Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Csandi válasza clade (#50700) üzenetére


Csandi
őstag

Játék közben a HUD-ok miatt, meg a windows tálca miatt szerintem van értelme.

(#50702) blakey válasza clade (#50700) üzenetére


blakey
titán

A 60-as OLED-fény nem túl sok? Első körben azt levenném legalább 30-35-re.
Kérdésem az lenne milyen időközönként érdemes pixelfrisittőt futtatni ha egyáltalán érdemes. - Szerintem heti 1 alkalom elég lehet, de minden attól függ, hogy milyen játékok mennek, mennyi a statikus elem, stb.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50703) Madwe válasza blakey (#50702) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha 4 óránál többet használja az ember, akkor automatikusan lefut, nem? Felhasználás függő, de sokaknál az bőven elég, még pc esetén is.

(#50704) blakey válasza Madwe (#50703) üzenetére


blakey
titán

4 vagy 6, attól függ, ha nem tévedek. Manuálisan én még nem futtattam de van aki napi 10-12 órát hazsnálja monitornak is, ő hetente lefuttat egy külön pixelfrissítést.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50705) Madwe


Madwe
nagyúr

Nem tudom szokás e, de lg gari tapasztalat:
felhívtam őket, elmondtam a problémám (10% alatti szürkénél billegő villogó általában züld de sokszor piros kék vagy fehér pixel, sok helyen) rögzítették. 2 órára rá hívott szerelő, átbeszéltük a jelenséget pár perc alatt, be is rendelte a kijelzőt, jövőhéten jön s helyszínen cseréli. (Semmi fotó stb nem kellett, csak leírtam a jelenséget)
ez így szerintem elvárásokon felüli, sőt. Persze lehet a panellottón most nem nyerek (mert amúgy a mostanin nulla vertical banding van, de ez a mostani hiba főleg hdr műsorok esetén már iszonyat bántja a szemem) de ügyintézés szempontjából hibátlan.

(#50706) alaves válasza clade (#50700) üzenetére


alaves
addikt

Hetente - kéthetente célszerű lenne futtatni a kézi pixelfrissítőt a magas OLED fény miatt, illetve ha és amennyiben napi 10-12+ az üzemidő.
LG-nél 4 óránként, Philips-nél (jelenleg) 6 óránként fut az automatikus pixelfrissítés.
Nálam megy napi 12+ üzemidőben film+monitor+TV, hetente futtatom a kézi pixelfrissítőt (vagy kéthetente, ha nem felejtem el :) ). OLED fény: 22

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50707) Archttila válasza Madwe (#50705) üzenetére


Archttila
veterán

Ha mar szoba hoztad a vertical banding-et. Nos ugy tunik, hogy ha szilikon lotton nem is, (konkretan soha:DDD) a panellotton (most) szerncses voltam. :K
Nem vizslattam nagyitoval, de latszolag nagyon szep darabot kaptam. Neztem havas HDR anyagokat, tintingnek nyoma nincs.

Landon neked viszont meg tartozom egy horizontal bandig vizslatassal. Ezt meg a mai napon (vszeg este) potolom!:K

...55CX

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50708) zozika84 válasza Madwe (#50703) üzenetére


zozika84
őstag

Elvileg akkor a "kicsi" lefut magától, ha 4 óránál többet megy a TV.
A kézi pixelfrissítésről lövésem sincs, hogy kell-e egyáltalán magunknak elindítani, vagy elég ha kb1000. üzemóránál magától lefut.
Gondolom a kicsi és a nagy is ugyanazt csinálja, csak az utóbbi alaposabb lehet talán :F

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#50709) Archttila


Archttila
veterán

Ezt meg csak ugy itt hagyom...;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#50710) gabó


gabó
tag

Sziasztok!
Egy hete vettem egy CX55, és most visszaolvasgtva az OLED fényerőt miért veszitek vissza annyira drasztikusan? Alap 80, valamelyik profilban mondjuk 100, de miért kell 30-ra vissza venni? Illetve a hol találok filmmaker tartalmat kipróbálásra?

előre is köszi!

Nekem8

(#50711) Calogero válasza gabó (#50710) üzenetére


Calogero
addikt

Este SDR anagnál a szemem kiégeti (E8) az erős fény, valamint az alacsony OLED fény csökkenti a beégés esélyét.

(#50712) Madwe válasza Calogero (#50711) üzenetére


Madwe
nagyúr

Őszintén nekem este oled fény 0-n kényelmes sdr esetén, nap közben pedig 15 :) igaz direkt napfény nem éri s kb 2m-re se ülök tőle s 65”, gondolom az is számít. Az 55c6-om esetén este 15ön volt nap közben pedig 30on, nem tudom h ez eleve fényesebb ennyivel vagy a méret miatt elég kevesebb...

[ Szerkesztve ]

(#50713) gabó válasza Calogero (#50711) üzenetére


gabó
tag

Köszi, de itt az SDR többnyire TV műsort takar mint forrás? Akkor picit kisérletezgetek.

Nekem8

(#50714) Madwe válasza gabó (#50713) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sdr minden ami nem Hdr :)

(#50715) gabó válasza Madwe (#50714) üzenetére


gabó
tag

igen, így gondoltam. De mivel Netflix, BR meg XBX megy rajta, így elvileg akkor nem standard.

Nekem8

(#50716) clade válasza alaves (#50706) üzenetére


clade
csendes tag

Köszi szépen lentebb veszem akkor énis oled fényt a biztonság kedvéért. :R

(#50717) Madwe válasza gabó (#50715) üzenetére


Madwe
nagyúr

Netflixen se minden tartalom dv vagy hdr, ahogy játékok között se mind :) ami hdr ott pörögjön csak 100on az oled fény, de ott eleve más képmódokat tölt be hdrhez. Isf dark room és light roomot beállítod mondjuk 0ra és 30ra, hdr módnál meg 100ra, alkalmazod minden bemenetre s meg is vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#50718) wallace 234


wallace 234
őstag

Pár napja beszéltem egy szervizessel, azt mondta ha a beégést el akarom, kerülni akkor az energia gazdálkodást tegyem automatikusra,. Mert akkor megy a cella vezérlése. :R LG t fel hívtam ők is meg erősítették ezt az információt! Ha ez tényleg így van akkor ezt nem ártana nekik le írni!

(#50719) Jorgi Kormi válasza Archttila (#50707) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

55-ös oledeknél , mint azt itt a topicban többen leírták nem nagyon szokott ting ting lenni , az inkább a 65-ös panelok betegsége.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#50720) gulb


gulb
senior tag

Sracok, tudtok leirast arrol, hogy a LG CX hez adott magic remote ha hozzarendeled mas eszkozhoz akkor milyen gombok mit.csinalnak? Tok jol sikerult meg a regi Dune media playerem is vezerli de se power on se power off gombot nem talalom😂

(#50721) KTTech válasza wallace 234 (#50718) üzenetére


KTTech
veterán

A cellák vezérlése mindig megy. De legalább automatán sokkal hamarabb beüt az ABL, ani viszont nem jó dolog.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50722) Bazsi81 válasza wallace 234 (#50718) üzenetére


Bazsi81
tag

Ha automatára rakom energiatakarékos üzemmódot,akkor beszürkül az oled opció,és minden képmódnál energiatakarékos módot ír ki az oled fény.

(#50723) wallace 234 válasza Bazsi81 (#50722) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen szürke lesz, mivel automatikusan szabályozza onnantól kezdve! A Fényerőt

[ Szerkesztve ]

(#50724) wallace 234 válasza KTTech (#50721) üzenetére


wallace 234
őstag

Isf szakértőbe ott a maximális fényerő, gondolom az a Abl. Így annyira nem vészes! Automatikus energia gazdálkodásba! De persze kinek mi a jó! Ill az idő majd meg mutatja, hogy ez tényleg hatékony a beégés ellen! Vagy legalábbis csökkenti az esélyét!

(#50725) KTTech válasza wallace 234 (#50724) üzenetére


KTTech
veterán

A maximális fényerő nem az ABL. Maximális fényerőn max. 130-140cd/m2-t tudnak a mai OLED-ek teljes képernyős fehérnél... ha ki van kapcsolva minden energiatakarékos funkció. Ha be akkor olyan 70-80 közt, de ez nem állandó, mert folyamatosan beavatkozik, az aktuális teljesítményfelvételtől függően (azaz azt limitálja). Emiatt remekül tudja "rángatni" a képet változó képtartalomnál, és annál erősebb az effektus, minél energiatakarékosabbra van állítva. Hányingerkeltésre remekül használható, mert semmilyen tartalomnak nem áll jól, aki egy kicsit is igényes, helyből elfelejti...

Persze az LGnek annál jobb, minél kisebb fényerőn használják, hiszen valóban lassabban lesz IR... de aki ettől fél, vegyen LCD-t (hint: az is be tud égni... nekem is sikerült, másnak is menni fog).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50726) wallace 234 válasza KTTech (#50725) üzenetére


wallace 234
őstag

Rtings ezt írja a maximális fényerővel kapcsolatban! csúcsfényerő- beállítással, amely beállítja az ABL teljesítményét. Ha „Ki” értékre állítja, akkor a legtöbb jelenet 266 cd / m² körül jelenik meg, és a fényerő a jelenet tartalmának megfelelően nem változik, ami nagyszerű. Ha ezt a beállítást „Alacsony”, „Közepes” vagy „Magas” értékre növeli, akkor megnő a kis fénypontok csúcs fényereje. Szóval akkor mégis az Abl be nyúl bele. Nem tudom, honnan vetted, hogy nem az Abl a maximális fényerő.

(#50727) MrGiga


MrGiga
újonc

Sziasztok ! Kis segítségre lenne szükségem !
A Sztori a következő Van egy oled55b8pla készülékem majdnem 2 éves .kikapcsolás után egyszer csak a képernyő alja egy 8 centis sávban vízszintesen becsikozódott és úgy is maradt .
Jeleztem a szervíznek majd egy hèt távgyógyítás után végre jött a szerelő és kicserélte (csak) a panelt .
Most az van ,hogy az új panel nagyon furcsa olyan fakó élettelen nem is hasonlít az előző panel képminőségére !
Akár hogy állítgatom sehogy nem tetszik, valahogy nem olyan szép a kép mint az előző panellel volt ( fakó élettelen,életlen és szerintem pixelesebb a kép ,a fehér az nem fehér teljesen) szóval amit megszoktam két év alatt az most sehogy nem jön elő !
Ami még érdekes h eddíg ha nagyon közelről néztem nem lehetett észrevenni a pixelek között azt a kis nagyon vékony feke sávot amit most igen és ez nagyon zavaró !
Komolyan mondom h a régi lcd tv-m képe szinte szebb élettelibb mint az oled !
Szerintetek most mit tegyek mi lehet a megoldás ilyen esetben ?

(#50728) KTTech válasza wallace 234 (#50726) üzenetére


KTTech
veterán

Onnan, hogy Te azt írtad, arra válaszoltam...

De aki kalibrál az pontosan tudja, hogy az első dolog, amit ki kell kapcsolni az az energiatakarékosság és minden dinamikus képjavító, mert egyrészt lehetetlenné teszik a konzekvens eredményt, másrészt rontják a képminőséget... szóval nem javasolt az energiatakarékos mód bekapcsolása, bármit is mond az LG.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50729) Strezi válasza MrGiga (#50727) üzenetére


Strezi
őstag

Járatni kell legalább négy órát(teljes képernyős tartalom), majd kikapcsolni, hogy le tudjon futni a kompenzációs ciklus az új panelon (10 pec). Ezt megteszed legalább egyszer, de inkáb legyen három. Utána jó lesz.
De, két panel sosem lesz tökéletesen egyforma, pár klikk a fényerőn (nem OLED fény) eltérés lehet.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50730) MrGiga válasza Strezi (#50729) üzenetére


MrGiga
újonc

Köszönöm a gyors választ !
Már három nap telt el a panel csere óta és kb 7 órát ment a tv .
Néztem tv adást,HD adást,4K filmet , videójáték , minden meg volt.
most teljesen újra indítottam a készüléket és ugyan olyan fakó és élettelen a kép !
Valahogy a fehér az nem fehér inkább sárgás minden beállításon és a fényerő is olyan fura erőtlen !
AZ OLED FÉNY 100%-on olyan mit az előző panelen 50%-on volt és még így is sem fehér a fehér !
Most az a baj h ezzel a jelenséggel vajon foglalkozik a szervíz vagy sem ?
Esetleg tipp h mit tegyek h jó legyen a kép ?

(#50731) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok! Lehet abban reménykedni, hogy a cx-nél újra le lehet játszani a DV dl verziójú filmeket?

(#50732) Strezi válasza MrGiga (#50730) üzenetére


Strezi
őstag

Sajnos ez nem hangzik jól :(((
Színhőmérsékletet a képprofilban tudo állítani, hogy ne legyen sárgás.
Energiatakarékos, kirakat mód nincs bekapcsolva (ECO)?

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50733) Madwe válasza MrGiga (#50730) üzenetére


Madwe
nagyúr

Esetleg egy factory resetet adj az swnek, hátha?

(#50734) Laca1212


Laca1212
őstag

Pixelfrissítéssel kapcsolatban egy dolog...

Itt van ez a két lehetőség.
Értem mit ír. De ezeken felül a tv 4 órás üzemóránként automatikusan is megcsinálja kikapcsolás után? Ezt úgy kell érteni, hogy ha naponta minimum 4 órát megy a tv egyhuzamban(de inkább minimum 6-7), akkor minden nap megcsinálja automatán kikapcsolás után egyszer? A menüben lévő két lehetőség és a tv általi automata verzió ugyan az? Értem ez alatt,hogy ugyanolyan alapos a pixelfrissítés? Menüben a két lehetőség csak arra jó ha manuálisan akarom elindítani?

[ Szerkesztve ]

(#50735) MrGiga válasza Strezi (#50732) üzenetére


MrGiga
újonc

Színhőmérséklet c20
oled fény 50
kontraszt 80
fényerő 50
élesség 10
szín mélység 50
semmi eco ,semmi energiatakarékos minden
zaj ki
mpeg ki
valósághű mozi be
szemkímélő ki
TruMotion ki
dinamikus kontraszt ki
dinamikus szín ki
színskála széles
szuper felbontás alacsony
gamma közepes
fekete szín alacsony
Jelenleg ez a beállítás van a tv n és nem tetszik valahogy fakó fátyolosnak tűnik még mindíg ,érdekesen nem szép a kép nem kellemes nézni .

(#50736) Madwe válasza MrGiga (#50735) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyebkent a panel cseret helyszinen vegeztek neked? Ha igen nem neztetek ra meg a szerelo jelenleteben? En pont jovoheten esek at egy ilyenen, de nem tervezem utjara engedni a szerelot amig ra nem nezunk az uj panelra...

(#50737) MrGiga válasza Madwe (#50736) üzenetére


MrGiga
újonc

Igen a helyszínen cserélte kb 15 perc volt cakk pakk
Bekapcsolta a tv t mondta működik ,bepakolta a szerszámait mondta siet és ennyi
gari jegyet be sem írta annyit mondott majd digitálisan rögzítik a csrét csak egy javítási jegyzőkönyvet adott amin speciel dátum sincs csak annyi h panel csere !

(#50738) szabeska


szabeska
addikt

Ampere (3080, 3090) tulajok, koreaban feltunt a hivatalos firmware (g-sync/4k120hz), letoltheto, de egyelore csak usa es koreai tipusokkal mukodik. Az europai verzio (dvb) is johet hamarosan :K

F1

(#50739) alaves válasza MrGiga (#50737) üzenetére


alaves
addikt

Ekkora különbség nem lehet. Vagy a panel hibás vagy az összeszerelésnél valami csatlakozást nem sikerül rendesen bekötni. Ismételten jelentsd be az ügyf.szolg-on, csinálják addig amíg jó nem lesz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50740) alaves válasza Laca1212 (#50734) üzenetére


alaves
addikt

Automatikusan lefut legalább 4 óra használatot követően, ha 6-7 órát megy folyamatosan, akkor utána fut le, nem kell állítani semmit. A menüből indítható manuális pixelfrissítés ~1 óra (~57.-ik perctől egy vízszintes egypixeles fehér csík megy végig a kijelzőn).
Menüből indítható pixelfrissítést mindenki saját maga dönti el, hogy milyen időközönként alkalmazza a napi átlagos üzemidő alapján arányosan (napi 12+ esetén nekem az LG heti egyszeri futtatást javasolt, napi 4-6 órás használatnál szerintem elég ha a készülék automatikusan lefuttatja az fw-ben előre beállított értéknél).
A 7 perces és az 1 órás pixelfrissítési folyamat nem azonos!

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50741) Strezi válasza alaves (#50740) üzenetére


Strezi
őstag

Egy órás nagy frissítés is lefut automatikusn, de csak 2000 óránként, nem?

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50742) GalaHU válasza szabeska (#50738) üzenetére


GalaHU
őstag

Köszi az infót, innentől már fél lábbal is kibírjuk... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#50743) alaves válasza Strezi (#50741) üzenetére


alaves
addikt

Igen, ezt írtam, hogy "napi 4-6 órás használatnál szerintem elég ha a készülék automatikusan lefuttatja az fw-ben előre beállított értéknél". Gyártótól függ, de LG-nél jelenleg azt hiszem 2000 óra.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#50744) Laca1212 válasza alaves (#50740) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi!

(#50745) wallace 234 válasza MrGiga (#50735) üzenetére


wallace 234
őstag

Milyen kép üzemmódba vagy? Eredeti? Isf szakértőbe is élettelen?

(#50746) MrGiga válasza wallace 234 (#50745) üzenetére


MrGiga
újonc

Már lassan az összes üzemmódban próbáltam de semmi siker :((
Isf szakértő én is próbálgatom de semmi változás !
kicsit úgy tűnik nekem mintha a panelnek a kalibrálása hibás lenne a tiszta fehèr sehogy nem jön elő és ezáltal minden szín sárgásabb kis mértékben (melegebb árnyalat ) Pl emberi bőr színnel köze sincs a valósághoz akár hogy is állítgatom !
plusz az is fura h Pl csak 90%-os oled fény felett van fehér ing az embereken
Szerintem lassan feladom az állítgatást és valahogy hétfőn megértetem a szervízzel,hogy ez a panel baromira nem jó!

[ Szerkesztve ]

(#50747) wallace 234 válasza MrGiga (#50746) üzenetére


wallace 234
őstag

Kézi pixel frissítést csináltál? Amúgy eléggé érdekes, lehet panel hiba. Teszt kép is élettelen?

(#50748) MrGiga válasza wallace 234 (#50747) üzenetére


MrGiga
újonc

Igen meg volt az egy órás pixel frissítés is vagy 2x de semmi javulás
plusz a végén lefutó csík az sem olyan mint az előző panelen nem az a brutál fehér fényes inkább olyan természetes fehér.
a teszt videókat is néztem de csak akkor mondható szépnek ha a tv mindent maxra állít és úgy fut a videó Normál beállítások mellett még a sima LCD tv-m képe is szebb !!!

(#50749) wallace 234 válasza MrGiga (#50748) üzenetére


wallace 234
őstag

Értem, amúgy az újabb panelok nem olyan fényesek, mint korábban emlékszem B7 nél hűha volt, képélesség, fényesség be is. B9 re cseréltem, hogy újabb jobb lesz hát, nem lett az a hűha! Jóval fentebb kell tekerni az oled fényt, életszerűsége se olyan már! De ennyire nem gáz mint ami te írsz az új panelal. Így tényleg érdemes lenne újra szervizt! Hátha kapsz egy jobb panelt!

[ Szerkesztve ]

(#50750) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Sziasztok, jelenleg egy B9 55 gyönyörűséggel rendelkezem amit imádom, viszont Öcsém ki sírta magának a tévémet így újat akarok most vásárolni. Mivel én csak játszom és nagyon ritkán nézek rajta filmet, így van e érdemi különbség BX és CX között? Jövőhónapban jön mellé a xbox series x amivel már kihasználható lesz a hdmi 2.1 “ereje”. Szóval igazából nekem csak a játékélménybeli különbség ami számít, ha egyáltalán van olyan. Mivel a BX 350 euróval olcsóbb így inkább azt választanám, de csak abban az esetben ha nem veszítek vele semmit játék élmény terén. A válaszokat előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.