Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) snpetit válasza allein (#50350) üzenetére


snpetit
aktív tag

DV-t hogyan nézed NAS-ról? Úgy emlékeztem Plex nem tudja.

(#50352) allein válasza snpetit (#50351) üzenetére


allein
addikt

Az E9 beépített gyári lejátszója tudja ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#50353) blakey válasza snpetit (#50351) üzenetére


blakey
titán

DLNA-ról megy a Dolby Vision.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50354) BalaNce87 válasza blakey (#50353) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nekem is feltűnt, hogy a Plex esetében nem jelent meg a jobb felső sarokban a HDR logó. Milyen más programmal lehet úgy tartalmat osztani hogy átmenjen a HDR anyag? Én a régi samsung all share nevű programmal csinálom de ahhoz oda kell ülni a PC-hez és ráküldeni a TV-re a lejátszást.

(#50355) Bigshaqray


Bigshaqray
újonc

Üdv !

Olyan kérdésem lenne, hogy megéri -e számlára venni egy új OLED tvt? Azt olvastam , hogy ilyen esetben változnak a garanciális feltételek, és a plusz gari sem igényelhető. Vannak esetleg tapasztalatok ?
Általános felhasználásra , xbox , néha film LG B9 ás Sony AG8 között vacilálok ( kb 100 ezer Ft. különbség van most a kettő között ) érdekelne , hogy a Sony erre a felhasználásra megéri-e a felárat? :)

(#50356) daneel_hu válasza Bigshaqray (#50355) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Olyan kérdésem lenne, hogy megéri -e számlára venni egy új OLED tvt? Azt olvastam , hogy ilyen esetben változnak a garanciális feltételek, és a plusz gari sem igényelhető. Vannak esetleg tapasztalatok ?"

MEGÉRI.
Hiszen leírhatod az áfát.

Nem változnak a garanciális feltételek, csak a 14 napos netes rendelés esetén ezzel az opcióval nem tudsz élni. (ha jól tudom 2-3 napig visszaviheted, de nem tudom melyik boltban mi a szokás és mi az eu-s törvény ha jogi személy (cég) a vásárló.

A 2 éves gyári garancia céges vásárlás esetén is áll - az igaz, hogy az EU csak 1 évet ír elő - de a 2 éves gyári garancia az egy szerződés a gyártó és a vásárló között (ami most jogi személy), és ez a szerződés magasabb értékű mint a minimál EU-s törvény ami kötelezi a gyártót.
Magyarán a gyártó VÁLLAL feléd (jogi személy felé!) 2 év gyártói garanciát.
(2021 január 1-től ez 3 évre lesz kötelezve!)

Tehát röviden, ami más:
A 14 napos elállás lehetősége nincs (ez mondjuk bolti vásárlásnál sincs ha magánszemély a vásárló), és elméletben nincs MM-es biztosítás sem, mert azt csak magánszemélynek kötik. Az más kérdés, hogy előszeretettel bekötik céges vásárlás esetén is. :) Kérdés, hogy utóbbi mennyire jogszerű. :)

Nekem céges E6V-m volt ami meghibásodott, és másfél éves korában vették vissza.
Szóval ha gari a kérdés akkor nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#50357) daneel_hu válasza allein (#50342) üzenetére


daneel_hu
addikt

A Philips 754 egy budget oled készülék, azért nem az E-széria szintje.
Ezen nincs mit csodálkozni.
Szerintem az E nagyjából kétszer annyiba is kerül.

(#50358) GalaHU


GalaHU
őstag

Megoldódott a C9 probléma?

https://youtu.be/VMyS-muSmbE

Nem vagyok tv közelbe...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50359) alaves válasza daneel_hu (#50357) üzenetére


alaves
addikt

Bizony, a 4 OLED TV gyártótól csak a B9 a versenytársa az OLED754-nek, és hát mozgásjavításban egyértelműen a Philips a jobb. Árkategóriában LCD-ből pedig a Q90-el (amely ára 400 alá még nem nagyon ment) versenyzik az OLED754. Hiába csúcs QLED, egy kicsit nevetséges a képe az OLED754-hez képest. ;)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50360) szabeska válasza GalaHU (#50358) üzenetére


szabeska
addikt

Meg, de ebbol public fw csak novemberben lesz. Hdtv-s csoka raadasul irta twitteren, hogy a pc mod banding ugyanolyan szar maradt a nagyobb savszel ellenere is, tehat maga a pc mod szar. Azt irta, mehet az rgb a videokartyarol, csak ne pc modban, hanem barmelyik masikban. Amit nem ertek, mert csak ugy van 444. Na mindegy, en mar elengedtem, majd kitesztelem magam az uj fw-vel.

[ Szerkesztve ]

F1

(#50361) EasyLife válasza Bigshaqray (#50355) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Konzultálj előbb a könyvelőddel, biztos fog örülni. ;]

(#50362) zdna válasza Bigshaqray (#50355) üzenetére


zdna
csendes tag

Alza nal vásároltam egy b9 et cégre, és ott felajánlottak hogy tudok venni plusz garanciát. Meg azt is mondtak hogy arról is kapnék áfás számlát.

(#50363) szabeska


szabeska
addikt

Nemsokara jon a szerelo panelt cserelni. Ilyenkor elvesznek a beallitasok, vagy nem resetelodik a tv?

F1

(#50364) sakal83 válasza szabeska (#50363) üzenetére


sakal83
addikt

Ha kijelzot cserel akkor nem

(#50365) szabeska válasza sakal83 (#50364) üzenetére


szabeska
addikt

:R

F1

(#50366) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Arra keresem a választ, hogy van-e olyan OLED tévé, aminek a belső lejátszója képes TrueHD Atmos hangsávot lejátszani. Az OLED754 belső lejátszója ezen a Sample-n lévő 3 hangsávból csak kettőt mutat.


Akinek van Netflix, azt is megnézhetné, hogy ott van-e Atmos, mert OLED754-en ott sincs. LG C8-ra azt írta (#24841)allein, hogy azon van.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#50367) Borisz76 válasza kisbalazs83 (#50366) üzenetére


Borisz76
veterán

A TV-k nagy százalékban CSAK DD5.1-s hangot játszanak le.
Van amelyik a DTS-el is elboldogul.

A HD hangokhoz külső lejátszó kell és olyan házimozi erősítő ami ismeri a 4K-t és a HD hangokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50368) GalaHU válasza szabeska (#50360) üzenetére


GalaHU
őstag

Ja, hogy ez még csak belsős firmware... :(

Amúgy én a 2080ti-n se PC módban használtam, mégse volt bajom a képminőséggel.

Tudsz képet beszúrni hogy neked mi a gond?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50369) kisbalazs83 válasza Borisz76 (#50367) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Köszi! Ezzel nem lettünk előrébb.

(#50370)blakey:
Arra vagyok kíváncsi, hogy egy Panasonic, vagy LG lejátssza-e, látja-e mind a három hangsávot a Sample-n...

(#50371)Borisz76
Azt nem kérdezem. Tudom, hogy csak DD és DTS 5.1 megy ki optikán. Z906-om van. Ez csak egy felmerült kérdés részemről, hogy másik tévék látják-e, lejátsszák-e a TrueHD hangsávot egy videón, mert az OLED754 Saphival nem.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#50370) blakey válasza kisbalazs83 (#50366) üzenetére


blakey
titán

A True HD hangot akkor fogják kezelni a TV-k lejátszói ha pl. Serviio vagy Plex szerver ezt átalakítja, önmagában a True HD ha tartalmazza a DD-t akkor kezeli, ha nem akkor nem fogja, még akkor sem ha netán látja. A Netflix Atmos meg eAC3+Atmos, és azt kezeli az OLED754 is. Hogy miért nincs a OLED754-en Atmos hang az egy másik kérdés, de nem azért, mert nem tudja. Tudja a saját lejátszója és külső forrásból is, tehát a Netflix sem akadály, csak akkor ha pl. a Netflix fejlesztői ezt még nem lépték meg és csak 5.1-et engednek a TV-nek.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50371) Borisz76 válasza kisbalazs83 (#50369) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez van.

A TV szoftvere nem képes kezelni a HD hangokat.
Más módja pedig nincs :
Külső lejátszó ( PC , asztali lejátszó , akármilyen box stb... )
Erősítő ( 4K , Atmos , True HD stb támogatással )

És mielőtt megkérdezed ...a TV optikáján sem jön ki HD hang.

[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50372) szabeska


szabeska
addikt

Kicsereltek a panelt, jo lett, de a feketeszint el van cseszve. Eddig lagom tesztnel minden negyzet fain volt, csak a legelso olvadt a hatterbe, most 1-10-ig ugyanolyan fekete mind :W Ez mi? :Y :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#50373) blakey válasza szabeska (#50372) üzenetére


blakey
titán

Új panel, új beállítások szükségesek. Ezért írjuk állandóan, hogy ami az egyik TV-n jó az a másikon nem feltétlenül. Most te is látod, hogy eltérés van, bár valószínűleg egy újabb évjáratú panelt kaptál ami jobban eltér az eddigitől.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50374) Strezi válasza szabeska (#50372) üzenetére


Strezi
őstag

Várj meg egy kompenzációt :W
Ez nincs benne az öszzefoglalóba :F

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50375) szabeska válasza Strezi (#50374) üzenetére


szabeska
addikt

:R bocs, jogos, amikor megvettem, akkor olvastam el utoljara :B

F1

(#50376) szabeska válasza GalaHU (#50368) üzenetére


szabeska
addikt

A gsync nem megy, a 120 hz es/vagy 4:4:4 valasztasa eseten pedig "lebutul" a kep ycc-be, homalyos betuk stb. Neten sok helyen irjak, en is tapasztaltam. De ez csak a 3000-es kartyakat erinti. Foleg a gsync zavar. A szinkulonbseg pedig: most ugye nv vezerlopultban legfelul a "(nativ)" jelzovel ellatott helyen allitod be a felbontast 4k-ra, de ekkor 60hz a plafon. De ha legorgetsz a PC felbontasokhoz, ott van 4k 120hz opcio, node ekkor lebutul a kep. Az fw ezt (is) javitja majd, gondolom a "nativ" reszlegen is valaszthato lesz a 120 hz, butulas nelkul.

[ Szerkesztve ]

F1

(#50377) Kriszbmx válasza Hami33 (#50327) üzenetére


Kriszbmx
tag

Szia.
Mivel az LG szervíz nagyon rugalmas van lehetőség cserélni. Nekem a 65c8 ból 3 panel csere lett, majd végül vissza kaptam az árát. Ekkor vettem karácsony előtt 770 ért egy 65C9 et amit kibontás és bekapcsolás után már félig vissza is csomagoltam, majd jópár óra járatás után teljesen becsomagoltam és vissza is vittem. Mikor mondtam hogy mi a baja , szó nélkül vissza adták az árát. Végül most januárban rendeltem meg egy akció ( vagy félre árazás ) során a 65E9 et ajándék hangfallal és ez hálistennek maradt is. Volt bennem félsz , nem ok nélkül.
Első 65C8 képe mintha egy börtön rács mögül lett volna nézve. Fixen fekete szellemkép csíkok voltak vízszintesen és függőlegesen. Szervizes látta nem kérdezett cserélt.
Második panel olyan tintinges volt a szerelő mondta maga hogy inkább hoz újat...
A következő csíkos és tintinges volt. Ekkor felhívta a központot mi a fene van.
Megjegyzem ami nekem volt fura hogy az uccsó panel ami jött a fólia úgy volt rajta mint amit mi tettünk vissza. Ergó sanszos hogy valami használt volt. De sebaj mivel ez is csúnya volt így mondta , hogy inkább intézi a pénz vissza fizetést. Gond nélkül megtörtént, de mikor mentem az áráért, hoztam is egy C9 et... Amit ugye vissza is vittem.
A 65E9 em sem 110% hibátlan, DE annyira minimális és VÉGRE szimmetrikusan van rajta a 2 szélén csak pár centi és a fentiekhez képest minimális , hogy ezt nyugodt szívvel meghagytam.
Ez nem rózsaszín mint a többi hanem mintha picit zöld árnyalat lenne.
De ég és föld a C8 és C9 hez képest. Nem csak a tinting zavart hanem hogy random helyeken volt rajta. Egyiken a tv bal szélétől 1 centire egy 20 centi széles sáv majd kb fél méter szép fehér és a maradék megint rózsaszín. Meg volt még pár verzió.
Nyilván gondolhatod mennyire kényes a szemem ha ennyit szarakodtam és futkostam, de úgy voltam vele ha ekkora összeget fizetek tv-re még ha sajnos macera is , de legyen már olyan amibe bele nyugszok.
A mostani 65E9 számomra tökéletes. A képe is jó. Végre élvezem is ha nézem :)

(#50378) GalaHU válasza szabeska (#50376) üzenetére


GalaHU
őstag

Világos, ugyanaz a bajunk... :(((

Egyébként ezt a belsős-publikus fw dolgot sem értem. Most akkor működik vagy nem? Ha igen, másnap elérhetővé kellene tenni, ha meg nem stabil, akkor csíkszemű fizetett promóter barátunk ne publikálja. Mert így úgy tűnik, hogy csak a várakozók megnyugtatására szolgál, holott tuti nem megy még 100%-osan. Röhej, hogy közel egy hónap nem volt elég.
Büdös ez így...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50379) Strezi válasza Kriszbmx (#50377) üzenetére


Strezi
őstag

Érdekes nekem ez a tint hiba, a 7-es sorozattól fölfelé. Előtte ugye az volt a koncepció, hogy a 3D polár filter, és annak kritikusan pontos illesztése eredményezhet ilyen színcsúszási problémát. Aztám kiderült, hogy nem, teljesen más okból, de a probléma 3D nélkül is fennáll. Söt, talán még rosszabb is lett pár generáción keresztül, a C9 - CX - ig, ahol már nem hallani annyit...

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50380) vcsabi


vcsabi
csendes tag

Sziasztok!

LG 55CX3 belső szoftvere a Dolby Vision-os filmekre azt írja ki, nem támogatott formátum. Egy régebbi LG LCD TV, ami szintén Dolby Vision-ös gond nélkül viszi. Mi lehet a probléma?

Köszönöm szépen előre is a segítséget

(#50381) blakey válasza vcsabi (#50380) üzenetére


blakey
titán

Mi lehet a probléma? - az adott Dolby Vision profilt nem támogatja. Fimrware frissítés még megoldás lehet, de ha Mediainfo-val megnézed, hogy milyen DV profil és megosztod akkor lehet, hogy többet tudunk segíteni, elég a profilra vonatkozó rész.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50382) vcsabi válasza blakey (#50381) üzenetére


vcsabi
csendes tag

Megnéztem. Ami fura, hogy Dolby Vision-ként van feltüntetve, de csak HDR vagyHDR10+ ír ki. "HEVC (Main10@L5.1@High),HDR10"

(#50383) alaves válasza szabeska (#50372) üzenetére


alaves
addikt

Ne nyúlj semmihez, kijelzőcsere után pár óra kell és beáll a fekete szintje (első komp után), pont arra mint az előző panelnél. Engem is megtévesztett anno.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50384) blakey válasza vcsabi (#50382) üzenetére


blakey
titán

A HDR format sort nézd, valami ilyesmit kéne látnod, a többi jelenleg nem érdekes.

(#50383) alaves
Na, erre a kompenzációs dologra nem is gondoltam, hogy segíthet, mentségemre szóljon, hogy még nem volt részem OLED szervizelésben (remélem nem is lesz). Amúgy mindentől függetlenül nem hiszem, hogy pontosan ugyanazok a kalibrációs értékek lennének érvényesek az új panel esetében is, azért valami eltérés csak lesz, nem?

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50385) vcsabi válasza blakey (#50384) üzenetére


vcsabi
csendes tag

"Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, EL+RPU / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible" - ez látom

(#50386) krx21 válasza Kriszbmx (#50377) üzenetére


krx21
nagyúr

"Végül most januárban rendeltem meg egy akció ( vagy félre árazás ) során a 65E9 et ajándék hangfallal "
Na, kitől kaptad az infó? :DD

Azóta amúgy én is elégedetten használom a 65E9-et... Gyönyörű darab...

[ Szerkesztve ]

(#50387) Strezi válasza vcsabi (#50385) üzenetére


Strezi
őstag

Ha esetleg csak a default hangsávot nem támogatja, akkor is elhasal a lejátszás belső lejátszóval!
Érdekes, mert Pl. nekem Emby, a belső lejátszóval szemben, elindít ilyen filmeket is. Ezek mennek egy darabig, jellemzően képi hibákkal. De, ha leveszem a hangot 7.1-ről (mivel ott választhatü), akkor gond nélkül megy a film.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50388) Archttila válasza Strezi (#50387) üzenetére


Archttila
veterán

Szerintem is inkabb ez lehet a gond.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50389) Fisha válasza Strezi (#50387) üzenetére


Fisha
őstag

Az emby elkezdi átkódolni, valszeg azért látsz hibákat, mert kevés a proci a kiszolgáló oldalon. Gyengébb hardverrel meg teljesen meg tud dögleni tőle. Nekem pl. a syno ds118 totál kifeküdt az ilyesmitől.

(#50390) alaves válasza blakey (#50384) üzenetére


alaves
addikt

Lehet, hogy a többi paraméter egy kicsit eltér a régitől, de a fekete jó lesz.
Apropó referencia fekete szint. A TV-n elvileg nem azonos szinten kellene lenni az alábbi két tesztnél a fekete szintnek?
-BlackPLUGE-U4K_HDR10.mp4
-BlackPLUGE-U4K_HLG10.mp4

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50391) Archttila


Archttila
veterán

Vegul nem jott ossze a 65' (illetve ket varatlan kiadas utan mar le is tettem rola) de nincs okom panaszra, mert ahova szanom oda (kis tulzassal) meg ez is nagy.:)
Szoval egyelore boldogsag van, aztan mindjart kiderul meddig:DDD

De csak h mennyi oszinte figura vagyok.:P Bevallom nektek, h szamomra (jelenleg) csalad, lakas es egyeb tevekenysegek mellett egyszeruen nem fer bele a 65. (Foleg nem a jelenlegi aran)
Sz@r ezt kicsit leirni de ez van :)
Most jutottam el arra szintre, h be kellett latnom maganak (is) h mar nem fog osszejonni minden ugy mint regen, de ezzel nincs semmi baj mert mas oromok vannak (amiket soha semmire nem cserelnek el) csak nehez lenyelni most egy kicsit a bekucit na :DDD de hat ilyen az elet ugye.:)

Na de nem omlengek tovabb, megyek inkabb unboxingolni.

Ps.: Remelem tetszeni fog a motion:DDD ha nem akkor ide mar csak QD OLED johet:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50392) Fisha válasza Archttila (#50391) üzenetére


Fisha
őstag

Jeee. Minden mozgásos tesztet várunk. Sima, interpol, BFI, BFI120. Sokat adunk a véleményedre. (Legalábbis én :) )

(#50393) Archttila válasza Fisha (#50392) üzenetére


Archttila
veterán

A kalibralosra is? :DDD csak mert kesobb az is lesz, fincsi 3D LUT-tal:K

Ami a mozgast illeti, nos elvileg nagy meglepi nem.erhet, leven mar teszteltem. (Korabban irtam rola) de nyilvan tudjuk, itthoni korulmenyek kozott azert kicsit minden mas... Remelem nem lesz csalodas. (Es kesobb az osszes raised black, vrr... es hasonlo bug javitva lesz) (nem csak EAGLE-nek;] peace:D:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50394) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Magyarorszagon leteznek hivatasos kalibratorok akik x osszegert professzionalisan kalibralnak OLED (es egyeb) TV-ket? Azt tudom, hogy UK/US-ben nagy divatjat eli a dolog de idehaza nem nagyon hallottam meg hasonlorol.

Ill. ha nem letezik itthon ilyesmi akkor velemenyetek szerint mennyire eri meg befektetni es sajatkezuleg kalibralni egy 55CX-et a kovetkezo setup-pal:

- X-Rite i1 Display Studio (tudtommal nem szukseges a Pro verzio OLED-hez mert nem eri el azt a fenyerot amihez a Pro verzio kene mar)
- CalMan for Home (LG)

A fenti eszkozok aranal tobbet nem szeretnek kolteni erre igy ha ezek nem tudnak eleg pontos eredmenyt adni akkor inkabb varok tovabb az LG-re es Dolby-ra hogy vegre helyrehozzak fw szinten a dolgokat.

Azert szeretnek kalibralni mert jelenleg DoVi/HDR10 near-black szintjei rettenetesen el vannak cseszve a fw-ben es a jo eg se tudja ezt az LG mikor fixalja ha egyaltalan valaha fixalja... Honapok ota varunk AV/AVS forumokon a fw fixre es szinte minden nap van egy uj ember aki panaszkodik a raised black level miatt es az egyeb poszterizacio/colour banding problemak miatt amiket ez okoz. Ezeket a problemakat szepen helyre lehetne hozni egy normalis kalibralassal csak itthon nem tudom mi a realitasa ennek.

Koszonom :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#50395) Archttila válasza Landon (#50394) üzenetére


Archttila
veterán

Amit biztosan tudok, h 5000 pontos 3D LUT utan megszunt a raised black. (AVS-en vmelyik expert irta, talan a D-nice)
En meg nem teszteltem

Calman nem tamogatja az olcsobb studio colit, de ezt most csak igy fejbol toltam, less utana.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50396) Tengo válasza Tengo (#49478) üzenetére


Tengo
aktív tag

Na sziasztok!

Voltam bent MediaMarktban(örs vezér, árkád). Direkt rákérdeztem a promóternél, hogy a plusz garancia érvényes-e a beégésre (csak, hogy megbizonyosodjak róla nem én voltam a hülye). Egyértelműen igen volt a válasz. Aztán konstatáltam, hogy kifejezetten kiköti a biztosító tájékoztatója, hogy igen, az ellen nem véd. Meg is lepődött a promóter, állítása szerint a tréningeken is egyértelműen azt mondták, hogy érvényes. Elmondtam, hogy vettem egy OLED-et (amivel semmi bajom) és + Garanciát (3 év Silver). Jeleztem, hogy kifejezetten a beégés miatt vettem (a garanciát) és ezt a vásárláskor is kifejtettem.

Elmondta a véleményét, hogy tapasztalatai szerint, a biztosító cég belső meghibásodás esetén nem szokott akadékoskodni semmivel, beégéssel sem, amivel, elmondása szerint, még nem jött vissza készülék (a baleseti kár más téma, akkor kérdeznek, sokat + amit ki tudnak nyomozni azt megteszik). Szerinte a kiterjesztett garancia alatt is cserélhetik a beégett panelt, nyilván az LG, nem a biztosító. Kifejeztem azért, hogy szerintem az lenne logikus, ha már a beégés-t megadták disclaimer-nek, hogy akkor nem fognak foglalkozni vele, hiszen ha a gyári garancia lejár, az LG pénzért fogja cserélni a panelt és ha előre szóltak, hogy ők nem adnak erre fedezetet, miért is tennék. Ezt elismerte, hogy szó szerint értelmezve a dolgot, ez így van. Megkérdezte a menedzsert, ő is azon az állásponton volt, hogy ha oda van írva akkor jogilag úgy van. Ha akarom vigyem vissza a kötvényt és visszafizetik a biztosítás árát. :))

[ Szerkesztve ]

(#50397) Tengo válasza szabeska (#50363) üzenetére


Tengo
aktív tag

Miért cseréltetted a panelt? Biztos írtad, de nem találtam.

(#50398) flake válasza vcsabi (#50380) üzenetére


flake
csendes tag

[link]

creating rivers in the desert

(#50399) Menotti válasza Landon (#50394) üzenetére


Menotti
aktív tag

A topikgazda csinál(t) ilyet,kérdezd meg priviben(janos666)
Bár nyilván attól is függ,hogy mere laksz?

(#50400) Landon válasza Menotti (#50399) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm, rákérdezek. Bp-i vagyok.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.