Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Daywalker


Daywalker
addikt

Én vastagabb stabilizátor szettet vadászok, hogy ne dőljön annyira bódé, de csak H&R-t találtam, 300 euróért...valakinek ötlet?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9602) bambano válasza Jim Tonic (#9600) üzenetére


bambano
titán

ha nekem még 4 centivel megültetik a gts-t, akkor az már földalattjáró lesz... így is van pár kapubehajtó, ahol félek, hogy felakadok a középső ütközőbakra...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9603) TasiA válasza Daywalker (#9601) üzenetére


TasiA
senior tag

Milyen autó? Annyit tudok segíteni, hogy A Vectránál úgy van, hogy a GT verziónak vastagabb, erősebb a stab rúdja a befogadó szilentekkel együtt. Szerintem F Astra is ilyen lehet, de talán a Vectrájé is jó az Astrára.

(#9604) _seth_


_seth_
veterán

Autópályán...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9605) fero02 válasza _seth_ (#9604) üzenetére


fero02
veterán

A kijelző bal felső sarkánál mi az a vmi? Olyan, mint ha be lenne horpadva... :U

(#9606) _seth_ válasza fero02 (#9605) üzenetére


_seth_
veterán

Olyan is... ott kell bekapcsolni a ketyerét ezért ott van egy "horpadás" még lesz majd egy kis meló a kerettel amikor elnyeri majd a végleges formáját :) Kis szépítés de majd csak nyáron :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9607) Daywalker válasza TasiA (#9603) üzenetére


Daywalker
addikt

B Corsa...a GSI-é sem vastagabb, ha jól tudom.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9608) fero02


fero02
veterán

Nos, a következő képen alakultak a szavazatok/vélemények:

LIP: 0 (ahányan mondtak rá jót, annyian húzták le)
KYB: 2 (csak pozitív vélemény)
Monroe: 2 (3 pozitív és egy negatív vélemény)
Sachs: 6 (no comment)

Nos, a kialakult véleményem és a helyzet alapján az eredeti tervemtől eltérően (mindenhova Monroe) előre Sachs-os teszek (végülis a Monroe-tól egy ezressel drágább), hátra pedig KYB-t (ugyanannyi, mint a Monroe) vagy kis áldozattal (5k) oda is Sachs.

Igazából az a kérdés, h +5k megér-e annyit, h egyforma gyártójú/családú termék kerüljön a kocsi alá, vagy simán jó lesz a KYB is. Erre a kérdésre várok válaszokat ismét. :DDD :R

(#9609) RpPRO


RpPRO
őstag

3 eves, benzines G Astram van. Tudtok-e valamilyen hangszigetelesrol/modszerrol, amivel halkabbra lehetne venni a menetzajt? Pl. a dizelekbe szoktak tenni motorhazteto ala hangszigetelest, nem? Ha ilyet beteszek, halkabb lehet?
Udv.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9610) fero02 válasza RpPRO (#9609) üzenetére


fero02
veterán

Azt nem tenni szoktak (utólag ha arra gondolsz), az gyárilag úgy jön ki. Nekem az F Astrámon van... :U

De az a kocsi annyira hangos lenne? Ráadásul még benzines is.:F Mert még ha én mondanám a 1x éves dízel gépemre... :U

Vegyél olyan "bitumen lapot" (vagy hasonló céleszközt), amit a sokhangszóróvaléserősítővel telipakolt autó építők használnak zaj és rezonancia csillapításra. ;) Jó drága, ellenben nehéz is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9611) RpPRO válasza fero02 (#9610) üzenetére


RpPRO
őstag

Persze nem OLYAN hangos, mivel ez relativ. Utazotempoban jon alulrol a zaj(ocska). Ultem par fullos kocsiban, en is szeretnek atomcsondet az Astramban. :DDD

Tudom, h beleraknak valamit, motorvedo burkolatnak hivjak. Pl. itt Astrahoz valo cuccok vannak. Innen vettem a kartamaszt, kenyelmesebb vele.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9612) fero02 válasza RpPRO (#9611) üzenetére


fero02
veterán

Értelek, régebben én is eljátszottam egy hasonló gondolattal... :K Majd ha lesz sok "fölös" pénzem, akkor...talán.

Mentségemre szolgáljon, h az enyém régebbi is meg dízel is. :DDD

(#9613) bambano válasza fero02 (#9608) üzenetére


bambano
titán

abból ritka hülye érzés fog kikerekedni, ha nem egyformán fáradnak a telók...
egyébként ahogy gumiból is a jobbat hátra kell tenni, szerintem telóból is. tehát ha éppen 5k-n akarsz spórolni, akkor a sachs megy hátra, a kyb meg előre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9614) fero02 válasza bambano (#9613) üzenetére


fero02
veterán

Az a baj, h a KYB több, mint 10k-val drágább még a Sachs-tól is... :U

(#9615) TasiA válasza fero02 (#9608) üzenetére


TasiA
senior tag

Mindent ennyire szarrá bonyolítassz, vagy csak az autós dolgaidat? :DDD :DDD

Szerintem tök 8 melyiket veszed előre, meg hátra. Legyen minőségi és kész. Az, hogy mi mennyire, mikor fárad, terhelés és út függő lesz nagyrészt.

(#9616) TasiA válasza RpPRO (#9611) üzenetére


TasiA
senior tag

Ha alulról jön a zaj, akkor semmit nem fog érni a motorház szigetelése. Ha érdemben akarsz hangcsillapítást, vegyél minőségi halk gumikat, lehetőleg ne széleset. Ez sem elég szedd szét a kocsit és rakjál mindenhová hangszigetelő anyagot. Műszarfal mögé, kárpitok alá, műanyag burkolatok alá.

(#9617) Zewa válasza RpPRO (#9609) üzenetére


Zewa
senior tag

Persze hogy van.
xcbiker fórumtárs kibélelte szépen a Civicjét.
Ilyet pakolt bele.

ps.: Nem egy olcsó dolog de ha meg van rá az igényed és a lovéd. (Én is szeretnék majd raknia jövendőbeli vasamba. Kérdés egy csoró F Astrába érdemes lesz-e...)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9618) TasiA válasza Zewa (#9617) üzenetére


TasiA
senior tag

HA nem sajnálod rá a pénzt, akkor érdemes! Szegényke eléggé puritán, szal zajos mint az állat! ;) Ha már csak az ajtókátrpitok alatt kicseráéed a fóliát valami erősebbre, ami nincs szétszakadozva és egy vékonyabb szivacsot, vagy polifómot ragasztassz rá, jelentősen javul.

[ Szerkesztve ]

(#9619) tibi666 válasza Zewa (#9617) üzenetére


tibi666
senior tag

vegyél mercedest inkább.

(#9620) Zewa válasza tibi666 (#9619) üzenetére


Zewa
senior tag

0,5millából Mergát, első autónak, diákként?
Miből fogom én azt tisztességen fenntartani? :B

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9621) RpPRO válasza TasiA (#9616) üzenetére


RpPRO
őstag

Conti TS810 van rajta (185-os). ennel nem sok jobb gumi van. :)

Persze, nincs semmi szavam, also-kozep kategoriahoz kepest halk ez az auto.

Megjegyzes: nem X5-ok, nem Jaguar, nem S350, meg meg par, amit vezettem, volt eletem leghalkabb autoja, hanem egy 'mezei' 200 lovas TD 407-es, amivel keresztulkocsikaztam Nemeto.-ot. Allam vegig a padlon volt, meg 230-nal is hallottam, ahogy a gyerek mellettem nyomkodja a notebookja billentyuit. :Y

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9622) tibi666 válasza Zewa (#9620) üzenetére


tibi666
senior tag

190d belefér simán.
alkatrész nem drágább, mint a fasztrába.

(#9623) TasiA válasza tibi666 (#9622) üzenetére


TasiA
senior tag

és az mivel jobb? :DDD

(#9624) TasiA válasza RpPRO (#9621) üzenetére


TasiA
senior tag

Akkor a gumi kérdés rendben!
Akkor marad a barkács verzió! Ha van kedved, kiszeded az üléseket és felszeded a szőnyeget, leszeded a bellső műanyag küszöb burkolatot, meg az ajtó kárpitokat és teszel alá szivacsot, polifómot, vagy amit a laminált paló alá szoktak rakni. ;)

(#9625) tibi666 válasza TasiA (#9623) üzenetére


tibi666
senior tag

nagyobb, kényelmesebb. :)

(#9626) TasiA válasza tibi666 (#9625) üzenetére


TasiA
senior tag

én a hangszigetelésre gondoltam! ;)

(#9627) fero02 válasza TasiA (#9615) üzenetére


fero02
veterán

:DDD

Sachs lesz körbe, és punk-tum. :K

(#9628) Zewa válasza tibi666 (#9622) üzenetére


Zewa
senior tag

500k-ba benne kell lenni átírással, megvétellel és esetleges javításokkal együtt.
190-esnél ez nagyon karcsú lenne.
Fogyasztás min +2liter/100km+biztosítás is drágább rá.... :(
Viszont ha úgy gondolod hogy ez komoly alternatíva lehet akkor kérlek gyere át a milyen autót vegyek topicba.

ps.: ha tehetném szívesen elvezetgetnék egy ilyen mergát is..... :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9629) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Vectra C túl van minden teszten, hibátlanul teljesített. Egyedül az első tárcsákat lenne érdemes szabályoztatni, de akkor majd inkább lesz új, ha eljön a fékbetét cseréjének ideje.
Nagyon elégedett vagyok, nagyon megbízható autó.

Csütörtökön haverral kikapjuk az EGR(AGR)-t, és kitisztítjuk. Állítólag ez az egyetlen komolyabb Achilles-sarka van az Opeloknak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9630) fero02 válasza Jim Tonic (#9629) üzenetére


fero02
veterán

Vakold le a pitlibe... ;)

(#9631) Daywalker válasza Jim Tonic (#9629) üzenetére


Daywalker
addikt

Mi is megpróbáltuk leszedni és eddig nem sikerült. Rohadtul rámelegedik az évek alatt...jó szerszám nélkül hozzá se kezdjetek. Ja és torx kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9632) e.vid válasza fero02 (#9630) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem lehet, hibát dob rá...

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#9633) fero02 válasza e.vid (#9632) üzenetére


fero02
veterán

:DDD

Biztos arra is van megoldás... :U

(#9634) _seth_ válasza Jim Tonic (#9629) üzenetére


_seth_
veterán

Meg a rozsda :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9635) Jim Tonic válasza fero02 (#9633) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nincs. Illetve megbukna zöldkártyán.

szerk.: vagyis a műszakin.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9636) tibi666 válasza Jim Tonic (#9635) üzenetére


tibi666
senior tag

nem sokat dob az egér szelep kiiktatása az emisszión.
elforgatni sem lehet?

(#9637) fero02 válasza Jim Tonic (#9635) üzenetére


fero02
veterán

És azt honnan tudják, h le van-e vakolva, vagy sem? Azt bontás nélkül nem tudja biztosra mondani, bele meg nem nyúlhat. :U

(#9638) Jim Tonic válasza fero02 (#9637) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Látszik. A V6-os dízelen a blokk tetején van.
Elektromosan nem lehet kiiktatni, azonnal kitilt az elektronika. Nem csak azt nézi megvan-e, hanem hogy milyen állásban van.
Változik az emissziós érték.
A legfőbb kérdés, hogyan vakolod le. Mert csak akkor jó, ha a szelep zárva marad.
Meg amúgy is, azért egy ilyen autón már csak nem sufnizik az ember.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9639) fero02 válasza Jim Tonic (#9638) üzenetére


fero02
veterán

Persze, ez már nem barkács autó. :R

Én az enyémben (tudom, h ég és föld a 2 motor) egy sörös doboz oldalából kivágott alu lemezzel vakoltam le. Időnként kiég (ált. évente és nyáron), olyankor füstöl mint a dög, kicserélem és ennyi...

(#9640) TasiA válasza Jim Tonic (#9635) üzenetére


TasiA
senior tag

Azon nem bukik meg, teljesen mást mérnek, mint ami az EGR hiánya miatt változik.

(#9641) Jim Tonic válasza TasiA (#9640) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom, mert ha nem jó az EGR, akkor füstöl nagyon egy dízel. Furcsa, ha ezt nem mutatja a szonda.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9642) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Keresek 5x110x65-ös, ET35-ös, 18x8-9 alukerekeket.
Lemondtam a 19-esről, mert állítólag kinyúvasztaná a futóművet idehaza.
Az irányár max. 90-100-110, tekintve, hogy ennyi kint a 19-es új.
Ha van rajta nyári gumiabroncs (225/45), akkor annak állapotához mérten felárat fizetek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9643) Daywalker válasza Jim Tonic (#9641) üzenetére


Daywalker
addikt

Az hagyján, de nem is megy az autó ilyenkor, feltéve, hogy nyitott állapotban ragad be. Ha bezárt állapotában ragad be, az a jobbik eset. Az EGR a nitrogén-oxid gázokat (NOx) vezeti vissza...tudtommal azt is mérik, de ha az EGR-t kiiktatod, nem fog megbukni az autó. Talán magasabb Euro normáknál már kibukik, de Euro2 szinten nem. Jó példa erre a régi C14NZ/X14SZ motorok, ahol az előbbinél nincs, utóbbinál van EGR, de mindkettő Euro 2, a blokk és befecskendezés ugyanaz (még a gyújtásban van különbség, előbbi rotoros, utóbbi DIS trafós, illetve az X-nél nincs oktánszám dugasz).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9644) milomi


milomi
tag

Astra Gsi -van tuning.. 0-100 ra 6,6 sec.. aki hiszi aki nem..

NFS World Nick Ewing1987

(#9645) TasiA válasza Jim Tonic (#9641) üzenetére


TasiA
senior tag

aham, dízelt azt nem tudom, abban lehet igazad van, benzinesnél nem téma a ZK. ;)

(#9646) TasiA válasza milomi (#9644) üzenetére


TasiA
senior tag

inkább úgy fogalmaznék: van aki elhiszi? :DDD Akkor az kb SLICK gumival és 200 lóval rendelkezik! Ha nem, akkor kár is erőltetni a higgyük elt!

(#9647) milomi


milomi
tag

nédz meg a myvipem.. meg nézd meg a 2009 es.. szeptember 13 dikai mezőkövesdi .. lapot.. ott vok rajta Répási Milán ... és nem SLICK gumivalvolt ... mivel SPER DIFIM van amit már sokan megnéztek .... a rajtnál sokat számit.. + rossz lyukas kipuffal ... meg valami AC sem volt tökéletes.. de igy is mentem 15,4 15,7 et ... most már van benen chip.. Új AC pumpa ... + új kipuf rendszer... + chip ... compiuterre irt ... és nemkell hogy valaki elhigye.. jöjjön ell eger mellé.. üljön be :) eny az egész .. és nincs 200 ló ..160 körül .. meg power Cup

NFS World Nick Ewing1987

(#9648) milomi


milomi
tag

és anyit hogy 276 veztengely... új kipuf rendszer 50 es.. , másik gyújtás... átirt Compiuter.. Sperdifi .. POWER CUP , másik Leömlők , könyitet lendkerék és Főtengely ,,

és miskolcon a kora parkolóban is Elvertem az Integrákat is.. Slick gumival .. amire 15,2 es időt mondtak ..

NFS World Nick Ewing1987

(#9649) t1 válasza milomi (#9647) üzenetére


t1
addikt

15.7-et egy 101 lovas 1.3GTi Swift is megy ;]

(#9650) milomi


milomi
tag

hát én mezőkövesden 600 kilóval a suzuki GTI ... 15,4 et ment.. de a motorja 1,3 millába van :) lol ....
aról megy anyit hogy egy Vacsi új LEON CUPRA megy Catalizátor nékül 14,6 ot :) és 160 körüli végsebeséget :)

én 145,5 értem be a célba.. de utána lett csak kész a kocsi.. Májusba leszek mezőkövesden meg Kunmadarason asszem hamarább lessz .. ott is leszek ... am mezőkövesden 2 Integra volt :D egyik 15,3 másik 15,1 ..Slickel .. am a Leon túrból is 200 lóval ..15,5 alá nemtudot menni :)

NFS World Nick Ewing1987

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.