Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Madwe válasza wallace 234 (#50899) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sötét szobában (ahol hdrt illik nézni) nekem még a c6 is bőven sok volt max nitben nemhogy a cx... nincs szükség többre. Dinamika a fekete fekete miatt így is nagyobb mint az 1000+os lcdk esetén

(#50902) collecting


collecting
tag

Oke, kiderult, hogy a teve csak receiver lehet airplay eseteben, sugarzo nem. Szoval nem lehet kikuldeni a tv hangjat a homepodokra... :(((

(#50903) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Lepörögtek szépen a CX árak, ha 999K nem is, de 1.1M simán lehet a 77-es december közepéig valahol (Csak MediaMarkt, Euronics, esetleg Edigital játszik nálam, amit meg mernék lépni)

1.) Van valaki, aki 65-ről ment 77"-ra itt? Megéri a felérat, volt húha élmény a plusz 40% térnek? C8-ról jövök, annyit nem gémelek, hogy csak a PS5 miatt megérje CX-re menni, szóval mindenképp feljebb akarok lépni méretben is, ha már TV csere.

2.) 2021 TV modellekről mi itt a vélekedés? Elég szűkszavú a net, amit ki tudtam hámozni, hogy jön a QD szűrős oled, de nem LG lesz (lehet sony?). A miniledet fogják agyba főbe tolni, illetve az új gyárak miatt drasztikusabb lehet az lg oledek áresése is. Ez a 'drasztikus' elvileg 20-25% áresést jelenthet, na most nekem ez minden csak nem drasztikus. Ha tudom, hogy egy 77-es TV jövőre karácsonykor 900K, akkor azt túlélem, ha most 1.1M-ért veszem, de ha pl a jobb kihozatal miatt a 88-as fog 1.3-ban menni, az idegesítene :U

3.) Az LG QC tényleg szarabb lett az elmúlt évek alatt vagy csak véletlen ez a sok pixel, banding stb probléma?

(#50904) Madwe válasza xerobyte (#50903) üzenetére


Madwe
nagyúr

2, én olyan pletykákat olvastam, h két éves ciklusra állnak át s jövőre nem jön 11es széria (vagy hívják bárhogy) avs fórumokon...
3, régebben is volt pixelhiba s banding, minél nagyobb az átló annál nagyobb átlagban. Ami változott az az h manapság sokkal több ember vesz oledet, tübb felhasználó = több panasz, %osan nem biztos h növekedett a hibák száma (szerintem pont h javult amúgy)

(#50905) blakey válasza Madwe (#50904) üzenetére


blakey
titán

2, én olyan pletykákat olvastam, h két éves ciklusra állnak át s jövőre nem jön 11es széria (vagy hívják bárhogy) avs fórumokon... - bár így lenne, de nagyjából mindennel, elég lenne akár a 3 éves ciklus is. Hatalmas a pazarlás, szvsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50906) Fisha


Fisha
őstag

Az "interneten kering" a Vissza a jövőbe 2. UHD-HDR változata. Mindenhogy akad, mint a fene. Vinyóról is, nasról is. Az első résszel nem volt semmi gondom. Próbálkozott vele más is? (B9)

[ Szerkesztve ]

(#50907) Madwe válasza Fisha (#50906) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elindítottam a kölcsönzési folyamatot, ha elérhető a nasomon jelzek mizu :)

(#50908) MrBazsi válasza Fisha (#50906) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Pont a múlthéten zongoráztam le mind a hármat, nekem egyikkel sem volt gond.

(#50909) Fisha válasza MrBazsi (#50908) üzenetére


Fisha
őstag

Most nézem, hogy több változat is van. Ezt toltad?
UHD BluRay 2160p Dolby.Vision SL TrueHD Atmos.7.1 HEVC

Milyen TV-n?

(#50910) Madwe válasza Fisha (#50909) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én ezt néztem most meg, cx-el ugyan, de semmi baja. Mind gyári plex appal mint apple tv-n infuse-al, röcc nélkül megy.
usb3-as pendriveal nézted? Tévé wifin van amúgy? (100as ethernet csatija lehet szűk keresztmetszet, 88mbps körüli a file, szóval határon van)

[ Szerkesztve ]

(#50911) MrBazsi válasza Fisha (#50909) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Back.to.the.Future.Part.III.1990.2160p.UHD.BluRay.REMUX.TrueHD.Atmos.7.1.HDR10+.HEVC.HuN-TRiNiTY
ezen még az eredeti szinkron is rajta van.
65B9

[ Szerkesztve ]

(#50912) Fisha válasza MrBazsi (#50911) üzenetére


Fisha
őstag

Várjál, én a második részről beszélek.

50910Madwe
Köszi. Megnéznéd a belső lejátszójával is? Elvileg 3-as usb-n dugom rá. Több aljzatban is próbáltam. Fura, mert némelyik jelenet teljesen jó, másikok meg nem folyamatosan akadnak. Nem alkalmanként, hanem minden másodpercben.

Illetve vinyóról még semmi mással nem volt gondom, az teljesen extrém sávszélességű tesztvidókkal sem.

[ Szerkesztve ]

(#50913) Madwe válasza Fisha (#50912) üzenetére


Madwe
nagyúr

A gyári fényképek és videók vagy milyen appal sincs gondom nasról dlnaval. Nem lehet h a file sérült valahogy?

(#50914) wallace 234 válasza Gaben360 (#50900) üzenetére


wallace 234
őstag

Hogy melyik? Pl lg 55b9 SDR Valódi jelenet csúcs fényereje 328 cd / m² hdr be HDR valós jelenet csúcs fényereje 526 cd / m². B7 HDR valós jelenet csúcs fényereje 670 cd/m² igaz ezek csak számok, de azért nekem feltűnt, hogy kevesebb!

(#50915) pazo2005 válasza alaves (#50898) üzenetére


pazo2005
csendes tag

Köszönöm a kimerítő és precíz elemzést és teszteket! :C

(#50916) Pro Koryak válasza wallace 234 (#50899) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szép az 1000+ nit, csakhogy az oled pixelenként vezérli őket, a qled meg zónánként = nem csak a fehér lesz világosabb, hanem a környezete is, mivel a teljes zónában emeli a fényerőt. Nappal valószínű nem jön elő, de azért nézd meg tök sötétben is.

(#50917) wallace 234 válasza Pro Koryak (#50916) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen szép! De már dolgoznak rajta, hogy ne legyen blooming probléma. Jövőre jönnek a mini ledes tvk! Olednél valóban a pixelenkénti vezérlés, ami sokat dob az egészen de azzal is robbant, hogy jóval több volt benne a Kraft, és sajnos az lg eléggé szét szedte a minőséget,annak idején nem volt ekkora különbség! Így az olcsóbb olednek is elképesztő képe volt! Jövőre olednek is kell, mutatni valamit, mert a végén, szép és jó de jön valaki aki jobbat fog produkálni! Lg meg nézhet és persze mi is!

(#50918) dh66e válasza Fisha (#50906) üzenetére


dh66e
veterán

Hát ezen jót nevettem. :DD

(#50919) BomiBoogie válasza wallace 234 (#50899) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, igen, nehéz ez így látatlanban, egy felhasználási helyre, sötétben biztos jobb az OLED, engem a kontrasztossága meggyőzött. Csak ez a fránya burn-in kockázat.

De amúgy, ha van ez a screen shift is, hogy lehet, hogy pl. a CNN beégett? Vagy azért, mert a shift csak a kép szélén mozgat el pár pixelt, a logó meg sokkal nagyobb?

De akkor mi értelme a shiftnek? Akkor kb. semmi "ellen nem véd". :F

(#50920) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50919) üzenetére


wallace 234
őstag

Igazából ez a pixel eltolás segít, úgy tudom az összes pixelt, mozgatja ill korábban nem volt logó védelem, ami a logó körül csökkenti a fényerőt. Olyan tömeges beégés nem történt, ha lenne annak híre lenne, éppen úgy mint a közel múltba, tápegység túl melegedés miatt vissza hívtak egy csomó oled tvt, főleg dél koreába, de állítólag európába jutott belőle! Vissza térve a beégésre a CNN Erős piros és ezt a régebbi oledek, nem nagyon szerették, ill azért elég extrém teszt volt, nem hiszem, hogy napi 24 órába valaki CNN t nézzen. Újabb oledeknél nagyobb a piros pixel, így jobban bírják. Ez a beégés igazából, normál használat során, egy kis oda figyeléssel nem nagyon fordul elő! Ha meg gond van Lg cseréli a panelt!

[ Szerkesztve ]

(#50921) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.
Erősen gondolkozok egy 65CX megvételén, elsődlegesen filmnézéshez kellene. Azzal már előre megbékéltem h a Dts hangformátumokat nem kezeli, viszont azt kérdezném, hogy USB 2-ről kúlsö hdd- vel tudnék gond nélkül magas bitrátás 4k filmeket nézni? Használja így valaki közületek, ha igen mik a tapasztalatok, megy gind nélkúl a kép és a hang lejátszás?

(#50922) krx21 válasza wallace 234 (#50917) üzenetére


krx21
nagyúr

“De már dolgoznak rajta, hogy ne legyen blooming probléma. ”
Ez mindig is így volt... :DDD

(#50923) wallace 234 válasza krx21 (#50922) üzenetére


wallace 234
őstag

Egyszer majd sikerül össze hozni ! :)

(#50924) Gaben360 válasza wallace 234 (#50923) üzenetére


Gaben360
senior tag

Persze, ez lesz majd a microled....egyszer talán, horror áron.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#50925) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Használ itt valaki/esetleg látott élőben Panasonic HZ980 oled TV-t?

A tükröződés mértéke érdekel, az árukeresőn olvasható vélemény alapján idén fejlesztettek a bevonaton és kevésbé tükröződik.

Valakinek van erről tapasztalata esetleg?

Köszönöm!

(#50926) Pro Koryak válasza wallace 234 (#50917) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"annak idején nem volt ekkora különbség! Így az olcsóbb olednek is elképesztő képe volt! "

Most sincs különbség max. mozgás terén. A fekete az most is 0nit.
Tehát továbbra is elképesztő képe van az olcsóbb olednek is. Csakhogy 4-5 éve még az lcd-k képének 99%-a valóban kuka volt, így mellette sokkal jobban kijött az oled erőssége + ennyi év alatt már megszoktuk a "jót".
Persze lesz majd jobb technológia, szintén irreálisan magas kezdőáron... :C

[ Szerkesztve ]

(#50927) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az jutott még eszembe, hogy pl. a képernyőkímélő műküdik akkor is, ha appok futnak?

Pl. Spotify-t vagy YouTube-ot elindítom, akkor közben lehet galériát/képeket futtatni? Vagy akkor meg megáll maga az app. :F

(#50928) WiZARD válasza BomiBoogie (#50927) üzenetére


WiZARD
addikt

Miért nem veszel zenehallgatásra chromecastot, vagy valami hasonló filléres eszközt?
TV meg marad arra, amikor nézed is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50929) BomiBoogie válasza WiZARD (#50928) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jogos. :D
A feleségem úgy szereti, ha kép is van a "háttérben" zenehallgatásnál. Én meg szívesen kipróbálnék egy OLED-et. Ezzel fárasztom a topikot pár napja. :D
Mutatok egy példát (és ebből lemegy mondjuk 3-4).
[link]

Tudom, nem erre való az OLED. :K

(#50930) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50927) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha spotify t el indítod , ki kapcsolod a kijelzőt az a legjobb védelem! De amúgy nem indul el a képernyő védő! YouTube zenét próbáltam és nem indult el a képernyő védő. Van egy Sony bluray lejátszó, azt be kapcsolom és telefonon keresztül, irányítom a YouTube zenét és így nem kell a tv, csak addig míg először be kapcsolom a lejátszót! De ahogy írták is egy Chrome cast meg oldja a gondot!

(#50931) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50929) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát szerintem erre inkább egy Qledet, azt azon mehet így egésznap a YouTube!

(#50932) ΞΔGLΞ válasza BomiBoogie (#50929) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És ha be is ég, akkor mi van? :-)
Kicserélteted, legalább letudod tesztelni, hogy mit bírnak ezek a panelek és amikor már nem lesz rá garancia, meg lesz bőven az infód, hogyan is használd majd a jövőben.
Nekem a jövő héten fognak panelt cserélni a 77-es cx-en, mert olyan szépen előjött rajta (ami eddig nem volt) a tinting, hogy legszívesebben lerúgnám az asztalról.
De az biztos, hogy addig fogják cserélgetni, amíg tökéletes nem lesz, de remélem, hogy ez elsőre is sikerülni fog.

(#50933) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#50932) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt pont fordítva van, mint a Vertical banding-nél, amit a telefon jobban felerősít, mint, ami valójában látható. Szóval ez élőben jóval durvább. És szürkés színnél, pl sötétebb szoba jelenetnél is frankón látható.

[ Szerkesztve ]

(#50934) BomiBoogie válasza ΞΔGLΞ (#50932) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:D Lehet, hogy szolgáltatónál venném, ott meg nem tudok extragarit venni.
De néztem, lehet-e valahol külön, de nem láttam. És elvileg a beégésre nem terjed ki, de akkor ezek szerint igen?
Nyilván nem akarom tönkretenni és mindent megtennék, hogy jó legye :D, de ki tudja ugye.

(#50935) ΞΔGLΞ válasza BomiBoogie (#50934) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elvileg arra nem terjed ki az a garancia, amit pluszban veszel.
De én nem is ezt, illetve erre írtam. :)
Amíg van rá a gyári két év garancia, na ott kell nem törődni, hogy most beég, vagy nem ég be.
ha beég, kicserélik, viszont onnan meg újból indul a két év garancia a panelcsere miatt.
Így bőven meglesz az infód a jövőre vonatkozóan, hogyan használd majd a tv-t.
De én azt mondom, hogy a cx-nek meg sem kottyan ilyen napi 7-8 óra ugyanazon a helyen és helyeken lévő HUD-ok.
Szóval, kapja az ívet rendesen tőlem/tőlünk a cx, de bírja, csak előjött ez a tinting. Az új panellal a jövő héten jön a szerelő.

[ Szerkesztve ]

(#50936) Northlorien válasza BomiBoogie (#50929) üzenetére


Northlorien
tag

:) ha zenehallgatás akkor miért nem egy normális hangrendszert vásárolsz ehhez, ezt annyira nem értem. Erősítő bluetooth+streaming kapcsolattal + egy normális sztereo és kész.

Ha filmeket akarsz nézni, nagyon jó minőségben és hajlandó vagy vigyázni rá, vegyél oledet, arra, hogy a háttérben menjen a youtube zenére, arra kb nulla értelme van, beég, elhasználódik, utánna garancia ügyintézés ha van még, stb. Már a stressz faktor miatt is érdemesebb egy LCD-t venni. Kb olyan ez mintha szukseged lenne egy autóra,, de helyette veszel egy traktort mert ugye az is elvisz A-bol B-be. :) Ha szereti nezegetni a képeket meg váltogatni már akkor is jobban jársz ha odaraksz egy LCD kijelzős 10 colos tabletet amit rákötsz az erősítőre.

LCD: Sony KD-55XG9505B - tök jó a local dimming benne SDR esetében 0 blooming van, android rendszerrel, mehet reggeltől estig kb 300 ezerbe kerül most a Sonynal, ár értékben nem egy rossz döntés, de ha többet rászánsz van jobb opció is.
Erősítő+hangfal: használtan kb 50-150 ezerért nagyon jót találsz
Tablet: A fireHD 10 kb 40 ezer forint.

Ezzel kb oled árban vagy, tök jó képminőséggel + hangal. Az oled nagyon kiraly, de megvannak a hibái hátulütői. Ha mindenképpen ezt vennél akkor ismétlem, a zene miatt vegyél egy tabletet az asszonynak, és a ne a tv-t használd zene streamre, mert előbb vagy utóbb be fog égni.

Természetesen nem akar senki meggyőzni arról, hogy mire költsd a pénzed, ez szíved joga, és ha oledet akarsz venni akkor vegyél azt, csak ne várd, hogy erre a felhasználásra ebben a döntésben megerősítsünk. Remélem nem érted félre, 0 bántó szándék és irónia nélkül irtam a fentieket.

(#50937) snpetit válasza BomiBoogie (#50934) üzenetére


snpetit
aktív tag

Hát LCD kellene Neked, de ha mindenképpen OLED-et akarsz és +gari nem játszik akkor várd meg a jövő évet, ha nem sürgős annyira.
Már alapból 3 évet kell adniuk az ára miatt.

(#50938) ΞΔGLΞ válasza snpetit (#50937) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De minek kellene neki LCD, ez a beégés para kezd itt "betegség" lenni lassan.

(#50939) rothfb válasza BomiBoogie (#50934) üzenetére


rothfb
veterán

Erre a felhasználásra oledet venni kb olyan, mintha pl egy magyar kisvárosban városon belül az ócska útra, 5 km-s ingázásra vennél egy dízel Q7-t. Vagy egy Ferrarit.
Na kb ennyi értelme van oledet venned. Totálisan felesleges. Persze ha nem számít a pénz... Mint egyeseknél. De én még akkor sem vennék oledet erre, mert sajnálnám a tv-t. Igazi pazarlás.

(#50940) Dreamie


Dreamie
őstag

Megjött az Emag-tol a 65-os CX... Hát... Ez egy másik dimenzió a 49ks7000 után. Az is egy jó tv volt, nagyon szerettem, de ez... Beszaras gyönyörű, még a sima HD adasok is meglepően szépek. Azon gondolkodtam, hogy athozom a másik szobából a PC-t és ezen fogom használni, ha majd tudok szerezni egy RTX 3080-at hozzá.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#50941) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50934) üzenetére


wallace 234
őstag

Van 2 év garancia de ha kicsit vársz jövőre 3 évet kell adniuk! Szóval vedd meg azt használd, ahogy tetszik. Beégés kockázata már elég minimális! Meg ha meg veszed használod, és be írod a fórumba meddig bírta, így!

(#50942) gertitorpe válasza xerobyte (#50903) üzenetére


gertitorpe
tag

Én már évek óta várom a tökéletes/megfizethető OLED-et :D De eddig nem sikerült rávennem magam hogy elköltsek ennyi pénzt, főleg hogy minden évben kijön valami újdonság ami megtetszik de a kezdetekben túl drága.

Pár éve még az 55 colos FHD hajlított OLED-re csorgatta mindenki a nyálát, azóta meg elég sok fejlődés történt mind árban, mind minőségben.

Jövőre szerintem nagy változása 8k-s TV vonalon lesz. Egy mondjuk 1.5 millió alatti 'elérhető' 88 colos az tényleg menőség lenne. Nekem ez a 3D hatás érdekel amit lépten nyomon emlegetnek a 8k-s kijelzőknél.
Egyébként nem rohanok sehova, az 55 colos LG LCD-m elmuzsikál egyelőre.

(#50943) Northlorien válasza ΞΔGLΞ (#50938) üzenetére


Northlorien
tag

Nem betegség ez, csak nem mindenkinél számit okos megoldasnak adni az ívet a Tv-nek, mert ha tönkremegy majd veszek másikat. Mert te azt mondod, hogy meg sem kottyan neki, viszont én meg a személyes ismerősi körömből tudom, hogy igen, problémát okozhat, és okoz is. Tele van a fórum ilyenekkel, nemcsak ez, hanem a nemzetköziek is, konkrétan te is viszed ügyesen kicseréltetni a panelt mert előjött valami. Ki gondolta volna? Lehet nem bírta az ívet az sem, pedig ha jól emlékszem nem annyira régen vásároltad. A 3 év teljes körű garancia már biztosabb, de őszintén, kinek van kedve panelt cseréltetni benne fél-egy évente, utánna meg kalibráltatni újra az egészet. Annál már az is okosabb megoldás, hogy ésszerű keretek között vigyázol rá és használod 2 évet, utána meg eladod, és veszel egy újabb modelt, mint azt lesni, hogy na akkor újra indult a panel garancia. De ez lehet csak én vagyok, fentebb írtam mindenki más keretből gazdálkodik, és magánügy hogy ki mit csinál vele.

Tök szépen leírta a felhasználási igényeit, és arra meg nem ideális ez a panel, mert tetszik vagy nem tetszik nem szereti a statikus tartalmakat. Ez van. Ha megtudja kerülni akkor jó döntés, ha nem akkor meg nem az.

(#50944) clade válasza Dreamie (#50940) üzenetére


clade
csendes tag

Grat hozzá.
Nálam is CX megy 3080al próbáld ki nem bánod meg :C

(#50945) Piftuka válasza ΞΔGLΞ (#50932) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nekem a jövő héten fognak panelt cserélni a 77-es cx-en, mert olyan szépen előjött rajta (ami eddig nem volt) a tinting, hogy legszívesebben lerúgnám az asztalról."

Hogyan? Miért? :F

"De az biztos, hogy addig fogják cserélgetni, amíg tökéletes nem lesz"

Biztos vagy ebben? Lassan nem lesz hibátlan példány a piacon... Létezik még olyan egyáltalán?

Szerintem a hazai forgalomban, avagy "közkézen" forgó OLED tévék 50%-át azok a fórumtagok vették meg, akik ide írnak. :)

(És szerintem ezeknek a kicseréltetett tévéknek, paneleknek a jelentős része jön vissza új csomagolásban, "refurbished" termékként a gyártótól.)

De komolyan... ez elképesztő, és elkeserítő. :( Olvasva az elmúlt pár hónapot, teljesen elment a kedvem még a gondolattól is, hogy OLED tévém legyen....

A véletlenszerűség tekintetében a pár évvel ezelőtti Samsung 7-es széria "panel lottója" (PLS, vagy VA panel) eltörpül mindazoktól a "horror históriáktól", amelyről itt mindnyájan beszámoltok.

"Aquila non captat muscas."

(#50946) Madwe válasza Piftuka (#50945) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ugyanúgy a fórumon megy a siránkozás meg a rettegés mint 5 éve, van ami nem változik :) a maradék ember meg örömmel nézi az oledjét ;]
de generáld csak nyugodtan a pánikot, ha ettől neked jobb…

[ Szerkesztve ]

(#50947) tigipuf


tigipuf
senior tag

Te komolyan azt gondolod,hogy a magyarországi oled vásárlók többsége ide írogat?Most ez vicc vagy tényleg ennyire naív vagy?Te tisztában vagy azzal,hogy a középkorú korosztály és vásárlók többségének még arról sincs lövése,hogy egyáltalán létezik ez a lapcsalád és benne ez a kb 50-60 fős beírogatós egyén.Hát ez jó,hogy az országban megvett oledek nagyrészének tulaja itt lakozik. :N

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#50948) Piftuka válasza Madwe (#50946) üzenetére


Piftuka
veterán

Pánikkeltés? Pánikkeltés? Hiszen nem azt írtam, hogy "Vigyázat! A kőbányai szopófantom gyanútlan, magyar, OLED tévé tulajdonosokra vadászik. Legutóbb az Aréna Pláza főbejárata környékén látták"... :D

Elég olvasni ezt a témát, vagy az AV Forums, és hasonló szakmai oldalak vonatkozó fórumait...

Abnormális amilyen mértékű minőségi szórás van az OLED panelekben. Ahogyan az is, hogy valakinek 9 hónap alatt a negyedik tévéje lesz "elfogadható".

De nézd... nem engem kell meggyőznöd. :N

Mondd meg inkjább az összes érintettnek, hogy minden bizonnyal "pánikolnak", tévednek, és a semmire cseréltették ki az egyébként garantáltan kifogástalan, és minden szempontból tökéletes OLED tévéjüket!

"Aquila non captat muscas."

(#50949) ΞΔGLΞ válasza Northlorien (#50943) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De itt most nem a beégésről volt szó az én esetemben, hanem a tinting-ről. A kettő teljesen más.
Amúgy meg, azért kapja pontosan az ívet, mert így látom, hogy valóban betud-e égni, de ezt a cx-et rendesen összerakták, mert már rég be kellett volna égnie, főleg azok infók alapján, ami itt berögződött a régi oledekkel kapcsolatban.
A CX már nem ilyen, ez nem fog csak úgy beégni, de ettől függetlenül egy ócska szemétnek tartom az LG paneljét és egyre inkább az az érzésem, hogy rengeteg selejt kerül ki a piacra. Hogy a sony-nak, vagy pana-nak etc kiválogatják, azt nem tudom, mert az én lecserélt 77-es A9G sony oled tévémen a majd két év alatt 1 milliméteren nem volt hiba.
Ezért írtam, ha már beégés, akkor az első fél 1 évben az befog égni, ha olyan, ha meg beég, akkor kicserélteti, garancia újraindul, de egy rakás infót megtapasztalhat így.

[ Szerkesztve ]

(#50950) ΞΔGLΞ válasza Piftuka (#50945) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogyan? Miért? :F

Nos, ez passz, hogy mászott elő ez a tinting és miért, de néha olyan szép színekben pompázik, hogyha lehánynám az is szebben mutatna rajta.
Ha nem tudják hibátlanra cserélni, akkor nyilván pénz vissza és veszek másikat.
Viszont én németországban lakom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.