Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) dokar válasza fero02 (#10643) üzenetére


dokar
addikt

az összes lehetséges fékrendszer le van írva az összes f astrához

extra - SEXRay

(#10652) fero02 válasza dokar (#10651) üzenetére


fero02
veterán

Megoldható lenne, h nekem is legyen egy példányom belőle? :U :B :R

(#10653) dokar válasza fero02 (#10652) üzenetére


dokar
addikt

megy privátban a link ;)

extra - SEXRay

(#10654) bambano


bambano
titán

Egy majdnem off:

Mennek az őrültek oldtimert venni:) Egy insignia hurcolja a mentőakciót. A legjobb szappanopera, amit mostanában hallottam:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10655) _seth_ válasza bambano (#10654) üzenetére


_seth_
veterán

Jaja, olvasom is... ilyenben én is benne lennék :D Bár én a vectrámmal is neki mernék vágni :D Látott már sok havat bár az tény, hogy nem svédországot :D De nyáron is benne van a hólánc, jégkaparó stb :D Nálam a téliesítés ennyi: ablakmosó folyadék csere :D A többi úgyis benne van... elfér a jégoldó spray mögött a napellenző a szélvédő mögé és a hűtőtáska stb... :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10656) bambano válasza _seth_ (#10655) üzenetére


bambano
titán

" Ja, és hoppá. Mivel ez a sötétkék Insignia, nem a fehér, ami nálunk volt, így evidens, hogy ez az Opel sajtósának saját autója. Respect."

Na itt kezdődik a pr... hajrá opel:)

Még lehet, hogy szerveznek egy fogadóbizottságot Hegyeshalomba:) azért azt megnézném, ahogy a sok tc őrült vasárnap este konvojban, dudálva mint állat, kíséri pestre a pontont:P

és itt: "Csikós Zsolti! Rontombontom! Mikor lesz már kompon ponton? :)" végleg ledobta mára az agyam az ékszíjat:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10657) Daywalker válasza bambano (#10656) üzenetére


Daywalker
addikt

Amúgy szerintem a csávó egy idióta. Ez az első normális autó, amit oldtimernek vett, a régi sok szemét, amit otthon halmoz, kezdve a sok kivénhedt mercedestől a szerencsétlen Bianchiig, aminél még a kispóknak is nagyobb a respektje kinézetre (nekem volt kispókom is, amit szerettem, ezt úgy mondom). Én tuti nem vinném a gyerekeim abban az autóban, ez nem arra való már manapság. Na meg elveri a család pénzét ilyen hülyeségekre, aztán meg a postokban ott kurvaanyázik, mert mindig szop ezekkel a szeméthalmokkal. Most komolyan, kinek a felesége engedné meg, hogy ilyenekre szórja a pénzt, amikor ott van a két gyerek stb...egy közös nyaralás többet ér. Szerintem kissé primitív amit művel, de ez csak magánvélemény...
Ja igen, aztán most ennyit szerencsétlenkednek odafele, majd meglátjuk hazáig mi lesz, hányszor kell majd a roncsot tologatni-húzogatni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10658) bambano válasza Daywalker (#10657) üzenetére


bambano
titán

Gorcsev után is azt mondta a szállodaigazgató(?), hogy normális emberekre nem lehet fürdőhelyet bazírozni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10659) fero02 válasza dokar (#10653) üzenetére


fero02
veterán

Köszöntem! :R

(#10660) helkis válasza Jim Tonic (#10632) üzenetére


helkis
addikt

nem rossz cucc, de rájöttem mi lehet a gixer kód nélkül is: AGR-szelep, ráadásul ez olyan fajta, hogy be van kötve a hűtővízbe + negatív torx-al lehetne csak megbontani.. :D

ma reggel a hidegben megint ingadozó alapjárattal indultam, majd egy egyenesben levettem a gyújtást, sebességberaktam és elaludt a led.. ebből arra következtetek, hogy már annyira kokszos a cucc, hogy az egyik végében el tud akadni és ezt jelzi a ECU..

pl.: egy E85-ös kúra segítene rajta? vagy van más trükk amivel tisztítható szétszedés nélkül az AGR?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10661) _seth_ válasza Daywalker (#10657) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem egyedül az negatív, hogy van az a Karesz akivel fillérekből próbálják a gépparkját összetákolni mert nincs lé.... nincs lé... nincs lé... aztán meg jön a cikk, hogy go stockholm... na ez a no komment része. Nincs a fenét... nagymotor, panda, merci, bianchi csak ami eszembe jut + még kis robogó.... ha nem is tankol mindbe súlyadó, biztosítás stb... ez egy vagyon hiába régiek...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10662) _seth_ válasza helkis (#10660) üzenetére


_seth_
veterán

AGR és etanol? Nem látok nagy összefüggést :) Nálam és általában: AGR, megy bele a kipuff gáz a teteje meg nyit-zár és ennyi de oda nem jut etanol sem benzin a gőze meg nem tudom mit tisztít de max lerakódik még egy kis korom, én pont 2 napja takarítottam ki de nekem nincs a hűtővízbe :) (egyébként torx nekem is és sokminden más is az).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10663) Daywalker válasza _seth_ (#10661) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát ezaz, venne egy normális családi autót, hogy az asszony ne a "zőccséggessel" égjen és a gyerekek is valamennyire védve legyenek. Aztán felőlem lehet ez a hobbija, de real-oldtimer ilyen projektekbe öljön, mint az olyan fosokba, mint a panda-bianchi, mert az értelmetlen pénztemető. És igen, mindent bagóér akar venni, de az államnak dönti a pénzt úgy, hogy nem is használja azokat -- -- és rengeteget költ arra is, hogy eljár a szerelőhöz meg az alkatrészekért. Egyébként nem értem, hogy fér bele ennyi minden az idejébe...nem sokat lehet otthon, vagy ha otthon van, azt is a garázsban tölti. Engem az asszony kinyírna.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10664) Jim Tonic válasza helkis (#10660) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudod tisztítani kiszedés nélkül. A kipufogófüstben ül. Tisztítófüstöt nehéz előállítani. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10665) dokar válasza helkis (#10660) üzenetére


dokar
addikt

idegurulsz, megmondod a frankót a vízhűtésről én meg szétkapom az EGR-ed ;]

extra - SEXRay

(#10666) helkis válasza _seth_ (#10662) üzenetére


helkis
addikt

arra gondoltam, hogy ha etanol-os a benya akkor tisztábban ég, és annak a füstje/gőze is tisztább, ami esetleg elmegy arra fele is + fellazíthatja/oldja a lerakódást.. ezért is kérdeztem, hogy mit lehetne tenni, de akkor marad a szétszedéses megoldás.. :(

nem sima torx, hanem pont olyan a csavar mint a torx kulcs, tehát torx csőkulcs kellene rá..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10674) _seth_ válasza helkis (#10666) üzenetére


_seth_
veterán

Szét kell szedni nincs mese.

Torx: igen, van ilyenem is pár darab :) Egyébként egy 8-as sima kulcs is megteszi tökéletesen :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10676) _seth_ válasza Szplöttyy (#10671) üzenetére


_seth_
veterán

Igen ám de ha látod, hogy mit csinál az autóival az szenvedés semmi más... használatra egyedül a kis panda való a többi meg egy műszaki roncs... én ugyan egyikkel sem indulnék hosszú útra még a mercivel sem az is úton-útfélen szétesik és ilyen apróságok mint váltó, felfüggesztés és egyebek... szóval oké, régi meg szépen mutat egy kiállításon de itt arról van szó, hogy gyerekei vannak meg felesége... te bianchiba ültetnéd őket? Még a kispolák is biztonságosabbnak hat... szóval oké legyenekez ezek neki de nincs egyetlen normális nagyjából biztonságos autója amivel járhatna. És ha már restaurálás, a kis kék kívülről még pöpec is meg nagyjából belül is de a többi része össze van tákolva erőteljesen, nem típusazonos sőt még néha nem is adott márka meg néha csak egy vasdarabot alakítgatnak mert az a jó és ezt csinálja minden autójával. Persze egy vagyon így is meg rengeteg meló ez tény ezt nem is vitatta senki de a nagy pénztelenségbe egyszer csak jön ez a ponton dolog... vételár, utazás stb és ez nem okoz gondot.... akkor meg a többit is megcsinálhatná rendesen :) Nem mintha nem mentem volna velük szívesen de az már más kérdés :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10677) Szplöttyy válasza _seth_ (#10676) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Végülis, az is egy álláspont amit te írsz, és valóban igaz! Csak vannak elvetemültek :DDD Mellesleg, néztem a cikkbe a képeket, Insignia sötétbe a kút elött, iszonyat jól néz ki, nagggyon kéne egy :)

Smoke & Torque

(#10678) TasiA


TasiA
senior tag

Szasztok!
Keresek H7-es xenon szettet, ha valakinek van, szóljon. Köszi! (lehetőleg 4300K-s)

(#10679) Daywalker válasza _seth_ (#10676) üzenetére


Daywalker
addikt

Erre akartam én is kilyukadni...köszönöm.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10680) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy G Astrában honnan lehetne olyan jelet "szedni", amire rá tudnák kötni egy digitális fordulaszámmérőt (pl. ezt: [link]) ?
Ugye F Astrában (vagy A Corsában) még volt klasszikus gyujtástrafó, ott simán csak annak a primerére rá lehetett volna kötni.
De a G-ben hiába néztem, gyújtástrafót nem találtam.
Itt van még kicsit részletesebben a Hobby elektronika topicból a kérdésem: [link]
Csak ez a rész belőle: [link] és [link]

(#10681) csaresz002 válasza atesss (#10680) üzenetére


csaresz002
aktív tag

főtengely jeladó sztem,vagy generátor :DDD "A"omegánál generátorrol kapta a jelet ha jól emlékszek

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#10682) k. válasza _seth_ (#10661) üzenetére


k.
őstag

Én erre mondom hogy tipikus magyar gondolkodás. Nekem meg sem fordult a fejemben a pénzröl való gondolkodás. Örülök neki hogy elérte az álmát és megvan amit szeretne. Az pedig hogy ő most összesporolta a pénzt rá egyáltalán nem meglepö. Régi autokat buherált, a szerelője haver azért az index sem fizethet rosszul szóval nem kell meglepödni. Söt inkább becsülöm a családját mert ez tényleg nem mindennapi hogy az asszony vele megy és együtt hozzák haza a kis dögöt. Ez egy kis "szegény ember" story. Az hogy ezt hogy teremtették elő normális esetben senkit nem kellene hogy foglalkoztasson, nálunk viszont sokan csak ezzel foglalkoznak......

Nem kifejezetten neked szólt _seth_ csak a véleményem irtam le.

Egyébként tényleg gyönyörű az az insignia. Egy két év mulva talán a családunkba is betalál egy:D

(#10683) buherka


buherka
addikt

Szasztok skacok...

Megint szarakodik a verdám...hogy enné meg a rossebb.
Hiba röviden:
Ha egy-két napig nem megyek a verdával, majd elindulok otthonról...egyszerűen nem akar menni az autó. Hiába nyomom a gázt, csak hörög, mint egy göthös ló. Vissza kell vátanom és pörgetnem kell magas fordulaton, hogy valamennyire tudjak haladni.
Mintha nem kapna benzint.
De amikor bemelegszik a moci, akkor már jó. De érdekes mód, megint el kezedett melegedni a verda, mint rég, megint 95 fokokat mutat a visszajelző.

Mi lehet szerintetek?
Gyertya, benzinszűrő? Vagy vaklami más?

F-ASTRA 1.4 16V ECO-TEC

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10684) Jim Tonic válasza buherka (#10683) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Levegő hőmérséklet mérő, vízhőfok mérő, lambda szonda.

Esetleg lesd meg a gyertyákat.

Ausztria tele van Insigniaval. A poén az, hogy 2,8 V6 Turboból rohangál a legtöbb, aztán az 1,7 ecoline cdti, aztán az 1,9 cdti. Pedig sógoréknál mindenki dízellel megy. :F
Tegnap már láttam belőle OPC-t is Graz felé.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10685) Jim Tonic válasza atesss (#10680) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lendkerekes fordulatszámmérő nincs ezeken?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10686) buherka válasza Jim Tonic (#10684) üzenetére


buherka
addikt

Holnap ha minden jól megy, akkor meglessük szerelő haverral.
Ezeket amiket felsoroltál, akkor meg is lessük...gyertyákat Ő is mondta. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10687) bambano válasza _seth_ (#10661) üzenetére


bambano
titán

az egész kócerája nem ér annyit, mint a vectrám és nem is költ rá annyit.
akkor én most büdös bunkó vagyok?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10688) _seth_ válasza k. (#10682) üzenetére


_seth_
veterán

Anyagi oldal nem lenne ott ha a cikkeiben sem lenne benne de ott van mindig, ez is úgy kezdődött, hogy a családnak már júniusig nem lesz egy fillérje sem és stb olvasd el az elejétől vagy az eddigi szerelős vagy bármilyen cikkeit. Szép dolog amit csinál de akkor döntse már el, hogy ő most csóró vagy nem... Nekem mind1 csak ott jön ez elő, hogy a mercibe sem képes normális alkatrészeket venni adott esetben pl boltból vagy akár csak ismerősön keresztül hozatni szintén boltból és erre épül a szerelős cikkeinek a nagy része, hogy elmegy a haverjához és mindenféle összvér megoldást bepróbálak mert egy új az nincs vagy drága (olyan nincs, hogy nincs mert ott az ebay... onnan is rendel gyakran) és amikor elolvasod a 100. bianchi, yamaha, merci, panda stb cikket és mind arról szól, hogy a lényeg annyi kb, hogy járjon a verda jön ez a ponton a sarkkörről azért normál autó áron és még el is kell menni érte... csak ennyi az ellentmondás... egy jó váltó a mercibe luxus meg drága abba amivel a családját szállítja de egy öreg ponton belefér...

Most a ponton fenekét lezúzták... szóval jön majd a szerelős poszt is :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10689) _seth_ válasza bambano (#10687) üzenetére


_seth_
veterán

Hogy ezt miből szűrted le azt még te sem tudod :D

Egyébként ér már annyit még többet is, már van egy ponton is, a bianchi sem lehet olcsó kilakatolva...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10690) bambano válasza _seth_ (#10689) üzenetére


bambano
titán

van három mercije, most hozza a 4.-et, a bianka meg a panda, meg a motor. ha jól kötvettem, ez az egész nem került neki annyiba, mint nekem anno a vectra.

ezért a kopasznál a pénzről beszélni nem szerencsés. a kopasz és a marhasága az egyetlen dolog, ami mostanában nagy tömegeket is egyetértésre hozott, úgyhogy nincs miért piszkálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10691) milomi


milomi
tag

Hali 14 es Slickgumit keresek azonnali megvételre ! ( aki tudja privátban jelezze )

NFS World Nick Ewing1987

(#10692) Daywalker válasza bambano (#10690) üzenetére


Daywalker
addikt

Lol...nincs miért?

Kapásból ott kezdeném, hogy egy ilyen autóért úgy megyek el, hogy trailer vagy vonattal hozom. Most beszopta, mert egyrészt összetört, plusz a torka is véres a dolognak. Olyan, mintha a nagyanyját küldte volna el, hogy fussa le a maratoni távot. Inkább rinyál fél órát egy postban, "h jajj nagy az olajnyomás, mert hígul az olaj", ahelyett, hogy gyorsba cserélnének -- ami egyébként is alap volna, ha ilyen hosszú útra indul egy régi technikával. Megint a hozzá nem értés, sírás és a fillérbaszás megy. Mellesleg beleolvastam a kommentekbe. Hát szánalom, egyesek mennyire ráérnek...kivett szabit emiatt, hogy tudja követni az eseményeket. wtf? Meg "sihuhuzik a ponty".

Szánalom, valaki rosszat mer írni, azt kapásból meglincselik. Mintha kötelező lenne segget nyalni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10693) _seth_ válasza bambano (#10690) üzenetére


_seth_
veterán

Igen csak anno a vectra meg most a ponton... érted... :D Szerintem anno reál értékén többe került az én vectrám mint a tiéd csak hát nah, évek teltek el :D Neki a ponton 1 misi, ha itt adja el szerintem akár több is, a bianchi sem olcsó... Vectra C GTS 3.2 is van már 2 misi alatt...

Kitartás, akarat, ötlet az van valóban, jó is amit csinál mert szeretem olvasni minden írását csak jó lenne ha következetes maradna, ha nincs lé nincs lé ha van akkor meg ne írja, hogy nincs nem kell beleírni.. leírja, hogy olcsón kihozza oké csak mint írtam az fura, hogy olvastam már 100 csikós írást ha nem többet és tetszik csak ez a ponton expedíció kicsit... na jó nagyon kilóg a sorból... az ebayról keresem két hétig a 10 eurós cuccot mert nincs pénz most meg 1 hét alatt kitalálta, hogy 1 misiért vesz a sarkkörről egy 62-es pontont :D Én nem bánom legyen még több ötlete is mert a totalcarnál talán neki vannak a legérdekesebb cikkei pedig új autót ritkán tesztel :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10694) Daywalker válasza _seth_ (#10693) üzenetére


Daywalker
addikt

Na ennyi, megszopták...Csikós megihatja a saját hülyeségének a levét. Tipikus példa, hogy nem veszünk autót és miért nem spórolunk apróságokon. Most van egy törött, motorhibás fémkupaca. Gratulálok neki, ennyi ésszel...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10695) _seth_ válasza Daywalker (#10694) üzenetére


_seth_
veterán

Ezt én sem értem most, hogy az olajat a nagy lazacozás meg blogolás közben miért nem cserélték le.... szűrők, olaj, gyertyák ezt így kellett volna kezdeni de gyertyát is csak takarítottak... ezt mondtam... jól van csináljuk de ésszel kellene... amiket leírtam együtt kb 20e és akkor bőven drága cuccok...

De azért remélem megjavul :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10696) atesss válasza Jim Tonic (#10685) üzenetére


atesss
addikt

Lendkerekes ? :Y
Az meg mi a franc volna ?
De amúgy van benne fordulatszámmérő, csak egy digitális fordulatszámmérőt akarok majd csinálni (elsősorban pár ismerősnek, régebbi autókba, pl. Astra F), és ezt akarnám letesztelni. De végülis lehet raknék a mienkbe is állandóra is, ha jól néz ki.

(#10697) atesss válasza csaresz002 (#10681) üzenetére


atesss
addikt

Fötengely jeladó jó ötletnek tűnik, csak hogy férek ahhoz én hozzá, hogy le tudjam szedni a jelet ? :F
Generátor - hát nemtom, azon nem alakítanak rögtön már valamit, pl. hol van az egyenirányítás ?
Vagy autóban a generátor alapból már egyenáramot termel, nem ?
De ott egyébként is nézni kell azt is, hogy nem a 2x-es vagy 0,5x-es-e a frekvencia, ami kijön a generátorból.

Azért A omegához ne hasonlítsunk, mert az kicsit régi darab már. :D

(#10698) csaresz002 válasza atesss (#10697) üzenetére


csaresz002
aktív tag

passz..... nekem a generátorból kijött egy szál....hogy az mire volt kötve nem tudom :) de ha le húztam,akkor nem volt fordulatszám mérőm :D

amugy egyenáram

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#10699) vazzz


vazzz
őstag

Hali!
Ma szereltem be az Omegámba (1994.évj. B Omega, X20SE 85kw) az új fényszórókat, és kíváncsiságból ránéztem az olajszintre... a nívópálca végig tök habos, de a végén az olaj tiszta, és hiánytalan. Tavaly augusztusban volt cserélve az olaj, azóta kb 3000km-t mentünk vele. Az autó leginkább rövid távon van használva, ami annyit jelent, hogy napi kb. 2-8km. Megnéztem az olajbeöntő nyílás kupakját, az is tök trutymós belülről. Vizem nem melegszik túl és nem is fogyott október óta (amikor a fagyálló bele lett töltve). Most mentem vele folyamatosan ~35km-t, de még mindig trutyis. Ez most akkor hengerfejes lett, vagy csak a rövid távú használat miatt ilyen? Mi a teendő ilyenkor? Idegesít a dolog.
(Az alapjáratom néha ingadozik, és a hidrotőke hangját is lehet néha hallani indítás után egy ideig. Ennek lehet valami köze ehhez?)
Előre is köszi a válaszokat.
:R

[ Szerkesztve ]

(#10700) csaresz002 válasza vazzz (#10699) üzenetére


csaresz002
aktív tag

üdv nálunk :D

[link] nekem dettó ugyaneza bajom :D 95ös B omega,szintén X20SE :DDD

nálam is hidegen a hidrotökének van hangja,alapjárat ingadozik egy minimálisat,
nekem azt mondták,hogy olaj lehúzó gyűrő......

ha leveszed a légszürő csövét ami a torokba megy,nyakamat rá hogy tiszta trutyis a pillangó szelep körül :D azt már nem mondom hogy vedd le a szelepfedelet,mert elájulnál a látványtól :D

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.