenetére


Zewa
senior tag

Vörös perem/ csík az bizony jó 5let!
A fehéret a vörös nagyon frankón fel tudja dobni. :K

165/40 R14 szerinted mennyibe kerülne? :Y

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#10432) tomyoy


tomyoy
senior tag

meg helló kitty-s matrica az ódalára... :DDD

nyiknyiknyiknyik

(#10433) dokar válasza Zewa (#10431) üzenetére


dokar
addikt

A fehéret a vörös nagyon frankón fel tudja dobni.

Na, ehhmm, khmm. :DDD

Vagy egy ilyet? :D

extra - SEXRay

(#10434) Winner_hun válasza Daywalker (#10418) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jobb megkérdezni, van aki mondja hogy nem tudja úgy feltenni hogy ne sérüljön a felni széle. Tudom mert én is végigjártam ezt az utat:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10435) Daywalker válasza Winner_hun (#10434) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, azok a kóklerek. Meg tudom van olyan is, aki ilyen alufelnire is kalapálható ólomsúlyt tenne. Egy normális gumis, ahova járni szokott és korábban is feltette neki (jól), az most is fel fogja tudni tenni. Nemde?Atesz itt valami extra kímélőre gondolt, de szerintem jobban tenné ha megvárná, míg 24 órát szárad, akkor talán nem kell vele szopni. Bár amekkora önfejű türelmetlen köcsög :DD :DDD ... úgyse hallgat rám .!. :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10436) csaresz002


csaresz002
aktív tag

azon gondolkozom hogy tankolok felesbe 95öst meg e85öst...DE valaki irta lentebb hogy megáll az omega :D az csak vicc volt ugye? :DDD

KrenAtesz: grat :R qrva jól néz ki a papucsod ;)

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#10437) #TOTTI válasza csaresz002 (#10436) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én olyat irtam hogyha a GSIbe tankolnak E85öt akkor az Omega állva hagyja... ha erre gondolsz..

(#10438) csaresz002 válasza #TOTTI (#10437) üzenetére


csaresz002
aktív tag

erre gondoltam: Tankold felesbe vagy alakittasd át az autót vagy inkább ne tankolj mert az Omega állva hagy.. :)

én azt hittem hogy megáll az omega alattam :DDD

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#10439) #TOTTI válasza csaresz002 (#10438) üzenetére


#TOTTI
őstag

Akkor már érted..:)

[ Szerkesztve ]

(#10440) csaresz002 válasza #TOTTI (#10439) üzenetére


csaresz002
aktív tag

így most már ja.... de attól függetlenül lehet hogy télleg megáll alattam :DDD

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#10441) #TOTTI válasza csaresz002 (#10440) üzenetére


#TOTTI
őstag

egy darabig tutti bírni fogja vele...

(#10442) csaresz002 válasza #TOTTI (#10441) üzenetére


csaresz002
aktív tag

köszi... most megnyugtattál :DDD

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#10443) tomyoy válasza Daywalker (#10435) üzenetére


tomyoy
senior tag

már tuti rajta van, de hol a kép Atesz? ;] :P

nyiknyiknyiknyik

(#10444) Daywalker válasza tomyoy (#10443) üzenetére


Daywalker
addikt

Lehet, hogy máshova húzta a gumit és még élvezkedik :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10445) KrAt válasza Daywalker (#10444) üzenetére


KrAt
veterán

Hülye :D

Nem, most bevittem a fűtött lakásba, most ott szárad még 24 órát majd, s akkor 48 óra száradás után fogom felrakatni :)

(#10446) fero02 válasza KrAt (#10445) üzenetére


fero02
veterán

Bölcs döntés. :R

Gumis hiába lenne óvatos, tuti leqrta volna a festéket róla sztem.

(#10447) Jim Tonic válasza fero02 (#10446) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem arcoskodás, de én régóta nyomom alufelnivel, egy gumis nem bacta össze. Alap, hogy centrírozásnál felkerül egy fej középre, nem a hagyományos megoldással fogatják meg. Egyik sem akart rá peremre rakható súlyozást rakni, bár ilyenről én is hallottam. A gumiszerelésnél a vezetőkre műanyag sapkákat húznak, a feszítővas alá pedig felraknak egy peremvédőt.
Ha valamelyik gumis nem így csinálja, nem szabad hozzá menni. Bár nem is értem, a legolcsóbb helyen, kéz alatt is így csinálták. :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10448) fero02 válasza Jim Tonic (#10447) üzenetére


fero02
veterán

Igen.

De egy hidegben megszáradt és még nem megszilárdult festékréteget egy műanyaggal borított akármi is képes megsérteni.

(#10449) KrAt válasza fero02 (#10448) üzenetére


KrAt
veterán

Elvoltam a gumisnál, beszéltem vele más ügyben is, de mondta, hogy várjunk vele még egy napot, az a legtutibb :)

(#10450) fero02


fero02
veterán

Ha érdekel vkit esetleg, akkor eladó a "rendőr-astra" felni garnitúrám. Szép állapotban vannak, mindenek megvan a kupakja.

Lehetőség szerint a rajta lévő 195/55-ös gumival szeretném eladni őket.

Ha érdekel vkit, akkor PÜ-ben a többit, ha kérhetném. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.