Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) evilskati válasza KTTech (#50142) üzenetére


evilskati
aktív tag

Azért abban megegyezhetünk szerintem, hogy egy analóg SD és egy digitális HD adás mást mutat, felskálázás ide vagy oda.

(#50152) KTTech válasza evilskati (#50151) üzenetére


KTTech
veterán

A HD mindenképpen jobb, de attól még az SD is pont annyira nézhető rajta, mint egy más típusú megjelenítőn.

Nekem pl. sok SD formátumú anyagom van, ami soha az életben nem fog HD-ben megjelenni. Ettől függetlenül biztosan jobban néznek ki egy OLED-en, mint egy LCD-n - persze az OLED is kompromisszumos, főleg, ha a mozgás megjelenítése a cél. Ebben némelyik - igazából 5-6 éves - LCD is felülmúlja.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50153) ΞΔGLΞ válasza Citroware (#50150) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

az olcsóbbat vettem, és az is ugyanúgy tökéletesen átviszi a képet

Nem az a gond, hogy az olcsóbb átviszi-e a képet, hanem az, hogy ezt folyamatosan nem tudja teljesíteni, emiatt lesznek/lehetnek anomáliák. Akadozás, shield esetleg kiírja, hogy a tv nem hdcp 2.2 kompatibilis, lejátszás közben elmegy a kép, esetleg a shield újraindul. Ha meg először erősítőbe megy és onnan a tévébe, akkor főleg szükség van egy minőségi kábelre.
Erre itt senki nem fog tudni neked tanácsot adni, a puding próbája az evés. Vagyis vegyél egyet és teszteld...Amúgy meg van topikja a hardvernek... [link]

[ Szerkesztve ]

(#50154) Pro Koryak válasza so_ha (#50128) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Eleve Panáról szó sem volt a GX kapcsán, B9/C9 ...stb-t írtam!!!!!!!!!!!!!
Ebből hogyan következik, hogy az enyém a legjobb????????????
Értelmezd már amit olvasol, ne csak köpködj!!!!

Amit próbálsz erőltetni/bemagyarázni = az objektívnek nem lehet akkora torzítása, hogy megvezessen! Ha igen, akkor az a gép kuka! :B Amúgy az arányok megmaradnak, mivel az egész képet vagy egy nagyobb képrészletet torzít(ana), nem csak egy pontot! ;)

[ Szerkesztve ]

(#50155) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok,

Végül én is csatlakozom egy LG B9-el. Így 10 évet ugorva a technológiában kicsit el vagyok veszve a rengeteg beállítás és lehetőség között de azt kell mondjam hogy amire képes ez a készülék az nekem bőven elég lesz :D

Egy pár kérdés felmerült bennem:

Vannak ajánlott beállítások, ami közel tökéletes színhelyességet eredményez? Vagy minden panel más és más és nekem kellene kalibrálni a tökéletes eredményhez? Lehet valahol találni egy leírást?
Jelenleg egy egyszerű 2.1-el csiholok hangot jacken keresztül és ennél az opciónál a távirányítóról nem tudom állítani a hangerőt. Ellenben ha átteszem fejhallgatós módra ott már engedi. Nem értem ezt.
Csináltam plexes szervert a PC-n és onnan átküldve úgy látom, hogy nem kapcsolja be a HDR funckiót viszont ha a régi még Samsungos szoftverből küldöm a kijelzőre a tartalmat (és ezáltal a belső lejátszó indítja el) akkor láthatóan HDR-ben indul.
Hang tekintetében is belefutottam, hogy nem ette meg az angol sávot csak a gynegébb magyar hang szólalt meg. Itt van valami törvényszerűség hogy mit kell kerülni?

Köszönöm a válaszokat. :R

(#50156) Archttila


Archttila
veterán

Aki 55CX-ben gondolkodik annak jo deal lehet most az Euronics ajanlata, ugyanis a keszulek melle most ajandek 35k-s agybadugos fules jar:Klink

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50157) torma1981


torma1981
veterán

A 9-es szériánál megcsinálták már hogy HDMI 2.1-en menjen 4k120hz-n? Valaki írta, hogy gond van vele.

(#50158) szabeska válasza torma1981 (#50157) üzenetére


szabeska
addikt

Bármelyik nap jöhet az új fw, cx már megkapta tegnap.

F1

(#50159) torma1981 válasza szabeska (#50158) üzenetére


torma1981
veterán

CX-el is gond volt? Azt hittem nála nem volt ilyen gond.

(#50160) szabeska válasza torma1981 (#50159) üzenetére


szabeska
addikt

Mindnél volt.

F1

(#50161) Menotti válasza BalaNce87 (#50155) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ökölszabályként ezt nézd meg: [link]
Ezzel nem leszel tökéletes,ahoz egyedileg kellene belőni a paneledet..

(#50162) kokobe válasza blakey (#50146) üzenetére


kokobe
senior tag

Te mit és mennyit szívtál de komolyan!? :W :W :W

<---AMD___ATi--->

(#50163) kokobe válasza blakey (#50146) üzenetére


kokobe
senior tag

Te akkor én rossz tv-ket hasonlítok a boltaban?De akkor az av forum is pl meg a hdtvtest!
Pana 950 messze a legpontosabb nem egy vásárlónak raktam be prof 1-ben ugyan azt meg a b9-en az isf világost vagy a sötétet mindnek a pana tetszett!Ahogy mondom essze jobb volt mert az is...
Philips ember az egy foshalmaz főleg ha a processinget nézzük!

<---AMD___ATi--->

(#50164) blakey válasza kokobe (#50162) üzenetére


blakey
félisten

1. - Nem ilyen stílusban válaszoltam.
2. - Vegyél vissza az ilyen bunkó modorból
3. - A Panasonic sem szégyenkezhet ha a foshalmazról van szó
4. - Ha nem témába vág a mondanivalód akkor tedd off-ba

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50165) alaves válasza kokobe (#50163) üzenetére


alaves
addikt

Nem értettétek meg egymást, részigazságok vannak.
A Panasonic referencia képre törekszik és így is állítja be TV-it. A Philips a látványra megy (kicsit túlvezérelt kép), ezért a vakteszteken (nem tesztképeket nézegetve) a Philips képalkotása tűnik legjobbnak.
Ebből következően a Panasonic OLED-eken kevesebb a gradient, a near black flashing és a raised black jelenség, viszont a Philips képe látványosabb. Ki melyiket részesíti előnyben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50166) máyköl


máyköl
veterán

B9 -nel kidob a youtube 10 masodpercenkent az alabbi hibaval:

“ az alkalmazás újraindul annak érdekében hogy a készülékben memória szabaduljon fel”

Alkalmazasok bezarva. Mi a bibi? Mi tevo legyek?

(#50167) FollowTheORI válasza daneel_hu (#50148) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Énis csak popcorn-al olvasom ezeket a vitákat amik itt mennek, hogy szar a mozgás meg Pana mindent kettéhugyoz stb... :C

Hogy emberek ennyire nem tudnak örülni semmi jónak. :DDD
Ilyen pár % diffiken milyen jókat tudnak vitatkozni. Szóval itt mindenki videofil minimum. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50168) Tom5


Tom5
addikt

55CX3LA
Szoftverfirrísítést telepítettünk. A frissítés alkalmazása megtörténik újraindításkor.
Ez mit jelent? Mert ki be kapcsolom a TV-t nem történik semmi.
:F

(#50169) FollowTheORI válasza Tom5 (#50168) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem is fog, újraindítottad (ki-be kapcsoltad) és ennyi, az új szoftvert használja onnantól.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50170) DVlad válasza FollowTheORI (#50167) üzenetére


DVlad
őstag

"Szóval itt mindenki videofil minimum. ;]"

Szerintem nem véletlenül vettek OLED tévét az itt írók. A lehető legjobb mozgókép megjelenítőt akarták megvenni a piacon található technológiák közül, az adott pillanatban (kisebb vagyonokért). Tehát igen, azoknak nevezhetők.

[ Szerkesztve ]

(#50171) rothfb válasza DVlad (#50170) üzenetére


rothfb
addikt

Ebben bizony van valami. A mozgás hozzátartozik a mozgókép megjelenítőhöz. Azaz a tv-hez. Az más kérdés, hogy az olednek nem erőssége a mozgás. Én viszont ilyen téren (is) meg vagyok elégedve a Panával.

(#50172) sakal83 válasza máyköl (#50166) üzenetére


sakal83
addikt

Probalj csinalni egy gyari resetet.

(#50173) Laca1212


Laca1212
őstag

ár!

(#50174) Northlorien válasza DVlad (#50170) üzenetére


Northlorien
tag

Viszont a 90% legalább - szerintem - nem kalibraltatja be, ennél a pontnál kicsit megdől ez a kijelentés.

(#50175) Fisha válasza Northlorien (#50174) üzenetére


Fisha
őstag

Milyen összefüggést látsz a kalibrálás és a helyes mozgásmegjelenítés között?
Bevallom, nekem kb mindegy, hogy most a képen látott rgb az 1%-kal odébb van-e ahhoz képest, mint amit a fényelő látott a monitorán, amikor csinálta a filmet. De ha 3 feje van az embereknek az zavar. :) Bár nem tudom, hogy ez videofilség-e. :)

Amúgy mérnökileg se teljesen értem a színhelyesre kaiblrálást egy TV esetében. Elég relatív a látásunk a fényviszonyok változása szerint. Pont ezért elengedhetetlen a kalibrálás ott, ahol csereszabatosnak kell lennie, mondjuk 2 studio között, vagy egy nyomdai munkánál. De pont ezért teljesen értelmetlen ott, ahol végfelhasználóként élvezel egy filmet. De elhiszem, hogy valakinek fontos a tudat, mások vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#50176) Strezi válasza FollowTheORI (#50169) üzenetére


Strezi
őstag

Nem :N Ki-bekapcsoláskor nem indul újra az oprendszer.
Abból tudod hogy újraindult, hogy bazi nagy WebOS logó megjelenik.
Kikapcsolás majd áramtalanítás és vissza. De valahol a menüben is van újraindítás.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50177) FollowTheORI válasza Strezi (#50176) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Update után ezt magától megcsinálja úgy értettem... nem általában.

Bár szerintem, ha kikapcsolod a fast-boot-ot, vagy mi a nyavaja a pontos neve, akkor mindig nulláról indul talán.

De mindegy, itt az update utáni teendőkről volt szó.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50178) MrBazsi válasza Laca1212 (#50173) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nagyon is jó ár, vettem is egyet gyorsan, ennél olcsóbban szerintem bf alatt sem lessz.

(#50179) Tom5


Tom5
addikt

Fast bootot kikapcsoltam. Reggel mikor bekapcsoltam OS jellel indított és már a legfrissebb a szoftver. Annyi zavart meg, hogy este ki be kapcsolgatáskor ez nem történt meg. De a végeredmény a lényeg. :R

(#50180) szabeska


szabeska
addikt

Sracok, elvileg van firmware c9-re 3080 kartyahoz, de csak szerviz menubol lehet ota telepiteni. Mi lehet ennek a menete? IR nincs a telefonomon. :R

F1

(#50181) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ha elindul az ~1órás panelkarbantartó, közben be lehet kapcsolni a tévét ill. olyankor mit ír(hat) ki?
Valakinél már történt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#50182) blakey válasza Pro Koryak (#50181) üzenetére


blakey
félisten

Ha elindul az ~1órás panelkarbantartó, közben be lehet kapcsolni a tévét ill. olyankor mit ír(hat) ki? - Panasonic is the best, no question! Fuck LG OLED panels! :D
Én nem kapcsolnám be, annyit azért ki lehet bírni, hogy normálisan végigfusson a művelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50183) Pro Koryak válasza blakey (#50182) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Panasonic is the best, no question! Fuck LG OLED panels! "
Ráadásul japánul volt! Node ezen már túljutottam, de ezután mit ír ki??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50184) FollowTheORI válasza DVlad (#50170) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tekintve a kérdések és problémák nagyrészét, meg a témákat itt, kötve hiszem. :D

De mindegy is...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50185) blakey válasza Pro Koryak (#50183) üzenetére


blakey
félisten

パナソニックは最高です、間違いありません! LG OLEDパネルをファック!
Gondolom felhívja a figyelmedet, hogy nem tud végigmenni a folyamat mivel kézi beavatkozás történt. Még nem volt alkalmam megfigyelni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50186) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#50183) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt, hogy nem futott le.
Én már kipróbáltam...

(#50187) FollowTheORI válasza Pro Koryak (#50181) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem kiírja hogy nem futott le, nekem valami ilyesmi rémlik.

Amúgy megszakítja nyilván... szóval jobb nem piszkálni, akkor egy 2 órát. Biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50188) Pro Koryak válasza blakey (#50185) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez van a hátamra tetoválva. :DDD

(#50189) DVlad


DVlad
őstag

Szeretettel várom a további hsz-eket is abban témakörben, hogy hol, mely ponton/pontokon dől még meg az az állítás, hogy aki sokat (Jelentősen többet, mint ha azonos méretben és funkcióját tekintve is megegyező termék vásárlása esetén szükséges lenne. lcd) költ egy mozgókép megjelenítő eszközre, mert attól minőségibb szolgáltatást vél/szeretne, mint a mainstream termékektől általában, és még ezt követően is érdeklődik a témát ismerő közösségben tapasztalatokról, véleményekről, trendekről, stb. az miért nem is "videofil".
Előre is köszönöm!

(#50190) brucezly válasza DVlad (#50189) üzenetére


brucezly
csendes tag

Mivel audiofilnek tartom magam, nem érzem degradálónak a videofil "címkét".
Wiki:
"A videophile (literally, "one who loves sight") is one who is concerned with achieving high-quality results in the recording and playback of movies, TV programs, etc."

(#50191) evilskati válasza DVlad (#50189) üzenetére


evilskati
aktív tag

Én nem mondanám magam videofilnek, a héten jött meg a B9, egyelőre ismerkedünk. Bementünk a boltba, körbenéztünk, és eldőlt, hogy OLED lesz. Most próbálom beszerezni hozzá a tartalmakat, illetve ennek kapcsán csak tegnap sikerült bővíteni a tudásom, hogy nem a 2 Ft-os HDMI kábelt használva kellene VLC-vel lejátszanom notiról a filmet. Főleg, hogy a noti csak HDMI 1.4-et tud, 4K-t max 24 Hz-n, pedig nem egy öreg gép.

Aztán beleolvasva más topikokba is, fel sem merült bennem, hogy a legtöbb filmet nem 4K képes kamerával forgatják, ezért felesleges tárolni a 4K verziót, hiszen azt alapból FullHD-ból skálázták fel, amit meg tud oldani a TV is.

Szóval az út elején vagyok.

(#50192) FollowTheORI válasza evilskati (#50191) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

"ezért felesleges tárolni a 4K verziót, hiszen azt alapból FullHD-ból skálázták fel, amit meg tud oldani a TV is."

Azért ez nem teljesen így van. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50193) evilskati válasza FollowTheORI (#50192) üzenetére


evilskati
aktív tag

Érdekel a miértje, ha van link vagy van kedved kivesézni, szívesen veszem.

(#50194) Fisha válasza brucezly (#50190) üzenetére


Fisha
őstag

Pedig az audiofil tényleg degradáló. :)

[ Szerkesztve ]

(#50195) Laca1212 válasza MrBazsi (#50178) üzenetére


Laca1212
őstag

Főleg hogy adnak ajándékba mellé wgyLG HBS-FN6 fülest is.

(#50196) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

PHILIPS 55OLED754/12 - MALL.hu 319 990 Ft akció 2020.10.04-ig
Philips 55OLED754 Alza.hu 327 990 Ft 1db


(#50197) Jakesz: Mall. Jó kérdés. Még nem volt gond azzal amit rendeltem tőlük.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#50197) Jakesz válasza kisbalazs83 (#50196) üzenetére


Jakesz
őstag

Megbízható ez az üzlet?

(#50198) FollowTheORI válasza evilskati (#50193) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert egy "2K-4K" közötti "nyers" masterről készült tömörített UHD azért jobb, mint egy FullHD-ra lekonvertált tömörített videóból skálázni vissza UHD-ra, értelemszerűen utóbbinál jóval több részlet veszik el. És persze maga skálázás minősége is más egy studió eszközzel, mint ami egy sima consumer TV-be/lejátszóba van.

Természetesen feltételezve, hogy a HDR metaadatot a FullHD-re is tárolod, és más érdemi különbség nincs a felbontáson (és hozzá tartozó bitrátán) kívül.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50199) KTTech válasza evilskati (#50191) üzenetére


KTTech
veterán

Nézési távtól függ, mit érdemes tárolni. Ha egy 65-öst nézel 3.5m-ről, a fHD is túl sok... a szemed úgyis limitálni fog, és még a 720p-t se fogod megkülönböztetni a fHD-tól jó eséllyel. 55-ösnél 2m (1.8m egészen pontosan) a maximum, ahol a fHD-t még látod, a 4K-t kb 1.1m-ről.
A HDR már más kérdés, annak van értelme, ahogy a nagyobb színfelbontásnak is, az látható különbséget ad.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50200) MrBazsi válasza Laca1212 (#50195) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Holnap reggel hozom el, úgyhogy ezt még nem tudom, de szerintem nem fognak, az apróbetűs rész miatt, így is akciós áron van. De hátha, nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.