Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Daywalker válasza Calogero (#9500) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, nekem ilyen lett: [link]

Valóságban talán picit sötétebb, hátul nem látni be ennyire. Ez LLumar fólia.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9502) fero02 válasza Calogero (#9500) üzenetére


fero02
veterán

Ez érdekelne engem. Tudnál vmi infót adni a témáról? :R

(#9503) _seth_


_seth_
veterán

Ezeknél nekem egy kicsivel sötétebb: [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9504) Daywalker válasza _seth_ (#9503) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezek hány %-osak? Nem tűnik sötétebbnek, mint ami hátul van nekem (még több kép: [link])

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9505) Calogero válasza fero02 (#9502) üzenetére


Calogero
addikt

A fólia adatait leírtam a hozzászólásban amit linkeltem.

Minimális sötétítés mellett is kint marad a meleg.
A fóliázok nem nagyon szeretik mert vastag fólia, így nehezebb feltenni mint a hagyományos filmes fóliákat.

Itt dolgoznak ilyen fóliával (amiről tudok)
[link]
[link]
[link]
[link]

1 nap alatt kész a fóliázás, utána 2hétig nem ajánlatos az ablakokat lehúzni.
Most télen óvatosan a jégkaparóval.

Hátránya: borsos ára miatt nem közkedvelt fólia. Nekem 55 000 Ft-omba került.

(#9506) Daywalker


Daywalker
addikt

Esetleg még a Thomy fóliánál is utánajárhatsz, nekik is van hasonló (sőt, kétféle) hővédő fóliájuk. Már három autót csináltattunk náluk és mind tökéletes lett.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9507) KrAt


KrAt
veterán

Hehe elküldtem tesómat megvenni a Nagy Opel Könyvet (ez szinte lexikon) és az Híres autómárkák - Opel könyvet (ez is hasonló hozzá) és vmit elbasztak a Libriben, mert az első listaára 6990 Ft, és én vettem 1500 ft-ért, a másodiknak az eredeti ára 4e, én 2e-ért vettem.. Kurvajó :D

(#9508) _seth_ válasza Daywalker (#9504) üzenetére


_seth_
veterán

Nem tudom, én már így vettem az autót és szerintem németbe került még fel az autóra a fólia mert elég régi már rajta + 70%-os színezett alapból az üveg is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9509) bambano válasza Calogero (#9505) üzenetére


bambano
titán

Ráklikelek az elsőre, rögtön világba kürtölik, hogy az ő fóliájuk kiszűri az uv 99.9%-át. Elég érdekes ígéret:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9510) _Voyage_ válasza Daywalker (#9504) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Gyönyörű a kis Corsa, grat hozzá! :Y :R

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#9511) Daywalker válasza _Voyage_ (#9510) üzenetére


Daywalker
addikt

thx! :R Rengeteg pénzben van már és még rengeteget lehetne rá költeni. Nővérem használta előttem és hát...tudjuk milyenek a nők ezen a téren: csak használják, de szerviz és törődés nulla (tisztelet a kivételnek!). A rossz ablaktörlő gumik miatt szélvédő cserék (elöl-hátul), oldalablakok karcosak a voltak a jégkaparástól, puffos volt bal első sárvédő (mondjuk épp csak be volt horpadva az oldalsó lemez, de cserés volt), és a jobb első is meg volt karcolva by kerítés, repedt volt jobb hátsó lámpa by tolatás, rohadt a hátsó ajtó az ablaktörlő körül (cserés lett, akkor került rá a gyári szárny is), kopott gumik (akkor még gyári felnin persze) no meg az extrák, de az már saját "hülyeség". Szerintem ezzel sokan vannak így, mert van itt pár szép otó...ami nekem a bajom, hogy a 13 év azért érződik rajta, már nem olyan erős, mint régen és a kasztni sem olyan merev már, mint újkorában, de ez van...jobb, mint a hitel :C Már csak valami bika motor kéne bele...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9514) vallas


vallas
senior tag

Hi!

Astra G-ben többször csinál olyat a fényszórókapcsoló, hogy felkapcsolom, és belül felkapcsolódik a kijelzők világítása, de maga a fényszóró nem, ilyenkor picit visszahajtom a kapcsolót, és utána meg jó, szóval valami kontakt hiba lehet.

Érdemes nekiállnom, vagy inkább szerelő nézze meg, valamint hogy lehet leszedni a kapcsolót, erősen húzni, és a beltéri világítás bekacsolása után ha tovább húzom magam felé akkor lejön?

meg még egy ehhez kapcsolódó: van a műszerfalon olyan lámpa ami a tompított bekapcsolt állapotát jelzi? mert ugye a refit kékkel jelzi, de sok más kocsin a tompítottat is kijelzik zöldel.

Előre is thnx!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9515) TasiA válasza vallas (#9514) üzenetére


TasiA
senior tag

Ha olyan mint a Vectra , F Astra, akkor húzd ki a kapcsolót középső állásban (helyzetjelző+beltér), ekkor a kapcsoló alatt be tudsz nyúlni 1 pici nyíláson és be kell nyomni erősen 1 pöcköt. Így ki tudod magad felé húzni az egész kapcsolót házastól.

(#9516) Jofi81


Jofi81
őstag

Van ötletetek, hogy milyen boltban tudnék venni bőr kormányvédőt? Webshopokban láttam sok helyen 3000 körül, de mire azt idehozza a futár, 5000 lesz belőle. Ilyesmire gondolok:

(#9517) TasiA válasza Jofi81 (#9516) üzenetére


TasiA
senior tag

8-10-ért meg már be is bőrözik.

(#9518) vallas válasza TasiA (#9517) üzenetére


vallas
senior tag

Inkább bőröztesd be, az jobban néz ki

Zegen az előző astrát 5 ezerért bőrözték, talán van is valahol linkelve régebbi hozzászólásba kép.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9519) vallas válasza vallas (#9518) üzenetére


vallas
senior tag

Na megkerestem, 6 ezer volt számlával, de a képek már nem élnek

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9520) TasiA válasza vallas (#9519) üzenetére


TasiA
senior tag

Na így meg pláne

(#9521) Jofi81 válasza vallas (#9519) üzenetére


Jofi81
őstag

6 ezerért még jó is lenne, én mindenhol 10 fölött láttam. Annyit meg most nem szánnék rá, vannak fontosabb cserélni valók előbb. Sajnos nem lakom Zeg közelében.

(#9522) vallas válasza Jofi81 (#9521) üzenetére


vallas
senior tag

Gondolom, egy újabb bontós kormány sem áll meg 10 alatt... :( ami esetleg nincs úgy megkopva

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9523) wwhy válasza KrAt (#9507) üzenetére


wwhy
veterán

nem akarok ünneprontó lenni, de a libri weboldalán messze nem ezek az eredeti árak szerepelnek, hanem Nagy opel könyv-1500 (eladási ára:1275), Opel - híres autómárkák-1995 (eladási ára:1696).
ON: egy kis help kellene: kiégett a bal első helyzetjelzőm, és csak a fényszóró kiszedésével cserélhető, amit csak a lökös leszedése után oldható meg. (hogy szorulna lyukba a keze, aki tervezte az egész fényszórót+ami mögötte van). Szóval a lökös leszedéséhez kellene vmi útbaigazítás.
Corsa C, 2006, projektoros lámpa. (tudom, a sima lámpásnál ki lehet cserélni).
Ja, a szerviz 5-7e Ft-ot mondott rá.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9524) #TOTTI válasza wwhy (#9523) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nézd meg a kerékív elején lehet van egy kis ajtó ahol be tudsz nyúlni.. ha kikormányzod a kereket.. talán ha ott van olyan..

(#9525) Jofi81 válasza vallas (#9522) üzenetére


Jofi81
őstag

Hát nem tudom, hogy az mennyi lehet, de gondolom nem olcsóbb, sőt. De valamit kéne vele csinálni, mert tükörsimára van kopva az egész.

(#9526) Jim Tonic válasza Jofi81 (#9525) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Keress valami aukciósházban, esetleg bontóban. Bőrös, gyönyörű Vectra C kormányok vannak 10-12-ért.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9527) Jofi81 válasza Jim Tonic (#9526) üzenetére


Jofi81
őstag

És az jó a G Astrához is? Nem lenne hülyeség kicserélni, mert azon kívül, hogy el van kopva, a bal oldali dudagomb is kiszakadt.

(#9528) fero02 válasza Jofi81 (#9527) üzenetére


fero02
veterán

Széria hiba... :(

(#9529) Jim Tonic válasza Jofi81 (#9527) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem.
Ilyen helyeken keresgess!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9530) Sotho válasza Jim Tonic (#9529) üzenetére


Sotho
őstag

Egy kis segítséget kérnék. Opel astra f kombi 98-as , féklámpák nem működnek néha felvillannak (egyszerre a kettő), hogy derítsem ki hol a hiba? Biztosítékok közül melyik a féklámpa? Ill. a tolatólámpa sem megy.
Köszi. :R

(#9531) KrAt válasza Sotho (#9530) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem volt ilyenem, összevissza mentek a hátsó lámpáim, akkor a testelés volt a gond, amit hátul kap (nekem a csomagtartó alsó keresztmerevítőjénél..)

(#9532) Sotho válasza KrAt (#9531) üzenetére


Sotho
őstag

Na ez nekem nem sokat mond :B Mi az a testelés?

(#9533) TasiA válasza Sotho (#9532) üzenetére


TasiA
senior tag

Ez esetben javasolnám a szakembert!

(#9534) Sotho


Sotho
őstag

Esetleg valaki más?

(#9535) fero02 válasza Sotho (#9534) üzenetére


fero02
veterán

Vezetékeket, kontaktokat leellenőrizni. Ha nem tudod, h mi az a testelés, akkor sztem ettől tovább nem kell menni...goto szakember. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9536) wwhy válasza #TOTTI (#9524) üzenetére


wwhy
veterán

megnéztem, de sajnos semmi :( van ugyan 2 kis dudorodás, de semmiképpen nem ajtó. Közben nézegettem az autót, és arra gondoltam, h ha sárvédőt leszerelem, akkor talán elérhető a fényszóró. Vagy a látszat csal?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9537) #TOTTI válasza wwhy (#9536) üzenetére


#TOTTI
őstag

Hát akkor nem tudom manual mit mond.. én is már majdnem szervizbe vittem a H Astrat.. fellapoztam aztán egy elég hozzáférhető megoldás volt benn.. nem kellett szerelgetni.. Az a baj hogy csak egy ötlet volt nem lattam még C Corsat ilyen szemszögből..

(#9538) Sotho válasza fero02 (#9535) üzenetére


Sotho
őstag

Eddig én is eljutottam, egyéb érdemi hozzászólás valaki?
Típushiba , kapcsoló tönkremehet? stb.

(#9539) fero02 válasza Sotho (#9538) üzenetére


fero02
veterán

Mi nem volt ebben érdemi :F :U

Nézd végig az áram útját, ellenőrizd a kapcsolót, izzókaz, biztiket, zárd ki a kábelszakadás lehetőségét.

(#9540) Jim Tonic válasza Sotho (#9538) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

LOL. Kaptál érdemi segítséget. Kicsit erős beszólás volt. :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9541) TasiA válasza Sotho (#9538) üzenetére


TasiA
senior tag

Ember, Te olyan szinten vagy tudatlan az egészhez, hogy szinte fáj! Nincs is ezzel baj, lehet máshoz meg Te értesz, amihez én nem.
"Na ez nekem nem sokat mond Mi az a testelés?"
NA erre NO COMMENT! Senki nem kezdett fikázni, piszkálni inkább javasoltuk egy hozzáértő embert, amire te hisztizel? Hát hogy segítsünk, ha tök hülye vagy hozzá? Ha elmegyarázzuk mi az ,akkor a következő kérdés az elsz, és mi az a csavarhúzó? Aztán, ha elmagyarázzuk, akkor mit kell azzal csinálni?
Ez kb olyasmi jellegű dolog, mint a - nincs áram a házban mit tegyek?- Nézd meg a biztosítékot!- mi az a biztosíték?
Érted már miért küldünk hozzáértőhöz, vagy hisztizel még 1 kicsit?

de tudod mit?
Érdemi válasz: nem típus hiba és igen a kapcsoló tönkremehet.

[ Szerkesztve ]

(#9542) dokar válasza Sotho (#9530) üzenetére


dokar
addikt

ha egyszerre villan, akkor a fékpedál nyomás érzékelőnél/kapcsolónál kéne keresni. lövésem sincs milyen, de én egy tolókapcsolót használnék . :)

extra - SEXRay

(#9543) #TOTTI


#TOTTI
őstag

KÖBE felülvizsgáló kárszakértője 10:30ra jelentkezett be és még nem ért ide.. de minden telefonhivásra a válasz hogy mindjárt.. még 11:30as elsőre is...

És még autóztatni akarnak meg fuvaroztatni.. meg stb.. elszomorító.. meg elcsalni a helyszíni szemlét.. jah meg majd gondolom fizetni se..

(#9545) TasiA válasza Calogero (#9544) üzenetére


TasiA
senior tag

Ez 1-es BMW VW orral.

(#9546) Tomoty válasza Calogero (#9544) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Visszafogott A5 :DDD

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#9547) byo válasza Sotho (#9530) üzenetére


byo
csendes tag

Jobb ha elmész szagértőhöz, me lehet akár a biztosítótáblád is rossz, akkor meg hiába is görcsölsz otthon.

Amúgy lehet a hátsó lámpád panelja is rossz, vagy kontakthibás, szedd szét a hátulját és ütögesd miközbe valaki nyomogatja a féket, vedd ki az izzót tedd vissza. Biztosítékokat meg megpróbálhatod kihúzni bedugni szal csak ennyit tudsz otthon.

[ Szerkesztve ]

(#9548) byo válasza Jofi81 (#9516) üzenetére


byo
csendes tag

Ha a fővárosban jársz nézz szét a homasitába (weben is fenn vannak), én is ott tudtam venni normálisat, és vigyázz, nem mindegy a méret. (vidéken is lehetnek homasita partnerek, ha tőlük rendeled akkor nem kell szállítást fizetni de picit drágább.)

(#9549) Jofi81 válasza byo (#9548) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, megnéztem. Náluk csak 1200 a házhozszállítás, az elég jó. Lehet, hogy innen rendelek.

(#9550) Sotho válasza dokar (#9542) üzenetére


Sotho
őstag

Köszi megnézem :)

byo: hátsó panel, biztosítéktábla OK. :K

TasiA: Sajnálom , hogy fájdalmat okoztam. :DDD (nem is ;] ) Easy Rider öcsém hagy piszkáljam már a gépemet, így tanul a gyerek ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.