Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) blaca83 válasza Tomix24 (#50250) üzenetére


blaca83
őstag

:U :F :U
Valamit félreértettél....!

Nem először csináltam már az OLED-emen végig a frissìtési folyamatot.
Nem "tégláztam", fel sem ismeri, meg sem nyitja magától USB-n keresztül a letöltött file-t. :(

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#50252) torma1981 válasza Tomix24 (#50250) üzenetére


torma1981
veterán

Nem a tv nem csinál semmit, hanem nem ismeri fel a fájlt. :D

(#50253) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok!
Érdemes még beruházni ebbe a típusba (LG OLED55B9SLA) vagy várjak vele? Jön mostanában valami jobb TV? Lesz mostanában valami újabb kiadás?
Üdv.

God of War Rank : Chaos

(#50254) FollowTheORI válasza bobojszan (#50253) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, ha kapsz még és neked megfelelő áron.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50255) bobojszan válasza bobojszan (#50253) üzenetére


bobojszan
tag

Javítom a kérdést!
Ezt vegyem [OLED55B9SLA] vagy dobjak rá erre [OLED55CX3LA] inkább?
Megéri a +90et?
Köszi!

God of War Rank : Chaos

(#50256) FollowTheORI válasza bobojszan (#50255) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem éri meg, az olcsóbbat vedd.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50257) Monngoose válasza bobojszan (#50255) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Én mindenképp a CX-et választanám! Erősebb processzor, jobb felskálázás, sokkal jobb mozgás.
"Black Frame Insertion (BFI) is now usable in various settings without introducing obvious flickering....The α9 Gen3 AI-enhanced processor is behind this new video processing and with upscaling we have some of the best we have seen from an LG TV. 576i and 1080i/p content is scaled very well indeed with no obvious edge enhancement or ringing or jaggies to fine lines with excellent detail retrieval. Motion with 24fps material is also very good indeed with no induced judder or frame skipping when truMotion is switched off."
És így tovább. Itt olvashatod a teljes tesztet. Ha nem kell mindenáron a DTS, akkor csakis CX. :K

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#50258) Archttila válasza bobojszan (#50255) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha kicsit is fontos a motion akkor CX.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50259) KTTech válasza bobojszan (#50255) üzenetére


KTTech
veterán

Megéri a CX a különbséget, ahogy előttem is írták, a mozgásmegjelenítésben sokkal jobb, mint a korábbi szériák.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50260) KTTech válasza PATTA86 (#50248) üzenetére


KTTech
veterán

Ha kifejezetten filmnézés a cél és ragaszkodsz az LG-hez, akkor a CX a nyerő.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50261) HDDFHD


HDDFHD
csendes tag

A P65vt60-al összehasonlítva az LG65cx OLED már elfogadható mozgásmegjelenítésben? / Főleg foci közvetítés/

(#50262) rothfb válasza HDDFHD (#50261) üzenetére


rothfb
veterán

Én majdnem naponta nézek 2018-as oled tv-n focit (Pana) és semmi gondom nincs a mozgással. Pedig érzékeny vagyok rá.

(#50263) kenuba01


kenuba01
tag

Gx tulajokat kérdezném, hogy a 2 cm -es készülékházba benyomorított hangszórók normális, elfogadható hangzást produkálnak-e? Ill. a falra helyezett készülék melegedésével volt-e esetleg gond, mondjuk nyáron. Valamint a csomagolásba találtak-e felszerelhető talpakat, mert ez nem egyértelmű. Az Lg szerint nem jár talp hozzá viszont a YT unboxing videókban mindhez volt.

(#50264) brucezly válasza kenuba01 (#50263) üzenetére


brucezly
csendes tag

Talp nincs, csak konzol, melegedés probléma nincs. A hang kb. 150k HUF-os átlagos soundbar szintját hozza, sok esetben középszegény. Hangerővel nincs gond.

(#50265) ΞΔGLΞ válasza kenuba01 (#50263) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gx tulajokat kérdezném, hogy a 2 cm -es készülékházba benyomorított hangszórók normális, elfogadható hangzást produkálnak-e?
Ez mindenkinek mást jelent, számomra valahol a vödör és a szar között van, amúgy erre a többi tv sem kivétel.

(#50266) ΞΔGLΞ válasza HDDFHD (#50261) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Cx jobb, nem is kicsit.

(#50267) Fisha válasza HDDFHD (#50261) üzenetére


Fisha
őstag

Focival nem lesz bajod egyiken se. A 24p-s anyagok a problémásak.

(#50268) KTTech válasza HDDFHD (#50261) üzenetére


KTTech
veterán

A Pana HZ1000-es és felette levő széria jobb erre, de még csak közelíti a VT szintjét (de minimális interpoláció nélkül még nem éri el).

A CX kb 650-700 sort tud mozgásmegjelenítésben, a HZ széria olyan 850-900 sort hoz BFI-vel (cserébe a Pana nem tud 120Hz-et és VRR-t). Viszonyításként a VT simán hozza a 1080 sort (4K-s mozgásmegjelenítésről majd kb. 10 év múlva beszélhetünk, addig nem nagyon)... A BFI persze vibrálással -és némi fényerőveszteséggel, bár SDR forrásnál nem igazán számít- jár, de ez egy plazmásnak nem lesz meglepő.

Interpolációval már jobb a helyzet, de ott meg sok érdekes hibával találkozhatsz a képen (ahogy a VT-nél is, ha be volt kapcsolva).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50269) blaca83 válasza blaca83 (#50247) üzenetére


blaca83
őstag

Erre esetleg még valaki? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#50270) blakey válasza blaca83 (#50269) üzenetére


blakey
titán

Ha valóban az LG_DTV mappába másoltad a fájlt akkor működnie kéne. Mivel nem, ezért újraformáznám a HDD-t/pendrive-ot FAT32-re eseleg kipróbálnék egy másikat és megint megpróbálnám a frissítést, de úgy, hogy be van kapcsolva a TV és úgy csatlakoztatnám a HDD-t. Nekem működött az epk-val is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50271) HDDFHD


HDDFHD
csendes tag

Köszönöm a hozzáértő válaszokat. Ha egymás mellett lesznek majd tesztelem. :R

(#50272) daneel_hu válasza rothfb (#50262) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én majdnem naponta nézek 2018-as oled tv-n focit (Pana) és semmi gondom nincs a mozgással. Pedig érzékeny vagyok rá."

Az 50 vagy 60 fps, interpoláció nélkül is tök jó.

(#50273) daneel_hu válasza blakey (#50270) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mondjuk azt nem értem, hogy miért kell olyan FW-t feltenni amit nem ajánl fel automatikusan a készülék. :)

(#50274) rothfb válasza daneel_hu (#50272) üzenetére


rothfb
veterán

Majdnem naponta nézek 23,976 fps-es sorozatot is és azzal sincs bajom.

(#50275) bobojszan válasza KTTech (#50259) üzenetére


bobojszan
tag

Köszönöm szépen! Igazából nem cserélném le a TVt, mert most is egy LG 4k van fent, bár már egy 4 éves darab és nincs benne HDR, meg van kivetítőm meg a hang is erősítőn jön, szóval van DTS, csak képezeljétek, kijött a Digitől egy emberke és átkötötte a kábelezést optikaira, viszont a nagy munkálatokban a balfasz valahogy nekidőlt a TVnek és ezt csinálta:

A szerencsétlen idióta állatja ahogy kihúzta a gépemet a TV alól valószínű vállal nekidőlt az elejének és megreccsentette a képernyőt! Viszont én pont nem voltam itthon amikor csinálta, csak beengedtem és kiengedtem. Azt tudom, hogy amikor jött akkor még semmi baja nem volt a képernyőnek, mert bekapcsoltam valamit megnézni, csak el kellett szaladnom közben és kikapcsoltam. Amikor elment meg csak kiengedtem aztán siettem a dolgomra. Hazaérve tapasztalva a hibát azonnal visszahívtam és kérdőre vontam. Mivel nem vagyok egy verekedős fajta, pedig itt kinyílt a bicska a zsebemben, nem tudtam mit csinálni, mivel Ő letagadta, hogy hozzányúlt volna! Pedig egyértelmű, hogy hozzányúlt, mert több dolog sem volt a helyén a TV körül! Én meg annyira vigyázok a cuccaimra, hogy a TV keretén még rajta van a védőfólia is kibontás óta! Írtam a Diginek egy panaszlevelet, de eddig nem válaszoltak! Ti mit csinálnátok, a verekedésen kívül? Ja és akkor CX lesz valószínűleg a nyerő! Viszont fali konzolra lesz rakva, tapasztalat szerint mennyire bírja a ki-be húzkodást? Nem szeretném ha ez is megreccsenne!

[ Szerkesztve ]

God of War Rank : Chaos

(#50276) Strezi válasza blaca83 (#50269) üzenetére


Strezi
őstag

Ha nincs gondod a jelenlegivel, ne frissíts!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50277) daneel_hu válasza rothfb (#50274) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Majdnem naponta nézek 23,976 fps-es sorozatot is és azzal sincs bajom."

Tudom, de mivel maxira húzott interpolációval teszed mindezt - szerintem - ez nem mérvadó.
Nagyon nem.
A sportnál kikapcsolt és nem kikapcsolt interpoláció között sokkal kisebb az észrevehető különbség. Ezért írtam, hogy kikapcsolva is teljesen jó.

(#50278) ΞΔGLΞ válasza bobojszan (#50275) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ti mit csinálnátok, a verekedésen kívül?

Azt, hogy ezt most benyeled. Egyedül hagyni valakit a lakásban/házban, akit nem ismersz, hogy szereljen? De ha már így van...Utána lótifutiban kiengeded mielőtt csekkolnál mindent?
Kb 20 ezer körül olyan (netes) kamerát kapsz már, ami egyértelműen bizonyítana mindent, de továbbra sem hagyunk senkit egyedül szerelgetni sehol, hacsak nem 100%-ban megbízol benne...
Egyébként nincs semmilyen kép.

(#50279) bobojszan válasza ΞΔGLΞ (#50278) üzenetére


bobojszan
tag

Naja én már csak ilyen jóhiszemű vagyok, 2020ban nagy hülyeség az ilyen tudom! Gondoltam 5 percre csak itt hagyhatom, nem csinál semmi balfaszságot, a netet meg csekkoltam, a tvt minek kellett volna, nem azt jött szerelni! Akkor ezt beszoptam úgy látom...
[kép]

[ Szerkesztve ]

God of War Rank : Chaos

(#50280) Archttila válasza bobojszan (#50279) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Van azert pozitiv oldala is a dolognak. Tobbet az eletbe nem hagysz idegen embert a draga technika korul!:K
Szerint fogd ezt fel tanulopenznek.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50281) KTTech válasza bobojszan (#50275) üzenetére


KTTech
veterán

A panaszlevél jó kezdés, bár nem tudom mennyit fog segíteni, a Digivel nincs ilyen tapasztalatom (csak előfizetőjük vagyok Mo-n, ahogy a UPC/Vodafone-nak is, csak másik helyen... meg a Virgin Media-nak, ami egy rémálom, de nem nagyon van itt más...).
Amikor még a UPC-nél dolgoztam, külön kezeltük a technikusok által okozott károkat (és gyakran búcsút mondtak az illetőnek), de nem én csak továbbítottam a csoport fele a problémát, nem foglalkoztam vele.
Teljes kártérítésre azért nem számítanék.
A biztosítót is érdemes megkeresni, ha van lakásbiztosítás, mit mondanak rá.

Nyugodtan rakhatod az újat fali konzolra, nem lesz vele gond. Ha esetleg nagyon sokat húzkodnád, lehet olyan konzolt kapni, ami kihúzható/elfordítható.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50282) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Szep napot!

Az utobbi napokban eleg sokat olvasgatom a tv-a topicokat. Es sok helyen latom, h inkabb a Samsung Qled TVket ajanljak.

Sokszor egy oled aranak duplajaert. Oke. Ertem,h sok embernek 0 - 24 es musorok nezesere kell. De akinek itt ott ps v xbox ra kell, meg filmezni estenkent munka utan miert nem jobb az Oled? Ha jol tudom a frissitesi rataja is sokkal jobb meg a megjelenitese is folyamatosabb mint egy LCDnek.

Szivesen vennek 55B9et v 55oled754 et mozi szobaba, mert mind2 900€ korul van. Media boxrol blueray filmezesek. Szal nekem se az okos rendszer se egyebek nem szamitanak csak,h a kep valoban szep legyen. Viszont ambion lightnak nem latom ertelmet. V tenyleg akkora elmenyt nyujt? Bar a szobam teljesen fekete ugyh nem tudom mit adnanak a fenyek... max a mogotte levo reszt atkenhetem feherre.

Koszonom! Tiszteletem!

(#50283) bobojszan válasza KTTech (#50281) üzenetére


bobojszan
tag

Köszönöm!

God of War Rank : Chaos

(#50284) daneel_hu válasza bobojszan (#50275) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...képezeljétek, kijött a Digitől egy emberke és átkötötte a kábelezést optikaira, viszont a nagy munkálatokban a balfasz valahogy nekidőlt a TVnek és ezt csinálta."

Soha ne hagyj egyedül senkit a házban / lakásban.
Még akkor sem ha fontos munkálatok alkalmával - szerinted - korrekt emberre bíztad a dolgot.
Nem azért mert szándékosan kárt fognak okozni, vagy esetleg nem úgy csinálnak meg valamit ahogy szeretnéd, hanem azért mert a legjobb kommunikáció esetén is előfordul, hogy valamit másképp fognak elvégezni, vagy adott esetben totálisan elbasszák azt.

Sőt, ha ott vagy végig egy ilyen szerelésnél, munkavégzésnél és kételyeid támadnak az elvégzett munka minőségét,- vagy irányát illetően, akkor bátran kérdezz rá közben mert nem biztos, hogy hülyeséget gondolsz vagy épp kérdezni akarsz az adott illető(k)től.
Inkább a folyamatos kommunikáció mint egy elbaszott meló - amely adott esetben irreverzibilis.

Gondolj arra, hogy komoly nevű cégek vesznek fel - sajnos(!) - tudatlan, hozzá nem értő figurákat ilyen rutinfeladatokra. (optikai kábel-szerelés stb...).
Ugyanez igaz bútorasztalosokra, ajtóscégekre, parkettásokra, festőkre, villanyszerelőkre és egyéb hasonló tevékenységre.

Én azt szoktam csinálni - ha vadidegen érkezik a lakásba -, hogy a telefonomat videóra állítom és odateszem mondjuk a nappali egy olyan pontjára, hogy több órát is rögzíteni tud. Még akkor is ezt tettem amikor legutóbb a bőrkanapét elvitte valaki a vaterán keresztül. Idegen figura érkezik a lakásba, sosem tudhassad. :D

Ha pedig neadjisten' valami felújítási munkálatot bízol valakire, akkor jobb ha teljes para van és végig ott ülsz a helyiségben - hacsak nem épp bontó munkálatokról van szó. Mert biztosan nem úgy fogják csinálni ahogyan TE elképzelted.

Sajnos tanulópénz, ahogy a többiek írják. :(

(#50285) blaca83 válasza blakey (#50270) üzenetére


blaca83
őstag

Arra gondolok még, hogy a 16Gb-os pendrive nem tetszett neki, keresek majd egy kisebbet...!

@daneel_hu:
Két hónapig nem volt használva, mert ki kellett költöznünk a felújítás miatt. Gondoltam ha már mindent szépen beállítok, akkor felteszem a legfrissebbet és régebben a "bin" kiterjesztéssel meg is csináltam kb: 5 perc alatt.

@Strezi:
Kíváncsi voltam, hogy mik kerültek esetlegesen javításra...!

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#50286) Fisha válasza Erwinke (#50282) üzenetére


Fisha
őstag

Ambilight olednél nem annyira nyerő, mert ott azért ajánlott a vaksötét a 100% élvezethet. Szóval, ha alapból se vonz, akkor amiatt ne vegyél philipset. Qled vs oled mozgás. Ha elég sok képkockával eteted, akkor igaz az, hogy az oled kijelző gyorsasága miatt jobb a mozgás, gyorsabb a reakció. Kevesebb képkockával ezt az érzetet már más tényezők határozzák meg, amiben lehet jobb a qled, de legalábbis ugyanazt a szintet jó eséllyel eléri. És ugye a filmek, sorozatok 24-ből gazdálkodnak.

Azért, több pénzt én semmiképp se adnék egy lcdért, mint egy qledért, max ha rettegnék a beégéstől.

[ Szerkesztve ]

(#50287) Fisha válasza Fisha (#50286) üzenetére


Fisha
őstag

Közben gondolkodtam még, és ami még jobb lehet mozgásban az oleden, az a bfi lehetősége. Sose volt qledem, de gondolom ott az aránylag nagy tehetetlenség miatt nincs ilyen opció.

(#50288) Erwinke válasza Fisha (#50286) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Koszi. Akkor 55B9 lesz nekem ugyis tenyleg vak sotetban mozizasra kell.

Szerintem 900€ert mar boven jo ar az Oledert. : ) vagy esetleg erdemes lenne a tavaszt megvarni v a karacsonyi akciokat?

Koszonom! Kellemes napot!

(#50289) torma1981 válasza daneel_hu (#50284) üzenetére


torma1981
veterán

Mondod is neki, hogy felveszel mindet? Mert ha nem az is jogszabály ellenes. Mivel nem egyezett bele, hogy te videót készíts róla.

(#50290) GalaHU válasza daneel_hu (#50284) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát a Digi átkábelezéséről tudnék mesélni! Szegény Anyáméknál megjelent egy magyarul is épp csak makogó csávó, és felrakott egy olyan gólyafészket az előszobába, hogy egy 14 éves inasjelöltnek levernék a kezét az első gyakorlaton... :((

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50291) sakal83 válasza Erwinke (#50288) üzenetére


sakal83
addikt

Nem. 900eur jo ar. Lehet 850 lesz de csa lehet :DDD

(#50292) KTTech válasza Fisha (#50287) üzenetére


KTTech
veterán

A QLED-en is van BFI (sőt jóval korábbi LCD-ken is), és jól működik. Sőt, mivel nagyon magas a fényerő, így a vesztesége is kevésbé fáj. A különbség csak annyi, hogy nem a kijelzőt kapcsolgatják, hanem a háttérvilágítást.

Az egyetlen tényleges ok, ami visszatartana a QLED-től pont a háttérvilágítás átszűrődése, és az ebből adódó rossz feketeszint. Ha ezt kijavítanák (és kellő számú külön szabályozható local dimming zóna lenne, ami kb 2 millió zónát jelentene), akkor az OLED-nek semmi előnye nem maradna.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50293) krx21 válasza KTTech (#50292) üzenetére


krx21
nagyúr

“akkor az OLED-nek semmi előnye nem maradna.”
Kivéve a sötét színek mélysége, ami szintén az LCD achilles sarka... ;)
Ja és az általános felhősödés...

(#50294) sakal83 válasza krx21 (#50293) üzenetére


sakal83
addikt

Plusz a betekintési szög

(#50295) Northlorien válasza krx21 (#50293) üzenetére


Northlorien
tag

Pont arról beszél, hogy ez megoldódna... egy jol működő local dimminges képernyőnek mélyek a feketéi, csupán a zónák száma miatt, van egy blooming, ami zavaró lehet - együtt lehet éni vele, főleg sdr esetében. Ha ezt megoldanák, a betekintési szög szólna csak az oled mellett. Majd 5 év múlva talán a microled elhozza a békét.

(#50296) KTTech válasza Northlorien (#50295) üzenetére


KTTech
veterán

A mikroled nem fogja elhozni a várt csodát soha... legalábbis nem 5, hanem inkább 10 év kell neki, hogy egyáltalán a felső árkategóriába lecsússzon (túl drága gyártani, nagyon magas a selejtarány -ezért is gyártanak kis méretű paneleket és rakják össze nagyobb kijelzővé-, és túl nagyok a pixelek).

Sokkal hamarabb jön a QDLED, ami "csak" duplájába kerül jelenleg, mint a WOLED, viszont sokkal kisebb eséllyel ég be (mert olyan aktív pixeles megoldás nincs, ami nem ég be előbb-utóbb, hiszen nem egyszerre használódnak a pixelek), viszont nem gond neki akár a 2000cd/m2 sem, ami lehetővé tenné akár a 360Hz-es BFI-vel rendelkező kijelzőket úgy, hogy 7-800cd/m2-es csúcsfények még megmaradnának.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50297) KTTech válasza krx21 (#50293) üzenetére


KTTech
veterán

Egy fHD mennyiségű nanoLED háttérvilágítás egy 4K panel mögött már nem felhősödne, nem lenne még blooming se igazából (csak egy nagyon minimális, hiszen 4 pixel kapna egy saját háttérvilágítást). A betekintési szög az maradna LCD, de kb. ez lenne az egyetlen hátránya, hiszen a mozgásfelbontás semmivel nem jobb az OLED-en mint az LCD-n: trükközés nélkül mindkettő 300 sort tud...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50298) KTTech válasza torma1981 (#50289) üzenetére


KTTech
veterán

Olyannyira jogszabályellenes, hogy simán feljelenthet érte akit felvesznek a tudtán kívül, és szép büntit lehet kapni érte, a felvétel pedig nem használható fel bizonyítékként.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50299) Monngoose válasza KTTech (#50298) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ó, tényleg?!
Saját lakás, saját biztonsági rendszer, kamerával. Betörő jön, kamera felveszi, elkapják. Haverommal pont ez történt. Ment a felvétellel a rendőrségre, szépen megköszönték.
De említhetném pl. a trafikrablókat is, akiket szintén a biztonsági kamera buktat le. Őket sem figyelmezteti senki, hogy felvétel készül róluk. Szép is lenne...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#50300) pici2


pici2
csendes tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni! Szeretnék venni egy tv-t, keret kb 350000. Először nanocell LG-ben gondolkodtam, de látom hogy 350k körül már megkapható a B9SLA is (pl. Alza).
nézési szokások:
- gyerekek rajzfilm, HBO GO vagy NAS-ról, esetleg YouTube
- felnőttek: film és sorozat HBO GO, Netflix, NAS
- néha kábel tv, főleg sport és ismeretterjesztő/természet (Telekom)

Meglévő eszközök:
- Apple TV HD (4. gen), jelenleg minden erről megy direktben a tv-re (HBO GO, Netflix, YouTube, NAS-ról filmek, stb., pár éves Samsung LCD TV-n levő rendszert egyáltalán nem használjuk, kb csak kijelzőként funkcionál)
- Denon DRA-800H (Ez új, jelenleg nincs bekötve, várja az új TV-t)

kérdéseim:
1. Jól gondolom-e hogy érdemesebb oledet venni?
2. Van-e lényegi különbség a B9SLA és PLA között.
3. Mi lenne az értelmes setup egy új tv-vel? Apple tv - Denon - tv? Vagy apple tv - tv - Denon? Főleg amiatt kérdezem mert láttam sok bejegyzésben hogy a különböző hang és kép kódolások miatt nem egyértelmű melyik a jó megoldás
4. van értelme rendszerben tartanom az apple tv-t? Azt olvasom hogy a mostani LG tv-knek kifejezetten jó az oprendszerük és a szoftvereik. És ráadásul az Apple tv-m nem tud 4k-t. De pl. le tud a tv játszani NAS-ról smb megosztásból filmet? Vannak formátum problémák? Vagy vegyek egy 4k Apple tv-t is? Ráadásul ha jól tudom akkor a 9-es szérián nincs gigabit ethernet, viszont az Apple tv 4k-n már van. Milyen anyagoknál vagy forrásnál okozhat problémát a gigabit hiánya?

köszi ha tudtok segíteni!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.