Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) wallace 234 válasza torma1981 (#50849) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor az Lg ezek szerint eléggé, jó fej míg a Samsung nem annyira ez esetben

(#50852) Northlorien válasza MrGiga (#50850) üzenetére


Northlorien
tag

Panel cserénél nem hinném hogy a szervizesek kalibrálnának. A probléma ott lehet, hogy bár a panel az új, a belső 1D illetve 3D lutok a másik panelhez voltak állítva. Ezt javítani ugy tudod, hogyha kihivsz egy kalibrátort aki ezt rendberakja. Fórumon belül a topicgazda janos666 foglalkozik kalibrálással, én nála érdeklődnék első körben.

(#50853) KTTech válasza wallace 234 (#50848) üzenetére


KTTech
veterán

Nem tudom mikor volt ez, de kb 10 éve már kötelezően újraindul a gari a fődarabok cseréjénél (az adott fődarabra). Mondjuk a panelt nem minden gyártó veszi fődarabnak, sőt telefonoknál például nem az.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50854) MrGiga válasza Northlorien (#50852) üzenetére


MrGiga
újonc

Köszönöm a segítséget ! Megkeresem akit javasoltál hátha tud segíteni 👍

(#50855) BomiBoogie válasza Piftuka (#50834) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm!
Ahogy nézegetem a videókat, egyre jobban tetszik az OLED, ha majd lesz, megoldom, hogy asszonypajtást nem engedem oda. :D

Viszont még várok kicsit, mert nem látom olyan rossznak a mostani tévét sem (valószínűleg vak vagyok :D), viszont a fekete teljesen szürke rajta :D és lehet, hogy tényleg jobb irány lenne nekem is az OLED, mert tényleg "hangulatosabb" és valósághűbb, mint egy százcsillió nites QLED. Nyilván az sem rossz, persze, de ami akkora "pop"-ot tol (Q90), az meg már OLED árban van...

(#50856) brucezly válasza BomiBoogie (#50855) üzenetére


brucezly
csendes tag

Én egymás mellett néztem meg a GX-et és a Q95T-t. Bár látszik a 2 tv közt a különbség, kb. ugyanakkora, mint amekkora az árukban is van szvsz.
az összes többi (UHD) LCD amit élőben láttam, nanocellel az élen mind csalódás oleddel szemben.

(#50857) BomiBoogie válasza brucezly (#50856) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bár látszik a 2 tv közt a különbség, kb. ugyanakkora, mint amekkora az árukban is van szvsz.
Mármint arra gondolsz, hogy a GX viszi a prímet, nyilván.

Szóval nekem a Samsungból az értékelések alapján a Q80T is kicsit "butított", ami már tényleg olyan vakító, hogy HDR meg minden, az a Q90T (és felfele), de az meg olyan árban van, hogy... azért mégiscsak olyan panel, amilyen. :D
Szóval akkor már egy CX inkább.

Vagy egy jó TCL Oled, ha ideér egyszer. :D

(#50858) Madwe válasza brucezly (#50856) üzenetére


Madwe
nagyúr

Rendesen besötétített helyen nézted, vagy fényárban :)?

(#50859) wallace 234 válasza KTTech (#50853) üzenetére


wallace 234
őstag

Bő 1 éve volt, valószínűleg első évbe fődarab utána már eszükbe sincs, annak tekinteni. Remélem olednél nem kerül ilyenre sor! Bár ki tudja van 2 éve :R

(#50860) brucezly válasza Madwe (#50858) üzenetére


brucezly
csendes tag

Fényárban, üzletben. De GX-et van szerencsém otthon is besötétítve :) és nagyon meg vagyok vele elégedve :)

#50857BomiBoogie

Igen, persze a GX jobb mint Q95T. A CX-el a falra rögzítés miatt nem foglalkoztam.

(#50861) paolinho válasza Madwe (#50838) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, megpróbálom megoldani, hátha összejön.
alaves: Neked is köszi!

(#50862) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez most hülye kérdés lesz, de... :D
mindenhol írják, hogy pl. a CX is mennyire jó játékra. De akkor persze vigyázz, ha állandóan ugyanazzal tolod, mert 2-3-400 óra alatt esetleg beéghet.

De gondolom, a technológiánál ez úgy jön elő, ha mindig ugyanaz megy és nincs semmi változatosság.
Értsd: napi nemtom 10 órát játszik valaki ugyanazzal (HUD elemek stb.), aztán másnap megint és közben se film, se más játék.

Mert ha ez kumulálódik is, akkor azért szerintem sokan eljátszanak egy RPG-vel 100-200 órát mondjuk egy év alatt, nem kell ahhoz még nagy kockának se lenni. Közben meg nyilván más is megy a tévén. Szóval azért ennyire csak nem durva a beégési potenciál... :F

(#50863) Madwe válasza BomiBoogie (#50862) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kumulálódik, de játéka válogatja mennyire vészes: az egy dolog, h statikus tartalom van e rajta, az fontosabb kérdés, h az a statikus tartalom milyen: ha nagyon világos, előbb utóbb gondot okozhat. Legtöbb játék hudjával nincs gond. De pl ott a fifa, két alsó sarokban ezerrel világít a címer, azok szeretnek beégni (rtings tesztjén pl 2 évig napi 20h ment a fifa, ezek a részek beégtek. Ugyanígy ment a cod is, ott semmi se égett be)
nyilván hdr játék esetén 100as oled fénynél ez méginkább jellemzően problémás lehet, de az.rt hdr esetén meg szokták oldani h a hud ne égesse ki a szemed :)

nekem 4 majdnem 5 év c6 használat után semmi gondom nem volt ezzel, pedig volt pár cím ami többszáz órát ment, a fifa is ilyen volt. S az egy majdnem 5 éves panel, a frissebbek jobbak ilyen téren. Akkor is már ment a beégés mizéri, nem érdekelt, sose aggódtam ezen. Az más kérdés h azért figyeltem rá, h pl leállított tartalmat ne hagyjak rajta órákig, de kb ennyi. Illetve normál oled fénnyel néztem az sdr tartalmakat, s nem fényárban 100as érték mellett...

[ Szerkesztve ]

(#50864) BomiBoogie válasza Madwe (#50863) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!
Persze, az Rtings tesztet én is láttam, pont FIFA meg Fortnite meg ilyen dolgok nálam amúgy sem játszanak (kb. semmi, ami multi), max. ilyen Fallout, Witcher hasonló RPG-k, meg nyilván más tartalmak, Youtube videózás. :D Filmek kevésbé.

Nyilván nem az örökkévalóságról beszélek, de ha 5 éve jó a C6, akkor az elég biztató.
És igen, azóta már még csiszolgatnak rajta szoftveresen.

Amúgy ez a burn-in teszt a CNN-nek a legjobb reklám. :D

(#50865) Madwe válasza BomiBoogie (#50864) üzenetére


Madwe
nagyúr

Párszáz óra witcherbe is belement, semmi nyoma :)

(#50866) Dreamie válasza Madwe (#50865) üzenetére


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy 65CX3LA tv-t, van ehhez valami beállítás játékhoz, esetleg filmes tartalomhoz? Miket érdemes beállítani, hogy csökkentsem a beégés lehetőségét is?Olvasgatom a forumot, azért is választottam ezt a típust, mert elég jókat írnak róla.
Más: EMAG-ról rendelt már valaki ilyen készüléket? Az ajándék fülhallgató megjött hozzá, viszont a tv még sehol... Hívtam az emagot, ma vagy holnap hozzák, de úgy látom nincsenek képben... Posta annyit mondott, hogy még nem érkezett be az országba a csomag... Akkor ez valahonnan külföldről jön? Emag gondolom több országban jelen van, ebből esetleg garanciális problémám lehet?

Köszönöm a válaszotok előre is.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#50867) khg válasza Dreamie (#50866) üzenetére


khg
újonc

Tőlük rendeltem ugyanezt, minden külön tételként jött, pár nappal később mint várható lett volna, gondolom a Posta és nagy csomag miatt. Spéci szállító hozta, nem Postás kocsi.

(#50868) pazo2005 válasza alaves (#50706) üzenetére


pazo2005
csendes tag

Tisztelt avales!
Most sikerül megszereznem egy philips 55 Oled754 es régebbi modellt a hálószobába!Kb 3 éves nanocell Lg helyére!Kb 2,5 méterről nézve!Már régóta vonz az ambiligh philips technológia és az Oled képalkotás!Láttam a fórumon rengeteg érdembeli és tanulságos hozzászólást!Az volna a kérdésem,hogy van valami különös tapasztalat amit érdemes betartani vagy mire kell legjobban figyelni! Csak Jövőhéten leszek Oled tulaj ezért pont Tőled érdeklődöm!A távirányító tényleg qerty billentyűzetes?Mire gyúrjak ha beüzemelem!Csak tv nézés Netflix és külső winyóról filmek használnám!Semmi game és kb napi 6-10 óra üzemidő!Köszönök minden érdembeni segítséget! :R

(#50869) Dreamie válasza khg (#50867) üzenetére


Dreamie
őstag

Szia!

Köszönöm az infót, Tv átvételéhez személyesen Te kellettél, vagy átveheti más is? Mert én a hétre vártam, jövő héten nem leszek... Elégedett vagy a tv-vel, minden rendben volt a csomagolással? Akik kihozták, azok esetleg segitenek felhozni az első emeletre? Több hülye kérdésem nincs :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#50870) collecting válasza Dreamie (#50866) üzenetére


collecting
tag

Ma vettem at az oled-em, szemelyes atvetellel az uzletben naluk. Kaptam melle a fulest is, mindent egyszerre, masfel nap alatt megjott a rendeles.
A visszakuldesuk is eleg korrekt modon megy, 30 napon belul.

(#50871) Pro Koryak válasza collecting (#50870) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Kaptam melle a fulest is, "
Előttem van, ahogyan lekevernek egyet, emagos-romános stílusban ... :DDD nesze, itten az ingyéfüles.

(#50872) Dreamie válasza Pro Koryak (#50871) üzenetére


Dreamie
őstag

:D :DD :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#50873) khg válasza Dreamie (#50869) üzenetére


khg
újonc

Nem volt túlpapirozva, szerintem bárki átvehette volna. Nem tudom felviszik-e, nálam nem kellett, de nehéz és nagy - kétemberes. Minden OK volt, elégedett vagyok egyelőre nincs para. új Belkin HDMI 2.1 kábellel raktam össze, de bizonytalan volt a működés (AVR, STB, több HDMI forrás...) volt mindegy a bekapcs sorrend, vagy valamelyik HDMI hisztis. kicseréltem 2.0 de minőségibbre, lépésrél lépésre megnéztem a HDMI controlt és jó lett. Most stabilan megy, ráfogtam a Belkinre - pedig az se volt olcsó. Ja össze és falra rakás is kétemberes, érdemes megnézni unboxing videokat.

(#50874) Viktor34


Viktor34
csendes újonc

Sziasztok!
Két héttel ezelőtt vásároltam Euronicsben egy LG 55B9SLA tvt.
A napokban megnéztem egy oled tv “teszt” videót melyben különböző színek mentek végig a videó tartama alatt.
Sajnos azt vettem észre hogy teljes képernyőn futó piros-kék-zöld illetve fehér színeknél mindnél vannak nem működő pixelek .. csak fekete pontok vannak a helyükön de minden színnél máshol nem műkődnek megfelelően a pixelek.
Az LGt kérdezve aztmondták nekem hogy kicserélik akkor a panelt a tvben.
Nos az lenne a kérdésem hogy ezekért a közelről észrevehető 1-2 pixel pontokért/színenként érdemes e komplett panelt cseréltetnem? Attól félek hogy valami utángyártott nem LG minőségű Oled panelt kapok csere képp :/

(#50875) Segal válasza Viktor34 (#50874) üzenetére


Segal
veterán

Ebből nincs utángyártott...
Ha lenne akkor szerinted az összes gyártó az LG-től venné a panelt?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#50876) rothfb válasza Viktor34 (#50874) üzenetére


rothfb
veterán

"Nos az lenne a kérdésem hogy ezekért a közelről észrevehető 1-2 pixel pontokért/színenként érdemes e komplett panelt cseréltetnem? Attól félek hogy valami utángyártott nem LG minőségű Oled panelt kapok csere képp :/"

Ami benne van, az LG minőségű, tele fekete pontokkal.:D
Amúgy a viccet félretéve, csak LG panel van, viszont azért a lehetősége fennáll, hogy amire cserélik, az még rosszabb lehet, mint a mostani.
Neked kell eldöntened, hogy megéri e neked az a pár fekete pötty a cserét, kockázatot. Korábban volt rá példa itt a fórumban, hogy a cserepanel rosszabb volt. Sőt többszöri cserék is voltak, mire megfelelő lett a panel.

(#50877) Dreamie válasza khg (#50873) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#50878) Viktor34


Viktor34
csendes újonc

Visszàbb olvastam itt fórumban és igen, láttam hogy a csere panelek nagyon rossz minőségűek voltak az eredetihez képest amit nem is értek hogy lehetséges :F Azért is érdeklődtem meg hogy ti mit ajánlotoo hogy meghagyjam benne a 2-3 pixel hibát színenként vagy hagyjam az egészet mert rosszabbul jövök ki

(#50879) Zjunior válasza Dreamie (#50869) üzenetére


Zjunior
veterán

Engem is csábít az ár emagon, de még kivárok sztem lesz az 630k is. :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#50880) torma1981 válasza collecting (#50870) üzenetére


torma1981
veterán

Rendes LG garanciát adnak hozzá? Mert eddig a az LG honlapján fent volt az Emag, de most nem látom.

(#50881) BomiBoogie válasza Madwe (#50865) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Illetve még az merült fel, hogy tudom, már kirögöhtetek ezzel a youtube-os zenehallgatással, de gondolom (sőt, mondjuk, hogy már annyit utánaolvastam, hogy tudom :D), hogy mekkora fényerőn történik minden.
Tehát olyankor kb. a minimumra levenném, ha 2-3 órát megy ilyen célból, szuper energiatakarékos mittudomén.

Akkor az is csökkenti a beégés "esélyét", ha jól sejtem. :K

(#50882) Madwe válasza BomiBoogie (#50881) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pontosan, főleg ha nem mindig ugyanaz a video megy ismételve. Statikus tartalom nem gond ha van, ha az mindig más statikus tartalmat takar :)

(#50883) BomiBoogie válasza Madwe (#50882) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, az nyilván nem ugyanaz a tartalom, csak mondjuk a pár perces klipek váltják egymást, vagy 1-2 órás egy mix. :D És azért azt nem gondolom, hogy 2 órás képektől (nyilván nem vakító fehér az egész) beégne egy 2020-as tévé...

Tudom mondom, hogy erre minek tévé, meg ilyenek, de ez úgy néz ki, hogy nappal ilyen minimum fényerős jútúbozás, este vagy hétvégén meg játék, ott nyilván HDR-t, mindent tolnék neki :D, de az meg abszolút változatos.

(#50884) Segal válasza Zjunior (#50879) üzenetére


Segal
veterán

A forintunk "erősödése" miatt én a közeljövőben nem tennék erre nagy pénzt. Az 55-ös cx pl drágult :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#50885) collecting


collecting
tag

Segitsetek kerlek :F
Beuzemeltem az Lg 55bx-et, osszekotottem a telefonommal, ket homepodot sztereoparkent beallitottam, de sehogy nem tudom megcsinalni, hogy a tv hangja a homepodokon szoljon airplay-jel, egyszeruen nem talalok ilyen opciot. Tudtok ebben segiteni?

(#50886) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50881) üzenetére


wallace 234
őstag

YouTube os zene hallgatásnál ha nem nézed akkor a kijelzőt, ki lehet kapcsolni is és mehet a zene egésznap! Vagy tedd autómatikusra az energia gazdálkodást! Így kisebb az esélye, hogy baja lesz!

(#50887) BomiBoogie válasza wallace 234 (#50886) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, köszi! Lehet, hogy az asszonynak kell a kép is. :D Neki úgy jobb, ne bolygassuk. :D
Viszont most olvasom, hogy van ez a "Screen Shift" feature is, szerintem klassz.
Meg az LG-n is van Gallery mode, ami nyilván nem ugyanaz, mint a Samsungnál az Ambient, mert nem statikus, de ez sem egy rossz megoldás.

(#50888) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50887) üzenetére


wallace 234
őstag

Galéria mód, annyival más mint a Samsungon, hogy váltakozik míg a Samsungon nem, meg az más jellegű funkció! Pixel eltolás egy jó dolog! De az autómatikus energia mód is! Környezethez igazítja a képet, és mivel itt pixeleket, külön vezérli más mint az lcd tv ken! Ha meg nem tetszik az autómatikus energia mód, oled fény legyen 50 körül vagy lentebb akkor lényegesen kisebb az esélye a beégésnek!

[ Szerkesztve ]

(#50889) WiZARD válasza Segal (#50884) üzenetére


WiZARD
addikt

Épp ma lett ~10-15k-val olcsóbb pár helyen a 65ös.
De én is bízok benne, hogy lesz még picit jobb áron blackfriday/karácsony körül.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50890) Segal válasza WiZARD (#50889) üzenetére


Segal
veterán

Az lehet én főleg az 55-öst meg a 48-ast követem :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#50891) BomiBoogie válasza Segal (#50890) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a 48-as jelenleg nemhogy olcsóbb, hanem még drágább is, mint az 55-ös. :D

(#50888) wallace 234
Köszi szépen!
Mondjuk ezek miatt az ember kicsit úgy érzi, mint a VR-nál, hogy nagy élmény, de azért még a technológiának fejlődnie kell, ahogy több tesztben is írják a CX-ről, 2-3 éve a fényerő nem fejlődött, nyilván ezt tudja a mostani technológia.
Aztán ki tudja, mi lesz a jövő.

Gondolom, az OLED, mert mégiscsak ez a legkontrasztosabb.

Egyébként miért olyan drága az OLED? Nem értek hozzá, de gondolom, ez nem a gyártó "haszna", hanem valamiért olyan a technológia.

[ Szerkesztve ]

(#50892) Madwe válasza BomiBoogie (#50891) üzenetére


Madwe
nagyúr

Még most is viszonylag új technológia, nem pörgött fel se a gyártás se a kereset arra a szintre mint a belépő lcdk esetén, de évről évre javul (5 éve az 55c6vm került annyiba mint most a 65cxem...)

(#50893) Segal válasza BomiBoogie (#50891) üzenetére


Segal
veterán

Ez tény
Azért ennyi az ára mert jelen pillanatban csak az LG tudja gyártani a panelt. Illetve Kínában meg fog jelenni egy nem LG paneles tv valamikor a közeljövőben, de az papíron nem az LG ellenfele.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#50894) blakey válasza Segal (#50893) üzenetére


blakey
titán

Azért ennyi az ára mert jelen pillanatban csak az LG tudja gyártani a panelt.- ez nagyjából eddig is így volt. Nemrég kezdődött el valami és talán több gyártó lesz aminek használható a panelje.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50895) Segal válasza blakey (#50894) üzenetére


Segal
veterán

Ez még több év, de a semminél több az tény.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#50896) Zjunior válasza Segal (#50884) üzenetére


Zjunior
veterán

Még így is sokkal olcsóbb most is mint itt Uk-ban.
Nekem az a jó, ha beesik a forint :)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#50897) Dreamie


Dreamie
őstag

Emagon már megint lejjebb vitték 669k most.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#50898) alaves válasza pazo2005 (#50868) üzenetére


alaves
addikt

OLED754: Sima táv-ot kaptam hozzá, billentyűzetest nem. Nekem nem is hiányzik, mert van a Saphi-ban virtuális billentyűzet ahol kell, nekem az elég.
A kalibrációs beállításhoz (100-120 nit) közeli képbeállítást javasolnám, amelyet az utolsó sorban beszúrt linkben leírtam.
Napi 6-10 óra miatt ~havonta futtatnám a maradékkép törlése opciót.
Fontos tudni, hogy a Philips "túlvezérli" a kijelzőt, ezért ha raised black, near black flashing, gradient jelenséget tapasztalsz (illetve zavar), akkor a két zajszűrőt minimum-ra állítsd (Vicent HDTVtest). Egyébként így lesz olyan az élesség 0-án, mint az LG 0-án.
HDR képmódoknál a Philips nemcsak 100-as kontrasztot (OLED fény) használ gyárilag, hanem pl. 75-öt is, de nekem a 60 is bőven megfelel. SDR-ben pedig a kontraszt 17-33. Videokontraszt mindenütt 100.
Részletesen: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50899) wallace 234 válasza BomiBoogie (#50891) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen van még mit fejlődni, főleg fényerő téren, mert pár éve többet tudtak fényerőbe mint most! Ez azért fel vet pár kérdést, hogy mi lesz jövőre? Jó idén a Cx picit jobb lett, mint tavaly de ez még mindig kevés! Főleg, hogy az emberek azt nézik, hogy ez 350 nit míg egy Qled 1000 nit, és akkor el gondolkodik ez most mi? Melyik a jobb? Kell a fényerő, persze nem azért mert hűha ki égeti a szemet, hanem a hdr miatt legyen elég dinamika! Technológia se olcsó, sok selejt volt annak idején, azért is volt drága most meg azért mert csak, ahogy írták fentebb ők gyártják csak!

(#50900) Gaben360 válasza wallace 234 (#50899) üzenetére


Gaben360
senior tag

Őööö... melyik oled 350 nites?? :F
Pont hogy a CX kicsivel kevesebbet tud fényerőben, mint a tavalyi modell.
Nekem C9 van, és bőségesen elég a nit hdr esetében.
Szerintem a legalja 4k lcd-k tudnak csak 350-400 nitet, ezért is van kúled meg triluminos panel a felsőbb kategóriákban.....

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.